خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان نتافیم (Netafim)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

امروزه به دلیل مشکلات آب و کمبود آن در زندگی بشر و دیگر جانداران کره زمین باعث شده تا مهندسان به فکر چاره ایی برای حل این موضوع باشند. آن ها به این نتیجه رسیده اند که بخش اعظم مصرف آب در سطح دنیا مربوط به کشاورزی و موارد مرتبط به آن است و به همین دلیل دستگاهی را طراحی و تولید کرده اند که بتوانند از هدر رفتن آب جلوگیری کنند.

این دستگاه، قطره چکان نتافیم نام دارد که با سیستم آبیاری قطره ایی سبب می شود که در هدر رفتن آب جلوگیری شود.

قطره چکان های بسیاری وجود دارد که در سیستم آبیاری قطره ایی به کشاورزان عزیز کمک می کند اما قطره چکان نتافیم به دلیل مزایایی که دارد ،امروزه بیش از پیش مورد استفاده قرار می گیرد.

قطره چکان نتافیم انواع و اقسام مختلفی دارد که معمولا از 4 لیتر تا 25 لیتر را شامل خواهد شد.

انواع قطره چکان نتافیم:

قطره چکان نتافیم با دو مدل بسیار معروف وارد عرصه آبیاری قطره ایی گیاهان شده است که به صورت زیر می باشد:

 • قطره چکان نتافیم PCJ
 • قطره چکان نتافیم CNL

مزایای قطره چکان نتافیم:

 • دارای دبی خروجی بسیار مناسب که سیستم آبیاری را بهبود می بخشد ( ۴ و ۸ لیتر بر ساعت )
 • بر روی این دستگاه سیستمی نصب شده است که باعث بالا رفتن کیفیت و طول عمر دستگاه می شود. این سیستم خود شوینده است و برای کاهش گرفتگی در قطره چکان ها طراحی شده است.
 • فشار کاری از 1 تا 4 بار
 • اگر فشار در دستگاه به هر دلیلی تغییر کرد، قطره چکان دارای سیستم جبران کننده فشار می باشد.
 • قطره چکان نتافیم مقاوم در برابر اشعه های مضر خورشید ( فرابنفش ) می باشد
 • توزیع یکنواخت آب در ناحیه ریشه گیاه
 • قابلیت نصب سریع و راحت توسط پانچر XM-Tool
 • بازدهی و عمر طولانی کاری نسبت به مدل های مشابه دیگر قطره چکان ها
 • این دستگاه ضد زهکشی آب می باشد، به عبارت دقیق تر حذف اثر زهکشی و برگشت آب
 • امکان نصب قطره چکان در محلی که دقیقا مورد نیاز می باشد
 • امکان افزایش تعداد درختان متناسب با رشد درختان و افزایش آب مورد نیاز

لازم به ذکر است که کیفیت مناسب و عملکرد خوب قطره چکان نتافیم ، باعث شده است که در همه نقاط کشورمان این دستگاه به یکی از با کیفیت ترین و مناسب ترین دستگاه های آبیاری قطره ایی در بین کشاورزان و گلخانه‌داران شناخته بشود.

این قطره چکان از نوع آنلاین ( نصب روی خط ) با خاصیت جبران کننده فشار می باشد.

مبانی آبیاری مدرن با استفاده از قطره چکان نتافیم

نقش آبیاری در توسعه امروز کشاورزی مدرن بر هیچ ‌کس پوشیده نیست. چرا که جهان امروز بیش از هر زمانی نیاز به مواد غذایی دارد. از طرفی چطور می توانیم در باب منابع آبی محدود صحبت نکنیم.پس لازم است تا سبک آبیاری‌ های خود را در مزارع عوض کنیم. یکی از بهترین ایده ‌ها، پیاده ‌سازی آبیاری قطره ‌ای است و در این بین قطره چکان مهمترین بخش در اجرای چنین آبیاری هایی می باشد. برای همین است که می ‌خواهیم تا شما را با یکی از مطرح ‌ترین قطره چکان های بازار یعنی قطره ‌چکان نتافیم آشنا سازیم.قطره چکان نتافیم اصل از نمونه‌ های آشنای بازار است. محصولی که توانسته است ضریب اطمینان بالایی در آبیاری فضا های زراعی ایجاد کند. در حال حاضر بسیاری از فعالان در عرصه ‌های کشاورزی چه آنها که از سیستم آبیاری قطره ای بهره ‌مند هستند و یا آنها که به نوعی قصد اجرایی کردن چنین سیستم ‌هایی را دارند، انواع قطره چکان نتافیم اصل به عنوان یکی از نمونه ‌های خوش ساخت بازار مورد توجه قرار خواهد گرفت.در این مرحله از تکمیل سیستم آبیاری قطره ای است که احتمالاً بخواهند بدانند که قطره چکان نتافیم ساخت کجاست؟ و یا اینکه این قطره چکان کارآمد از چه ویژگی‌ هایی در طراحی بهره‌ مند می باشد. لذا همراه ما باشید تا هر چه بیشتر از قطره چکان نتافیم بدانید.
قطره چکان نتافیم (Netafim)

