خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

علف زن بنزینی زوماکس در لیست تجهیزات متعارف بازار قرار دارد. یک دستگاه قابل به اعتماد که توانسته است در جمع برندهای صاحب سبک اما گران قیمت مسیری متفاوت را برای نیازمندان به انواع علف زن موتوری باز کند.

تجربه باغبانی مدرن در همراهی با علف زن بنزینی زوماکس‎

گیاهان دائماً در حال رشد هستند و شما در جایگاه یک باغبان و یا کشاورز باید فکری اصولی برای مهار رشد بی ‌رویه آنها اندیشیده باشید. اگر در خلال اندیشه‌ های شما همچنان تابع تفکرات کلاسیک هستید، استفاده از انواع ابزارهای دستی مانند داس و اره و قیچی باغبانی تمام امکاناتی خواهد شد که می توانید از آنها استفاده کنید.اما اگر مدرن فکر می‌ کنید، بهره مندی از علف زن های موتوری را در لیست برنامه ‌های همیشگی باغبانی خود قرار خواهید داد.حالا که می‌ خواهید مدرن فکر کنید و با علف زن های موتوری راهی باغ و مزرعه باشید، به یک برند معتبر با محصولاتی قابل به اعتماد نیاز دارید. مانند علف زن بنزینی زوماکس که در این بیان قصد آشنایی کامل با مدل های مختلف از آن را داریم.علف زن بنزینی زوماکس در لیست تجهیزات متعارف بازار قرار دارد. یک دستگاه قابل به اعتماد که توانسته است در جمع برندهای صاحب سبک اما گران قیمت مسیری متفاوت را برای نیازمندان به انواع علف زن موتوری باز کند.تقریباً تمام مصرف کنندگان علف زن بنزینی زوماکس این محصول را به عنوان یک ماشین توانمند در سطح باغ و مزرعه می شناسند. البته در این بین اگر پای مقایسه با برندهای مطرح جهانی در میان باشد، باید دید که محصول برند زوماکس چه امکاناتی در چنته دارد. از این رو همراه ما باشید تا با مدل های متنوع از علف زن زوماکس آشنا شویم.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

زوماکس از کجای دنیا سر برآورده است؟

برند زوماکس محصولی جهانی شده از کارخانجات زوماکس واقع در کشور چین می باشد. زوماکس یک برند تمام ‌عیار چینی است که البته قرار است نامی معتبر را برای صنعت ماشین سازی چینی ها به ارمغان آورد.چرا که زوماکس متفاوت از دیگر برندهای جوان و بی تجربه چینی با یک سابقه ۳۵ ساله در عرصه تولید ماشین آلات موتوری همراه است. این برند خوش نام چینی در سال 1985 تاسیس شده است و از همان ابتدا در تکاپوی تولید ماشین آلات موتوری برای نیازهای کشاورزی بوده است.امروزه محصولات برند زوماکس با رویکرد تولید ماشین آلات دستی کشاورزی در مدل های موتوری بنزینی و یا شارژی برقی می باشد. دامنه تولیدات برند زوماکس شامل انواع اره موتوری، چمن زن ها و خصوصاً علف زن ها می باشد.در این بین رویکرد جدی برند زوماکس در تولید انواع اره موتوری بنزینی است. اما در کنار تجربه بالای برند چینی، خط تولید علف زن بنزینی زوماکس نیز در کیفیت و قدرتی بالا تداوم دارد. در حال حاضر علف زن زوماکس در لیست برترین ‌های بازارهای داخلی است و به خوبی می تواند شما را در مقام یک باغبان مدرن شده امروزی یاری رسان باشد.

نگاهی مقدماتی برای آشنایی با علف زن بنزینی زوماکس

اصولاً علف زن های موتوری بنزینی نمونه های متداول تر و پرکاربردتری به نسبت مدل های شارژی برقی هستند. لذا رویکرد تمام برندهای جهانی در سمت و سوی علف زن های موتوری بنزینی بسیار جدی تر از مدل های برقی شارژی دنبال می ‌شود.اصولاً ایده های متداول در تولید علف زن های موتوری بنزینی در دو مدل پشتی و دوشی خلاصه خواهد شد. برند چینی نیز برای تولید علف زن Zomax، هر دو مدل پشتی و دوشی را در خط تولید خود دارد.البته برای هر دو مدل از موتورهای مشترک بنزینی با طراحی تک سیلندر دو زمانه در حجم ‌های 43 و 52 سی ‌سی استفاده می ‌کند. در ادامه به شرح کاملی از مدل های متنوع علف زن زوماکس می پردازیم.

علف زن زوماکس در مدل دوشی

اصولا علف زن های دوشی کاربردهای سطح حرفه ای تری را به نسبت مدل ‌های پشتی دارند. از این رو در عموم برندهای فعال در عرصه تولید علف زن های موتوری بنزینی، نگاه ویژه‌ ای در طراحی مدل‌ های علف زن دوشی وجود دارد.در برند زوماکس نیز نمونه ‌های علف زن بنزینی زوماکس، مدل های دوشی مورد توجه کامل طراحان این برند چینی قرار گرفته است. علف زن بنزینی زوماکس مدل های دوشی در دو تیپ با نام ‌های ZMG4302 و ZMG5302 عرضه شده ‌اند.تفاوت مدل های متفاوت علف زن بنزینی زوماکس در نمونه های دوشی در وجه موتوری آنها است. علف زن Zomax مدل ZMG4302 از یک موتور 43 سی سی بهره مند می باشد و مدل ZMG5302 از یک موتور بنزینی 52 سی سی برای تکمیل عملیات علف تراشی خود استفاده می ‌کند.هر دو موتور مذکور در حجم های 43 و 53 سی ‌سی از مدل های تک سیلندر با طراحی دو زمانه هستند که همراه با شرایط تنفس طبیعی کار می ‌کنند. تفاوت در قدرت تولید شده آنها است. وجه فنی تر در مقایسه این مدل از علف زن بنزینی زوماکس را در ادامه بیان خواهیم کرد.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

مشخصات فنی علف زن زوماکس مدل دوشی ZMG4302

همان طور که مطرح کردیم در این مدل از علف زن بنزینی زوماکس از یک موتور با ظرفیت 43 سی سی استفاده شده است. موتور مذکور با طراحی کاربراتور دیافراگمی است و در نهایت قدرت کاری خود می‌ تواند توان 1.25 کیلووات را تولید نماید.وزن علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG4302 در حدود 7.5 کیلوگرم است و در طراحی آن از یک باک سوخت بنزینی با ظرفیت 0.7 لیتری استفاده شده است. این علف زن بنزینی زوماکس قادر است تا حداکثر دورکاری 10000 دور در دقیقه را تولید نماید.علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG4302 با توجه به قدرت محدود موتوری ای که دارد، قابلیت کار در فضاهای کوچک باغبانی را خواهد داشت. اصولا ایده طراحی در علف زن زوماکس قید شده برای کار در محیط های بسیار بزرگ زراعی نمی باشد.اما در فضاهای کوچک باغبانی با شرایط کارکرد محدود یکی از بهترین انتخاب ها می باشد. در نظر داشته باشید که قیمت علف زن زوماکس در مدل مذکور به مراتب کمتر از مدل ‌های قویتر می باشد و برای همین است که عمده نیازهای محدود را با این مدل از علف زن زوماکس مرتفع می سازند.

مشخصات فنی علف زن زوماکس مدل ZMG5302

علف زن زوماکس مدل ZMG5302 نمونه حرفه ای در طراحی دوشی این برند چینی است. یک علف زن که با حضور یک موتور خوش کار با ظرفیت 52 سی ‌سی طراحی شده است. موتور مذکور با حضور تک سیلندر دو زمانه فعال خود قادر است تا حداکثر قدرت 1.4 کیلووات را تولید نماید.در مدل علف زن بنزینی زوماکس ZMG5302 با وجود افزایش حجم و قدرت موتوری شاهد تغییر وزن کلی دستگاه نیستیم.این علف زن با همان وزن 7.5 کیلویی در مدل ZMG5302 طراحی شده است. حجم باک سوخت طراحی شده در علف زن نیز 0.7 سی سی می باشد. به هر صورت همراه با مشخصات فنی علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG5302 شاهد یک نمونه حرفه ‌ای هستیم که می تواند به راحتی از پس کار در فضاهای بسیار بزرگ زمین ‌های زراعی تا محیط های باغی برآید.

بررسی علف زن بنزینی زوماکس در مدل های پشتی

زوماکس برای طراحی مدل های پشتی از علف زن های خود نیز همان نگرش تولید علف زن های دوشی را داشته است. چرا که از همان موتورهای 43 و 53 سی ‌سی استفاده شده در مدل های دوشی برای طراحی مدل های پشتی استفاده می ‌کند.علف زن های پشتی زوماکس در دو مدل ZMG4302 و ZMG5302 معرفی شده ‌اند.برای مدل ZMG4302 از یک موتور با ظرفیت 43 سی ‌سی استفاده شده است و در طراحی مدل ZMG5302 از مدل های علف زن بنزینی زوماکس شاهد بهره مندی از موتور 53 سی سی این برند چینی هستیم.درست به مانند مدل های طراحی شده دوشی از علف زن بنزینی زوماکس در این دو مدل نیز باید به نسبت قدرت موجود در موتورهای تک سیلندر بنزینی اقدام به انتخاب نحوه عملیات کارهای باغبانی داشته باشیم. قاعدتا موتور قویتر ظرفیت کاری بالاتری را تأمین خواهد کرد.از این رو مدل ZMG5302 به نسبت از مدل ZMG4302 در جمع علف زن بنزینی زوماکس در مدل‌ های پشتی سطح کارایی بالاتری دارد.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

مشخصات فنی علف زن زوماکس مدل ZMG4302

علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG4302، مدل پایه در طراحی نمونه های پشتی این برند چینی می باشد. در طراحی این مدل، از موتور ضعیف تر برند زوماکس در ظرفیت 43 سی ‌سی استفاده شده است.طراحی کاربراتور از نوع دیافراگمی است و موتور می‌ تواند در نهایت کارکرد خود قدرتی معادل 1.25 کیلووات را تولید نماید. در طراحی این موتور، حضور یک مخزن سوخت با ظرفیت 0.7 لیتر پیش بینی شده است. علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG4302 می تواند در نهایت ظرفیت کاری خود، مقدار 10000 دور در دقیقه را تأمین نماید.این علف زن بنزینی زوماکس با وزنی معادل 11 کیلوگرم همراه است. ممکن است این موضوع باعث اندکی ابهام باشد. به هر حال هر دو مدل دوشی و پشتی از یک مدل موتور بهره ‌مند هستند. در این حالت چرا باید وزن بالاتری را در مدل پشتی به نسبت دوشی در علف زن بنزینی زوماکس شاهد باشیم؟نکته در متعلقات بسیار بیشتر علف زن های پشتی می ‌باشد. به هر حال شاسی کوله ای این مدل از علف زن ها تأثیر کاملی بر افزایش وزن دارند. لکن طراحی نصب علف زن پشتی به شکل کوله ای به گونه ‌ای است که هیچ گونه فشاری از جانب وزن دستگاه متوجه دستان اپراتورها نخواهد شد.

مشخصات فنی علف زن زوماکس مدل ZMG5302

علف زن بنزینی زوماکس مدل ZMG5302 از مدل ‌های حرفه ‌ای در طراحی گونه ‌های پشتی در جمع محصولات زوماکس می باشد. در این علف زن بنزینی زوماکس از موتور با ظرفیت 53 سی ‌سی استفاده شده است. طراحی با الگوی تک سیلندر دو زمانه همراه با یک کاربراتور دیافراگمی است.موتور مذکور نهایت قدرت 1.4 کیلوواتی را در حداکثر دوره ۱۰۰0۰ در دقیقه تامین خواهد کرد. از طرفی وزن کلی علف زن پشتی زوماکس مدل ZMG5302 معادل 11 کیلوگرم می باشد. این مدل از علف زن های پشتی زوماکس برای کار در سطح عملیات ‌های هرس کردن درختان تا حذف علف های زائد در فضاهای بسیار بزرگ زراعی با شرایط بسیار سخت کاری مناسب هستند.

