خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

سینی ماله پروانه ای

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
سینی ماله پروانه‌ای
 • سینی ماله پروانه‌ای
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

اصول طراحی و کاربرد سینی ماله پروانه ای

سینی ماله پروانه ای بخش الحاقی به دستگاه ماله موتوری است که مخصوص مسطح سازی بتن خیس و یا بتن عمیق در عملیات‌های کف‌سازی بتن طراحی ‌شده است. این سینی‌ها در اندازه‌های استاندارد مطابق با سایزهای متداول انواع ماله پروانه‌ای به شکل گرد و فرم محدب طراحی می‌شوند.سینی ماله موتوری، عملیات ماله‌کشی سطوح بتن را ساده‌تر می‌کند. چرا که مانع از گیر کردن دستگاه ماله موتوری در داخل بتن می‌شود. همچنین حرکت ماله بر روی سطوح بتنی را ساده‌تر و روان‌تر می‌کند. هر دستگاه ماله موتوری دارای تیغه‌های پروانه ای است که در نزدیکی سطح زمین و به وسیله موتور دستگاه در حال چرخیدن هستند. حرکت این تیغه‌ها سطح بتن را صاف و صیقلی می‌کند. اما وقتی بتن خیلی نرم است و یا عمق بتن زیاد است، احتمال گیر کردن تیغه‌های پروانه ای دستگاه وجود دارد. در این ‌صورت عملیات مسطح سازی به‌ خوبی انجام نمی‌شود. اما می‌توانیم با نصب اصولی سینی ماله بتنی عملیات کف‌سازی در چنین شرایطی را بهتر و سریع‌تر انجام دهیم.
سینی ماله پروانه ای
 

مشخصات فنی سینی ماله موتوری

سینی ماله موتوری یک سطح فلزی کاملاً گرد است که به شکل محدب طراحی ‌شده است. این سینی دارای چنگک‌هایی است که با استفاده از آنها بر روی تیغه‌های پروانه‌ای ماله موتوری نصب می‌شوند. ابعاد سینی ماله موتوری کاملاً مطابق با ابعاد دهانه ماله‌کشی دستگاه ماله پروانه ای است. لذا انواع سینی ماله پروانه ای را در سایزهای ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ سانتی‌متری مطابق با طراحی استاندارد انواع دستگاه ماله موتوری می‌سازند.جنس ورق به ‌کار رفته در طراحی سینی ماله موتوری از اهمیت بالایی برخوردار است. این سینی‌ها برای ماله‌کشی سطوح ناهموار بتنی با حضور سنگدانه‌های خشن طراحی ‌شده‌اند. لذا از سطح فلزی ضد زنگ و ضد سایش برخوردار هستند. برای طراحی انواع سینی ماله پروانه ای از ورق‌های فولادین آلیاژ کربن در ضخامت‌های ۲.۵ و ۳ میلی‌متری استفاده می‌کنند. ورق‌های ۲.۵ میلی‌متری مناسب طراحی سینی‌های کوچک ۶۰ سانتی‌متری هستند. اما برای طراحی سینی‌های بزرگ ۱۲۰ سانتی‌متری از ورق‌های ۳ میلی‌متری استفاده می‌شود. سینی ماله موتوری ۹۰ سانت را با هر دو نوع ورق ۲.۵ و یا ۳ میلی‌متری طراحی می‌کنند. 

انواع سایزهای سینی ماله موتوری

هر سینی ماله موتوری به شکل کاملاً گرد برای نصب شدن در دهانه دستگاه ماله پروانه ای طراحی ‌شده است. اندازه سینی ماله موتوری کاملاً مطابق با سایز استاندارد دستگاه ماله موتوری است. برای این منظور انواع سینی ماله موتوری را در سایزهای استاندارد ۶۰، ۹۰ یا ۱۲۰ سانتی‌متری طراحی می‌کنند.
سینی ماله پروانه ای در ۲ سایز مختلف

سینی ماله پروانه‌ای ۶۰ سانت

کوچکترین سایز استاندارد طراحی سینی ماله موتوری است که مخصوص نصب شدن در ماله‌های گوشه زنی ۶۰ سانتی طراحی ‌شده است. این سینی فرم محدب شکل دارد. از ورق‌های ۲.۵ میلی‌متری برای طراحی این سایز سینی ماله پروانه ای استفاده می‌شود. این سینی مخصوص مسطح سازی بتن در فضاهای محدود و حجم عملیات کم کف‌سازی بتن طراحی ‌شده است. از این سینی ماله بتنی می‌توانید برای مسطح سازی گوشه‌های محیط و یا کنار دیوارها استفاده کنید. خرید سینی ماله موتوری ۶۰ سانت در سطح عملیات‌های کوچک کف‌سازی مانند فضاهای ساختمانی متداول است. 

سینی ماله برقی ۹۰ سانت

ماله موتوری‌های 90 سانت متداولترین سایز طراحی دستگاه ماله موتوری هستند. ماله‌های ۹۰ سانت سایز متوسط می‌باشند که مناسب پروژه‌های کوچک هستند. همچنین قابلیت ماله کشی در سطوح بزرگ بتنی را دارند. برای همین قدرت انعطاف زیاد است که ماله‌های ۹۰ سانت پرکاربردترین سایز ماله موتوری هستند. سینی ماله موتوری ۹۰ سانت نیز از دیگر سینی‌ها کاربردی‌تر است. این سینی‌های ۹۰ سانت را به شکل صفحات بزرگ و محدب شکل با استفاده از ورق‌های ۲.۵ یا ۳ میلی‌متری طراحی می‌کنند. قیمت سینی ماله ۹۰ سانت بستگی به جنس ورق و ضخامت آن دارد. معمولاً برای مسطح سازی سطوح ساده بتنی از سینی‌های ۲.۵ سال و برای مسطح سازی سطوح سخت و دانه‌ درشت بتن از سینی ماله ۹۰ سانت قطور استفاده می‌شود. 

سینی ماله موتوری ۱۲۰ سانت

سینی ماله موتوری ۱۲۰ سانت بزرگترین سایز از سینی ماله‌های موتوری است که مخصوص نصب شدن در دستگاه ماله موتوری بزرگ و قدرتمند ۱۲۰ سانت طراحی‌ شده است. از ماله پروانه‌ای های ۱۲۰ سانت برای مسطح سازی محوطه‌های بزرگ بتنی بدون حضور کنج و یا دیوار استفاده می‌شود. در محوطه‌های بزرگ این ماله‌های ۱۲۰ سانتی قدرت مانور سریع و مؤثر دارند. اما برای مسطح سازی حاشیه‌ی محیط از ماله‌های ۶۰ سانتی استفاده می‌کنند.سینی ماله موتوری ۱۲۰ سانتی از گیر کردن ماله‌های سنگین ۱۲۰ سانتی در حجم بتن عمیق جلوگیری کرده و باعث حرکت روان دستگاه بر بستر بتن می‌شود. البته این سینی‌ها را تماماً از ورق های ضخیم ۳ میلی‌متری طراحی می‌کنند تا قدرت مانور مناسب در ابعاد بزرگ بر روی بستر بتنی را داشته باشد. ورق‌های نازک‌تر تحمل وزن دستگاه را ندارند و تحت فشار بتن به ‌سرعت خم می‌شوند و کارایی خود را از دست می‌دهند. اما سینی‌های ضخیم ۳ میلی‌متری از قابلیت کافی در عملیات‌های سنگین مسطح سازی حجم زیاد بتن برخوردار هستند. 

انواع ضخامت‌های سینی ماله برقی

قطر ورق به ‌کار رفته در طراحی سینی ماله موتوری از اهمیت بالایی برخوردار است. سینی‌ها با ورق‌های نازک نمی‌توانند وزن سنگین حین ماله‌کشی سطوح بتن را تحمل کنند و به ‌سرعت قر می‌شوند. در مقابل سینی‌ها با ورق‌های خیلی ضخیم سنگین هستند و دستگاه ماله پروانه ای قادر به چرخش این سینه‌های سنگین ‌وزن نیست. لذا سینی ماله موتوری را از ورق‌های استاندارد ضدزنگ و ضد خش فولادین می‌سازند. انواع ضخامت ورق طراحی انواع سینی ماله پروانه ای در گونه‌های ۲.۵ و یا ۳ میلی‌متری است.
 • سینی ماله ضخامت ۲.۵ میلی‌متر: معمولاً برای طراحی سینی‌های کوچک با قطر 60 و یا ۹۰ سانتی‌متری از ورق‌های نازک 2.5 میلی‌متری استفاده می‌کنند. سینی‌ها با ورق‌های ۲.۵ میلی‌متری سبک هستند و مناسب کار در دستگاه‌های نسبتاً ضعیف مدل‌های ۶۰ و یا ۹۰ سانتی‌متری می‌باشند. از طرفی این ورق‌های نازک ۲.۵ میلی‌متری برای مسطح سازی سطوح نرم بتنی در عملیات‌های ساده کف‌سازی مانند کف‌سازی فضاهای ساختمانی کارایی دارند. خرید سینی ماله ضخامت ۲.۵ میلی‌متری در سطح فعالیت‌های سبک از انواع عملیات‌های کف‌سازی انجام می‌شود.
 • سینی ماله ضخامت ۳ میلی‌متر: برای طراحی سینی‌های بزرگ در قطر ۹۰ و ۱۲۰ سانتی‌متری از ورق‌های فولادین آلیاژ کربن با ضخامت ۳ میلی‌متری استفاده می‌کنند. ورق‌های ۳ میلی‌متری از استحکام کافی برای حفظ فرم محدب سینی حین ماله‌کشی سطوح سخت بتنی و یا قطر بزرگ ۱۲۰ سانتی‌متری را دارد. خرید سینی ماله با ضخامت ۳ میلی‌متری در سطح عملیات‌های بزرگ کف‌سازی محوطه‌های گسترده عمرانی متداول است.
سینی ماله پروانه ای

کاربرد سینی ماله موتوری

از سینی ماله موتوری برای دو منظور استفاده می‌شود.
 1. زمانی ‌که بتن هنوز خیس است و احتمال نشست دستگاه در سطح بتن زیاد است، می‌توانیم از سینی ماله موتوری استفاده کنیم. بهره‌مندی از سینی ماله موتوری باعث افزایش سرعت عملیات کف‌سازی می‌شود.
 2. زمانی ‌که عمق بتن زیاد است و احتمال گیر کردن تیغه‌های پروانه ای در داخل سطح وجود دارد. باز هم می‌توانیم با بهره‌مندی مناسب از تیغه ماله پروانه ای عملیات مسطح سازی را با قابلیت فنی بهتری انجام دهیم.
 

قیمت سینی ماله موتوری

قیمت این سینی‌ها کاملاً وابسته به سایز سینی، فرمت طراحی بخش محدب سینی و همچنین ضخامت ورق به ‌کار رفته در سینی می‌باشد. از طرفی نوع آلیاژ فولادین طراحی سینی نیز در قیمت سینی ماله موتوری تأثیرگذار است. اما به هر صورت برای ماله‌کشی بهتر با سرعت مناسب و نتایج مطلوب از کف‌سازی کاملاً مسطح می‌توانیم از این سینی‌ها استفاده کنیم.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5