خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان ایریتک (Irritec)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

قطره چکان نرمال ایریتک در جایی که خروجی ثابت در پای گیاه باشد انتخاب مناسبی به شمار می آید، در صورتی که دامنه تغییرات فشار افزایشی نداشته باشد و همچنین دارای عدم فشار بالا باشد. از این رو برای استفاده در باغ، تاکستان و گلخانه کاربرد زیادی  دارد. استفاده از قطره چکان کشاورزی یکی از راه هایی است که استفاده از آن می تواند بسیاری از نگرانی های کشاورزان را برطرف کند. قطره چکان کشاورزی قطعه ی کوچکی است که نقش مهمی را در زمینه ی کشاورزی  و آبیاری قطره ای عمل می نماید. همان طور که می دانید در کشورمان ایران با مسئله ای مهم و حیاتی به نام کم آبی رو به رو هستیم؛ در صورتی که در بسیاری از مشاغل از قبیل کشاورزی و باغداری به آب بسیاری احتیاج است. بسیاری از مناطق کشورمان از مسئله بی آبی بسیار رنج می برند از جمله کشاورزان که برای رشد محصولات خود به آب فراوانی نیازمندند. در این زمینه راه حل هایی وجود دارند که اثرات مخرب کم آبی را به حداقل می رساند. یکی از این راه حل ها استفاده از قطره چکان کشاورزی است که می تواند بسیاری از دغدغه های کشاورزان را در این زمینه کاهش دهد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این محصول پر کاربرد بپردازیم و علاوه بر معرفی آن، مزایا، کاربرد و نحوه استفاده آن را نیز بررسی کنیم. یکی از انواع آبیاری ها ، آبیاری قطره ای است. این نوع آبیاری در کشورهای پیشرفته بسیار مورد استقبال واقع شده است، برای این که آبیاری قطره ای  بازده بالاتری از محصول به آنها می دهد .جالب است بدانید که 100 درصد زمین های اسرائیل و نزدیک به 95 درصد از زمین های آمریکا بوسیله ی آبیاری قطره ای آبیاری می شوند.در آبیاری بارانی قطره چکان ها یا همان دریپر ها یکی از کاربردی ترین قسمت هر سیستم آبیاری قطره ای به حساب می آیند، قطره چکان ها خروجی های آب را تشکیل می دهند . انتخاب قطره چکان مناسب و با علامت  استاندارد ،  باعث می شود که هزینه‌های نگهداری به مقدار زیاد کاهش ‌یابد و زیانهای ناشی از مسدود شدن مجرا (هزینه تعویض قطره چکان ، آبیاری نشدن بوته‌هایی که قطره چکان آن بند آمده و در نتیجه کاهش محصول)  وجود نداشته و یا کمتر خواهد شد. 

قطره چکان ایریتک

 یکی از انواع قطره چکان های شناخته شده و معتبر که اکثر کشاورزان و باغداران از آن استفاده می کنند قطره چکان آید‌راپ (iDrop) ایریتک است، این قطره چکان را همانند سایر تجهیزات خود شرکت ایریتک ایتالیا برای موقعیت‌های مختلفی چون مزارع، باغ ها، تاکستان و گلخانه، در سه مدل PC (جبران‌کننده فشار) با دبی ثابت، نرمال و ضد چکه طراحی کرده است که بهترین کیفیت و کارآیی را دارد، ایریتک در جایی که خروجی ثابت در پای گیاه باشد بسیار مناسب است اما به شرطی که دامنه تغییرات فشار زیاد نباشد و همچنین فشار بالایی نداشته باشد .برای داشتن جریان ثابت در فشار ۶ تا ۵۰ متر آب، استفاده از دریپرهای PC و PCDS گزینه ی مناسبی است به ویژه برای سیستم‌های آبیاری قطره‌ای با طول زیاد و سیستم‌هایی که در شیب ها از آن ها استفاده می شود.  

