خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

فن سیرکوله گلخانه

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

تحلیلی بر طراحی تا اصول نصب فن سیرکوله گلخانه ای

ایده استفاده از سالن های بزرگ در ابعاد صنعتی برای پرورش گیاهان، مرغداری ها و یا پرورش قارچ و هر موضوع صنعتی دیگری بسیار رونق پیدا کرده است. یک سالن بزرگ و سرپوشیده کاملا ایزوله از جریان هوای محیط خارج، فضای زیستی کاملا ایده آلی را برای رشد گیاهان تا پرورش حیوانات فراهم می کند.البته وقتی می ‌توانیم این فضای زیستی ایزوله شده را در دراز مدت و کاملاً موثر داشته باشیم که از یک جریان هوا دائمی در محیط بهره مند باشیم.انواع متنوع از فن های گلخانه ای در ابعاد صنعتی برای خلق این جریان هوایی پیوسته طراحی شده، مورد استفاده قرار می گیرند. انواع فن سیرکوله گلخانه ای یکی از نمونه ‌های اصلی و کاملاً مناسب برای نصب در فضاهای صنعتی می باشند.
فن سیرکوله گلخانه
استفاده کلیدی در نصب انواع فن سیرکوله گلخانه ای در ایجاد جریان هوایی است. اما در امتداد این جریان هوایی برخی اهداف دیگر را نیز در نظر می گیریم. فاکتورهایی مانند یکنواخت سازی دما و ثبات در سطح رطوبت هوا نیز در حضور کارکرد مداوم فن سیرکوله گلخانه ای و البته دیگر فن ها تکمیل می شود.به طور کلی وقتی می خواهیم فضای زیستی گیاهان در محیط گلخانه تا حیوانات در فضاهای صنعتی را یکنواخت و قابل تحمل سازیم، از سیستم ‌های گردش هوا متکی بر انواع فن ها، خصوصا فن سیرکوله گلخانه ای استفاده می کنیم.اما قبل از آنکه بخواهیم تشریح کاملی در شناخت انواع فن سیرکوله گلخانه ای داشته باشیم، باید چراییی ایجاد شرایط متعادل و پایدار زیستی در فضای گلخانه را بررسی کنیم. اینکه چگونه و تحت چه شرایطی می ‌توانیم چنین محیط پایدار زیستی را تداوم ببخشیم.

فن سیرکوله و تاثیر آن در ایجاد زیستگاه گلخانه ای

هدف اصلی ما از خلق یک فضای گلخانه ای، پرورش گیاهان در محیطی کاملاً مستقل از فضای اطراف آن می باشد. به این ترتیب می توانیم فارغ از شرایط آب و هوایی در هر فصلی از سال بدون احساس خطر از انواع عوامل بیماری زا و یا هجوم آفات، کشت گسترده ‌ای از گیاهان را تدارک ببینیم.این فضای محصور شده، هر اندازه در ایجاد محیط امن برای رشد گیاهان توانمند است، در برقراری یک زیست بوم پایدار و حساب شده ناتوان می باشد.یک سالن گلخانه ای به خودی خود قادر به ایجاد جریان هوایی نیست. از این ‌رو هوای راکد در چنین فضایی به سرعت گرمای محیط را جذب کرده، داغ خواهد شد. از طرفی چنین هوای راکدی نمی تواند سطح رطوبت مناسبی نیز داشته باشد. این شرایط به هیچ حالت نمی تواند به عنوان یک فضای زیستی ایده آل برای گیاهان و حتی زندگی حیوانات باشد.برای آنکه بتوانیم در محیط گلخانه به پرورش گیاهان روی آوریم، باید بتوانیم تعادل دمایی پایدار و یکنواختی را در تمام فضاهای گلخانه ای پدید آوریم. از طرفی چنین فضایی باید سطح رطوبت مناسبی داشته باشد. گیاهان در یک هوای خشک قادر به ادامه زندگی نیستند.این همه را که کنار هم می گذاریم، لزوم ایجاد یک سیستم تهویه مطبوع گلخانه ای را ضروری خواهیم دید. سیستمی که بتواند با خلق یک جریان هوایی پیوسته و البته یکنواخت در فضای گلخانه، جدا از تامین هوای تازه، سطح دما و رطوبت محیط را در یک تعادل پایدار نگه دارد.فن سیرکوله گلخانه ای یکی از اجزای کلیدی در احداث چنین سیستم های تهویه مطبوع می باشد. لکن این سیستم ها چگونه کار می کنند؟ و با ایجاد چه الگویی است که می توانند هوای راکد در یک محیط گلخانه ای را به شکلی یکنواخت به جریان انداخته، سطح دمای رطوبت آن را متعادل نگه دارند؟
فن سیرکوله گلخانه

نقش فن سیرکوله در سیستم های تهویه گلخانه ای

از سیستم ‌های تهویه گلخانه ‌ای با هدف خلق تعادل دمای مرطوب در فضای گلخانه استفاده می شود. این تجهیزات را با عنوان سیستم پد و فن گلخانه ای یاد می کنند. در این سیستم حضور پد سلولزی و یا هر واسط تبخیری دیگری در یک سمت فضای گلخانه باعث افزایش رطوبت هوا می باشد. در آن سوی گلخانه استفاده از فن اگزاست های قدرتمند گلخانه ای برای مکش قدرتمند هوا نصب خواهد شد.جریان هوایی که از جانب پره های خنک کننده به سمت فن های اگزاست گلخانه ای برقرار می ‌شود، دمای محیط گلخانه را خنک کرده، در یک شرایط متعادل رطوبتی قرار می دهد. البته اگر بتوانیم جریان هوای پایدار خود را از جانب واسط تبخیری تا فن اگزاست گلخانه ای ثابت و یکنواخت نگه داریم.فن اگزاست های گلخانه ای هر اندازه قدرتمند باشند، نمی ‌توانند در سالن ‌های غالباً طویل گلخانه ای قدرتمند ظاهر شوند. هوای خنک شده با آب در میانه فضای گلخانه گرفتار می شود و نمی تواند تداوم حرکت خود را در محیط داشته باشد.در چنین حالتی با یک کوران هوایی مواجه هستیم. هوای دم کرده ای که قادر به حرکت در طول بلند فضای گلخانه نمی باشد. انواع فن سیرکوله گلخانه ای برای تداوم حرکت هوا در چنین فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرند.یک فن سیرکوله مرغداری و یا گلخانه ای درست در میانه محیط گلخانه و یا مرغداری نصب خواهد شد. این فن ها مانع از راکد شدن هوای خنک شده هستند و تمام هوای محیط اطراف خود را به سمت جلو برای رسیدن به فن اگزاست ها با هدف تخلیه از محیط گلخانه هدایت می کنند.حضور فن سیرکوله گلخانه ای باعث جبران افت فشار در میانه فضای سرپوشیده است. به این ترتیب با وجود این دست از فن ها در کنار دیگر اجزای سیستم تهویه مطبوع گلخانه ای شاهد ایجاد یک زنجیره پیوسته از حرکت هوا هستیم. حرکتی پیوسته که کاملاً حساب شده در حضور فن سیرکوله گلخانه ای تقویت خواهد شد.به این ترتیب با نصب انواع فن سیرکوله گلخانه ای می ‌توانیم به مقدار قابل توجه در افزایش بازده سرمایشی کولرها و یا سیستم پد و فن گلخانه ای و حتی کارکرد سیستم های گرمایشی اعم از هیترها و یا جت هیترها تأثیرگذار باشیم.

