خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

ماله پروانه ای سایز 60

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

آشنایی با ماله پروانه ای سایز ۶۰

کف‌سازی بتن و سیمان در گذشته از سری عملیات‌های سنگین عمرانی بوده‌ است. زیرا تراز کردن حجم سنگین بتن در سطوح بزرگ آن ‌هم با استفاده از ابزارهای دستی، بسیار سخت و وقت‌گیر است. اما حالا پیمانکاران عرصه بتن‌ریزی از انواع ماله پروانه ای برای پرداخت نهایی بتن استفاده می‌کنند. ماله پروانه ای سایز ۶۰ کوچکترین مدل استاندارد طراحی ‌شده در این سری از ماشین‌های پرداخت بتن می‌باشد. وقتی محوطه کف‌سازی خیلی بزرگ است، منطقی است که برای صاف کردن بتن از ماله های بزرگ مانند نمونه‌های ۱۲۰ سانتی‌متری استفاده کنیم. اما این ماله پروانه ای های بزرگ نمی‌توانند سطح بتن در گوشه‌های محدود فضا را صاف کنند. برای صاف کردن بتن در فضاهای محدود مانند نقاط گوشه دار، دستگاه تقریباً کوچک ماله پروانه ای سایز ۶۰ را طراحی کرده‌اند.
ماله پروانه ای سایز 60
ماله پروانه ای سایز ۶۰ کوچکترین سایز استاندارد در طراحی ماله های هلیکوپتری است. این سایز را اصطلاحاً با عنوان ماله پروانه ای گوشه زن می‌شناسیم. چرا که قدرت مانور بالایی در فضاهای کوچک برای صاف کردن و تراز کردن بتن در محل‌های کوچک، گوشه‌ها و البته خرده‌کاری های کف‌سازی دارد. به ‌طور کلی اگر محوطه کف‌سازی شما چندان بزرگ نیست و یا در این محوطه قرار است با تعداد زیاد فضاهای کم‌عرض مواجه باشید، بهتر است از سری مدل‌های ماله پروانه ای سایز ۶۰ استفاده کنید.انواع ماله پروانه ای بتن را با توجه به سایز تیغه‌هایی که دارند، در ۳ تیپ ۶۰، ۹۰ و ۱۲۰ سانتی‌متری دسته‌بندی می‌کنند. مدل‌های سایز ۹۰ و ۱۲۰ هر دو سایزهای استانداردی هستند. اما برای حضور در عملیات‌های بسیار بزرگ طراحی شده‌اند. این در حالی است که ماله موتوری ۶۰ به ‌راحتی قدرت مانور عالی در پروژه‌های کوچک دارد. از طرفی می‌تواند به‌ عنوان ماشین ماله پروانه یدکی برای کمک به ماله‌های بزرگتر در انبوه پروژه‌های درشت عمرانی حاضر باشد.در یک دسته‌بندی دیگر، ماله پروانه ای بتن را به ۲ گروه ماله موتوری الکتریکی و بنزینی دسته‌بندی می‌کنند. در طرح ساخت مدل‌های برقی از سری موتورهای الکتریکی برای تامین قدرت ماله‌کشی استفاده شده ‌است. این مدل‌های موتور الکتریکی چندان کاربردی نیستند. اما ماله پروانه ای بنزینی که با حضور موتور بنزین سوز احتراق داخلی طراحی‌ شده است، از سری مدل‌های متداول و کاربردی است. در این مطلب قصد داریم تا به تشریح فنی ماله موتوری بنزینی سایز ۶۰ بپردازیم.ماله موتوری بنزینی سایز ۶۰ کوچکترین و قاعدتاً ارزان‌ترین مدل ماله پروانه ای بنزینی است. البته همه این دستگاه‌ها شرایط طراحی و امکانات فنی یکسانی ندارند. بسته به نوع موتور کار شده و همچنین تکنولوژی ساخت، کیفیت قطعات مونتاژی و حتی جنس و روش طراحی تیغه‌ها قیمت ماله پروانه ای ۶۰ تغییر می‌کند. لذا برای داشتن بهترین مارک ماله پروانه ای بهتر است دید فنی مناسبی از روش طراحی و الزامات فنی ماله موتوری ۶۰ داشته باشید.

