خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

ماله پروانه ای سایز 90

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

راهنمای خرید ماله پروانه ای90 سانت

مسطح سازی بتن برای ساختن محوطه ‌های ریز و درشت ساختمان ‌سازی، یکسری عملیات ‌های متداول است که تقریباً در هر ساختمان در حال ساخته شدن دیده می ‌شود. در عین ‌حال انبوه فضاهای بزرگ اعم از محوطه ‌های شهری و فروشگاهی تا پارکینگ ‌ها و... هستند که باید با استفاده از بتن پوشیده شوند. دستگاه ماله پروانه ای ماشین تخصصی در عملیات ‌های کف ‌سازی است و ماله پروانه ای 90 سانت پرکاربردترین مدل در این رده از ماشین‌ آلات ساختمان‌ سازی می ‌باشد.
ماله پروانه ای سایز 90
از ماله پروانه ای 90 سانتی برای مسطح کردن بتن در ابعاد متوسط و زیاد استفاده می ‌شود. این دستگاه دارای تیغه ‌های گردانی است که در موازات سطح زمین حول محوری قدرتمند در حال چرخیدن هستند و با این چرخیدن است که سطح بتن را مسطح می‌ کنند. دستگاه ماله پروانه ای بتن، از سری دستگاه ‌های ثانویه عملیات ‌های بتن ‌ریزی است. دستگاهی است که اصولاً در مراحل انتهایی کار برای تکمیل فرآیند ساخت محوطه‌ های عمرانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.ما برای زندگی راحت ‌تر به فضاهای مسطح نیاز داریم. از حیاط ساده خانگی تا فضای بزرگ پارکینگ ‌های شهری و حتی سالن ‌های صنعتی و ورزشی باید کاملاً مسطح باشند. در عین ‌حال برای هر چه کاربردی ‌تر شدن این فضاها، سطح رویه آنها را از متریال ‌های مقاوم مانند آسفالت و یا بتن می‌ پوشانند. آسفالت متریال متداولی است. اما زمینه کاربرد آن در اجرای عملیات ‌های راه ‌سازی است. لکن برای پوشش سطوح بزرگ در محوطه‌ های گسترده عمرانی از بتن استفاده می‌ شود. البته زمانی استفاده از بتن مناسب است که توانسته باشیم حجم بتن را در سطحی یکدست و یکنواخت و کاملاً تراز شده مسطح کنیم. دستگاه ماله هلیکوپتری برای مسطح سازی بتن طراحی شده ‌است. در این ‌میان دستگاه ماله پروانه ای 90 سانت پرکاربردترین گونه است.عملیات مسطح سازی بتن چالش‌ های خاص خودش را دارد. شاید بتوانید با استفاده از ابزارهای دستی مانند شمشه ها حجم بتن ریخته ‌شده در کف محدود یک اتاق را مسطح کنید. اما هرگز نمی ‌توانید با ابزارهای سبک دستی در مسطح سازی بتن سنگین محوطه ‌های بزرگ عمرانی موفق باشید. چرا که بتن در مقدمات امر سیالی چگال و به ‌شدت سنگین است. از طرفی بتن میل زیادی به سخت شدن دارد. در این حالت اگر مراحل نهایی کار برای مسطح سازی بتن را به‌ موقع انجام نداده باشید، قاعدتاً با چالش بتن سخت شده مواجه هستید. لذا نیاز به دستگاه با ظرفیت ماله‌ کشی زیاد دارید. ماله موتوری دستی در قامت یک ماله پروانه ای 90 سانتی ایده کارآمد، مؤثر و کاملاً کار راه ‌اندازی است.در مراحل نهایی اجرای محوطه‌ های بتن ‌ریزی شده نیاز به تراز کردن سطح بتن داریم. تراز کردن لزوماً صاف شدن دقیق سطح بتن نیست. بلکه به نوعی باید سطحی صاف و در عین ‌حال با اندک شیب به‌ جهت هدایت آب تهیه کرده باشیم. در فضاهای بزرگ تهیه چنین سطوح تراز شده ساده نمی‌ باشد. اما قطعا با استفاده از یک دستگاه ماله پروانه ای 90 سانت به ‌سادگی می ‌توانیم چنین سطوح تراز شده ‌ای را تهیه کنیم.

