خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سمپاش پشتی موتوری هوندا

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

در فعالیت ‌های کشاورزی تنها زمانی موفق هستید که بتوانید قدرتمندانه و کاملاً حساب شده با آب انبوه آفات و بیماری های متداول زراعی مبارزه کنید. هر گیاهی که کشت می کنید، تنها برای ما ارزش غذایی ندارد. این گیاه قطعاً مورد پسند انواع حشرات و انگل ها و قارچ ها هم قرار می گیرد. آفاتی که می آیند تا از محصولات کشاورزی ما تغذیه کنند و در نهایت همگی آنها را نابود سازند. اما کشاورز هوشمند امروزی در مقابل این تهاجم دست خالی نیست. زیرا حالا از انواع تجهیزات مانند سمپاش های قدرتمند موتوری استفاده می کند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با سمپاش پشتی موتوری هوندا به عنوان یکی از بهترین های بازار آشنا کنیم. سمپاش های موتوری تعریف فنی مشخصی دارند. آنها از کنار هم قرار گرفتن یک موتور بنزینی در کنار پمپ های سمپاشی ساخته می شوند. در این بین هر اندازه موتور قدرتمندتر باشد و یا پمپ سمپاش ظرفیت پمپاژ بالاتری داشته باشد، قطعاً جریان سمپاشی بهتری ایجاد می‌ شود. البته وقتی در پای طراحی یک دستگاه سمپاش موتوری با قابلیت حمل و نقل ساده هستید، خیلی نمی توانید به خلق مدل هایی با موتورهای پرتوان و پمپ ها با ظرفیت بالا بپردازید. طراحی سمپاش های موتوری عرصه مهارت سازندگانی است تا قدرت را در کنار وزن سبک و طراحی جمع و جور عرضه کنند. مانند آنچه در طراحی سمپاش پشتی موتوری هوندا دیده می ‌شود. سمپاش پشتی موتوری هوندا، محصول خوش ساخت و کاملاً توانمند از برند صاحب ‌نام هوندا است. هوندا برند اصیل ژاپنی است که مدت‌ ها در زمینه طراحی ماشین آلات موتوری فعالیت می کند. البته در حال حاضر زمینه فعالیت این برند فراتر از کشور ژاپن می‌ باشد. تا جاییکه مجموعه کارخانجات گسترده ‌ای در کشورهایی مانند چین دایر کرده است. سمپاش پشتی موتوری هوندا محصول کارخانجات چینی از برند هوندا است. محصولی که به شکل تخصصی برای فعالیت سمپاشی در زمین های بزرگ کشاورزی طراحی شده است. با این مقدمه همراه ما باشید تا به تحلیل فنی و جنبه های کاربردی از طرح ساخت سمپاش پشتی موتوری هوندا به عنوان یکی از بهترین های بازار داخلی بپردازیم. 