نحوه طراحی فن سیرکوله گلخانه ای

قاعده طراحی فن سیرکوله گلخانه ای بسیار ساده است. آنها را با الگوی هدایت هوا طراحی می کنند. لذا قاعده طراحی مبتنی بر مکش و پمپاژ هوا می باشد. البته برای این منظور باید طراحی دستگاه فن متکی بر هدایت هوا باشد.از این رو برای فن سیرکوله گلخانه ای از یک قاب فلزی استوانه ای طویل استفاده شده است. این استوانه فلزی بزرگ که غالباً طولی در حدود 0.5 متر دارد، مسیر هدایت هوا به سمت فن در انتهای استوانه را تامین می نماید.موتور الکتریکی که وظیفه گردش پروانه فن سیرکوله گلخانه ای را بر عهده دارد، در انتهای این استوانه فلزی نصب خواهد شد و این موتور پروانه ای که قطر پره های آن برابر با قطر استوانه فلزی است را با سرعتی بالا به حرکت خواهد انداخت.برای آنکه این دستگاه از هر نظر امن باشد، هر دو سمت استوانه بزرگ بلند را با توری هایی از جنس استیل می پوشانند. به این ترتیب عملاً به غیر از هوا هیچ جسم خارجی دیگری قابلیت مکیده شدن به داخل فن سیرکوله را ندارد.
فن سیرکوله گلخانه
 جهت مکش هوا از سمت دهانه باز به سمت دهانه ای که موتور را میزبانی می ‌کند، می باشد. هر چه قطر دهانه فن سیرکوله گلخانه ای بزرگتر باشد، قابلیت مکش هوایی بالاتری را خواهد داشت. این موضوع باعث افزایش قدرت مکش فن مورد نظر است.البته دهانه بزرگتر که با افزایش ظرفیت مکش هوا همراه است، نیاز به نصب پره های قویتر و بزرگتری دارد و در عین حال باید در تکاپوی نصب موتور قدرتمندتری نیز باشیم.

مشخصه های فنی انواع فن سیرکوله گلخانه ای

قدرت موتور در گردش پروانه فن سیرکوله گلخانه ای ارتباط کاملاً مستقیم با ابعاد دهانه آن دارد. انواع فن سیرکوله گلخانه ای را در سایزهای ۴۰،۵۰ و۶۰ سانتیمتری طراحی می کنند. برای یک فن سیرکوله ۴۰ سانتیمتری از موتور با قدرت ۱۸۰ وات استفاده خواهد شد.این مقدار برای نصب شدن در فن سیرکوله ۶۰ سانتیمتری همراه با موتوری در قدرتی فراتر از ۴۰۰ وات تنظیم شده است. فن سیرکوله ۵۰ سانتیمتری یک سایز میانه است. از این رو می ‌توان از موتورها در رنج قدرتی متنوع در تکمیل طرح ساخت آنها استفاده کرد.به هر صورت همراه با هر مدلی از فن سیرکوله ۴۰ سانتیمتری تا فن سیرکوله ۶۰ سانتیمتری که باشید، قدرت مکش چندان بالایی را در کارکرد این تجهیزات نخواهید داشت. یک فن سیرکوله به مراتب ضعیف تر با قدرت کارایی کمتر از فن اگزاست های گلخانه ای می باشد.اینکه چرا آنها را ضعیف تر طراحی می کنند، موضوعی است که در جای خود همراه با ادامه مطلب خواهیم پرداخت. لکن ظرفیت هوادهی انواع فن سیرکوله گلخانه ای چیزی در حدود ۴۷۰۰ الی ۶۷۰۰ متر مکعب بر ساعت خواهد بود. این مقدار برای یک فن سیرکوله ۴۰ سانتیمتری در کمترین مقدار و در طراحی یک فن سیرکوله ۵۰ یا ۶۰ سانتیمتری در بالاترین مقدار است.برای بررسی فنی یک فن سیرکوله هیچ استادکاری در تکاپوی درک قدرت موتوری و یا سایز نهایی دستگاه نمی باشد؛ بلکه ملاک در کارآیی فن است. اینکه تحت چه شرایطی می تواند هوا را از محیط اطراف خود مکیده و تحت چه شرایطی این هوا را در محیط اطراف پس از خود پخش می کند.لذا در مشخصه های فنی انواع فن برای فروش فن سیرکوله گلخانه ای دو ملاک دیگر نیز وجود دارد. اول آنکه فن مورد نظر قادر است هوا را حداکثر از چه فاصله ای مکش نماید و اینکه در امتداد مکش توانایی پرتاب هوا تا چه فاصله ای در محیط پس از خود را خواهد داشت.بسته به طراحی تا قدرت موتوری به کار رفته در فن سیرکوله گلخانه ای قدرت مکش از مقدار ۴ الی ۷ متر متغیر است. این موضوع نقشی کلیدی در فروش فن سیرکوله گلخانه ایدارد. هر چه ابعاد کوچکتر همراه با نصب موتورهای ضعیف تر باشد، قدرت مکش نیز کاهش پیدا می ‌کند.
فن سیرکوله گلخانه
 در آن سوی فن سیرکوله گلخانه ای نیز شاهد رنج تغییرات عددی در محدوده ۱۰ الی ۱۵ متر برای قدرت پرتاب باد هستیم. این معیار یعنی مقدار قدرت مکش تا ظرفیت پرتاب، معرف نحوه نصب و محاسبات چیدمان در انتخاب تعداد فن سیرکوله مناسب برای محیط گلخانه می باشد. غالباً تعداد فن ها و فاصله میان آنها را عددی انتخاب می کنند که بتوانند تمام محیط گلخانه را پوشش بدهند.محل نصب انواع فن سیرکوله گلخانه ای در ارتفاع فضای گلخانه، جایی نزدیک به سقف بنا می باشد. این فن قرار است هوای راکد شده در فضای گلخانه را مکیده و در طول محیط گلخانه به حرکت اندازد.پس بهترین مکان برای نصب آنها در ارتفاع محیط گلخانه است. فن سیرکوله شش پره استانداردترین ایده برای طراحی آن است. لکن به موازات استفاده از فن سیرکوله شش پره، شاهد طراحی بر الگوهای 7 و حتی 5 پره نیز هستیم. بدنه را از جنس استیل می سازند تا در مقابل هوای مرطوب فضای گلخانه ‌ای مقاومت کافی داشته باشد. این بدنه استیل از طریق دو زنجیر که آنها نیز از جنس استیل هستند، بر سقف فضای گلخانه نصب خواهد شد.

مزایای نصب فن سیرکوله گلخانه ای در فضای گلخانه ای

-     فن سیرکوله گلخانه ای نقش تکمیلی در بهبود عملکرد سیستم فن و تهویه اصلی گلخانه دارد. فن سیرکوله گلخانه ‌ای با جبران افت فشار در انتقال هوا با گردش هر چه بهتر و البته یکنواخت هوا است. به این ترتیب می ‌تواند راندمان کلی سیستم های سرمایشی و یا گرمایشی در محیط گلخانه ‌ای را افزایش دهد. از این رو در کاهش مصرف انرژی محیط گلخانه نقش کلیدی خواهد داشت.-     استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای باعث تعادل گرمایی بهتری در فصل زمستان خواهد شد. در فصل سرد سال که تمام محیط های گلخانه ‌ای از انواع سیستم های گرمایشی بهره مند هستند، هوای گرم شده تمایل به حرکت به سمت بالا و تجمع در زیر سقف گلخانه دارد. در این حالت از کف سالن تا سقف فضای گلخانه‌ رنج متنوعی از تغییرات دمایی را خواهیم داشت. این چالش در پرورش گیاهان گلخانه ای به هیچ حالت مورد قبول نمی باشد.در فضای گلخانه که گیاهان غالباً در ارتفاع میانی به سر می ‌برند، رسیدن به یک تعادل دمایی در ارتفاع میانی از فضای گلخانه اهمیت پیدا می‌ کند. نصب صحیح و حساب شده انواع فن سیرکوله گلخانه ای در تامین یک دمای ایده آل برای ارتفاع رشد گیاهان بسیار تعیین کننده است.-     نصب فن سیرکوله گلخانه ای باعث عملکرد بهتر سیستم کنترل دمایی است. در یک سیستم کنترل دمایی گلخانه ای از سنسورهایی که در نزدیکی گیاهان نصب می شوند، برای پایش دما استفاده می شود.وقتی حرارت رو به سقف فضای گلخانه در حال حرکت است، سنسورهای تشخیص دما قادر به پایش صحیح دمای حاکم شده بر محیط گلخانه نیستند در این حالت این سنسورها نمی ‌توانند در زمانی درست عملیات قطع و وصل هیترهای تولید گرما را صادر کنند.در نتیجه عملاً با یک سیستم تولید گرمایی که به هیچ حالت در شرایط کارکرد بهینه ای نیست مواجه هستیم. اما وقتی یک فن سیرکوله گلخانه ای را نصب می کنیم باعث گردش مناسب هوای گرم شده، عملکرد بهتر و دقیق تر سنسورهای تشخیص حرارت حاصل می شود.
فن سیرکوله گلخانه
 -     نصب فن سیرکوله گلخانه ای از انباشت رطوبت در هوای گرم سقف گلخانه جلوگیری می کند. اگر نتوانیم جریان هوای عمودی را در فضای گلخانه ایجاد کنیم، رطوبت هوا تحت تاثیر حرکت رو به بالای هوای گرم قرار گرفته، حالتی دم کرده را در فضای گلخانه ای ایجاد می کند.  این فضای دم کرده مناسب برای رشد مطلوب گیاهان نمی ‌باشد. با حضور درست یک فن سیرکوله گلخانه ای از ایجاد هوای دم کرده در محیط گلخانه جلوگیری خواهیم کرد.-     فن سیرکوله گلخانه ای تاثیر مثبتی در عملکرد سیستم سرمایشی دارد. این فن ها با تقویت جریان هوای سیستم پد و فن گلخانه ای است که می ‌توانند حلقه سرمایش محیط گلخانه را تکمیل کنند. از طرفی فن سیرکوله باعث تخلیه هر چه سریعتر و البته کارآمدتر هوای راکد در محیط گلخانه خواهد شد. بدون حضور فن سیرکوله گلخانه ای، فن اگزاست ها قابلیت مکش هوا را ندارند. در نتیجه با یک انباشت هوای راکد در محیط گلخانه مواجه هستیم.-     یک فن سیرکوله که به درستی در محیط گلخانه نصب شده باشد، قادر است تا آلودگی ها، گرد و غبار و یا گازهای مسموم تولید شده در محیط گلخانه را خارج کند. تخلیه سریعتر هوا مزیت استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای است. لذا در صورت هر گونه آلایندگی در محیط گلخانه به سرعت می توانیم آن را از فضای گلخانه خارج سازیم.به هر صورت برای رسیدن به یک تعادل دمایی ماندگار همراه با گردش هوای کامل در محیط گلخانه نیاز به نصب اصولی تعداد معینی از فن سیرکوله گلخانه ای داریم. غالباً در سالن های کوچک که ظرفیت فن اگزاست ها پاسخگوی تخلیه هوای محیط است، چندان نیازی به حضور یک فن سیرکوله گلخانه ای احساس نمی شود.اما وقتی ابعاد گلخانه بسیار بزرگ و غالباً بسیار دراز می شود، نصب فن سیرکوله گلخانه ای بهترین ایده در تامین هوای مطلوب و یک تهویه کامل از گلخانه با صرف هزینه مناسب است.

نقش فن سیرکوله مرغداری در پرورش ماکیان

به موازات طرح توسعه سالن های گلخانه ای که با هدف پرورش انواع گیاهان زراعی دایر هستند، سالن های پرورش مرغ نیز در شکل و شمایلی یکسان حضور دارند. در این سالن ها که غالباً دراز طراحی می شوند، تعداد زیادی از مرغ نگهداری می شود. خصوصاً در سالن هایی که از تعداد بالای مرغ های تخم گذار نگهداری می کنند. مرغ ها نیز به مانند گیاهان نسبت به تغییرات شدید دمایی حساس هستند.آنها نمی توانند یک هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد به مدت طولانی زنده بمانند. از طرفی سالن های مرغداری بسیار بیشتر از یک فضای گلخانه‌ ای مستعد تولید دی اکسید کربن و مصرف اکسیژن هستند.اگر نخواهیم ایده جامعی در طراحی یک سیستم تهویه مرغداری داشته باشیم، عملاً با خطر نابودی تمام مرغ ها مواجه هستیم. استفاده از فن اگزاست ها برای تخلیه هوای راکد مرغداری ها بسیار متداول است. اما این فن اگزاست ها تا مساحتی از اطراف خود را پوشش می‌ دهند. برای تخلیه در مساحت کل گلخانه باید از انواع فن سیرکوله مرغداری استفاده کنیم.
فن سیرکوله گلخانه
 فن سیرکوله مرغداری در اسلوب طراحی هیچ تفاوت خاصی با مدل های گلخانه ای ندارد. لذا با خیال راحت می توانید یک فن سیرکوله گلخانه ای را در محیط مرغداری نصب کنید. نقش فن سیرکوله گلخانه ای در محیط مرغداری جلوگیری از تنش های دمایی می باشد. مرغ ها حیوانات حساسی هستند و نسبت به تنش های دمایی عکس العمل های طبیعی اما نامناسبی دارند. بدن یک مرغ به مانند هر بدن دیگری در هر موجود زنده دیگری برای هماهنگ شدن با شرایط محیطی سازگار است. افزایش دمای محیط گلخانه و یا کاهش شدید دمای آن در مدت زمانی کوتاه احتمالاً باعث مرگ و میر مرغ ها نشود؛ اما باعث پاسخ طبیعی در بدن آنها خواهد شد. استرس دمایی در فرآیند تخم گذاری مرغ ها تاثیرات منفی می گذارد. یک تغییر شدید دمایی باعث کاهش شدید در قدرت تخم گذاری مرغ ها می شود. از طرفی اگر هدف از پرورش مرغ ها رسیدن به گوشت باشد، باید شرایط زیستی به گونه ‌ای باشد که قسمت عمده از خوراک مرغ تبدیل به گوشت شود. هر گونه شرایط دمایی نامناسب باعث صرف انرژی در بدن مرغ خواهد شد. این موضوع مانع از تبدیل شدن مواد غذایی به گوشت است. بلکه باعث افزایش حجم فضولات تولید شده توسط مرغ خواهد شد.استفاده از فن سیرکوله مرغداری باعث ایجاد یک جریان هوای مطلوب همراه با تأمین یک شرایط دمایی ماندگار است. شرایطی که می تواند بهترین فضای زیستی برای رشد و تخم گذاری مرغ ها را فراهم آورد.

مزایای نصب فن سیرکوله گلخانه ای

-    برعکس گیاهان، مرغ ها به شکل فزاینده ‌ای مستعد تولید فضولات هستند. این حجم بالای فضولات آنچنان است که در اندک زمانی قادر است تا محیط مرغداری را مملو از گاز آمونیاک نماید. این گاز به شدت سمی است و در اندک زمانی باعث مرگ ‌و میر کشنده مرغ ها خواهد شد.از این رو باید در تخلیه هر چه سریعتر گاز آمونیاک پیش قدم باشید. نصب انواع جت فن گلخانه ای در محیط مرغداری باعث تخلیه هر چه سریعتر هوای آلوده است.در نظر داشته باشید که مرغ ها به شکل دائمی در سالن مرغداری نگهداری می شوند. لذا به شکل دائمی این فضا مستعد تجمع گاز آمونیاک می باشد. در نتیجه باید به شکل دائمی در تکاپوی تخلیه گاز آمونیاک باشیم. به این ترتیب بهره مندی از جت فن گلخانه ای مناسب برای فضای مرغداری در تعداد کافی اهمیت بالایی دارد.-    مرغ ها به مانند تمام حیوانات به سطح بالایی از اکسیژن برای زنده ماندن نیاز دارند. تعداد بالای آنها در یک فضای بسته باعث مصرف شدید اکسیژن هستند. در یک سالن مرغداری اگر تهویه خوبی حضور نداشته باشد، به سرعت با کاهش سطح اکسیژن همراه هستیم.این موضوع کاملا خطرناک و چالش برانگیز است. چرا که عملاً حیات تمامی مرغ های سالن مذکور را تهدید می کند. نصب فن سیرکوله مرغداری با هدف تخلیه هر چه سریعتر هوا باعث ورود هوای تازه است.این هوای تازه سرشار از اکسیژن بوده، می ‌تواند تضمین کافی در تداوم زندگی مرغ ها باشد. از فن سیرکوله گلخانه ای در تخلیه هر چه کارآمدتر هوای محیط گلخانه و یا مرغداری استفاده می شود. اما این فضاها تنها محیط های مستعد نصب این تجهیزات نمی باشند. در هر سالنی که قرار است گردش موثر و یکنواخت هوا داشته باشیم، می توانیم از یک فن سیرکوله گلخانه ای استفاده کنیم.دامداری ها، سالن های پرورش قارچ، انواع سوله های صنعتی و تولیدی، فروشگاه ها و سالن های عمومی در مراکز تجمع انسانی نمونه هایی از اماکنی هستند که قابلیت نصب انواع فن اگزاست گلخانه ای را دارند.
فن سیرکوله گلخانه
 -   یکی از عمده موارد استفاده برای فن سیرکوله گلخانه ای نصب در سالن های پرورش قارچ می باشد. در این سالن ها تعادل دمای ماندگار در رطوبت هوا فاکتور کلیدی و تاثیرگذاری است. هوای مرطوب باید در تمام فضای سالن پرورش قارچ به یک میزان و در شرایطی ایده‌ آل توزیع شده باشد.اگر نتوانیم این تعادل ماندگار رطوبت را تامین نماییم، رشد قارچ ‌ها با چالش مواجه خواهد شد. فن سیرکوله گلخانه ای در تامین این هوای مرطوب و یکنواخت تاثیرگذار است.عموما از فن سیرکوله گلخانه ای در زمان های بعد از آبیاری قارچ ها استفاده می شود. اگر بعد از آبیاری، سطح قارچ را در حالت خیس رها کنیم، قارچ تولید شده مستعد کپک زدن و سیاه شدن است. از فن سیرکوله گلخانه ای در زمان بعد از آبیاری قارچ ها استفاده می شود تا بتوانیم آب مانده بر سطح قارچ ها را خشک کنیم.

چرا قدرت تولید هوا در فن سیرکوله بالا نیست؟

انواع فن سیرکوله در مقایسه با نمونه ‌های اگزاست فن ها دارای قدرت پرتاب باد کمتری هستند. در حالیکه ظاهراً ظرفیت نصب موتورهای قدرتمندی را خواهند داشت. وقتی بتوانیم موتور الکتریکی قدرتمندتری را نصب کنیم، قاعدتاً بهتر می توانیم هوای اطراف در فن سیرکوله را مکیده، جریان هوای مورد نظر را به جهت تخلیه هوای راکد گلخانه تکمیل کنیم.با این وجود در خروجی هوای انواع فن سیرکوله گلخانه ای شاهد قدرت چندان بالایی نیستیم. این موضوع را می توان در هر دو جنبه کلیدی از طراحی فن سیرکوله گلخانه ای بررسی کرد.-   اول آنکه انواع فن سیرکوله گلخانه ای قرار است به شکل آویزان شده از سقف فضای گلخانه ای طراحی شوند. چنین استقراری را نمی توان با موتورهای قدرتمندی همراه کرد. موتورهای قدرتمند با تولید بادی قوی عملاً باعث عدم تعادل استقرار فن سیرکوله گلخانه ای خواهد شد. لذا شرایط ایده ‌آل به جهت نصب این تجهیز را از دست خواهیم داد.-    دلیل دوم بسیار کلیدی تر از دلیل اول همراه با شرایط حاکم بر فضای گلخانه و یا محیط مرغداری می باشد. هدف از نصب فن سیرکوله گلخانه ای ایجاد یک جریان هوای آرام و پیوسته است تا بتوانیم هوای راکد در محیط را خارج سازیم. حضور موتورهای قدرتمند در طراحی فن سیرکوله گلخانه ای که باعث تولید هوای خروجی قدرتمندی است، عملاً شرایط متعادل در فضای گلخانه را مختل می کند.هر فن سیرکوله گلخانه ای قرار است هوای محیط اطراف خود را مکیده و آن را به چند متر جلوتر هدایت کند تا در نهایت با حضور یک فن سیرکوله گلخانه ای دیگر به سمت اگزاست فن ها هدایت شوند و یا آنکه توسط اگزاست فن ها مکیده شده و به سمت خارج از فضا هدایت شوند. در این سیر انتقال هوا، مجاز به شتاب گیری نیستیم.هوای اطراف گیاهان را باید به آرامی از کنار آنها جمع آوری نموده و به آرامی در طول فضای گلخانه انتقال دهیم. وقتی قدرت موتوری را بر هم می زنیم، عملاً با خلق جریان های هوای سنگین در فضای گلخانه‌ ای هستیم. جریان هواهایی که کاملاً شرایط رشد ایده آل گیاهان را تحت تاثیرات منفی قرار خواهند داد.
فن سیرکوله گلخانه
 از طرفی یک فن سیرکوله گلخانه ای زمانی می تواند تعادل گرمایی را در محیط گلخانه دایر سازد که عاری از هر گونه تنش در جریان هوا آن را در محیط گلخانه بچرخاند. قدرت پرتاب بالای هوا عملاً باعث آشفتگی در این متعادل سازی دمایی است.لذا انواع فن سیرکوله گلخانه ای را با موتورهای تقریباً کم توان طراحی می ‌کنند تا بتوانند با نصب تعداد مناسبی از آنها به شکلی ملایم که برای ما قابل به احساس نیست، هوای محیط بسته گلخانه را جابجا کنند.لکن سوال کلیدی بعدی آن است که تعداد فن سیرکوله گلخانه ای مناسب برای یک فضای مشخص از محیط گلخانه چه مقدار است؟ چطور این تعداد را محاسبه می کنند؟ و چگونه موقعیت قرارگیری تعداد فن سیرکوله گلخانه ای را در سقف فضا چیدمان می کنند؟

ایده ها در چیدمان فن سیرکوله گلخانه ای

هدف اصلی در نصب تعداد مناسب از فن سیرکوله گلخانه ای رسیدن به یک تعادل گرمایی است. فن سیرکوله گلخانه ای با مکیدن هوای اطراف و دمیدن ملایم آن در محیط پس از خود این تعادل را تامین می نماید.به طوری که می‌ تواند از انباشت هوای گرم در زیر سقف فضای گلخانه در ایام سرد از سال تا به جریان انداختن هوای خنک شده از سیستم فن و پد گلخانه ای تأثیرگذار باشد. غالباً در هر سالن گلخانه ‌ای و یا مرغداری از تعداد متعددی فن سیرکوله گلخانه ای استفاده می شود. اما آیا این استفاده شدن همراه با چیدمان درست آنها دارای قواعد مشخصی است؟در مشخصه های فنی انواع فن سیرکوله گلخانه ای مطرح کردیم که فاکتور قدرت مکش تا قدرت پرتاب هوا یکی از معیارهای کلیدی در سنجش کارایی هر نوع فن سیرکوله گلخانه ای می باشد. عدد قید شده در قدرت مکش معرف آن است که فن سیرکوله گلخانه ای قادر است تا هوا را در چه ابعادی از محیط اطراف خود بمکد.در مقابل عدد قید برای قدرت پرتاب نیز معرف آن است که این فن سیرکوله گلخانه ای مورد نظر ما تا چه اندازه قادر است تا هوای خارج شده از خود را پخش کند. به این ترتیب هر مدل از فن سیرکوله گلخانه ای قابلیت مانور دهی در یک مساحت مشخص از محیط اطراف خود را دارد.اگر فضای گلخانه شما برابر با این مساحت تعریف شده است، قاعدتاً نصب یک فن سیرکوله گلخانه ای در مرکز فضا قابلیت کامل در تامین تعادل دمایی تا تخلیه هوای گلخانه را حاصل کرده است. اما اگر فضای گلخانه بزرگتر از مساحت عملیاتی فن سیرکوله گلخانه ای باشد، دیگر باید دست به کار باشیم و با نصب چندین عدد فن، تمام فضای گلخانه را پوشش بدهیم.اینکه برای محیط گلخانه به نصب چند عدد فن سیرکوله گلخانه ای نیاز است، ماجرای تقریباً ساده ای است. کافی است موقعیت فن ها را در محیط گلخانه به گونه ای در نظر بگیریم که از همپوشانی منطقه عملیاتی آنها اطمینان پیدا کنیم.وقتی مساحت منطقه عملیاتی هر فن سیرکوله گلخانه ای را می دانیم و این مساحت را از طریق فاکتورها در قدرت مکش تا تخلیه فن سیرکوله گلخانه ای به دست آورده ‌ایم، بدون کوچکترین خطایی می توانیم موقعیت نصب آنها را پیش ‌بینی کنیم. چرا که دیگر حالت ‌های همپوشانی آنها را درک کرده ایم.
فن سیرکوله گلخانه
 اصولاً تعداد مناسب برای نصب فن سیرکوله گلخانه ای تا موقعیت نصب آنها نسبت به یکدیگر و دیواره های سالن گلخانه ای به شکلی است که انتهای منطقه عملیاتی هر فن سیرکوله، آغاز منطقه عملیاتی فن بعدی است. در نتیجه هر فن سیرکوله گلخانه ای هوایی را دریافت می کند که توسط فن قبلی پرتاب شده است.

طراحی شکل فن سیرکوله گلخانه ای

فن سیرکوله گلخانه ای طراحی نشده است تا با نصب بر دیوار و یا سقفی قابلیت مکش هوا را داشته باشد. آنها قرار است در میانه فضای گلخانه مستقر شوند. از این رو در شکل ظاهر به حالت یک استوانه های بلند طراحی می شوند تا کاملاً هم مساحت با قطر پروانه فن خودشان باشند. اما ایده استوانه ای شدن آن برای چه چیزی است؟اگر فن سیرکوله گلخانه ای را در عرض کم و کاملاً باریک می ساختند، قابلیت مکش تا هدایت هوای مکیده شده وجود نداشت. در واقع از آنجا که هیچ فضای ایزوله ای در دو سمت فن اگزاست گلخانه ای وجود ندارد، هوای دمیده شده کاملاً مستعد بازگشت به محیط مکیده شده خواهد شد.برای آنکه بتوانند میان فضای هوای مکیده شده تا محیط هوای دمیده شده فاصله انداخته باشند، انواع فن سیرکوله گلخانه ای را به شکل استوانه هایی با عرض زیاد طراحی می کنند. جنس این استوانه ها از متریال فولاد استیل ضد زنگ است.این فن ها کاملاً در جریان هوای مرطوب گلخانه قرار دارند. لذا کاملا مستعد تأثیرپذیری از قدرت مخرب رطوببت هستند. اگر آنها را از فلزات ضد زنگ نسازیم، به سرعت تخریب خواهند شد.استیل بهترین متریال برای ساخت بدنه فن سیرکوله گلخانه ای است. اما استیل گران قیمت است. لکن در برخی از مدل ‌ها برای کاهش قیمت از متریال آلومینیوم برای ساخت بدنه فن سیرکوله گلخانه ای استفاده می شود. آلومینیوم قدرت و استحکام استیل را ندارد؛ اما به مانند استیل می ‌تواند در مقابل قدرت فرسایش رطوبت مقاومت کند.

طراحی پایه ها در فن سیرکوله گلخانه ای

پایه ها محل اتصال زنجیر است تا به کمک آنها بتوانیم فن سیرکوله گلخانه ای را در ارتفاع فضای گلخانه ای نصب کنیم. این پایه ها را در زاویه های مناسب، طوری طراحی می کنند که در نهایت با استقرار فن سیرکوله گلخانه ای مانع از حرکت آن باشند.با حضور این پایه ها همراه با یک اتصال درست و ایمن، با وجود حالت آویزان مانند فن سیرکوله، هیچ گونه حرکتی در حین کار دستگاه وجود نخواهد داشت.
فن سیرکوله گلخانه
 

طراحی پره ها در فن سیرکوله گلخانه ای

انواع متداول در نمونه ‌های فن سیرکوله شش پره می باشند. اما در مدل هایی خاص تر برای تامین جریان هوایی ملایم تر برخی ایده ها همراه با طراحی پروانه های 3 و یا ۵ پره هم هستند. پره ها را نیز از جنس فولاد استیل طراحی می کنند. اما گاها در نمونه هایی خاص شاهد بهره گیری از متریال آلومینیوم در طراحی پره های فن سیرکوله گلخانه ای می باشیم.انواع فن سیرکوله گلخانه ای را در سایزهای استاندارد شده ۳۵،۴۰،۵۰ و ۶۰ سانتیمتری طراحی می کنند. هر چه ابعاد بزرگتر باشد، بهره‌مندی از یک موتور الکتریکی قدرتمندتر ضروری است. لذا در مدل ‌های کوچکتر از موتورها با توان ۱۴۰ واتی تا مدل های قویتر در توان ۷۰۰ واتی برای طراحی این سایزها انتخاب شده اند.اصولا طراحی فن سیرکوله 40 و 35 در ابعاد کوچک با موتورهای تکفاز همراهند. اما در مدل‌ های بزرگتر مانند فن سیرکوله ۵۰ و البته فن سیرکوله ۶۰، علاوه بر استفاده از موتورهای تکفاز، شاهد بهره مندی از موتورهای سه فاز نیز هستیم. این موتورها در مدل های تکفاز تا نمونه های قدرتمند سه فاز جریان کشی در بازه 0.6 الی 3.2 آمپری دارند.به هر صورت در کار با هر مدل از انواع فن سیرکوله گلخانه ای که باشید، قدرت هوادهی کلیدی ترین فاکتور در طراحی تا استفاده از آنها می باشد. قدرت هوای فن سیرکوله 40 چیزی در حدود 3400 متر مکعب به ازای هر ساعت کار است.این مقدار برای فن سیرکوله ۶۰ برابر با عدد بسیار بزرگ ۱۰۰۰۰ متر مکعب هوا بر ساعت می باشد. لکن این تفاوت قدرت باعث جابجایی قابل توجهی در سطح فشار هوای خارج شده از فن نشده است.در یک فن سیرکوله 40 شاهد فشار هوای خروجی در حدود 1.5 پاسکال هستیم. در حالیکه همرا با حجم ۱۰۰۰۰ متر مکعبی فن سیرکوله 60 تنها فشار هوای 115 الی ۱۲۰ پاسکال تولید می ‌شود. این مشخصه تعریف کاملی از لزوم جریان هوای کم فشار در خروجی فن سیرکوله گلخانه ای می باشد.

مزایای کار با فن سیرکوله گلخانه ای

-    وزن کمی در مقابل فن اگزاست های گلخانه ای دارند. یک فن سیرکوله گلخانه ای به مراتب از انواع اگزاست فن های طراحی شده برای فضاهای صنعتی و کارگاهی دارای وزن کمتری است. از این رو برای نصب شدن بر سقف های تقریباً ضعیف در سالن های گلخانه ای مناسب هستند. این وزن کم باعث شده است تا مراحل نصب فن سیرکوله گلخانه ای نیز به راحتی صورت گیرد.-    یک فن سیرکوله گلخانه ای از ظرفیت هوادهی بسیار بالایی برخوردار است. آنها می توانند در یک ساعت کارکرد مقدار هوای بسیار بالایی را مکیده و در فضای سالن گلخانه ای و یا محیط مرغداری به گردش اندازند.از آنجا که مصرف برق در موتورهای کم توان آنها بسیار اندک است، تامین راندمان کاری بالا از مشخصه های عام در کار با هر نوع فن سیرکوله گلخانه ای می باشد. یک جت فن گلخانه ای در طراحی ایده آل می تواند تا حدود ۹۰ درصد راندمان کاری را تامین نماید.-    هر مدل از فن سیرکوله گلخانه ای با قابلیت نصب بسیار سریع و تقریباً آسانی همراه هستند. برای نصب آنها نیاز به طراحی قاب و یا فضای خاصی نیست. کافی است قلاب هایی را در سقف بنای گلخانه تعریف کنید تا به راحتی بتوانید فن سیرکوله گلخانه ای را نصب نمایید.در نصب این فن ها حساسیتی برای ایزوله کردن محیط اطراف فن دیده نمی شود. در واقع آنها به شکل آویزان از سقف بنای گلخانه سوار هستند. در این حالت دیگر نیازی برای تلاش در ایزوله کردن آنها احساس نمی شود.-    در طراحی انواع فن سیرکوله گلخانه ای موتور الکتریکی به شکل مستقیم بر پروانه دستگاه نصب است. در واقع طراحی ساده و استوانه ای شکل فن سیرکوله گلخانه ای اجازه نصب شدن موتور در کنار اتصال تسمه به پروانه را نمی دهد.اتصال مستقیم به موتور به پروانه در افزایش راندمان کاری فن تأثیرگذار است. از طرفی در این حالت باید از موتورها با سرعت گردش کمتری استفاده کنیم. این موضوع باعث حرکت روان و کم صدای پروانه خواهد شد.-    انواع مدل ها در طراحی فن سیرکوله گلخانه ای از صدای بسیار اندکی در حین کار بهره مند هستند. در واقع طراحی این فن ها بر الگوی کارکرد با صدای آرامی است. چرا که آنها باید دقیقاً در مرکز فضای گلخانه نصب شوند.اگر قرار به کارکرد با صدای بسیار بالایی باشند، عملاً محیط گلخانه را در فضای غیر قابل تحمل فرو خواهند برد. یک فن سیرکوله گلخانه ای در محیط گلخانه آنچنان آرام کار می ‌کند که شما متوجه حضور آنها نخواهید شد.-   طراحی هر نوع از فن سیرکوله گلخانه ای با آن ظاهر استوانه ای شکل همراه با بدنه استیل بسیار زیبا است. آنها در محیط گلخانه های تزیینی و یا فضاهای فروشگاهی تاثیر منفی در دیزاین فضا ندارند؛ بلکه برعکس می تواند ظاهری جذاب را برای سقف فضای شما تداعی سازند.-    از مشکلات بزرگ در فضاهای گلخانه ای افزایش سطح رطوبت در فصل زمستان است. این رطوبت بالا باعث یخ زدگی است. فن سیرکوله گلخانه ای با خلق یک جریان ملایم و پیوسته از هوا تاثیر چشمگیری در کاهش سطح رطوبت هنگام زمستان دارد. هوایی که در جریان است یخ نمی زند و نمی گذارد تا هیچ قطره آبی هم بر سطح گیاهان یخ زده بماند.-    استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای در محیط گلخانه باعث سرعت بخشیدن به دمای ایده آل آن است. این فن ها با ایجاد یک جریان پیوسته هوایی در تمام فضا به راحتی هوای گرم و سرد را در محیط توزیع کرده تا در نهایت به یک دمای ایده ‌آل و تنظیم شده برسیم.این ویژگی در تکمیل سیستم های کنترل حلقه بسته دمایی تأثیرگذار است. در این سیستم ها از سنسورهایی برای تشخیص دمای محیط گلخانه استفاده می شود.این سنسورها غالباً به شکل انفرادی هستند و تنها دمای یک نقطه از فضای گلخانه را سنس می کنند. اگر تعادل دمایی در محیط گلخانه حاکم نباشد، احتمال آنکه سنسور سیستم کنترل دمایی گلخانه دچار خطا بشود بسیار بالا است. استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای در یکسان کردن دما برای تمام فضای گلخانه تاثیر مثبتی در عملکرد هر چه دقیق تر سیستم کنترل حلقه بسته دمایی گلخانه دارد.-    ایجاد جریان پیوسته هوایی باعث می شود تا حجم هوای بیشتری در میان برگ های گیاهان در جریان باشد. به این ترتیب احتمال مواجه شدن مقدار دی اکسید کربن بالاتری برای گیاهان فراهم است.وقتی گیاهان در جریان هوای بیشتری قرار می گیرند، این شانس را دارند که از درصد CO2 بالاتری بهره مند شوند. از این رو در تکمیل فرایند فتوسنتز موفق تر هستند. در نتیجه می توانند محصولات بیشتر با کیفیت بالاتری را تولید کنند.
فن سیرکوله گلخانه
