خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمپاش کدام اند؟

فهرست مطالب

آفت ها و جانوران آسیب رسان دیگر یکی از مشکلات هر پرورش دهنده محصول یا گیاهی است که در این حوزه فعالیت می کند. سمپاش ها یکی از دستگاه های پر کاربرد برای از بین بردن این جانوران موذی هستند که در انواع مختلف و قیمت های متفاوتی وجود دارند. در ادامه قصد داریم عواملی که بر قیمت سمپاش ها تاثیر دارند را برای شما بیان‌ نماییم.

کارهایی که قبل از سمپاشی باید انجام دهید

هنگامی که محصولات و گیاهان مورد حمله آفات قرار می گیرند، باید به دنبال سموم برای از بین بردن آفات باشید، اما مراقب باشید که موارد زیر را رعایت کنید.هر زمان که آفاتی را روی محصولات و گیاهان خود مشاهده کردید، بهتر است از نظارت بر آفات و گیاهان خود مطمئن شوید. شما نمی توانید یکی از آفت کش ها و سم ها را تصادفی یا انتخابی استفاده کنید و به گیاهان خود بزنید.

برای تهیه چه گیاهان و چه نوع آفت کش هایی حتما از کارشناسانی که در این زمینه کار می کنند مشاوره بگیریدهنگامی که نوع آفت کشی را که باید استفاده کنید متوجه شدید، حتماً برچسب روی آفت کش را بررسی کنید زیرا مقدار و روش استفاده را به طور کامل توضیح می دهد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش کدام اند؟

اندازه معمولاً هنگام خرید سمپاش جدید، یک عامل مهم است. سم پاش های بزرگ تر دارای بازده بیشتری هستند و باید بین سرمایه گذاری سم پاشی و میزان کار مورد نیاز تعادل ایجاد شود. به تازگی نتایج و اعداد جالبی در طی تحقیقات انجام شده برای بررسی قیمت سمپاش طی یک مطالعه جدید کشف شده است. در حقیقت، ارزیابی هزینه ماشین آلات و بازگشت سرمایه دشوار است، لذا در این مورد باید کارایی میدان، اندازه سمپاش و قیمت های آن ها مورد بررسی قرار گیرد. در اینجا به منظور شناخت بیشتر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید تا با این عوامل که بر قیمت سمپاش ها تاثیر گذارند بیشتر آشنا شوید.

نکات قابل توجه در بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش

از ماشین حساب برای مقایسه اندازه های مختلف سمپاش ها و ارزیابی گزینه ها تا حد امکان استفاده شده است. سمپاش های کوچکتر در محاسبات، سرعت چرخش بیشتری داشتند، زیرا وزن کمتری دارند و معمولاً عملکرد بالایی را از خود نشان می دهند. طی مطالعات صورت گرفته به منظور بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش، روند بررسی به این صورت بوده است:

 • مقایسه قیمت ها

دو مارک سمپاش از نمایندگی های محلی قیمت گذاری شد و میانگین قیمت ها برای مقایسه با یکدیگر محاسبه شد. سمپاش ها مجهز به جدیدترین فناوری نازل پالس و سیستم های هدایت خودکار بودند. سمپاش های کوچکتر ویژگی های چندانی ندارند، زیرا برخی از گزینه ها فقط در سمپاش های بزرگتر مانند مخزن فولاد ضد زنگ موجود بود.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمپاش کدام اند؟

قیمت سمپاش ها در چهار اندازه مختلف جمع آوری شد. سمپاش های 600 و 800 گالنی دارای 90 فوت، سمپاش های 1000 گالنی دارای 100 فوت و سمپاش های 1200 گالنی دارای رونق 120 فوت بودند. میانگین قیمت هر سمپاش و هزینه هر هکتار متغیر است که این امر تنها با مراجعه به کارشناسان مجرب در این حوزه و کسب آگاهی امکان پذیر است.

 • از این مطالعه چند نتیجه می توان گرفت:

هزینه 10 درصد بیشتر برای سمپاش بزرگتر، بهره وری را حدود 8 درصد افزایش می دهد. هزینه 7 درصد بیشتر برای یک سیستم خودکار برای بهبود زمان بارگیری، می تواند بهره وری را 20 تا 30 درصد افزایش دهد. جالب است بدانید که سمپاش های کوچکتر نسبت به ظرفیت خود مقرون به صرفه تر هستند. به نظر می رسد تولید کنندگان مزیت بهتری را برای سمپاش های 600 گالنی در نظر می گیرند.

تفاوت قیمت 100 هکتار در ساعت هنگام مقایسه بارگیری سمپاش 1200 گالنی در 15 دقیقه و بارگیری سمپاش 800 گالنی در پنج دقیقه تکان دهنده است. قیمت سمپاش 1200 گالنی 32٪ بیشتر است. در بسیاری از عملیات یک سمپاش بزرگ خریداری می شود و راندمان زمان بارگذاری را در نظر نمی گیرند، چرا که تفاوت زیادی در هزینه ها وجود دارد. کمترین هزینه برای بهبود بهره وری، کاهش زمان بارگیری است.

هم چنین یک تولیدکننده بزرگ اطلاعات مرتبط با عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش را جمع آوری کرده و دریافت 26 درصد از ساعت موتور صرف سم پاشی و 28 درصد از زمان به عنوان زمان خالی درنظر گرفته می شود. آنها محاسبه کردند که بهبود 20 درصدی، هزینه های عملیاتی را 0.80 دلار در هکتار کاهش می دهد. صرفه جویی 10 دقیقه ای در زمان بارگذاری باعث افزایش 20 درصدی بهره وری می شود.

بر اساس این اعداد، یک سمپاش 1200 گالنی متوسط حدود 53 هکتار در ساعت موتور را پوشش می دهد. هم چنین مشتریانی وجود دارند که به طور متوسط ​​حدود 100 هکتار در ساعت را صرف سمپاشی می کنند. بین عملکرد متوسط این سیستم ​و هزینه عملیاتی آن تفاوت چشمگیری وجود دارد. وقتی نوبت به تجارت ماشین ها می رسد، قیمت عمدتا بر اساس ساعت موتور است، نه هکتار. در نتیجه سمپاش متوسط ​​فضای قابل ملاحظه ای را برای بهبود در نظر می گیرد.

بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش

یک سیستم خودکار در کشاورزی مثل سمپاش می تواند عواملی از قبیل مخلوط کردن، بارگیری و سایر موارد را در پنج دقیقه انجام دهد. هم چنین می تواند استرس بر روی اپراتور را کاهش دهد و به آنها اجازه می دهد تا عملکرد بهتری در کار با سمپاش داشته باشند. اندازه گیری دقیق و خودکار این سیستم ها باعث صرفه جویی در وقت افراد می شود. در حقیقت از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهره روی بیشتر از این سیستم ها
 • سمپاش های کشاورزی جنبه های بحرانی تولید محصول را مدیریت می کنند
 • افزایش کارایی و صرفه جویی در زمان

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمپاش کدام اند؟

با توجه به اینکه تولید محصولات به طور مداوم در معرض چالش های پویا و غیرقابل پیش بینی قرار دارد، حفاظت آن ها از آفات و تغذیه محصول، جنبه های بسیار ظریف مدیریت مزرعه را نشان می دهد؛ بنابراین کشاورزان اغلب تحت فشار هستند تا راهی مناسب و مقرون به صرفه برای مدیریت هر دو جنبه مهم را پیدا کنند.

در حال حاضر توسعه صنعت کشاورزی در مزرعه منجر به استفاده از طیف گسترده ای از سم پاشی های کشاورزی شده است که می توانند هم کوددهی مناسبی را برای گیاهان خود فراهم کنند و هم اینکه می توانند از آفات موجود روی گیاه محافظت به عمل آورند. در نتیجه این امر کارایی بالایی را برای کشاورز ایجاد می کند.

کاربرد اصلی سمپاش کجاست؟

از بین انواع سمپاش ها می توان آنها را عمدتاً برای مبارزه با آفات و یا ضدعفونی در کشاورزی در نظر گرفت. البته این ایده کاملا درست است. در هر صورت دفع آفات مختلف کشاورزی یکی از اهداف اصلی استفاده از انواع سمپاش ها می باشد. اما افراد زیادی هستند که سمپاش ها را برای مقاصد مختلف دیگر خریداری می کنند. کاربردهای اصلی استفاده از انواع سمپاش ها را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد. تمام آفات و بیماری های گیاهی را از بین ببرید و سعی کنید از گسترش آنها در مزارع و باغ های بزرگ جلوگیری کنید.

- سمپاشی درختان، بوته ها، گلخانه ها و گیاهان خانگی در سطح باغچه منزل.- مراقبت از کودها و کمپوست قبل از مصرف در مناطق کشاورزی به منظور عدم کاشت حشرات.حشرات را قبل از تبدیل شدن به آفات کشاورزی یا شهری در مقیاس وسیع نابود کنید.- سعی کنید با جلوگیری از انتشار علف های هرز آنها را از بین ببرید.- استفاده به عنوان ضدعفونی کننده در فضاهای شهری.

پیشرفت های تکنولوژیکی در بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش

فناوری های مختلف از قبیل سمپاش های مجهز شده به سیستم های پیشرفته، فرصت های مهم و جذابی را برای رشد بازار سمپاش های کشاورزی فراهم می آورند. یک هواپیمای بدون سرنشین از جدیدترین فناوری های مختلف سنسورهای کوچک مانند شتاب سنج، ماژول های GPS، پردازنده های قدرتمند و رادیوهای دیجیتال برای ارائه اطلاعات به کشاورزان استفاده می کند. استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به کشاورزان در جستجوی آفات و بیماری ها و شناسایی علف های هرز میانی کمک می کند.

فن آوری های موقعیت یابی مانند ترکیب GPS (سیستم موقعیت یابی جهانی) و GIS (سیستم های اطلاعات جغرافیایی)، نقشه برداری از عملکرد را بسیار آسان کرده است و به کشاورزان کمک می کند حتی در شرایط نامساعد جوی مانند باران، مه و گرد و غبار در این زمینه کار کنند. شرکت هایی هستند که به طور مستمر در حال ارتقاء فناوری خود و بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش هستند تا بتوانند تقاضای رو به رشد فناوری را برآورده کنند. برای مثال،

با توجه به اجرای دستورالعمل های جدید در مورد استفاده پایدار از سموم دفع آفات، انتظار می رود ارزش بازار محصولات زراعی و سم پاشی با کمک هوا افزایش یابد. تقاضا برای ظرفیت تولید، مستقیماً با افزایش محصولات مزرعه افزایش می یابد. مزارع به دنبال سم پاشی با ظرفیت بالاتر هستند، زیرا به صرفه جویی در زمان صرف شده برای پر کردن مخازن کمک می کند.

بسیاری از کشورها برای خرید تجهیزات کشاورزی و ماشین آلات، وام گرفتن از بانک ها را برای کشاورزان تسهیل کرده اند. به دلیل پیشرفت های تکنولوژیکی، فروشندگان برای تسهیل کار کشاورزان، سمپاش های خودکار و سمپاش های باتری را معرفی می کنند که این امر می تواند هم در بهبود کار آنان موثر باشد و هم صرفه جویی بالایی در هزینه و وقت آنان داشته باشد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت سمپاش کدام اند؟

 • چشم انداز رقابتی

بازار جهانی سمپاش های کشاورزی به شدت پراکنده است. تحولات زیادی در بازار اتفاق می افتد. با این حال، از بین همه استراتژی های اتخاذ شده و بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش، مشارکت کشاورزان رایج ترین عامل است و به دنبال آن ادغام و خرید می تواند بر قیمت سمپاش تاثیرگذار باشد. شرکت های مهم با گسترش دسترسی به محصولات خود به تعداد بیشتری از فروشندگان، شبکه های خود را گسترش می دهند.

سایر افراد و کارکنان موجود در بازار مورد مطالعه شامل افرادی هستند که بر کشاورزان با زمین هایی با مقیاس کوچک و متوسط ​​در مقایسه با کشاورزان در مقیاس بزرگ تمرکز می کنند و بر این اساس بیشتر نیازهای تجهیزات کشاورزی خود را برآورده می کنند.

نکات طلایی در خرید سمپاش

یک سمپاش خوب می تواند تضمین کند که شرایط ایده آل هنگام تکمیل فرآیند کشاورزی امروزی به دست می آید. در طول دوره فرآوری کشاورزی، تعداد زیادی فعالیت حرفه ای انجام می دهید، برعکس، انتظار دارید در پایان سال تلاش بی وقفه محصولی پربار در سطح مزرعه خود داشته باشید. در این صورت قطعا به یک سمپاش خوب نیاز دارید. یک سمپاش خوب، تعریفی فراتر از یک سمپاش، با ساختار یا طراحی مواد عالی است.

یک سمپاش خوب باید با توجه به نیاز فضای خاک قابل کشت انتخاب شود. سمپاش یک سمپاش عالی است. علاوه بر بهره مندی از مصالح ساختمانی مرغوب، با فضای مورد نظر نیز سازگاری کامل دارد و ما را در ارائه عملکرد مناسب سمپاشی سردرگم نمی کند. در اینجا چند نکته مهم در انتقال سمپاش به محل مناسب آورده شده است.

اولین قدم برای یافتن یک سمپاش خوب، درک سطح نیازهای خود است. شما باید بر اساس اندازه فضای زیر سمپاش مدل مناسب را انتخاب کنید. برای فضاهای کوچک کشاورزی یا محیط های شهری و صنعتی یک سمپاش شارژی کافی است. اما در مورد یک مزرعه بزرگ با تعداد زیادی گیاه یا درخت در باغ، استفاده از سمپاش لانه زنبوری یا حتی موتور مغناطیسی توصیه می شود. سمپاش باید با نوع فضای مزرعه سازگار باشد.

نتیجه گیری:

امروزه استفاده از سیستم های رباتیک در زمین های کشاورزی بزرگ و باغ ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است که ماشین آلات سم پاشی پیشرفته از این فناوری استفاده می کنند. در این روش ماشین های خودکار می توانند آفت کش ها و مواد مغذی را به طور هدفمند و به موقع استفاده کنند. این پیشرفت تکنولوژیکی باعث شده است که فعالیت کشاورزی کارآمدتر و سازگار با محیط زیست باشد.

با این حال، اکثر کارگران مزرعه از محدودیت دوز و خطرات آفت کش ها بی اطلاع هستند و نیاز به آموزش مناسب در مورد شیوه های یکپارچه مدیریت آفات دارند. در مجموع انتظار می رود که استفاده بیشتر از تراکتورها در بخش کشاورزی باعث استفاده از سمپاش های مختلف شود.

در کشورهایی مانند ایالات متحده، آلمان و فرانسه و در کشورهای توسعه یافته آسیایی مانند ژاپن، میزان جذب تراکتور بیشتر است؛ اما فقدان اطلاعات مناسب، منابع اقتصادی ناکافی برای جمع آوری و درک اطلاعات مورد نیاز برای عملکرد سمپاش ها و فقدان مهارت های تکنولوژیکی در میان کشاورزان، چالش های اصلی بازار هستند. اینجاست که بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت سمپاش و کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می تواند کمک شایانی به کشاورزان کند تا هم از روند قیمت ها برای خرید سمپاش مطلع شوند و هم میزان آگاهی خود را بالا ببرند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر