خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

فیلتر دیسکی ورسک

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

انواع فیلتر دیسکی ورسک

آبیاری قطره ای از روش ‌های مدرن آبیاری است که در توسعه کشاورزی و مدیریت منابع آبی تا بهره ‌برداری بهینه از زمین تأثیری چشمگیر داشته ‌است. البته تنها زمانی در انجام درست آبیاری قطره ای موفق هستیم که بتوانیم جریان آبی پاک و عاری از آلایندگی را به سمت قطره‌ چکان ها هدایت کنیم. انواع فیلتر دیسکی تجهیزات طراحی ‌شده برای پاکسازی آب در سیستم ‌های آبیاری قطره ای هستند. فیلتر دیسکی ورسک یک محصول توانمند ایرانی است که از قابلیت کامل در پاکسازی آب برخوردار است.فیلتر دیسکی ورسک در ابتدای سیستم توزیع آبیاری قطره ای نصب می ‌شود و با تعریف شرایط فیلتراسیون کاملاً حرفه ‌ای می ‌تواند تمامی ذرات جامد و ناخالصی ‌های آب را جذب نماید. استفاده از فیلتر دیسکی ورسک به ماندگاری و کیفیت کار سیستم ‌های آبیاری قطره ای کمک می ‌کند و به نوعی در توسعه هر چه مناسب ‌تر فضاهای کشاورزی الزامی است.
فیلتر دیسکی ورسک
آبیاری قطره ای یک ایده ساده اما مؤثر برای توسعه فعالیت ‌های کشاورزی است. در این روش آب به وسیله لوله ‌های مخصوص در سراسر زمین ‌های کشاورزی و یا محیط باغ توزیع می ‌شود. این لوله ‌ها به شکل شبکه ‌ای در کل فضای مزرعه و باغ حضور دارند. لوله ‌ها به شکل منظم از میان تمام گیاهان و درختان باغ عبور می ‌کنند. به ‌ازای هر بوته گیاه کاشته ‌شده و یا هر تنه درخت باغ یک عدد قطره چکان متصل به لوله انتقال آب نصب خواهد شد.قطره چکان یا همان دریپر وظیفه دارد تا جریان آب را به شکلی پیوسته اما با دبی کم در پای گیاهان و درختان توزیع نماید. هر قطره چکان دارای یک نازل باریک است. ابعاد نازل در مقدار دبی آب تاثیرگذار است. سیستم آبیاری قطره ای در مدیریت منابع آب بهترین است و باعث اتلاف بسیار کم ‌آب می ‌شود. در عین ‌حال باعث رشد مناسب گیاهان خواهد شد و از رشد علف ‌های هرز جلوگیری می‌ کند. اما نازل باریک قطره‌ چکان ها پاشنه آشیل سیستم آبیاری قطره ای هستند. زیرا به ‌سرعت و با کوچکترین آلودگی در آب بسته می ‌شوند. نازل بسته ‌شده قطره چکان ها مانع از جریان یافتن آب خواهد شد.برای عملکرد صحیح آبیاری قطره ای باید شرایط کارکرد سالم تمامی قطره چکان ها را فراهم کنیم. برای این منظور باید از جریان آبی پاک و بدون آلودگی داشته باشیم. لذا لازم است تا در ابتدای شبکه از فیلتر دیسکی مخصوص آبیاری قطره ای نصب کنیم. انواع فیلتر دیسکی ورسک نمونه‌ های کاملاً حرفه ای هستند که تماماً برای پاکسازی آب در فضاهای آبیاری قطره ای طراحی شده ‌اند.فیلتر کشاورزی ورسک به طور کامل می تواند هر نوع ذرات جامد، گل و لای، جلبک ها، املاح و... را از داخل آب حذف کند. در نتیجه خطر رسوب املاح و یا حضور ذرات برای گرفتگی نازل دریپرها ناچیز می ‌شود. انواع فیلتر دیسکی ورسک به هدف پوشش انواع فضاهای باغبانی و کشاورزی در عبور دبی ‌های مختلف آب طراحی شده ‌است که به ‌قرار زیر هستند.

