خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی دستگاه ماله پروانه ای سایز ۱۲۰

توسعه روز افزون صنعت ساختمان‌ سازی با پیدا شدن فضاهای بزرگ عمرانی نیاز ما را به استفاده از ماشین ‌آلات نوین و قدرتمند دو چندان کرده ‌است. ساخت محوطه‌های بزرگ از ایده‌های رو به ‌رشد است و دستگاه ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰یکی از همین ماشین‌های موتوریزه شده ‌است که می‌تواند به شما در اجرای چنین عملیات‌های بزرگ و پیچیده کمک کند.ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰ مخصوص صاف کردن بتن در فضاهای بزرگ محوطه‌ سازی طراحی شده‌ است. این دستگاه با طراحی دهانه 1.2 متری در کنار قدرت مکانیکی بسیار بالایی که دارد توانایی ماله‌ کشی سطوح بسیار بزرگ بتن ‌ریزی شده را دارد و می‌تواند در اندک زمانی مساحت قابل ‌توجهی از محوطه‌های گوناگون را ماله‌کشی کند.
ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰
ساخت محوطه‌های بزرگ متداول است. فضاهای پارکینگی، انبارها، سالن‌های بزرگ نمایشگاهی و ورزشی، محوطه‌های گوناگون شهری و... از این ‌دست فضاهای بزرگ هستند که در بسیاری از موارد با لایه‌ای از بتن پوشانده می‌شوند. حجم فضای محوطه ‌سازی در بسیاری از این پروژه‌ها آنقدر زیاد است که باید جریان گسترده‌ای از عملیات‌های بتن‌ ریزی داشته ‌باشیم. در نتیجه لازم است تا برای صاف کردن و تراز نمودن سطح بتن سرعت ‌عمل زیادی داشته ‌باشیم. قطعا در چنین شرایطی نیاز به یک ماشین ماله پروانه ای بزرگ و قدرتمند داریم. ماشینی که ظرفیت ماله ‌کشی زیادی داشته باشد. مال پروانه ای سایز ۱۲۰ دقیقاً برای همین منظور آن‌ هم با هدف فعالیت در بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی طراحی شده ‌است.ماله موتوری ۱۲۰ بزرگ‌ ترین سایز استاندارد از طراحی ماله پروانه ای بتن است. سری مدل‌های ۶۰ و ۹۰ سانتی ‌متری از دیگر گونه‌های کوچک‌تر هستند. البته مقدار فروش ماله پروانه ای ۱۲۰ کمتر از ۲ سایز کوچک‌تر می‌باشد. از آنجا که این مال پروانه ای بتن ابعاد بسیار بزرگی دارد، غالبا مناسب فعالیت در عموم پروژه‌های کوچک و متوسط نیست. بلکه دهانه ۱۲۰ سانتی ‌متری آن برای محوطه‌های بسیار بزرگ طراحی ‌شده است.ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ طراحی مدرنی دارد. تا همین چند سال اخیر این سایز بزرگ وجود نداشت و کمپانی‌های گوناگون تمام تولیدات خود را معطوف طراحی سایز‌های ۹۰ و ۶۰ سانتی ‌متری می‌کردند. اما نیاز به یک ماشین ماله پروانه ای قدرتمند ایده طراحی چنین سایز بزرگی را باعث شده‌ است. معدود کمپانی‌هایی هستند که ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ را تولید می‌کنند. با این ‌وجود قطعا علاقه دارید تا بهترین مارک مال پروانه ای را تهیه کنید. توصیه می‌شود تا با ما در گروه فارم صنعت همراه شوید و با شناخت کامل از مشخصات فنی ماله موتوری بنزینی، دیدگاه مناسبی از کلیات طراحی ماله موتوری ۱۲۰ داشته باشید.

