خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

شیر برقی برنجی یونید تایوان

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

نگاهی بر مدیریت منابع آبی با شیر برقی آبیاری یونید تایوان

اتوماسیون آبیاری، واژه مدرنی است که امروزه در محافل معتبر صنعت کشاورزی بسیار مورد توجه قرار دارد. واژه ‌ای که در یک کلام به دنبال ایجاد یک سیستم آبیاری زمین های زراعی تحت نظارت یک شبکه هوشمند می باشد.در این سیستم، هدف آن است که بتوانیم با به حداقل رساندن دخالت انسانی و همچنین به کارگیری انواع تجهیزات تا روش های مدرن آبیاری، حداکثر راندمان در توزیع آب برای فضاهای زراعی را تامین نماییم. در تحقق اتوماسیون آبیاری، تجهیزات متنوعی حضور دارند.مانند شیر برقی های آبیاری که بخش کلیدی در این سیستم هوشمند هستند. از میان خیل برندهای مطرح در تولید انواع شیر برقی آبیاری تمرکز ما در این نوشته برای بررسی فنی تا آشنایی کاربردی با شیر برقی یونید تایوان می باشد.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
وقتی قرار است به اجرای یک سیستم اتوماسیون آبیاری بپردازیم، باید سطح زمین های زراعی را به شکل شبکه ‌ای در نظر بگیریم و برای هر بخش از این ساختار شبکه ای شده، یک خط لوله آب مجزا تعریف کنیم.اینکه قرار است در انتهای پروسه آبرسانی از انواع قطره چکان ها و یا آبپاش ها استفاده کنیم، نوع نگاه آبیاری ما را تعیین خواهد کرد. اما قطعاً در ابتدای سیستم باید به یک الگوی هدایت آب در این شبکه لوله گذاری شده بپردازیم.کاربرد شیر برقی آبیاری در پیاده سازی این الگوهای هدایت آب است. در این بین شیر برقی یونید تایوان به عنوان یک محصول با طراحی تخصصی مورد توجه اهل فن قرار دارد. اما مراد از این طراحی تخصصی چیست؟یک شبکه آبرسانی، صرف نظر از اینکه توپولوژی پیاده ‌سازی نهایی شبکه به شکل آبیاری قطره ای و یا بارانی است، متشکل از یک منبع آب، موتور پمپ ها و شبکه انتقال آب می باشد.ممکن است زمین زراعی ما محدود و تنها متکی بر نصب یک خط تغذیه آب باشد و شاید از یک مزرعه بزرگ در حضور چندین منبع آب و تعدد خطوط شبکه آبرسانی صحبت کنیم. فرقی نمی کند که سیستم آبیاری شما تا چه اندازه بزرگ است، در نهایت باید بتوانید مسیر جریان آب در داخل این سیستم را تحت کنترل هوشمند داشته باشید.برای این منظور انواع سیستم های کنترل آبیاری ابداع شده است که از طریق نصب شیر برقی آبیاری اقدام به آبرسانی در شبکه های لوله گذاری شده می نمایند. هدف از طراحی شیر برقی آبیاری، حضور آنها در میانه مسیر انتقال آب برای قطع و وصل و یا کنترل دبی در جریان آب می باشد.از آنجا که چنین شیر برقی باید به شکل تخصصی در سطح زمین های زراعی و درگیر با سیال آب باشد، طراحی تخصصی خواهد داشت. از این رو نمی ‌توان هر نوع شیر برقی را در مقام یک مدل شیر برقی آبیاری حرفه ای مورد استفاده قرار داد. ایده طراحی شیر برقی کشاورزی یونید نیز متکی بر طراحی تخصصی برای حضور پیدا کردن در شبکه های آبرسانی مدرن امروزی است.بخش اتوماسیون آبیاری در کنترل شیر برقی آبیاری، همراه با سیستم پمپاژ آب است. اینکه بتوانیم یک مسیر انتقال آب را قطع و یا وصل کرده و یا به سمت دیگری از شبکه توزیع آب هدایت کنیم و در این میان فعالیت شبکه پمپ های حاضر در سیستم را تحت کنترل دائمی داشته باشیم.زمین های زراعی بسته به نوع محصول، نیاز به انواع سناریوهای آبیاری دارند. لذا جدا از بحث انتخاب نوع مناسب روش آبیاری باید به یک مدیریت در نحوه آبرسانی بپردازیم.اینکه پمپ ها در چه ساعت از شبانه روز فعال باشند و آب از چه طریق و با چه الگویی در شبکه توزیع شود. شیر برقی آبیاری بخش مهمی از این شبکه می باشد و شیر برقی کشاورزی یونید یکی از بهترین های بازار است.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 

مختصری از برند یونید تایوان

برند یونید (Uni-d) ریشه های تایوانی دارد. البته این برند تایوانی به مانند دیگر برندهای مشهور این کشور جزیره ‌ای، شهرت جهانی پیدا کرده است. تا جاییکه به عنوان یک محصول شناخته شده برای تکمیل سیستم های اتوماسیون دقیق مورد استفاده قرار می گیرد.برند یونید (Uni-d) در سال ۱۹۸۸در جزیره تایپه یا همان تایوان تاسیس شده است. هدف اولیه این برند، طراحی و تولید انواع شیرهای برقی پنوماتیک و هیدرولیکی بوده است.این هدف تا به امروز نیز ادامه دارد. تا جاییکه هم اکنون محصولات برند یونید در عرصه شیرهای کنترل، شامل طیف کاملی از انواع نیازهای سطح پایین پنوماتیکی تا فعالیت های قدرتمند هیدرولیکی می باشد. در اصول تجاری برند یونید سه اصل ساده استوار است.-         کیفیت برتر-         سرویس و خدمات دهی عالی-         قیمت مناسبدر حال حاضر هر جا که نیاز به هدایت اتوماتیک جریان سیالات اعم از هوای فشرده تا آب و دیگر سیالات روغنی و صنعتی باشد، می توانید ردپای قدرتمندی را از محصولات این برند تایوانی شاهد باشید. یکی از بخش های کلیدی در جمع محصولات معرفی شده برند یونید، شیر برقی آبیاری است.شیر برقی یونید تایوان با ایده حضوری تخصصی در فضاهای زراعی طراحی شده است. برند تایوانی برای طراحی این شیرها از بدنه های برنجی با اتصالات محکم و ضد زنگ فولادی استفاده می کند.قابلیت تحمل فشار آب در حد پمپاژهای زراعی، کیفیت برتر، مقاومت در برابر اثرات محیطی و حضور مستمر آب و در نهایت اطمینان و کنترل پذیری مناسب از جمله ویژگی های برجسته در شیر برقی کشاورزی یونید می باشد.

معرفی شیر برقی یونید تایوان

ایده طراحی تا وجه کاربردی شیر برقی یونید تایوان بسیار ساده است. در این شیر برقی ها از بدنه برنجی و یک بوبین پلاستیکی و کاملاً ضد آب استفاده شده است. اتصالات بخش ‌های بدنه از طریق پیچ هایی با جنس استیل ضد زنگ طراحی شده است.شیر برقی تایوانی، محصول یونید در مدل های گوناگون برای تامین نیازهای متنوع از آبیاری تدارک دیده شده است. این شیر برقی آبیاری دارای سایزهای متنوع از اتصال به لوله ها با قطرهای گوناگون می باشد. در عین حال طرح اتصال از مدل ‌های پیچی تا نمونه ‌های فلنچی مورد توجه بوده است.در طرح ساخت تمامی مدل های مطرح شده شیر برقی تایوانی، اسلوب طراحی متکی بر استفاده از بدنه با متریال برنجی است. شیر برقی برنجی بهترین نمونه ها برای حضور پیدا کردن در سطح فعالیت ‌های زراعی هستند.چرا که فلز برنج کمترین تأثیرات را از اثر تخریبی فرسایش آب دارد و در عین حال می تواند سطح مقاومت بسیار بالایی را تامین نماید. از طرفی فلز برنج به نسبت از استیل ارزانتر است. لذا شیر برقی برنجی یک نمونه با کیفیت، مقاوم، کار راه انداز و در عین حال ارزان قیمت است. این ویژگی ها در جمع محصولات شیر برقی آبیاری یونید تایوان گنجانده شده است.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
شیر برقی برنجی آبیاری معرفی شده توسط برند یونید، با طرح کنترل on/off آب است. به این ترتیب که تحت تاثیر فرمان الکتریکی صادر شده از جانب سیستم کنترل آبیاری قادر است تا تنها مسیر انتقال آب را قطع و یا باز نگه دارد. لذا این شیر برقی آبیاری ها در لیست مدل ها با قابلیت کنترل بر جریان آب نیستند.

ایده کنترلی در طراحی شیر برقی کشاورزی یونید

شیر برقی ها با توجه به نوع طراحی می توانند انواع سناریوهای کنترلی را پیاده سازی نمایند. از ایجاد یک خط کنترل آنالوگ بر مسیر جریان انتقال آب تا تامین یک جریان کنترل هدفمند در توزیع سیالات برای یک سیکل کنترل هیدرولیکی و یا پنوماتیکی.اما آنچه در سیستم آبیاری کشاورزی اتفاق می ‌افتد، یک سیستم کنترل متکی بر حضور سیالات نیست. آب در این سیستم به شکل یک طرفه در حال توزیع است و پس از خارج شدن از نازل ها دیگر وارد سیستم نمی شود. لذا الگوی طراحی عموم شیر برقی آبیاری در کنترل حرکت آب است. اینکه در یک خط لوله، آب در جریان باشد و یا نباشد.طراحی on/off تعریف شده برای شیر برقی برنجی آبیاری یونید تایوان متکی بر همین اصل ساده است. این شیر برقی ها یا مسیر عبور آب را کاملاً باز می ‌کنند و یا اینکه مانع از عبور آب می ‌شوند. به این ترتیب پس از عملکرد نهایی شیر برقی آبیاری یونید، تمام تجهیزات منتهی به آن یا آب دارند و یا ندارند.وقتی قصد تعریف یک سناریوی آبیاری را داریم، به دنبال تعریف همین اصل ساده هستیم. اینکه آیا باید زمین زراعی خود را آبیاری کنیم و یا اینکه در ساعاتی از شبانه روز، مسیر آبیاری را متوقف سازیم. شیر برقی آبیاری با تعریف یک اسپول ساده در مسیر انتقال آب این شرایط on/off را تأمین می نماید.این اسپول تحت تاثیر بوبین شیر برقی آبیاری در داخل فضای محدود حرکت می‌ کند. ایده طراحی شده برای شیر برقی یونید تایوان به شکل Nc است. یعنی این شیر برقی ها در حالت عادی که هیچ فرمان الکتریکی صادر نمی ‌شود، کاملاً بسته هستند.در این حالت هیچ شرایط آبرسانی در خط تغذیه ای که در مسیر شیر برقی آبیاری است، صورت نمی گیرد. با فرمان الکتریکی آمده از جانب سیستم کنترلر آبیاری مرکزی، حالت No تامین می شود. در این شرایط بوبین شیر برقی آبیاری تحت تاثیر ولتاژ تحریک شده یا جذب اسپول به سمت خود مسیر عبور آب را باز می کند.حال اگر فرمان ولتاژی آمده از جانب سیستم کنترلر مرکزی قطع شود، بوبین فاقد انرژی الکتریکی است. لذا اسپول تحت تأثیر قدرت فنر مجددا در جای اصلی خود قرار می‌ گیرد. به این ترتیب دوباره مسیر انتقال آب بسته خواهد شد.این ایده کنترلی برای حضور در فضاهای زراعی بهترین است. در این حالت می توانیم انواع سناریوهای آبیاری را برنامه ریزی کنیم. این شیر برقی ها در تنظیم آبیاری برای مزارع بزرگ که از منابع آبی محدودی بهره مند هستند، بهترین هستند.در این حالت با بخش بندی کردن فضای زراعی و تعریف یک خط تغذیه برای هر یک از بخش ‌های در نظر گرفته شده، به یک شبکه تحت کنترل آبیاری خواهیم رسید.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 در این حالت با تعریف شیر برقی آبیاری که قابلیت on/off دارد، برنامه آبرسانی تعریف شده ای را برای هر یک از بخش های مستقل از مزرعه تامین نمی نماییم. البته در این ایده کنترلی تنها زمانی موفق هستیم که بتوانیم از کنترلرهای حرفه ای و تخصصی برای حضور در فضاهای آبیاری بهره ‌مند باشیم.

انواع شیر برقی یونید تایوان

برند یونید یک کمپانی توانمند با تولید تخصصی در عرصه انواع شیرهای برقی است. محصولات این برند از تجهیزات خانگی تا مصارف رده بالای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. اما برای محصولات مربوط به فضاهای زراعی خود از یک خانواده تخصصی رونمایی کرده است. رد شیر برقی هایی که برای حضور در فضاهای زراعی کاملاً آماده هستند.شیر برقی آبیاری برند یونید در ۶سایز با اندازه های  ،  ، 1،  ،  و 2 اینچتدارک دیده شده است. پیش بینی برند یونید از سایزهای کوچک 0.5 اینچی تا مدل های بزرگ 2 اینچی برای پاسخگویی به سطح کاملی از نیازهای زراعی بوده است. البته رویکرد طراحی در تعریف شیر کنترل اصلی سیستم نمی باشد؛ بلکه این شیرها برای ایجاد خط کنترل on/off بر روی خطوط فرعی و زون بندی شده فضاهای زراعی تعریف شده است.در تعریف سیستم های اتوماسیون آبیاری، هر بخش کنترلی از یک شیر برقی آبیاری بهره ‌مند است. این شیر برقی ها تحت ولتاژ تعریف شده کنترلرهای آبیاری فعالیت می کنند. در سطح فضاهای زراعی از هر دو سطح ولتاژ ۲۴ولت تا ۲۲۰ولت AC حضور دارند. شیر برقی یونید تایوان در مدل‌ های بوبینی با تحریک ۲۲۰ولت هستند. لذا راه اندازی آنها نیازی به تعریف منابع تغذیه جداگانه ای ندارد.البته در طراحی سیستم های کنترلی، بهره مندی از حلقه های کنترلی متکی بر ولتاژ ۲۲۰ولت AC اندکی خطرناک است. لذا عموما تجهیزات کنترلی که با کمک این سطح ولتاژ فعال می‌ شوند باید در شرایط کاملاً ایمن و دور از دسترس عموم نصب شوند.در این بین برند تایوانی برای طراحی شیر برقی آبیاری ۲۲۰ولت خود، نهایت دقت را داشته است. چرا که بوبین تعریف شده این شیر برقی ها کاملاً ضد آب و از یک قاب پلاستیکی بسیار مقاوم ساخته شده است. لذا می تواند درجات ایمنی مطلوبی را در فضاهای زراعی تامین نماید.بدنه استفاده شده در طراحی این مدل ها از شیر برقی آبیاری ۲۲۰ولت برند یونید تایوان، جنس فلزی با متریال برنجی دارد. برنج به نسبت از آلومینیوم مقاوم تر است و به اندازه استیل در برابر تمام ناملایمات محیط و حتی ضربات سخت مقاومت می‌ کند و در عین حال به نسبت از استیل ارزانتر است.الگوی طراحی شیر برقی ۲۲۰ولت یونید به گونه ای است که موقعیت قرار گیری بوبین در بخش بالایی شیر می باشد. این طراحی برای آن است که موقعیت نصب بوبین در دسترس باشد. لذا در نصب شیر برقی ۲۲۰ولت از این برند تایوانی باید دقت کنید که موقعیت قرارگیری بوبین رو به سمت بالا در نظر گرفته شده باشد.اتصال بوبین به بدنه برنجی و همچنین اتصال بخش ‌های بالا و پایین بدنه برنجی نیز با پیچ و مهره هایی از جنس استیل همراه هستند.استیل بهترین متریال برای طراحی اتصالات ضد زنگ و در عین حال بسیار مقاوم است. به هر صورت با تمام این تفاصیل می توانیم طرح ساخت انواع شیر برقی آبیاری یونید تایوان را برای حضوری تخصصی در سطح فضاهای زراعی مناسب بدانیم.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 

قاعده نام گذاری در شیر برقی یونید تایوان

برند یونید متخصص تولید انواع شیر برقی ها در کاربری های گوناگون با مدل های متنوع می باشد. لذا برای آن که در هنگام خرید و کار با این محصولات دچار اشتباه نباشید، از یک سیستم نام گذاری هدفمند استفاده شده است. این سیستم نام گذاری در رده شیر برقی آبیاری نیز در نظر گرفته شده است. در روش نام گذاری برند یونید شاهد عبارات این چنینی هستید:UW - 10 - D -  □ - AC110 - NPTاین یک نام نمونه برای مطرح کردن قاعده نام گذاری در شیر برقی های تولید شده از برند یونید می باشد. هر کدام از بخش‌ های این نام گذاری معرف یک ویژگی فنی تا کاربردی از شیر برقی مذکور هستند.
 • UW:اولین بخش در قاعده نام گذاری محصولات یونید، معرف مدل است. مدل UW نمونه های شیر برقی آبیاری از برند مذکور هستند. لذا برای ما که قصد تشریح مدل های شیر برقی کشاورزی یونید را داریم، توجه به نام UW ضروری است.
 • عدد 10:این عدد در بخش دوم قاعده نام گذاری برند یونید معرف سایز لوله های متصل شونده به شیر برقی است. از آنجا که یونید محصولات خود را برای بخش ‌های مختلف صنعتی و کشاورزی و حتی خانگی طراحی می ‌کند، با طیف بزرگی از لوله ها در قطرهای گوناگون مواجه هستند. لذا با تنوع بالا و البته استاندارد در سایز، تمام نیازها برای حضور شیر برقی را پوشش داده است.
*     عدد 10 معرف سایز  اینچی است.*     عدد 15 معرف سایز اینچی است.*     عدد 20 معرف سایز  اینچی است.*        عدد 25 معرف سایز 1 اینچی است.*     عدد35 معرف سایز  اینچی است.*     عدد 40 معرف سایز  اینچی است.*        عدد 50 معرف سایز 2 اینچی است.
 • D: عبارت بعدی که در این نام نمونه با حروف اختصاری D مشخص شده است، معرف نوع سولونوئید به کار رفته در شیر برقی آبیاری و یا هر مدل دیگری است. بخش سولونوئید، قسمت تامین انرژی برق برای جابجایی اسپول در شیر برقی ها می باشد.
*        استفاده از □، معرف سولونوئید استاندارد است. این سولونوئید برای حضور در فضاهای عادی طراحی شده است.*        عبارت D معرف ضد آب بودن سولونوئید است. این مدل ها برای طراحی شیر برقی آبیاری طراحی شده اند.*        کلمه N از ابتدای عبارت Nass Din Coil گرفته شده است. این مدل های خاص با قابلیت ضد انفجار هستند که می ‌توانند در محیط های ویژه که محل کنترل سیالات خطرناک است مورد استفاده قرار بگیرند.تمامی این موارد برای حضور در دمای زیر ۱۳۰درجه سانتیگراد تدارک دیده شده اند. در دماهای بالاتر از ۱۳۰درجه سانتیگراد، بخش پلاستیکی تعریف شده برای قاب محافظ سولونوئید تغییر حالت می دهد، قابلیت کاربردی خود را از دست خواهد داد.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 
 • □:عبارت بعدی معرف سازگار بودن شیر برقی با نوع سیالاتی است که از محل پایپ در حال عبور هستند. از سیالات عادی مانند هوای فشرده و آب تا سیالات خاص اعم از محصولات پتروشیمی، روغن های هیدرولیکی و حتی فراتر از آن سیالات اسیدی خورنده، بخارات داغ و... در این رده بندی قرار می گیرند. به طور کلی هر جا سیالی صنعتی در حال عبور است، باید تحت کنترل باشد. لذا لازم است تا انواع ایده ها در طراحی شیر برقی ها را در نظر داشته باشیم. البته شیر برقی های کنترلی مانند محصولات برند یونید با هدف هدایت سیالات در دبی بالا تهیه نشده‌ اند. این شیر برقی ها با هدف حضور در سیستم های اتوماسیون صنعتی و یا فضاهای کشاورزی و برخی از تجهیزات خانگی طراحی شده اند. لذا عمده سیالاتی که با آنها مواجه هستند از قبیل آب، هوای فشرده و انواع روغن های هیدرولیکی می باشد.
*        استفاده از عبارت اختصاری □معرف حضور سیالی استاندارد مانند آب و یا هوا می باشد. از آنجا که در عموم شیر برقی آبیاری ها نیز قرار است در مسیر انتقال آب زمین ‌های زراعی باشیم، قاعدتاً باید در نام شیر برقی به دنبال این عبارت در بخش مذکور بگردیم.*        عبارت LO معرف سیالات روغنی است. عموم روغن های هیدرولیکی که برای تکمیل سیستم های اتوماسیون هیدرولیکی کارایی دارند، در این دسته بندی قرار می ‌گیرند.
 • عبارت AC110:AC110 در این نام نمونه معرف سطح ولتاژ کاری در شیر برقی مذکور است. برای راه اندازی بخش الکترونیکی مربوط به فعال سازی سولونوئید در شیر برقی ها، انواع سطوح ولتاژ استاندارد شده مطرح هستند. عادی ترین مدل ها با سطح ولتاژ ۲۲۰ولت شهری کار می کنند. مدل های پایه از طرح شیر برقی آبیاری محصولات یونید با همین سطح ولتاژ ساخته شده ‌اند. اما در مدل‌ های دیگر شاهد استفاده از سطح ولتاژ ۱۱۰ولت AC و یا ۲۴ولت DC هستیم. ولتاژ ۱۱۰ولت AC یکاستاندارد مربوط به کشورهای آسیای شرقی است. این استاندارد در شبکه برق توزیع ایران حضور ندارد. لذا ساختن آن بسیار سخت و مستلزم استفاده از یک ترانس تبدیل است. پس بهتر است برای تهیه شیر برقی برنجی آبیاری از محصولات یونید، دقت کنید که با ولتاژ ۲۲۰ولت طراحی شده باشند. البته در مدل های خاص برای پرهیز از حضور ولتاژ ۲۲۰ولت AC که می ‌تواند خطرناک باشد، از برق ۲۴ولت DC استفاده شده است.
 • برق ۲۴ولت DC قابلیت کاملی در انجام عملیات شیر برقی ها دارد و در عین حال خطرناک نیز نمی ‌باشد. لذا در صورتی که احساس می کنید نمی توانید از محل نصب شیر برقی آبیاری سطح امنیت کافی را تامین نمایید، می توانید از این مدل ها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که بهره مندی از شیر برقی آبیاری یونید با سطح ولتاژ ۲۴ولت DC مستلزم بهره مندی از یک کنترلر DC نیز می باشد.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 در هنگام تهیه کردن هر یک از مدل های طراحی شده برای شیر برقی آبیاری یونید، کافی است اندک مطالعه ‌ای در اعداد گنجانده شده برای مدل مذکور داشته باشید. به این ترتیب می توانید به راحتی سایز مورد نظر با شرایط فنی مناسب را انتخاب کنید.برند یونید در عرضه طیف کاملی با تنوع مناسب برای تامین انواع نیازهای آبیاری در فضاهای زراعی دست بالایی دارد. محصولات معرفی شده این برند می توانند به راحتی با هر نوع سیستم کنترلر آبیاری صنعتی منطبق باشند.در عین حال این محصولات با عرضه در سطح ولتاژ ۲۲۰ولتی برای حضور در فضاهای زراعی ایران کاملاً هماهنگ هستند. از آنجا که راه اندازی شیر برقی ۲۲۰ولت بسیار ساده و کم دردسر است، این مدل ها در سطح فضاهای زراعی ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.در این بین شیر برقی آبیاری ۲۲۰ولت برند یونید می تواند بیش از هر مدل دیگری فضای امن در فعالیت ‌های کشاورزی را تامین نماید.

تحلیلی بر انواع سایزها و مدل های طراحی شده

پس از مطرح کردن قاعده نام گذاری در مدل های متنوع از برند یونید، باید به معرفی مدل های متنوع طراحی شده از این برند نیز بپردازیم. در سطح فضای زراعی با انواع شرایط آبیاری مواجه هستید. لذا نیاز به تنوع کاملی از محصولات در شیر برقی آبیاری دارید.البته قاعده اصلی در تنوع مدل ها برای شیر برقی آبیاری، مربوط به سایز ورودی و خروجی شیر است. سایز معرف قابلیت شیر برقی آبیاری در عبور دادن مقدار مشخصی از حجم آب می باشد. هر چه سایز شیر برقی بزرگتر باشد، می ‌توان مقدار دبی آب بیشتری را انتقال داد. دسته بندی انواع شیر برقی آبیاری برند یونید با توجه به سایز به قرار زیر هستند.

شیر برقی یونید مدل UW15

این شیر برقی آبیاری در سایز  اینچ طراحی شده است. مدل مذکور کوچکترین نوع از انواع شیر برقی آبیاری یونید می باشد. برای شیر برقی مذکور از یک بوبین پلاستیکی ضد آب استفاده شده است. عملکرد این شیر برقی آبیاری با قاعده استفاده از اوریفیس می باشد.صفحه اوریفیس در نظر گرفته شده برای این شیر برقی با سایز ۱۵میلیمتری طراحی شده است که در شیر برقی مذکور مقدار آبدهی 4.5لیتر بر دقیقه می باشد. شیر برقی یک دوم اینچ از نمونه ‌های بسیار متداول در فضاهای زراعی است.این شیر برقی برای تامین خطوط آبیاری در شبکه توزیع آب مناسب است. مقدار آبدهی در شیر برقی یک دوم اینچ اندک و ملایم است. لذا برای حضور در یک خط لوله کوچک به جهت تامین بخش های مختلف زمین های زراعی طراحی شده است. در فضاهای زراعی برای رسیدن به حداکثر راندمان آبیاری از تعداد خطوط توزیع آب زیاد استفاده می کنند.هر چه تعداد خطوط توزیع آب بیشتر باشد، احتمال آنکه بتوانیم مقدار آبیاری بهتر و یکنواخت تری داشته باشیم بالاتر است. از این رو در هر کدام از این خطوط توزیع آب، مقدار دبی اندکی از آب جریان دارد. لذا بهره مندی از شیر برقی آبیاری کوچکی مانند شیر برقی یک دوم اینچی بسیار مورد توجه قرار می‌ گیرد.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 از سوی دیگر در آبیاری بسیاری از فضاهای کوچک پرورش گیاهان مانند گلخانه های کوچک، باغ ها و باغچه های شخصی و حتی فضاهای سبز شهری نیاز به حجم آب بالایی نداریم. یک شیر برقی یک دوم اینچی برای حضور در چنین شرایطی بهترین انتخاب است.

شیر برقی یونید مدل UW20

این مدل با یک درجه افزایش سایز به مقدار   اینچ طراحی شده است. به مانند مدل قبلی از بدنه های برنجی و بوبین ضد آب بهره مند می باشد. الگوی عملیات قطع و وصل آب در این مدل نیز متکی بر استفاده از صفحه اوریفیس با سایز ۲۰میلیمتر است. مقدار آبدهی این مدل در حدود 8.5 لیتر بر دقیقه می باشد. شیر برقی آبیاری مذکور در سطح فشار 0الی ۵بار کار می کند.به مانند شیر برقی یک دوم اینچی، این نمونه نیز از قابلیت بالا برای حضور پیدا کردن در شبکه توزیع گسترده آب برخوردار است. حجم آبدهی آن در حد متوسط و کنترل شده می باشد. این مدل به خوبی می تواند از پس توزیع یکنواخت آب در زمین های تقریباً بزرگ زراعی برآید.

شیر برقی تایوان مدل UW25

این مدل یک نمونه استاندارد با قطر لوله ورودی و خروجی 1 اینچی است و غالباً در تامین نیازهای رده بالا در توزیع آب های زراعی کاربرد دارد. لوله ها با سایزهای 1 اینچیمقدار دبی آب تقریباً بالایی دارند.به طوری که می توان یک مزرعه بزرگ را با حضور چنین خط توزیع آبی تامین نمود. شیر برقی تایوان مدل UW25 از بوبین ضدآب بهره مند می باشد و با سایز اوریفیس در ابعاد ۲۵میلیمتری طراحی شده است. این مدل شیر برقی آبیاری در فشار 0 الی 5 بار کار می کند و برای هر ساعت عملکرد بوبین خود قادر است تا حجم ۱۲لیتر آب را عبور دهد.

شیر برقی تایوان مدل UW35

برای طراحی این مدل، سایز ورودی و خروجی را در مقدار  اینچی انتخاب کرده ‌اند. لوله ‌های توزیع آب  اینچی در سطح زمین های جالیزی متداول هستند. اما گاها دیده شده است که در آبیاری باغات برای توزیع در میان درختان نیز از این سایز بهره می ‌برند.شیر برقی یونید در مدل UW35 از بوبین ضد آب با استفاده از طرح صفحه اوریفیس در سایز ۳۵میلیمتری طراحی شده است. مقدار آب دهی این مدل در حدود ۲۵لیتر بر دقیقه می باشد. شیر برقی آبیاری UW35 برای حضور در باغات به جهت آبیاری درختان میوه مناسب است.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 

شیر برقی کشاورزی یونید مدل UW40

در طرح ساخت این مدل از سایز  اینچی استفاده شده است. سایز  اینچی هم از جمله خطوط تامین آب در سطوح بسیار بالا می باشد. عمده کاربرد چنین لوله های قطوری در آبیاری زمین های متراکم با هدف تامین روش های بارانی است.به طوری که در انتهای حلقه آبرسانی در حضور لوله های  اینچی از آبپاش های قدرتمندی استفاده شده است تا بتوانند سطح بزرگی از فضاهای زراعی با گیاهان متراکم را آبیاری کنند. در عین حال از لوله ها با سایز  اینچی برای تامین اولین حلقه توزیع آب میان لوله های کوچکتر استفاده می شود. غالباً در محل اتصال موتور پمپ ها برای فضاهای زراعی از این سایز لوله ها بهره می برند.طبعاً شیر کنترل آبیاری یونید مدل UW40 با قابلیت رده بالا برای کنترل آب در بخش توزیع انتخاب می شود. این شیر برقی نیز از بوبین ضد آب بهره ‌مند است و با طراحی صفحه اوریفیس در سایز ۴۰میلیمتری قادر است تا مقدار دبی ۲۸لیتر بر دقیقه را پاسخگو باشد.

شیر برقی کشاورزی یونید مدل UW50

بزرگترین مدل طراحی شده از جمع شیر برقی آبیاری های برند یونید، مدل UW50 می باشد که برای لوله ها با سایز 2 اینچی طراحی شده است. در طرح ساخت آن از صفحه اوریفیس با سایز ۵۰میلیمتری گنجانده شده است و با قابلیت آبدهی بالا به مقدار ۴۸لیتر بر دقیقه همراه است.قطعاً این میزان از آبدهی برای حضور پیدا کردن در خطوط توزیع نهایی آب برای فضاهای زراعی نمی باشد؛ بلکه این مقدار آبدهی برای حضور لوله های 2 اینچی به جهت مدیریت آبرسانی در ابتدای حلقه آبیاری است. عمده کاربرد شیر برقی آبیاری مدل UW50 برای کنترل آب در قبل و یا بعد از پمپ آب های قدرتمند زراعی می باشد.

نوع طراحی در شیر برقی یونید تایوان

شیر برقی آبیاری طراحی شده از برند یونید از مدل های on/off می باشد. این موضوع معرف آن است که در این طراحی خبری از شرایط کنترل آنالوگی بر مقدار دبی سیالات وجود ندارد. در این ساز و کار یا آب در امتداد لوله انتقال جریان پیدا می کند و یا توسط صفحه اوریفیس در شیر برقی آبیاری یونید به طور کامل متوقف خواهد شد.برای طراحی شیر برقی آبیاری از ایده صفحه اوریفیس استفاده شده است. صفحه اوریفیس را به عنوان یک ابزار اندازه گیری در فشار سیالات می شناسند. اما در این نمونه با هدف کنترل در جریان آب مورد استفاده قرار گرفته است.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
برای طراحی شیرهای کنترلی، ایده های مختلفی مطرح هستند. مثلا می توانیم از گیت ولو ها استفاده کنیم. صفحه های بزرگی که حول محور خود می چرخند. گیت ولو ها بهترین نمونه ها در کنترل جریان سیالات محسوب می ‌شوند.اما مورد استفاده آنها در طراحی شیرهای بسیار بزرگ می باشد. لذا در ایده طراحی شیر برقی آبیاری کارایی ندارند. استفاده از الگوی طراحی بال ولو و یا اوریفیس ولو ها برای طرح ساخت شیرهای آبیاری مناسب تر است. بال ولو ها مدل های کنترل آنالوگ هستند. از این رو برای ساخت یک شیر برقی آبیاری که متکی بر عملکرد سولونوئید باشد، بهره مندی از صفحه های اوریفیس بهترین ایده است.اوریفیس یک صفحه سوراخ دار است که با ایجاد اختلاف فشار در مسیر انتقال سیالات، به یک معیار در اندازه گیری سطح دبی سیالات تبدیل شده است. عمده کاربردها از صفحه ‌های اوریفیس در طرح ساخت دستگاه های اندازه گیری می باشد. اما از این صفحه سوراخ دار می توانیم برای ساختن شیرهای کنترلی نیز استفاده کنیم.در شیر برقی آبیاری برند یونید، اشپیل متحرک که تحت تاثیر سولونوئید می باشد، به یک صفحه اوریفیس متصل است. حرکت اشپیل در اثر تحریک سولونوئید، باعث جابجایی صفحه سوراخ دار در مقابل جریان آب خواهد شد. در این جا به جایی مسیر انتقال آب باز و یا بسته می شود.طراحی صفحه اوریفیس به گونه ‌ای است که کاملاً با ابعاد محفظه انتقال آب در بطن شیر برقی آبیاری مطابقت دارد. ابعاد سوراخ تعریف شده در صفحه اوریفیس نیز کاملاً منطبق با ابعاد سایز ورودی و خروجی در شیر برقی آبیاری می باشد.لذا در هنگام عملکرد سولونوئید که با جابجایی صفحه برای باز کردن مسیر انتقال آب همراه است، قطر سوراخ با سایز لوله کاملاً منطبق بوده و این باعث می شود که حرکت سیال عاری از هر گونه اغتشاش در داخل لوله تداوم داشته باشد.الگوی طراحی شیر برقی آبیاری که در آن سولونوئید در بخش بالایی شیر سوار شده است، بهترین شرایط را در جانمایی صفحه اوریفیس دارد. استفاده از صفحه سوراخ دار برای آن است که قطع جریان آب که با جابجایی اشپیل تامین می ‌شود، به طور کامل و عاری از هر گونه نشتی صورت گیرد.صفحه اوریفیس این قابلیت را دارد که به طور کامل در داخل شیار تعبیه شده نشسته و به طور کامل از عبور سیالات جلوگیری کند.

شیر برقی آبیاری بخشی از یک سیستم اتوماسیون

در ایجاد یک سیستم اتوماسیون آبیاری از کنترلرهای مخصوص استفاده می شود. این کنترلرها با حضور چند خط خروجی می توانند انواع سناریوهای آبرسانی را تدوین نمایند. قاعده طراحی آنها متکی بر بازخورد از شرایط سطح مزرعه می باشد.هر سیستم کنترلر آبیاری با تکیه بر برنامه زمان بندی شده ای که برای آنها تعریف شده است، اقدام به صدور دستورات برای توزیع آب می نمایند. دستورات به شکل خروجی های ولتاژی در اختیار شبکه ای از شیرهای کنترل آبیاری قرار خواهند گرفت.هر شیر برقی آبیاری به عنوان یکی از المان های کنترلی در آخرین حلقه دستورات قرار دارند. ولتاژ خروجی کنترلر با ولتاژ کاری شیر برقی آبیاری کاملاً منطبق می باشد. شبکه آبرسانی در چیدمان هدفمندی از شیر برقی آبیاری تنظیم شده است. برخی از این شیر برقی ها برای کنترل خط آب اصلی مزرعه نصب شده اند و برخی دیگر در مسیر لوله های موازی برای توزیع در سطح مزرعه قرار می گیرند.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 کنترل شیر برقی آبیاری باید با کنترل پمپاژ آب در داخل شبکه آبرسانی هماهنگ باشد. اگر خط توزیع آب در بخشی از شبکه باز است، لاجرم باید قدرت پمپاژ آب نیز حضور داشته باشد. عکس این ماجرا نیز صادق است.در صورت مسدود شدن مسیر عبور آب، تداوم عملیات پمپاژ باعث آسیب دیدن موتور پمپ می شود. در این بین جمع کثیری از شیر برقی آبیاری با هدف هدایت آب در مسیرهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع کاربری همراه با پمپاژ دائمی آب است که تحت توزیع زمانی میان شیر برقی ها به بخش ‌های مختلف از شبکه توزیع آب فرستاده خواهد شد.چیدمان سیستم از یک الگوی موازی تبعیت می کند. در این الگو هر یک از شیر برقی آبیاری ها به شکل مجزا از طریق یک خط ولتاژ خروجی سیستم تغذیه می ‌شوند. از آنجا که هر یک از شیر برقی آبیاری ها برای هدایت آب در یک بخش از سیستم آبرسانی حضور دارند، لذا شرایط مدیریت آب در فضای زراعی کاملاً متکی بر مدیریت بوبین ها در شیر برقی ها است.صدور فرمان برای قطع و وصل ولتاژ در بوبین شیر برقی باعث ایجاد قطع و وصل در جریان عبور آب است و به این ترتیب مسیر مدیریت آب در سطح فضای زراعی صورت می گیرد.کنترلرهای آبیاری دستگاه هایی با شرایط برنامه پذیر بودن هستند. این سیستم های الکتریکی غالباً متکی بر تایمرها طراحی شده اند. راه اندازی و اعمال شرایط کنترلی بر آنها تقریباً ساده است و در حد اعمال چند تایمر برای هر خروجی می باشد.این تایمرها با در نظر داشتن برنامه تعریف شده در حافظه سیستم کنترلر مرکزی اقدام به قطع و وصل خروجی ‌های ولتاژی نموده و در امتداد آن شیر برقی آبیاری های موجود در فضای مزرعه قطع و وصل می ‌شوند تا شرایط توزیع آب به شکل برنامه ریزی شده ای صورت گیرد.

چه نکاتی در انتخاب شیر برقی آبیاری تاثیرگذار هستند؟

مدل های طراحی شده محصول برند یونید در زمینه شیر برقی آبیاری دارای تنوع گسترده ای هستند. در عین حال همزمان با این برند تایوانی جمع بزرگی از رقبای جهانی نیز در حال تولید انواع مدل ها با ظرفیت های متنوع کاری برای شیر برقی آبیاری هستند.در این بین چطور می توانیم یک مدل مناسب برای فضاهای زراعی خود را تهیه کنیم. به طور قطع هر نوع شیر برقی آبیاری، مناسب برای هر نوع فضای زراعی نمی باشد.مقدار آبدهی زمین زراعی، نوع محصول، سطح تحت کشت، شرایط آب و هوایی و... در انتخاب ما تأثیرگذار هستند. لذا در ایجاد سیستم آبیاری مدرن و اتوماسیون شده زمانی موفق هستیم که بتوانیم شیر برقی آبیاری مناسبی را تهیه کنیم. برای این منظور به نکات کلیدی در انتخاب شیر برقی آبیاری مناسب از میان محصولات برند یونید تایوان می پردازیم.-    در انتخاب شیر برقی آبیاری، بر سطح ولتاژ مورد نیاز سولونوئید ولو توجه داشته باشید. این شیر برقی ها قرار است از طریق کنترلرهای آبیاری تحت فرمان باشند. لذا باید از لحاظ ولتاژ کاری با سطح ولتاژ خروجی در کنترلرهای آبیاری کاملاً منطبق شوند.در غیر این صورت شیر برقی آبیاری شما شرایط پذیرش فرمان های کنترلی را ندارد. شیر برقی ۲۲۰ولت طراحی شده برند یونید، مدل استاندارد و پرکاربردی است. سطح بزرگی از کنترلرهای آبیاری موجود در بازار از خروجی‌ های ۲۲۰ولت شهری بهره‌ مند هستند.-    نوع ولتاژ نیز حائز اهمیت است. به صرف سطح ولتاژ یکسان نمی توانید هر نوع شیر برقی آبیاری را تحت کنترل هر نوع سیستم کنترلر آبیاری قرار بدهیم. نوع ولتاژ AC و DC بودن نیز اهمیت دارد.ولتاژهای DC غالباً در سطح ولتاژ ۲۴ولت هستند؛ اما مدل ‌های AC در اندازه ‌های ۱۱۰و ۲۲۰ولت AC طراحی می‌ شوند. شیر برقی برنجی آبیاری طراحی شده برای مدل های یونید تایوان از برق با سطح ولتاژ ۲۲۰ولت AC استفاده می ‌کنند.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 -    توانمندی روشن ماندن شیر برقی آبیاری چه مقدار است؟ همه شیر برقی ها را نمی توانید به مدت طولانی فعال نگه دارید. در اثر حضور طولانی مدت ولتاژ، سولونوئید شیر برقی آبیاری داغ می کند.هر یک از مدل ها در مدت زمان تعریف شده ای برای روشن ماندن شیر برقی محدود شده اند. برای عملکرد مطمئن شیربرقی نباید اجازه بدهید که مدت زمان فعال بودن بوبین از مدت زمان تعریف شده تجاوز کند.شیر برقی ۲۲۰ولت یونید تایوان از نمونه ‌های کارکرد طولانی است. اگر چه از مدل تا مدلی دیگر مقدار زمان مجاز برای فعال ماندن تغییر می‌ کند؛ اما در حالت کلی محصولات یونید تایوان این ظرفیت را دارند که به مدت طولانی در حالت فعال باقی بمانند.-    توجه به الگوی عملکرد شیر برقی آبیاری اهمیت بالایی دارد. اینکه شیر برقی آبیاری شما متکی بر چه روشی اقدام به قطع و وصل جریان آب می کند. نوع مکانیزم عمل در تنظیم دستورات و انتظارات کنترلی از شیر برقی آبیاری موثر است. همان طور که مطرح کردیم، تمامی مدل های ساخته شده با عنوان شیر برقی آبیاری یونید از طرح صفحه اوریفیس برای قطع و وصل آب استفاده می ‌کنند.-    اندازه دهانه تعریف شده در شیر برقی آبیاری چه مقدار است؟ مقدار دهانه، معرف ظرفیت دبی شیر برقی آبیاری است. از طرفی این اندازه باید با لوله های انتقال آب در فضای زراعی تطابق داشته باشد.مدل ها در طرح ساخت شیر برقی یونید تایوان از سایز  الی 2 اینچی بهره مند هستند. البته بسته به اینکه در سطح مزرعه از چه سایز لوله ای برای انتقال آب استفاده کرده اید، می توانید هر یک از این سایزها را انتخاب کنید.-    نوع اتصال نیز در انتخاب شیر برقی آبیاری اهمیت دارد. اتصال در همه شیر برقی ها یکسان نمی باشد. غالباً مدل های کوچکتر از اتصال پیچی بهره مند هستند. این اتصالات به شکل نر و مادگی همراه با رزوه هایی در داخل مدخل ‌های شیر و خارج لوله های انتقال آب تعریف شده اند.اما برای مدل ‌های بزرگتر، نوع اتصال فلنچی پیش‌ بینی شده است. بزرگ بودن شیر آبیاری کشاورزی مانع از آن است که بتوانیم از طرح دنده ای استفاده کنیم. در عین حال اتصال فلنچی یکی از بهترین و مطمئن ترین روش ها در مونتاژ نمودن سیستم های هیدرولیکی است.-    فشار آب شبکه در انتخاب نوع شیر آبیاری کشاورزی موثر است. در زمین های کشاورزی، سطح فشار آب استانداردی تعریف نشده است. بسته به اینکه قرار است از چه نوع موتور پمپ آبی بهره ‌مند باشیم و یا مقدار دبی آب چه اندازه است، سطح فشار آب در داخل لوله های انتقال آب متغیر خواهد شد.شیر برقی آبیاری ایده ‌آل باید بتوانند در سطوح فشار متنوع، عملکردی یکسان و مناسب داشته باشد. شیر برقی های طراحی شده از برند یونید تایوان این قابلیت را دارند که در رنج فشاری از 1 الی ۵پاسکال کار کنند.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 

سخن پایانی، نقدی بر محصولات برند یونید تایوان

قطعاً باید شیر برقی ها را در جمع پرکاربرد ترین تجهیزات صنعتی و کشاورزی مدرن امروزی قرار بدهیم. آبیاری های قطره ای و بارانی بدون حضور این شیر برقی ها امکان پذیر نمی باشند. خصوصا که با توجه به محدودیت در منابع آبی باید همواره در تلاش برای مدیریت توزیع آب در سطح مزرعه باشیم.اتوماسیون آبیاری به طور قطع مهمترین بخش کشاورزی مدرن امروزی است. در این جریان کنترل شده و کاملا هدفمند قرار است تا آب را دقیقاً به پای گیاهان هدف برسانیم. به طوری که مطمئن هستیم هیچ گونه تلفاتی از آب نداریم.شیر برقی آبیاری برای تامین این نیاز طراحی شده است. آنها در بدنه کنترل سیستم های اتوماسیون آبیاری حضور دارند تا بتوانند جریان انتقال آب را مدیریت کنند. هر شیر برقی آبیاری از دو بخش مجزا تشکیل شده است. بخش الکترونیکی و بخش مکانیکی که برای هدایت آب طراحی می شوند.در تحلیل فنی شیر برقی یونید تایوان با محصولاتی آشنا شدیم که در بخش مکانیکی با بدنه ای برنجی طراحی شده اند. لذا می توانند استحکام و ماندگاری بالایی داشته باشند. استفاده از متریال برنج در ساخت بدنه تاثیر چشمگیری بر قیمت شیر برقی آبیاری یونید تایوان دارد.به هر صورت فلز برنج، مستحکم و کاملاً ضد زنگ است و در عین حال ارزانتر از استیل می باشد. این موضوع در کاهش قیمت شیر برقی یونید تایوان تأثیرگذار بوده است.البته با توجه به لیست قیمت شیر برقی یونید تایوان متوجه هستید که ظرفیت آبدهی بالاتر بر جایگاه قیمتی بیشتر می ‌انجامد. اما در نهایت لیست قیمت شیر برقی یونید تایوان در مدل های گوناگون به نسبت از رقبای قدرتمند جهانی جایگاه رقابتی تری را دارد. تفکر برند یونید برای عرضه محصولات با کیفیت در قیمت پایین تر از رقبای جهانی تنظیم شده است.در بخش الکترونیکی نیز شاهد رویکرد بسیار مناسب در طراحی هستیم. استفاده از سولونوئیدهای ضد آب با قابلیت بالا، وجه برتری در طراحی شیر برقی آبیاری یونید است. یونید برای هر چه راحت تر شدن نصب و راه اندازی محصولات خود، آنها را با سطح ولتاژ استاندارد ۲۲۰ولت شهری طراحی کرده است.اگر چه ولتاژ ۲۲۰ولت شهری می‌ تواند خطرآفرین باشد؛ اما الگوی طراحی در شیر آبیاری ۲۲۰ولت برند یونید کاملا امن و حساب شده است.موقعیت نصب سولونوئید در بخش فوقانی شیر است. در این حالت سطح دسترسی خوبی به آن ایجاد شده است. در عین حال استفاده از طراحی ضدآب، هر گونه خطر احتمال در کار با برق ۲۲۰ولت شهری را مرتفع می ‌سازد. البته همچنان باید در بخش توزیع برق دقت کافی را داشته باشید.شیر برقی آبیاری یونید محصول کشور تایوان برای استفاده تخصصی در سطح مزارع تا فضاهای گلخانه ‌ای طراحی شده است و این قابلیت را دارد تا بتواند حداکثر راندمان را در توزیع هدفمند آب برای فضاهای زراعی تامین نماید.
شیر برقی برنجی یونید تایوان
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5