علف زن دوشی و یا پشتی کدام یک مناسب تر است؟

همان طور که شاهد هستید در خط تولید برند زوماکس هر دو مدل علف زن پشتی و دوشی دیده می شود. نکته کلیدی در انتخاب میان این دو مدل می باشد. اینکه علف زن های دوشی بهتر هستند و یا اینکه می توان از علف زن های پشتی انتظار کارایی بالاتری را داشته باشیم.اما لازم است قیاس خود را به سمت بهتر بودن هر یک از مدل ها سوق ندهیم. به هر حال مدل‌ های پشتی تا دوشی با هدف تامین برخی از نیازهای پایه در امور کشاورزی طراحی شده‌ اند و هر آن کس که یک باغبان تا کشاورز کاربلدی باشد، یقینا می داند که سطح نیاز تا نوع فعالیت های او برای چه مدل از علف تراش ها مناسب است.علف زن بنزینی زوماکس در مدل‌ های دوشی از یک طرح ارگونومیک مناسب در تراشیدن گیاهان کم ارتفاع برخوردار می باشد. در علف زن بنزینی زوماکس مدل های دوشی شاهد حضور یک فرمان بلند دوچرخه ای هستیم که با قدرت مانور مطلوبی همراه طراحی ماشین مذکور شده‌ اند.علف زن بنزینی زوماکس در مدل های دوشی همراه با یک طراحی ایده آل برای قرار گرفتن بر اندام اپراتورها است. در این دستگاه از برند زوماکس، بندهای نگهدارنده به خوبی بر هر دو کتف اپراتورها سوار می شوند و با حالتی آویزان علف زن دوشی برند زوماکس را در کنار اندام اپراتورها قرار می‌ دهند. به این ترتیب تقریباً وزن خاصی بر دستان اپراتورها سوار نخواهد شد.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)
اصولا علف زن های دوشی قدرت مانور بالایی در تراشیدن گیاهان کم ارتفاع دارند. این موضوع را می توانید در بهترین حالت طراحی همراه با علف زن بنزینی زوماکس در مدل ‌های دوشی شاهد باشید.طراحی با طول میله مناسب، نحوه استقرار مطلوب و حضور متعادل موتور در قسمت انتهایی ماشین، بهترین شرایط کاری را در رساندن تیغه های گردان بر سطح چمن ها و دیگر گیاهان کوتاه قامت فراهم کرده است. البته در نظر داشته باشید که علف زن های دوشی چندان در ایجاد تعادل برای اپراتورهای خود توانمند نیستند.لذا هر کسی که قرار است در جایگاه اپراتوری این علف زن ها قرار گیرد، باید تسلط و مهارت کافی را کسب کرده باشد.در مقابل، مدل های علف زن پشتی زوماکس حضور دارند. مدل هایی که به راحتی همراه با حضور یک طراحی کوله ای شکل می توانند بر پشت اپراتورها سوار شوند. اصول طراحی شاسی در علف زن های پشتی بر اصل رعایت اصول ارگونومیک است.به طوری که در مدل‌ های استاندارد باید شاهد نشست کامل شاسی بر انحنای کمر اپراتورها باشیم. در طراحی شاسی علف زن بنزینی زوماکس مدل های پشتی شاهد حضور این شاسی استاندارد هستیم. با وجود بندهای پهنی که همراه با متریال ساخت مرغوبی هستند، به خوبی بر اندام اپراتورها سوار خواهند شد و عاری از هر گونه فشاری همراه با کارکرد حرفه ای آنها هستند.کار با علف زن های پشتی بسیار ساده تر از کار با علف زن های دوشی می ‌باشد. چرا که عملاً هیچ وزن نامتعادل کننده ‌ای متوجه کارکرد اپراتورها نمی باشد. تمام قدرت موتوری در طراحی علف زن های پشتی از طریق یک شفت فنری راهی تیغه های گردان دستگاه خواهد شد.در انتهای کار تنها شفت صلب و مستحکم و البته سبک دستگاه علف زن پشتی همراه با تیغه های گردان است که در اختیار اپراتورها قرار می ‌گیرد. به این ترتیب عملاً قدرت مانور بالایی برای رسیدن تیغه های گردان دستگاه به گیاهان در ارتفاع وجود دارد.به هر صورت با تمام مباحث و جزئیاتی که در بررسی مدل های دوشی و پشتی در نظر گرفتیم، می ‌توانیم عمده رویکرد در انتخاب مناسب آنها را مطرح نماییم. علف زن های دوشی مانند علف زن های پشتی زوماکس در مدل های ZMG4302 و ZMG5302 مناسب برای فعالیت در سطح زمین می باشند.از این رو اگر عمده نیاز شما در تراشیدن گیاهان و علف های کم ارتفاع است، انتخاب یک علف زن بنزینی زوماکس مدل های دوشی بهترین انتخاب است.در مقابل، اگر عمده فعالیت شما در تراشیدن شاخه درختان و یا هر گیاه دیگری که در ارتفاع رشد کرده است باشد، انواع علف زن بنزینی زوماکس در مدل های پشتی انتخاب مناسب تری خواهد شد. چرا که همراه با فنر منعطف و گردان طراحی شده این تیپ از علف زن ها بهتر می توانیم تیغه های گردان ماشین قدرتمند خود را به ارتفاع بالای درختان و یا دیگر گیاهان برسانیم.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

علف زن ها از چه بخش هایی تشکیل شده اند؟

در هر یک از مدل ها همراه با هر برندی از تولید علف زن که باشید در نهایت با یک مدل ماشین مواجه هستید. یک تیغه تیز گردان که تحت تاثیر قدرتی موتوری در حالت گردش است و می تواند همراه با لبه ‌های برنده ای که دارد، ساقه گیاهان علفی شکل تا شاخه نه چندان ضخیم درختان را کوتاه نماید.با این نگرش کاملاً می ‌توانیم طرح ساخت هر یک از انواع متداول در علف زن ها را بررسی کنیم.
 •      موتور در علف زن ها
قطعاً مهمترین قطعه به کار رفته شده در طراحی انواع علف زن ها، موتورهای آنها می باشند. موتور بخش تامین قدرت برای گردش پره‌ های علف زن های دوشی و پشتی است. مقدماتی ترین ایده در طراحی موتور انواع علف زن استفاده از موتورهای برقی است.موتورهایی که در مدل های تک فاز و یا سه فاز همراه با برق متناوب کار می ‌کنند. اما در نظر داشته باشید که عملاً نمی توانید از نوع موتورها در طراحی علف زن ها استفاده کنید.پس باید مدل موتورهای جریان ثابت با بهره ‌مندی از باتری های قابل شارژ شدن را در طراحی مدل های برقی علف زن ها به کار ببرید. در این مدل نیز با محدودیت قدرت تولید شده توسط موتور مواجه هستیم. در نهایت همراه با نصب هر نوع موتور الکتریکی اعم از جریان متناوب و یا جریان ثابت با مشکلات جدی اعم از عدم دسترسی کامل و یا نبود قدرت کافی مواجه خواهیم شد.استفاده از موتورهای بنزینی یک راهکار بسیار مناسب ‌تر در طراحی علف زن های کارآمد است. مانند آنچه در طرح ساخت انواع علف زن بنزینی زوماکس شاهد آن هستیم. موتورهای بنزینی در عموم طرح‌ های ساخت انواع علف زن مانند مدل‌ های مطرح شده در علف زن بنزینی زوماکس را از مدل های تک سیلندر با طراحی دو زمانه انتخاب می ‌کنند.این انتخاب کاملاً از ویژگی ‌های این نوع موتورها ناشی شده است. چرا که موتورهای تک سیلندر دو زمانه از حجم و وزن بسیار کمی برخوردار هستند و برای آنکه در دستگاهی قابل حمل مانند انواع علف زن ها نصب شوند، کاملا ایده آل می باشند.در طراحی مدل ‌های قید شده از علف زن بنزینی زوماکس شاهد حضور موتورهای تک سیلندر بنزینی خوش کار با طرح ساخت خوبی هستیم. این موتورها قابلیت تامین قدرتی فراتر از یک کیلووات را دارند. از این رو می‌ توان به راحتی آنها را در دست گرفته، راهی هر فضای زراعی تا باغبانی بود و عملیات هرس کردن را نهایی کرد.
 •      تیغه ها در طراحی انواع علف زن ها
قطعاً مشخصه کارایی تمام علف زن هایی که طراحی می شوند، تیغه های نصب شده بر آنها می باشد. وقتی هدف نهایی از طراحی هر نوع علف زن، تراشیدن گیاهان باشد، این تیغه ها هستند که برای تامین چنین هدفی در میان اجزای تشکیل دهنده علف زن حضور دارند.ساختار تمام تیغه های طراحی شده برای انواع علف زن ها یکسان است. همه آنها از مدل تیغه های گردان با ماهیت دیسکی شکل هستند. البته در بعضی مانند تیغه های دو و یا سه پره چندان شاهد طراحی دیسکی شکل از آنها نیستیم. اما در نهایت هر یک از پره ها با حضور یک شعاع برابر از مرکز تیغه طراحی شده ‌اند. به این ترتیب تمام تیغه ها با ماهیت دیسکی شکل می باشند.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)
تیغه های طراحی شده برای انواع علف زن ‌ها مانند آنچه در طرح ساخت علف زن بنزینی زوماکس دیده می‌ شود، همراه با تعدد پره ها هستند. از مدل های 2 پره و یا سه پره که نمونه های استاندارد با هدف تراشیدن گیاهان علفی شکل هستند تا مدل های دیسکی شکل با تعداد پره های بالاتر از 10 عدد که گاهاً تا 30 و شاید 40 پره می رسند، در جمع انواع تیغه های متداول در طراحی علف زن ها وجود دارند. علف زن بنزینی زوماکس همراه با طراحی تیغه های استانداردی است.در کنار تیغه های دیسکی شکل، گونه های دیگری نیز بر دستگاه علف زن نصب می‌ شوند. مانند توپی های فلزی و یا نایلونی که شامل یک توپی با نصب دو رشته کابل فلزی و یا نایلونی می باشد. این توپی ها برای تراشیدن گیاهان کم ارتفاع مانند چمن ها طراحی شده اند. علف زن بنزینی زوماکس قابلیت نصب این توپی ‌ها را دارد.به هر صورت به عنوان یک اپراتور حرفه ای در کار با انواع علف زن ها خصوصاً علف زن بنزینی زوماکس باید نگرش کاملاً ایده آل و آگاهی در نحوه انتخاب نوع تیغه داشته باشید. به هر حال هر تیغه ای مناسب برای بریدن گیاه با شرایط خاصی طراحی می‌ شود.از این رو ضرورت دارد که با درک کامل نوع عملیات تراشیدن گیاهان، مدل تیغه مناسب را انتخاب کرده تا در کار با انواع علف زن بنزینی زوماکس دچار مشکلات خاصی نباشید.
 •      دسته ها در طراحی انواع علف زن ها
گیاهان تحت شرایط متنوع در سطح باغ و مزرعه رشد می کنند. از شاخه های بلند یک درخت میوه تا چمن های رشد کرده در سطح زمین همگی خارج از دسترس مستقیم انسان ها برای تراشیده شدن هستند.در این حالت لازم است تا در طراحی انواع علف زن های موتوری طرح ساختی ارگونومیک پیش ‌بینی شود. طراحی ای که قرار است تیغه های برنده علف زن ها را بر بدنه انواع گیاهان بدون نیاز به چالش جدی برای اپراتورها برساند.انواع علف زن های دوشی و پشتی مانند مدل ‌های مطرح شده در علف زن بنزینی زوماکس به گونه ای هستند که می ‌توانند بدون نیاز به خم شدن پشت اپراتورها و یا استفاده از ابزارهایی مانند نردبان و... سطح برنده تیغه ها را بر اندام گیاهان بنشانند.در این حالت باید تسلط کافی در کار با ماشین علف زن حاصل شده باشد. برای رسیدن به این تسلط دسته ‌هایی بر بدنه انواع دستگاه علف زن نصب خواهد شد. این دسته ها در طراحی علف زن بنزینی زوماکس از مدل های فرمان دوچرخه ای می باشد.در طراحی علف زن ها برای رسیدن به حداکثر قدرت مانور و راحتی در حین کار تمام کلیدهای کنترل دستگاه را بر دسته ‌های علف زن ها تعبیه می‌ کنند. به این ترتیب بدون نیاز به رها کردن دسته ها، اپراتورها می‌ توانند قدرت ایجاد کنترل کاملی بر عملکرد علف زن ها را داشته باشند. در طرح ساخت مدل های دوشی و پشتی از علف زن بنزینی زوماکس شاهد بهره مندی از این ویژگی ها هستیم.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)