ماشین ماله پروانه ای چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ بزرگ‌ترین نوع در دسته ماله های موتوری با عملکرد دستی است. این سری دستگاه‌ها با هدف صاف کردن سطح بتن طراحی شده‌اند. در طراحی هر دستگاه ماله پروانه ای بتن از تیغه‌های فلزی که متریال مقاوم ضد زنگ و ضد خش دارند استفاده شده ‌است. هر دستگاه ۴ عدد تیغه دارد که به شکل پره‌های هلیکوپتری در پایین‌ترین بخش دستگاه به موازات سطح زمین حول محور شفت گردان گیربکس متصل هستند.وقتی دستگاه ماله پروانه ای بتن فعال است، این تیغه‌ها به وسیله شافت گردان گیربکس با سرعت ثابتی که قابل تنظیم شدن است می‌چرخند. از آنجا که سطح تیغه‌ها به موازات سطح زمین در تماس با بتن قرار دارد، حرکت گردشی آنها باعث صاف شدن و صیقلی شدن سطح بتن خواهد شد. هر اندازه ابعاد تیغه‌ها بزرگ‌تر باشد، ظرفیت ماله ‌کشی دستگاه نیز بیشتر است. به ‌این ‌ترتیب ظرفیت ماله ‌کشی دستگاه ماله پروانه‌ ای سایز ۱۲۰ از تمام مدل‌های دیگر بیشتر است. البته سری مدل‌های سرنشین‌دار نیز طراحی شده‌ است که در این مطلب به آنها اشاره نمی‌کنیم.با بزرگ‌تر کردن ابعاد تیغه‌هایی هلیکوپتری شکل، اگرچه ظرفیت ماله‌ کشی افزایش پیدا می‌کند، اما قطعا سطح تماس بیشتری با بتن وجود دارد. در نتیجه به مقدار توان بالاتری برای چرخش تیغه‌ها نیاز داریم. بحث طراحی موتور از مهم‌ترین بخش‌های فنی در طرح ساخت ماشین ماله پروانه ای است.
ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰
 برای طراحی ماشین ماله پروانه ای از انواع موتورهای الکتریکی، بنزینی و دیزلی استفاده شده ‌است. موتورهای الکتریکی کم ‌توان هستند و به شکل محدود و نه‌ چندان متداول برای طراحی ماله‌های کوچک استفاده می‌شوند. اما برای طراحی ماشین ماله پروانه ای های سایز بزرگ مانند مدل‌های ۹۰ و ۱۲۰ سانتی‌ متری استفاده از موتورهای بنزینی و یا دیزلی متداول است. ماله پروانه ای بنزینی سایز ۱۲۰ از کاربردی‌ترین مدل‌ها است.برای طراحی ماله پروانه ای بنزینی سایز ۱۲۰ نیاز به استفاده از موتورها با حداقل توان 7 اسب ‌بخار داریم. در حال ‌حاضر بهترین مارک مال پروانه ای از سری موتورهای قدرتمند روبین و یا هوندا در طراحی ابعاد بزرگ ۱۲۰ سانتی ‌متری استفاده می‌کنند. کاربرد انواع ماشین مال پروانه برای صاف کردن سطح بتن است. این دستگاه بدون چالش استفاده از ابزارهای دستی به ‌راحتی می‌تواند فضای بسیار بزرگی از محوطه‌های بتن ‌ریزی شده را صاف کرده و رویه آنها را صیقلی کند. خصوصا دستگاه ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ که تمام ‌قد مخصوص فعالیت در فضاهای بسیار بزرگ طراحی‌ شده است. این ماشین قادر است تا حجم بتن را به شکل یکدست و عاری از حباب و یا سوراخ و حفره در تمام فضای هدف توزیع کند تا در نهایت شاهد یک سطح کاملاً صاف و تراز شده باشیم.

مشخصات فنی ماله پروانه ای سایز ۱۲۰

قطر دهانه ماله‌کشی این دستگاه ۱۲۰ سانتی ‌متر است. در داخل فضای ماله ‌کشی این دستگاه از ۴ عدد تیغه پروانه ای شکل با ابعاد صفحه مستطیلی استفاده شده ‌است. ابعاد این تیغه‌ها در اندازه‌های 400*150میلی ‌متری است. هرکدام از تیغه‌ها فقط بخشی از شعاع ۶۰ سانتی ‌متری ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ هستند. لذا طول تیغه‌ها کمی کمتر از دهانه ماله‌کشی دستگاه مقدار ۴۰ سانتی‌ متری است. ضخامت تیغه نیز ۲ میلی‌ متر است. این مقدار ضخامت کافی برای طراحی تیغه‌های مستحکم و سبک‌ وزن است تا علاوه‌ بر توان تحمل فشار سنگین ماله‌کشی، وزن زیادی برای موتور وارد نشود.تیغه‌ها با سرعت ۷۰ الی ۱۴۰ دور بر دقیقه می‌چرخند. این محدوده مقدار سرعت استاندارد برای ماله ‌کشی انواع سطوح بتنی دانه ‌درشت و یا دانه ریز است. البته لازم است تا با توجه به ساختار بتن و ابعاد فضای محوطه بندی شده، مقدار سرعت گردش تیغه‌ها را به وسیله سرعت موتور بنزینی دستگاه تنظیم کنید.تیغه‌ها اگرچه به موازات سطح زمین بر روی شفت ماشین ماله پروانه ای نصب هستند، اما می‌توانیم زاویه قرارگیری رویه تیغه نسبت ‌به سطح کار شده بتن را تغییر بدهیم. با این کار قابلیت ایجاد انواع روش‌های ماله‌کشی برای شرایط گوناگون فراهم خواهد شد. حداکثر زاویه تیغه برای تنظیم شدن بر روی سطوح بتنی ۱۵ درجه است.برای ماله‌کشی در شرایط خاص مانند عمق زیاد بتن و یا در مواردی که حجم بتن هنوز مقدار سفتی کافی ندارد، یک عدد سینی ماله پروانه نیز طراحی شده‌ است. قطر این سینی دقیقاً ۱۲۰ سانتی ‌متر است و با استفاده از چنگک هایی بر روی تیغه‌های گردان دستگاه نصب می‌شود. ضخامت ورق سینی ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ مقدار 2.5 میلی ‌متر است. با این سینی می‌توانیم بدون احتمال گیر کردن تیغه در عمق بتن عملیات ماله ‌کشی را انجام بدهیم.تیغه‌های هلیکوپتر و همچنین سینی ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ از اقلام مصرفی دستگاه هستند. این تیغه‌ها در حین کار با ساییده شدن بر سطح بتن فرسوده خواهند شد. شما می‌توانید از هر برند تیغه و یا سینی ماله موتوری در این دستگاه استفاده کنید، به ‌شرط آنکه تیغه و سینی با ابعاد استاندارد طراحی ‌شده باشند.
ماله پروانه ‌ای سایز ۱۲۰
 

موتور مناسب ماله پروانه ای سایز ۱۲۰کدام است؟

ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ بزرگ‌ترین تیپ طراحی ‌شده در این سری ماله‌های موتوری است که با الگوی عملکرد دستی کار می‌کنند. قاعدتاً برای تأمین توان این ماله بزرگ باید از موتور قدرتمندی نیز استفاده کنیم. بهترین مارک ماله پروانه ای ۱۲۰ با حضور موتورهای قدرتمند با توان فراتر از ۱۰ اسب‌ بخار طراحی می‌شوند. مدل موتور هوندا و یا موتور روبین از بهترین گزینه‌ها هستند. با پیش ‌فرض انتخاب مدل موتور هوندا ۳ اسب‌ بخار بحث فنی این دستگاه را ادامه می‌دهیم. در نظر داشته باشید که هر موتور بنزینی از دیگر برندهای مطرح نیز باید کم‌ و بیش قابلیت‌های مشابه داشته باشند. در غیر این صورت هرگز نمی‌توانند قابلیت فنی برای عملکرد سنگین ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ را تامین نمایند.برای طراحی ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ از موتور تک ‌سیلندر بنزین سوز با عملکرد ۴ زمانه استفاده می‌شود. این موتور هوا خنکاست و طبق الگوی تنفس طبیعی در شرایط راندمان کاری رده ‌بالایی طراحی شده‌ است. ظرفیت تک ‌سیلندر موتور ۴۲۰ سی ‌سی است که در نهایت سرعت ۳۶۰۰ دور بر دقیقه توانایی تولید ۱۳ اسب ‌بخار قدرت مکانیکی را دارد.موتور هوندا کار شده در ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ از انواع استارت هندلی است. البته عموم دیگر موتورها محصول برندهای مطرح مانند روبین نیز از نوع استارت هندلی انتخاب می‌شوند. موتور از طراحی پیش پاشش سوخت دارد. به ‌این ‌ترتیب در کل شرایط راه ‌اندازی آن ساده است و با مقدار تنظیمات کم و سر راستی طراحی شده‌ است.حجم باک سوخت موتور 6.5 لیتر است. این مقدار ظرفیت سوخت کافی برای فعالیت حداقل ۸ ساعت کار متوالی دستگاه ماله پروانه ای سایز 120 موتور هوندا است.در عین ‌حال به ‌خاطر طراحی ۴ زمانه در این موتور یک سیستم روان کاری مستقل وجود دارد. موتور دارای مخزن روغن با ظرفیت 1.1 لیتری است. برای روان کاری موتور باید از روغن نمره ۴۰ استاندارد روان‌کاری موتورهای احتراق داخلی استفاده کنید. موتور با طراحی ۴ زمانه در عملکردی روان با مقدار مصرف سوخت کم و همچنین مقدار تولید صدای ناچیز کار می‌کند. این موتور از برند هوندا می‌تواند بهترین شرایط کار در عملکرد نهایی دستگاه ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ باشد. اگرچه حضور موتور هوندا بهترین مارک مال پروانه ای است، اما در سطح بازار مدل‌های مناسب دیگری نیز وجود دارند. دیگر موتورها همگی طبق طراحی ۴ زمانه‌ای با قابلیت تولید توان فراتر از ۱۰ اسب‌ بخار کار می کند.در ادامه به معرفی چند عدد از بهترین مارک ماله پروانه ای ۱۲۰ سانتی می‌پردازیم.