ساختار طراحی ماله پروانه ای سایز ۶۰

ماله پروانه ای سایز ۶۰ دارای دهانه ماله‌کشی به قطر ۶۰ سانتی‌متر است. این مقدار کوچکترین سایز استاندارد طراحی‌ شده برای عموم ماله پروانه ای ها است. ماله پروانه ای سایز ۶۰ مخصوص ماله‌کشی محل‌های کوچک و فضاهای بسته با عرض کم طراحی شده‌ است. از آنجا که با استفاده از این ماشین ماله پروانه ای به ‌راحتی می‌توانیم فضاهای حاشیه دیوارها، ستون‌ها، قرنیزها و هر مکان گوشه‌دار را ماله‌کشی کنیم، این تیپ کوچک را با عنوان ماله پروانه ای گوشه زن می‌شناسیم.ماله پروانه ای سایز ۶۰ به ‌مراتب از نمونه‌های سایز ۹۰ و یا سایز ۱۲۰ سانتی‌متری سبک‌تر است. از این ‌رو علاوه ‌بر قابلیت گوشه زنی، مناسب استفاده در مکان‌های کوچک است تا وزن سبک آن باعث تخریب ساختار بتن شود. در عین ‌حال این ماله برای صاف کردن فضاهایی که عرض کمی دارند، بهترین است. مسطح سازی پیاده‌روها و یا ایجاد محوطه‌های نسبتاً کوچک ساختمانی از چنین موارد کاربردی هستند.کمپانی‌های زیادی در سرتاسر جهان انواع ماله موتوری را طراحی می‌کنند. اما سری ۶۰ سانتی‌متری از گونه‌های چندان متداول و پرکاربرد نیست. لذا معدود کمپانی‌هایی هستند که این سایز استاندارد را با کیفیت ساخت مناسب طراحی می‌نمایند. اگر چه ماله بنزینی سایز ۶۰ کوچکترین نوع ماله موتوری است؛ اما از لحاظ سبک طراحی و تحلیل فنی با دیگر ماله ها یکسان است.
ماله پروانه ای سایز 60
 

مشخصات فنی ماله پروانه ای سایز ۶۰

ابعاد دهانه ماله‌کشی در طراحی ماله موتوری مهمترین بخش قابل‌توجه در مشخصات فنی ماله پروانه ای سایز ۶۰ است. این دهانه کاملاً گرد با قطر ۶۰ سانتی‌متری طراحی‌ شده است. این مقدار کوچکترین سایز استاندارد است. در داخل این فضای دایره‌ای ۴ عدد تیغه پروانه ای متصل به محور گردان شفت گیربکس برای ماله‌کشی سطح بتن نصب ‌شده‌اند.این ۴ تیغه بسته به سبک طراحی دستگاه ماله پروانه ای بتن از جنس فولاد ضدزنگ با متریال‌های ضد خش در آلیاژهای کربن و همچنین آلیاژ کروم و دیگر آلیاژها تهیه می‌شوند. هر اندازه ساختار شکل‌گیری تیغه‌ها طراحی مقاوم‌تر و ضد خش تری داشته باشد، طول عمر آنها زیادتر و در عین ‌حال شرایط ماله‌کشی مؤثرتری در سطح بتن دارند. ابعاد این تیغه‌ها در اندازه‌های 100*220 میلی‌متری است. هر تیغه تنها بخشی از طول شعاع دایره‌ای به قطر ۶۰ سانتی‌متری است. لذا طول آنها اندکی کمتر از شعاع فضای ماله‌کشی، مقدار ۲۲ سانتی‌متر است. ضخامت این تیغه‌ها ۲ میلی‌متر می‌باشد. این ضخامت یک حد استاندارد برای طراحی تیغه‌های سبک و در عین ‌حال مقاوم است تا نصب آنها باعث سنگین شدن دستگاه ماله بنزینی سایز ۶۰ نشود و در مقابل فشار سنگین عملیات ماله‌کشی آسیب نبینند.علاوه ‌بر ۴ عدد تیغه پروانه ای برای دستگاه ماله بنزینی سایز ۶۰ یک عدد سینی ماله موتوری نیز طراحی شده ‌است. سینی ماله موتوری از بخش‌های الحاقی به دستگاه ماله پروانه ای است و در مواقع ضروری مانند عمق زیاد بتن در عملیات‌های بزرگ کف‌سازی برای ممانعت از گیر کردن تیغه‌ها در حجم چگال بتن استفاده می‌شود. ضخامت ورق سینی ماله پروانه ای سایز ۶۰ مقدار 2.5 میلی‌متر است. این سینی به وسیله چنگک هایی به تیغه‌های پروانه ای دستگاه نصب می‌شود.سرعت چرخش تیغه‌ها و در امتداد آن سرعت چرخش سینی ماله پروانه ای سایز ۶۰ مقدار ۷۰ الی ۱۴۰ دور بر دقیقه است. بسته به شرایط پروژه کف‌سازی و همچنین نوع طراحی ماشین ماله پروانه ای می‌توانید مقدار سرعت گردش تیغه‌ها را تعیین نمایید. در عین ‌حال همه این ماله‌ها به شکلی طراحی می‌شوند تا بتوانید مقدار زاویه تیغه‌ها را تنظیم کنید. نحوه استقرار تیغه‌ها در شفت گیربکس و مقدار زاویه آنها با سطح بتن اهمیت زیادی دارد. این زاویه معرف الگوی ماله‌کشی شما خواهد بود و بستگی به شیب زمین، نوع بتن، نوع فضای محوطه‌سازی شده و دیگر المان‌ها، باید مقدار زاویه تیغه نسبت ‌به کف کار شده زمین را تنظیم کنید. حداکثر زاویه تیغه نسبت‌ به سطح تراز زمین ۱۵ درجه است.