سمپاش پشتی موتوری هوندا در نگاه طراحی

 با نگاهی ساده و گذرا در طرح ساخت یک سمپاش پشتی موتوری هوندا به یک ماشین توانمند سمپاشی می رسیم. ماشینی که با دو الگوی کلی طراحی شده است. اول آنکه این ماشین با قابلیت حمل و نقلی ساده طراحی شده است. یک دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا با فرمی ایده ‌آل و کاملا ارگونومیک بر اندام اپراتورها سوار خواهد شد و به شکل کوله‌ ای، عاری از کمترین فشاری همراه آنها در سطح زمین های بزرگ کشاورزی به فعالیت سمپاشی خواهد پرداخت. یک سمپاش پشتی موتوری هوندا در بحث سادگی برای حمل و نقل آسان از بهترین مدل های بازار است. اما در وجه دوم طراحی سمپاش پشتی موتوری هوندا با یک ماشین که از موتوری قدرتمند استفاده می کند، مواجه هستیم. در این دستگاه از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه برای تولید قدرت سمپاشی استفاده شده است. کمپانی هوندا در تمام طول تاریخ فعالیت طولانی و دور و درازی که داشته، همواره به طراحی موتورهای کوچک با قابلیت زیاد شهره بوده است. موتور تک سیلندر چهار زمانه طراحی شده در این سمپاش موتوری نیز الگوی هنرمندانه هوندا را یدک می کشد. سر آخر وقتی به طراحی سمپاش پشتی موتوری هوندا نگاهی می ‌اندازیم، این ماشین را یک مدل خوش ساخت با طراحی جمع و جور و قدرتمند پیدا می کنیم که قابلیت پاشش سموم در ابعادی گسترده، آن هم با شرایطی کاملاً یکنواخت و موثر دارد. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
 ماجرای طراحی سمپاش های موتوری در قدرت کم سمپاش های دستی برای تامین نیاز فضاهای بزرگ باغبانی و کشاورزی بوده است. اگر ابعاد زمین کشاورزی و یا محیط باغ و باغچه، فضایی محدود و کوچک در حد چند درخت و یا گیاه ساده باشد، قطعا استفاده از یک سمپاش دستی برای پاسخگو بودن به نیاز زراعی کفایت می کند. اما وقتی ابعاد فضای باغبانی و کشاورزی بسیار بزرگ می ‌شود و ما با حجم بسیار بزرگی از انبوه گیاهان و درختان مواجه هستیم، دیگر نمی توانیم بر توانمندی ‌های محدود سمپاش های دستی تکیه کنیم. زیرا آفات در تهاجمی گسترده می آیند و در اندک زمانی تمام فضای باغ و مزرعه را در می نوردند. زمان برای تقابل با آفات محدود است و یک سمپاش ساده دستی نمی ‌تواند در قبال این تهاجم پاسخگو باشد. راهکار در استفاده از قدرت های موتوری است. در تمام علوم مهندسی برای ساخت ابزارها، زمانی که نیروی انسانی کم آورده است، این قدرت های موتوری هستند که به خلق ماشین های توانمند و بسیار قدرتمند ختم شده ‌اند. استفاده از موتورهای بنزینی در طرح ساخت سمپاش ها یک ایده موفق بوده است. حالا شرکت ‌های زیادی هستند که این سمپاش های موتوری را می سازند. در هر سمپاش موتوری مانند طرح ساخت سمپاش پشتی موتوری هوندا از موتورهای بنزینی در کنار پمپ های پیستونی استفاده شده است. موتور طرح ساده، کم حجم اما قدرتمندی دارد. این موتورها را غالباً کم صدا با میزان مصرف سوخت کمی طراحی می ‌کنند. سموم در داخل مخزنی که بر بخش بالایی موتورها طراحی شده ذخیره می شود و کل دستگاه و اجزای مکانیکی و مخزن بر یک شاسی با صفحه ای تخت و بلند سوار می شود. این شاسی مجهز به بندهایی است تا بتواند به شکلی کوله ای بر اندام اپراتورها سوار بشود. الگوی ساخت تمامی سمپاش های موتوری مانند سمپاش پشتی موتوری هوندا به همین صورت است. در این بین نگرش فنی در طراحی یک موتور قدرتمند و با قابلیت پمپاژ است که فصل متفاوت انواع سمپاش ها را مشخص خواهد کرد. 

دسته بندی انواع سمپاش

 در این مطلب قصد بررسی فنی تا تحلیل جایگاه کاربردی برای سمپاش پشتی موتوری هوندا را داریم. اما قبل از آنکه به بیان مباحث جزئی و کاملاً فنی در آشنایی با این محصول وارد شویم، باید درک درستی از جایگاه آن به نسبت از دیگر انواع سمپاش ها داشته باشیم. لذا بهتر است در این بخش به معرفی مختصر از دسته بندی انواع سمپاش اشاره کنیم. سمپاش ها در یک دسته بندی کلی در دو گروه محلول پاش ها و گرد پاش ها قرار می‌ گیرند. مدل های محلول پاش برای پاشش سموم مایع مورد استفاده هستند و مدل های گرد پاش این قابلیت را دارند تا سموم به شکل پودرهای نیمه حلال را بر سطح گیاهان باغ و مزرعه بگسترانند. البته با توجه به این دو دسته کلی می توان انواع سمپاش ها را از منظر طراحی و نگاه کاربردی به دسته های جزئی تری طبقه ‌بندی نمود. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
 1-    سمپاش های دستی با مخازن کوچک که مناسب فضاهای خانگی و گلخانه ای تا باغ های کوچک شخصی هستند.2-    سمپاش های پشتی بدون موتور که در مدل های دستی و شارژی قرار می گیرند و با کمک یک سیستم الکتریکی قابلیت سمپاشی دارند.3-    سمپاش های پشتی موتوری که در حضور موتورهای کوچک و تک سیلندر بنزینی طراحی شده ‌اند. سمپاش پشتی موتوری هوندا مورد نظر این مطلب در این دسته قرار می گیرد. این سمپاش ها با قابلیت حمل و نقلی راحت و در عین حال قدرت سمپاشی بسیار بالایی هستند.4-    سمپاش های زنبه ای که در دسته سمپاش های موتوری با طراحی موتورهای بزرگ و قدرتمند هستند. این نوع عموماً بدون طراحی مخزن ساخته می ‌شوند و برای حمل و نقل توسط انسان ها خیلی بزرگ و سنگین هستند.5-    سمپاش های فرغونی که در دسته مدل ‌های موتوری چرخ دار قرار می ‌گیرند. به مانند مدل ‌های زنبه ای از موتورهای بنزینی بسیار قدرتمند و سنگین وزن دارند. اما این مدل ها را در حضور مخازن بزرگ طراحی می کنند. لذا برای حمل و نقل شدن نیاز به چرخ دارند.6-    سمپاش های تراکتور سوار. این سری، مدل های قدرتمند از پمپ های سمپاشی هستند که تحت تاثیر قدرت موتوری تراکتورها قابلیت سمپاشی را دارند.7-    سمپاش های تریلری که پمپ هایی ساده با عملکرد سطح بالا هستند که به راحتی از طریق شفت انواع تیلر تغذیه خواهند شد. همان طور که مشخص است، انواع سمپاش ها از منظر قدرت سمپاشی در گروه های مختلف قرار می گیرند. هر اندازه قدرت پمپاژ سمپاش افزایش پیدا می کند، نیاز به تعریف پمپ های بزرگتر و موتورهای قدرتمندتری داریم. تا جاییکه دیگر نمی توانیم بر قدرت موتورهای ساده بنزینی اکتفا کرده، نیاز به قدرت های خاص مانند تراکتورها پیدا می کنیم. اما در این میان نیازی نیست تا برای هر نوع سمپاشی در تکاپوی تامین قدرتمندترین آنها باشیم. بسیاری از فعالیت های کشاورزی در قامت باغ ها و مزارع در حجم متوسط هستند. فضاهایی که می توان در آنها با یک سمپاش پشتی موتوری به طور کامل موفق ظاهر شد. سمپاش پشتی موتوری هوندا در این رده از بهترین محصولات بازار است که قابلیت سطح بالایی برای سمپاشی در مزارع کوچک، باغ های متوسط و گلخانه های بسیار بزرگ دارد. 

مشخصات فنی سمپاش پشتی موتوری هوندا

 برای تامین قدرت سمپاشی در سمپاش پشتی موتوری هوندا از یک موتور خوش ‌ساخت تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است. موتور تحت تاثیر عملکرد چهار زمانه از نوع هواخنک با الگوی طراحی تنفس طبیعی است که به شکل هندلی راه اندازی می ‌شود. هوندا این موتور را با نام تجاری Honda GX35 عرضه می کند. Honda GX35 یک رده از موتورهای خوش ساخت و تک سیلندر است که ساخت کارخانجات تایلندی از برند هوندا می باشد. این موتورها تحت تأثیر عملکردی چهار زمانه کاملاً کم مصرف هستند، با تولید صدای اندکی کار می کنند، به نسبت از مدل های دو زمانه مقدار تولید آلایندگی بسیار کمتری دارند و از شرایط استارت سریع بهره مند می باشند. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  موتور GX35 محصول بسیار مشهور هوندا می‌ باشد. یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه که با طراحی کوچک و در عین حال قدرتمندی ساخته شده است. این موتور قابلیت مانور بالایی برای نصب شدن بر انواع ماشین آلات سبک موتوریزه شده دارد. تقریباً می توانید در انبوه محصولات هوندا و دیگر برندها، ردپای قدرتمند موتور بنزینی GX35 را شاهد باشید. از این موتور در طراحی علف زن های دوشی و پشتی و البته انواع سمپاش های موتوری استفاده شده است. موتور GX35 تنها یک سیلندر دارد. البته وقتی پای طراحی تجهیزات موتوری که قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای دارند در میان باشد، خیلی نمی ‌توانیم به سمت طراحی موتورهای حجیم و سنگین سوق پیدا کنیم. اینجاست که نیاز به موتورهای تک سیلندر با عملکرد سطح بالا داریم. درست شبیه به چیزی که در طراحی موتور GX35 شاهد آن هستیم. این موتور تک سیلندر در عین کوچک بودن با قابلیت کارکرد چهار زمانه طراحی شده است. یعنی در آن از یک سیستم مستقل روانکاری که دارای یک مخزن روغن جدا است، استفاده شده است. گنجاندن سیستم مستقل روانکاری در یک موتور کوچک جثه، نهایت مهارت مهندسین کمپانی هوندا و هر کمپانی دیگری که چنین موتورهایی را با عملکرد چهار زمانه طراحی می ‌کنند، می ‌باشد. موتور GX35 در نهایت سرعت ۶۰۰۰ دور بر دقیقه قابلیت تولید 2.5 اسب بخار قدرت را دارد. قطعاً چنین قدرت و سرعتی در طراحی هر نوع ماشین ابزار موتوری شده، کاملاً کارآمد خواهد بود. اما برگ برنده در طراحی موتوری است که عملکردی نرم، کارکردی کم صدا و مصرف سوختی اندک دارد. موتور بنزینی تک سیلندر هوندا مدل GX35 موتوری مشهور است. زیرا با حرکتی نرم و روان که کمترین تولید صدایی خواهد داشت، کار می کند. این موتور حالا در قلب تپنده سمپاش پشتی موتوری هوندا نصب شده تا این دستگاه را نیز تبدیل به یک ماشین خاص و راحت سمپاشی نماید. 

بررسی فنی پمپاژی در سمپاش پشتی موتوری هوندا

 سمپاش پشتی موتوری هوندا یک دستگاه سمپاش چند منظوره است که برای حضور در انواع فضاهای زراعی، باغبانی، گلخانه ‌ای و حتی تامین نیازهای خانگی و شهری برای سمپاشی باغ و باغچه و فضاهای شهری مناسب است. سمپاش پشتی موتوری هوندا قابلیت استفاده گسترده در محیط باغ با حضور درختان بلند قامت تا ارتفاع ۶ متری را دارد. در این سمپاش برای تامین این قدرت سمپاشی قابل توجه از موتور بنزینی خوش‌ساخت و توانمندی استفاده شده است. در بخش قبلی برای تحلیل فنی سمپاش پشتی موتوری هوندا به طور کامل و خیلی دقیق به جزئیات فنی موتور پرداختیم. اما همه ماجرای طراحی برتر این سمپاش در بخش موتوری آن خلاصه نشده است. سمپاش پشتی موتوری هوندا از یک نازل خوش دست فلزی که قابلیت تنظیم ارتفاع سمپاشی هم دارد برخوردار است. نازل طراحی شده برای سمپاش موتوری هوندا از قابلیت ساده ‌ای برای تنظیم ارتفاع سمپاشی استفاده می ‌کند. این نازل به شکل یک دسته با قابلیت چرخشی طراحی شده است. وقتی دسته نازل در سمپاش هوندا چهار زمانه را می چرخانید، حالا می توانید با قدرت مانور بالایی تنظیم ارتفاع سمپاشی را داشته باشید. به این ترتیب به راحتی بسته به نوع درختان باغ و ارتفاع بالای این درختان، قابلیت تنظیم گسترده ارتفاع سمپاشی را دارید. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  در عین حال لانس طراحی شده برای سمپاش موتوری هوندا از قابلیت نصب نازل ها برای سمپاشی محصولات کشاورزی نیز برخوردار است. محصولات کشاورزی، خصوصا محصولات جالیزی به شکل ردیفی در سطح زمین رشد می کنند. لذا برای سمپاشی چنین فضاهایی نیاز به پمپاژ در ارتفاع و قدرت بالایی نیست. بلکه باید سمپاشی به شکلی کاملاً گسترده، تحت شرایط کاملاً یکنواخت برای حضور در سطح زمین و پاشش بر گیاهان کم ارتفاع با تعداد و تراکم زیاد تنظیم شده باشد. نازل مخصوص طراحی شده برای سمپاش هوندا چهار زمانه از قابلیت سمپاشی در سه خروجی مجزا برخوردار است. این سه خروجی ها به شکلی کاملاً مستقل در طول بدنه نازل تعبیه شده ‌اند. آنگاه وقتی نازل را بر سطح زمین های جالیزی می گسترانید، هر یک از خروجی ها دامنه سمپاشی مخصوص به خود را پوشش می ‌دهند. به این ترتیب می ‌توانیم در مدت زمان کوتاهی با حداقل جابجایی نازل، مساحت بسیار بیشتری از زمین‌ های کشاورزی را سمپاشی نماییم. این نوع طراحی نازل سمپاش پشتی موتوری لانسی هوندا در هر چه سریعتر شدن با قابلیت سمپاشی موثر و یکنواخت تاثیرگذار است. البته در حین عملیات سمپاشی باید دقت کنید که از نازل مخصوص و مناسب چنین فضاهایی استفاده کرده باشید. طبعا هم اکنون می دانید که برای سمپاش پشتی موتوری لانسی هوندا، دو نازل با شرایط طراحی کاملاً متفاوت که یکی برای سمپاشی درختان است و دیگری با هدف سمپاشی زمین های جالیزی است، طراحی شده است. 

مخزن در سمپاش پشتی موتوری هوندا

 سمپاش هوندا چهار زمانه از یک مخزن ۲۵ لیتری برای نگهداری از محلول سموم استفاده می کند. قاعدتاً تا اینجای مطلب باید فهمیده باشید که دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا به مانند هر سمپاش موتوری دیگری از قابلیت سمپاشی گسترده ‌ای برخوردار است. این دستگاه برای پوشش گسترده فضاهای باغبانی تا محیط مزارع طراحی شده است. لذا باید از یک مخزن که قابلیت تامین نیاز چنین فعالیت گسترده ای را داشته باشد، برخوردار باشد. برای همین است که در طراحی سمپاش موتوری هوندا از یک مخزن تقریباً حجیم ۲۵ لیتری استفاده شده است. در عین حال میزان حجم مخزن، معرف سنگینی در حمل و نقل نهایی هر دستگاه سمپاش پشتی موتوری است. به هر حال این دستگاه قرار است به شکل کوله ای بر اندام اپراتور‌ها سوار بشود. قطعاً سنگینی و یا بزرگی بیش از اندازه در به هم زدن تعادل و یا هر چه خسته تر کردن اپراتورها تاثیر می گذارد. به این ترتیب خیلی نمی‌ توانیم در طراحی نوع مخزن برای انواع سمپاش پشتی موتوری دست بازی باشیم. این مخزن ها باید آنقدر بزرگ باشند که قابلیت حمل مقدار قابل توجهی از محلول سموم نباتی را داشته باشند و در عین حال باید آنقدر کوچک با طراحی برجسته و خوش ساختی باشند که باعث به هم خوردن تعادل اپراتورها در حین کار و یا ایجاد فشار سنگین بر اندام آنها نشوند. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  در طراحی سمپاش پشتی موتوری هوندا از یک مخزن با ظرفیت ۲۵ لیتری استفاده شده است. البته برای کار کردن با سمپاش پشتی موتوری لانسی هوندا نیازی نیست که بخواهید تا هر بار مخزن ۲۵ لیتری را به طور کامل پر کنید. با حجم اندک از محلول سموم در داخل این مخزن حجیم هم می توانید دستگاه سمپاش هوندا چهار زمانه را راه اندازی کنید. مخزن ۲۵ لیتری این سمپاش پشتی موتوری از جنس پلی اتیلن است. انتخاب متریال پلی اتیلن مزایایی دارد که به شرح زیر مطرح می شوند. 
 • مخزن را می توان با فرم پذیری بهتری طراحی کرد. در طراحی سمپاش پشتی موتوری هوندا برای هر چه ارگونومیک تر کردن دستگاه از طرح یک مخزن با طراحی خاص استفاده شده که قطعاً متریال پلی اتیلن در ایجاد این طراحی موثر است.
 • مخزن که از متریال پلی اتیلن طراحی شده باشد، به غایت سبک وزن می ‌باشد. این موضوع در طراحی سمپاش موتوری هوندا کاملاً به چشم می آید. زیرا دستگاه در حضور مخزن ۲۵ لیتری کاملاً سبک وزن است.
 • پلی اتیلن، متریال ارزان قیمتی است. لذا طراحی مخزن ۲۵ لیتری آن هم با متریال ارزان قیمت پلی اتیلن در کاهش قیمت سمپاش پشتی موتوری هوندا تأثیرگذار است.
 • پلی اتیلن، ترکیبی خنثی و بدون تأثیر از انبوه مواد شیمیایی است. لذا در سمپاشی های باغبانی تا کشاورزی که با انبوه سموم شیمیایی که هر کدام شرایط خاص خود را دارند، متریال مطمئنی است. زیرا پلی اتیلن با هیچ‌ کدام از سموم شناخته شده در سمپاشی ترکیب شیمیایی ایجاد نمی ‌کند.
 • پلی اتیلن در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب کاملاً مقاوم است و به این سادگی ها اسیر فرسایش تابش آفتاب دچار فرسودگی نخواهد شد. به این ترتیب برای سالیان متمادی عاری از هر گونه فرسایش می ‌توانید از سمپاش پشتی موتوری هوندا استفاده کنید.

