خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان بازشونده آکسیوس (Axios)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

قطره چکان بازشونده آکسیوس

هرجا صحبت از آبیاری قطره ای و خرید تجهیزات و ملزومات برای این شیوه آبیاری گیاهان باشد، حتما درباره قطره چکان بازشونده آکسیوس نیز گفته هایی شنیده می شود. قطره چکان کشاورزی یا دریپر آکسیوس، محصولی ساخت کمپانی پالا پلاست است که با پیدایش خود، سطح جدیدی از کیفیت و توانایی را برای کاربران این حوزه به ارمغان آورد.طراحی مدنظر در تولید دریپر آکسیوس از نوع بازشونده و جبران کننده فشار است. همانطور که می دانید، قطره چکان های جبران کننده فشار یا PC Dripper، از مکانیزمی برخوردار هستند که فشار و دبی جریان خروجی آب را کنترل کرده و آن را ثابت نگه می دارد.همچنین قابلیت بازشونده بودن آن نیز به کاربر این امکان را می دهد که بتواند کلاهک قطره چکان را باز کرده و آن را شست و شو دهد.در رابطه با شرکت سازنده این قطره چکان نیز باید گفت که پالاپلاست یک کمپانی یونانی است. این قطره چکان یونانی درواقع یکی از بهترین گزینه هایی است که می توان در بین ملزومات و ابزارهای آبیاری قطره ای موجود در بازار، از آن بهره برد.

با پیشرفت علم  در زمینه آبیاری کشاورزی وسایل به روزتر ی در اختیار کشاورزان و باغداران قرار گرفته که از جمله ی آن ها می توان به آبیاری قطره ای  اشاره کرد.

در آبیاری قطره ای آب از یک شبکه ی لو له ای کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده پخش می گردد. قطره چکان ها یا همان دریپر ها یکی از کاربردی ترین قسمت هر سیستم آبیاری قطره ای و آخرین نقطه ی آبیاری قطره ای به حساب می آید.  این نوع آبیاری نسبت به آبیاری بارانی و سطحی کارایی بهتری دارد.

در این روش آب به آهستگی در پای گیاه ریخته می‌شود که سبب صرفه جویی و افزایش بازدهی آبیاری می‌گردد. همچنین با توجه به این که مساحت و عمق کمی از سطح خاک خیس می‌شود، موجب کاهش میزان تبخیر آب نیز می‌گردد. 

 یکی از انواع قطره چکان ها، قطره‌چکان آکسیوس (Axios)است، کمپانی پالا پلاست   (Palaplast)یونان  تولید کننده ی این قطره چکان است.

آکسیوس با توجه به نیاز ما و نوع گیاه انتخاب می شود و جریان آب را به صورت منظم و یکنواخت به پای گیاه می ریزد. دریپر آکسیوس از مواد اولیه با کیفیت بالا ساخته شده و در مقابل نور آفتاب و اشعه ماوراء بنفش مقاومت بیشتری دارد.

با توجه به خود تنظیم بودن این قطره چکان، ما می توانیم برای آبیاری گیاهانمان برنامه ای منظم تنظیم کنیم و بطور دقیق بدانیم که چه مقدار آب نیاز است به هر درخت داده شود.

*از ویژگی ها ی مهم قطره چکان آکسیوس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-نوع دریپر خود تنظیم است و نیاز به تنظیم دستی ندارد.

-میزان خروجی آب  در این آب چکان دو لیتر بر ساعت است.

-امکان باز شوندگی در آن وجود ندارد و در برابر گرفتگی مقاومت بالایی دارد.

- آکسیوس نیازی به  بست نگهدارنده ی لوله ندارد.

-این قطره چکان دارای سیستم کنترل و جبران فشار (PC) و یکنواختی جریان آب است.

- امکان باز کردن کلاهک در آن وجود دارد بنابراین در صورت گرفتگی احتمالی آن‌ها می‌توان قطره چکان را بازکرد و با شستشوی دستی آن، گرفتگی را رفع کرده و دوباره از دریپر استفاده نمود.

- در سه دبی ۲ لیتر در ساعت (رنگ بنفش)، ۴ لیتر در ساعت (رنگ خاکستری) و ۸ لیتر در ساعت (رنگ آبی) موجود است.

از دیگر ویژگی های قطره چکان آکسیوس  می توان به موارد : مکانیزم خودشویندگی جهت جلوگیری از گرفتگی قطره‌چکان در طول دوره آبیاری و دیافراگم دقیق، جریان آب مداوم و دبی ثابت در محدود فشار مشخص اشاره کرد.

از قطره‌ چکان آکسیوس برای خطوط آبیاری قطره‌ای طولانی در باغ‌ها، مزارع و نیز زمین‌های دارای پستی و بلندی شیب دار  استفاه می شود، برای پروژه های بزرگی که میزان مصرف آب باید به دقت کنترل شده و جریان آب یکنواخت باشد بسیار مناسب است.

به دلیل کیفیت و قیمت مناسبی که قطره‌چکان آکسیوس نسبت به کارایی اش دارد مورد اعتماد و رضایت مصرف کنندگان قرار گرفته است.

قطره چکان بازشونده آکسیوس (Axios)

برخی از مشخصات فنی و ویژگی های مهم قطره چکان آکسیوس

موارد زیر، اطلاعاتی در رابطه با مشخصات فنی، ویژگی ها و توضیحاتی درباره ساختار این قطره چکان دریپر یونانی است.-         قطره چکان بازشونده آکسیوس قابلیت نصب بر روی لوله اسپاگتی 6 را دارا است.-         قطره چکان آکسیوس قابلیت نصب بر روی لوله های آبیاری از جنس پلی اتیلن 12 تا 32 را دارا است.-         این قطره چکان دریپر یونانی را می‌توان با فواصل دلخواه بر روی لوله‌های آبیاری نصب کرد.-         لیتراژ خروجی آب برای دریپر آکسیوس، عددی معادل 2 لیتر بر ساعت است.-         دریپر آکسیوس، برای انواع سیستم‌های آبیاری قطره‌ای موجود در تمام زمین‌های زراعی، باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی، گلخانه‌ها و مواردی از این دست، محصولی مناسب و قابل استفاده است.-         از قطره چکان آکسیوس برای سیستم‌های آبیاری قطره‌ای موجود در زمین ‌های شیب دار نیز می‌توان استفاده کرد.-         کلاهک قطره چکان آکسیوس قابلیت جدا شدن جهت تمیز کردن و شست و شوی قطره چکان را دارد.-         قطره چکان آکسیوس قابلیت نظافت و رسوب زدایی خودکار را دارد و از این رو در دسته قطره چکان های خودشوینده قرار می‌گیرد.-         قطره چکان آکسیوس از کیفیت بالایی جهت قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت طولانی مدت برخوردار است.-         قطره چکان آکسیوس از دیافراگم سیلیکونی در ساختار خود برخوردار است.-         فشار عملکرد این قطره چکان آکسیوس عددی بین 0.5 بار تا 4 بار است.-         از آنجایی که قطره چکان آکسیوس از نوع PC است، به راحتی می‌توان از آن برای پروژه‌های آبیاری قطره‌ای زمین‌های وسیعی که از حجم آب مصرفی بالایی برخوردار هستند، استفاده کرد.

معرفی انواع قطره چکان آکسیوس

قطره چکان آکسیوس در انواع مدل‌های زیر تولید و به بازار عرضه می‌گردد:-         قطره چکان آکسیوس 2 لیتری-         قطره چکان آکسیوس 4 لیتری-         قطره چکان آکسیوس 8 لیتری-         قطره چکان آکسیوس 16 لیتری-         قطره چکان آکسیوس 24 لیتریقطره چکان آکسیوس 2 لیتری که در واقع قابلیت خروج 2 لیتر آب بر ساعت را دارد، به فیلتراسیون 100 میکرونی آب نیازمند است.قطره چکان آکسیوس 4 لیتری، 8 لیتری، 16 لیتری و 24 لیتری نیز به فیلتراسیون 125 میکرونی آب نیازمند است
قطره چکان بازشونده آکسیوس (Axios)
 

آشنایی با رنگبندی های قطره چکان آکسیوس

رنگبندی قطره چکان آکسیوس در انواع مدل های آن متفاوت و به شرح زیر است:-         رنگ قطره چکان آکسیوس 2 لیتری، بنفش است.-         قطره چکان آکسیوس 4 لیتری با رنگ خاکستری به بازار عرضه می‌شود.-         قطره چکان آکسیوس 8 لیتری آبی رنگ است و در یک ساعت معادل 8 لیتر آب را از خروجی خود عبور می‌دهد.-         قطره چکان آکسیوس در مدل 16 لیتری با رنگ قرمز به بازار عرضه می‌گردد.-         رنگ قهوه‌ای، رنگی است که مختص مدل 24 لیتری قطره چکان آکسیوس است و این قطره چکان دریپر یونانی را در بازار با این رنگ مشاهده خواهید کرد.

فروش قطره چکان کشاورزی

در زمنیه فروش قطره چکان کشاورزی، موارد، ویژگی‌ها و مشخصات فنی خاصی وجود دارند که بر روی قیمت قطره چکان کشاورزی تاثیر بسیاری زیادی می گذارند. از این رو، قیمت قطره چکان آکسیوس نیز مانند تمام قطره چکان های کشاورزی از این قائله مستثنی نبوده و نشأت گرفته از موارد زیادی است که برخی از آن ها به شرح زیر هستند:-         همانطور که پیشتر اشاره شد، قطره چکان آکسیوس، یک قطره چکان خود شوینده است.-         همچنین در کنار خود شوینده بودن، این قطره چکان از نوع بازشونده بوده و به کاربر این امکان را می‌دهد که بتواند در صورت بروز گرفتگی و رسوب، کلاهک قطره چکان را باز کرده و به نظافت آن بپردازد.-         از دیگر موارد تاثیرگذار بر قیمت قطره چکان آکسیوس، می‌توان به ویژگی PC یا کنترل جریان این محصول اشاره کرد. به این ترتیب کاربر با خیالی آسوده می‌تواند برای پروژه‌هایی که حجم، دبی و فشار آب خروجی در آن‌ها نیاز به کنترل دارد، از این محصول بهره بگیرد.-         از دیگر موارد موثر در تعیین قیمت قطره چکان آکسیوس، می‌توان به قابلیت نصب آن بر روی انواع لوله‌های آبیاری قطره‌ای اشاره کرد.در فروش قطره چکان کشاورزی، این نکته حائز اهمیت است که قطره چکان بازشونده آکسیوس مانند بسیاری از قطره چکان‌های دیگر، به صورت تک عددی به فروش نمی‌رسند و در واقع در بسته‌های حاوی تعداد بالا به متقاضی عرضه می‌شوند.

نحوه نصب قطره چکان آکسیوس

قطره چکان کشاورزی از مهمترین ملزومات سیستم آبیاری قطره ای است و از این رو پس از انتخاب و تهیه یک گزینه مناسب و باکیفیت از بین انواع قطره چکان‌های موجود در بازار؛ نصب صحیح و اصولی آن موضوع پر اهمیت بعدی است که باید نسبت به انجام دقیق آن توجه زیادی به خرج داد.به طور اجمالی روش نصب قطره چکان آکسیوس به شرح زیر می‌باشد:پس از آنکه لوله مدنظر خود را انتخاب کردید و قطره چکان آکسیوس مناسب آن را تهیه نمودید، کافی است با استفاده از یک پانچر لوله، مکان‌های مورد نظر خود جهت نصب قطره چکان آکسیوس را در فواصلی که از قبل تعیین نموده‌اید، پانچ نمایید.
قطره چکان بازشونده آکسیوس (Axios)
 پس از این مرحله باید بسیار دقت کرد و قطره چکان دریپر آکسیوس را به درستی در محل پانچ شده نصب نمود. روش کار نیز به این صورت است که ضایعه موجود در انتهای قطره چکان آکسیوس را به طول کامل وارد حفره ایجاد شده بر لوله کرده و مطمئن می‌شویم که قطره چکان به طور کامل درون حفره محکم شده است.در غیر این صورت به محض باز کردن جریان آب، قطره چکان آکسیوس از لوله خارج می‌شود و عملیات آبیاری قطره‌ای مدنظر با مشکلاتی مواجه شده و دچار ایراداتی می‌شود.

چگونه از ایجاد گرفتگی و رسوبات در قطره چکان آکسیوس جلوگیری کنیم؟

علیرغم آنکه قطره چکان بازشونده آکسیوس، دارای خاصیت خود شویندگی است و به طور خودکار از مکانیزم رفع رسوبات اتوماتیک برخوردار است؛ اما کاربران پیش از نصب و استفاده از این قطره چکان باید نسبت به برخی موارد جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی وارده به سیستم آبیاری قطره‌ای خود، آگاه باشند.-         توجه داشته اگر دبی انتخابی شما جهت خروج آب از حد مجاز و استاندارد آن پایین‌تر باشد، علیرغم آنکه از دریپر آکسیوس خودشوینده استفاده می‌کنید اما احتمال گرفتگی و ایجاد رسوبات در قطره چکان‌های سیستم شما بالا می‌رود.دلیل این امر نیز پایین بودن بیش از اندازه فشار آب خروجی است که سبب می‌شود ذرات سنگین و معلق در آب به راحتی فرصت ته نشین شدن را یافته و به مرور زمان موجب پیداش رسوب در قطره چکان آکسیوس شوند.-         مورد بعدی که باید نسبت به وجود یا عدم وجود آن هوشیار بود، ضایعات و تراشه‌های حاصل از نصب سیستم آبیاری قطره‌است. گاهی پانچ کردن لوله، نصب ملزومات و بسیاری از اقدامات در مراحل مختلف نصب سیستم آبیاری قطره‌ای، ضایعات و تراشه‌های ریزی را از خود بر جای می‌گذارند که پس از باز شدن جریان آب، حالت چسبنده پیدا کرده و حفره‌ها و مسیر‌های خروجی را پر می‌کنند.-         مورد بعدی که بهتر است کاربران این حوزه به آن توجه داشته باشند، واکنش‌های شیمیایی به وجود آمده در سطح سیستم آبیاری قطره‌ای است که به موجب آن‌ها حتی یک درپیر مناسب و با کیفیت مانند قطره چکان آکسیوس نیز توانایی مقابله با رسوبات پدید آمده را ندارد. بنابراین نسبت به کودهای شیمیایی که برای زمین‌های خود استفاده می‌کنید هوشیار باشید و به کمک یک متخصص آب، از واکنش‌های شیمیایی به وجود آمده توسط آن‌ها مطلع شوید.

مخرب ترین نوع گرفتگی برای قطره چکان آکسیوس

همچنان که می‌دانیم، قطره چکان آکسیوس دارای خاصیت خودشویندگی است و قادر است به مرور زمان از سلامت خود در برابر انواع گرفتگی به صورت اتوماتیک محافظت کند اما گاهی ممکن است به دلیل نوع کودها یا مواد شیمیایی مصرفی، استاندارد نبودن دبی آب خروجی و بسیاری از فاکتورهای موجود دیگر در یک سیستم آبیاری، قطره چکان آکسیوس نیز دچار گرفتگی‌های احتمالی شود.البته همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، تمام این مشکلات به دلیل آنکه دریپر آکسیوس از نوع بازشونده می‌باشد، با باز کردن کلاهک قطره چکان قابل شست‌وشو و زدودن است.اما یکی از مخرب‌ترین گرفتگی‌ها هم برای قطره چکان آکسیوس هم برای گیاهانی که توسط این قطره چکان‌ها آبیاری می‌شوند، گرفتگی از نوع جلبک است.جلبک‌ها، در صورتی که شناسایی و زدوده نشوند، یک ماده ژلاتینی از خود تولید کرده و بستر بسیار مناسبی برای پدیدار شدن باکتری‌های مختلف و قارچ‌ها می‌شوند.
قطره چکان بازشونده آکسیوس (Axios)
 

نکات ایمنی و فنی در نگهداری از قطره چکان بازشونده آکسیوس

برای افزایش طول عمر قطره چکان بازشونده آکسیوس بهتر است موارد زیر را مدنظر داشته باشید:-         پس از پایان فصل آبیاری، حتما لوله‌ها را باز کرده و آن‌ها را شست و شو دهید. همچنین تمام قطره چکان‌های آکسیوس را بازبینی کرده و در صورت لزوم کلاهک آن‌ها را باز کنید و آن‌ها را شست و شو دهید.-         از نگه داشتن قطره چکان‌های معیوب در بین قطره چکان‌های آکسیوس جدا خودداری کنید، این کار سبب گرفتگی در لوله‌ها و تخریب قطره چکان‌های سالم می‌شود.-         به صورت روزانه حتمام تمام قطره چکان‌های آکسیوس را بررسی نمایید، چرا که در صورت وجود هرگونه مشکل، قادر هستید در سریعترین زمان ممکن اقدامات لازم را جهت برطرف سازی آن به انجام برسانید.-          از اسید سولفوریک یا هر اسید مناسب دیگری را که با تحقیق و توصیه کارشناس تهیه نموده‌اید، در منبع آبی که از آن جهت آبیاری گیاهان استفاده می‌کنید، بهره بگیرید. این کار سبب می‌شود که مشکلات گرفتگی و رسوب در لوله‌ها و همچنین قطره چکان‌های آکسیوس به حداقل شانس ممکن کاهش یابد.-         اگر با گرفتگی یکی از قطره چکان های آکسیوس مواجه شدید، حتما آن را تعمیر یا تعویض نمایید. اما در صورتی که در یک محیط مشخص، بیش از یک قطره چکان آکسیوس دچار گرفتگی شده بود، حتما باید علت را جویا شود. چرا که قطره چکان‌های آکسیوس قابلیت خودشویندگی دارند و احتمال اینکه به ناگهان بیش از یکی از آن ها در یک مسیر دچار گرفتگی شود بسیار کم است.از این رو احتمالا مشکلی در سیستم آبیاری قطره ای شما و آن قسمت از لوله ها وجود دارد که باید هرچه سریعتر رفع شود. همچنین اگر قطره چکان‌های آکسیوس را تعویض کردید، اما پس از گذشت اندکی زمان باز هم متوجه گرفتگی در همان ناجیه شدید، حتما به دنبال بررسی علت اصلی باشید چون در این صورت کاملا واضح است که مشکل از سیستم آبیاری قطره‌ای است نه قطره چکان های آکسیوس.-         حتما نسبت به مدل قطره چکان آکسیوس و مدل لوله‌ای که از آن برای آبیاری قطره‌ای استفاده می‌کنید، هوشیار و مطلع باشید. این دو محصول باید با یکدیگر تطابق کامل داشته باشند، لوله‌های بزرگ تر را نباید با قطره چکان‌های خیلی کوچک آکسیویس استفاده کرد. به این ترتیب عمر قطره چکان‌های آکسیوس به حداقل کاهش می‌یابد؛ چرا که حجم ذرات معلق و سنگین وارد شده به آن‌ها بسیار بیشتر از توان مقابله و تحملشان است و رسوب و گرفتگی کمترین اتفاقی است که حتما برای این قطره چکان ها رخ خواهد داد.-         از عمل کلر زنی غافل نشوید. به دقت بررسی کنید که سیستم آبیاری قطره‌ای شما، مستعد بروز موجودات زنده‌ای مانند جلبک‌ها، قارچ‌ها و باکتری‌ها می‌باشد یا خیر. به این ترتیب می‌تواند برای جلوگیری از بروز انسداد و گرفتگی در قطره چکان آکسیوس، از عملیات کلر زنی بهره بگیرید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5