ماله پروانه ای چیست؟

ماله پروانه ای 90 سانت متداولترین سایز در کاربرد و طراحی این ماشین ‌های پرکاربرد ساختمان ‌سازی است. تقریباً در مراحل نهایی اجرای هر فضای ساختمان ‌سازی تا محوطه ‌های عمرانی می ‌توانید ردپای قدرتمند این دستگاه را پیدا کنید. اما در قدم اول بهتر است شناخت مناسبی از دستگاه ماله پروانه ای داشته باشیم. اینکه ماله پروانه ای چیست؟ و چگونه طراحی شده ‌است؟دستگاه ماله پروانه ای در تعریفی ساده یک ماشین برای مسطح کردن سطح بتن است. این دستگاه دارای تیغه ‌هایی صاف و صیقلی شده ‌است که در موازات سطح بتن قرار می ‌گیرند. حرکت دوار این تیغه ‌ها باعث مسطح شدن حجم بتن خواهد شد. حضور این تیغه ‌های فلزی اصل نامگذاری دستگاه است. زیرا تیغه ‌ها به شکل پره‌ های یک هلیکوپتر حول محور گردان دستگاه نصب شده ‌اند. برای همین است که این دستگاه را با نام ماله هلیکوپتری هم می ‌شناسند.
ماله پروانه ای سایز 90
 هر دستگاه ماله موتوری از یک موتور قدرتمند بنزینی و یا برقی برخوردار است. موتور وظیفه دارد تا قدرت کافی برای گردش تیغه ‌های پروانه‌ ای شکل را فراهم کند. ماله موتوری ‌های برقی در حضور موتورهای الکتریکی چندان متداول نیستند. اما نمونه ماله موتوری های بنزینی بسیار متداول است. این ماله موتوری بنزینی ها بدون نیاز به سیم، کاملاً مستقل می ‌توانند موتور قدرتمند بنزینی خود را روشن کنند. بسته به نوع ماله پروانه ای غالباً از موتورهای تک و یا دو سیلندر با عملکرد چهار زمانه از نوع تنفس طبیعی و هوا خنک در طراحی انواع ماله پروانه ای استفاده می ‌شود. ماله پروانه ای 90 سانت موتور بنزینی از نمونه ‌های محبوب بازار است.موتور دستگاه بر یک شاسی استوار است. موتور به شکلی قرار دارد که شفت گردان آن در بخش زیرین شاسی قرار می ‌گیرد. در این بخش یک گیربکس کوچک تعریف ‌شده است. گیربکس با هدف کنترل قدرت و سرعت موتور طراحی شده‌ است تا در نهایت حرکت لازم برای گردش تیغه ‌های پروانه ای دستگاه را فراهم کند.در پایین ‌ترین بخش شاسی دستگاه ماله موتوری، تیغه ‌های پروانه ای دستگاه قرار می‌ گیرند. هر دستگاه ماله موتوری دارای 4 عدد تیغه پهن و فلزی است. نوع دستگاه ماله پروانه ای به‌اندازه تیغه ‌های طراحی‌ شده بستگی دارد. مانند ماله پروانه ای 90 سانت که دارای تیغه ‌های 90 سانتیمتری است. مدل‌ های دیگر دارای تیغه ‌های 60 و یا 120 سانتیمتری هستند.تیغه ‌های دستگاه به ‌مانند پره های هلیکوپتری حول محور گیربکس متصل هستند و در موازات سطح زیرین با سرعتی تقریباً ملایم و قابل تنظیم شدن می‌ چرخند. گردش این تیغه‌ ها در موازات سطح زمین باعث مسطح شدن رویه بتن خواهد شد. کل دستگاه دارای یک دسته هدایت‌ کننده است. این دسته در امتداد شاسی، سوار بر بخش موتوری دستگاه ماله پروانه ای قرار دارد. المان ‌های کنترل مانند گاز و یا اهرم تنظیم سرعت و حتی دکمه استارت بر روی این دسته طراحی‌ شده است.

سایزبندی در انواع ماله پروانه ای

ماله پروانه ای 90 سانت متداول و بسیار کاربردی است. تقریباً در هر عملیات اجرایی کف‌ سازی می ‌توانیم از ماله پروانه ای 90 استفاده کنیم. ابعاد مناسب با طراحی ایده ‌آل و در عین ‌حال ظرفیت ماله کشی کافی، این مدل را محبوب و کاربردی کرده ‌است. اما در بحث طراحی، ماله پروانه ای 90 سانتیمتری تنها نمونه‌ های متداول بازار نیست. بلکه انواع ماله پروانه ای را در سایزهای 60 و یا 120 سانتیمتری هم طراحی می‌ کنند.طول تیغه ‌های پروانه ای معیار اندازه ماله موتوری ‌ها است. براساس همین اندازه است که انواع ماله پروانه ای را دسته ‌بندی می‌ کنند. هر اندازه طول تیغه ‌ها بیشتر باشد، باید دستگاه ماله هلیکوپتری بزرگتری را طراحی کنیم. اما در عمل سه سایز استاندارد در طراحی انواع ماله موتوری مطرح است.ماله پروانه ای در سایز‌های 60، 90 و 120 سانتیمتری سایز‌های استانداردی هستند. ماله موتوری های 60 سانتیمتری کوچکترین سایز می ‌باشند که زمینه ‌های کاربردی محدود دارند. این مدل‌ های کوچک غالبا در فضاهای ساختمانی برای کف‌ سازی راهروها، اتاق ‌ها و سالن ‌های کوچک مسقف ساختمانی استفاده می ‌شوند. ماله پروانه ای بتن های 120 سانتیمتری مدل ‌های بسیار بزرگی هستند. طول مجموع لب ‌به ‌لب در تیغه در این ماله ‌ها 120 سانتیمتر است. از این ‌رو با یک ماله پروانه ای بسیار بزرگ که زمینه ‌های کارکردی خاص دارند، مواجه هستیم.
ماله پروانه ای سایز 90
 ماله پروانه ای 90 سانتیمتری، مدل ‌های میانی هستند که نمونه‌ های محبوب و پرکاربرد محسوب می ‌شوند. این مدل ها نه به‌ اندازه تیپ ‌های 60 سانتیمتری کوچک، با قابلیت کارکرد محدود می ‌باشند و نه به ‌اندازه مدل ‌های 120 سانتیمتری بزرگ با کارکرد ظرفیت بالا و نیاز به فضای مانور زیاد می ‌باشند.وقتی صحبت از سایز ماله دستی در میان است، منظور ابعاد قطر دایره ‌ای است که تیغه ‌های ماله موتوری در داخل آن گردش می ‌کنند. وقتی از ماله موتوری 90 سانتی صحبت می ‌کنیم، معیار ما تیغه ‌هایی با طول 90 سانتیمتری نیست. بلکه معیار ما یک محفظه گرد است با ابعاد 90 سانتیمتری که تیغه‌ های دوار دستگاه ماله موتوری ن90 سانتی در آن در حال گردش هستند.در اساس طراحی، هیچ تفاوتی در میان مدل‌ های 60، 90 و 120 سانتی وجود ندارد. همگی این ماله موتوری ‌ها دارای دسته ‌ای برای هدایت دستگاه هستند. از این ‌رو گاهاً آنها را با نام ماله دستی نیز می ‌شناسند. اما در تیپ‌ هایی حرفه ‌ای ‌تر، انواع ماله موتوری سرنشین ‌دار هم حضور دارند که موضوع بحث ما نمی ‌باشند. در کل ماله پروانه ای 90 سانتی مدلی محبوب است. قیمت ماله پروانه ای 90 سانتی حدی میانه و کاملاً اقتصادی است. این دستگاه را هم می‌ توان در فضاهای محدود ساختمانی و هم محوطه ‌های باز استفاده کرد. برای همین است که کاربرد آنها کاملاً محبوب و مورد توجه اهل ‌فن قرار دارد.

اجزای ماله پروانه ای 90 سانتی

دستگاه ماله پروانه ای در دسته ماشین ‌آلات نیمه ‌سنگین ساختمان ‌سازی قرار دارد که از کنار هم قرار گرفتن چندین قطعه مونتاژی ساخته می‌ شود. این دستگاه در عین قدرتمند بودن، فضای طراحی حساسی دارد و تنها زمانی می ‌توانید در کار با چنین ماشینی موفق باشید که انبوه ملاحظات فنی را در نظر بگیرید. لذا به‌ عنوان مجری عملیات کف‌ سازی باید دید فنی مناسبی نسبت ‌به بخش‌ های تعریف ‌شده در هر دستگاه ماله پروانه ای داشته باشید.بخش‌ های فنی ماله پروانه ای 90 سانتی شامل دو بخش کلی از شاسی و موتور دستگاه است. شاسی محل استقرار موتور و گیربکس می‌ باشد. خود شاسی از چهار بخش شامل بدنه اصلی، فولی، سینی ماله پروانه ای و تیغه ‌ها تشکیل شده ‌است. در کل انواع ماله پروانه ای 90 سانتی در دو تیپ موتور بنزینی و موتور برقی طراحی می‌ شوند. مدل‌ های موتور الکتریکی چندان متداول نیستند. لذا در تحلیل فنی ماله موتوری 90 سانتی به بحث در باب مدل‌ های موتور بنزینی می‌ پردازیم.►       شاسی در ماله پروانه ای 90 سانتیمتری: شاسی محل استقرار تمامی بخش‌ های فنی است. لذا طراحی ایده‌ آل و مستحکم آن اهمیت بالایی دارد. هر برندی تعریف تخصصی در طراحی شاسی دارد. اما در کل تمامی شاسی های طراحی ‌شده برای عموم ماله دستی ها یکسان است. شاسی یک چارچوب گرد با طراحی مخروطی‌ شکل است که در راس آن محل استقرار موتور پیش ‌بینی ‌شده است. شاسی دارای حفاظ‌ های محکم است تا خطر برخورد با تیغه ‌های دوار ماله پروانه ای 90 سانتی وجود نداشته باشد. شاسی دارای یک دسته برای کنترل و هدایت دستگاه می ‌باشد.►       تیغه در طراحی ماله پروانه ای 90 سانتی: تیغه ها صفحات پهن و فولادی هستند که در بخش زیرین دستگاه سوار بر فولی گردان موتور خواهند شد. هر دستگاه ماله پروانه ای دارای چهار عدد تیغه است. اندازه تیغه معرف سایز ماله موتوری است. تیغه ‌ها از جنس فولاد ضد زنگ و ضد خش هستند.
ماله پروانه ای سایز 90
 ►       سینی ماله پروانه ای: سینی ماله پروانه ای از تجهیزات متفرقه است که در صورت نیاز بر روی دستگاه نصب می‌ شود. سینی ماله موتوری یک صفحه گرد با ابعاد دستگاه است. لذا تنها می ‌توانیم از سینی‌ های 90 سانتی در دستگاه ماله پروانه ای 90 استفاده کنیم. هر سینی ماله پروانه ای دارای چنگک هایی است که با استفاده از آنها بر روی تیغه ‌های دستگاه سوار می ‌شود. از سینی ماله موتوری برای مسطح سازی لایه‌ های نرم بتن استفاده می ‌شود.►       موتور طراحی ‌شده در ماله پروانه ای 90: موتور وظیفه تامین قدرت در کارکرد دستگاه را بر عهده دارد. موتور از مدل ‌های تک‌ سیلندر و چهار زمانه است. البته هستند برندهایی که از موتورهای دو زمانه استفاده می‌ کنند. عمده نمونه‌ های بازار دارای موتورهای برند روبین و یا هوندا می ‌باشند. فولی بخش فنی در تکمیل سیستم انتقال قدرت موتور است. فولی بر روی شفت ماله موتوری نصب می ‌شود و قرار است حد واسطی در انتقال قدرت موتور به سمت پره ‌های دستگاه باشد.