 •      لوله های واسط درطراحی علف زن ها
قدرت گردش تیغه های علف زن ها توسط موتورهای بنزینی تولید می ‌شود؛ اما باید به ترتیبی بتوانیم قدرت تولید شده موتوری را به سمت تیغه های گردان دستگاه علف زن هدایت کنیم. برای این منظور از یک شفت صلب و مستحکم با متریال فولادی در مدل‌ های دوشی و یک فنر با قابلیت انعطاف بالا در مدل‌ های پشتی استفاده می ‌شود.در هر دو مدل دوشی و پشتی از علف زن بنزینی مارکس شاهد حضور این طراحی در مسیر انتقال قدرت موتوری هستیم.لکن نیاز است تا به ترتیبی اندام و اپراتورها را از قرار گرفتن در کنار این شفت های گردان دور نگه داریم. از این رو از لوله هایی آلومینیومی و سبک استفاده شده است.این لوله ها محل قرارگیری دسته ها نیز هستند. بهرصورت طرح ایده آل دسته در خرید علف زن بنزینی زوماکس تاثیر بالایی دارد. هیچ کسی از راحتی در حین کار بدش نمی آید.
 •      کمربند های طراحی شده در انواع علف زن ها
تمامی علف زن های دوشی و پشتی باید به ترتیبی بر اندام اپراتورها سوار شوند. برای این منظور از انواع کمربند ها استفاده خواهد شد. کمربندها در مدل ‌های دوشی به ترتیبی هستند که می‌ توانند دستگاه علف زن را بر دوش تا کمر اپراتورها حایل سازند.اما در طراحی علف زن های پشتی این بندها قرار است تا تمام دستگاه علف زن را بر دوش اپراتورها به مانند یک کوله ‌پشتی سوار سازند. البته در طراحی علف زن های پشتی یک کمربند برای استقرار هر چه بهتر دستگاه بر کمر اپراتورها حضور دارد. کمربند مذکور را غالباً در طراحی پهنی انتخاب می ‌کنند تا بتوانند با استقرار هر چه بالاتر، آنها را بر اندام اپراتور‌ها سوار سازند.در علف زن بنزینی زوماکس مدل های دوشی تا پشتی شاهد بهره مندی از کمربندها با طرح ساخت ارگونومیک هستیم. این کمربندها در انواع علف زن بنزینی زوماکس از بهترین الیاف با شرایط دوخت ایده ‌آل بهره مند هستند. نقش این کمربند ها در مسیر فروش علف زن زوماکس بسیار پر رنگ است.آنچه در اجزای تشکیل دهنده انواع علف زن به شکل فهرست گونه مطرح کردیم، طرح ساخت پایه در تمامی مدل های متنوع از این ماشین آلات می باشد. حال اگر با هر یک از برندهای متنوع باشید، احتمالاً شاهد حضور قطعات متفرقه با کارایی متنوع بسیاری نیز باشید.این موضوع در علف زن بنزینی زوماکس نیز وجود دارد. به هر حال در کار با هر مدل از علف زن، هر کسی می خواهد تا بهترین مدل ها را در اختیار داشته باشد. از این رو اطلاع از ویژگی‌ های علف زن های ایده ‌آل می تواند راهنمای مناسبی در انتخاب شایسته شما باشد.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)