ملاحظات در پر کردن مخزن سمپاش پشتی موتوری هوندا

 o      در پرکردن مخزن سمپاش پشتی موتوری هوندا دقت کنید که حتماً از صافی استفاده کنید. این صافی در بخش ورودی مخزن قرار دارد و برای پرهیز از ورود شاخ و برگ و ناخالصی ها به داخل مخزن تعبیه شده است. وجود هر گونه ناخالصی اعم از شاخ و برگ در داخل مخزن باعث انسداد مسیر پمپاژ موتور پمپ دستگاه خواهد شد.o      از قرار دادن مخزن در مقابل تابش نور خورشید آن هم به مدت طولانی جدا اجتناب کنید. اگر چه متریال پلی اتیلن در مقابل تابش نور خورشید کاملاً مقاوم است و می تواند ماندگاری بالایی را تجربه کند؛ اما به هر حال حضور طولانی مدت در مقابل اشعه های خورشیدی، خطر فرسودگی جداره پلی اتیلن دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا را به دنبال دارد.o      حتما در زمان تعویض محلول سمپاشی، مخزن را به طور کامل شستشو دهید. سمپاش پشتی موتوری هوندا به شکلی طراحی شده است که خیلی ساده می توانید مخزن حجیم ۲۵ لیتری آن را از روی دستگاه باز کنید و مقدمات شستشوی جدی آن را پیگیری کنید. در این شستشو بهتر است از آب ولرم آن هم در حجم بالا استفاده کنید.o      هرگز مخزن را به طور کامل از محلول سموم پر نکنید. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  o      از احتمال هر گونه ایجاد ضربه و یا حادثه بر جداره مخزن جداً خودداری کنید. پلی اتیلن هرگز مقاومت و استحکام فلزات را ندارد و در صورت تصادف های خطیر همواره خطر شکسته شدن، آن را تهدید می کند.o      در هر بار سمپاشی دقت کنید که مخزن به طور کامل خالی شده باشد. مخزن را با وجود محلول سموم در داخل آن به مدت طولانی نگهداری نکنید. لذا قبل از آغاز به کار در هر بار سمپاشی باید پایش مناسبی از مقدار حجم و فضای کار داشته باشید تا مقدار سموم را به اندازه کافی تهیه کرده و در مخزن بریزید. به این ترتیب در پایان عملیات سمپاشی هیچ محلول مازادی در داخل فضای مخزن باقی نمی ماند. 

ملاحظات فنی قبل از روشن کردن سمپاش پشتی موتوری هوندا

 ¨    موتور GX35 دستگاه از نوع چهار زمانه است. پس باید همواره از وجود روغن موتور آن هم با حجم مناسب در داخل مخزن روغن دستگاه اطمینان داشته باشید. روغن مناسب برای بهترین عملکرد موتور، روغن نمره ۴۰ و یا روغن تجهیزات اتوماتیک است که به مقدار ۹۷ سی سی در داخل مخزن مخصوص برای این منظور ریخته خواهد شد.¨    روغن موتور یک محلول مصرفی است. لذا در پایان ساعت کاری مشخص باید آن را تعویض کنید. پس بهتر است یک رویکرد فنی و اطلاعات کافی از سابقه فعالیت سمپاش پشتی موتوری هوندا داشته باشید تا پس از هر 100 ساعت کار متوالی روغن موتور را به ‌طور کامل تعویض کنید.¨    در طراحی موتور سمپاش پشتی موتوری هوندا از قابلیت پمپاژ مقدماتی گنجانده شده است. در این حالت به جهت رسیدن به عملکردی مطلوب از یک پمپ ساده دستی در کنار موتور استفاده شده است. این پمپ فشاری وظیفه دارد تا مقداری سوخت را درست قبل از آغاز به استارت هندلی دستگاه وارد محفظه احتراق موتور نماید. به این ترتیب راه اندازی موتور بسیار ساده و موثر خواهد شد. لذا قبل از آغاز به کار با سمپاش پشتی موتوری هوندا باید این پمپ فشاری که در زیر گیربکس تعبیه شده است را به مدت ۶ بار فشار بدهید تا حجم قابل قبول از سوخت وارد محفظه احتراق موتور بشود.¨    از دیگر ملاحظات فنی در مقدمات برای آغاز به کار با دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا بررسی سطح گریس در داخل محفظه گیربکس است. گیربکس محل انتقال قدرت از موتور تا پمپ پیستونی دستگاه می باشد. این قطعه باید در سطح روانکاری مناسبی قرار داشته باشد. برای این منظور نیاز به گریس کاری منظم دارید. لذا از وجود گریس در فضای داخل گیربکس دستگاه اطمینان حاصل کنید.¨    هرگز سمپاش پشتی موتوری هوندا را با مخزن خالی روشن نکنید. پمپ پیستونی این دستگاه در صورت عملکرد با مخزن خالی به سرعت داغ کرده، قطعات داخلی آن می سوزد. لذا همواره باید مخزن دستگاه از محلول پر باشد. اما اگر قصد آزمایش دستگاه را دارید و یا می خواهید نحوه کار کردن با آن را یاد بگیرید، می توانید از آب در داخل مخزن پر کنید. پمپاژ آب هیچ گونه خطر زیست محیطی ندارد. باعث آسیب به سلامتی اپراتورهای ناآگاه از نحوه عملکرد دستگاه نمی شود و در عین حال مانع از سوختن پمپ خواهد شد. به این ترتیب با پمپاژ آب می توانید سلامت فنی دستگاه را چک کنید و یا از نحوه کار کردن با آن آگاه شوید. 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  ¨    وقتی ساسات را در حالت بسته قرار داده باشید، می‌ توانید هندل دستگاه را بکشید. در این حالت دستگاه به سادگی روشن خواهد شد. دقت کنید که پس از کشیدن هندل و روشن کردن موتور باید ساسات را به جای قبلی خود بازگردانید.حالا موتور بنزینی قدرتمند خوشکار سمپاش پشتی موتوری هوندا در حالت کارکردی مداوم قرار دارد. دستگاه در این حالت قابلیت پمپاژ کردن سموم را دارد. اگر چه می توانید مقدار جریان سموم را تحت اختیار داشته باشید و حتی در صورت روشن بودن موتور مانع از پمپاژ آن در داخل لانس بشوید؛ اما در نهایت خیلی نباید در مراحل سمپاشی پس از روشن شدن موتور بنزینی سمپاش پشتی موتوری هوندا تعلل کنید. بلکه باید خیلی سریع دستگاه را بر پشت خود مستقر کرده و مراحل سمپاشی اصولی و قدرتمند و پر حجم سمپاش پشتی موتوری هوندا را آغاز نمایید. از این به بعد باید مجموعه ملاحظات پس از فعال شدن موتور را رعایت کنید. 