انواع فیلتر دیسکی ورسک

در ابتدای هر سیستم آبیاری قطره ای باید از فیلترهای دیسکی نصب کنیم تا از پاک بودن آب در داخل شبکه لوله‌ های آبیاری قطره ای اطمینان داشته باشیم. اما فیلتر نصب ‌شده باید ظرفیت کافی در عبور دبی آب سیستم را داشته باشد. به ‌این ‌ترتیب برای عبور آب انواع سیستم‌ های آبیاری قطره ای در زمین ‌های کوچک و بزرگ کشاورزی نیاز به سایزهای مختلف از فیلتر دیسکی داریم. موضوعی که مورد توجه کامل برند ورسک بوده ‌است. انواع سایزهای فیلتر کشاورزی ورسک به ‌قرار زیر هستند.
 1. فیلتر دیسکی ¾ اینچ ورسک
 2. فیلتر  اینچی پلیمری ورسک
 3. فیلتر 2 اینچ ورسک از مدل ‌های جک دار
 4. فیلتر 3 اینچ ورسک از مدل‌ های جک دار
 5. فیلتر پلیمری دیسکی 4 اینچ ورسک با طراحی جک اتوماتیک
هر کدام از این مدل‌ ها قابلیت ‌های خاص خودشان را دارند و می‌ توانند در فضاهای اختصاصی عملکردی کاملاً حرفه ‌ای داشته باشند. به ‌عنوان یک کشاورز کاربلد باید بتوانید از فیلتر در سایز مناسب برای راه‌ اندازی آبیاری قطره ای استفاده کنید. لذا نیاز به اطلاعاتی جامع از انواع فیلتر دیسکی ورسک دارید. در این مطلب سعی داریم تا هر کدام از این مدل‌ ها را به ‌تفصیل تشریح نماییم.
فیلتر دیسکی ورسک

آشنایی با برند تجاری ورسک

ورسک یک نام تجاری ایرانی است که برند رسمی شرکت ورسک اتصال می ‌باشد. شرکت ورسک اتصال در سال 1381 با هدف فروش تجهیزات آبیاری و صنعتی فعالیت جدی خود را آغاز کرد. این شرکت در ابتدا یک واسط تجاری در وارد کردن تجهیزات آبیاری بود. اما در ادامه به همت کارشناسان مجموعه تلاش مستمر برای طراحی تا تولید تجهیزات وارداتی در داخل کشور صورت گرفت.ورسک در سال 1391 برای اولین ‌بار پس ‌از سال‌ ها تلاش به ‌جهت راه ‌اندازی خطوط تولید، توانست بخشی از سبد محصولات وارداتی خود را تولید کند. در ادامه با پیگیری طرح توسعه بخش تولیدی شرکت در سال 1393 تولید قطره چکان های خود تنظیم از نوع PC آغاز شد. هم ‌اکنون این کمپانی بخش بزرگی از تجهیزات کلیدی در آبیاری باغبانی را تولید می‌ کند. محصولات بومی شده شرکت ورسک اتصال در حال حاضر هم‌ تراز محصولات مطرح از برندهای غربی است.شرکت ورسک اتصال، همزمان با راه ‌اندازی خطوط تولید، جریان واردات را رها نکرده ‌است و همچنان به‌ عنوان یکی از مطرح‌ ترین شرکت ‌های وارد کننده تجهیزات آبیاری شناخته می ‌شود. تا جاییکه طرف قرارداد مستقیم با برند هانتر آمریکایی می ‌باشد.انواع فیلتر دیسکی ورسک در امتداد تجارب شرکت برای طراحی و تولید تجهیزات آبیاری و باغبانی طراحی و تولید می ‌شوند و هم ‌اکنون در قامت تولید ایرانی از جمله محصولات اصلی برند ورسک می ‌باشند.

فیلتر دیسکی آبیاری چیست؟

در تحلیل انواع مدل ‌های فیلتر دیسکی ورسک باید از ماهیت خود دستگاه آغاز کنیم. اینکه اصولاً فیلتر دیسکی چیست؟ چگونه طراحی شده ‌است و به چه شکلی می ‌تواند ذرات معلق جامد را از حجم آب با دبی زیاد جدا نماید؟فیلتر دیسکی یک تجهیز ساده برای مصارف تصفیه آب است که فقط قابلیت جداسازی ذرات جامد و معلق در داخل آب را دارد. فیلتر دیسکی یک نوع فیلتر ثانویه است که در تکمیل بخش ‌های فیلتر شده اولیه سیستم‌ های آبیاری نصب می ‌شوند. در طراحی سیستم ‌های آبیاری از چندین طبقه فیلتراسیون استفاده می ‌شود. در اولین مرحله انواع توری با مش ‌های گوناگون نصب می ‌شوند. این توری ها مانع از عبور ذرات جامد بزرگ می‌ شوند. به ‌این ‌ترتیب سنگریزه ‌ها، شاخ و برگ ‌ها، گل ‌و لای و هر ذره بزرگ دیگر در پشت توری ها می ‌مانند تا آسیبی برای سیستم آبیاری نداشته باشند.توری ها هر اندازه از مش ‌های کوچک برخوردار باشند، باز هم نمی ‌توانند تمامی ذرات بسیار کوچک معلق در آب را جدا کنند. لذا در تکمیل مراحل فیلتراسیون از یک طبقه فیلتر دیسکی استفاده می ‌شود. هر فیلتر دیسکی از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیاد دیسک ‌های باریک تشکیل شده‌ است. دیسک ‌های باریک شبیه به واشرهای لاستیکی هستند و در تعداد زیاد بر روی ‌هم قرار می ‌گیرند. این مجموعه تماماً در یک محفظه بزرگ محصور می ‌شود.
فیلتر دیسکی ورسک
واشرهای لاستیکی ضخامت باریکی دارند. اما روی سطح آنها برجستگی ‌های کوچکی قرار دارد. وقتی دیسک ‌های واشر گونه بر روی هم قرار می ‌گیرند، این برجستگی ‌ها تبدیل به مجراهای کوچک برای عبور آب می ‌شوند. هر اندازه از تعداد واشرهای دیسکی بیشتری استفاده کنیم، ابعاد کلاهک فیلتر دیسکی بزرگتر می ‌شود. اما قابلیت عبور آب با دبی بالاتری فراهم است. آب از داخل فضای بسیار باریک ایجاد شده توسط برجستگی‌ های واشرهای دیسکی عبور می ‌کند. اما ذرات جامد و ناخالصی ‌ها در داخل این شیارها گیر می‌ کنند. به ‌این ‌ترتیب آب خارج ‌شده از داخل فیلتر دیسکی کاملاً پاکیزه و عاری از آلایندگی می ‌باشد.هر اندازه در طراحی فیلتر دیسکی از صفحات دیسکی با طراحی ظریف ‌تری استفاده شود، قابلیت فیلتراسیون دقیق ‌تری فراهم است. البته فیلترهای دقیق ‌تر خیلی زودتر از دیگر فیلترها بر اثر ته ‌نشین شدن آلایندگی‌ ها مسدود می ‌شوند. در بررسی مشخصات فنی فیلترهای دیسکی توجه به ابعاد کلاهک و همچنین قابلیت جذب ذرات اهمیت دارد. عموم فیلترها می ‌توانند ذرات با قطر 5 الی 120 میکرون را از آب جدا کنند. قیمت فیلتر دیسکی آبیاری قطره ای کاملاً وابسته به قابلیت جداسازی ذرات جامد می ‌باشد. هر اندازه فیلتر قابلیت جذب ذرات کوچکتری را داشته باشد، قیمت فیلتر دیسکی آبیاری قطره ای افزایش پیدا می ‌کند. فیلتر دیسکی ورسک از نمونه‌ های خوش ‌ساخت ایرانی است که قابلیت فیلتراسیون حرفه ‌ای، مناسب راه‌ اندازی سیستم ‌های آبیاری قطره ای را دارد.

مشخصات فنی فیلتر دیسکی ورسک

گرفتگی قطره چکان ها اصلی ‌ترین مشکلات در آبیاری قطره ای است. اصولاً عدم رضایت باغبان ‌ها از عملکرد درست قطره چکان ها مربوط به سهل ‌انگاری در فیلتراسیون درست آب می ‌باشد. وقتی آب جاری‌ شده در سیستم را کاملاً اصولی و قاعده‌مند فیلتر نکرده باشید، همیشه خطر مسدود شدن نازل محدود و کوچک قطره چکان ها وجود دارد.گرفتگی قطره چکان ها از گرفتگی ‌های فیزیکی که غالبا با گیر کردن دانه ‌های شن در نازل است، آغاز می ‌شود. گیر کردن هر دانه نازک شن و یا هر چیز مشابه باعث اختلال در جریان آب خارج ‌شده از دریپر‌ها می ‌شود. در نتیجه خطر رسوب بستن املاح و ناخالصی ‌های آب در نازل وجود دارد. در عین ‌حال با گرفتگی فیزیکی همیشه احتمال وقوع گرفتگی شیمیایی نیز قابل ‌پیش ‌بینی شدن است.انواع فیلتر دیسکی ورسک در سایزهای ¾، ، 2 و 3 اینچی طراحی می ‌شوند. برخی از مدل‌ های بزرگ مانند فیلتر 2 اینچ ورسک و یا فیلتر 3 اینچ ورسک از نوع جک دار هستند و به ‌راحتی در شرایط استقراری محکم بر روی زمین، درست در پای گیاهان باغ و مزرعه قرار می ‌گیرند.
 • انواع فیلتر دیسکی ورسک از مواد پلیمری با درجه استحکام بسیار مقاوم ساخته می‌ شوند. بدنه پلیمری این فیلترها مقاومت فیزیکی بسیار بالایی دارند و می‌ توانند در مقابل انواع حوادث و یا شرایط نامطلوب بدون آسیب جدی کار کنند. طول عمر زیاد از مشخصه ‌های برجسته در طراحی انواع فیلتر دیسکی ورسک می‌ باشد.
 • در طراحی واشرهای فیلتر دیسکی ورسک از شیارهای زاویه ‌دار استفاده شده ‌است. این شیارهای زاویه‌ دار باعث جریان ملایم ‌تر آب هستند که به ته ‌نشین شدن بهتر ذرات جامد و معلق در آب می‌ انجامد. به نوعی با طراحی شیارهای زاویه ‌دار قابلیت فیلتراسیون تجهیزات افزایش چشمگیری پیدا کرده ‌است.
 • فیلتر دیسکی ورسک در مقابل آب‌ های اسیدیته سطح مقاومت مناسبی دارد. این فیلترها می ‌توانند در مقابل تزریق انواع کودهای شیمیایی در آب برای رسیدن تا پای گیاهان مقاومت کنند و در مقابل شرایط اسیدیته خفیف آب کشاورزی آسیب نبیند.
 • فیلتر دیسکی ورسک با قابلیت تعویض فیلتر طراحی شده ‌است. به راحتی می‌ توانید مجموعه حلقه ‌های واشر گونه فیلتر را از داخل مخزن دستگاه خارج کنید. این مجموعه واشرها قابلیت شستشو شدن دارند. به ‌راحتی تمیز شده و مجدداً قابلیت نصب شدن در داخل فیلتر دیسکی ورسک را دارند. در عین ‌حال می ‌توانید کل مجموعه واشرها را با نمونه ‌های تازه تعویض کنید.