یک علف زن ایده ‌آل دارای چه ویژگی هایی است؟

-   علف زن ایده آل از طراحی سبک و ارگونومیکی بهره مند می باشد: اولین مشخصه در پیدا کردن یک علف زن ایده ‌آل آن است که ماشین مورد نظر کاملا سبک و در عین حال با بهترین حالت کارایی در اختیار اپراتورها قرار بگیرد.به هر حال هر دستگاه ماشین علف زن قرار است به مدتی طولانی همراه دستان اپراتورها راهی فضاهای باغ و مزرعه باشد. در این صورت اگر با ماشین سنگینی مواجه باشیم، قطعا نمی ‌توانیم برای مدتی طولانی کار کردن با دستگاه علف زن را تداوم بخشیم. از طرفی طراحی ارگونومیک ضامن عملکرد ساده و روان علف زن می باشد. در تمامی مدل های علف زن بنزینی زوماکس شاهد طراحی تجهیزی هستیم که در عین سبک وزن بودن، با قابلیت های ارگونومیک خوبی همراه هستند.-    علف زن ایده ‌آل دارای موتوری قدرتمند با توان کاری مناسب است: طراحی موتور در هر دستگاه علف زن بخش چالش ‌برانگیز ماجرا است. چرا که موتور مذکور باید در عین سبک بودن و کم حجم بودن شرایط تأمین قدرت کافی را داشته باشد. عموم برندها در طراحی موتور مناسب برای علف زن ها، مدل های تک سیلندر دو زمانه را انتخاب می‌ کنند. اما موتور مذکور باید بتواند قابلیت تامین قدرت برش شاخه های درختان را نیز تامین نماید.در مدل های طراحی شده از علف زن بنزینی زوماکس شاهد بهره مندی از موتورهای 43 و 53 سی سی هستیم که هر دو مدل ظرفیت تامین قدرتی بالاتر از یک کیلووات را دارند. از این رو می‌ توان موتور تک سیلندر دو زمانه نصب شده در علف زن بنزینی زوماکس را به عنوان مدل هایی مناسب برای کار در سطح پرفشار باغ و مزرعه در نظر گرفت.-    عملکرد روان با تولید کمترین آلایندگی صوتی و محیطی: یکی از مشخصه های قابل توجه در تامین یک علف زن ایده آل بررسی میزان صدای تولید شده آنها می باشد. علف زن ها درست در کنار اندام اپراتورها مستقر می ‌شوند.از این رو اگر همراه با تولید صدای بالایی باشند، قطعاً شرایط کاری آزاردهنده ‌ای خواهند داشت. از طرفی در صورت تولید بالای آلودگی محیطی که در دود خارج شده از اگزوز آنها دیده می شود، قطعاً موجبات آزار اپراتورها را فراهم خواهند کرد.علف زن ایده آل مدل هایی است که با کمترین صدا تحت یک عملکرد روان با تولید کمترین آلایندگی است. مدل های متنوع در طراحی علف زن بنزینی زوماکس از وجود چنین شرایطی در کار بهره مند می باشند. بسیاری این عملکرد روان را دلیل جدی در امر فروش علف زن زوماکس می دانند. بهر حال هر کسی مایل است تا در مسیر خرید علف زن بنزینی زوماکس باشد تا از عملکرد ملایم آن در حین کار بهرمند شود.-    تعمیر و نگهداری آسان: یک دستگاه علف زن ایده آل باید همراه با شرایط نگهداری ساده ای باشد و در زمان خرابی ها به راحتی تعمیر شوند. انواع علف زن های بنزینی در دسته ماشین ‌آلات موتوری قرار می‌ گیرند لذا وجه نگهداری گاهاً پیچیده ‌ای خواهند داشت. از طرفی خرابی موتورهای بنزینی نیز گاها بسیار پیچیده و تعمیرات آنها با دشواری های بالایی همراه است. این موضوع در قیمت علف زن زوماکس نمود بهتری پیدا می کند. چرا که سادگی باعث کاهش قیمت علف زن زوماکس شده است.
علف زن بنزینی زوماکس (Zomax)
تراشیدن گیاهان در سطح باغات و مزارع، چه با تامین اهداف دروی محصولات کشاورزی باشد و یا آنکه قرار است سطح مزرعه را از وجود  انواع گیاهان مزاحم پاکیزه کند، این عملیات تراشیدن گیاهان در انواع و اندازه های مختلف آن است که با هر هدفی صورت بگیرد، به هیچ حالت عمل ساده ‌ای در دنیای کشاورزی کلاسیک نیست.در روش کلاسیک لازم است تا همراه انواع ابزارهای دستی باشیم.لکن اگر نگاه خود را تغییر دهیم و با یک تفکر مدرن تر به سراغ گیاهان بی انتهای مزارع برویم، قطعاً می توانیم با عملیاتی به مراتب سهل تر مواجه باشیم. تفکر ساده اما مدرنی که در استفاده از یک دستگاه علف زن خلاصه خواهد شد. تفکری که با داشتن یک دستگاه علف زن بنزینی زوماکس تکمیل خواهد شد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5