کاربرد ماله پروانه ای 90 سانتی

اصولاً ماله پروانه ای یک ماشین در عملیات ‌های ثانویه ساختمان‌ سازی است. از این دستگاه در انتهای عملیات بتن ‌ریزی برای صاف کردن و تراز نمودن سطح بتن استفاده می ‌شود. لذا قاعده کارکرد ماله موتوری برای تکمیل نهایی عملیات‌ های بتن‌ ریزی به‌ جهت مسطح نمودن سطح بتن است. ماله پروانه ای 90 سانتی نمونه متداول و کاملاً کاربردی است که از آن می‌ توانیم در خیل عملیات ‌های عمرانی استفاده کنیم. عمده زمینه ‌های کاربردی ماله موتوری 90 سانتی به ‌قرار زیر هستند.
 1. از این دستگاه برای صاف کردن و صیقل نمودن سطح بتن استفاده می ‌شود. اصولاً محوطه ‌های بتنی باید کاملاً صاف و در عین ‌حال صیقلی شده باشند. در ابعاد زیاد بدون استفاده از ابزارهای موتوری صاف کردن سطح بتن غیرممکن است. اما از این دستگاه اصولاً در سطوح بزرگ برای صاف کردن بتن استفاده می‌ شود.
 2. از دستگاه ماله موتوری برای حذف لبه ‌های باقیمانده در کناره‌ های بتن پس‌ از عملیات شمشه زنی استفاده می ‌شود. شمشه موتوری ‌ها از دیگر دستگاه ‌های مسطح سازه بتن هستند. اما این شمشه ‌ها نمی ‌توانند لبه‌ های بتن را یکدست سازند. همیشه مقداری از بتن در لبه ‌های فضا باقی می‌ ماند که برای حذف و صاف و یکدستی آنها می ‌توانیم از دستگاه ماله پروانه ای 90 استفاده کنیم.
 3. دستگاه ماله پروانه ای 90 سانتی مناسب مسطح سازی در اجرای کف‌ سازی فضاهای تقریباً بزرگ مانند سالن‌ های ورزشی، نمایشگاه ‌ها، پارکینگ ‌ها، محوطه ‌های شهری و حیاط ساختمان ‌ها می‌ باشد. در عین ‌حال می‌ توانید با استفاده از ماله پروانه ای 90 سانتی برای مسطح سازی فضاهای کوچک مانند راهروها و یا سالن ‌های ساختمانی هم استفاده کنید.
 4. در برخی از موارد برای عملیات ‌های کف ‌سازی به ‌جهت استحکام نهایی بتن سعی در فرو کردن سنگ به داخل حجم بتن دارند. این سنگ‌ های درشت علاوه ‌بر افزایش استحکام بتن باعث کاهش میزان مصرف بتن نیز می‌ شوند. با استفاده از دستگاه ماله پروانه ای 90 سانتی می‌ توانیم سنگ ‌های درشت پیکری را در عمق بتن فرو کنیم.
 5. دستگاه ماله پروانه ای ابزاری مناسب در یکدست کردن حجم بتن می‌ باشد. غالبا عمق بتن در اجرای عملیات ‌های کف‌ سازی زیاد نیست. لذا چندان نمی ‌توانیم در اجرای عملیات کف‌ سازی به سمت استفاده از دستگاه‌ هایی مانند ویبراتورها روی آوریم. اما می ‌توانیم با استفاده از ماله پروانه ای ها کل ناهمواری ‌های بتن را حذف کرده و باعث پر شدن تمام خلل ‌و فرج های بتن بشویم. در عین ‌حال می‌ توانیم حباب ‌های باقیمانده در حجم بتن را خارج کنیم.
ماله پروانه ای سایز 90
 
 1. با استفاده از دستگاه ماله پروانه ای، حجم بتن یکدست می ‌شود. لذا احتمال بروز ترک‌ های سطحی و یا عمیق در بتن وجود ندارد. وقتی سطح بتن ماله ‌کشی شده باشد، در درازمدت دچار ترک نمی ‌شود.
 2. با استفاده از دستگاه ماله هلیکوپتری می ‌توانیم حجم نهایی بتن را کاملاً فشرده و متراکم سازیم. اصولاً کارکرد اصلی دستگاه ماله موتوری در مسطح کردن سطح بتن است. این دستگاه با تمام بخش ‌های فنی فقط برای پرداخت نهایی بتن طراحی شده ‌است. هر دستگاه ماله دستی یک ابزار تمام ‌عیار برای تکمیل عملیات ثانویه بتن ریزی است. از این دستگاه فقط در مراحل پس‌ از ریختن بتن استفاده می ‌شود.
البته قطعا می ‌دانید که بتن متریالی بسیار مقاوم است. اما در مقدمات امر حالتی سیال شکل دارد. بتن در مقدمات ساخت شکل ‌پذیر است و می ‌توانید آن را به مانند یک خمیر در هر فضایی که می ‌خواهید توزیع کنید. لکن این متریال به‌ سرعت سخت می ‌شود و در صورت سخت شدن، دیگر نمی ‌توانید فرم و ساختار مناسب آن را تهیه نمایید. وظیفه دستگاه ‌های پرداخت نهایی بتن مانند ماله پروانه ای بتن حساس است. زیرا باید در فاصله زمانی کوتاه پس ‌از تزریق بتن در محوطه ساختمانی تا مرحله گیرش بتن، حجم بتن را صاف و یکدست سازند.ماله پروانه ای 90 سانتی مدل پرکاربردی است. زیرا قابلیت و ظرفیت مسطح سازی بالاتری به نسبت از مدل‌ های 60 سانتی دارد. در عین ‌حال قدرت مانور بالاتری به نسبت از مدل ‌های 120 سانتی دارد. از طرفی قیمت ماله پروانه ای 90 سانتی مناسب است. برای همین است که زمینه ‌های کاربردی این تیپ از ماله موتوری‌ ها بسیار متداول می‌ باشد.