ویژگی قطره‌ چکان ایریتک

 به طور کلی جنس قطره چکان ها از تکنو پلیمرهایی سخت می باشد که موجب می شود تا  قطره چکان در مقابل استفاده از کودهای شیمیائی و عوامل محیطی مانند سرما و آفتاب و اشعه ماوراء بنفش از  طول عمر و مقاومت بالایی برخوردار شود . ضمن اینکه ظاهر کلی  خروجی قطره چکان جهت نصب لوله های میکرو و مانیفولد های چند طرفه (لوله های پلی اتیلن سایز ۴ تا ۶ میلیمتر) مناسب است.شکل خروجی قطره‌چکان آیدراپ جهت نصب لوله‌های میکرو و مانیفولد‌های چند طرفه (لوله‌های پلی اتیلن سایز ۴ تا ۶ میلیمتر) مناسب است. ایریتک در  دبی‌های ۲، ۴ و ۸ لیتر در ساعت تولید شده است. - از مزایایی قطره چکان ایریتک می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- جریان متلاطم آب در داخل دریپر باعث جلوگیری از گرفتگی و رسوب زدایی قطره‌چکان می‌شود.2- دبی خروجی قطره چکان بر اساس رنگ‌بندی آن مشخص است.3- برای زمین‌هایی که دارای شیب کم و طول خطوط آبیاری قطره‌ای کوتاه هستند، دریپر نرمال ایریتک گزینه ی مناسب و مقرون به صرفه‌ای است.4-  آب را به صورت  یکنواخت در قسمت های مشخص شده پخش می کند.5- روی لوله ماکارونی 53 میلیمتر قابل نصب است. استفاده از قطره چکان کشاورزی یکی از راه هایی است که استفاده از آن می تواند بسیاری از نگرانی های کشاورزان را برطرف کند. قطره چکان کشاورزی قطعه ی کوچکی است که نقش مهمی را در زمینه ی کشاورزی  و آبیاری قطره ای ایفا می کند. قطره چکان ها برای استفاده به لوله های فرعی نصب می گردند. آب با فشاری برابر 1 وارد آب چکان می شود و در آنجا به فشار صفر می رسد. این ابزار کوچک کار بسیار بزرگی را انجام می دهد. آب دهی و کود دهی گیاهان و درختان را انجام می دهد. حتما که انتخاب قطره چکان کشاورزی موضوع بسیار مهمی برای کشاورزان خواهد بود و نیاز است که با مشورت و تحقیق قطره چکان کشاورزی مناسب و با کیفیتی را انتخاب نمایند تا دچار مشکل نشوند. دریپر های پایه دار یا قطره چکان های پیکان دار یا arrow dripper جهت آبیاری گلدان های داخل باغ و گلخانه ها بسیار مناسب هستند. قابل نصب روی لوله ماکارانی 4و5و6 میلیمتر هستند و بالاترین راندمان و عملکرد را به دلیل طولانی بودن مسیر جریان آب دارند و دارای ضریب تغییرات بسیار ناچیز می باشند.  مزایای این نوع دریپر امکان نصب دقیق دریپر در محل مورد نظر و پخش یکنواخت آب و امکان نصب سایر قطره چکان ها جهت افزودن قابلیت تنظیم فشار و آنتی سیفون بودن آنها است.
قطره چکان ایریتک (Irritec)
 

معرفی محصول قطره چکان ایریتک

 محصول قطره چکان ایریتک قطعه ی کوچکی است که در زمینه کشاورزی و به خصوص آبیاری قطره ای نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. برای استفاده از این قطره باید آن را به لوله های فرعی نصب کنید. در این حالت آب با فشار حدودا 1 به درون قطره چکان وارد شده و درون این قطعه فشار آن صفر می شود. این قطعه با اینکه اندازه کوچکی دارد اما در واقع کار بسیار بزرگی در زمینه کشاورزی و به خصوص در آب دهی و کود دهی انواع گیاهان و درختان انجام می دهد. توجه داشته باشید که انتخاب نوع قطره چکان متناسب با کار کشاورزی امری مهم محسوب می شود. پس با تحقیق و مشورت با کسانی که در این زمینه حرفه ای و مجرب هستند قطره چکانی مناسب و با کیفیت اخذ نمایید. قطره چکان های ایریتک دو نوع خروجی دارند که یکی از آن ها، خروجی چند منظوره و دیگری خروجی پیکان دار است. خروجی چند منظوره این قابلیت را دارد که برای لوله ماکارونی با قطر 4 میلی متر به منیفولد های 1، 2 و حتی 4 راهی وصل شود. توجه داشته باشید که اگر منیفولد را بر روی خروجی قطره چکان ایریتک نصب کنیم، می توانید قطره چکان را به وسیله لوله ماکارونی به راحتی به لترال وصل کنیم. البته شیوه گفته شده بیشتر برای مکان هایی مانند گلخانه خوب است و بیشتر در این مکان ها برای آبیاری گیاهان و گلدان ها مورد استفاده قرار می گیرد.علت استفاده از این روش جلو گیری از مصرف بی رویه آب است که موجب کنترل آن و صرفه جویی زیادی در هزینه ها می شود قطره چکان ایریتک در سه مدل pc ،normal، pcsdدر بازار ارائه می شود. در ادامه به بررسی هر یک از این سه مدل قطره چکان می پردازیم: 
 • قطره چکان مدل pc: این مدل از قطره چکان های ایریتک موجب می شود تا این قطعه در برابر تغییرات ناشی از فشار ثابت نگه داشته شود.همچنین در مکان هایی که ارتفاع یکسان نبوده و لترال با طول بسیار طولانی به کار برده شده است این نوع از قطره چکان ها، قطعه ی بسیار مناسبی به حساب می آیند و علتش این است که آب را به طور کاملا یکنواختی توزیع می کنند.
 • قطره چکان مدل pcsd: این نوع از قطره چکان ها قابلیت ضد چکه دارند. زمانی که میزان فشار قطر چکان به 0.2 بار می رسد، تمام آن ها بسته می شوند. این عامل موجب این می شود که آب داخل قطره چکان به طور کامل تخلیه نشود. از سوی دیگر زمانی که سیستم قطره چکان شروع به کار می کند؛ فشار به مقدار 0.48 بار می رسد. در این حالت، جریان آب موجود در قطره چکان ها بلافاصله برقرار می شود و قطره چکان ها به یکنواختی توزیع آب کمک بسیاری می کنند.
 • قطره چکان نرمال: این قطره چکان بر خلاف مدل های قبلی قابلیت تنظیم فشار و ضد چکه را در خود ندارد.
 

مزایای محصول قطره چکان ایریتک

 محصول قطره چکان ایریتک از مزایای بسیاری در عملیات کشاورزی و باغداری برخوردار است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم: 1.همان طور که می دانید آبیاری قطره ای برای زمین های کشاورزی سود بسیاری دارد. در این روش آب با استفاده از لوله های کم فشار و باریک به بیرون پخش می شود. به بیان ساده تر قطره چکان کشاورزی وسیله ای است که آب با فشار کم از آن خارج شده و زمین و باغ را به بهترین شکل آبیاری می کند.2.این قطعه فشار آب درون لوله های آب را کاهش داده و باعث می شود دبی تخلیه شده به اندازه یک لیتر در ساعت کم شود.3.استفاده از قطره چکان کشاورزی هزینه بهره برداری را بسیار کاهش می دهد.4.همان طور که از نامش هم پیداست در روش آبیاری قطره ای نسبت به سایر روش های موجود برای آبیاری به آب کم تری احتیاج است. در نتیجه این روش از نظر مصرف آب بسیار به صرفه است. به طور مثال آبی که در هنگام استفاده از قطره چکان مصرف می شود نصف مقدار آبی است که در روش های آبیاری بارانی و سطحی مصرف می شود.5.همان طور که می دانید رشد علف های هرز در زمین های کشاورزی از دغدغه های دیرینه و همیشگی محسوب می شود که کشاورز یا باغ دار را با زحمت و گاهی هزینه بسیار رو به رو می کند.در روش آبیاری با استفاده از قطره چکان دیگر نیازی نیست نگران رشد علف های هرز باشید زیرا در این روش، سطح خاک خیس نمی شود پس در نتیجه میزان رشد علف های هرز بسیار کاهش پیدا می کند.این مزیت خود مزایای دیگری را به دنبال دارد. در این روش آبیاری دیگر نیازی نیست کارگری را استخدام کنیم تا علف های هرز را جمع آوری کند و در نتیجه به وقت، انرژی و هزینه کم تری نیاز است.6.مزیت بعدی استفاده از این روش آبیاری، این است که لازم نیست دیگر فردی را برای کود دهی به درختان و گیاهان استخدام کنید زیرا می توانید کود را در آب آبیاری تزریق کنید.کود های محلول امروزه بسیار افزایش یافته است و برای روش آبیاری قطره ای بسیار به کار می آید. در نتیجه کود دهی با استفاده از این روش بسیار بهتر و به صرفه تر انجام می شود.7.این محصول پر کاربرد، به راحتی نصب می شود و به استفاده و به کار گیری از ابزار های مختلف نیازی نیست.8.در قطره چکان کشاورزی به تنظیم فشار نیازی نیست و خود قطعه می تواند تنظیم کننده باشد. علت این است که این قطعه، قابلیت جبران کننده فشار را نیز دارد.9.قطره چکان ها به صورت یک طرفه می باشند که این مزیتی به حساب می آید. زیرا از ورود آلودگی به درون این قطعه جلوگیری می کند.10.مزیت دیگر قطره چکان ایریتک این است که در برابر نور خورشید نیز مقاوم است.11.همچنین مزیت دیگر قطره چکان های ایریتک، این است که با استفاده از این روش آبیاری می توان درختان بیشتری را آبیاری کرد.12.قطره چکان های ایروتیک دبی خروجی ثابتی دارند.13.همچنین این قطره چکان ها دارای دیافراگم هستند که با استفاده از آن فشار آب را به خوبی کنترل می کنند. در واقع قابلیت کنترل آب در قطره چکان های کشاورزی یک مزیت بسیار خوب است.14.حرکت آب در این مدل از قطره چکان ها بسیار روان و بالاست و این قابلیت موجب می شود تا ذرات موجود در آب درون این قطعه رسوب نکند و مانع گرفتگی قطره چکان شود.15.مزیت دیگر قطره چکان ها این است که در حین استفاده لازم نیست قطره چکان را باز کرده و چک کنید که گرفتگی در آن وجود دارد یا نه.16.قطره چکان های ایریتک مجهز به تکنو پلیمر های سخت می باشد.17.جنس قطره چکان های ایریتک بسیار خوب است و از کیفیت بالایی برخوردار است به همین علت عمر مفید این قطعه هم بسیار زیاد می باشد.18.همچنین مقاومت قطره چکان ایریتک نسبت به شرکت های دیگر در مقابل گرما، سرما و در برابر کود های شیمیایی بسیار بیشتر است. 
قطره چکان ایریتک (Irritec)

انواع قطره چکان کشاورزی ایریتک

 همان طور که پیش از این هم گفته شد امروزه قطره چکان ها نقش بسیار مهمی را در زمینه فعالیت های کشاورزی و باغ داری ایفا می کنند. برای آبیاری درختان و گیاهان کشاورزی در روش آبیاری قطره ای از دو نوع قطره چکان می توان استفاده کرد: دریپر های تنظیم شونده: در این نوع همان طور که از نامش هم پیداست تنظیم قطعه با دست صورت می گیرد. این کار یعنی تنظیم قطره چکان توسط یک پیچ که روی قطعه تعبیه شده است صورت می گیرد.این دریپر ها مزیت هایی دارند. به طور مثال اگر در هنگام استفاده از این قطره چکان ها فشار آب کم باشد با تنظیم دریپر ها به راحتی می توان فشار آب آن را کنترل کرد. مزیت دیگر این دریپر ها این است که هزینه کمی دارند و نسبت به سایر روش های آبیاری ارزان تر هستند. 2.دریپر های خود تنظیم: این نوع از قطره چکان ها به صورت اتوماتیک هستند. این قطره چکان ها که خود تنظیم هستند بر اساس عددی که رویشان نوشته شده مشخص می شوند.برای نمونه اگر روی یک محصول قطره چکان نوشته شده باشد 4 لیتر بر ساعت معنیش این است که فقط می تواند در هر ساعت، 4 لیتر آب را از خود عبور بدهد. این قطعه نیز مزیت هایی دارد که مهم ترین آن این است که نیازی نیست دیگر آن را تنظیم کنید و وقت زیادی را صرف این کار کنید زیرا همان طور که از نامش پیداست دریپر خود تنظیم می باشد. از این دریپر ها اکثرا برای آبیاری زمین های بزرگ کشاورزی استفاده می شود. قطره چکان های ایریتک از نظر میزان و لیتر به چهار دسته تقسیم می شوند. به بیان ساده تر این سیستم آبیاری قطره ای 4 مدل دارد: 1.قطره چکان 2 لیتری ایریتک2.قطره چکان 4 لیتری ایریتک3.قطره چکان 8 لیتری ایریتک4.قطره چکان 24 لیتری ایریتک 

کاربرد محصول قطره چکان ایریتک

 این روش آبیاری برای بسیاری از اماکن مانند گلخانه ها، باغ ها، گلدان ها و زمین های کشاورزی کاربرد دارد. همان طور که پیش از این گفته شد قطره چکان ایریتک، یک روش آبیاری به نام آبیاری قطره ای است که با توجه به مزایای بسیار آن می توان گفت بهترین روش است. 

تعمیر و نگه داری قطره چکان ایریتک

 در وهله اول حتما قطره چکان با کیفیت بخرید. یکی از معایب قطره چکان بی کیفیت این است که پس از مدتی دچار گرفتگی می شود.دلیل این اتفاق علاوه بر کیفیت پایین محصول ممکن است بر اثر آب نا مناسب هم باشد.اگر می خواهید از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید؛ باید پیش از اینکه آب را داخل قطره چکان کشاورزی بریزید حتما آن را تصفیه کنید؛ به خصوص اگر آبی که از آن استفاده می کنید آب رودخانه ای باشد.اگر آب مورد استفاده تان زیر زمینی است بهتر است که از مواد شیمیایی در آن استفاده کنید. به طور کلی گرفتگی قطره چکان ها به سه علت به وجود می آید: 1.این قطعه گاهی به علت رسوبات معلق و غیر محلول که همان گرفتگی فیزیکی هستند دچار گرفتگی می شود.2.گاهی علت گرفتگی قطره چکان، گرفتگی بیولوژیکی است که علت آن باکتری ها و جلبک ها می باشد.3.ممکن است در حالتی گرفتگی قطره چکان گرفتگی شیمیایی باشد که علت آن مواد محلول در آب مانند مواد کلسیمی می باشد.در سیستم آبیاری کشورمان ایران اصولا گرفتگی سیستم های آبیاری به علت دو ماده کربنات کلسیم و آهن صورت می گیرد. 

قیمت قطره چکان ایریتک

 قیمت قطره چکان کشاورزی هم مانند سایر محصولات به کیفیت آن بستگی دارد. به طور مثال اگر قطره چکانی با کیفیت پایین خریداری کنید پس از مدتی آبیاری، این قطعه دچار گرفتگی شده و کاربر را به دردسر می اندازد.همان طور که می دانید عمر مفید یک قطعه بسیار حائز اهمیت است. از قطره چکان های خوب و باکیفیت که از عمر مفید بالایی هم برخوردار است می توان به قطره چکان های ایتالیایی ایریتک اشاره کرد. 

مشخصات قطره چکان ایریتک

 همانطور که می دانید این لوازم از تکنو پلیمرهایی سخت ساخته شده است که  موجب افزایش طول عمر و مقاومت قطره چکان در مقابل استفاده از کودهای شیمیائی و عوامل محیطی از جمله نور گرمای آفتاب یا سرما در زمستان  می شود .همچنین ظاهر خروجی قطره چکان آی دراپ ایریتک جهت نصب لوله های میکرو و مانیفولد های چند طرفه (لوله های پلی اتیلن سایز ۴ تا ۶ میلیمتر) مناسب است. 

دریپر نرمال – جریان متلاطم

 جریان متلاطم داخل دریپر باعث پیشگیری از گرفتگی و رسوب زدایی قطره چکان خواهد شد.ضمن اینکه دبی خروجی قطره چکان ایریتک بر اساس رنگ دریپر معین می باشد.همچنین انتخاب آن برای زمین های با شیب کم و طول خطوط آبیاری قطره ای کوتاه دریپر ایریتیک  نرمال گزینه مناسب و به صرفه ای می باشد 

دریپرهای PC – PCDS جبران کننده فشار

 • جریان متلاطم داخل دریپر باعث پیشگیری از گرفتگی و رسوب زدایی قطره چکان می گردد
 • دبی خروجی قطره چکان ایریتک بر اساس رنگ دریپر مشخص می باشد
قطره چکان ایریتک (Irritec)
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5