ملاحظات پس از روشن شدن سمپاش پشتی موتوری هوندا

 ²   درست در لحظه آغاز به کار موتور بنزینی دستگاه سمپاش موتوری هوندا، ساسات را در حالت پایین قرار بدهید تا در شرایط کارکرد به شکل ماندگار قرار بگیرد.²   برای آغاز به کار سمپاشی نیاز به تنظیم فشار در سمت خروجی نازل ها دارید. بسته به ارتفاع درختان تا حجم گیاهان مزرعه باید جریان فشار سمپاشی را تنظیم کنید. برای این کار می توانید از اهرم گاز استفاده کنید. با گاز دادن دستگاه و حرکت سریعتر موتور، سطح فشار سیال در بخش خروجی پمپ را افزایش خواهید داد. در این لحظه می توانید با در اختیار گرفتن شیر خروجی تعبیه شده در کنار دسته گاز، فشار خارج شده از نازل دستگاه سمپاش هوندا چهار زمانه را تنظیم کنید.²   برای کنترل جریان سمپاشی باید از شیرهای تعبیه شده در نازل ها استفاده کنید. این شیرها قرار است با کم و زیاد کردن سطح مجرای خروجی سیال اقدام به تنظیم فشار خروجی نمایند. در عین حال این شیرها برای قطع کردن کامل جریان سیال خروجی از نازل ها می باشند.²   برای خاموش کردن دستگاه لازم است تا از دکمه Off تعبیه شده در کنار دسته گاز استفاده نمایید. هر گونه اقدام دیگر تحت فرایندهای دیگر برای خاموش کردن موتور کاملاً خطرناک و غیر اصولی است.²   دقت کنید که دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا به شکلی کاملا اصولی و درست در پشت اندام شما مستقر شده باشد. 

نکات تکمیلی در کار با سمپاش پشتی موتوری هوندا

 
 • این دستگاه، یک سمپاش توانمند تحت تاثیر موتورهای احتراق داخلی است. لذا در تمام مدت فعالیت، مستعد تولید آلایندگی های بسیار زیادی است. در سمت خروجی موتور این سمپاش، گاز مونوکسید کربن هر چند به مقدار اندک تولید می شود. بنابراین نمی توانید برای مدتی طولانی در فضاهای سرپوشیده مانند محیط گلخانه ‌ای از دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا استفاده کنید. البته اگر شرایط تهویه مطبوع در فضای گلخانه را به درستی تامین کرده باشید، قابلیت استفاده درازمدت از دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا در چنین فضاهایی را دارید.
 
سمپاش پشتی موتوری هوندا
  
 • موتور بنزینی چهار زمانه از یک سیستم روانکاری مستقل استفاده می ‌کند. این سیستم دارای یک مخزن روغن مستقل است و در طول فعالیت مستمر دستگاه باعث فرسایش روغن خواهد شد. در تمام مدت کار نسبت به تعویض به موقع روغن موتور دستگاه و اضافه کردن منظم گیربکس در فضای پمپ دقت کافی داشته باشید.
 • هرگز سموم را بدون حضور صافی در داخل مخزن دستگاه نریزید.
 

