خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی توانمندی های علف زن پشتی رونیکس

علف زن ها در دسته ماشین آلات بسیار پرکاربرد در این دوران مدرن شده فضا های زراعی تا باغبانی هستند. این ماشین ها می توانند همراه تیغه های برنده ای که دارند، سطح بزرگی از فعالیت‌ های جاری در هر باغ و مزرعه را با سرعت بالا به انجام رسانند.در مدل های طراحی شده از انواع علف زن، مدل های پشتی به جهت حمل و نقل آسان و کارکرد راحت بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. اگر در جمع این ماشین‌ آلات باشید، علف زن پشتی رونیکس یکی از نمونه ‌های مورد تایید شما خواهد شد.علف زن پشتی رونیکس در ایده طراحی علف زن های کوله ای قرار دارد. یک ماشین با عملکرد عالی در سطح مزرعه که به خوبی می تواند از پس تراشیدن هر نوع گیاهی تا هرس کردن هر نوع شاخساری برآید. علف زن پشتی رونیکس محصول خوش کار برند مطرح رونیکس می باشد.علف زنی که با نگاهی تخصصی در تولید ماشین با قابلیت کار در فضا های باغبانی طراحی و تولید شده است.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس

آشنایی کلی با مشخصه های طراحی در علف زن رونیکس

علف تراش رونیکس در نمونه ‌های پشتی آن در جمع محصولات این برند با عنوان علف زن پشتی رونیکس مدل 4552 شناخته می ‌شود. این علف زن پشتی رونیکس با وزن 13.5 کیلوگرمی از طراحی ایده ‌آلی برای حضور بر پشت اپراتور ها برخوردار می باشد.اصول طراحی علف زن های پشتی متکی بر رعایت نکات ارگونومیک می باشد. موضوعی که در مسیر طراحی تا ساخت علف تراش پشتی رونیکس به طور کاملاً مهندسی شده‌ ای رعایت شده است.چرا که در علف زن پشتی رونیکس شاهد حضور یک شاسی با قابلیت تنظیم ارتفاع هستیم. در عین حال تمام وزن موتور کوله از طریق بند های پهنی با متریال ساخت مطلوبی همراه شده است تا با کمترین فشاری بر دوش اپراتور ها سوار شده و حداقل وزن را متوجه کمر آنها کرده باشد.جدا از ایده ‌های ارگونومیک در طراحی علف زن بنزینی رونیکس، دیدگاه برند مذکور در خلق یک ماشین کارآمد قابل تحسین می باشد. در علف زن بنزینی رونیکس شاهد حضور یک تعادل حساب شده در اجزای ماشین هستیم. از حجم دستگاه تا قدرتی که برای کار ما آماده کرده است، همگی در یک فضایی که گویا کاملاً حساب شده تنظیم شده است قرار گرفته اند.به هر صورت نمی‌ توان از کنار موتور قدرتمند 2 اسب بخاری علف زن پشتی رونیکس عبور کرد، مادامیکه می ‌دانیم چنین موتور قدرتمندی با حضور کمترین فشاری قرار است بر پشت شما سوار شده، مسیر عملیات ‌های گوناگون برش گیاهان را نهایی کند. این همه از کلیات علف تراش پشتی رونیکس ما را بر آن خواهد داشت تا در نگرشی فنی تر به بیان کاملتری از این ماشین بپردازیم.لکن قبل از آن نیاز است تا دیدگاه خودمان را نسبت به کارایی تا طراحی علف زن های پشتی کامل کرده باشیم.

ایده های طراحی علف زن های پشتی

علف زن پشتی رونیکس از یک برند صاحب سبک و مشهور در قامت یک علف زن کوله ای قرار گرفته است. دستگاهی که به راحتی در حین کار شهرت پیدا کرده است. در حال حاضر علف زن های کوله ای در جمع ماشین ‌آلات محبوب کشاورزی قرار دارند و هر روزی که می گذرد، جمیع برند های صاحب سبک در طراحی ماشین آلات کشاورزی اقدام در طرح توسعه تا خلق نمونه ‌های کارآمدتر از این مدل علف زن ها می باشند.در علف زن پشتی، ایده راحتی در کار باعث خلق همه چیز است. ماجرا از سختی کار با علف تراش های دوشی آغاز می‌ شود. در مدل ‌های مذکور قدرت موتور های تقریباً سنگین بنزینی در امتداد محور های مستقیم به سمت پره ‌های برنده دستگاه هدایت می ‌شود.این ایده برای داشتن یک دستگاه علف تراش کارآمد کاملاً ایده ‌آل است؛ اما در آن لازم است تا در همه حال در حین کار با ماشین، وزن بالای موتور های بنزینی را همراه دستان خود داشته باشیم.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس
حضور وزن بالای موتور های بنزینی باعث شده تا طراحان علف تراش ها به دنبال ایده های جذاب تری در طراحی باشند. آنها در یک اقدام جالب سعی در انتقال موتور به سمت پشت اپراتور ها آن هم به شکل یک کوله ساده کرده اند. ایده ای که حالا با عنوان علف تراش های پشتی شناخته می ‌شود.در این ایده تمام سنگینی موتور در یک چهارچوب کوله ای شکل همراه با بند های پهن بر پشت اپراتور ها سوار خواهد شد. به این ترتیب دیگر هیچ وزنی از جانب موتور سنگین بنزینی بر دستان اپراتور ها احساس نمی شود. لکن برای انتقال قدرت موتور نیز از ایده فنر های منعطف استفاده شده است.در هر علف تراش پشتی شاهد حضور یک محور با انعطاف بالا هستید. در بطن این محور یک فنر با قابلیت های بالا در استحکام و انعطاف حضور دارد. این فنر از یک سو به شفت موتور و در سوی دیگر در کنار پره های برنده دستگاه قرار می گیرد. چرا که قرار است تمام قدرت گردشی موتور از طریق همین فنر انتقال پیدا کند.به این ترتیب طرح ساخت انواع علف زن های پشتی مطرح می باشد. لکن هر کدام از این علف زن های پشتی وقتی کارآمدتر و البته حرفه ای تر خواهند شد که بتوانند قدرت موتوری بالاتری داشته باشند، به شکل کوله ای کمترین فشار را بر اندام اپراتور ها وارد کنند، فنر مقاوم با اتصالات مطمئنی داشته باشند و در نهایت سرعت چرخش پره ‌های آن مقدار لازم برای قدرت نمایی در سطح باغ و مزرعه ایجاد کند. این همه را می توانید در طراحی علف زن پشتی رونیکس شاهد باشید.با آشنایی کلی از ایده طراحی علف زن های پشتی، حالا بهتر می توانیم وارد بررسی جزئیات فنی علف تراش رونیکس در مدل های کوله ای باشیم. اینکه چرا ادعا می ‌کنیم علف زن پشتی رونیکس قادر است شما را در مسیر اهداف حرفه ای یاری کند، موضوعی است که در چالش مطرح کردن کلیات فنی از این ماشین اثبات خواهد شد.

در قلب تپنده علف زن پشتی رونیکس چه می‌ گذرد؟

قدرت عملکرد سرعت بالای علف تراش پشتی رونیکس از طریق یک موتور بنزینی تک سیلندر دو زمانه تامین می ‌شود. موتور مذکور با حداکثر قدرت دو اسب بخار از مدل‌ های تنفس طبیعی با عملکرد دو زمانه می باشد. این موتور در حجم ۵۱ سی ‌سی طراحی شده و قادر است تا در حداکثر شرایط تامین قدرت، سرعت آزاد ۳۱۰۰ دور در دقیقه را تولید نماید.اگر حرفه‌ ای باشید و مقداری با انواع علف زن های متداول بازار سر و کار داشته باشید، کاملا متوجه هستید که عدد های ذکر شده به خوبی گویای یک موتور توانمند با هدف علف زنی می باشد. نکته در انتخاب درست برند رونیکس گنجانده شده است. همان طور که گفتیم موتور بنزینی در علف زن پشتی رونیکس از مدل های دو زمانه است.شاید حضور یک موتور دو زمانه در نگاه نخست مشخصه ضعف علف زن پشتی رونیکس باشد؛ اما اگر ایده طراحی شما متوجه عملیات ‌های علف تراشی باشد، کاملاً متوجه هستید که موتور علف تراش ها باید از شتاب بالا در حین بهره ‌مندی از گشتاور راه اندازی مطلوب بهره مند باشد. در طراحی موتور علف تراش ها قدرت، مقوله چندان جدی محسوب نمی ‌شود.چرا که هیچ دستگاه علف تراشی قرار نیست تا به جان تنه قطور درختان بیفتد.تمام قدرت کاری علف تراش ها متوجه ساقه ‌های نازک انواع گیاهان است. به این ترتیب اصولاً قدرت بالا در طراحی موتور علف تراش ها در مقوله جدی قرار ندارد؛ بلکه شتاب بالا در حین راه اندازی همراه با توان تامین سرعت گردش بالای موتوری شرط اصلی در کار است.ما از تیغه های دستگاه علف زن، گردش با شتاب راه اندازی بالا در سرعت چرخش بسیار می ‌خواهیم. شرایطی که با حضور موتور های دو زمانه بهتر و کاربردی تر از موتور های چهار زمانه تامین خواهد شد.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس
از سوی دیگر موتور های دو زمانه در طراحی تا ساخت قیمت تمام شده کمتری دارند. لذا بهره‌ مندی از یک موتور دو زمانه می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت علف زن رونیکس داشته باشد. به هر حال کشاورز که باشید باید انبوهی از ماشین آلات را تهیه کنید.ماشین آلاتی که هر کدام قیمت تمام شده بالایی دارند. از این رو عمدتا نگاه شما نگاهی اقتصادی همراه با تهیه ماشین آلات ارزان تر خواهد شد. لکن نباید از کنار کیفیت در ساخت عبور کنیم.طراحان علف زن پشتی رونیکس با در نظر داشتن این واقعیت ‌ها دستگاه با موتور ۲ زمانه خود را طراحی کرده‌ اند. چرا که در نهایت توانسته اند قیمت علف زن رونیکس را کاهش داده و در عین حال چندان تاثیر منفی در کیفیت نهایی دستگاه نگذاشته باشند.البته موتور های دو زمانه عاری از عیب نیستند. آنها مصرف سوخت بالاتری دارند و در حین کار صدای بالاتری تولید می کنند؛ اما در طراحی از حجم موتور و وزن کمتری برخوردار هستند. به این ترتیب در حضور برای یک دستگاه با قابلیت حمل و نقل انسانی از آنجا که در حجم و وزن عدد های کمتری دارند، مناسب تر هستند.لکن در مصرف سوخت و صدای تولید شده باید همراه هنر طراحان خود باشند. نکته هایی که در نگاه مهندسین شرکت رونیکس مورد توجه قرار دارند. موتور طراحی شده برای علف زن پشتی رونیکس از مصرف سوختی اندک در کنار تولید صدای معقولی بهره مند می باشد.این همه در نهایت ما را بر آن خواهد داشت که در قلب تپنده علف زن بنزینی رونیکس شاهد یک موتور حرفه ‌ای و کاملاً هماهنگ با ماشین مذکور باشیم. موتوری که می تواند برای تأمین اهداف پرفشار در سطح باغ و مزرعه کارآمد باشد.

نحوه سوختگیری در علف زن پشتی رونیکس

موتور در علف زن پشتی رونیکس از مدل ‌های سوخت ترکیبی است. مراد از سوخت ترکیبی در طراحی این دستگاه، اختلاط مقدار اندکی روغن با بنزین در لحظه سوختگیری دستگاه می باشد. در واقع لازم است تا با هر بار پر کردن باک دستگاه، مقدار مشخصی و البته اندکی از روغن را همراه سوخت بنزینی کرده باشیم؛ اما چرا لازم است تا این کار را بکنیم؟عموم موتور های دو زمانه از مدل‌ های سوخت ترکیبی هستند. چرا که در طراحی این موتور ها وظیفه روانکاری سیلندر در همان مرحله احتراق بر عهده سوخت بنزینی وارد شده بر موتور می باشد.در طراحی موتور های دو زمانه برای کاهش حجم موتور در کنار کاهش وزن و در امتداد آن کاهش تجهیزات و البته کاهش قیمت، به ترتیبی سعی در حذف سیستم مستقل روانکاری موتور داشته ‌اند. در اصل ایده کارکرد موتور های دو زمانه نیازی به حضور یک سیستم مستقل از تجهیزات روانکاری ندارد.در ایده طراحی موتور های دو زمانه، ترکیب سوخت و هوا کاملا درگیر با فضای داخلی تک سیلندر موتور می باشد. از این رو همین بنزین قادر است تا بتواند عملیات روانکاری موتور را تکمیل کند. به این ترتیب فقط کافی است مقدار اندکی از روغن را همراه سوخت بنزین در باک دستگاه ریخته باشید.این چند قطره روغن به طور کامل عملیات روانکاری موتور را انجام خواهد داد. البته باید در نظر داشته باشید که در هر حالتی لازم است تا نسبت اختلاط روغن به بنزین را طبق دستورالعمل دستگاه تنظیم کرده باشید. مثلاً در سوختگیری موتور علف زن بنزینی رونیکس این نسبت برابر با عدد ۱ به ۲۵ از روغن در مقابل بنزین می باشد.شاید یکی از عیب ها در کار با موتور های دو زمانه متوجه همین دقت بالا در زمان سوختگیری باشد. به هر حال شما باید در همه حال متوجه حضور چند قطره روغن مذکور در حجم سوخت دستگاه باشید. لکن در طراحی علف زن پشتی رونیکس ایده جالبی برای هر چه سهل تر کردن این وظیفه در نظر گرفته شده است.در این ایده از یک بطری ترکیب روغن با بنزین استفاده شده است. در بطری مذکور درجات با در نظر داشتن بنزین و روغن قید شده و فقط کافیست تا شما بطری را با توجه به درجات ذکر شده پر کنید. به این ترتیب در تامین سوخت ترکیبی علف زن پشتی رونیکس عملاً مشکل خاصی نخواهید داشت.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس

نگاهی بر طراحی ارگونومیک در علف زن پشتی رونیکس

تمام ایده ‌های ارگونومیک در طراحی ماشین آلاتی که به حالت کوله ای بر اندام اپراتور ها سوار می شوند، متوجه نحوه استقرار آنها بر اندام اپراتور ها می باشد. این ماشین ‌آلات کوله ای باید بتوانند چند وجه طراحی را رعایت کرده باشند.اول آنکه با یک تعادل کامل در اندام اپراتور ها سوار شوند. دوم آنکه در همراهی با بند های پهن و استاندارد کمترین فشار بر دوش اپراتور ها ایجاد کنند و در نهایت به نحوی باشند که مانع از پخش صدای آزار دهنده موتور به سمت اپراتور ها شوند.از طرفی لازم است تا در نحوه انتقال قدرت از موتور به سمت تیغه ها با استفاده از فنر های منعطف وجه ایمنی بالایی را در نظر گرفته باشند. خلاصه آنکه طراحی ارگونومیک یک ماشین کوله ای به گونه ‌ای است که کمترین فشار بر اندام اپراتور ها را در نهایت اصول ایمنی در کار رعایت خواهد کرد.حال ببینیم این موضوعات در طراحی ارگونومیک علف تراش پشتی رونیکس تا چه اندازه مورد توجه قرار گرفته است. اولین جنبه قابل توجه در طراحی شاسی کوله ای علف زن پشتی رونیکس است.این شاسی از دو ستون فنر گونه با استحکام کافی به موازات هم برای علف زن پشتی رونیکس تشکیل شده است. این ستون ها در امتداد یکدیگر محل استقرار موتور بنزینی علف زن پشتی رونیکس هستند. لکن انحنای موجود در آنها به گونه ‌ای است که کاملاً بر پشت اپراتور ها سوار خواهند شد.به این ترتیب گویا مهمترین اصل در طراحی یک دستگاه کوله ای ارگونومیک رعایت شده است. چرا که با وجود این انحنا در ستون های پشتی در کنار بند های پهنی که قرار است در مقابل اندام اپراتور ها قرار گیرند، باعث نشستن شاسی علف زن پشتی رونیکس بر اندام اپراتور ها عاری از هر گونه فاصله ‌ای خواهد شد. گویا علف زن قسمتی از بدن اپراتور شده باشد.در علف زن پشتی رونیکس موتور با فاصله معقولی از قسمت پشتی قرار گرفته است. این فاصله جدا از تامین امنیت لازم، دلیل کافی برای میرا شدن صدای نابهنجار موتور بنزینی است. از طرفی شفت خروجی موتور علف زن پشتی رونیکس در نقطه عکس موقعیت قرارگیری اپراتور ها، درست از پشت دستگاه می باشد.این فاصله حداکثری شفت گردان موتور از اندام اپراتور ها باعث ایجاد حداکثر امنیت در حین کار خواهد شد. از طرفی چنین موقعیتی برای نصب فنر گردان شفت مرکزی دستگاه، بهترین حالت است. چرا که کمترین تنش متوجه فنر بوده، می ‌توان انتظار طول عمر بالاتری را از عملکرد آن داشته باشیم.در نهایت در طراحی علف زن پشتی رونیکس درست در بالای شاسی، شاهد حضور یک کیف ساده هستیم. این کیف محلی برای نگهداری انواع ابزار هایی است که فکر می ‌کنید در حین کار نیاز به آنها خواهید داشت.به این ترتیب گویا رونیکس در طراحی علف زن کوله ای خود فکر همه چیز را کرده است. چرا که علف زن پشتی رونیکس را در مقام یک ماشین کاملا هدفمند در کارکرد آسان و روان را طراحی کرده و در اختیار شما گذاشته است.

ویژگی های برتر در طراحی علف زن پشتی رونیکس

هنگام کار با هر ماشین موتوری غالباً با انبوهی از امکانات عادی تا ویژگی ‌های برتر در طراحی مواجه هستیم. برخی از این ویژگی ها بسیار کارآمد و برخی دیگر گاهاً بدون هدف خاصی برای ما در نظر گرفته خواهند شد.موضوع در نگرشی است که شما نسبت به یک مشخصه بارز در عملکرد دستگاه موتوری خود دارید. به این ترتیب گاهاً یک ویژگی بسیار پررنگ و تأثیرگذار و گاهاً اندکی بی‌ تأثیر خواهد شد. با این مقدمه می‌ خواهیم به برخی ویژگی ‌های برتر در طراحی علف زن پشتی رونیکس بپردازیم.-   علف زن پشتی رونیکس مجهز به یک موتور بنزینی قدرتمند با راندمان کاری مطلوب است. راجع به موتور این دستگاه بسیار گفته ایم. لکن باید قدرت قابل توجه آن را در زمره ویژگی های برتر در طراحی علف تراش پشتی رونیکس قرار داده باشیم.-   بهره ‌مندی از یک کلید قطع و وصل با عملکرد ساده که درست در دسته دستگاه در راحت ترین شرایط اپراتوری قرار گرفته است. این کلید از سطح ایمنی بالایی بهره مند می باشد.-   دستگاه علف زن بنزینی رونیکس مجهز به یک کلید گازی دو مرحله ای با عملکرد آسان است. این اهرم گازی درست در روی محور مستقیم دستگاه در اختیار کامل اپراتور ها قرار گرفته و می تواند قدرت مانور بالایی برای اپراتور ها حاصل آورد. عملکرد دو مرحله ای آن نیز ضامن کارکرد با امنیت بالای دستگاه است.-   طراحی دستگاه در حالت کوله ای به طوری که بتواند وزن کلی دستگاه علف زن پشتی رونیکس را به طور مساوی در هر دو دوش اپراتور توزیع کرده باشد، موفق ظاهر شده است. در صورت تنظیم مطلوب دستگاه، این ماشین به خوبی بر پشت اپراتور ها سوار شده و می تواند تعادل بالایی در حین کار ایجاد کند.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس
-   فنر به کار رفته در شفت مرکزی علف زن پشتی رونیکس با هدف انتقال قدرت موتور به سمت پره های برنده از قابلیت انعطاف بالایی برخوردار است و در عین حال با متریال بسیار با کیفیتی ساخته شده است. از این رو طول عمر بالایی خواهد داشت.این فنر با کیفیت می تواند در مقام یکی از بالاترین ویژگی ‌های ایده ‌آل دستگاه علف زن بنزینی رونیکس قرار بگیرد. چرا که فنر های تعبیه شده در شفت انتقال قدرت عموم دستگاه های علف زن پشتی، وجه ضعیف دستگاه مذکور هستند. این فنر ها غالبا توانایی کارکرد های پرفشار را ندارند و خیلی سریع اسیر خرابی شده، عملکرد مطلوب دستگاه را تحت تاثیر قرار می دهند.برای همین است که غالباً از علف زن های پشتی به عنوان ماشین های توانمند در عملیات ‌های پرفشار یاد نمی ‌کنند؛ اما در طراحی علف زن پشتی رونیکس نگاه متفاوتی حاکم شده است. فنر مذکور از متریال ساخت مطلوبی بهره مند است و می تواند قدرت و کارایی در مدت زمانی طولانی داشته باشد.-  محور قسمت انتهایی در علف زن پشتی رونیکس که یک شفت صلب و مستحکم است، از جنس تمام استیل ضد زنگ ساخته شده است. این محور تمام استیل یکپارچه، استحکام سطح بالایی دارد و می ‌تواند در مقابل انواع اثرات سخت محیط کار مقاومت لازم را داشته باشد. از طرفی برای کار در سطح همیشه مرطوب فضا های باغبانی و کشاورزی کاملاً مناسب است. چرا که از انواع استیل ضد زنگ ساخته شده است.-   در سیستم طراحی شده برای موتور بنزینی دستگاه علف زن پشتی رونیکس از سیستم جرقه زنی CHAMPION که پیشرفته ترین ایده امروز صنعت موتورسازی است، استفاده شده است. این سیستم باعث مصرف سوخت کمتر در حین عملکرد روانتر از دستگاه خواهد شد.-  دستگاه علف زن پشتی رونیکس از یک سیستم کلاج هوشمند با سطح سرعت دستگاه بهره مند می باشد. این کلاج با توجه به المان های امنیتی در کار به طور خودکار در زمان‌ هایی که هیچ گونه فشاری بر اهرم گاز وارد نمی باشد، عملیات گردش تیغه ها را متوقف می ‌کند.با حضور این کلاج هوشمند در علف زن پشتی رونیکس می توانید در مواقعی که نیازی به گردش پره ها ندارید، بدون نیاز به خاموش کردن موتور دستگاه، کلید علف زن را در حالت آماده به کار قرار دهید.-   موتور در بطن دستگاه علف زن پشتی رونیکس از سیستم استارت تسریع بهره مند می باشد. استارت در موتور مذکور از نوع هندلی (دستی) است. البته این استارت دستی با یک عملکرد ساده همراه است. به طوری که می‌ توانید در اندک زمانی مراحل تنظیم راه اندازی موتور را انجام داده و دستگاه را راه اندازی کنید.-    دستگاه علف زن پشتی رونیکس از یک محافظ با متریال مطلوب به جهت حفاظت و هدایت قطعات برش خورده از گیاهان بهره مند می باشد.-   در هنگام خرید علف زن پشتی رونیکس، در اقلام همراه دستگاه یک عدد تیغه برش تیغ نایلونی به همراه یک عدد تیغه استاندارد با طرح دلتا وجود دارد. این تیغه های همراه دستگاه با توجه به عموم فعالیت‌ های استاندارد علف زن های پشتی انتخاب شده اند.توپی نخ نایلونی علف زن پشتی رونیکس مناسب برای تراشیدن چمن ها و یا هر گیاه دیگری که ساقه هایی نازک و علف گونه دارد و البته در سطح زمین رشد کرده است، مناسب می باشد و در مقابل تیغه ‌های دلتا با هدف برش دادن شاخه های نازک درختان در زمان هرس کردن آنها طراحی شده است.

اصول کار با دستگاه علف زن پشتی

وقتی با یک دستگاه علف زن پشتی رونیکس و یا هر مدلی از این دستگاه همراه با دیگر برند ها هستید، باید متوجه باشید که شما در هر حالتی قرار است همراه دستگاهی شوید که از قدرت موتور های بنزینی برای گردش سرعت بالای تیغه های تیز استفاده می کند.
علف زن (علفتراش) پشتی رونیکس
لکن توجه به نکات ایمنی و حرفه ‌ای در کار ضرورت جدی ماجرا است. مانند همین علف زن پشتی رونیکس که یک موتور بنزینی را در پشت شما کار انداخته و قدرت آن را از طریق محوری فنر گونه به سمت پره ها هدایت می کند. از این رو در کار اصولی با علف زن پشتی رونیکس نکات زیر را جدی بگیرید.×     قبل از آغاز کار با علف زن پشتی رونیکس مطالعه کافی از دفترچه راهنمای آن داشته باشید. اطلاع دقیق از نحوه راه اندازی درست موتور پیدا کنید و حد المقدور مدت زمانی در حالیکه موتور خاموش است، تمام دستگاه علف زن پشتی رونیکس را بر دوش گرفته حمل کنید و به شکلی تمرینی با آن کار کنید. این اقدامات مقدمات آشنایی حرفه ای شما در کار با علف زن پشتی رونیکس می باشد.×     در همه حالت قبل از هر بار سوختگیری علف زن پشتی رونیکس، مقدمات تهیه سوخت ترکیبی را جدی گرفته و اصول ترکیب مقدار صحیح از روغن با بنزین را رعایت کنید. برای رسیدن به مقدار درست می توانید از بطری مخصوصی که در دستگاه با هدف اختلاط روغن و بنزین در نظر گرفته شده است، استفاده کنید.×     در همه حال هنگام کار با علف زن پشتی رونیکس، لباس کار مخصوصی به تن داشته باشید. از عینک محافظ استفاده کنید و گوشی های استانداردی را برای پرهیز از صدای آزار دهنده موتور همراه خود داشته باشید.×     در همه حال قبل از آغاز به کار از محکم بودن اتصال پره ها با شفت گردان دستگاه اطمینان حاصل کنید.×     سلامت فنر و قاب محافظ علف زن پشتی رونیکس را جدی بگیرید. این فنر درست در کنار اندام شما حضور دارد. لکن هر گونه خرابی میتواند باعث خسارات بدنی برای شما باشد.

معرفی علف زن پشتی رونیکس و کاربردهای آن

برخلاف تصور بسیاری از افراد، عملیات تراشیدن گیاهان هرز به منظور پاکسازی محیط باغات یا سایر عملیات باغداری کار چندان ساده و آسانی نیست و سختی های خاص خود را به همراه دارد.

در گذشته ای نه چندان دور به دلیل نبود امکانات کافی در صنعت کشاورزی، باغبانان و افراد کشاورز ناچار بودند برای انجام عملیات مرتبط با کشاورزی از وسایل ابتدایی همچون داس، قیچی کشاورزی و اره استفاده کنند.

اما امروزه با توجه به پیشرفت صنایع مختلف، صنعت کشاورزی نیز از این پیشرفت بی بهره نبوده است و در طی چند سال اخیر ابزارآلات و وسایل مختلفی در این حیطه تولید و روانه بازار شده است.

علف زن ها و اره های موتوری و بنزینی نیز از جمله این ابزارآلات پیشرفته کشاورزی به شمار می روند. در ادامه قصد داریم شما را با یکی از کاربردی ترین محصولات کشاورزی تولید شده به نام علف زن پشتی رونیکس آشنا سازیم.

در واقع علف زن های دوشی و یا پشتی کمپانی رونیکس  طیف بسیار گسترده ای دارند و به یک نوع خاص ختم نمی شود. علف زن پشتی این شرکت رونیکس از بهترین مدل های پشتی موجود در بازار به شمار می رود. البته مدل دوشی نیز تمام این ویژگی ها را دارا می باشد.

همان طور که از اسم علف زن پشتی رونیکس پیداست،  این نوع علف زن یک کوله پشتی نیز دارد که هنگام کار می توان دستگاه را درون کوله پشتی قرار داد و عملیات کشاورزی یا سایر عملیات مرتبط را به سادگی و سهولت بیشتری انجام داد.

لازم به ذکر است که این نوع علف زن ها وزن بسیار سبکی دارند، بنابراین اپراتور هنگام کار وزن زیادی را متحمل نمی شود.

ویژگی ها و مشخصات ظاهری و فنی دستگاه علف زن

این نوع علف زن در ابعاد و اندازه های مختلف تولید شده که می توان برای انجام کارهای کشاورزی با حجم های مختلف از آن استفاده نمود. در واقع وزن کلی دستگاه همراه با تمام متعلقات و وسایل موجود در آن وزنی نزدیک به ۱/۷کیلوگرم دارد. بنابراین با توجه به وزن این علف زن می توان آن را در زمره سبک وزن ترین علف زن های موجود در بازار برشمرد.

اندازه طول میله این نوع علف زن حدود ۱۷۰ سانتی متر بوده و می تواند کارهایی با قدرت مانور بسیار بالا را نیز برای شما انجام دهد. از سوی دیگر دسته های جانبی علف زن رونیکس نیز از آلومینیوم بوده که روکشی از لاستیک روی آن قرار دارد.

همچنین جنس محور لوله انتقال قدرت این علف زن از استیل خالص ساخته شده است. به کارگیری استیل جهت ساخت لوله انتقال قدرت باعث افزایش کارآیی و استحکام دستگاه علف زن پشتی رونیکس شده است.

از دیگر وسایل همراه با دستگاه علف تراش پشتی رونیکس می توان به کمربند مخصوص حمل اشاره نمود. اندازه عرض این کمربند بسیار مناسب است و هنگام کار سهولت بیشتری را برای اپراتور به ارمغان می آورد.

لازم به ذکر است که دستگاه علف زن یا علف تراش پشتی کنار تیغه خود یک گارد محافظ نیز دارد که وظیفه هدایت ذرات برش خورده و جلوگیری از پخش شدن آن ها را بر عهده دارد.

نوع موتور دستگاه علف زن

در واقع همه علف زن های موتوری که در بازار موجود هستند از موتورهای بنزینی برخوردار هستند و سوخت آن ها را می توان به راحتی تهیه نمود. همچنین این نوع از موتور ها می توانند تحت فشار بسیار بالا و در زمان طولانی کار کنند.

موتور دستگاه علف زن پشتی تک سیلندر بوده و از نوع دوزمانه می باشد. برای سوخت این نوع علف زن نیز می توان از سوخت ترکیبی استفاده نمود.

به طور معمول، قدرت موتورهای بنزینی چیزی حدود ۵/۱می باشد که برای اهدافی همچون تراشیدن گیاهان،  هرز شاخه های نازک درختان و عملیات چمن زنی از جمله وسایل کاربردی و ایده‌آل به شمار می رود.

اگر بخواهیم به اندازه چرخش دور موتور  دستگاه مذکور بپردازیم، باید به این نکته توجه کرد که تیغه های دستگاه علف زن پشتی رونیکس می توانند تا ۳۲۰۰ دور در دقیقه چرخش داشته باشند.

از دیگر مشخصه های این نوع علف تراش می توان به سیستم کلاج هوشمند آن اشاره نمود. در مواقعی که قصد دارید عملیات تراش کاری گیاهان را برای لحظه ای کوتاه متوقف سازید ولی  موتور دستگاه همچنان روشن بماند، می توانید از سیستم کلاج هوشمند استفاده کنید.

سایر امکانات علف زن پشتی رونیکس

طبیعتاً هر برندی می خواهد در سطح بازار جزو بهترین و موفق ترین برندها معرفی شود. بنابراین بسیاری از برندهای مختلف برای به دست آوردن این هدف اقدام به ساخت و جاسازی وسایل و ابزارآلات مختلف روی دستگاه ها می کنند.

در این بین برخی از برندها در زمینه تولید قطعات و افزودن آن به دستگاه دچار افراط می شوند. اما در واقع برندهایی مانند برند رونیکس در ساخت قطعات و ابزارآلات خود بسیار هوشمندانه عمل می کند و تمام ماشین آلات تولید شده از این برند اهداف خاصی را دنبال می کنند.

برخی از امکانات علف زن پشتی رونیکس به شرح زیر می باشد:

1. این دستگاه دارای یک موتور بنزینی با قدرت و توان بسیار بالا می باشد که قادر است در مدت زمان طولانی و تحت فشار بسیار بالا به کارکردن ادامه دهد.

2. این علف تراش می تواند گیاهان و چوب ها را با حداکثر ضخامت ۲۵ سانتی متر نیز برش دهد. البته برای این کار باید از تیغه های مخصوص برش چوب استفاده نمود.

3. دسته های این دستگاه کاملا از آلومینیوم ساخته شده است که کار کردن با دستگاه را بسیار راحت کرده است.

4. از دیگر امکانات این دستگاه می توان به سیستم جرقه زنی اشاره نمود. این سیستم باعث روان تر شدن کارکرد دستگاه می شود و در نتیجه، طول عمر دستگاه نیز افزایش می یابد.

5. سیستم استارت سریع و هوشمند یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه علف زن پشتی رونیکس به شمار می رود. به وسیله این سیستم می توان دستگاه را بسیار سریع و در کمترین زمان ممکن راه اندازی نمود.

6. از دیگر متعلقات و وسایل همراه دستگاه می توان وسایلی مانند انواع تیغه های برش نایلونی،  دلتا و پره ای و همچنین کمربند مخصوص را نام برد.

سخن پایانیعلف زن پشتی رونیکس در مقام یک ابزار کاملاً حرفه ای در سطح کار های پرفشار و حجم بالای باغبانی، دست بالایی در کار دارد. این علف زن همراه با حضور طیف معقول و متداولی از امکانات مدرن در طراحی این دست از ماشین آلات با بهره مندی از متریال مرغوب در ساخت قادر است تا قدرت مانور بالایی برای شما داشته باشد. بسیاری از اهل فن با درک این سطح از امکانات، روی خوشی به تهیه این ماشین نشان می ‌دهند.چنین رویکردی در جریان فروش علف زن رونیکس وجه مثبتی ایجاد کرده است. به هر صورت حضور امکانات سطح بالا در کنار ماشینی که توانمندی مطلوبی برای حضور در فضا های سخت کاری دارد، ماجرای فروش علف زن رونیکس را کاملاً پررنگ کرده است.البته در کنار تمام این ویژگی ها نباید از مقوله قیمت علف زن رونیکس غافل باشیم. شاید یک وجه جدی در ماجرای فروش علف زن رونیکس، مقوله قیمت علف تراش پشتی رونیکس باشد. قیمت علف تراش پشتی رونیکس در دسته ماشین آلات سطح میانی هم تراز طیف بزرگی از محصولات چینی است.به هر حال در مواجهه با جمع بزرگی از رقبای غربی و یا شاید ژاپنی و کره ای و حتی تایلندی، قیمت علف زن بنزینی رونیکس را در جایگاه معقول تری پیدا خواهید کرد. لکن این موضوع دلیل بر عدم کارایی لازم این ماشین نمی باشد.به هر صورت شما در کار با علف زن پشتی رونیکس شاهد ابزاری موتوری هستید که توانسته است تعریف متفاوتی از علف زن های کوله ای داشته باشد. چرا که غالب علف زن های کوله ای در دسته نمونه ‌های حرفه ای قرار نمی گیرند؛ اما این تعریف برای محصول ساخته شده در برند رونیکس کاملاً متفاوت است.علف زن پشتی رونیکس با کارایی پرفشار به راحتی می ‌تواند در تامین نیاز های حرفه‌ ای شما در جمع محصولات خوش کار بازار باشد. ماشینی که قطعاً از پس کار در سطح بالایی از نیاز های شما در فضا های باغبانی بر خواهد آمد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5