خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قیمت توری سبز گلخانه ای چطور محاسبه می شود؟

فهرست مطالب

تور سایبان سبز گلخانه به عنوان یکی از محصولات پوششی پر کاربرد می باشد که در بازار عرضه می شود .و به دلیل ساختار خاص و همچنین دوام بالا ، مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان و مصرف کنندگان قرار دارد .قیمت توری سبز گلخانه ای چگونه محاسبه می شود؟ این سوالی است که بسیاری از شما برای تهیه توری های گلخانه ای از فروشندگان و تولید کنندگان این محصول می پرسید. یکی از تجهیزات بسیار مهمی که از آن در صنایع مختلف به خصوص استخرهای پرورش ماهی و گلخانه ها و ... استفاده می شود، توری سبز گلخانه ای است. توری سبز گلخانه ای با نام های دیگری به نام شید گلخانه ای و ... نیز شناخته می شود. این تجهیزات با ایجاد سایه ای مناسب و خنک می توانند پاسخ گوی نیاز شما در محیط های مختلف باشند. در این مقاله از وب سایت فارم صنعت قصد داریم تا به سوال مهم شما، یعنی قیمت توری سبز گلخانه ای چگونه محاسبه می شود، بپردازیم و اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

تعریف توری سبز گلخانه ای:

قطعا شما نیز متوجه گرمای بیش از اندازه و طاقت فرسا در فصل تابستان شده اید. کشورمان ایران به دلیل دوره های خشک سالی که پشت سر می گذارد، با گرمای نسبتا زیادی مواجه است که می تواند از حیث های مختلف برای بسیاری از امور مشکل ساز باشد. در واقع باید اشاره شود که گرمای زیاد در فصول گرم به انداره ای می باشد که سبب می شود به فکر راه چاره ای برای در امان ماندن از آن باشیم. همان گونه که می دانید، استفاده از تهویه های طبیعی مانند پنجره ها و هم چنین استفاده از سیستم سرمایش تبخیری و کولرها دیگر مناسب و کارساز نخواهد بود و ما مجبور هستیم که برای گلخانه یا استخر پرورش ماهی خود و ... از تجهیزاتی به نام توری سبز گلخانه ای استفاده کنیم.

در واقع می توان اذعان داشت که یکی از بهترین راه های ایجاد سایه در گلخانه ها، پارکینگ ها، استخر پرورش آبزیان و ... استفاده از انواع توری های گلخانه ای یا شید گلخانه ای می باشد. این تجهیزات با استفاده از به روزترین تکنولوژی ها در سرتاسر دنیا ساخته شده و در اختیار در خواست کنندگان قرار گرفته است. باید اشاره شود که شید گلخانه از جنس رشته الیاف نازک پلی اتیلن است، بنابراین از وزنی بسیار سبک برخوردار است. توری ها از مواد بسیار با کیفیت طراحی و ساخته شده اند و هم چنین یکی از ویژگی های بسیار مهم آن ها آنتی یو وی ( uv ) بودن آن هاست.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که توری سایبان یا شید گلخانه ای از جمله تجهیزات و ابزارآلات کشاورزی محسوب می شود، به دلیل آن که انعطاف پذیری بسیار بالا داشته و قیمت آن نیز بسیار مقرون به صرفه است. شید های گلخانه علاوه بر کشاورزی دارای مصارف دیگری نیز می باشد. روش های طراحی و ساخت توری گلخانه ای به گونه ای است که به آن قابلیت مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله گرما، باران و ... را خواهد داد که این موضوع باعث عملکرد بهتر و مناسب شید گلخانه ای و هم چنین ساختار منسجم و یکپارچه آن می گردد. شید گلخانه ای به طور معمول در دمای 25 الی 60 درجه سانتی گراد عملکرد بسیار مناسبی دارد.

لازم به ذکر می باشد که توری سایبان با نام های مختلفی از جمله موارد زیر شناخته می شود:

توری سبز گلخانه

سایبان

راشل گلخانه

شید گلخانه

شیدینگ و سایه انداز

محافظت از گیاهان با استفاده از توری های فلزی :

 از توری های فلزی در جهت محافظت گیاهان از حیوانات، بهره برداری می شود  . توری ها باید از ورود کوچکترین حیواناتی همچون  خرگوش و سنجاب ها، نیز بتواند جلوگیری نماید . توری ها در مراحل اولیه کاشت خیار، بسیار مهم هستند، درست زمانی که حیوانات ممکن است وسوسه شوند که بذر ها و جوانه ها را از خاک بیرون بکشند. در این مرحله می توانید گیاهان را با سبد بپوشانید. توجه داشته باشید که پس از اینکه گیاهان بلند و یا بزرگ شدند، باید توری ها را بردارید. 