طراحی موتور در ماله پروانه ای سایز ۶۰

موتور مهمترین بخش فنی تعریف‌ شده در دستگاه ماله پروانه ای سایز ۶۰ است. جدا از بحث ماله های برقی که در آنها از موتورهای الکتریکی استفاده می‌کنند، برای طراحی ماله بنزینی ها از سری موتورهای احتراق داخلی با الگوی سوخت بنزینی استفاده شده ‌است.کمپانی‌های سازنده ماله پروانه ای سایز ۶۰ از انواع موتورهای سبک بنزینی در طراحی نهایی این ماشین استفاده می‌کنند. اما معمول‌ترین مدل‌ها با استفاده از موتورهای تک‌ سیلندر ۵ اسب‌بخار طراحی می‌شوند. بهترین مارک ماله پروانه ای های بازار غالباً دارای موتورهای تک ‌سیلندر از برند هوندا و یا روبین هستند. این موتورهای تک ‌سیلندر با عملکرد ۴ زمانه هستند که طبق تعریف سیستم هوا خنک از نوع تنفس طبیعی طراحی شده‌اند. حجم تک‌ سیلندر این موتورها ۱۲۶ سی‌سی است که با رسیدن به ‌سرعت نامه ۳۶۰۰ دور بر دقیقه توانایی تولید ۵ اسب ‌بخار توان مکانیکی را دارند.
ماله پروانه ای سایز 60
 موتور تک ‌سیلندر نصب ‌شده در عموم مدل های ماله پروانه ای سایز ۶۰ از نوع استارت هندلی است. الگوی استارت دستی باعث کاهش قیمت ماله پروانه ای ۶۰ خواهد شد. در عین ‌حال با تکیه بر روش‌های پیش پاشش سوخت مسیر استارت زنی موتورها کاملاً ساده و روان صورت می‌گیرد. این موتورها ۴ زمانه هستند. لذا سیستم روانکاری مستقل با تعریف مخزن ۷۵۰ سی‌سی دارند. برای روانکاری این موتورها باید از روغن نمره ۴۰ مناسب موتورهای سبک بنزین سوز استفاده کنید.در حال ‌حاضر موتورهای تک‌ سیلندر از برند هوندا و یا روبین بهترین‌های بازار هستند که قابلیت فنی کاملاً حرفه‌ای برای تولید ۵ اسب ‌بخار توان مکانیکی دارند. به هر صورت در هنگام خرید و فروش ماله پروانه ای ۶۰ لازم است تا به جزئیات فنی مربوط به موتور دستگاه توجه جدی داشته باشید.

امکانات جانبی در طراحی ماله پروانه ای سایز ۶۰

ماله پروانه ای سایز ۶۰ به مانند تمام مدل‌های مشابه از نوع ماله های موتوری شده‌ است که باید توسط اپراتورها جابه‌جا شود. برای این منظور یک دسته بلند با طراحی ارگونومیک در بخش پشتی دستگاه پیش‌بینی شده ‌است. المان‌های کنترل ماشین ماله پروانه ای بر روی این دسته قرار دارد. اهرم گاز اصلی‌ترین المان کنترلی است که مقدار سرعت عملکرد دستگاه در حین ماله‌کشی را تنظیم می‌کند. با در اختیار گرفتن این اهرم از طریق دسته هدایت دستگاه به ‌سادگی می‌توانید مقدار سرعت موتور را تغییر داده تا در نهایت، سرعت گردش تیغه‌های پروانه ای نیز تغییر نماید.در کنار اهرم گاز از یک اهرم قطع اضطراری نیز استفاده شده ‌است. وجود این اهرم برای امنیت اپراتور در حین کار با ماله پروانه ای بتن است. زیرا با کمک این اهرم می‌توانیم دستگاه را در هر لحظه خاموش کنیم تا در مواقع بحرانی از گسترش خرابی و یا خطرات جانی و مالی جلوگیری نماییم. البته این کلید، یک شرایط اضطراری برای خاموش کردن موتور می‌باشد. در شرایط کار عادی لازم است تا از روی بخش‌های کنترل نصب‌ شده بر روی موتور، دستگاه ماله پروانه ای بنزینی را خاموش کنید.نمونه‌های خوش‌ساخت بازار دارای دسته‌های تاشو هستند تا شرایط جابجایی دستگاه ساده‌تر باشد. در صورت حمل‌ونقل ماله بنزینی قطعا حضور دسته بلند دستگاه مشکل‌ساز است. اما با طراحی تاشو به ‌راحتی می‌توانیم کل دستگاه را در یک فضای کوچک جایگذاری کنیم و آن را در هر مکان و فضایی جابه‌جا نماییم.برای تنظیم زاویه صفحه تیغه‌های پروانه ای نیز از المان‌های کنترل استفاده ‌شده است. معمولاً این المان‌ها به شکل دو فلکه چرخان کوچک نصب‌ شده بر روی میله دسته دستگاه طراحی می‌شوند. با استفاده از این دو فلکه می‌توانیم مقدار زاویه تیغه‌ها نسبت‌ به سطح صاف زمین پوشانده شده از بتن را تنظیم کنیم. تنظیم زاویه، نوع صاف کردن و مقدار صیقل زنی سطح بتن را تعیین می‌کند.برای کنترل سرعت موتور و همچنین قابلیت انتقال مؤثر توان مکانیکی تولید شده برای گردش تیغه‌ها از سیستم کلاج مانند استفاده شده ‌است. کلاج کار شده در انواع ماله پروانه ای سایز ۶۰ محصول برندهای مختلف از نوع گریز از مرکز هستند. این سیستم کلاجی در صورت فشردن اهرم گاز دستگاه عمل کرده و شرایط گردش تیغه‌ها بر روی سطح بتن را تامین می‌نماید.

مزایای استفاده از ماله بنزینی

در امتداد طراحی ماله پروانه ای بنزینی مدل‌های موتور دیزلی و حتی موتور الکتریکی نیز حضور دارند. با این ‌وجود استفاده از ماله موتوری بنزینی به ‌مراتب شرایط کار امن‌تر و مطمئن‌تر و کارآمدتری به نسبت از دو مدل دیگر خواهد داشت. اما چرا استفاده از مدل‌های موتور بنزینی تا این اندازه متداول است؟ اصولاً مزایای حضور موتورهای بنزین سوز به نسبت از بهره‌مندی از مولدهای دیزلی و یا برقی در چیست؟
 • تمام عملیات ماله‌کشی در فضاهای مرطوب برای مسطح کردن سطح خیس بتن می‌باشد. استفاده از ماله‌های موتور الکتریکی خطر برق‌گرفتگی را به ‌دنبال دارد. این در حالی است که کار کردن با ماله موتوری بنزینی کاملاً امن صورت می‌گیرد.
 • تامین برق در محوطه‌های بزرگ سخت و گاهاً غیرممکن است. خصوصا اگر عملیات در مناطق دورافتاده باشد، قطعا استفاده از ماله موتوری‌های برقی چالش‌برانگیز خواهد شد. این در حالی است که ماله بنزینی فارغ از تامین توان در شرایط خارجی کار می‌کند.
 • حضور کابل از دردسرهای استفاده ماله های برقی است. این کابل برق کاملاً دست‌وپاگیر و گاهاً دردسرساز می شود. مادامیکه برای کار کردن با ماله موتوری بنزینی چنین چالشی وجود ندارد.
 • موتورهای دیزلی در هوای سرد خوب کار نمی‌کنند. اگر شرایط کارکرد پایدار در هر آب‌وهوایی مدنظر شما است، حضور ماله بنزینی ها عملکرد بهتری را تامین خواهد کرد.
 • بنزین سوخت متداولی است و به ‌راحتی می‌توانید این سوخت را در هر مکانی تهیه کنید.
 • موتورهای بنزینی طراحی ساده‌ای دارند، استفاده از آنها متداول است و به نسبت از نمونه‌های دیزلی ارزان‌تر هستند. در نتیجه قیمت ماله پروانه ای ۶۰ موتور بنزینی یک جایگاه کاملاً اقتصادی خواهد داشت.

بهترین مارک ماله پروانه ای کدام است؟

برای پیدا کردن بهترین مارک ماله پروانه ای توصیه می‌کنیم تا معیار اصلی شما برای نوع موتور نصب ‌شده در دستگاه باشد. چرا که عموم مدل‌ها شاسی با طراحی یکسان دارند. در عین ‌حال تیغه پروانه ای ها از جمله اقلام مصرفی دستگاه هستند که می‌توانید آنها را از بهترین متریال‌های بازار انتخاب کنید. اما موتور بنزینی که قلب تپنده ماله پروانه ای سایز ۶۰ است، یک بخش کلیدی و همیشه همراه دستگاه می‌باشد.در حال ‌حاضر بهترین مارک ماله پروانه ای سایز ۶۰ دارای موتورهای 6.5 اسب‌بخار هوندا است. هوندا موتورساز قهاری است و سری موتورهای متنوع با قابلیت‌های فنی مناسب برای انواع ماشین‌های موتوری شده طراحی کرده ‌است. ماله پروانه ای سایز ۶۰ با شاسی از برند رودکس که مجهز به موتور از برند هوندا 6.5 اسب‌بخار باشد، قطعا حرفه‌ای‌ترین مونتاژ نهایی از ماله بنزینی‌های سبک کار هستند.در ادامه معرفی بهترین مارک ماله پروانه ای بهتر است نیم‌نگاهی جدی به استفاده از موتور روبین ۵ اسب‌بخار داشته‌ باشیم. روبین، دیگر برند مطرح موتورساز اصیل ژاپنی است که حالا کارخانجاتی در سطح چین دایر کرده‌ است. ماله پروانه ای سایز ۶۰ با بدنه رودکس و موتور ۵ اسب روبین قطعا یکی از گزینه‌های جذاب بازار است. در این ‌میان استفاده از سری موتورهای خوش نفس برند ETQ و یا موتورهای خوش‌ساخت راتو و همچنین سری موتورهای توانمند واکسون می‌توانند نیاز شما به تامین یک ماله بنزینی مناسب و کارآمد را برطرف سازند. در نظر داشته باشید که برند موتور بنزینی تاثیر مستقیم بر قیمت ماله پروانه ای ۶۰ سانتی‌متری دارد. اما در کل، حضور یک موتور خوش نفس با کیفیت ساخت برتر مساله‌ای کلیدی است که هرگز نباید آن را دست‌کم بگیرید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5