بهترین مارک ماله پروانه ای کدام است؟

یکی از چالش‌ ها در کار با ماله موتوری تهیه مدل‌ های مرغوب و کارآمد است. ماله موتوری یک دستگاه تمام ‌عیار ساختمان ‌سازی است که در تمام مدت کار قرار است در ارتباط با سیال سرسختی مانند بتن باشد. بتن در عین چگال بودن، متریال مخربی است. اگر دستگاه ماله دستی ما کیفیت ساخت مناسب و طراحی ایده ‌آلی نداشته باشد، قطعا در چالش کار با متریال سرسخت بتن دچار فرسایش خواهد شد.در سطح بازار برندهای متعددی حضور دارند که هر کدام از آنها به نوعی در حال طراحی تا تولید انواع ماله موتوری هستند. در این ‌میان بهترین مارک ماله پروانه ای کدام است؟ آیا می ‌توانیم معیار و یا مقیاس را در انتخاب یک مدل ایده ‌آل معرفی کنیم؟قبل‌ از بررسی بهترین مارک ماله پروانه ای بهتر است به بررسی موتورهای این دستگاه بپردازیم. شاسی تا تیغه ماله پروانه ای از بخش ‌های مهم دستگاه هستند. اما قطعا مهمترین و کلیدی‌ ترین بخش هر ماله پروانه ای، بخش موتوری آن است. لذا آشنایی با بهترین موتورهای بازار مقدمات شناسایی بهترین مارک‌ های ماله پروانه ای است.برندهای مطرح موتورساز بازار کدامند؟موتور بخش کلیدی در طراحی فنی ماشین ‌آلات اتوماتیک است. قدرت موتور است که باعث حرکت و انجام انبوه فعالیت ‌ها می ‌شود. در عین‌ حال موتور گرانترین بخش ماشین ‌آلات نیز می‌ باشد. بهترین ماشین‌ ها همیشه دارای بهترین موتورها هستند. در تحلیل فنی ماله پروانه ای نیز باید به معرفی بهترین موتورهای بازار بپردازیم.ï    موتور بنزینی از برند روبین: روبین یک برند موتورساز ژاپنی است که در عرصه طراحی تا تولید موتورهای کوچک و کم‌ توان در حجم کم از بهترین‌ های بازار است. موتورهای روبین کم‌ صدا هستند. میزان مصرف سوخت آنها اندک است. تحت راندمان بالایی کار می‌ کنند و در عین ‌حال با بالاترین تکنولوژی ‌های روز دنیا ساخته شده ‌اند. از طرفی طراحی ساده با کمترین میزان خرابی دارند. اصولاً برندهای مطرح تلاش می ‌کنند تا از موتورهای مناسب بنزینی در طراحی ماشین‌ آلات خود استفاده کنند. حضور موتورهای بنزین سوز روبین یک معیار کلیدی در کیفیت ساخت و کارایی بالای ماشین ‌آلات ساختمان ‌سازی است.ï    موتور بنزینی هوندا: هوندا از دیگر برندهای ژاپنی است که موتورهای توانمندی تولید می ‌کند. همه ما هوندا را به‌ عنوان یکی از بزرگترین و بهترین خودروسازهای جهان می‌ شناسیم. البته این شهرت در امتداد توانایی این برند برای طراحی موتورهای بنزینی به دست آمده ‌است. هوندا چه در زمینه موتورهای بزرگ دیزلی تا طراحی موتورهای کوچک بنزینی از بهترین ‌های بازار می ‌باشد. موتورهای کوچک هوندا عموماً طراحی 4 زمانه دارند. در عین ‌حال موتورهایی خوش نفس با میزان تولید صدای کمی هستند. این موتورها می‌ توانند تحت راندمان بالایی کار کنند و در کل میزان مصرف سوخت آنها کم است. اما مهمترین ویژگی موتورهای کوچک هوندا در طراحی مقاوم آنها می ‌باشد. موتورهای هوندا حقیقتاً جان ‌سخت هستند و با تعریف در قویترین ماشین ‌ها می ‌توانند از پس سخت‌ ترین عملیات ‌ها برآیند.موتورهای روبین و هوندا از نمونه ‌های گران ‌قیمت بازار هستند. قطعا ماله پروانه ای های طراحی ‌شده با این موتورها گران ‌قیمت است. از طرفی می‌ توانید در سطح بازار نمونه موتورهای خوش ‌ساخت دیگر مانند محصولات برند باریکل و یا کاوازاکی را نیز داشته باشید که در کل موتورهایی خوب با قیمت مناسب ‌تری هستند. البته در سطح بازار می ‌توانید نمونه ماله موتوری ‌ها تحت مونتاژ موتورهای چینی را داشته باشید. این برندهای چینی قطعا نمی ‌توانند محصولاتی در کیفیت ساخت نمونه ‌های ژاپنی را عرضه کنند. اما ماشین‌ های استفاده ‌شده از موتورهای چینی عموماً ارزان ‌قیمت هستند.اگر به‌ دنبال یک ماله پروانه ای 90 سانت با کیفیت ساخت بالا هستید که در سخت‌ ترین عملیات ‌ها و مراحل ساخت بتن همپای شما باشند، بهتر است از مدل ‌هایی که دارای موتورهای هوندا و یار روبین می ‌باشند، تهیه کنید. لکن می‌ توانید قابلیت‌ های برند باریکل را نیز در نظر داشته باشید. در این ‌میان اگر به ‌دنبال تأمین این دستگاه با قیمت مناسب هستید، می ‌توانید از نمونه‌ هایی که دارای موتورهای چینی هستند، استفاده کنید. اما قطعا نمونه‌ های چینی در لیست بهترین مارک ماله پروانه ‌ای قرار نمی ‌گیرند.

بررسی بهترین مارک ‌های ماله پروانه ای

ماله پروانه ای 90 سانت از برند هوندا: در بحث بهترین موتورها از برند هوندا یاد کردیم و قید کردیم که هوندا یکی از بهترین موتورسازهای جهان است. وقتی یک برند بهترین موتورساز است، قطعا می‌ تواند بهترین ماشین ‌ساز هم باشد. ویژگی ‌ای که در جمع محصولات هوندا به‌ وضوح دیده می‌ شود. زیرا هوندا از بهترین مارک‌ های سازنده ماشین ‌آلات صنعتی است. ماله پروانه ای های برند هوندا نیز از بهترین نمونه ‌های بازار هستند. در این‌ میان ماله پروانه ای 90 سانت هوندا با تعریف موتور 6.5 اسب بخاری یکی از بهترین محصولات با قابلیت ‌های فنی کارآمد است.
 1. ماله پروانه ای 90 سانت روبین: به مانند هوندا، برند روبین نیز دست توانمندی در عرصه طراحی تا تولید ماشین‌ آلات ساختمانی دارد. ماله پروانه ای 90 سانت روبین از نمونه ‌های برجسته بازار است که قابلیت ‌های فنی و طراحی ایده‌ آلی دارد. در بحث طراحی ماله پروانه ای 90 سانت روبین از یک موتور 5 اسب‌ بخار استفاده شده ‌است. خرید ماله پروانه ای 5 اسب بخار روبین اساساً بیشتر از نمونه ‌های 6 اسب‌ بخار هوندا می باشد.
 2. ماله پروانه ای 90 سانت از برند واکسون: ماله پروانه ای واکسون از نمونه ‌های مطرح بازار است. اهل ‌فن می‌ دانند که موتورهای واکسون از برندهای مطرح چینی هستند. در طراحی ماله پروانه ای واکسون از شاسی ساخت کمپانی رودکس استفاده شده ‌است که در رده نمونه ‌های چینی اما باکیفیت بازار قرار می‌ گیرند. موتور واکسون در تامین قدرت از بهترین ‌های بازار می‌ باشد. به ‌مانند طراحی این مدل ‌های 90 سانتی که در آنها از موتورهای 7 اسب بخاری استفاده شده ‌است.
 3. ماله پروانه ای 90 سانت از برند راتو: راتو از برندهای صاحب سبک چینی است که خود کمپانی، موتورهای مورد نیاز تجهیزات خود را تهیه می ‌کند. راتو در این عرصه دارای تجارب تاثیرگذاری است و برای تکمیل طرح ساخت ماله موتوری 90 سانت خود از یک موتور 7 اسب بخاری استفاده کرده ‌است. قیمت ماله پروانه ای 90 سانت راتو یکی از نمونه ‌های اقتصادی بازار است. در حال حاضر میزان خرید ماله پروانه ای راتو مناسب است و این نشان از سطح استقبال بالای بازار به این کمپانی چینی می‌ باشد.
 4. ماله پروانه ای هیساکی: هیساکی یک کمپانی مالزیایی است که دست توانمندی در طراحی انواع ماشین ‌آلات ساختمانی دارد. هیساکی برندی پیشتاز است و گاهاً در طراحی بسیاری از ماشین ‌آلات ساختمانی جزو بهترین‌ های بازار می ‌باشد. هیساکی یک برند جهانی است که مبدأ آن در کشور مالزی قرار دارد. البته هیساکی کمپانی موتورسازی نیست. بلکه از موتورهای روبین در طراحی ماشین ‌های خود استفاده می ‌کند. ماله پروانه ای 90 سانت هیساکی از بهترین ‌ها و در عین ‌حال مطمئن ‌ترین های بازار است.

نکته ‌های کلیدی در کار با ماله پروانه ای 90 سانتی

ماله پروانه ای اساساً برای مسطح کردن سطح بتن طراحی شده‌ است. اما لزوماً در هر لحظه پس‌ از اتمام مراحل بتن ‌ریزی نمی‌ توانیم وارد پروسه ماله کشی بشویم. بتن درست پس ‌از ریخته شدن خیلی نرم و روان است. از طرفی پس ‌از گیرش نهایی، سخت و غیرقابل‌ نفوذ می ‌شود. لذا در پروسه ماله ‌کشی با بحران زمان مواجه هستیم. اینکه باید در چه لحظه‌ ای اقدام به ماله ‌کشی کنیم.ماله زنی باید بر روی سطح بتن نه ‌چندان سخت شده و در عین ‌حال نه ‌چندان نرم صورت بگیرد. قاعدتاً پس ‌از ریخته شدن بتن باید برای مدت ‌زمانی هر چند کوتاه صبر کنید. بتن مناسب ماله کشی باید اندکی حالت خمیری شده پیدا کرده باشد. در این حالت اگر بر روی بتن بایستید، در داخل حجم بتن فرو نمی ‌روید. اگر فقط جای پای شما بر روی سطح بتن باقی بماند، لحظه مناسب ماله کشی فرا رسیده ‌است. در این لحظه باید دست ‌به ‌کار باشید و با یک دستگاه ماله توانمند حجم بتن را یکدست و صیقلی سازید.در عملیات ماله‌ کشی توسط ماله پروانه ای 90 سانتی عجله نکنید. بهتر است استراتژی مناسبی داشته باشید و کار را از یه گوشه آغاز کنید. حالا می ‌توانید آرام و پیوسته کل محوطه را ماله‌ کشی کنید. دقت کنید که باید دستگاه ماله هلیکوپتری را رو به سمت عقب بکشید. به این شکل که جای پای شما توسط تیغه‌ های ماله پروانه ای مسطح شده، از بین برود. حالا خیلی ساده می ‌توانید کل عملیات ماله‌ کشی را تمام کنید. در این ‌میان ممکن است با چالش ‌هایی هر چند ساده مواجه باشید. نکاتی مانند:²    اگر بر روی سطح بتن مقداری شیرابه جمع ‌شده باشد، یعنی مقداری آب بر روی سطح بتن باقیمانده باشد، لازم است تا خشک شدن آب از انجام عملیات ماله ‌کشی خودداری کنید. در این حالت برای سرعت یافتن کار بهتر است آب مانده روی بتن را به وسیله یک گونی جذب کنید.²    گاهی لازم است تا بتن تازه ریخته ‌شده را صاف کنید. بتن تازه ریخته شده را نمی ‌توان با ماله موتوری دستی صاف کرد. برای این کار لازم است که از دستگاه شمشه ماله موتوری استفاده کنید.²    اگر عمق بتن زیاد است و یا بتن هنوز به مرحله گیرش مناسبی نرسیده ‌است، قاعدتاً نمی ‌توانید از دستگاه ماله موتوری استفاده کنید. در این حالت می ‌توانید از سینی ماله موتوری استفاده کنید. سینی ماله موتوری سوار بر تیغه‌ های دستگاه در بخش زیرین ماله می‌ شود و همزمان با گردش تیغه‌ ها به حرکت در می ‌آید. با سینی ماله پروانه ای به ‌راحتی می ‌توانید بتن با عمق زیاد را مسطح کنید.

نکته ‌های ایمنی در کار با دستگاه ماله پروانه ای 90 سانتی

دستگاه ماله موتوری 90 سانتی یک ماشین قدرتمند موتوری است که قابلیت جابجایی حجم سنگینی از بتن را دارد. این دستگاه دارای موتور قدرتمندی است و در بخش زیرین آن تیغه ‌هایی بلند و فولادین در حال گردش هستند. قطعا چنین ماشینی مستعد ایجاد خطرات جدی است. به ‌عنوان یک اپراتور آگاه باید قواعد ایمنی در کار با دستگاه ماله پروانه ای 90 سانتی را رعایت کنید. برخی از قواعد ایمنی در کار با این ماشین به‌ قرار زیر هستند.
 1. در هنگام کار با ماله پروانه ای 90 سانتی حتما از پوشش مناسب محیط کارهای سخت و زیان‌ آور استفاده کنید. پوشیدن چکمه ‌های بلند، دستکش لاستیکی و همچنین عینک محافظ ضروری است.
 2. در صورت نیاز به تعویض تیغه‌ ها حتما باید دستگاه را در حالت خاموش نگه دارید. هرگز تیغه ‌ها را روی موتور روشن که در حالت کلاج باز است، تعویض نکنید. دقت کنید که تیغه‌ ها مستعد بریدن دستان شما هستند. پس لازم است تا در تعویض تیغه ‌ها از دستکش‌ های مناسب داشته باشید.
 3. از دستگاه ماله موتوری در سرعتی مناسب استفاده کنید. قاعدتاً در میانه فضاهای بتن‌ ریزی شده می‌ توانید حداکثر سرعت را داشته باشید. اما قطعا با سرعت زیاد نمی‌ توانید کناره ‌های محوطه بتن ‌ریزی شده را ماله‌ کشی کنید. بهتر است هوشمند باشید و در کناره‌ ها از سرعت دستگاه بکاهید.
 4. همیشه دستگاه را با دو دست هدایت کنید. ماله پروانه ای دستگاه قدرتمندی است و ممکن است از کنترل شما خارج شود. اما وقتی با هر دو دست در حال هدایت دستگاه هستید، قاعدتاً قدرت مانور بالاتری دارید و در عین ‌حال می ‌توانید دستگاه را با ضریب ایمنی بالاتری کنترل نمایید.
سخن پایانی در خرید ماله پروانه ایماله پروانه ای 90 سانتی پرکاربردترین ماله موتوری است. این مدل با سایزی میانه، سرعت ‌عمل بالایی دارد. از قدرت مانور مناسبی برخوردار است و در عین حال می ‌تواند ظرفیت ماله‌ کشی زیادی داشته باشد. از طرفی قیمت ماله پروانه ای 90 سانتی به نسبت از نمونه ‌های بزرگتر کاملاً به صرفه ‌تر می ‌باشد.البته در مسیر خرید ماله پروانه ای باید به نکته‌ های متعددی توجه کنید. اول آنکه باید دستگاه ماله پروانه ای ظرفیت کار در پروژه شما را داشته باشد. قطعا برای پروژه ‌های بسیار بزرگ نمی ‌توانید از مدل ماله پروانه ای های 90 سانتی استفاده کنید.توجه به برند در هنگام خرید ماله پروانه ای 90 سانتی حائز اهمیت است. در بحث برند، توضیح مفصلی دادیم که نوع موتور و قدرت موتور مهمترین بخش هستند. زیرا کیفیت ساخت تا توانمندی موتور است که قابلیت ‌های ماله پروانه ای را مشخص می ‌کنند. در عین ‌حال برند سازنده‌ی دیگر بخش‌ های دستگاه نیز حائز اهمیت است. در این ‌میان قطعا محصولات کره‌ ای و یا ژاپنی کلاس کاری بالایی دارند. اما به ‌یقین می ‌توانید در سطح بازار از محصولات خوش قیمت چینی نیز تهیه کنید و با آنها در سطح متوسطی از عملیات ‌های ماله‌ کشی حاضر باشید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5