بهترین مارک مال پروانه ای کدام است؟

در یکی بحث فنی از ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ سانتی ‌متری موتور هوندا ۱۳ اسب‌ بخار که بر روی شاسی رودکس سوار است گفتیم. قطعا این مدل در حال حاضر بهترین مارک ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ است، اما رقبایی نیز دارد. خصوصا که در بحث قیمت ماله پروانه ای ۱۲۰ به نسبت از رقبا بالاتر است.اگر قصد تهیه دستگاه با قیمت مناسب و کیفیت ساخت مطلوب دارید، می‌توانید بر توانمندی‌های ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ با موتور ۱۳ اسب راتو حساب کنید. قیمت ماله پروانه ای ۱۲۰ راتو کمتر از مدل‌های هوندا است اما در کیفیت ساخت و کارایی و همچنین طول عمر بالای قطعات از بهترین‌های بازار می‌باشد. راتو برند شناخته ‌شده‌ای در جمع موتورسازهای جهانی است. این برند چینی از بهترین موتورهای تک ‌سیلندر با عملکرد ۴ زمانه بازار را طراحی می‌کند. البته در معرفی بهترین مارک مال پروانه ای سایز ۱۲۰ همچنان می‌توانیم مدل‌های مناسبی را معرفی کنیم. مال موتوری بنزینی ۱۲۰ با موتور ETQو قدرت ۱۳ اسب ‌بخار یکی دیگر از نمونه‌های مطمئن بازار است.ETQیک برند ریشه‌دار آمریکایی است که حالا سری محصولات خوش نفس خودش را در کشور تایوان تولید می‌کند. موتورهای ETQ به طول عمر زیاد، قدرت بالا در حجم کم و استفاده از مونتاژ باکیفیت قطعات شناخته می‌شوند. ماله پروانه ای بتن ۱۲۰ سانت با موتور ETQاز نمونه‌های مطمئن و البته خوش قیمت بازار می‌باشد.موتور روبین نیز از دیگر نام‌های تجاری شناخته‌ شده است. البته عموم ماله موتوری‌های سایز کوچک از موتور روبین استفاده می‌کنند. لکن تیپ ۱۳ اسب‌ بخار این برند نیز از بهترین‌های بازار است تا یک ماله پروانه ای قدرتمند و خوش نفس را تکمیل نماید. بهترین مارک ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ یک چالش نسبی است. همه برندهای ریشه‌دار در طراحی موتورهای خوش نفس توانمند هستند. چالش جدی برای تهیه بهترین‌ها وقتی است که اسیر نمونه‌های کپی شده نباشیم. متأسفانه سطح بازار از سری موتورهای تقلبی و کپی نمونه‌های اصلی پر شده ‌است. قطعا این نمونه‌های فرعی نمی‌توانند انتظار حرفه‌ای ما از یک ماله بنزینی قدرتمند و باکیفیت را تامین نمایند. لذا برای تهیه بهترین مارک ماله پروانه ای فراتر از نام مطرح تجاری توصیه می‌شود تا در مورد اصل بودن کالا تحقیق کافی داشته باشید.