قیمت توری سبز گلخانه ای چطور محاسبه می شود؟

باید بدانید که توری سبز گلخانه ای عمدتا با رنگ سبز تولید می شود، که نوع سبز تیره برای گلخانه مناسب تر و بهتر می باشد. (رنگ های شید گلخانه سفید، مشکی، قرمز، زرد و آبی دیگر تولید نمی شود اما ممکن است برخی از فروشندگان نیز این رنگ ها را داشته باشند.)

عملکرد توری سبز گلخانه ای به گونه ای است که بخشی از اشعه تابشی خورشید را فیلتر می کند و باعث کاهش دمای هوای درونی گلخانه از 5 تا 8 درجه سانتیگراد خواهد شد. این توری ها با کاهش اثر تابش نور خورشید باعث خنک شدن محیط گلخانه می گردند. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که علاوه بر وجود سیستم تهویه کافی، میزان تابش نور خورشید برای رساندن دما به مطلوب ترین حالت ممکن اثر بسیار مهم و حیاتی دارد.

قیمت توری سبز گلخانه ای چگونه محاسبه می شود؟

همان گونه که اشاره کرده ایم، توری گلخانه یکی از تجهیزات با قیمت مناسب و مقرون به صرفه است که همه افراد قادر به تهیه آن هستند. به علاوه این محصول یکی از مهم ترین و اساسی ترین تجهیزاتی است که برای گلخانه ها می توان به کار برد. بنابراین سازندگان و تولید کنندگان این محصول سعی دارند تا قیمت آن را بسیار مناسب در نظر داشته باشند و آن را با کیفیت عالی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند. از جمله عوامل بسیار مهمی که بر قیمت توری سبز تأثیر می گذارد، به صورت زیر خواهد بود:

جنس توری سبز گلخانه ای

شایان ذکر می باشد که کیفیت در توری سبز از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. توری سایبان از ماده پلاستیکی به نام HDPE طراحی و ساخته می شود. در واقع HDPE نوعی پلی اتیلن شفاف با مقاومت بسیار بالا می باشد که در صنعت کاربردهای بسیار فراوانی دارد. در تولید توری سبز گلخانه ای مرغوبیت این ماده اهمیت بسیار بالایی دارد. همان گونه که می دانید، یک توری سبز گلخانه ای با توجه به نوع کارکرد آن به صورت دائمی زیر نور خورشید قرار دارد و در صورتی که دارای دوام و استحکام کافی نباشد، به سرعت با مشکل مواجه خواهد شد. بنابراین استفاده از متریال مرغوب در ساخت توری سایبان یا شید گلخانه ای تأثیر بسزایی در قیمت این محصول خواهد داشت.

متراژ توری سبز

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم و تأثیر گذار در قیمت توری سایبان، متراژ این محصول است. به طور قطع هرچه متراژ بیشتر باشد، قیمت این محصول نیز افزایش می یابد. بسیاری از شما عزیزان می دانید که چه متراژی از توری سایبان برای شما مناسب و کافی است! به همین دلیل باید اشاره شود که در انتخاب متراژ مناسب، در ابتدا باید مشخص نمایید که مساحت کل سطحی که قصد پوشاندن آن را دارید چه اندازه می باشد و سپس به عرض توری دقت کنید. نسبت این دو مقدار بسیار مهم تعیین می کند که شما به چه اندازه یا چه میزانی از توری گلخانه ای نیاز دارید. متراژ ضرب در عرض همان مساحتی است که می ‌توانید آن را بپوشانید، بنابراین برای خرید و تهیه این محصول به متراژ دقیق مکان مورد نظر خود توجه فرمایید.

همان گونه که اشاره کرده ایم، متراژ بیشتر باعث افزایش قیمت توری سبز گلخانه ‌ای می گردد و این کاملاً بدیهی و مشخص است. دقت داشته باشید که در خرید و انتخاب قیمت توری سبز گلخانه‌ای باید به یاد داشته باشید که گاهی توری عریض ‌تر با متراژ بیشتر می ‌تواند برای شما مقرون به‌ صرفه ‌تر باشد.

قیمت توری سبز گلخانه ای چطور محاسبه می شود؟

وزن بر واحد طول توری سبز گلخانه ای

می توان اذعان داشت که یکی یگر از مهم ترین موارد تأثیر گذار بر قیمت توری سبز گلخانه ای، وزن بر واحد طول توری سبز گلخانه ای می باشد. باید اشاره شود که سبک بودن توری سبز گلخانه ‌ای جدا از ایجاد راحتی در جابجایی و نصب آن، در مقاومت و ماندگاری آن نیز تأثیر بسزایی دارد. به این علت که پس از نصب شما مطابق با قواعد نصب، مجبور به ثابت کردن آن بر سطح گلخانه خود توسط اتصالات مختلفی مثل پیچ و چسب می باشید، اگر وزن توری سایبان یا توری سبز گلخانه ای بر واحد طول بیش از اندازه باشد، در متراژهای بالای کلیت تور بسیار سنگین خواهد شد. در واقع این که توری در کنار مقاومت بالا، وزن آن بر واحد طول کم باشد، کمک خواهد کرد تا در متراژهای بالا، وزن به یک معضل تبدیل نشود و افراد بتوانند از آن به سادگی استفاده کنند. این فاکتور نیز بر قیمت توری سبز گلخانه‌ای تأثیر بسزایی دارد و باید در مورد آن دقت بسیاری داشت.

درصد مورد نیاز سایه اندازی توری سبز گلخانه ای چقدر است؟

شما باید توری سایبان را بر اساس میزان سایه اندازی تهیه کنید. لازم به ذکر است که توری سایبان با درصد 30 تا 50 برای انواع سبزیجات قابل استفاده و مناسب است و هم چنین توری با درصدهای 70 تا 80 بیشتر برای افراد حاضر در سالن های مختلف مناسب می باشد. اگر برای گیاهان درصد سایه ای بین 40 تا 60 درصد ایجاد نماییم، آنگاه باعث عملکرد بهتر و مناسب تر گیاهان خواهیم شد. البته شایان به ذکر است که برای گیاهانی مانند، ارکیده و سرخس ها ممکن است این میزان، به 75 درصد نیز برسد.

توری سایبان 50 درصد به رنگ سبز مناسب برای گیاهان زیر هستند:

کلم

فلفل

کاهو

برخی از ارکیده ها

شمعدانی ها

کالادیوم ها

گیاهان گلدانی

درکل، این توری برای آن دسته از گیاهان که نیاز به سایه کمی دارند مناسب و مفید می باشد.

فرایند تولید تور سایبان سبز :

در ابتدا مواد اولیه تور سایبان سبز  ترکیب می گردد که بعد در مرحله بعدی  تحت سیم کشی (کشش مفتول: فرایند فلزکاری برای کاهش سطح مقطع) قرار می گیرند. بعد نوبت به  مراحل بافندگی، برش، شبکه بندی و درنهایت بسته بندی می رسد. 

ابزارآلات مورد نیاز برای نصب و راه اندازی تور سایبان سبز :

 شما تنها با بهره مندی از ابزارهای مخصوص ، به راحتی اقدام به نصب تور  سایبان گلخانه کنید . بسته به این که تور سایبان سبز (شید) به چه چیزی متصل می گردد، ابزارآلات متفاوتی لازم خواهد داشت 

قیمت توری سبز گلخانه ای چطور محاسبه می شود؟

توری سایبان 75 تا 80 درصد رنگ سبز مناسب برای گیاهان زیر هستند:

 

ارکیده ها

برخی سرخس ها

درختان زیتون

موانع حفاظتی ساختمان ها

سایه انداز دام

سایبان خانگی

به طور کلی برای گیاهانی که به سایه متراکم نیاز دارند مناسب و پرکاربرد می باشد.

نحوه نگهداری از شید گلخانه

 جهت افزایش طول عمر توری سایبان لازم است تا مواردی را به خوبی رعایت نمایید که عبارت اند از : 
 • توجه داشته باشید تا در زمان نصب توری گلخانه برخوردی با  محصول با اشیاء تیز نداشته باشد .
 • انتخاب سایز توری مناسب، از پارگی و یا کش آمدن توری ها پیشگیری می کند .
 • در زمان عدم استفاده از توری، آن را جمع نمایید  و در محیطی دور از نور خورشید و همچنین حشرات حفظ شود.
 • تماس توری با مواد شیمیایی، گوگرد، آهک، بنزین، انواع روغن، سیمان و غیره خطرناک بوده و منجر به  کاهش عمر محصول خواهد گردید.
 • دقت داشته باشید که  شید گلخانه را در ساعات ابتدایی صبح یا انتهایی عصر نصب نمایید این موضوع به علت اشتباهات در اندازه گیری می باشد چرا که گرما ممکن است باعث مشکلاتی مانند کشیدگی نامناسب توری گردد.
 • همچنین سعی کنید شید را در فضای خارجی گلخانه نصب نمایید  نه فضای داخلی و بر روی سقف باشد. زمانی که  در فضای خارجی توری را نصب نمایید  می تواند به عنوان محافظ برای پوشش پلاستیکی گلخانه نیز عمل نماید  و از خطرات احتمالی همچون پارگی و پوسیدگی این پوشش پیشگیری به عمل آورد .
 • نصب شید گلخانه به صورت شیب دار نیز می تواند یک حرکت هوشمندانه باشد چرا که  باعث می شود آب و دیگر بقایای گیاهان و هر چیز دیگری روی آن جمع نگردد.
 • برای نصب توری سایبان از گیره ها و بست های مناسب آن بهره برداری نمایید .
 

سخن پایانی:

برای خنک نگه داشتن محیط گلخانه توری سایبان یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شوند. مکانیزم این توری ها به این صورت است که با کاهش دادن مقدار تابش خورشید، در خنک کردن گلخانه کمک شایانی می کنند. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فارم صنعت مراجعه فرمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر