خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین

فهرست مطالب

امروزه برای سمپاشی گیاهان و محصولات و از بین بردن آفات آنها، از تجهیزات پیشرفته ای استفاده می شود.سمپاش زنبه ای روبین، یکی از انواع سمپاش های پرکاربرد می باشد که کیفیت بالایی دارد. از این رو، کشاورزان و باغداران از این نوع سمپاش استقبال بالایی داشته و در بین افراد، از محبوبیت بالایی برخوردار است.در این مقاله قصد داریم به سمپاش زنبه ای روبین پرداخته و اطلاعاتی در خصوص مشخصات فنی آن در اختیار شما همراهان قرار دهیم. پس همراه ما باشید.

سمپاش زنبه ای روبین چیست؟

همانطور که در مقدمه مقاله بیان کردیم، سمپاش زنبه ای روبین یکی از سمپاش های محبوب و رایج می باشد. این نوع سمپاش از نوع موتور دو زمانه استفاده می کند که درنتیجه به بنزین و روغن کافی نیاز پیدا می کند. همچنین از یک موتور بنزینی مارک روبین، پمپ برای سمپاشی و شاسی تشکیل می شود که تمامی این اجزا بر روی شاسی قرار می گیرند.

علاوه بر این، در سمپاش زنبه ای روبین برای حمل کردن سم، از بشکه جداگانه ای استفاده می شود. لازم به ذکر است که این سمپاش، چرخ و مخزن ثابتی نداشته و شیلنگ های مکش میتوانند در داخل هر مخزنی قرار بگیرند.نمونه های چرخدار سمپاش زنبه ای روبین نیز تولید شده است که به دلایل مشکلات ابعاد و فضاگیر بودن، کمتر از مدل های سمپاش فرغونی و زنبه ای به فروش می رسد.

اجزا و قطعات تشکیل دهنده سمپاش زنبه ای روبین:

●موتور بنزینی●شاسی●شیلنگ مخصوص سمپاشی به طول ۵۰ یارد●لانس●پمپ پیستونی

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین:

موتور سمپاش زنبه ای روبین، یک موتور تک سیلندر چهار زمانه خطی می باشد که میتواند به بالاترین توان خود در دور ۳۶۰۰ برسد. ساخت این نوع موتور در سه نوع ژاپن، تایلند و چین می باشد که در زمان خرید باید به آن توجه کرد.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین

قابل ذکر است که روبین اصل برای ژاپن بوده و قیمت بالاتری نسبت به نوع تایلندی و چینی دارد.همچنین سمپاش زنبه ای روبین شامل یک شاسی فلزی با رنگ کوره ای، موتور ۵ یا ۵.۷ اسب بخار، پمپ پیستونی ۳۰ تا ۵۰ بار، لانس و شیلنگ مخصوص سمپاشی ۵۰ یاردی می باشد.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین مدل EY۲۰-۳:

این نوع از سمپاش زنبه ای روبین، مجهز به یک موتور روبین تک سیلندر چهار زمانه با توان ۵ اسب بخار می باشد. موتور به همراه پمپ و ادوات دیگر بر روی شاسی فلزی کوپل شده و حجم کمی دارد. درنتیجه به راحتی جابجا می شود.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای مدل EX۱۷:

این نوع سمپاش، از قدرت بالایی برخوردار بوده و از یک موتور تک سیلندر با توان ۵.۷ اسب بخار، پمپ پیستونی ۳۰ تا ۵۰ بار، شیلنگ و لانس تشکیل شده است. تمامی این اجزا بر روی شاسی فلزی، قرار گرفته اند.

کاربردهای سمپاش زنبه ای روبین:

●در سمپاشی و محلول پاشی باغات و زمین های کشاورزی به کار می رود.●در ضدعفونی کردن اماکن روباز نیز کاربرد دارد.●برای آبیاری و ایجاد رطوبت در باغ ها نیز گزینه مناسبی می باشد.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین

مزایای سمپاش زنبه ای روبین:

سمپاش زنبه ای روبین، مزایای بسیاری را به کشاورزان ارائه می دهد. از جمله:

●پمپ این نوع سمپاش دارای ظاهر و شکل کوچکتری از سایر پمپ ها می باشد ولی کارایی بالایی داشته و حمل و نقل آسانی دارد.●به دلیل کاربرد سمپاش زنبه ای روبین در باغ های بزرگ، به گونه ای طراحی شده است که قابلیت رساندن سموم به درختان بلند را نیز دارد.پیستون های این سمپاش، سموم را با حداکثر فشار پمپ کرده و سبب می شود تا سموم به ارتفاعات بالا برسد.●سمپاش زنبه ای روبین دومنظوره بوده و هم با بنزین و هم با برق کار می کند‌. بنابراین کاربرد بسیار خوبی در باغ هایی دارد که نمیتوان به برق دسترسی داشت.●قدرت بالا و وزن پایین از دیگر مزایای این نوع سمپاش است.● در انتخاب مخزن نیز محدودیتی ندارد.●حجم پایین و حمل آسان از دیگر مشخصه های سمپاش زنبه ای روبین می باشد.

قیمت سمپاش زنبه ای روبین:

قیمت این نوع سمپاش بستگی به مدل موتور و اصلی بودن آن دارد. سمپاش موتوری بنزینی روبین دارای دو نوع موتور اصلی و موتور طرح می باشد که موتور روبین اصلی قیمت بالاتری از مدل طرح آن دارد.همچنین اگر در مکانی که قصد استفاده از این سمپاش را دارید، دسترسی به برق میسر است؛ میتوانید به جای موتور بنزینی از یک الکتروموتور استفاده کنید.

نکات ایمنی در هنگام کار را سمپاش زنبه ای روبین:

یک کاربر باید از نکات ایمنی کار با این سمپاش مطلع بوده و آن ها را رعایت کند. از جمله این نکات، میتوان موارد زیر را بیان کرد:

●قبل از ریختن ماده یا سم درون بشکه یا مخزن متصل به سمپاش، اطلاعات مندرج بر روی آن را مطالعه کنید.●به دلیل این که محفظه سیستم سمپاش زنبه ای به صورت جداگانه به آن وصل می شود، یک بشکه یا مخزن مناسب را برای مواد شیمیایی انتخاب کنید.●اگر نوع سم به گونه ای می باشد که حتما باید با آب یا محلول دیگری مخلوط شود، از دست خود برای مخلوط کردن آن استفاده نکنید.●برای کار با سمپاش زنبه ای روبین، موهای خود را پوشانده و از لباس کار مناسب، دستکش، ماسک و عینک استفاده کنید.●به هنگام کار با سمپاش، از استعمال دخانیات خودداری کنید.●در زمان سمپاشی، پشت به جهت وزش باد و حرکت هوا بایستید و عملیات سمپاشی را شروع کنید.●نباید در کنار استخرهای آبزیان و استخرهای شنا اقدام به سمپاشی با سمپاش زنبه ای روبین نمایید.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای روبین

نتیجه گیری

یکی از تجهیزات و وسایل مهم کشاورزی، سمپاش می باشد که در انواع و اقسام مختلفی تولید و عرضه می شود. هر یک از انواع سمپاش ها دارای ویژگی و کارایی های مختص به خود می باشند.سمپاش زنبه ای روبین، یکی از انواع سمپاش های کشاورزی می باشد که موتوری بوده و مزایای بسیاری را به کاربران ارائه می دهد. به همین دلیل، از رایج ترین سمپاش زنبه ای محسوب می شود.در این مقاله سعی نمودیم مطالبی در خصوص سمپاش زنبه ای روبین بیان کنیم. امیدواریم که مطالعه این مقاله برایتان مفید بوده و اطلاعات کافی در این زمینه را کسب نموده باشید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر