خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قطره چکان یورودریپ (Eurodrip)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

آبیاری قدرتمند با قطره چکان یورودریپ

تأمین مطلوب آب تاثیرگذارترین نکته در کشاورزی است. در تمام طول تاریخ که انسان همراه با پرورش انواع گیاهان سعی در تامین منابع مطمئن غذایی داشته است، بهره ‌مندی از منابع دائمی، مطمئن و شیرین آب از اهمیت بالایی برخوردار بوده است؛ اما این اهمیت در دنیای امروز که با وجود منابع ثابت از آب در تکاپوی تولید بیشتر است، بیش از پیش خودش را نشان می ‌دهد. بهره ‌مندی از روش‌ های های مدرن آبیاری مانند ایده آبیاری قطره‌ ای، راه حل مدرن برای تقابل با منابع آبی محدود است.اگر بخواهیم از آبیاری قطره ای صحبت کنیم، لازم است تا توجه کاملی به انواع قطره چکان ها داشته باشیم. در این بین همراهی با قطره چکان هایی خوش ساخت و باکیفیت مانند قطره چکان یورودریپ تضمین کاملی در تامین مطمئن منابع آبی خواهد شد.
قطره چکان یورودریپ (Eurodrip)
 قطره چکان یورودریپ محصول برند صاحب نام یونانی است که سال ‌ها در عرصه تولید لوازم آبیاری در سطح اروپا و البته جهان شناخته شده می باشد. قطره چکان یورودریپ در نزد اهل فن به داشتن قیمت مناسب در کنار طول عمر بالا همراه با سطح کیفیت ساخت مطلوب شهره شده است. همراه با بهره مندی از قطره چکان یورودریپ می توانید یک سیستم آبیاری قطره‌ ای مطمئن داشته باشید و با این هدف به راحتی در تأمین کامل منابع آبی مزارع آن هم به شکل یکنواخت با صرف حداقل اتلاف آب توانمند شوید.حال اگر می خواهید سطح مزارع خود را با روش های آبیاری قطره ‌ای همراه سازید و یا اینکه در طرح توسعه آبیاری قطره ای مزرعه ای که دارید، از یک قطره چکان با کیفیت بالا بهره مند شوید و در این بین قطره چکان یورودریپ مورد توجه شما قرار گرفته است، می توانید همراه با این مقاله باشید تا هر چه بیشتر و بهتر با تمام جزئیات فنی از قطره چکان یورودریپ آشنا شوید. 

آشنایی با قطره چکان یورودریپ

برند یونانی یورودریپ در تولید قطره چکان  یورودریپ (کرونا) دست بالایی دارد و توانسته است تا بهترین ایده های طراحی این محصول را روانه بازار های هدف کند. قطره چکان Eurodrip از انواع PC است. یعنی می ‌تواند مقدار دبی خروجی خود را تحت کنترل داشته باشد.قطره چکان های PC از پیشرفته ترین مدل های بازار هستند و با هدف استفاده در خطوط تأمین آب که در آنها سطح فشار متغیر می ‌شود، مورد استفاده قرار می ‌گیرند. اهمیت طراحی و نصب قطره چکان های PC در آن است که با تغییرات سطح فشار همراه شده و می ‌توانند سطح دبی خود را در محدوده تقریباً ثابتی نگه دارند. لذا در آبیاری گیاهان با قطره چکان های PC این تضمین همیشگی وجود دارد که مقدار آبی ثابت و همیشگی با سطح دبی مشخص با هر نوع از تغییر فشار به پای گیاهان هدف می رسد.با درک اهمیت طراحی تا استفاده از قطره چکان های PC می ‌توانید به جایگاه مطلوب قطره چکان یورودریپ برای تامین سطح بالای آبیاری در پای گیاهان هدف پی ببرید. برند یورودریپ در تولید قطره چکان خود تا همین جا بسنده نکرده است و محصولات خود را در طیف متنوعی از دبی خروجی عرضه می کند. مدل های قطره چکان یورودریپ ۴ لیتری، قطره چکان یورودریپ ۸ لیتری و قطره چکان یورودریپ ۲۴ لیتری از نمونه ‌های تولید شده در خطوط تولید این برند یونانی است که با هدف پوشش انواع نیاز های مزارع مختلف کشاورزی ساخته می شوند.از طرفی برند یورودریپ در آن سوی ماجرا یعنی نصب قطره چکان Eurodrip نیز دست بالایی برای کشاورزان فراهم کرده است. چرا که می ‌توانید قطره چکان های این برند خوشنام یونانی را بر انواع لوله ها با سایز های متداول ۱۶ و ۲۰ میلیمتری به راحتی نصب کنید. به این ترتیب در کار با مدل های گوناگون از قطره چکان Eurodrip نمونه ‌هایی در اختیار ما قرار می‌ گیرد که از انعطاف بالایی برای نصب در انواع زمین های زراعی برخوردار هستند و در عین حال می توانند با هر سطح فشاری از پمپاژ آب کار کنند. این سطح از امکانات را می توانید با قیمت دریپر یورودریپ در سطح مطلوبی داشته باشید. 

کاربرد های قطره چکان یورودریپ

اصولا سیستم آبیاری قطره ای را می ‌توان برای هر نوع فضای کشت گیاهی در نظر گرفت. البته بهتر است برای هر فضایی از نمونه های مخصوص طراحی شده برای آن فضا ها استفاده کرد. مانند فضا های گلخانه ‌ای تا باغات و مزارع جالیزی. همان طور که می بینید، نوع کاربری تاثیر مستقیم بر نوع قطره چکان خواهد گذاشت؛ مگر آنکه قطره چکان شما از چنان طراحی برتری برخوردار باشد که بتواند در انواع فضا های کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. مانند مدل‌ های متنوع از قطره چکان یورودریپ (کرونا) که برای نصب در گلخانه ها تا پاسیو ها و تاکستان ها و البته باغات مناسب هستند.اما عمده فضای کاربردی برای قطره چکان یورودریپ، نصب در زمین های شیب دار و یا ناهموار می باشد. مثلاً زمین زراعی که بر پهنه تپه ای با شرایط شیب دار ساخته شده است و یا آنکه تپه هایی کوچک در بطن زمین زراعی خود دارند و لوله های انتقال آب در پهنه زمین مذکور مدام در حال تغییر ارتفاع هستند. در چنین فضا هایی سطح فشار آب دائماً در حال تغییر است، در زمین های شیب دار که با افزایش ارتفاع همراه با کاهش شدید فشار آب هستیم و در زمین های ناهموار که تغییر ارتفاع دائمی، فشار آب را دستخوش تغییرات بسیاری خواهد کرد.برای چنین فضا هایی استفاده از قطره چکان های خود تنظیم مناسب هستند. این قطره چکان های خود تنظیم که با عنوان PC شناخته می شوند، بسته به هر سطح فشار از آب در لوله های انتقال می توانند سطح دبی مشخصی در خروجی خود داشته باشند. لذا در صورت استفاده از قطره چکان های PC مانند قطره چکان یورودریپ (کرونا) برای تمام گیاهان در سطح مزارع شیب دار و یا ناهموار می ‌توان انتظار تامین یکنواختی از آب را داشت. 

مزایای استفاده از قطره چکان یورودریپ

تمام قطره چکان های تولید شده در جمع محصولات برند های مختلف از شرایط کم و بیش یکسانی در اصول پایه برخوردار هستند. اینکه یک قطره چکان می تواند آب را به شکل پیوسته و البته اندک به پای گیاهان برساند، ویژگی عمومی و عادی در طراحی تمام قطره چکان ها است. لذا قطره چکان برتر نمونه هایی هستند که می توانند برخی امکانات و یا مزایای فراتر از یک آبرسانی ساده را تأمین نمایند. قطره چکان کشاورزی یورودریپ از جمله نمونه ‌های بازار است که می ‌توان آن را در سطح کیفی بالایی از امکانات در نظر گرفت. برخی از مزایای قابل توجه در کار با مدل های گوناگون از قطره چکان کشاورزی یورودریپ به قرار زیر می باشند.¨    قطره چکان یورودریپ از خاصیت خود شویندگی برخوردار است. این قطره چکان ها می توانند در هر بار تحریک سیستم خود، سطح داخل مجرا های هدایت آب را شسته و با این اقدام مانع از رسوب در داخل مجرا های قطره چکان باشند. به این ترتیب با خاصیت خود شویندگی می ‌توان عاری از هر گونه انسداد مجرا های انتقال آب، در داخل قطره چکان یورودریپ برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد. ¨    قطره چکان یورودریپ از متریال مقاوم در برابر تابش اشعه های UV برخوردار می باشد. این موضوع برای آنها که قرار است در سطح مزارع زیر تابش مستقیم آفتاب برای مدت طولانی باشند، اهمیت دارد. چرا که اشعه های UV آفتاب می توانند به سرعت باعث پوسیدگی و تخریب مدل های ساده در انواع قطره چکان ها باشند؛ اما ساخت قطره چکان یورودریپ با متریال ضد اشعه های UV آنها را از این آسیب های همیشگی مصون نگه می ‌دارد.¨    قطره چکان یورودریپ از متریال مقاوم در برابر اثرات شیمیایی انواع کود های کشاورزی برخوردار است. در نظر داشته باشید که عمده محصولات کشاورزی را همراه با تزریق انواع کود های شیمیایی تغذیه می ‌کنند. حضور مستمر و طولانی مدت این کود های شیمیایی می تواند اثرات تخریبی بر قطره چکان ها با متریال های ساده در ساخت داشته باشد.¨    قطره چکان یورودریپ از درپوش هایی برای پخش آب استفاده می ‌کند. این درپوش ها، هم باعث پخش مناسب آب هستند و هم اینکه می‌ توانند سطح محافظت بالایی بر قطره چکان فراهم آورند.¨    نصب انواع قطره چکان یورودریپ بسیار ساده است. آنها را می‌ توان به آسانی بر انواع لوله ها با سایز های متداول در اجرای آبیاری قطره ‌ای نصب کرد.¨    بازه کاری انواع قطره چکان یورودریپ در سطح وسیعی از فشار 0.5 الی ۴ بار می باشد. در ضمن این قطره چکان ها قادر هستند تا در این بازه بزرگ از فشار آب، سطح دبی خروجی ثابتی داشته باشند. 

نگاه فنی در تحلیل انواع قطره چکان یورودریپ

قطره چکان های خوب لازم است تا چند فاکتور کلیدی را به طور کامل تامین نمایند. اینکه شرایط نصب ساده‌ ای داشته باشند، نوع سیستم آبرسانی آنها مدرن و حرفه ‌ای باشد، از متریال های مقاوم در ساخت بهره مند باشند، الگوی طراحی برتری را دنبال کرده باشند و در نهایت بتوانند رنج فشار کاری قابل قبولی را پاسخگو شوند.اگر با قطره چکانی مواجه شدیم که می ‌تواند تمام این شرایط ایده ‌آل در مشخصه های فنی را تامین نماید، قطعاً با یک نمونه خوب بازار خرید مواجه هستیم. حال می خواهیم تا رویکرد فنی خود را متوجه قطره چکان یورودریپ سازیم. اینکه این قطره چکان ها در قبال مشخصه ‌های اصلی در تعریف نمونه های برتر بازار چه دست آوردی دارند.◊      نوع سیستم آبرسانی در قطره چکان یورودریپ: در ایده های ابتدایی برای طراحی انواع سیستم های آبیاری قطره ای، استفاده از قطره چکان هایی که تنها سوراخی برای تزریق آب بودند، مطرح بوده است. لکن با گذشت زمان و لزوم تجهیز برخی از زمین های زراعی خاص به سیستم آبیاری قطره ای، مشکلات طرح ‌های ابتدایی در این عرصه پررنگ می‌ شده است. عمده مشکلات در مواجهه با زمین های ناهموار بوده است که تغییرات فشار آب در آنها بسیار زیاد است. در این حالت در صورت استفاده از قطره چکان های ساده، نمی ‌توان سطح دبی خروجی یکسانی از آب را تامین نمود. در حالیکه با طراحی ایده های نوین مانند قطره چکان های خود تنظیم سعی کرده اند تا این مشکل را مرتفع سازند. لذا اولین شرط در مشخصه های فنی برتر یک قطره چکان، آن است که از مدل‌ های خود تنظیم باشد. مانند آنچه در طرح ساخت قطره چکان یورودریپ دیده می ‌شود.
قطره چکان یورودریپ (Eurodrip)
 ◊      شرایط نصب در قطره چکان یورودریپ: یک قطره چکان خوب باید از شرایط نسبتاً ساده ‌ای و در عین حال مقاوم و البته منعطفی برخوردار باشد. بگذارید اهمیت این موضوع را با یک مثال ساده تشریح کنیم. فرض کنید با یک زمین زراعی بسیار بزرگ مواجه هستید که قرار است در آن از سیستم آبیاری قطره ای استفاده شود.وقتی هدف تامین آبیاری برای یک مزرعه بزرگ است، لاجرم با تعداد قابل توجهی از قطره چکان ها مواجه هستیم. لذا لازم است تا قطره چکان مورد نظر از شرایط نصب ساده و سریع برخوردار باشد. موضوعی که در طراحی مدل های متنوع از قطره چکان یورودریپ رعایت شده است. در ضمن این قطره چکان ها قابلیت نصب بر انواع لوله های استاندارد ۱۶ و ۲۰ میلیمتری را دارند. البته قاعده نصب آنها به ترتیبی است که می ‌توانند به راحتی از خط باز شده و به اهدافی مانند بازدید های دوره ای و یا جا به جایی و شاید تعمیرات پرداخت شوند.◊      متریال در ساخت قطره چکان یورودریپ: مهم است که قطره چکان ها از متریال های مقاوم در برابر انواع اثرات تخریبی محیط ساخته شوند. از این رو آنها باید در مقابل فرسایش تابش نور خورشید و یا اثرات کود های شیمیایی مقاومت کنند و در عین حال تاب ضربه های ناگهانی و البته احتمالی را در سطح مزرعه داشته باشند. اهمیت این مقاومت در خود قطره‌ چکان نیست. چرا که یک قطره چکان به تنهایی از قیمت چندانی برخوردار نمی ‌باشد؛ اما می ‌تواند اثرات نامطلوب با دامنه بسیار وسیعی در کل سیستم آبیاری قطره ای داشته باشد. حالتی را تجسم کنید که کل فشار سیستم آبیاری قطره ای تحت تاثیر یک قطره چکان شکسته و یا خراب قرار گرفته باشد. در این حالت به هیچ حالت نمی ‌توان در تمام سیستم آبیاری قطره ای انتظار تامین سطح مطلوبی از آبرسانی را داشت. قطره چکان کشاورزی یورودریپ از حیث استفاده متریال های باکیفیت و مقاوم دست بالایی دارد.◊      الگوی طراحی در قطره چکان یورودریپ: در سطح مزارع همراه با پرورش انواع گیاهان زراعی با طیف متنوعی از گیاهان با سطح نیازمندی‌ های متفاوت از حجم آب مواجه هستیم. لذا لازم است تا از قطره چکان ها با توانایی سطح دبی های متنوع بهره‌ مند باشیم. برای همین است که برند های صاحب‌ نام در این عرصه محصولات خود را در دبی های متنوع تولید می کنند و برای آنکه خریدار متوجه نوع و سطح دبی قطره چکان باشد، آنها را با علامت هایی غالباً رنگی روانه بازار می ‌کنند. قطره چکان یورودریپ در سه دبی پرطرفدار یعنی قطره چکان یورودریپ ۴ لیتری، قطره چکان یورودریپ ۸ لیتری و قطره چکان یورودریپ ۲۴ لیتری عرضه می ‌شود.◊      توانایی در تامین رنج فشار کاری: از دیگر نکات کلیدی در داشتن قطره چکان های خوب آن است که تجهیز مورد نظر ما بتواند در سطوح گوناگون از فشار آب کار کند. قطره چکان های خوب می توانند از فشار ۱ الی ۴ بار به خوبی سطح دبی مشخصی داشته باشند. مانند قطره چکان یورودریپ که توانایی کار در رنج فشار 0.5 الی ۴ پاسکال را دارد.در هنگام خرید قطره چکان یورودریپ دقت داشته باشید که این محصول دارای تایید وزارت کشاورزی است. از این رو می توانید با خیالی راحت از سطح توانمندی های آن باشید. البته قیمت قطره چکان یورودریپ در نمونه های مطلوب بازار است. قیمت قطره چکان یورودریپ می تواند به راحتی با دیگر رقبای بازار رقابت کند. در هر حال در هنگام خرید این محصول دقت داشته باشید که با قطره چکانی که ویژگی خود شویندگی دارد و در عین حال توانمند در تامین سطح مشخصی از فشار آب است و از طرفی مقاومت بالایی در برابر انواع عوامل فرسایش  در محیط دارد، آبیاری می کنید.  لذا می توانید با خیالی راحت تامین منابع آبی گیاهان خود را به هر تعداد از قطره چکان یورودریپ که می‌ خواهید بسپارید.جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5