خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش پشتی موتوری دیانا

فهرست مطالب

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کشاورزان و باغداران با آن دست و پنجه نرم می کنند، وجود حشرات و آفات است. بسیاری از محصولات کشاورزی در صورتی که سمپاشی نشوند ممکن است در اثر آفات از بین بروند و دیگر قابل مصرف نباشند. بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل، سمپاشی است. سم پاش ها انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربری، نحوه عملکرد و صد البته قیمت متفاوتی دارند. انواع سمپاش دستی و سمپاش شارژی برای زمین و باغ های کوچک، سمپاش فرغونی و سمپاش موتوری برای زمین های بزرگ و محصولات زیاد کاربرد دارد.مهم ترین نکته ای که باید پیش از خرید سمپاش در نظر گرفته شود، وسعت منطقه یا زمین مورد نظر و نحوه سمپاشی است و انواع سمپاش از لحاظ میزان پاشش سم به سه دسته کلی HV، LV و ULV تقسیم می شوند که سمپاش های LV و ULV کاربرد بیشتری برای باغ ها دارد. 

آفت زدایی حرفه ای با سمپاش پشتی موتوری دیانا

 سمپاش های موتوری نقش کلیدی در موفقیت های زمین های کشاورزی دارند. هر زمین کشاورزی در مسیر برداشت محصولات زراعی دائماً در تهدید انواع آفات نباتی قرار خواهد گرفت.از حشرات نابود کننده تا بیماری های کشنده در لیست سیاه این آفات قرار دارند؛ اما می ‌توان با یک سمپاشی اصولی تمام این آفات را از میان برداشت. لکن سرعت عمل در سمپاشی مقوله ای جدی است. انواع سمپاش های موتوری برای خلق یک عملیات پرقدرت و البته بسیار سریع در سمپاشی محیط زراعی ابداع شده اند. سمپاش پشتی موتوری دیانا یکی از همین محصولات می باشد.دیانا یک شرکت صاحب ‌نام چینی است. شرکتی که توانسته است با خلق محصولاتی با کیفیت وجه متمایزی در صنعت تولیدی آن کشور بزرگ داشته باشد. کیفیت محصولات دیانا در عرصه ماشین ‌آلات کشاورزی تا آنجا است که حالا می توانید جمیع تولیدات این شرکت را در بازار های سخت پسند اروپایی پیدا کنید.سمپاش پشتی موتوری دیانا نیز یکی از همین محصولات خوش کار و با کیفیت این برند چینی است. محصولی که حالا در سطح بازار های داخلی نیز خودنمایی می‌کند. لکن لازم است قبل از هر اقدامی در تهیه آن، نگرش کاملی بر مشخصه های فنی تا توانمندی ‌های کاربردی این سمپاش داشته باشید. پس همراه ما باشید تا در تحلیلی کامل بیشتر از مشخصه های فنی سمپاش پشتی موتوری دیانا بدانید. 

انواع سم‌پاش چیست؟

 باتوجه‌به تنوع محصولات کشاورزی و باغی، تنوع آب‌وهوایی، تفاوت آفات و بیماری‌های گیاهی و همچنین وجود انواع گوناگونی از سموم شیمیایی، سمپاش‌های مختلفی با کاربری متنوع طراحی تولید شده است که در این بخش به آنها می‌پردازیم.در وهله نخست باید بگوییم سمپاش‌ها بر اساس نوع فعالیت کشاورزی دارای دو گروه سمپاش‌های زراعی و سمپاش‌های باغی هستند. 

سمپاش‌های دستی یا پشتی

 این نوع سمپاش‌ها به‌صورت مخزنی عمل می‌کنند و در حالت استاندارد ۲۰ لیتر ظرفیت دارند، این نوع سمپاش‌ها را همانند کوله پشتی روی شانه‌ها قرار داده و به‌راحتی کار سم‌پاشی را انجام می‌دهند، این سمپاش‌ها معمولاً برای سم‌پاشی باغی مورداستفاده قرار می‌گیرند. البته بیشتر مناسب استفاده در فضاهایی با مقیاس کوچک است و در دو نوع پلاستیک و استیل در بازار موجود است.سمپاش‌های میکرونر و اتومایزر پشتی نیز در این گروه قرار می‌گیرند. 

سم‌پاش اتومایزر

 در سمپاش‌های اتومایزر برای تولید قطره از جریان شدید هوا استفاده می‌شود که با کمک یک توربین ساده و یک موتور دو زمانه صورت می‌گیرد. ظرفیت این نوع سم پاش‌ها حدود ۱۲ لیتر است و برای سم‌پاشی مزارع استفاده می‌شود. ضمن این که از سمپاش‌های اتومایزر معمولاً برای قارچ‌کش‌پاشی و حشره‌کش‌پاشی استفاده می‌شود و قابلیت گردپاشی، گرانول‌پاشی و شعله‌افکنی نیز دارد. 
سمپاش پشتی موتوری دیانا
 

سم‌پاش میکرونر

 این نوع سم‌پاش برای فرایند سم‌پاشی از نیروی گریز از مرکز بهره می‌برد. در این سمپاش‌ها، سم در یک پیاله یا استوانه چرخان قرار گرفته و با استفاده از یک موتور چرخان با دور بالا قطرات سم را به‌صورت یکنواخت به اطراف می‌پراکند. گفته می‌شود این سم‌پاش دارای بهترین کیفیت سم‌پاشی در سمپاش‌های دستی است. 

سمپاش‌های پشتی تخت اهرم‌دار

 این نوع سم‌پاش نیز یک سم‌پاش مخزنی با کاربری باغی است که همانند سم‌پاش دستی به‌صورت کوله‌پشتی روی شانه‌ها قرار می‌گیرد، در این نوع از سم‌پاش یک اهرم در کنار سم‌پاش تعبیه می‌شود که مواد شیمیایی را پمپاژ می‌کند، فشار در این نوع از سمپاش‌ها متناوب است، به این معنا که با یک دست باید تلمبه زده شود و با دست دیگر کار سم‌پاشی انجام می‌گیرد. مخزن این نوع سم‌پاش معمولاً از جنس پلاستیک پلی‌اتیلن و یا فولاد گالوانیزه است. 

سمپاش‌های فشاری

 این نوع سمپاش‌ها همان سمپاش‌های تلمبه‌ای هستند، که از یک مخزن و یک پمپ پیستونی ساده تشکیل شده است. برای سم‌پاشی با این دستگاه باید ابتدا دو سوم حجم مخزن را از مایع سم پر کرد و سپس تلمبه زد، هوا در داخل مخزن و بالای مایع حبس می‌شود، سپس با باز کردن شیر خروجی سم با فشار ثابتی از مخزن خارج می‌شود، این نوع سم‌پاش در گروه سمپاش‌های باغی قرار دارد. 

معرفی سمپاش پشتی موتوری دیانا

 سمپاش پشتی موتوری دیانا در دسته سمپاش های موتوری بنزینی قرار دارد. این سمپاش با طرح کوله ای طراحی شده است و در آن تمام المان های حاکم در طراحی دستگاه به ترتیبی جمع و جور در کنار هم قرار گرفته ‌اند.در مشاهده کلی از سمپاش پشتی موتوری دیانا طیف بزرگی از امکانات مدرن را شاهد هستید. از یک موتور بنزینی چهار زمانه قدرتمند تا مخزنی حجیم از جنس پلی اتیلن و نازل ‌هایی با متریال ساخت استیل در کنار یک وجه کامل از شرایط ایده ‌آل کنترلی در دستگاه مذکور؛ اما بهتر است از نگاه کلی اندکی فاصله گرفته، این محصول را در یک تشریح فنی تری مورد ارزیابی قرار دهیم. 

بررسی فنی سمپاش پشتی موتوری دیانا

 شاید اولین و مهمترین وجه قابل توجه در تحلیل فنی هر دستگاه موتوری، بخش موتور بنزینی آن باشد. مانند موتور سمپاش دیانا که در مدل ‌های ۲ و ۴زمانه عرضه شده است. لکن در این تحلیل فنی نگاه ما متوجه سمپاش موتوری چهار زمانه دیانا می باشد. در سمپاش موتوری چهار زمانه دیانا شاهد حضور یک موتور با حداکثر قدرت 1.2 اسب بخار از نوع تنفس طبیعی هستیم که همراه با یک تک سیلندر در عملکرد چهار زمانه طراحی شده است. وجه برتری موتور مذکور، در طراحی چهار زمانه آن می‌باشد. موتور های 4 زمانه به نسبت مدل های 2 زمانه از قدرت بالاتری در کار بهره ‌مند هستند و می‌توانند در شرایط کارکرد ملایم تری همراه با تولید صدای کمتری به نسبت مدل های 2 زمانه باشند.در نهایت موتور های 4 زمانه مصرف سوخت کمتری دارند و می‌توانند راندمان کاری بالاتری داشته باشند؛ اما شرایط پیچیده تر آنها در طراحی باعث شده تا در قیمت از موتور های 2 زمانه پیشی بگیرند. به هر صورت این موضوع تاثیر مستقیم بر قیمت سمپاش موتوری 4 زمانه دیانا دارد. قیمت سمپاش موتوری 4 زمانه دیانا به نسبت از انواع 2 زمانه بالاتر است.البته می‌توانیم راندمان کاری بالاتر در کنار مصرف سوخت کمتر را وجه اقتصادی با رویکرد آینده نگرانه در تحلیل فنی موتور سمپاش دیانا از مدل های 4 زمانه آن بدانیم. موتور مذکور از شرایط راه اندازی دستی بهره ‌مند می باشد؛ اما برخورداری از سیستم استارت سریع در کنار تنظیم تقریباً ساده موتور در لحظه راه اندازی وجه قابل توجه در طراحی آن است.موتور بنزینی حجم اندکی دارد و به خوبی در قیمت پایین دستگاه سوار بر یک شاسی مستحکم، مستقر شده است. این موتور سمپاش دیانا در حین کار چندان لرزشی نخواهد داشت. به هر حال ذات طراحی 4 زمانه در آن باعث ایجاد یک حرکت ملایم توأمان با کارکردی با کمترین لرزش شده است.این همه می‌ تواند سمپاش موتوری چهار زمانه را در مقامت یک محصول مطمئن با سطح کاری بالا قرار دهد. لکن موتور تنها وجه قابل توجه در تحلیل سمپاش ها نمی باشد. چرا که این تجهیزات قطعات دیگری نیز دارند که باید مورد توجه و بررسی شما قرار بگیرند. 
سمپاش پشتی موتوری دیانا
 

سمپاش پشتی موتوری چیست؟

 در بخش های صنعتی و تولیدی مانند بخش کشاورزی وسایل و امکانات مختلفی برای تولید یک محصول خوب و با کیفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد که سمپاش نمونه ای از آنها می‌باشد.سمپاش های پشتی موتوری دسته ای از این وسایل می‌باشند که برخی از آنها از محصولات وارداتی به کشور هستند. دو نوع از رایج ترین انواع این کالا عبارتند از: سمپاش پشتی موتوری لانسیسمپاش پشتی موتوری خرطومیاستفاده و کاربرد این سمپاش ها بیشتر برای مزارع کوچک و باغ های نه چندان بزرگ در بخش کشاورزی می باشد. 

امکانات فنی در سمپاش پشتی موتوری دیانا

 در طراحی سمپاش پشتی موتوری دیانا از حضور یک مخزن ۲۰ لیتری استفاده شده است. مخزن مذکور از جنس پلی اتیلن است و در یک طراحی ایده آل به گونه ‌ای که کاملاً سوار بر موتور دستگاه به شکل ارگونومیک بر پشت اپراتور ها سوار خواهد شد، طراحی شده است. در ساخت سمپاش های موتوری حضور موتور های سنگین و البته حجیم بنزینی دست طراحان را برای استفاده از مخزن های بزرگتر کوتاه کرده است.مگر آنکه بتوانند با یک طرح همسو با فضا های خالی مانده در اطراف موتور، دستگاه را به شکل جمع و جورتر طراحی کنند. این ایده در منظر طراحان دیانا برای خلق سمپاش پشتی موتوری مطرح شده است. آنها توانسته اند با یک الگوی ارگونومیک در طراحی مخزن به خوبی نقطه ضعف ایجاد شده از حضور موتور های بزرگ و حجیم بنزینی را پوشش داده و به نوعی مخزنی حجیم با ظرفیت ۲۰ لیتری تهیه کنند.جنس جداره مخزن از متریال پلی اتیلن است. این متریال در مقابل انواع اثرات شیمیایی محلول سموم نباتی مقاوم است و می تواند با طول عمر بالا در برابر تابش مستقیم نور خورشید مقاومت لازم را داشته باشد. پمپ در نظر گرفته شده در سمپاش پشتی موتوری دیانا قدرت کافی برای تأمین سمپاشی های حرفه ای را دارد.در خروجی این پمپ شاهد تأمین قدرت ۲۵ بار فشار هستیم. این فشار در عبور از شیلنگ سمپاش و لانس موجود در دستگاه به راحتی می‌ تواند فضای بزرگی از محیط مزرعه را سمپاشی نماید. سمپاشی پشتی موتوری دیانا دارای یک لانس استیل مستحکم به طول ۶۰ سانتیمتر با بهره ‌مندی از سه نازل بلند می باشد. این لانس مستحکم کاملاً ضد زنگ و مقاوم در مقابل هر گونه اثر شیمیایی محلول سموم نباتی است.طول ۶۰ سانتیمتر لانس در طراحی سمپاش پشتی موتوری دیانا آن را برای کار در فضا های مزرعه، خصوصاً محیط جالیزی مناسب کرده است.البته این لانس بلند می تواند قدرت مانور سمپاشی را تا بطن شاخه های درختان تناور و میوه ‌ها نیز برساند. 

چرا سمپاش پشتی موتوری دیانا را انتخاب کنیم؟

 در یک تفسیر کلی همراه با نگاه فنی سعی کردیم تا وجه کاملی از تمام جنبه های طراحی شده در سمپاش پشتی موتوری دیانا همراه با موتور های 4 زمانه را مطرح کنیم.لکن در اینجای ماجرا قرار است در کلامی تحلیل موضوع استفاده از سمپاش های موتوری و لزوم توجه به محصول برند دیانا را پیش بکشیم. اینکه اصولا چرا سمپاش های موتوری وجهه مثبتی در کار دارند و لزوم توجه به آنها خصوصاً سمپاش پشتی موتوری دیانا از کجا آمده است؟یک دلیل اصلی، در سطح کارایی انواع سمپاش های موتوری است. شما در سطح مزرعه با حجم بالایی از گیاهانی که همگی در تهدید آفات هستند مواجه هستید. این حجم از گیاهان نیاز جدی به سمپاشی با سرعت عمل بالا دارند. به این ترتیب مقوله بهره ‌مندی از سمپاش های دستی امری غیرقابل توجیه خواهد شد. چرا که جمیع سمپاش های دستی و حتی نمونه های شارژی هرگز توانایی لازم برای پاسخ به سطح بالای نیاز سمپاشی مزارع را نخواهند داشت.از طرفی هر فضای زراعی تحمل حضور سمپاش های بزرگ، سنگین و البته قدرتمند و شاید گران قیمت فرغونی، زنبه ای و حمل تراکتوری را ندارد. چنین سمپاش هایی با قدرت بالا فاقد جابجایی ساده، اگر چه می‌ توانند سطح بزرگی از فضا های زراعی را در هر لحظه سمپاشی کنند؛ اما کار با آنها در سطح یک فضای زراعی کوچک و یا صعب العبور عملاً غیرممکن خواهد شد.لذا ما به یک سمپاش با قدرت موتوری اما با قابلیت حمل و نقل انسانی نیاز داریم. نکته ای که تماما در طراحی مدل های متنوع از سمپاش موتوری حضور دارد. در این بین چرا باید به سمپاش پشتی موتوری دیانا توجه داشته باشیم؟ 

ویژگی های برتر در طراحی سمپاش پشتی موتوری دیانا

 برند های مطرح در هر گوشه از جهان اقدام به تولید انواع سمپاش پشتی موتوری دارند. در واقع هر برندی که توانسته است به نوعی موتور های بنزینی را همراه ابزار های صنعتی تا کشاورزی کرده باشد، قطعاً اقدام به تولید سمپاش موتوری نیز خواهد کرد. 
سمپاش پشتی موتوری دیانا
 لکن این ماجرا یک دستاورد تخصصی است و غالباً اساتید فن، برند هایی هستند که سابقه طولانی در زمینه طراحی تا تولید ماشین آلات کشاورزی دارند.مانند برند صاحب سبک دیانا که در عرصه ماشین ‌آلات کشاورزی، خصوصاً تولید انواع سمپاش های موتوری دست بالایی در تولید کسب کرده است. برترین وجه قابل تامل در مشخصه‌ های ایده ‌آل برای سمپاش پشتی موتوری دیانا در بهره ‌مندی آن از موتور های چهار زمانه می باشد. به هر صورت یک سمپاش پشتی موتوری به ترتیبی بر اندام اپراتور ها سوار خواهد شد.لکن لازم است تا در هر حالتی موتور در این دستگاه با کمترین صدای تولید شده همراه با کمترین لرزش باشد. پس ما نیاز به موتوری داریم که بتواند با حرکتی نرم و روان فعالیت خود را تداوم بخشد. موتور چهار زمانه در طراحی سمپاش پشتی موتوری دیانا کاملاً پاسخگوی این شرایط ایده ‌آل است.چرا که موتور سمپاش دیانا با مصرف سوخت اندک در کنار کارکرد روان، ظرفیت کافی برای تامین قدرت بالای سمپاشی در سطح فضا های بزرگ زراعی را تأمین خواهد نمود. 

جمع بندی خرید سمپاش موتوری دیانا:

 سمپاشی و یا اهدافی شبیه به آن مانند ضدعفونی کردن سطوح بزرگ در فضا های شهری و یا گندزدایی در محیط ‌های پرورش حیوانات اهلی همگی در لیست فعالیت های پرفشار هستند.عموم فضا هایی که قید کردیم، به ترتیبی نیاز به دستگاه سمپاش توانمندی را احساس خواهند کرد. در این بین بسیاری قدرت خرید سمپاش های گران قیمت فرغونی را ندارند و یا اینکه فضای هدف ظرفیت حضور چنین سمپاش های بزرگی را نخواهد داشت.از طرفی استفاده از سمپاش های ضعیف دستی و یا شارژی را نمی ‌توان به عنوان یک وجه مطمئن در نظر گرفت. در چنین حالتی سمپاش پشتی موتوری برگ برنده ای خواهد شد. قدرت بالا در کنار قیمت معمول با ظرفیت کاری مطلوب، همگی در بطن یک سمپاش موتوری حضور دارند. البته برخی برند ها مانند دیانا توانسته اند با صرف هنر مهندسی در به کارگیری موتور های 4 زمانه وجهه برتری را در کار با سمپاش های موتوری تولید نمایند.اگر چه در این بین گاها مقوله قیمت سمپاش موتوری 4 زمانه دیانا چالش برانگیز خواهد شد؛ اما یقیناً کارایی بالا در کنار سطح کیفی مطلوب در کار، چنین فاکتور هایی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر