خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش فرغونی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

در کشاورزی و یا باغبانی می ‌خواهیم تا گیاهانی مفید برای اهداف گوناگون را پرورش دهیم. برای این منظور همراه با طیف گسترده ای از فعالیت های ریز و درشت کشاورزی خواهیم شد. گیاهان زراعی همان اندازه که برای ما مفید و جذاب هستند، مورد توجه انواع حشرات و آفات گیاهی نیز قرار می ‌گیرند. لذا در تمام فعالیت ‌های کشاورزی در نبردی همیشگی با انواع آفات هستیم. نبردی که برای موفقیت در آن لازم است تا از تجهیزات کاملی بهره مند باشید. مانند سمپاش فرغونی که یک نمونه تمام قد و کاملاً مناسب برای فضا های باغبانی محسوب می شود.
سمپاش فرغونی
سمپاش فرغونی از طرح کاملاً مناسب برای فعالیت در فضا های زراعی و باغی شکل است. توانایی در حمل مخزن های بزرگ در کنار قدرت پمپاژ بالا همراه با تامین طول شیلنگ های طویل برای پمپاژ هر چه قویتر سموم نباتی از جمله ایده های کارآمد در طراحی سمپاش فرغونی است. ایده هایی که کاملاً مناسب برای فعالیتی مستمر در فضا های زراعی می باشد. سمپاش فرغونی می‌ تواند در سرعت عمل کشاورز تاثیرگذار باشد. در عین حال از پسِ سطح وسیعی از زمین ‌های زراعی تا ارتفاع بالای درختان باغات برآید. این همه از اهمیت در کار با سمپاش فرغونی است. اهمیتی که لازم است تا هر کشاورز و یا باغداری متوجه آن بوده و با درک کامل این دستگاه اقدام به خرید و استفاده از آن نماید. به این ترتیب همراه با این مقدمه با ما باشید تا هر چه بیشتر از انواع سمپاش فرغونی و تمام الزامات مربوط به آن بدانید.

سمپاش فرغونی چگونه کار می کند؟

وقتی نیاز است تا برای تقابل با انواع آفات گیاهی، سطح مزارع و یا درختان در باغ ها را سمپاشی کنیم، باید سموم نباتی را به شکلی پیوسته و بارانی شکل بر سطح گیاهان هدف بگسترانیم. برای تأمین این هدف لازم است تا فضایی پاشش گونه از سموم نباتی خلق کنیم. ایده ای که در نهایت منجر به اسلوب کلی در طراحی تمام سمپاش ها شده است. در این اسلوب هر سمپاش از یک مخزن برای حمل سموم نباتی استفاده می کند. محتوای داخل این مخازن از طریق پمپ هایی مکیده شده و با افزایش فشار از مسیر لانس هایی بلند با قدرت پاشش گونه به شکل بارانی و پودری شده بر سطح گیاهان هدف فرود خواهد آمد.این یک ایده کلی در طراحی انواع سمپاش می باشد. در مدل های ساده استفاده از مخزن های کوچک در کنار پمپ های دستی و یا بهره ‌مندی از موتور های بادی الکتریکی منجر به خلق سمپاش هایی با قابلیت حمل و نقل آسان خواهد شد. در مقابل ایده طراحی گونه های بزرگتر با مخزن های حجیم و موتور های قدرتمندتر بنزینی، انواع سمپاش فرغونی را خواهد ساخت.سمپاش فرغونی تقریباً بزرگترین مدل از انواع متنوع این دستگاه ها می باشد. در ساخت آنها از مخزن هایی بزرگ برای حمل سموم استفاده شده است. با وجود این مخزن های بزرگ دیگر نمی توان قابلیت حمل و نقل ساده برای سمپاش فرغونی در نظر گرفت. لذا تمام متعلقات سمپاش، اعم از مخزن و موتور بنزینی قدرتمند آن سوار بر یک شاسی فلزی است که در یک سوی آن دو چرخ با هدف جا به جایی دستگاه و در سوی دیگر دسته هایی برای نصب آن به دیگر ماشین آلات که بتوانند به نوعی آن را کشیده و جا به جا کنند قرار دارد.نیروی موتوری دستگاه از طریق موتور های بنزینی از مدل های دو سیلندر چهار زمانه هوا خنک انتخاب می شود. لزوم بهره مندی از چنین موتور های قدرتمندی فضای کار حرفه ‌ای باغ و مزرعه است. چرا که قرار است با یک دستگاه سمپاش فرغونی سطح وسیعی از مزرعه و یا باغات با درختان تناور و بلند را آفت زدایی کنیم. لذا لازم است تا قدرت بالایی در تامین چنین پمپاژی حضور داشته باشد.
سمپاش فرغونی