فیلتر دیسکی ورسک قابلیت جداسازی ذرات بسیار کوچک در حد چند میکرون را دارد. در نتیجه آب خارج‌ شده از فیلتر کاملاً پاکیزه و عاری از ناخالصی است. قطعا این فیلتر برای تصفیه آب آشامیدنی نمی ‌باشد. اما می ‌تواند یک خط آب کاملاً پاکیزه برای سیستم‌ های آبیاری قطره ای را تامین نماید.استفاده از فیلتر دیسکی ورسک باعث کاهش هزینه در نگهداری از سیستم آبیاری قطره ای می ‌شود. زیرا تمامی دریپرها تحت شرایط کارکرد کاملاً ایده ‌آل هستند و خطر مسدود شدن نازل آنها بسیار کم است. از طرفی وقتی قطره چکان ها تحت شرایط کارکرد ایده‌ آل هستند، مدیریت منابع آب الگوی مناسب ‌تری دارد. به تمامی گیاهان کشت شده مقدار جریان آب مناسبی می ‌رسد و می ‌توانیم از مقدار آب محدود در فضاهای گسترده ‌تری روش ‌های آبیاری قطره ای را پیاده ‌سازی کنیم.مشخصات فنی فیلتر دیسکی ¾ اینچ ورسکفیلتر دیسکی ¾ ورسک کوچکترین سایز استاندارد تعریف ‌شده از این برند ایرانی است که کاملاً برای پیاده ‌سازی سیستم ‌های سبک آبیاری در فضاهای گلخانه ‌ای و مزارع کوچک و باغات شخصی و همچنین فضاهای سبز شهری مناسب است. در طراحی این فیلتر از مدخل ‌های ¾ اینچی استفاده ‌شده است. لوله ‌های ¾ اینچی از مدل‌ های استاندارد هستند.فیلتر دیسکی ¾ اینچی ورسک طراحی ساده با تعریف بدنه ‌های پلیمری دارد. سایز دهانه ورودی با سایز دهانه خروجی فیلتر یکسان و برابر با قطر ¾ اینچ است. این فیلتر قابلیت عبور 90 مترمربع آب در هر ساعت را دارد. در عین ‌حال با درجه فیلتراسیون 120 میکرون طراحی شده ‌است.فیلتر دیسکی ورسک از مدل ‌های ¾ اینچی یک نمونه ساده است که برای حضور در سیستم ‌های سبک باغبانی طراحی شده ‌است. قیمت فیلتر دیسکی ورسک در این مدل کوچک ارزان است و مناسب با فعالیت سبکی که دارد، تنظیم شده‌ است. عموم موارد فروش فیلتر دیسکی ¾ اینچی ورسک برای پوشش فضاهای باغبانی، نیازهای گلخانه‌ ای، فضاهای سبز شهری و یا حضور در محوطه ‌های خانگی می ‌باشد.مشخصات فنی فیلتر دیسکی  اینچی ورسکفیلتر دیسکی ورسک با قطر دهانه ‌های  اینچی از مدل ‌های کوچک با قابلیت عبور آب متوسط است که مخصوص فعالیت در سطح باغ و باغچه ‌های متوسط طراحی شده‌ است. این مدل قابلیت درج فیلتراسیون 120 میکرون را دارد. دارای بدنه طراحی ‌شده پلیمری با سطح مقاومت بسیار بالایی است. این محصول از قابلیت‌ های عبور آب متوسطی برخوردار است و می ‌تواند تا حدود 120 مترمکعب آب را در هر ساعت عبور بدهد. این مقدار برای پوشش یک فضای متوسط باغبانی در حد چند هکتار کفایت می ‌کند. قیمت فیلتر دیسکی ورسک مدل  اینچی به نسبت کارایی در مقایسه با دیگر رقبا جایگاه کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه ای دارد.مشخصات فنی فیلتر 2 اینچ ورسکفیلتر 2 اینچ ورسک از نمونه ‌های کاملاً حرفه ‌ای با قابلیت عبور حجم گسترده ‌ای از آب می‌ باشد. این مدل مناسب استفاده برای آبیاری زمین ‌های متوسط و فضاهای بزرگ گلخانه‌ ای است. این فیلتر دیسکی ورسک دارای مدخل ‌های ورودی و خروجی 2 اینچی است. فیلتر 2 اینچ ورسک وزن سنگین و ابعاد تقریباً بزرگی دارد. لذا نمی‌ توان آن را بر روی لوله‌ ها نصب نمود.وجه تفاوت اصلی فیلتر 2 اینچ ورسک به نسبت مدل ‌های کوچکتر قبلی در روش نصب آن است. فیلترهای قبلی کوچک و سبک ‌وزن بودند و بر روی لوله ‌های انتقال آب نصب می ‌شدند. اما فیلتر 2 اینچ ورسک دارای جک برای استقرار در محلی ثابت است. لوله ‌ها باید به مدخل ‌های این فیلتر نصب شوند. برخی از ویژگی ‌های برجسته در طراحی این مدل فیلتر دیسکی ورسک به ‌قرار زیر هستند.
 • دارای یک بدنه یکپارچه پلیمری و بسیار مقاوم است. بدنه کاملاً مستحکم می ‌باشد و می ‌تواند در مقابل حوادث احتمالی فضای باغ و مزرعه مقاومت کند.
 • بدنه پلیمری دارای جک است. این جک ها به شکل زائده هایی در بخش زیرین بدنه پلیمری طراحی شده ‌اند و برای استقرار مناسب فیلتر کاربرد دارند. لذا برای شرایط نصب فیلتر 2 اینچی ورسک لازم است تا از قبل یک سکوی مناسب و کاملاً صاف با شرایط استاندارد در محیط مزرعه و یا باغ طراحی ‌شده باشد.
 • فیلتر 2 اینچ ورسک مناسب استفاده در منازل نیز می‌ باشد. این فیلتر قابلیت فیلتراسیون 120 میکرون دارد. به ‌این ‌ترتیب می‌ تواند آب را در حد نیازهای آشامیدنی تصفیه نماید. اما توصیه شده ‌است که از این فیلتر بزرگ ‌جثه فقط برای مصارف کشاورزی و باغبانی استفاده کنید.
مشخصات فنی فیلتر 3 اینچ ورسکفیلتر 3 اینچ ورسک از مدل ‌های کاملاً بزرگ با قابلیت عبور دبی بسیار بالای آب است. این مدل مناسب استفاده در مزارع بزرگ با کشت حرفه ‌ای و کاملاً مکانیزه می ‌باشد. غالبا از فیلتر 3 اینچ ورسک برای فیلتر اصلی در شبکه آبیاری مزارع بزرگ استفاده می ‌شود. این فیلتر دارای یک بدنه یکپارچه پلیمری و کاملاً مقاوم است. اما کلاهک فیلتر به وسیله یک بست فلزی به دیگر بخش ‌های بدنه متصل می ‌شود.فیلتر دارای مدخل‌ های 3 اینچی در سمت ورودی و خروجی است. در بخش پائینی دارای یک جک برای استقرار مناسب شاسی فیلتر است. اگر قصد استفاده از فیلتر ورسک را دارید، باید سکوی مناسب برای نصب این فیلتر بزرگ و سنگین ‌وزن را آماده کرده باشید. فیلتر 3 اینچ ورسک با مقدار درجه فیلتراسیون 120 میکرون طراحی شده ‌است. یک مدل فیلتر جک دار بزرگ ‌جثه با قابلیت عبور دبی آب زیاد، مناسب بزرگترین فضاهای کشاورزی و باغبانی است.مشخصات فنی فیلتر پلیمری دیسکی 4 اینچی ورسک در مدل‌ های جک دارفیلتر دیسکی ورسک در مدل‌ های 4 اینچی نمونه کاملاً بزرگ ‌جثه با قابلیت دبی بسیار بالایی است. یک مدل که به شکل دو طبقه فیلتر، مجزا از هم طراحی شده ‌است. این دو طبقه فیلتر مجزا از هم به موازات یکدیگر قرار دارند و هر کدام از آنها برای فیلتر کردن نیمی از حجم آب عبوری استفاده می ‌شوند.فیلتر دیسکی 4 اینچ ورسک ابعاد بسیار بزرگی دارد. برای استقرار درست این فیلتر از یک شاسی پلیمری بسیار مستحکم و جک دار استفاده‌ شده است. این فیلتر ابعادی کاملاً برجسته و کارکردی کاملاً حرفه ‌ای دارد. لذا باید در یک مکان استاندارد و سکوی کاملاً مستحکم با ارتفاع مناسب نصب شود.

نکات کلیدی در هنگام استفاده از فیلتر دیسکی ورسک

هر فیلتر دیسک ورسک دارای یک مدخل ورودی و یک مدخل خروجی است. قطر مدخل‌ ها برابر است. اما در هنگام نصب لازم است تا جهت ورودی و خروجی فیلتر را رعایت کنید. در صورت نصب اصولی و رعایت جهت ورودی و خروجی است که فرآیند فیلتر کردن آب از ذرات معلق صورت می ‌گیرد. در غیر این صورت یعنی اگر جای مدخل ورودی و خروجی را اشتباه بسته باشید، شرایط اِسمِز معکوس ایجاد می ‌شود. در این شرایط با ورود معکوس آب، در حال شستشوی فضای داخلی فیلتر دیسکی ورسک هستند. به ‌این ‌ترتیب نه ‌تنها فیلتری صورت نمی‌ گیرد؛ بلکه با شرایط اسمز معکوس تمام آلودگی ‌های داخل فیلتر خارج‌ شده و به سمت قطره چکان ها حرکت می ‌کند.
 • توصیه می ‌شود به ‌جای نصب یک فیلتر دیسکی بزرگ مانند نصب فیلتر 3 اینچ ورسک، چند عدد فیلتر با سایز کوچکتر مانند فیلتر 2 اینچ ورسک به شکل موازی نصب شود. به ‌این ‌ترتیب فرآیند فیلتراسیون بهتری انجام می ‌شود و در صورت نیاز به تعمیرات و بازدید فیلترها کل آب شبکه قطع نخواهد شد.
 • اگر قصد شستشوی فیلتر دیسکی ورسک از طریق روش اسمز معکوس را دارید، لازم است شیرها در بخش ‌های ورودی و خروجی فیلتر را مسدود کنید. به ‌این ‌ترتیب مانع از انتشار شستشو به سمت دیگر بخش‌ های سیستم می‌ شویم.
 • در هنگام شستشوی فیلتر دیسکی ورسک با روش اسمز معکوس باید شیر تخلیه انتهای کلاهک فیلتر را باز کنید. آب پس‌ از شستشوی فیلتر از طریق این شیر به ‌طور کامل تخلیه می ‌شود.
 • اگر آلودگی فیلتر دیسکی آنچنان زیاد است که روش اسمز معکوس پاسخگو نیست، باید مراحل شستشوی دستی آن را انجام بدهید. برای این کار باید فیلتر که مجموعه واشرهای شیاردار است را از داخل محفظه پلیمری خارج کنید و با آب در دمای 35 الی 40 درجه سانتیگراد بشوئید.
فیلتر دیسکی ورسک محصول ایرانی است که با کیفیت ساخت جهانی تولید می شود و می تواند با رقبای سرسخت غربی و آمریکایی رقابت کند. این محصول در ظرفیت های متنوع برای پوشش انواع نیازهای آبیاری طراحی شده است و در عین حال قدرت فیلتراسیون بسیار بالایی دارد. حضور فیلتر دیسکی ورسک در پاکیزه شدن آب کشاورزی کاملا موثر است و در بهبود عملکرد سیستم های آبیاری قطره ای از بهترین های بازار می باشد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5