مزایای استفاده از ماله موتوری بنزینی

ماله موتوری‌ها را با استفاده از انواع موتورهای برقی، دیزلی و بنزینی طراحی می‌کنند. در این ‌میان سری ماله موتوری بنزینی از دیگر مدل‌ها محبوب‌تر و پرفروش‌تر هستند. در ادامه می‌خواهیم به مزایای استفاده از ماله موتوری بنزینی اشاره کنیم.
 • محیط ماله کشی فضای خیس بتن است. قطعا استفاده از ماله موتورهای برقی با خطر برق‌گرفتگی همراه است. اما استفاده از موتورهای بنزینی شرایط کار ایمنی را تامین می‌نماید.
 • ماله های برقی برای تامین انرژی نیاز به کابل برق دارند. حضور کابل برق در بسیاری از عملیات‌ها غیر ممکن است. این در حالی است که موتورهای بنزینی با شرایط تامین توان مستقلی کار می‌کنند.
 • توان مکانیکی موتورهای احتراق داخلی خیلی بالاتر از مولدهای الکتریکی است. لذا استفاده از موتورهای دیزلی و البته بنزینی در طراحی دستگاه‌های بزرگ مانند ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ منطقی به‌ نظر می‌رسد.
 • موتورهای بنزینی عملکرد فنی مطمئن‌تری به نسبت از موتورهای دیزلی دارند. این موتورها به مقدار راندمان بالاتر و ضریب تبدیل انرژی مؤثرتر و البته عملکرد روان‌تری کار می‌کنند. لذا در کارکرد کاملاً بهتر از موتورهای دیزلی هستند.
 • در شرایط آب ‌و هوایی متغیر مانند کار در هوای خیلی سرد عملکرد موتورهای بنزینی بهتر از موتورهای دیزلی است.
 • بنزین سوخت متداول و پرکاربردی است که به‌ سادگی می‌توانید آن را در هر مکانی تهیه کنید.
این ‌همه درکل قابلیت‌های مناسب ماله موتوری بنزینی است. لذا باعث شده تا فروش مال پروانه ای ۱۲۰ موتور بنزینی بیشتر از دیگر گونه‌های موتور دیزلی و یا موتور الکتریکی باشد.

چگونه از ماله پروانه ای سایز ۱۲۰استفاده کنیم؟

دستگاه ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ برای صاف کردن سطح بتن در عملیات‌های محوطه‌ سازی طراحی شده‌ است. اما صرفاً با تخلیه بتن در محل پروژه نمی‌توانیم از این دستگاه استفاده کنیم. چرا که بتن در فاز مقدماتی حالتی سیال گونه دارد و قطعا تحمل وزن سنگین دستگاه ماله پروانه ای را نخواهید داشت.شرایط استفاده از دستگاه ماله پروانه ای سایز ۱۲۰ پس ‌از خشک شدن نسبی بتن است. در حد فاصل فاز سیال گونه تا خشک شدن نهایی است که می‌توانیم از این دستگاه برای ماله ‌کشی سطوح بزرگ استفاده کنیم. یک راه ‌حل ساده برای تشخیص زمان درست ماله‌ کشی قدم گذاشتن بر روی سطح بتن است. اگر پای شما در داخل بتن فرو نرود، شرایط برای ماله‌ کشی توسط دستگاه سنگین ماله موتوری بنزینی سایز ۱۲۰ فراهم است.در پاره‌ای از موارد مانند زمانی‌که عمق بتن زیاد است و یا انسجام بتن شرایط مناسبی ندارد، خطر گیر کردن تیغه‌ها در داخل بتن وجود دارد که در این حالت باید از سینی ماله‌ی پروانه ای سایز ۱۲۰ استفاده کنید. سینی ماله پروانه از اقلام همراه دستگاه است و باید آن را جداگانه تهیه نمایید. اما حضور این سینی شرایط ماله‌کشی را بسیار ساده‌تر و عملیات صاف کردن بتن را در شرایط بهتری انجام می‌دهد.سخن پایانیماله پروانه ای سایز ۱۲۰ دستگاه بزرگ ‌جثه ای است که برای انجام کارهای بزرگ طراحی شده‌ است. قیمت ماله پروانه ای ۱۲۰ از مدل‌های ۹۰و ۶۰ سانتی‌ متری بالاتر است. هر چند  قیمت ماله پروانه ‌ای ۱۲۰ کاملاً وابسته به نوع موتور و طراحی شاسی آن دارد. توصیه می‌شود تا در انتخاب بهترین مارک ماله پروانه ای دقت کافی را داشته باشید. سطح بازار از محصولات تقلبی اشباع ‌شده است و قطعا این محصولات ناکارآمد در کمین شما هستند. لازم است تا ماله موتوری ۱۲۰ را از فضای فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. گروه فارم صنعت فضای فروشگاه آنلاین ماشین ‌آلات مهندسی مجری فروش ماله پروانه ای ۱۲۰ می‌تواند به شما در هنگام انتخاب تا خرید با قیمت مناسب مشاوره‌های لازم را ارائه نماید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5