خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

از معروفترین و شناخته شده ترینعلف زن  های میتوان به knc اشاره کرد  برای قطع کردن علف های هرز، وجین کردن، کوتاه کردن درختچه ها و هرس کردن شاخ و برگ درختان است. برای حذف علف های هرز از سطح باغات و مزارع، هرس کردن درختان و کوتاه کردن شاخه گیاهان درختچه ای شکل، وجین کردن گیاهان زراعی، درو کردن محصولات کشاورزی، کوتاه‌ کردن چمن ‌ها و حتی شخم زدن زمین های کوچک کشاورزی، انواع ابزار ها تعریف شده است. تقریباً هر باغبان و یا کشاورزی لازم است تا این ابزار ها را داشته باشد. در ایامی هستیم که استفاده از علف زن ها به عنوان یکی از الزامی ترین نیاز های کشاورزی مدرن شناخته می شود. وقتی برای پرورش گیاهان زراعی، فضای مزرعه را آماده می ‌کنید، در این بین باید منتظر ظهور گیاهانی دیگر نیز باشید. گیاهانی که نمی خواهید باشند و حالا بار قابل توجهی بر زمین زراعی شده اند. از سوی دیگر هرس کردن درختان تا منظم کردن گیاهان تزیینی و یا تراشیدن چمن ها نیز فعالیت هایی دائمی و گاهاً بسیار طاقت فرسا هستند. موضوعی که سابق بر این تنها می توانستید با استفاده از انواع ابزار های دستی با آنها مواجه شوید؛ ولی حالا می توانید با بهره گیری از یک علف زن ساده به آسانی با سرعت بالا تمام مراحل کار را انجام دهید. در این بین تهیه کردن علف زن خوب، برگ برنده شما است. مانند علف تراش کا ان سی که امروز قصد تشریحی کامل بر مشخصه های ظاهری تا خصوصیات فنی آن را داریم. 
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره

آشنایی با علف تراش کا ان سی

علف تراش کا ان سی از برند مطرح کره ‌ای یعنی KNC آمده است. یک برند با کلاس جهانی که حالادامنه تولیدات خود را بسیار توسعه داده است و همراه با کارخانجاتی در چین تحت نظارت مستقیم خود، هدفی جز حضوری قدرتمند در بازار های جهانی ندارد. با حضور یک تولیدکننده برتر، علف تراش کا ان سی تبدیل به یکی از بهترین، کارآمدترین و در عین حال شناخته شده ترین نمونه ‌های بازار شده است. علف تراش کا ان سی ابزاری مناسب برای مقابله با انتشار علف های هرز می باشد. سطح قدرتی میانه دارد و برای تامین اهداف متوسط با سطح کاری نه چندان پرفشار بهترین انتخاب می باشد. به هر صورت اگر در سطح باغ و مزرعه، هدف پرداختن به گیاهان را دارید و می خواهید از وجین کردن تا تراشیدن گیاهان علفی شکل و هرس درختان و حتی منظم کردن آنها تنها از یک ابزار بهره مند باشید، علف تراش کا ان سی در مدل‌ های دوشی و پشتی مناسب شما است. هر دو مدل دوشی و پشتی در جمع علف تراش کا ان سی از موتور های مشترکی بهره مند می باشند. برند KNC برای این منظور دو مدل موتور با ظرفیت‌ های ۴0 و ۵۲ سی ‌سی معرفی کرده است. لذا برای مشخص کردن آنها نیز از همین اعداد به جهت نامگذاری استفاده می ‌کند. به این ترتیب برای علف زن پشتی کره ای، دو مدل KBC-40EU و KBC-52EU معرفی شده است. در سطح بازار مدل KBC-40EU با موتور 40 سی سی در جمع علف زن پشتی کره ای کا ان سی نمونه متداول تری است. با این مقدمه می خواهیم تا شما را چه از لحاظ فنی تا ویژگی های ظاهری و اصول تعمیرات و نگهداری علف تراش کا ان سی آشنا سازیم. 

بررسی فنی در آشنایی با علف زن کولی KNC

مقدمات صحبت از یک دستگاه موتوری مانند علف تراش کا ان سی متوجه موتور دستگاه است. به هر حال موتور های بنزینی، برقی و دیزلی در هر دستگاهی مهمترین قطعه فنی آن دستگاه می باشد. لذا منطقی است که بخواهیم شرح آشنایی خودمان را از موتور علف تراش کا ان سی آغاز کنیم. برند کا ان سی در طراحی علف تراش خود نگاه مثبتی برای تامین قدرت با راندمان کاری بالا داشته است؛ اما در طراحی موتور سعی کرده است که بتواند این مقولات را در حجم و وزن کمی به سرانجام رساند. لذا با هدف تامین یک شرایط کم حجم در طراحی موتور، علف تراش کا ان سی از یک موتور دو زمانه بنزینی با شرایط تأمین تنفس طبیعی از مدل هوا خنک می باشد. موتور مذکور در بطن مشخصه های فنی علف تراش KNC پشتی اصل کره در مدل های ۴0 و ۵2 سی سی است. به این ترتیب در طراحی دستگاه شاهد دو تیپ قدرت متفاوت هستیم. از آنجا که عمده نمونه های رایج در سطح بازار های داخلی از مدل KBC-40EU با موتور های ۴۰ سی سی می باشد، ما نیز محوریت مقاله خود را در تشریح همین مدل از علف زن کوله پشتی KNC متمرکز خواهیم کرد. 

مختصری از علف تراش کا ان سی با موتور ۴۰ سی سی

کار با علف زن ها، مستلزم خلق سرعت با شتاب بالایی در تیغه پره ای دستگاه است. در این دستگاه قدرت و یا تولید گشتاور بالا در حاشیه طراحی قرار دارد. چرا که اصولاً با گیاهان و یا شاخه های قطوری مواجه نیستیم؛ اما برای تقابل با حجم بالای همین گیاهان ظریف لازم است تا شتاب و سرعت بالایی در گردش پروانه داشته باشیم. این ضرورت طراحی است که برند KNC را به سمت طراحی یک موتور دو زمانه کشیده است. موتور دو زمانه قدرت بالایی ندارد؛ اما بسیار سریعتر از موتور های چهار زمانه شتاب گرفته و سرعت کاری بسیار بالایی را تولید می‌ کند.
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره
 موتور بنزینی دو زمانه با حجم ۴۰ سی سی نصب شده بر علف زن پشتی کره ای مدل KBC-40EU با چنین ایده ‌هایی طراحی شده است. یک موتور تک سیلندر با قطر پیستون 39.8 میلیمتری که می ‌تواند در سرعتی بالا با راندمان کاملا مطلوبی کار کند. کورس پیستون در موتور علف تراش کا ان سی ۳۲ میلیمتر است و در نهایت قادر است تا با سرعت ۲۶۰۰ دور در دقیقه فعالیت خود را تداوم بخشد. تامین سرعت کاری ۲۶۰۰ دور در دقیقه برای خلق یک دستگاه علف زن کارآمد با توان کاری بالا در تراشیدن انواع گیاهان مناسب است. موتور استفاده شده در علف تراش کا ان سی از یک سیستم کاربراتوری بهره مند می باشد. در این سیستم کاربراتوری نمونه ‌های دیافراگمی نصب شده است و کارکرد موتور از طریق یک استارت دستی نهایی خواهد شد. موتور برای تامین شرایط کاری خود از مخزن سوختی با ظرفیت 0.9 لیتر بهره می برد. با توجه به اینکه در هر ساعت کار پرفشار، موتور مذکور تنها 0.69 لیتر مصرف سوخت دارد، لذا با یک بار سوختگیری کامل دستگاه مذکور، می‌ توانیم انتظار تامین 1.5 ساعت کار پرفشار را داشته باشیم. در مسیر انتقال قدرت از موتور بنزینی تا تیغه گردان علف تراش کا ان سی، سیستم مکانیکی کارآمدی تعریف شده است که می‌ تواند حداکثر گردش آزاد ۸۵00 دور بر دقیقه را برای تیغه ها در علف تراش کا ان سیفراهم آورد. 

ویژگی های منحصر به فرد علفزن پشتی KNC

 راحتی کار با دستگاه برای اپراتوروزن سبک دستگاه در حین حمل و نقلسهولت پیدا کردن قطعات یدکی در داخل کشورموتور 2 زمانه ساخت کشور کره جنوبیکاربرد: هرس نمودن علف های هرز 

ویژگی های فنی علف زن دوشی knc

 
 • موتور این دستگاه با استفاده از بنزین کار کرده و از نوع دو زمانه و هوا خنک می باشد.
 • موتور علف زن دوشی knc در دو نوع ۴۰ سی سی و ۵۲ سی سی در بازار عرضه شده است که نوع ۴۰ سی سی آن فروش بیشتری دارد.
 • وزن این علف زن ۱۰ کیلو ۵۰۰ گرم بوده در نتیجه حمل آن راحت می باشد.
 • موتور آن با چرخش هفت هزار دور بر دقیقه کار می‌کند.
 • کاربری و قدرت بالا از مزیت های مهم موتور این علف زن می باشد.
 

نگاهی به امکانات مهندسی شده در علف تراش کا ان سی

از بحث موتور در تحلیل فنی علف تراش کا ان سی که خارج شویم، این ماشین توانمند در طراحی مهندسی شده خود از امکانات متنوع دیگری نیز بهره مند می باشد. به هر صورت علف تراش کا ان سی در دسته ماشین آلات با قابلیت حمل و نقل آسان قرار دارد. خصوصا که طراحی کوله پشتی شکل آن لزوم دقت در طراحی را دو چندان خواهد کرد. چرا که باید با رویکرد حمل و نقل آسان و شرایط ارگونومیک کاملی طراحی شده باشد. در این بین همراه با طراحی تا تولید علف زن های پشتی، مقوله هایی مانند وزن، طراحی ارگونومیک، ابعاد، تولید صدا، کارکرد آسان و تعادل پذیری دستگاه اهمیت پیدا می‌ کند. موضوعاتی که می ‌خواهیم در بررسی علف تراش کا ان سی متوجه نکات ریز و درشت آن باشیم. 

ایده های ارگونومیک در طراحی علف تراش کا ان سی

برند KNC برای هر چه ارگونومیک کردن علف زن پشتی خود با در نظر داشتن سطح راحتی قابل توجه در کار از بند های پهنی که با متریال های باکیفیتی ساخته شده اند، استفاده کرده است. در این طراحی موقعیت نصب موتور به گونه‌ ای است که بتواند با شرایط کاملاً ایده ‌آلی بر پشت اپراتور های خود سوار شود. آنچنان که در یک تعادل کاری خوبی قرار خواهد گرفت و تمایل به بر هم زدن تعادل اپراتور ها نخواهد داشت.
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره
 در نظر داشته باشید که علف تراش کا ان سی تنها یک کوله پشتی معمولی نیست؛ بلکه این کوله پشتی در بطن خود از یک موتور بنزینی قدرتمند میزبانی می‌ کند. موتوری که قرار است تمام قدرت خود را در پشت اپراتور ها تحویل پره دستگاه داده باشد. کارکرد موتور همراه با لرزش های سنگینی است. لرزش ‌هایی که هم می ‌توانند باعث به هم خوردن تعادل اپراتور شده و هم اینکه باعث آزار او خواهند شد. طراحی پشتی برای استقرار موتور در علف تراش کا ان سی به گونه ‌ای است که بتواند حداکثر قدرت موتور را میرا کرده و در نتیجه کمترین اثری از این قدرت را متوجه اندام اپراتور ها نماید. از طرفی کارکرد موتور های بنزینی بر پشت افراد مادامیکه از چند و چون کار آن بی اطلاع هستند، عاری از خطرات نخواهد شد. یک موتور بنزینی به هر حال مستعد بروز خطرات جدی است. برای تقابل با چنین اتفاقاتی از یک پشتی حائل با استحکام کافی در طرح ساخت علف زن پشتی KNC استفاده شده است. اما در امتداد موتور تا پره های برنده دستگاه، موقعیت دسته های علف تراش کا ان سی قرار دارد. قدرت موتور از طریق فنر به سمت یک شفت مستقیم و بلند هدایت می ‌شود. دسته ها برای کنترل قسمت های برنده دستگاه بر همین شفت مستقیم استوار هستند. طراحی این دسته ها به گونه ‌ای است تا هر کسی در کار بتواند حداکثر تسلط را در پره های برنده علف تراش کا ان سی داشته باشد. دسته با طول مناسب طراحی شده است و می تواند به راحتی سر برنده علف تراش کا ان سی را تا اعماق گیاهان هدف هدایت کند. در این حالت شما می توانید تا حداکثر از ۳۵ سانتیمتر عرض برش بهره مند باشید. 

طراحی علف زن KNC از نگاه ارگونومیک

مهمترین مشخصه در طراحی علف زن های پشتی، بهره مندی از یک وزن مناسب می باشد. به هر حال این دستگاه موتوری قرار است تا در تمام مدت کار بر پشت اپراتور ها حمل شود. از این رو سبک وزن بودن در کنار حجم کم می تواند برگ برنده آنها با هدف تامین شرایط ارگونومیک باشد. در علف تراش کا ان سی با یک دستگاه که تنها ۱۰ کیلوگرم وزن دارد مواجه هستیم. این وزن وقتی در قالب یک شرایط کوله ای با بند های پهن و استاندارد قرار می گیرد، تقریبا ناچیز می شود. از طرفی طراحی دستگاه با ایجاد یک شرایط کاملاً تنظیمی است. به طوری که هر کسی با هر قد و قامتی می تواند با اندک تنظیماتی موقعیت قرارگیری کوله حامل موتوری را در بهترین حالت بر پشت خود قرار دهد. در کل در کار با علف تراش کا ان سی دستگاهی پیش روی ما قرار دارد که عملکرد ساده ‌ای دارد، کاملاً اصولی بر اندام ما سوار شده و عاری از هر گونه ارتعاش و یا فشاری یا تولید صدایی تقریبا اندک، هیچ تمایلی برای به هم زدن تعادل ما در حین کار نخواهد داشت.
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره
 

علف تراش کا ان سی یک دستگاه چند کاره

در سطح باغ و مزرعه با انواع فعالیت ها که قرار است در آن گیاهان گوناگونی را تراشید وجود دارد، از چمن زنی تا هرس کردن شاخه درختان در سطح باغ و مزرعه. یکی از ویژگی ‌های برتر در طراحی علف زن های امروزی شرایط طراحی ایده آل آنها برای تامین چند فعالیت به صورت همزمان است. به این ترتیب می ‌توان با توجه به نوع فعالیت تیغه مناسبی برای آن طراحی کرد و در صورت نیاز، با تعویض تیغه ها، هدف لازم را تامین نمود. در این حالت ما با یک علف زن چند کاره مواجه هستیم.در طراحی علف تراش کا ان سی این شرایط پیش بینی شده است. در واقع علف زن مذکور همراه با الحاقی های متعددی است که می توان انتظار کارایی ‌های متنوعی را از دستگاه علف زن پشتی KNC داشت. 

ویژگی های طراحی در تشریح علف زن کولی KNC

از سمت موتور که حرکت کنیم و در طول دستگاه به سمت پره های برنده آن باشیم، با یک سیستم متحرک بر اصل کلاج گریز از مرکز از نوع اتوماتیک مواجه خواهیم شد. این کلاج توانایی قطع و راه ‌اندازی خودکار تیغه های برنده دستگاه را دارد. حضور این کلاج اتوماتیک از مدل دنده مورب که با طرح گریز از مرکز کار می‌ کند، باعث خواهد شد تا کار با دستگاه علف زن کوله پشتی KNC به مراتب ساده باشد. اساس کار کلاج مذکور مبتنی بر سرعت چرخش موتور است. در واقع زمانی که شما هیچ گازی بر دستگاه نمی ‌دهید، شرایط لازم برای اتصال کلاج را فراهم نکرده اید. در نتیجه کلاج در موقعیت اتصال قرار نخواهد گرفت. در این حالت موتور دستگاه روشن است؛ اما پره های برنده آن چرخش ندارند. در صورت گاز دادن دستگاه، شرایط گریز از مرکز کلاج تامین شده و می تواند اتصال محور موتور به شفت گردان را فراهم آورد. در این حالت پروانه شروع به گردش خواهد کرد. به این ترتیب همراه با حضور کلاج گریز از مرکز در طراحی علف تراش پشتی کره ای در برند KNC تا زمانی که اهرم گاز را فشرده نکرده ‌اید، مادامیکه موتور روشن است، هیچ گردشی بر پره ها دیده نخواهد شد. در صورت گاز دادن شرایط اتصال کلاج فراهم شده و مسیر محور موتور تا محور گردان پروانه ‌ها برقرار خواهد شد. در طراحی علف تراش کا ان سی نسبت کاهش دور 14.19 می باشد و به این ترتیب می ‌تواند حداکثر گردش ۸۵۰۰ دور در دقیقه را برای پروانه دستگاه فراهم آورد. گردش پره های برنده دستگاه نیز از مدل چپ گرد بوده و با انتخاب این شرایط می توان از باز شدن تیغه جلوگیری به عمل آورد. دستگاه علف تراش کا ان سی در طول استاندارد ۱۸۱۰ میلیمتری است و با ابعاد استاندارد تیغه در سایز1.4t´225 کار می ‌کند.
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره
 

نکات ایمنی در کار با علف تراش کا ان سی

دستگاه علف تراش کا ان سی در دسته ماشین آلات موتوری با قابلیت برش حضور دارد. چنین ماشین ‌آلاتی در هر حالت از کار مستعد بروز خطرات جدی هستند. لذا لازم است تا در همه حال همراه در کار با علف زن کوله پشتی KNC نسبت به رعایت تمام نکات ایمنی، حساسیت های لازم را داشته باشیم. در نظر داشته باشید که یک دستگاه مانند علف زن در صورت رعایت نکات ایمنی هرگز مستعد خطرات جدی نیست. از این رو وقتی می ‌توان با رعایت چند اصل ساده احتمال وقوع بسیاری از خطرات را از میان برداشت، منطقی است که رعایت نکات ایمنی را جدی بگیریم. برخی از اصول ایمنی در کار با علف تراش کا ان سی به قرار زیر می باشند. 

×    استفاده دائمی از کلاه ایمنی در حین کار با علف تراش کا ان سی:

شاید تمام عملیات کار با علف زن ها متوجه گیاهان علفی شکل باشد؛ اما قدرت پرتاب این دستگاه می ‌تواند هر شاخه کوچکی را تبدیل به یک گلوله قدرتمند کند که گاها متوجه شما خواهند شد. 

×    استفاده از محافظ گوش:

حضور یک موتور بنزینی بر پشت اپراتور ها عاری از تولید صدای بالا نمی باشد. صدایی که دقیقا زیر گوش آنها قرار دارد. اتفاقی که می ‌تواند در درازمدت باعث آسیب های جدی برای گوش باشد. برای آنکه اسیر این اتفاق نباشید، یک محافظ گوش می تواند حجم بالایی از صدای آزاردهنده علف تراش را حذف نماید. 

×    عینک ایمنی:

قدرت گردش بالای تیغه در علف تراش کا ان سی و یا هر علف زن دیگری آنچنان است که می تواند هر شاخه بریده شده را با سرعت بالایی در فضای اطراف پخش کند. در این حالت اگر بدون عینک محافظ در مقابل این هجوم باشید، قطعاً با احتمال بالا آسیب خواهید دید. دیگر لوازم ایمنی مانند دستکش های مقاوم، چکمه ایمنی و لباس کار استاندارد با این هدف هستند که بتوانند هر چه بیشتر و البته کارآمدتر از اندام شما در مقابل تیغه های برنده دستگاه و یا پرتاب شاخه های خرد شده محافظت نمایند. علف تراش کا ان سی از نوع پشتی، مجموعه امکانات مهندسی شده و در عین حال کارآمد است که می‌ تواند سطح کیفی بالایی را در حین کار برای شما تامین نماید. این علف زن قدرت را در کنار راندمان بالای کاری تامین می نماید. کار با دستگاه علف تراش کا ان سی بسیار ساده است و هر کسی قادر است تا با اندک آموزشی آن را راه‌ اندازی کرده و استفاده کند. علف تراش کا ان سی از نمونه ‌های سبک وزن بازار است. وزن تنها ۱۰ کیلویی این ماشین موتوری آن هم در شکل و شمایل یک کوله پشتی حقیقتا نمی تواند بر اندام هیچ کسی فشار قابل توجهی باشد. لذا تقریباً هر کسی با هر توان بدنی و یا هر قد و قواره ای می تواند این کوله موتوری را پوشیده و ساعت ‌ها عاری از هر گونه احساس سنگین خستگی با آن مشغول فعالیت پرفشاری باشد. یکی از ویژگی های قابل توجه در کار با علف تراش کا ان سی حضور پررنگ و بسیار برنامه ‌ریزی شده این برند کره ای در فضای بازار های داخلی است. به هر حال هر ماشین موتوری درگیر با قطعات مصرفی است و احتمال آنکه در مسیر خرابی ها به انواع قطعات یدکی نیاز داشته باشد، است. تقریباً تمام قطعات یدکی از علف زن های برند KNC به آسانی در سطح بازار های داخلی یافت می ‌شود. به این ترتیب می توانید با خیالی آسوده همراه با این علف زن در سطح باغ و مزرعه باشید، مادامیکه می دانید با یک ماشین توانمند محصول یک برند صاحب نام کره ای که به درستی شبکه توزیع کاملی دارد، همکار شده اید.
علف زن (علفتراش) پشتی KNC کره
 در آن سوی تصمیم برای خرید علف تراش کا ان سی مقوله قیمت قرار دارد. اینکه آیا قیمت علف تراش KNC می تواند نگاه مساعد خریدار ایرانی را جلب کند؟ در این باب باید گفت که سطح استقبال مطلوب در امر فروش علف زن KNC موید این موضوع است. چرا که لیست قیمت علف زن کا ان سی غالبا در حد نرمال بازار است و تهیه کردن عاری از دغدغه آن برای بودجه بسیاری از باغبان ها امکان پذیر است. 

جمع بندی علف زن پشتی KNC:

 همانطور که گفته شد KNC از جمله برند های صاحب سبک کره ای می باشد که در عرصه تولید ماشین آلات باغبانی و کشاورزی توانایی قابل توجهی یافته است.تقریباً این برند کره ای را می توان در زمره برند ها با رویکرد جهانی قرار داد. کیفیت در ساخت، همراه با کارایی و قدرت بالا از مشخصه های بارز درتولید علفتراش KNC کره می باشد.برند KNC در ساخت علف زن های خود حساسیت های ویژه ای در نظر گرفته است. حساسیت هایی که باعث شده تا محصولات این برند از طول عمر بالایی برخوردار باشند.مثلاً نوع فلز به کار رفته در ساخت تیغه های علفزن پشتی KNC از متریال های خاصی است و در عین حال طراحی ویژه ‌ای دارد. بدین گونه که در حین کارکرد به راحتی آسیب نمی ‌بیند و همراه با تیز کردن مداوم می تواند تا سالیان متمادی مورد استفاده قرار گیرد.قیمت علفزن KNC نیز با در نظر گرفتن تمام شرایط ویژه کاری که همراه این دستگاه است، در رنج معقولی قرار دارد .جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5