 -   استفاده از فن سیرکوله گلخانه ایمانع از ایجاد میعان در دیواره ها و سقف فضای گلخانه خواهد شد. در نتیجه مانع، از دست رفتن سطح بسیار بزرگی از رطوبت فضا می شود. میعان وقتی صورت می گیرد که هوای راکد گرم و البته مرطوب در مرز فضا در مجاورت دیواری باشد که در آن سوی آن سرما حضور دارد.میعان سطح رطوبت هوای گلخانه را تخلیه می کند و آن را به شکل قطرات آب درآورده بر سر گیاهان می پاشد. چنین اتفاقی به هیچ حالت جریانی مطلوب برای رشد گیاهان نمی باشد. اما حضور فن سیرکوله گلخانه ایمانع از ایجاد هوای راکد می شود. در نتیجه عملا استعداد ایجاد میعان وجود ندارد.-    در فصل گرما که عملیات خنک سازی محیط گلخانه همراه با تخلیه هوای گرم بر عهده فن اگزاست ها می باشد، حضور فن سیرکوله گلخانه ای باعث تخلیه بهتر و موثرتر هوای گرم است. این فن ها به شکل زنجیره ‌ای حجم هوای راکد در فضای گلخانه را به حرکت انداخته، در اختیار اگزاست فن ها قرار می دهند.در نتیجه در خنک شدن فضای گلخانه تاثیر بالایی دارند. از طرفی فن سیر گوله گلخانه ای رطوبت هوای خنک را متعادل می کند. این رطوبت متعادل شده برای تداوم زیست گیاهان ضروری است.-    حضور انواع فن سیرکوله گلخانه ای مانع از شیوع انواع بیماری ها در سطح گیاهان می باشد. حتی استفاده از فن سیرکوله مرغداری ها هم در سلامتی هر چه بیشتر ماکیان تاثیرگذار است. آنها با تخلیه هوای آلوده مانع از سرایت هر چه سریعتر عوامل بیماری زا هستند.اکثر عوامل بیماری زا با پخش شدن در هوای گلخانه منتشر می شوند. اگر بتوانیم با ایجاد جریان هوایی مانع از نشست عوامل بیماری زا باشیم، عملا بر کنترل بیماری ها مسلط خواهیم شد. فن سیرکوله گلخانه ای در جریان انداختن دائمی هوا تاثیر گذار است.-    استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای در کاهش تعرق بر روی برگ های گیاهان در فضای گلخانه تاثیرگذار است. این تعریق بر روی برگ ها باعث تخریب باروری گیاهان است. از این رو استفاده از فن سیرکوله که تمام رطوبت هوا را در هوا نگه می دارد، مانع از تعرق شده، ادامه باروری موثر گیاهان را باعث می شود.تعرق بر برگ ها تاثیر منفی بر طراوت برگ دارد. این قطرات ریز آب مانع تکمیل صحیح عملیات فتوسنتز خواهد شد.در محیط بسته گلخانه با وجود هوای مرطوب احتمال شبنم بستن بر برگ های گیاهان بسیار بالا است. در نتیجه عملا بار آوری محصولات گلخانه ای را تهدید میکند. حضور فن سیرکوله گلخانه ایتاثیر مثبتی در کاهش شبنم در سطح گلخانه دارد.دلیل استفاده از فن سیرکوله گلخانه ای تعریف ساده و مشخصی دارد. اینکه بتوانیم محیط گلخانه را در یک شرایط زیستی مناسب و کاملاً یکدستی قرار دهیم، شاید بتوانیم یک محیط کوچک گلخانه ای در ابعاد صنعتی را تنها با الگوی نصب فن اگزاست ها توسعه بدهیم.اما به این سادگی ها در تامین تعادل دمایی موفق نخواهیم شد. فن اگزاست ها غالباً عملکردی دوره ای دارند. آنها به شکل دائمی کار نمی کنند؛ بلکه در زمان بندی های خاصی برای تخلیه هوای راکد در فضای گلخانه روشن می شوند. قدرت بالای آنها در تخلیه هوای راکد فضای گلخانه تاثیرگذار است. اما قادر به پایش تمام محیط گلخانه نیستند.یک فن اگزاست گلخانه ای تنها قادر است تا هوای راکد را مکیده، محیط را برای جایگزین شدن هوای تازه آماده سازد. اما برای یکدست کردن هوای وارد شده در محیط گلخانه هیچ برنامه ‌ای ندارد. هوای مکیده شده در محیط گلخانه به خودی خود قابلیت توزیع یکنواختی ندارد.این هوا سعی دارد تا هر چه سریعتر خود را به مکش قدرتمند فن اگزاست ها برساند. این فن سیرکوله گلخانه ای است که می ‌تواند هوای تازه وارد شده در محیط گلخانه را به شکلی هدفمند در محیط گلخانه توسعه داده، باعث یکنواخت شدن فضا بشود.
فن سیرکوله گلخانه
 در لیست قیمت فن سیرکوله شاهد انواع رنج های قیمتی هستیم. سایز در طراحی تا متریال در ساخت تاثیر مستقیم در لیست قیمت فن سیرکوله گلخانه ای دارد. در این بین مدل ‌های استاندارد شده فن سیرکوله 40 و فن سیرکوله 50 و فن سیرکوله 60 بیشتر از دیگر نمونه ها مورد توجه قرار می گیرند.فروش فن سیرکوله 50 سانتیمتری بیشتر از دیگر نمونه ها می باشد. قابلیت هوادهی مناسب همراه با قیمت مناسب در یک طراحی سطح میانی دلیل کافی برای این استقبال بالا است.البته در یک محیط گلخانه‌ ای غالباً به چندین عدد از فن سیرکوله گلخانه ای نیاز داریم. بهتر است در همان گام اول، نوع فن سیرکوله را به درستی انتخاب کنیم تا تمامی دستگاه ها را از یک نمونه در اختیار داشته باشیم. به این ترتیب در خلق هر چه یکنواخت تر شرایط زیستی محیط گلخانه توانمندتر هستیم.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5