قدرت عملیاتی سمپاش پشتی موتوری هوندا چه مقدار است؟

 قدرت عملیاتی هر دستگاه سمپاشی در نحوه توزیع محلول سموم بر سطح گیاهان آن هم در فضایی گسترده تنظیم می ‌شود. هر اندازه یک دستگاه سمپاش قابلیت تولید قطرات ریزتری از محلول سموم را داشته باشد، قاعدتاً در توزیع یکنواخت و گسترده سموم توانمندتر است. در ادامه هر اندازه بتوانید فشار تحت پمپاژ بالاتری را تولید کنید، قطعاً در تولید دبی حداکثری با ارتفاع پاشش بالاتر هم قدرتمندتر ظاهر خواهد شد. لذا در یک بیان کلی قدرت عملیاتی هر دستگاه سمپاشی در نحوه پاشش تا قدرت پاشش سموم خلاصه می شود. در ساختار تمامی سمپاش ها از سیستم هایی با نام اتومایزر استفاده می ‌شود. این اتومایزر یک بخش مکانیکی است که به ترتیبی هوا را با ذرات بسیار ریز سموم مخلوط می کند. طبعاً هر چه قدرت دستگاه سمپاش بالاتر باشد، شاهد اختلاط یکنواخت تر با قطر قطرات ریزتر سموم در جریان هوا هستیم. سمپاش های موتوری بنزینی تحت تاثیر قدرت بالای موتورهای بنزینی به خوبی می توانند شرایط اختلاط حداکثری قطرات ریز سموم در جریان هوای تحت فشار را تامین نمایند. در سمپاش پشتی موتوری هوندا از قابلیت تولید قطرات سموم تا قطر بسیار اندک 100 میکرون برخوردار هستید. این مقدار عملاً یک سمپاشی گسترده و بسیار یکنواختی را پدید می آورد. در عین حال جدا از بحث نحوه تولید قطرات در ابعاد کوچک، عموم سمپاش های موتوری قابلیت های گسترده در سمپاشی فضاهای بسیار بزرگ کشاورزی را دارند. سمپاش پشتی موتوری هوندا با یک مخزن پر از محلول سموم که قطعاً بیش از ۲۳ لیتر نخواهد شد، قابلیت سمپاشی ۲ الی ۳ هکتار زمین کشاورزی را دارد. به این ترتیب در کار با سمپاش پشتی موتوری هوندا عملاً در کنار دستگاهی هستیم که هم قابلیت قطرات با قطر بسیار کمی را دارد و هم می‌ تواند این قطرات را در زمینی با ابعاد بسیار بزرگ به شکلی کاملاً یکنواخت توزیع کند. به این ترتیب می ‌توانیم با مصرف کردن مقدار کمتری از محلول سموم، مساحت بیشتری از زمین کشاورزی را سمپاشی کنیم. از طرفی یک دستگاه سمپاش پشتی موتوری هوندا با اندک تغییرات قابلیت گردپاشی هم دارد. این موضوع باعث شده تا این دستگاه توانمند به یک همه ‌فن‌حریف سمپاشی در فضاهای کشاورزی تبدیل بشود. عمد نکات از قدرت عملیاتی سمپاش پشتی موتوری هوندا را می توان در موارد زیر دسته بندی نمود. 1-    قابلیت کامل در سمپاشی انواع فضاهای باغبانی، کشاورزی، درخت های میوه و زمین های جالیزی2-    قابلیت استفاده در فضاهای شهری با هدف گندزدایی و میکروب زدایی3-    قابلیت سطح بالا در سمپاشی های افقی و عمودی که حداکثر ۱۵ متر توان پاشش سموم را تامین می نماید. سمپاش پشتی موتوری هوندا محصول خوش ساخت برند ژاپنی است که در مهارت کارخانجات چینی این برند ساخته شده است. با این سمپاش می توانید در هر فعالیت گسترده کشاورزی بهترین باشید. البته در این بین شاید اندکی متوجه قیمت سمپاش هوندا باشید. به هر صورت این دستگاه از نمونه های رده بالای بازار است و این جایگاه در قیمت سمپاش هوندا تاثیرگذار است. با این وجود هر کسی در کار با این سمپاش پشتی لذت خواهد برد. زیرا قرار است با یکی از بهترین و کارآمدترین سمپاش های بازار همراه باشد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5