خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان ژئوفلو

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

انواع قطره چکان ژئوفلو (GeoFlow)

آبیاری قطره ‌ای دنیای جدیدی در کشاورزی مدرن است. با اعمال آبیاری قطره ‌ای می ‌توانیم از منابع محدود آب ‌های شیرین، زمین ‌های کشاورزی بسیار بیشتری را به نسبت روش ‌های کلاسیک تحت کشت داشته باشیم. روش آبیاری قطره ای متکی بر استفاده از قطره ‌چکان ها است. یک قطره چکان خوب و استاندارد برای پیاده ‌سازی بهترین سیستم‌ های آبیاری قطره ای الزامی است. مانند قطره چکان ژئوفلو محصول کشور آمریکا که یکی از بهترین محصولات بازار در طراحی سیستم ‌های آبیاری قطره ای مدرن می‌ باشد.قطره چکان ژئوفلو (GeoFlow) با رعایت استانداردهای طراحی سیستم ‌های آبیاری قطره ‌ای ساخته شده ‌است و می ‌توانید از آنها در هر نوع زمین کشاورزی تا محیط باغ و بوستان استفاده کنید. این قطره چکان های خود تنظیم برای حضوری مؤثر در آبیاری گسترده فضاهای کلان کشاورزی طراحی شده ‌اند.
قطره چکان ژئوفلو
قطره چکان ها آخرین قطعه تعریف ‌شده در پیاده ‌سازی سیستم ‌های آبیاری قطره ‌ای هستند. لکن این آخرین قطعه که تجهیزی ساده و نه ‌چندان پیچیده ‌است، مهمترین بخش در پیاده‌ سازی سیستم‌ های آبیاری قطره‌ ای است. زیرا هر کدام از این قطره‌ چکان ها در کنار گیاهان باغ و مزرعه نصب می‌ شوند تا جریان آبی ثابت در دبی کم و ملایمی را عبور بدهند. کارکرد سالم، دقیق و مطمئن قطره چکان ها ضامن محصولات مناسب و بهره ‌وری کافی از باغ و مزرعه است.در پیاده‌ سازی روش آبیاری قطره ‌ای باید از تعداد زیاد قطره چکان ها استفاده کنیم. در کنار هر درخت و یا نهال باغ باید یکی از این قطره چکان ها نصب شود. در زمین ‌های جالیزی نیز باید به ‌ازای کاشت هر بوته، یک قطره چکان حضور داشته باشد. مدیریت و بررسی تعداد زیاد قطره چکان ها قطعا مسئولیتی دشوار و گاهاً چالش ‌برانگیز است. لذا وقتی در یک سیستم آبیاری قطره ‌ای موفق و کارآمد هستید که از تعداد قطره ‌چکان های کافی و مرغوب استفاده کرده باشید. مجموعه محصولات از قطره ‌چکان ژئوفلو نمونه ‌های خوش ‌ساخت بازار هستند که قابلیت حضور در گستره بزرگی از زمین ‌های زراعی را دارند و در عین ‌حال بدنه مقاوم و کارکردی مطمئن دارند.استفاده از سری قطره چکان ژئوفلو ساده است. این دریپرهای آبیاری از قابلیت تنظیم خودکار فشار آب برخوردار هستند و می ‌توانند در زمین ‌های شیب ‌دار نیز استفاده شوند. قطره چکان ژئوفلو محصول کمپانی شناخته ‌شده آمریکایی است. در لیست محصولات وارداتی با تأییدیه سازمان آب‌ و خاک جهاد کشاورزی است. این قطره چکان خوش‌ ساخت آمریکایی در سطح بازار ایران به‌ راحتی قابل تهیه شدن است و در عین ‌حال قیمت قطره چکان ژئوفلو شرایطی ایده ‌آل و کاملاً رقابتی با دیگر محصولات وارداتی دارد.

قاعده طراحی آبیاری قطره ‌ای

برای درک درست مشخصه ‌های فنی تا روش نصب و استفاده بهینه از هر قطره چکان باید درک فنی مناسبی از ایده آبیاری قطره‌ ای داشته باشید. قطره چکان ژئوفلو، آخرین جزء از یک سیستم آبیاری گسترده ‌است که باید جریان قطره ‌قطره از آبی توزیع ‌شده در تمام زمین ‌های کشاورزی را تهیه نماید.در روش پیاده ‌سازی آبیاری قطره ‌ای برای هر درخت، نهال و یا گیاهی بوته ‌ای شکل از یک قطره‌ چکان مناسب نصب خواهد شد. برای این کار فضای بزرگ باغ و یا مزرعه را به بخش ‌هایی مجزا دسته ‌بندی می ‌کنند. شبکه‌ ای از لوله‌ های توزیع آب در تمام فضای مزرعه و یا باغ توزیع خواهد شد. این شبکه عموماً به شکل لوله ‌های انتقال آب در موازات یکدیگر شکل می‌ گیرند. هر لوله از کنار ردیف درختان و یا نهال و دیگر گیاهان زراعت شده عبور خواهد کرد. قطره چکان ها قطعات ساده‌ ای هستند که در طول این لوله ‌های انتقال آب نصب می ‌شوند. هر قطره چکان برای ایجاد جریان آبی ثابت در پای گیاهی تعریف‌ شده استفاده می ‌شود.در پیاده ‌سازی سیستم آبیاری قطره ‌ای نیاز به موتور پمپ آب ‌های قدرتمندی داریم. این موتور پمپ آب ‌ها در ابتدای سیستم حضور دارند تا جریان آبی قدرتمند را در داخل شبکه لوله ‌های به‌ هم ‌پیوسته توزیع نمایند. اما در امتداد نصب موتور پمپ آب ‌ها، شبکه ‌ای از فیلترها نصب می ‌شود. این فیلترها برای جداسازی ناخالصی ‌ها از حجم آب پمپاژ شده حضور دارند.
قطره چکان ژئوفلو
در نهایت آب خالص و پاکیزه در شبکه لوله ‌ها توزیع می ‌شود. حالا هر خط لوله دارای آبی پرفشار است و این آب را از کنار انبوه دریپرها عبور می ‌دهد. هر قطره‌ چکان با توجه به نوع تنظیمات انجام‌ شده، مقدار اندکی از آب داخل لوله ‌های انتقال را به شکل جریانی کوچک و قطره ‌ای شکل در پای گیاهان باغ و مزرعه می ‌ریزد.در پیاده‌ سازی آبیاری قطره ‌ای، چالش اصلی در نصب و اجرای اصولی قطره ‌چکان ها است. کل ماجرا خیلی ساده است. شما قرار است آبی پمپاژ شده را در شبکه لوله ‌های به ‌هم ‌پیوسته توزیع کنید. قطعا اصل پیاده ‌سازی آبیاری قطره ‌ای ساده است. اما بخش کلیدی ماجرا زمانی است که باید برای تمام درختان، نهال ‌ها و یا بوته ‌ها جریان آبی دائمی، یکنواخت و مؤثر برقرار کنید. در این حالت نیاز به قطره ‌چکان خوش‌ ساخت و مطمئنی داریم. قطره چکان تنظیمی ژئوفلو محصول ساده اما مطمئن آمریکایی است که می ‌تواند به ‌خوبی سیستم آبیاری قطره ‌ای ما را کامل نماید. قطره چکان ژئوفلو با هر سیستم آبیاری قطره ای هماهنگ است و می ‌تواند در هر جریان آبیاری باغ و مزرعه کارایی داشته باشد.

انواع قطره چکان ژئوفلو

قطره چکان ژئوفلو محصول آمریکا از یک کمپانی صاحب ‌نام در عرصه طراحی تا تولید ابزارهای آبیاری است. کمپانی ژئوفلو سال ‌ها است که به ‌عنوان یک وزنه در عرصه آبیاری قطره ‌ای و بارانی حضور دارد و محصولاتی با قابلیت ‌های کاربردی کاملاً فنی و کامل را ارائه می ‌کند. کمپانی ژئوفلو (GeoFlow) مجموعه قطره چکان هایی از نوع خود تنظیم (PC) ارائه کرده ‌است که مدل ‌های مختلف را در دسته ‌بندی ‌های 8000 تایی عرضه می‌ نماید. انواع قطره چکان کنترل فشار ژئوفلو در مدل‌ های زیر موجود هستند.ü     قطره چکان ژئوفلو 2 لیتر بر ساعتü     قطره چکان ژئوفلو 4 لیتر در ساعتü     قطره چکان ژئوفلو 8 لیتر بر ساعتهر سه مدل طراحی ‌شده از قطره چکان کنترل فشار ژئوفلو از جمله دقیق ‌ترین مدل‌ های بازار هستند. این قطره چکان ها به‌ خوبی می‌ توانند جریان آب تحت تغییرات فشار را مدیریت کنند و از طرفی سطح دبی ثابتی داشته باشند. تمامی این مدل‌ ها از نوع خود تنظیم PC هستند. از این ‌رو می ‌توانند در تغییرات سنگین فشار آب همچنان کارایی لازم را داشته باشند. مدل ‌های مختلف قطره چکان ژئوفلو مناسب محیط باغ تا فضای مزرعه طراحی شده‌ اند. با این قطره چکان های کارآمد می‌ توانید به ‌سادگی و با ضریب اطمینان بالا هر اندازه سیستم آبیاری قطره ای در جریان کشت هر نوع گیاه را فراهم کنید.

مشخصات فنی انواع قطره چکان ژئوفلو

کمپانی ژئوفلو قطره چکان های خود را در سه تیپ با قابلیت 2، 4 و 8 لیتر در ساعت طراحی کرده ‌است. این قطره چکان ها از منظر کارایی در دبی خروجی آب متفاوت هستند. اما الگوی طراحی تا مشخصات فنی یکسانی دارند. مشخصات فنی انواع قطره چکان ژئوفلو به ‌قرار زیر است.
قطره چکان ژئوفلو
 o       تمامی مدل‌ های طراحی ‌شده برای قطره چکان تنظیمی ژئوفلو قابلیت کار در فشار آب از 1 الی 3 بار را دارند. این مقدار سطح بالای مانور عملیاتی قطره چکان ژئوفلو را نشان می ‌دهد. زیرا می ‌توانید با این قطره چکان ها در هر نوع سیستم آبیاری تحت تلرانس فشار با بازه بزرگ 1 الی 3 بار فعالیت کنید. این بازه، تقریباً در عموم فضاهای باغبانی و کشاورزی دیده می ‌شود. لذا می ‌توانید انواع قطره چکان ژئوفلو را در تمامی باغ ‌ها و مزارع نصب کنید.o       انواع قطره چکان ژئوفلو با ظرفیت ‌های 2، 4 و 8 لیتری طراحی شده ‌اند. برای مزارع تا باغات گوناگون که محصولات زراعی و باغبانی متفاوتی دارند، باید روش‌ های آبیاری گوناگون را اعمال کنیم. همه گیاهان نیازهای یکسانی به آبیاری ندارند. برخی از گیاهان نیاز کمی به آبیاری دارند و برای برخی دیگر باید جریان آبیاری قدرتمندی دایر کرده باشید. ژئوفلو با طراحی قطره چکان ها در ظرفیت ‌های 2، 4 و 8 لیتری سعی کرده با انواع شرایط گوناگون، آبیاری را پوشش بدهد.o       قطره چکان ژئوفلو در تمامی مدل ‌ها قابلیت نصب شدن بر روی لوله ‌های 16، 20 و 32 میلیمتری را دارند. لوله ‌های ایجاد شبکه آبیاری قطره ای، لوله ‌های پلیمری با سایزهای استاندارد 16، 20 و 32 میلیمتری هستند. به ‌این ‌ترتیب انواع قطره چکان ژئوفلو طراحی استانداردی دارند و می ‌توانید آنها را به انواع لوله ‌های آب استاندارد در طراحی آبیاری قطره ‌ای متصل کنید.o       تمامی مدل ‌های قطره چکان ژئوفلو با قابلیت خود شویندگی طراحی شده ‌اند. هر اندازه در ساخت آبیاری قطره ای از شبکه ‌های قدرتمند فیلتراسیون آب استفاده کنید، باز هم احتمالوجود املاح و ناخالصی ‌ها در آب پمپاژ شده وجود دارد. در نتیجه همیشه مجرای باریک در نازل حساس قطره چکان ها مستعد گرفتگی است. اما وقتی قطره چکان با قابلیت خود شویندگی طراحی ‌شده باشد، دیگر نگران رسوب ذرات و انسداد مجرای قطره چکان نیستیم. قطره چکان ژئوفلو قابلیت خود شویندگی در ابتدا و انتهای هر چرخه آبیاری را دارد.o       در طراحی انواع مدل‌ های قطره چکان ژئوفلو از دیافراگم سیلیکونی مدرنی استفاده شده ‌است. این دیافراگم نسبت ‌به گرفتگی و رسوب املاح مقاوم است. هیچ املاحی نمی ‌تواند در جداره سیلیکونی قطره چکان ژئوفلو باقی بماند. این جداره سیلیکونی به شکلی طراحی شده ‌است که می‌ تواند کلیه املاح را از داخل جداره خود عبور بدهد.هر کدام از ویژگی ‌های فنی مطرح ‌شده مشخصه ‌های ایده ‌آلی هستند که فضای کاربردی تا طراحی قطره چکان های ژئوفلو را کاملاً ایده ‌آل کرده ‌اند. این قطره چکان ها با تنوع در دبی ‌های گوناگون، زمینه ‌های کارکردی همگانی دارند و در عین ‌حال با طراحی استانداردسازی شده می‌ توانید آنها را در عموم سیستم ‌های آبیاری متداول نصب کنید. از طرفی می ‌توانید با هر سطح فشار آب، کارایی و قابلیت ایجاد جریانی پیوسته و یکنواخت را داشته باشید.قطره چکان ژئوفلو ساخت کشور آمریکا است. این محصول از صنعت مدرن آمریکایی آمده ‌است و قرار است در سطح جهانی برای استفاده در عموم زمین‌ های کشاورزی نصب شود.
قطره چکان ژئوفلو

طراحی انواع قطره چکان ژئوفلو

مدل‌ های متفاوت قطره چکان ژئوفلو در تیپ‌ های 2، 4 و 8 لیتری طراحی شده ‌اند. اما این اعداد تنها معرف ظرفیت آبدهی قطره چکان ها می ‌باشند. لکن از منظر قاعده طراحی، دو نوع از قطره چکان ژئوفلو در بازار وجود دارد.*       قطره چکان ژئوفلو مدل PC*       قطره چکان ژئوفلو مدل PCndقطره چکان تنظیمی ژئوفلو مدل PCقطره چکان خود تنظیم ژئوفلو مدل PC نمونه طراحی پایه و ساده برند آمریکایی است که با پایه ‌های مشکی رنگ عرض شده ‌است. این قطره چکان ژئوفلو می‌ تواند در مقابل تغییرات فشار آب کارایی یکسانی داشته باشد. اصولاً قطره چکان های خود تنظیم با عنوان PC از مدل ‌های مدرن و بسیار متداولی هستند که در فضای باغ و مزرعه کارایی زیادی دارند.بحث خود تنظیم بودن از ویژگی ‌های برجسته هر قطره چکانی است. زیرا در سطح توزیع آب برای ایجاد شبکه آبیاری قطره ای باید بتوانیم جریان آبی یکنواخت را برای تمام گیاهان فراهم کنیم. اما در عمل چنین اتفاقی بدون استفاده از قطره چکان های خود تنظیم امکان ‌پذیر نیست. زیرا در طول شبکه توزیع آب، فشار آب دائماً در حال تغییر است.در زمین ‌هایی که پستی و بلندی دارند و یا بر روی شیب قرار گرفته ‌اند، نمی ‌توانیم سطح فشار آب را ثابت نگه داریم. هر چه ارتفاع در طول لوله توزیع آب تغییر می ‌کند، فشار داخل لوله نیز افت پیدا خواهد کرد. قطره چکان های معمولی نمی ‌توانند در مقابل این تغییرات فشار آب عکس ‌العمل ثابتی داشته باشند. دبی این قطره چکان های معمولی در اثر فشار زیاد آب زیاد شده و با کاهش فشار گاهاً قطع می ‌شود. این نوع آبیاری اصلا مناسب محیط باغ و مزرعه نیست.در آبیاری نقاط دوردست از مزرعه تا باغ نیز با پدیده افت فشار آب مواجه هستیم که قطعا چالش ‌برانگیز است.قطره چکان های خود تنظیم PC به شکلی طراحی شده ‌اند تا بتوانند در مقابل تلرانس سنگین فشار آب همچنان عکس ‌العمل یکسانی داشته باشند. خروجی یک قطره چکان خود تنظیم، تحت تاثیر فشار آب قرار ندارد. در خروجی این قطره چکان ها میزان دبی آب همیشه ثابت است.قطره چکان کنترل فشار ژئوفلو از مدل PC چنین قطره چکان هایی هستند. آنها می ‌توانند در بازه 1 الی 3 بار خروجی با دبی یکسان داشته باشند. این قطره چکان های برند ژئوفلو میزان دبی ثابتی دارند و در اثر افت فشار در پستی و بلندی ‌های زمین و یا محیط شیب ‌دار باغ و یا مناطق دوردست از باغ، دبی آنها تغییر نمی ‌کند.
قطره چکان ژئوفلو

قطره چکان تنظیمی ژئوفلو مدل PCnd

قطره چکان تنظیمی ژئوفلو مدل PCnd نمونه توسعه‌ یافته از مدل ‌های PC است. این مدل ‌ها علاوه ‌بر قابلیت خود تنظیم بودن، از ویژگی ضد چکه نیز برخوردار هستند. قطره چکان ژئوفلو مدل PCnd با پایه ‌های قهوه ‌ای ‌رنگ طراحی شده ‌اند. این مدل‌ های توسعه ‌یافته در هر سه تیپ 2، 4 و 8 لیتر بر ساعت ساخته می ‌شوند. مانند نصب در زمین ‌ها با شیب زیاد و یا زمین ‌هایی که دارای پستی ‌و بلندی هستند. در عین ‌حال با تعریف فشار در محدوده 1 الی 3 بار میزان خروجی آب در این قطره چکان ژئوفلو ثابت و بدون تغییر است. از طرفی با قابلیت ضد چکه طراحی شده‌ اند تا حداکثر بهره ‌وری از منابع آب را داشته باشند. قطره چکان تنظیمی ژئوفلو مدل PCnd نمونه‌ های مطمئن با قابلیت کارکردی همگانی هستند که جریان آبی ثابت و عاری از تنش را در پای گیاهان انبوه باغ و مزرعه جاری می ‌سازند.

نحوه رنگ‌ بندی در دسته ‌بندی انواع قطره چکان ژئوفلو

برای تشخیص انواع قطره چکان غالبا آنها را در رنگ ‌های متفاوت طراحی می ‌کنند. قطره چکان ها در ظاهر شبیه به ‌هم هستند. اما در عمل میزان دبی خروجی آنها متفاوت است. یک راه ‌حل ساده برای تفکیک مدل‌ های مختلف از هم، رنگ کردن قطره چکان ها می ‌باشد.در بحث انواع طراحی قطره چکان ژئوفلو قید کردیم که مدل ‌های پایه مشکی از الگوی طراحی خود تنظیم PC دارند و مدل ‌های پایه قهوه ‌ای ‌رنگ از نمونه ‌های خود تنظیم ضد چکه PCnd هستند. اما برای مشخص کردن مقدار دبی قطره چکان ها هم از رنگ ‌ها استفاده می‌ کنند. در این حالت رنگ کلاهک در بخش بالایی قطره چکان ژئوفلو معرف میزان دبی و قابلیت آبدهی محصول می ‌باشد.-       برای قطره چکان ژئوفلو 2 لیتر بر ساعت از کلاهک‌ های آبی‌ رنگ استفاده ‌شده است.-       برای قطره چکان ژئوفلو 4 لیتر در ساعت از کلاهک‌ های مشکی رنگ استفاده شده‌ است.-       برای قطره چکان ژئوفلو 8 لیتر بر ساعت از کلاهک ‌های قرمز رنگ استفاده شده ‌است.به ‌این ‌ترتیب مثلاً وقتی با یک قطره چکان ژئوفلو با کلاهک مشکی و پایه‌ های قهوه ‌ای ‌رنگ روبرو هستیم، در واقع از یک دریپر 4 لیتر بر ساعت که قابلیت خود تنظیم و ضد چکه دارد، استفاده می ‌کنیم.رعایت دبی از نکات کلیدی در تنظیم آبیاری قطره ای است. گیاهان نیاز تعریف ‌شده ‌ای به مقدار آب دارند. استفاده از یک قطره چکان با دبی‌ های کم و یا خیلی زیاد نمی ‌تواند نیاز صحیح گیاهان خاص محیط باغ و مزرعه را تامین نماید. لذا در هنگام خرید و فروش قطره چکان ژئوفلو همواره به رنگ کلاهک تا پایه آنها توجه کنید. هر چه ظرفیت دبی بالاتر باشد، قیمت قطره چکان ژئوفلو نیز افزایش پیدا می ‌کند. در عین ‌حال قیمت قطره چکان ژئوفلو مدل ‌های ضد چکه از نمونه ‌های عادی بالاتر می ‌باشد.
قطره چکان ژئوفلو

روش نصب قطره چکان ژئوفلو در کنار هم

برای پیاده ‌سازی سیستم آبیاری قطره ای باید از چندین قطره چکان در امتداد هم نصب کنید. گاهی زمین کشاورزی و یا محیط باغ آنچنان بزرگ است که نیاز به استقرار چندین هزار قطره چکان ژئوفلو دارید. در این حالت آیا می ‌توانید به هر سبک و روشی این تعداد قطره چکان را در کنار هم مستقر کنید؟ قطعا این ‌طور نیست و در استقرار قطره چکان ها باید به قواعدی خاص پایبند باشید.در نحوه استقرار قطره چکان ژئوفلو در کنار هم معیار شما نوع قطره چکان و سطح فشار آب است. به ‌طوری‌ که هر اندازه از قطره چکان ژئوفلو با قابلیت آبدهی بالاتری استفاده کنید، فاصله نصب آنها از یکدیگر افزایش پیدا می‌ کند. از طرفی سطح فشار آب نیز در این نحوه چیدمان تأثیرگذار است. هر اندازه فشار آب بالاتر باشد، باید قطره چکان ها را در فواصل دورتری از هم مستقر کنید. به ‌این ‌ترتیب دورترین فاصله استقرار برای قطر چکان های 8 لیتر بر ساعت، آن هم تحت فشار حداکثری 3 پاسکال است.برای تنظیم درست این فواصل، جدول‌ هایی تهیه ‌شده است که همراه کاتالوگ عرضه محصول ارائه می ‌شوند. با مطالعه دقیق کاتالوگ قطره چکان ژئوفلو و بررسی کلیه این جداول می ‌توانید مقدار فاصله مناسب در نصب قطره چکان ها کنار هم را پیدا کنید.

زمینه ‌های کاربردی قطره چکان ژئوفلو

قطره چکان ژئوفلو از رده محصولات حرفه ‌ای با قابلیت ‌های کامل در سطح بازار است که خیلی‌ خوب و مؤثر می ‌تواند آخرین حلقه سیستم آبیاری قطره ای را تکمیل نماید. طراحی مقاوم، قابلیت خود تنظیم بودن، در کنار تامین دبی آب برای حالت ‌های مختلف باعث شده تا میزان فروش قطره چکان ژئوفلو بالا باشد. با این ‌همه، عمده موارد کاربردی برای قطره چکان ژئوفلو را می ‌توانیم در موارد زیر دسته ‌بندی کنیم.
 1. فضای باغ ‌های میوه: برای آبیاری درختان میوه در باغات می‌ توانیم از روش آبیاری قطره ای استفاده کنیم. در این حالت برای هر درخت از یک قطره چکان نصب خواهد شد. قطره چکان نصب ‌شده در جریان دائمی، آب مورد نیاز درخت را به شکل قطره به قطره تامین خواهد کرد. غالباً از قطره چکان ژئوفلو 4 لیتر در ساعت و مدل‌ های 8 لیتری در آبیاری باغات استفاده می ‌کنند.
 2. فضاهای گلخانه ای: محیط گلخانه ای از دیگر فضاهای ایده‌ آل برای استقرار سیستم ‌های آبیاری قطره ای است. لذا می ‌توانیم از انواع قطره چکان تنظیمی ژئوفلو در محیط‌ های گلخانه ای نیز استفاده کنیم که در این حالت به ‌خاطر زیاد بودن بوته گیاهان تحت کشت گلخانه ‌ای نیاز به تعداد زیاد قطره چکان ها داریم. البته عموماً گیاهان گلخانه ‌ای نیاز کمی به آب دارند. لذا استفاده از قطره چکان ژئوفلو 2 لیتر بر ساعت در محیط گلخانه ‌ای متداول است.
 3. قطره چکان ژئوفلو
 1. استفاده در انواع محوطه سازی ‌ها: برای آبیاری بوستان ‌های شهری، محوطه سبز ساختمان ‌های بزرگ اداری و مسکونی، باغات و ویلاهای شخصی و... می‌ توانیم از سیستم ‌های آبیاری قطره ‌ای استفاده کنیم. البته در این موارد غالبا تلاش می ‌شود تا لوله ‌های انتقال آب را در عمق خاک بپوشانند تا فرم زیبای فضا باقی بماند. در محوطه ‌سازی هایی که برای آنها از سیستم ‌های آبیاری قطره ای استفاده شده ‌است، می ‌توانیم انواع قطره چکان ژئوفلو را نصب کنیم.
 2. استفاده در کشت ‌های منظم: در محیط مزرعه با کشت ‌های منظم جالیزی هم می ‌توان سیستم‌ های یکپارچه آبیاری قطره ای را دایر کرد. لذا قطعاً می ‌توانیم از انواع باکیفیت قطره چکان ژئوفلو در پیاده ‌سازی سیستم آبیاری کشت ‌های منظم استفاده کنیم. اصولاً سیستم آبیاری قطره ای دایر شده، یک سیستم موقت است که در پایان دوره کشت گیاهان باید جمع ‌آوری شود.
 3. استفاده برای آبیاری گیاهان گلدانی: یکی از مزیت ‌های آبیاری قطره ای، مدیریت توزیع دقیق آب است. با استفاده از آبیاری قطره ای می ‌توانیم در فضاهایی محدود مقدار آبی مشخص را توزیع کنیم. این ایده بهترین روش برای آبیاری گیاهان گلدانی است. زیرا توانسته ‌ایم در جریانی خودکار، آبیاری فضاهای گلدانی را انجام بدهیم. مادامیکه هیچ مقدار آبی خارج از فضای گلدان ‌ها توزیع نشده ‌است.

مزایای قطره چکان ژئوفلو

انواع قطره چکان های ژئوفلو محصول کمپانی آمریکایی، ویژگی ‌های منحصر به ‌فردی دارند که کارکرد آنها را در رده کلاس حرفه ‌ای قرار داده ‌است. در ادامه به برخی از مزایای انواع قطره چکان ژئوفلو می ‌پردازیم.¨     مدل ‌های قطره چکان ژئوفلو دارای طراحی دقیق هستند. میزان دبی آب خارج ‌شده از آنها مقدار کاملاً دقیقی دارد. این قطره‌ چکان ها مناسب آبیاری گیاهان خاص با میزان دقت آبیاری دقیق می ‌باشند.¨     تمامی مدل ‌های قطره چکان ژئوفلو از قابلیت جبران کنندگی سطح فشار آب برخوردار هستند. در صورت افت فشار این قطره چکان ها می ‌توانند به ‌خوبی تحت شرایط جدید خودشان را تنظیم کنند تا با جریان کم‌ فشار و پرفشار ایجاد شده، میزان فلوی آب خارج ‌شده از آنها تغییری نکرده باشد.¨     تمامی مدل‌ های قطره چکان ژئوفلو از بدنه پلیمری بسیار مقاومی ساخته می ‌شوند. بدنه آنها بسیار مقاوم است. تا جاییکه می ‌توانند در مقابل هر نوع ضربه مقاومت کنند. تحمل عبور ماشین ‌آلات سنگین را دارند و تحت تاثیر حیوانات موذی مانند جوندگان هرگز خراب نمی ‌شوند.¨     خوشبختانه هنوز هیچ نمونه تقلبی از قطره چکان ژئوفلو در سطح بازار وجود ندارد. قطره چکان های برند، همگی خوش ‌ساخت هستند؛ اما متأسفانه نمونه ‌های کپی و تقلبی که شباهت زیادی با نمونه‌ های اصلی دارند، باغبان ها را به ‌اشتباه می‌ اندازند. ولی هنوز محصولات برند آمریکایی ژئوفلو کپی نشده ‌است و هر جا این محصولات را دیدید، نمونه ‌های اصلی ساخت برند آمریکایی می ‌باشد.¨     انواع قطره چکان ژئوفلو در توزیع یکنواخت آب استاد هستند. هر اندازه از تعداد قطره چکان ها در طول لوله انتقال آب استفاده کرده باشید، باز هم شاهد توزیع یکنواخت و شرایط ایده ‌آل کار هر قطره چکان ژئوفلو هستید.
قطره چکان ژئوفلو
 ¨     تمامی مدل‌ های طراحی‌ شده قطره چکان ژئوفلو به فیلترهای داخلی مجهز هستند. این فیلتر قدرتمندانه، مانع از ورود ذرات معلق و املاح در نازل دریپر می ‌شود. در نتیجه احتمال رسوب و انسداد نازل ‌ها بسیار کم است.¨     روش نصب قطره چکان ژئوفلو خیلی ساده است. این قطره چکان ها بدون برش لوله و تنها از طریق پانچ لوله نصب می ‌شوند. به ‌این ‌ترتیب می ‌توانیم پس ‌از نصب لوله ‌ها، هر قطره چکان ژئوفلو را دقیقاً در محل رشد گیاه با پانچ کردن نصب کنیم.¨     قطره چکان ژئوفلو در مقابل هر گونه خوردگی و یا اثر فرسایش آب و کودهای شیمیایی مقاوم است. این قطره چکان ها خیلی سخت اسیر فرسایش خراب می ‌شوند. از طرفی تحمل تابش مخرب نور خورشید را دارند. لذا در کل، دوام بالا و کارکردی درازمدت را تضمین می‌ کنند.¨     مدل‌ های قطره چکان ژئوفلو از قابلیت انشعاب گرفتن برخوردار هستند. شما می‌ توانید از یک قطره چکان ژئوفلو چندین انشعاب داشته باشید تا با این انشعاب ‌ها چندین گیاه و یا گلدان کنار هم را آبیاری کنید.سخن پایانی در استفاده از قطره چکان ژئوفلوآبیاری قطره ای معیار کلیدی در مدیریت آب است. به لطف توسعه این روش توانسته ‌ایم با منابع محدود آب، زمین ‌های بسیار زیادی را تحت کشت داشته ‌باشیم. از طرفی سیستم آبیاری قطره ای یک روش مناسب گلخانه داری است. لکن این سیستم زمانی مفید است که بتوانیم برای تمامی گیاهان کشت شده، از جریان آبیاری یکنواخت و مؤثری تهیه کرده باشیم. با این حساب وقتی از دریپرهای خوب و باکیفیت استفاده می ‌کنید، می ‌توانید جریان آبیاری قطره ‌ای مناسبی داشته باشید.استفاده از قطره چکان های اصیل و باکیفیت یک قاعده کلیدی است و انواع قطره چکان ژئوفلو می ‌توانند این اصالت و کیفیت را تامین نمایند. قطره چکان ژئوفلو محصول کشور آمریکا یک دریپر ماندگار و دقیق است که برای آبیاری از سطح گلخانه تا محیط باغ و مزرعه طراحی شده ‌است. قطره چکان ژئوفلو با قابلیت خود تنظیم بودن توانایی کارکرد دائمی و یکنواخت در سطوح متفاوت فشار آب را دارد. از طرفی بدنه پلیمری از متریال مقاومی دارد و در نهایت با قابلیت خود شویندگی به این سادگی‌ ها اسیر رسوب املاح نمی ‌شود. اگر چه لیست قیمت قطره چکان ژئوفلو در رده محصولات بالای بازار است؛ اما در کل هر آن کس که آبیاری قطره ایِ مطمئنی می‌ خواهد، می ‌تواند از مدل ‌های متنوع این قطره چکان های آمریکایی استفاده کند.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5