اصولاً هدف استفاده از قطره چکان چیست؟

در زمان پیاده سازی سیستم ‌های آبیاری قطره ای تاکید اکید می شود که همواره از بهترین قطره چکان های بازار برای تکمیل سیستم آبیاری قطره ای خود استفاده کنید. حال ممکن است این‌ طور سوال پیش آید که این اندازه دقت در انتخاب بهترین ‌ها در بالاترین کیفیت های ساخت از کجا آمده است؟ چرا باید تا این اندازه در ماهیت قطره چکان خود دقیق باشیم؟آبیاری قطره ای با هدف هر چه مدیریت بهتر منابع آب مطرح می باشد. در این روش آب در یک جریان پیوسته اما در دبی کم و تنظیم شده در پای گیاهان هدف ریخته می شود. به ‌این ‌ترتیب قرار است تا با انتقال آب از طریق شبکه لوله ‌هایی در سطح مزارع مانع از تبخیر سطحی آب باشیم، آب را به تمام نقاط زمین زراعی در یک فضای یکنواخت برسانیم و از ریخته شدن آب در پای گیاهانی که نمی‌ خواهیم در فضای مزرعه باشند جلوگیری کنیم. به ‌این ‌ترتیب توانسته ‌ایم راندمان آبیاری در فضا های زراعی را بالا برده باشیم.اما نقش قطره چکان آبیاری در کجای این ماجرا است؟ و چرا تا این اندازه اهمیت دارد؟ قطره چکان درست در انتهای این حلقه آبیاری پای گیاهان هدف بر بدنه لوله ‌های انتقال آب سوار شده است. این تجهیز وظیفه دارد تا بتواند مسیر انتقال آب از میان لوله تا پای گیاه را در یک جریان ثابت مدیریت کند. برخی نکات در نقش کلیدی قطره چکان ها به ‌قرار زیر می باشند.◊        تعیین مقدار دبی مشخص:می ‌توان با در نظر داشتن نوع گیاه، ساعات آبیاری، سطح زمین، نوع خاک و شرایط آبیاری مقدار دبی مشخصی را تعریف کرد. دبی ای که آبیاری قطره ای باید بتواند آن را تامین کند. آبیاری قطره ای که توانایی تأمین سطح دبی مشخصی از آب را ندارد، یقیناً قادر به تامین اهداف ایده ‌آل در آبیاری قطره ای نیز نخواهد شد. انواع قطره چکان نتافیم در مدل ‌های متنوع با در نظر داشتن سطح دبی ‌های متغیر طراحی می شود. مانند قطره چکان نتافیم 4 لیتری و یا قطره چکان نتافیم 8 لیتری.◊         سطح زمین‌ های کشاورزی همواره در یک فضای مسطح قرار ندارند:بسیاری از زمین ‌های کشاورزی در پهنه تپه ‌ها و یا کوه ها دایر هستند. به این ترتیب نمی ‌توان جریان آبیاری قطره ای با ایجاد یک خط فشار ثابت از آب را برقرار کرد. اگر بخواهیم واقع ‌بین باشیم، هرگز نمی ‌توانیم فشار آب تولید شده پمپ آب در ابتدای خطوط آبیاری قطره ای را در همه جای زمین زراعی به یک اندازه و کاملاً ثابت داشته باشیم. ما در سطح زمین، چه بخواهیم و یا نخواهیم با تغییرات شدید فشار آب مواجه هستیم. در حالیکه تمام زمین زراعی تحت کشت یک نوع گیاه در یک نوع شرایط آب ‌و هوایی با یک نوع خاک، در نتیجه نیاز به یک سطح دبی برای آب‌ رسانی را دارا می باشد.پس ما باید به ترتیبی بتوانیم با حضور همیشگی فشار آب متغیر، سطح دبی یکسانی برای تمام گیاهان در زمین ‌های زراعی را فراهم آوریم. قطره چکان های حرفه ای به گونه ‌ای ساخته می ‌شوند که می ‌توانند در دامنه بزرگی از تغییرات فشار آب، همواره یک جریان ثابتی در خروجی خود داشته باشند. مانند انواع قطره چکان نتافیم اصل که در تلرانس تقریباً بالایی از فشار آب، همچنان می تواند سطح دبی در خروجی خود را ثابت نگه دارد.
قطره چکان نتافیم (Netafim)
◊        قطره چکان ها تضمین آبیاری مطمئن هستند:در یک شبکه آبیاری در سطح وسیع هر زمین زراعی تقریباً به ازای هر چند گیاه لازم است تا از یک قطره چکان نصب ‌شده بر خط لوله آب بهره ‌مند باشیم. هر کدام از این قطره چکان ها قرار است حجم مشخصی از آب را در ساعات برداشته و در پای گیاه بریزند.حال اگر قطره چکان مصرفی ما از کیفیت و کارایی لازم بهره‌ مند نباشد و نتواند در مقابل انواع آسیب ‌های محیطی مانند آفتاب و اثر کود های شیمیایی دوام آورد، به سرعت فرسوده شده و احتمالاً ترک برداشته و یا شکسته خواهد شد.آن ‌وقت است که مسیر تأمین امن آب در پای گیاهان زراعی با یک چالش جدی مواجه است. زمانیکه آب در یک بخش از شبکه لوله ‌های تامین آب با حجم بالا رها شده ‌است و در بخش‌ های دیگر با کمبود جدی آب مواجه هستیم.به ‌این ‌ترتیب یک قطره چکان با کیفیت ساخت پایین می تواند سلامت شبکه توزیع آبیاری قطره ای را به خطر اندازد. لذا لازم است تا در تجهیز سیستم های آبیاری قطره ای از قطره چکان هایی با کیفیت ساخت برتر بهره ‌مند باشیم. قطره چکان نتافیم اصل از جمله نمونه‌ های باکیفیت بازار است که در مقابل انواع ضربات تا عوامل فرسایشی محیط قابلیت ماندگاری بالایی دارد.

قطره چکان نتافیم ساخت کجاست؟

حالا که با ضرورت استفاده از قطره چکان های باکیفیت در طرح ساخت آبیاری قطره ای آشنا هستیم و در این بین قطره چکان نتافیم را به ‌عنوان یکی از بهترین ‌های بازار یاد می ‌کنیم، شاید بد نباشد که بررسی کنیم این قطره چکان مطرح و قابل اعتماد در کدام کشور تولید شده است؟نتافیم یک برند اسرائیلی است. این شرکت در سال 1965 تاسیس شده است. شرکتی که در ابتدا سعی در ایجاد یک جریان بهینه برای فضای زراعی در خاک اسرائیل را داشته است. ماجرا از نیاز جدی این کشور به تامین مواد غذایی شروع شده است.مادامیکه قسمت‌ های بزرگی از خاک آنها اسیر بیابان ‌های خشکی می باشد. شرکت نتافیم طی یک پروژه بیابان ‌زدایی در خاک اسرائیل به وجود آمد. شرکتی که از همان ابتدا در تفکر ایجاد یک بستر قدرتمند در آبیاری قطره ای شده است.توسعه یک سیستم آبیاری قطره ای کارآمد برای فضای صحرای خشک جنوب خاک اسرائیل از شرکت نتافیم یک برند باتجربه ساخته است. برندی که حالا در تمام عرصه ‌های تولید لوازم آبیاری با راندمان مصرف بالا حرف‌ های خوبی برای گفتن دارد.

معرفی قطره چکان نتافیم

قطره چکان نتافیم اصل در دو طرح نتافیم PC و نتافیم PCJ طراحی و تولید شده است. این مدل ‌ها با توانایی تامین ظرفیت آبیاری 2، 4، 8، 12، و 24 لیتر بر ساعت هستند و همگی آنها از قابلیت خود تنظیمی بهره ‌مند می باشند.این قطره چکان ها قابلیت نصب بر لوله ‌های استاندارد 16 و 20 میلیمتری را دارند و در دسته قطره چکان های جبران ‌کننده فشار قرار می‌ گیرند. لذا غالب موارد استفاده از آنها در زمین‌ های زراعی با شیب زیاد می باشد. چرا که می ‌توانند در هر حالتی مقدار دبی خروجی خود را در یک مقدار ثابت نگه دارند.
قطره چکان نتافیم (Netafim)
 ایده طراحی قطره چکان نتافیم بر اصل جبران کنندگی فشار، لازم می ‌دارد تا ضمن آشنایی با این محصول، اندکی هم از این ویژگی آن بدانید. به هر حال شاید استفاده درست و منطقی از یک قطره چکان جبران ‌کننده فشار، بتواند رویکرد کاملتری برای شما در تکمیل آبیاری قطره ای حاصل آورد.

اصول طراحی در قطره چکان های خود تنظیم

ایده مقدماتی در طراحی انواع قطره چکان ها آن است که بتوان جریان تامین آب در پای گیاهان را به شکلی منظم شبیه به قطراتی پیوسته تامین نمود. در حالت عادی در صورت افزایش فشار خط، شاهد جریان تندتر آب از خروجی قطره چکان هستیم و در صورت کاهش افت فشار آب، احتمالا این جریان متوقف شود.از آنجا که نمی ‌توان به وجود یک فشار دائمی آب در سطح مزارع اطمینان داشت، لذا نمی ‌توان به کارایی بالای قطره چکان های معمولی اعتماد کرد. خصوصاً در زمین ها با تغییرات ارتفاع شدید که شاهد تغییرات بالا در فشار خط هستیم.برای این منظور ایده طراحی قطره چکان های جبران‌ کننده فشار را مطرح کرده‌ اند. در این ایده جریان تنظیمی در خروجی قطره چکان چیزی مستقل از سطح فشار موجود در خط لوله می باشد. در این حالت افت و یا افزایش فشار آب تأثیری بر مقدار دبی خروجی دریپر ندارد. چرا که قطره‌ کان قادر است تا تغییرات فشار را اصلاح کند. قطره چکان های PC از بهترین مدل ‌های این تجهیزات محسوب می شوند و قطره ‌چکان نتافیم اصل همگی از مدل‌ های PC هستند.

مشخصه‌ های فنی در قطره ‌چکان نتافیم اصل

همان ‌طور که اشاره شد، قطره ‌چکان نتافیم از نمونه ‌های PC جبران‌کننده فشار می باشد. این قطره چکان ها می توانند سطح دبی تنظیم‌ شده خود را در محدوده فشار کاری 0.7 الی 4 بار نگه دارند. در دو مدل قطره چکان نتافیم 4 لیتری و قطره چکان نتافیم 8 لیتری طراحی و تولید می‌ شوند و در هر دو مدل از قابلیت خود شویندگی  برخوردار هستند.

ویژگی ‌های برجسته در ساخت قطره ‌چکان نتافیم

◄   مقاومت بالا در مقابل تابش مستقیم آفتاب: یکی از اصلی ترین مشخصه‌ ها در انتخاب قطره چکان خوب آن است که تجهیز موردنظر باید از متریال مقاوم در برابر تابش آفتاب ساخته شده باشد. چرا که این قطره چکان ها در سطح مزرعه دائماً در مقابل آفتاب هستند و اشعه UV نور خورشید می تواند مسیر فرسودگی آنها را تشدید کند.در صورت آنتی UV بودن بدنه قطره چکان، این تجهیز به سرعت اسیر فرسایش شده، دچار ترک و یا خرابی ‌های دیگر شده، مسیر آبیاری مزارع را آشفته خواهد کرد. متریال به ‌کار رفته برای ساخت قطره ‌چکان نتافیم از پلاستیک ‌های ضد UV می‌باشد. لذا برای طولانی مدت عاری از هر گونه فرسایش توسط نور خورشید توانایی تأمین درست آب را دارند.
قطره چکان نتافیم (Netafim)
◄   بهره ‌مندی از مقاومت بالا در مقابل کود های شیمیایی: انواع ترکیبات شیمیایی که با هدف تقویت خاک در سطح زمین ‌های زراعی رایج است، از جمله مهمترین دلایل در فرسایش قطره چکان ها می باشند. در زمین ‌های زراعی نمی ‌توانیم قید حضور این ترکیبات شیمیایی را بزنیم. لذا مجبور هستیم تا مقاومت قطره چکان در برابر اثر تخریبی کود های شیمیایی را افزایش دهیم. موضوعی که در محصولات برند نتافیم به‌ خوبی مطرح است. انواع قطره چکان نتافیم از سطح مقاومت بالایی در برابر اثرات تخریبی ترکیبات شیمیایی در مزارع برخوردار می باشند.◄   قدرت سازگاری مناسب با آب فیلتر شده در فیلتراسیون 120 مش: فیلتراسیون 120 مش یک استاندارد رایج در تسویه آب‌ ها برای زمین‌ های زراعی است. طبق این فیلتراسیون تمام ذرات معلق در آب حذف نمی ‌شود؛ بلکه تنها ذرات با قطر بالای 130 میکرون از آب جدا خواهد شد. لذا قطره چکان مورد استفاده بهتر است توان کارکرد طولانی ‌مدت در آب با چنین ذرات معلقی را داشته باشد. در قطره چکان نتافیم شاهد حضور این سازگاری هستیم.◄   دارای ویژگی خود شویندگی هستند: همان طور که قید کردیم، اصولاً سطح فیلتراسیون برای آب‌ های زراعی چندان بالا نیست. لذا حضور ذرات معلق با قطر های بالاتر از 130 میکرون یک امر طبیعی در آب ‌های زراعی است. ذراتی که می‌ توانند در درازمدت باعث انسداد مجرای خروجی قطره چکان ها بشوند. راه مقابله با این دارات اجتناب ‌ناپذیر، جلوگیری از نشست آنها بر بدنه قطره چکان می باشد. چرا که در صورت رسوب شدن این ذرات باید انتظار انسداد مجرا را در آینده نزدیک داشته باشیم. خاصیت خود شویندگی ویژگی تعریف ‌شده برای مقابله با این معضل است. ویژگی ای که مانع از رسوب ذرات معلق در مجرای خروجی قطره چکان خواهد شد. قطره چکان نتافیم از قابلیت خود شویندگی با سطح کیفی بالایی بهره ‌مند است. به ‌گونه ‌ای که در درازمدت عملاً شاهد رسوب هیچ ذرات جامد بر بدنه آن نیستیم.◄   دارای قابلیت نصب راحت بر خط می باشد: طراحی قطره چکان نتافیم به گونه‌ ای است که می‌ توان آنها را به ‌سرعت و به ‌راحتی بر لوله ‌های استاندارد 16 و 20 میلیمتری نصب نمود.◄   دارای قابلیت آنتی سیفون است: این ویژگی مانع از ورود مواد خارجی به داخل دریپر در اثر ایجاد مکش خواهد شد. گاها در سیستم آبیاری قطره ‌ای شاهد فشار معکوس هستیم. غالباً این اتفاق در زمان تعمیرات یا تخلیه خطوط آب رخ می دهد. در این ‌صورت یک مکش هوا در سمت خروجی دریپر دیده خواهد شد. دریپر های معمولی نمی ‌توانند در مقابل این مکش مقاومت کرده و گاهاً مانع از ورود ذرات جامد مانند خاک نمی ‌شوند؛ اما در طرح ساخت قطره چکان نتافیم از طراحی آنتی سیفون استفاده شده است تا در صورت چنین رخداد هایی شاهد ورود ذرات جامد در فضای داخلی قطره چکان نباشیم.

قیمت قطره چکان نتافیم

قطره چکان نتافیم اصل از چنان طراحی ایده ‌آلی بهره ‌مند است که می ‌تواند تمام ویژگی ‌های برتر در طراحی ‌های مدرن امروزی را و حتی فراتر از آنها را داشته باشد. یک رقیب جدی در مقابل نمونه ‌های مشابه بازار با در نظر داشتن سطح امکانات و توانمندی‌ های برتر.چنین قطره چکانی ظاهراً باید در جنب گرانترین‌ های بازار قرار گیرد؛ اما واقعیت بازار چندان این موضوع را تایید نمی ‌کند. چرا که قیمت قطره چکان نتافیم اصل در رنج میانه همراه با یک فضای کاملاً رقابتی با دیگر نمونه های بازار است.
قطره چکان نتافیم (Netafim)
 البته در نهایت هنگام محک زدن قیمت قطره چکان نتافیم متوجه این موضوع باشید که با یک قطره چکان در طراحی ایده ‌آل با کیفیت برتر در طراحی ساخت همراه با طول عمر بالا مواجه هستیم. موضوعی که در درازمدت می ‌تواند تمام جنبه ‌های متفرقه مانند قیمت قطره چکان نتافیم را تحت تاثیر داشته باشد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5