کاربرد های متداول از سمپاش فرغونی

قدرت موتور بالا در کنار حجم مخزن بزرگ، توانمندی بالای انواع سمپاش فرغونی در تامین قدرت پاشش بالا در مدت زمان طولانی را نشان خواهد داد. ویژگی هایی که باعث می شود تا بتوانیم از یک دستگاه سمپاش فرغونی برای تامین اهداف بزرگی بهره ‌برداری کنیم. اهدافی مانند:

¨    سمپاشی مزارع در سطح وسیع:

تمام سمپاش های موتوری قابلیت تامین دو نازل همزمان را دارند و برای هر دو نازل می توانند تا حداقل ۲۰ متر شیلنگ را پاسخگو باشند. در مزارع بزرگ که زمان اهمیت بالایی دارد، داشتن سرعت عمل بسیار مهم است. چرا که در صورت کند شدن هر اقدامی، تبعات سنگینی محصولات تحت کشت را تهدید می ‌کند. مانند آفات گیاهی که به یکباره در سطح زمین زراعی ظاهر شده و به سرعت آن را تخریب خواهند کرد. لذا در سمپاش باید بتوانیم در کمترین زمان، بالاترین سطح از مزرعه را آفت زدایی کنیم. این کار تنها از طراحی قدرتمند با قابلیت دو نازل همزمان در سمپاش فرغونی بر می ‌آید.

¨    سمپاشی در باغات با درختان بلند:

اگر بخواهیم یک درخت را از شر آفات گیاهی خلاص کنیم، کافی است اندکی وقت گذاشته و با داشتن یک سمپاش دستی معمولی و شاید موتوری با حساسیت بالا تمام شاخه ‌ها و فضای درخت را آفت زدایی کنیم؛ اما اگر ارتفاع درخت خیلی بالا باشد و یا اینکه با یک باغ به تعداد بسیاری از درختان مواجه باشیم، دیگر نمی ‌توان بر توانمندی‌ های یک سمپاش دستی و یا موتوری ساده اکتفا نمود. چنین فضا های بزرگی نیاز به سمپاش های قویتری دارند. مانند سمپاش فرغونی که برای شستشوی قوی درختان مناسب است.

¨    با هدف استفاده با مصارف کارواش مانند:

قدرت پاشش بالای سمپاش های فرغونی می ‌تواند با اهدافی بسیار متفاوت از آفت زدایی درختان مورد استفاده قرار گیرد. مثلاً می توانید در مخزن سمپاش فرغونی به جای سموم نباتی از آب استفاده کنید و همراه با قدرت پاشش بالای آن، کاربریی همچون کارواش را داشته باشید. البته کارواشی که قابلیت متحرک دارد. با چنین هدفی می توان به راحتی سمپاش فرغونی را به انواع ماشین آلات متصل نموده و در استفاده هایی همچون شستشوی درختان، جداول کنار خیابان ها، نرده های شهری و یا تابلو های خیابانی، انواع دیوار ها و حتی سقف منازل استفاده نمود.
سمپاش فرغونی

سمپاش فرغونی در تحلیلی فنی

هدف نهایی در داشتن سمپاش فرغونی آن است که بتوانیم سطح مزارع را با قدرت بالا و البته پاشش یکنواختی به طور مستمر و درازمدت آفت زدایی کنیم. از این رو دستگاه سمپاش فرغونی را مجهز به یک موتور بنزینی با قدرت عموما 3 اسب بخار کرده ‌اند. این میزان از قدرت در موتور بنزینی سمپاش فرغونی حد استانداردی است که می ‌تواند به راحتی قدرت لازم برای پاشش انواع سموم نباتی را فراهم کند. سمپاش فرغونی از کنار هم قرار گرفتن اجزای متعددی حاصل شده است. اجزای تشکیل دهنده سمپاش فرغونی به قرار زیر می باشد.

×    مخزن در سمپاش فرغونی:

تمام سمپاش ها از مدل های دستی تا گونه های حرفه ای همراه با مخزن هایی برای نگهداری سموم هستند. سمپاش فرغونی با هدف تامین سمپاشی سطوح بزرگ از مزارع و یا باغات طراحی شده است. لذا منطقی است که از مخزن های بزرگی بهره‌ مند باشد. مخزن استاندارد در نظر گرفته شده برای سمپاش فرغونی در ظرفیت های ۱۰۰ لیتری است. در کنار سمپاش فرغونی ۱۰۰ لیتری، نمونه ‌های سمپاش فرغونی ۲۰۰ لیتری نیز حضور دارد. وزن بالای مخزن در سمپاش فرغونی ۱۰۰ لیتری و یا سمپاش فرغونی ۲۰۰ لیتری مانع از آن است که بتوان آنها را به شکل حمل و نقل دستی در اختیار گرفت. لذا عموم سمپاش فرغونی با طراحی شاسی هایی برای نصب مخازن ۱۰۰و یا ۲۰۰ لیتری هستند.

×    لوله ها در طراحی سمپاش فرغونی:

در ساختن یک دستگاه که قرار است با سیالات سر و کار داشته باشد، لوله ها نقش کلیدی دارند. چرا که در نهایت تمام سیالات هدف در انواع دستگاه ها باید از طریق همین لوله ها جا به جا شده تا هدف نهایی خود را به انجام رسانند. با این مقدمه می توانید در نظر داشته باشید که در طرح ساخت سمپاش فرغونی تا چه اندازه از انواع لوله ها استفاده شده است. برخی از لوله ها متوجه طراحی موتور بنزینی دستگاه هستند و با هدف تامین سوخت موتور بنزینی در سمپاش فرغونی حضور دارند. متریال ساخت این لوله ها از نمونه های آشنا در مونتاژ موتور های بنزینی محسوب می شود؛ اما در مقابل لوله ‌هایی حضور دارند که قرار است مسیر انتقال سموم نباتی از مخزن تا پمپ و در امتداد آن از پمپ لانس دستگاه را تامین نمایند. چنین لوله هایی از متریال های خاصی تهیه می شوند. چرا که لازم است از هر نظر در مقابل اثرات تخریبی و شیمیایی سموم نباتی مقاومت کافی و درازمدتی داشته باشند.

×    اتصالات در دستگاه سمپاش فرغونی:

در کار با دستگاه سمپاش فرغونی همراه با فشار بالای سیالات تحت پمپاژ دستگاه هستیم. چنین فشار بالایی مستعد نشتی است. نشتی در کار دستگاه سمپاش فرغونی غیرقابل قبول است. چرا که در اولین اثر نامطلوب باعث کاهش افت فشار در خروجی لانس دستگاه شده و در اثرات نامطلوب دیگر نشتی سیالات خطرناکی مانند سموم نباتی در فضا های غیر هدف به هیچ حالت منطقی و امن نخواهد شد. لذا در طرح ساخت دستگاه سمپاش فرغونی، اتصالات نقش کلیدی دارند این اتصالات به گونه ای هستند که احتمال هر گونه نشتی را به حد صفر کاهش داده و به این ترتیب باعث ثبات در فشار خروجی دستگاه همراه با تامین شرایط امن در حین کار با آن خواهد شد.

×    پمپ در دستگاه سمپاش فرغونی:

پمپ در طرح ساخت دستگاه سمپاش فرغونی، مقوله ایکاملاً متفاوت از موتور بنزینی دستگاه است. این پمپ ها از انواع هیدرولیکی با شرایط جا به جایی مثبت هستند که تحت تاثیر مولد هایی مانند موتور های بنزینی کار می ‌کنند. پمپ از حساس ترین و در عین حال مهمترین اجزای سمپاش فرغونی است که قیمت آن تأثیر عمیقی بر قیمت نهایی دستگاه سمپاش فرغونی خواهد گذاشت.
سمپاش فرغونی

×    موتور های بنزینی در طرح ساخت سمپاش فرغونی:

دستگاه سمپاش فرغونی با هدف سمپاشی آسان و سریع در سطح مزارع بزرگ طراحی شده ‌است. قابلیت حمل و نقل آن باعث شده است تا نتوانیم از موتور های برقی در ساخت آنها استفاده کنیم. از این رو ایده بهره مندی از موتور های بنزینی انتخاب اصلح تری برای طراحی سمپاش فرغونی است. کارایی و راندمان دستگاه سمپاش فرغونی ارتباط مستقیم با کارایی و راندمان موتور های بنزینی دارد. موتور های بنزینی در سمپاش فرغونی غالباً از مدل های تک و یا دو سیلندر با کارکرد چهار زمانه هستند. قدرت و برند سازنده این موتور ها در قیمت نهایی دستگاه سمپاش فرغونی تاثیرگذار است. سمپاش فرغونی ای که از یک موتور قدرتمند با کارکرد منظم و یکنواخت بهره مند می باشد، می‌ تواند فشاری یکدست و پاششی یکنواخت از سموم نباتی با هدف آفت زدایی گیاهان را فراهم آورد.

×    صافی های سمپاش فرغونی:

قدرت کامل در تامین پاشش سموم نباتی از طریق سمپاش فرغونی وقتی حاصل می آید که مطمئن باشیم تمام مسیر انتقال سیال از مخزن تا نازل ها کاملاً باز و عاری از هر گونه انسداد می باشند. از طرفی هرگز نمی توانیم از عدم ناخالصی های جامد در یک سیال اطمینان کامل داشته باشیم. لذا برای آنکه بتوانیم قدرت پاشش بالای سمپاش فرغونی را داشته باشیم، لازم است تا از سیالی که عاری از هر گونه ناخالصی است، مطمئن شویم. برای این منظور از صافی ها در مسیر انتقال سموم نباتی از مخزن به سمت پمپ استفاده می شود.

×    نازل ها در طراحی سمپاش فرغونی:

در سمپاشی نهایی گیاهان هدف، انواع روش های مستقیم و یا بارانی در نظر گرفته شده است. روش هایی که می توان با بهره مندی از نازل‌ های متنوع در خروجی سموم نباتی از انتهای شیلنگ به دست آورد. انواع نازل ها با هدف تامین طیف گسترده ‌ای از نیاز ها در سمپاشی تعریف شده‌ اند. برای آنکه بتوانید نتیجه مطلوبی از سمپاشی داشته باشید، لازم است تا نازل هدف خود را به درستی انتخاب کنید.

چرا به استفاده از سمپاش فرغونی نیازمند هستیم؟

برای آفت زدایی در سطح مزرعه و یا باغ ها با درختان تناور می توانیم از هر نوع دستگاه سمپاشی که بخواهیم استفاده کنیم؛ اما رسیدن به یک سطح یکنواخت در سمپاشی به گونه ‌ای که مطمئن باشیم تمام فضای مزرعه در مسیر آفت زدایی قرار گرفته است، همراه با سرعت عمل بالا، ملاک های اصلی در موفقیت است. در غیر این صورت با کندی در کار و یا عدم دسترسی کامل به تمام سطح مزرعه، این آفات هستند که می توانند به راحتی بر شما غلبه کنند.عمده فروش سمپاش فرغونی برای آن است که این تجهیز می تواند سطح بالایی از دسترسی را در سرعت عمل بالا فراهم آورد. در هر سمپاش فرغونی دو شیر خروجی در انتهای کار پمپ ها وجود دارد که هر کدام از آنها می توانند قدرت پاشش برای شیلنگ ها تا طول ۲۵ متر را تامین نمایند. به این ترتیب می ‌توان با هر یک از شیر های خروجی پمپ در سمپاش فرغونی تا شعاع ۲۵ متری از محیط اطراف سمپاش را آفت زدایی نمود.حضور همزمان این دو نازل در کنار یکدیگر قابلیت سرعت عمل بالای سمپاش را تأمین خواهد کرد. چنین رویکردی در طراحی دستگاه مذکور است که در نهایت منجر به فروش سمپاش فرغونی در ابعاد وسیعی شده است. عمده مزیت ها در کار با سمپاش فرغونی به قرار زیر می باشد.
 • با سمپاش فرغونی می توانید از حجم محلول کمتری در آفت زدایی گیاهان استفاده کنید: به عنوان مثال اگر همراه با یک سمپاش دستی باشید، لازم است تا برای هر هکتار از زمین زراعی چیزی در حدود ۱۵۰ لیتر محلول از سموم نباتی داشته باشید. این مقدار در صورت استفاده از سم پاش فرغونی مقداری کمتر از ۱۰۰ لیتر خواهد شد.
سمپاش فرغونی
 • سرعت عمل بالاتر همراه با راندمان کاری بهتر: سمپاش های دستی و یا آنها که به شکل موتوری با قابلیت حمل و نقل انسانی هستند، سرعت عمل بالایی ندارند. در بهترین حالت تنها می ‌توانید ۵ هکتار را در روز همراه با یک سمپاش دستی آفت زدایی کنید. مادامیکه هرگز نمی توانید کیفیت یکنواختی در انتهای کار داشته باشید؛ اما با یک سمپاش فرغونی از سرعت عمل بالایی برخوردار خواهید شد. یک سمپاش فرغونی ساده به راحتی می ‌تواند تا ۱۰۰ هکتار زمین زراعی را در روز پوشش بدهد.
 • پاشش مطلوب ‌تر سموم نباتی: بهترین نوع پاشش سموم در سطح مزارع، حالت بارانی است که در آن قطرات سموم نباتی به شکل پودری بر سطح گیاهان گسترده می‌ شود. این موضوع باعث آسیب کمتر خصوصاً کاهش لهیدگی گیاهان با اثربخشی بالاتر اثرات سموم نباتی خواهد شد. سمپاش فرغونی در تامین پاشش های بارانی بهتر از هر نوع سمپاش دیگری است.
 • سمپاشی یکنواخت: بزرگترین مشکل در کار با سمپاش های دستی، عدم یکنواختی در خروجی آنها است. این مشکل به سبب نبود یک جریان یکنواخت در قدرت دستان انسان‌ ها به وجود می ‌آید. سمپاش های موتوری در تامین پاشش یکنواخت سموم نباتی توانمند هستند. در این بین سمپاش فرغونی برای کار در سطح وسیعی از مزارع سودمند می باشد.
 • امنیت کاری بالاتر برای اپراتور ها: یک سمپاش دستی و یا موتوری با قابلیت حمل و نقل انسانی در نهایت قرار است تا تمام متعلقات خود را همراه با اپراتور ها سازد. نصب دوشی و یا پشتی از نمونه های متداول آنها می باشد. خستگی، فشار به مهره های کمر و نبود امنیت کامل کاری از عیب های همیشگی در کار با این گونه از سمپاش ها می باشد. در مقابل، هنگام کار با یک سمپاش فرغونی تنها نازل دستگاه است که توسط اپراتور ها حمل خواهد شد. این موضوع معرف سطح امنیت بالا و کارکرد آسان تر سمپاش های فرغونی است.
با تمام این تفاصیل در کار با سمپاش فرغونی از یک دستگاه تخصصی و توانمند در سطح مزارع بهره مند هستید. نصب سمپاش فرغونی بر انواع یدک کش ها و یا تراکتور ها و شاید تیلر های کشاورزی به راحتی صورت می گیرد. در میان برند های گوناگون موجود در بازار های جهانی و البته داخلی سمپاش فرغونی روبین در کنار سمپاش فرغونی هوندا و کاوازاکی نمونه های مطرحی هستند. سمپاش فرغونی کاوازاکی به نسبت دیگر نمونه ها از الگوی ساخت کاملتری بهره مند است. سمپاش فرغونی کاوازاکی دارای یک سیستم چهار چرخ متحرک بوده که به ترتیبی ماهرانه تمام اجزای فنی تا مخزن دستگاه بر یک چهارچوب فلزی مطمئن قرار گرفته است.در باب قیمت سمپاش فرغونی، برند روبین جایگاه مطلوب تری دارد. سمپاش فرغونی روبین محصول توانمندی های شرکت ژاپنی در زمینه موتور های بنزینی است. از طرفی لازم است تا متوجه جایگاه برتر سمپاش فرغونی هوندا در جمع رقبا باشیم. در نهایت اینکه همراه کدام برند هستید، در اولویت دوم است. چرا که در گام اول لازم است تا برای مزرعه های حرفه ایی که دارید اقدام به تهیه سمپاش فرغونی کارآمدی کرده باشید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5