خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

قیمت مه پاش ضدعفونی

فهرست مطالب

در این مقاله به توضیح و کاربرد انواع مه پاش ضد عفونی  وقیمت آن ها می‌پردازیم که بعد از آن به راحتی سیستم موردنظر خود را انتخاب کنید.

مه پاش چیست؟

مه پاش یا مه ساز دستگاهی است که آب  را به صورت فشرده توسط نازل در محیط اسپری می‌کند وباعث رطوبت وخنکی هوا می‌شود به طوری که قطرات آب را  به صورت پودری مه مانند اسپری می‌کند.نام دیگر مه پاش،  فوگر می‌باشد که یک وسیله بسیار موثر  می باشد در جهت خنک سازی هوا و ایجاد رطوبت در فضا های بزرگ نظیر گلخانه های پرورش گل و گیاه وقارچ، سالن های پرورش دام و طیور، رستوران ها ، فضا های بسته صنعتی و... مورد استفاده قرار می گیرد . اساس  دستگاه مه پاش، تولید ذرات بسیار ریز آب وپخش آنها به طور یکنواخت درکل محیط می‌باشد که با جذب سریع گرما در  فضا، تبخیر می‌شوند وباعث خنکی هوا شده، بدون اینکه اثر خیسی  از خود به جایی بگذارند.  موقعی که پمپ پر،  فشار آب را فشرده می‌کند، آب با سرعت بالا  از شیلینگ  وارد نازل مه پاش شده و پمپاژ می‌شود بنابراین قطرات آب توسط نازل به صورت ذرات پودری خارج می‌شود.

اجزای تشکیل دهنده مه پاش

مه پاش از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که استفاده از این قطعات در هر مه پاشی لازم  می باشد. در ساختار مه پاش قطعات خاصی وجود دارد که باید با کیفیت بالا تولید شوند تا موقع استفاده دچار مشکل و پوسیدگی نشوند.مهمترین اجزای تشکیل دهنده سیستم مه پاش شامل موارد زیر می باشد.نازل: کار نازل تبدیل کردن آب پر فشار به مه می‌باشد که از  جنس های استیل وسرامیکی ساخته شده اند. نازل دارای اندازه و تعداد متفاوتی   می باشد که براساس نوع محیط ونیاز، نازل تعیین می‌شود. نازل یکی از مهمترین و پر کاربردترین قطعات مه پاش است. نازل به منبع آب وصل می‌شود که آب با فشار زیاد  به شکل بخار در فضا اسپری می‌کند.فیلتر: کارفیلتر تصفیه آب می باشد که از ورود ذرات ریز  موجود در آب به نازل جلوگیری می‌کند.شلینگ:  برای تامین آب پر فشار به نازل و در انواع مختلف لاستیکی وتفلون می باشد که از مقاومت بالایی  برخوردار است.شیر تنظیم فشار: همانطور که از اسمش پیداست  شیر تنظیم فشار ، فشار ورودی به نازل  را تنظیم می کند.برد کنترل: برای خاموش و روش کردن مه پاش به صورت اتوماتیک از برد کنترل استفاده می شود.

قیمت مه پاش ضدعفونی

مه پاش ضد عفونی کننده

امروزه مه پاش ضد عفونی کننده یک وسیله پر کاربرد می باشد که به کمک مه پاش ها می توانید مواد ضد عفونی کننده اسپری کنید به طوری که کل محیط را در بر بگیرد.  در مه پاش ها ، محلول ضد عفونی کننده  توسط نازل در فضا اسپری می‌شود که از این دستگاه برای ضد عفونی کردن  بیمارستان ها، مطب های پزشکی، کارخانه های تولید مواد غذایی و ... استفاده می‌ شود.  میزان وزن دستگاه ها بر سرعت وکارایی آن ها تاثیر می گذارد به همین دلیل در انواع مختلفی ساخته شده اند. اکثر مه پاش ها ی ضد عفونی جزو مه پاش های سبک و دستی است. این مدل مه پاش ها ضد رسوب هستند، می‌توانند هر مایعی را پخش کنند. از طرفی  سیستم مه پاش  برای ضد عفونی محیط های مختلف به کار می‌رود و کارایی بسیار  خوبی برای ضدعفونی محیط ها ایجاد می کند.

انواع مه پاش

مه پاش ها به دو نوع دستی و برقی تقسیم می شوند که هر کدام خود انواع مختلفی دارند.

مه پاش دستی :

این نوع  مه پاش ها  از طریق فشار  دست بر پمپ دستگاه کار می کند. مه پاش های  دستی  در اندازه های کوچک ساخته می‌شوند و بیشتر در کار های خانه  کاربرد دارد. در این نوع مه پاش یک اهرم تعبیه می‌شود که مواد را پمپاژ می کند. مخزن این نوع مه پاش ها از جنس پلاستیک است. 

مه پاش برقی :

 این مدل مه پاش ها به کمک نیروی برق کار می‌کنند و در فضا های بزرگ جهت ضد عفونی کردن، سم پاشی، مرطوب کردن و... استفاده می شود. در ساخت این مه پاش ها عموما از استیل یا کروم  استفاده  می‌شود. سیستم های  پر کاربرد مه پاش  عملکرد های زیادی در صنایع مختلف ایجاد می‌کنند. این دستگاه ها بسیار پیچیده وبزرگ هستند و با نیروی برق کار می‌کنند.مه پاش رطوبت سازسیستم مه پاش رطوبت ساز در انواع مختلفی از جمله دیسکی یا پروانه ای  و التراسونیک و...وجود دارد. در واقع کار آنها براساس پروانه های فن  می باشد که  وزن سبک و همچنین خاصیت ضد زنگ دارند، این نوع از سیستم ها،  سرعت بسیار بالایی دارند و به کمک آن ها  می توان آب را در فضا به خوبی پخش کرد. این سیستم با کمک نازل ، اب را به صورت پودرهای ریز  در فضا اسپری می کند.  بسیاری از صنایع از جمله کشاورزی که نیاز به رطوبت دارند از دستگاه فوگر استفاده می‌کنند. جدیدترین مدل مه پاش های تولید شده، مه  پاش الکتروسونیک است. این نوع مدل مه پاش با کمک امواج  فراصوت کار می‌کند که آب  را به مه تبدیل می‌کند وباعث  خنکی  و رطوبت  می‌شود.

قیمت مه پاش ضدعفونی

مه پاش ضد عفونی مینی فوگر

استفاده از مه پاش مینی فوگر یکی از جدیدترین و موثرترین روش های ضد عفونی است، زیرا که سبب کاهش مصرف ضد عفونی می‌شود. وزن سبک آن باعث می‌شود حمل و نقل آن به راحتی انجام شود. از این سیستم بیشتر در بیمارستان‌ها، مطلب های پزشکی وغیره استفاده می شود. مینی فوگر ها دارای سرعت بالایی  در پاشش محلول دارند که در مدت زمان کمی محیط بیشتری را صد عفونی می‌کنند. در ساخت این محصول از مواد اولیه گرانول استفاده شده است که مورد تایید بهداشت می باشد.

مه پاش جهت تونل ضد عفونی

امروزه مه پاش جهت تونل ضدعفونی  یکی از پر کاربردترین و بهترین  انواع مه پاش های  می باشد. یکی از ویژگی‌های  مهم مه پاش جهت تونل  که سبب شده مورد توجه قرار گیرد، بیشتر بودن تعداد نازل های آن می باشد به همین دلیل ضدعفونی در کم ترین زمان انجام می‌شود. از این محصول  در شرکت های داروسازی در سیستم های بسته بندی مواد غذایی و ضد عفونی کردن ماشین ها استفاده می شود  و همچنین از آن  برای ضد عفونی کردن کارکنان شرکت های مختلف قبل ورود و خروج به کار خانه استفاده می شود. 

قیمت مه پاش ضد عفونی

قیمت سیستم مه پاش ضد عفونی کننده ، یکی از مهم ترین موضوعاتی است  که امروزه بیشتر  مورد توجه  خریداران می باشد، قیمت این سیستم مه پاش  در مقابل مزایا و کارایی زیادی که دارد، بسیار مقرون به صرفه می باشد. بسیاری از خریداران  به دنبال  سیستم مه پاشی هستند که بیشترین کارایی را داشته باشد. بنا براین لازم است تا افراد بیشتر درباره نحوه و کارایی سیستم مه پاش آگاهی داشته باشند. این مه پاش ها با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه تولید شده است. با تولید  سیستم مه پاش های جدید دیگر نیازی به پرداخت هزینه های سنگین نیست. 
قیمت مه پاش ضدعفونی
 هزینه مه پاش های  جدید نسبت به  گذشته ۸۰درصد کاهش یافته است. بسیاری از تلفن های خریداران راجب به قیمت های تقریبی این مه پاشی ها و کارایی این دستگاه ها می‌باشد. افزایش تقاضا برای خرید مه پاش ضد عفونی  در روز های اخیر باعث افزایش چند درصد ی قیمت این محصولات شود. شما می توانید با توجه به محیط  و نیازتان مه پاش مورد نظر تان را خریداری کنید. قیمت مه پاش های خانگی یا دستی معمولا ارزانتر است و به ترتیب قیمت مه پاش های صنعتی و حرفه ای گرانتر می باشد که آن هم وابسته به برند مه پاش نیز می باشد.جمع بندیامروزه به کمک تکنولوژی، می توان تغیرات زیادی در محیط ایجاد کرد که به نفع به بشر می باشد.شما می توانید به وسیله این دستگاه ها در ضد عفونی کردن، سم پاشی، رطوبت سازی گلخانه ها و... استفاده کرد.  تعداد پارامترهای  در انتخاب یک سیستم  مه پاش  موثر است.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر