خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای کاوازاکی

فهرست مطالب

دستگاه سمپاش وسیله ای است، که توسط آن سم به روی علف های هرز و ...پاشیده می شود. به طور کلی در جهت  اینکه عملیات سمپاشی  با سرعت بالایی صورت گیرد و سموم به شکل صحیح مصرف گردد، از دستگاه سمپاش استفاده می شود ، نا گفته نماند که استفاده از دستگاه سمپاش منجر به مصرف بهینه و موضعی عملیات پاشیدن سم می شود.

سمپاش به طور کلی ابزار و دستگاهی جهت انجام عملیات سمپاشی است. این دستگاه ها در شکل ، ابعاد و ظرفیت های متفاوتی برای کاربری های متفاوتی تولید می گردد. این دستگاه ها از مدل های خانگی که برای استفاده های خانگی کاربرد دارند. تا نمونه های صنعتی برای مصارف در مقیاس های بزرگ وجود دارند. در کشاورزی و زمین های زراعی از مدل های زنبه ای ، فرغونی ، موتوری ، تراکتوری و یا مدل های هوایی پهباد ها بهره برداری می گردد. بسته به مدل این سمپاش ها می توانند عملیات سمپاشی را با غلظت های متفاوتی انجام داد. مثلا توزیع سم با غلظت کمتر از دز مورد نیاز محصول می تواند منجر به عدم مبارزه با آفات شده و توزیع با غلظت بیشتر از دز مصرفی مجاز می تواند تبعات جبران ناپذیری بر روی زمین های کشاورزی و زراعی به دنبال داشته باشد.

سمپاش زنبه ای

 

یکی از متداول ترین سمپاش های در کشاورزی سمپاش زنبه ای می باشد. این مدل سمپاش به واسطه طراحی و نوع ساختار خود از وزن کم و به نسبت کارایی خود از حجم کوچکی برخوردار می باشد. در کشاورزی به واسطه وسعت زیاد مراتع و باغ ها و همین طور سرعت در سمپاشی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که می بایست  در زمان بسیار کم تمام مراتع را در جهت جلوگیری از آفات سمپاشی نمود که این موضوع موجب می شود تا کشاورزان از سمپاش های موتوری به جای سمپاش های دستی مصرف کنند.

کاربرد سمپاش های زنبه ای برای  مساحت های وسیعی از مزارع و باغ ها می باشد، سمپاش زنبه ای  از یک موتور الکتریکی  برخوردار می باشد که یک شیلنگ برای ورود سم  و یک شیلنگ برای خروج سم در آن تعبیه گردیده است. ضمن اینکه از قدرت پاشش فوق العاده بالایی برخوردار می باشد . سمپاش زنبه ای عملیات سمپاشی را با سرعت بالایی انجام می دهد و قادر است یک تانکر سم را در مدت زمان کوتاهی  بر روی علف های هرز، آفات و حشرات  بپاشد. عملکرد سمپاش زنبه ای در مبارزه با آفات و حشرات به شکل  عملکرد یک کارواش می باشد.

برندها و شرکت های زیادی دستگاه سمپاش را در مدل ها و طرح های زیاد تولید و به بازار ارائه می نمایند . که در بین این برندها ، دستگاه سمپاش زنبه ای کاوزاکی هم  با قابلیت های به خصوصی تولید و در بازار به فروش می رسد. سمپاش زنبه ای کاوازاکی در مدل های موتوری و بنزینی یافت می شود که به عنوان پر فروش ترین دستگاه سمپاش در ایران  محسوب می شود، این سمپاش ها از یک موتور بنزینی ، پمپ جهت سمپاشی و یک شاسی بوده این اجزا بر روی شاسی نصب می شوند و برای حل سموم از یک بشکه مخصوص استفاده می کنند.

سمپاش زنبه ای از کوبله شدن پمپ سمپاش با یک موتور ( الکتریکی،احتراقی) بر روی شاسی زنبه ای ساخته می شود. پمپ های این مدل از سمپاش ها تا ۹۰ بار می تواند باشد که متناسب با پمپ، موتور نیز انتخاب می شود. این دستگاه قابلیت کار بر روی اتومبیل مخزن دار ویا مکش از داخل لوله را دارد. این دستگا ه برای سمپاشی انواع، باغ ها ،مزارع،گلخانه های متوسط و نیمه مکانیزه مناسب می باشد.

مشخصات فنی سمپاش زنبه ای کاوازاکی

مشخصات سمپاش زنبه ای کاوازاکی

 

این سمپاش از متداول ترین نوع سمپاش ها به شمار می رود که جهت  سم پاشی باغ ها در مقیاس بزرگ و بدون نیاز به مخزن متحرک، سم پاش زنبه ای می باشد. از مزایای سمپاش زنبه ای نسبت به سمپاش فرغونی می توان به قابلیت حمل و نقل ساده و وزن پایین آن اشاره کرد که قابلیت حمل و نقل به صورت دستی را فراهم می سازد.

در تمام ایده‌ های کلی برای طراحی سمپاش ها، موتور ها را درگیر با پمپ هایی همراه با مخازن حمل سموم می کند. ایراد این مخازن حجم حمل سموم می باشد. چنانچه که قصد داشته باشید که مدل های کم حجم با قابلیت جابجایی ساده طراحی کنند، همچون سمپاش دستی یا سمپاش  شارژی لاجرم باید از حجم مخزن اندکی بهره مند شوند.

کاوازاکی از محصولات کشور ژاپن می باشد. این برند در هر مدل تا قدرتی که بخواهد توانایی تولید بهترین موتورهای بنزینی را دارد. این برند نیز تولید کننده سمپاش مدل کاوازاکی می باشد  که از موتور و پمپ پر قدرتی برخوردار می باشد. سمپاش کاوازاکی دارای شیلنگ به طول 50متری بوده  واین قابلیت را دارد تا 12متری خود را سم بپاشد. سمپاش زنبه ای  کاوازاکی برای هر چه بهتر شدن ، مجهز به پمپ های کلاس جهانی از برند لوشانگ در مدل های  متنوعی زیر است:

 1. Ls-30
 2. LS-50

دستگاه سمپاش زنبه ای مدل کاوازاکی ، قابلیت تأمین کاملاً مطمئنی از سطح فشار 30الی50بار در یک خط تغذیه 45متری را دارد.

انواع سمپاش زنبه ای موجود در بازار

انواع سمپاش زنبه ای که در فروشگاه ها یافت می شود که از برند های پر فروش عبارت اند از :

 • سمپاش زنبه ای روبین
 • سمپاش زنبه ای کاوازاکی
 • سمپاش زنبه ای هوندا
 • سمپاش زنبه ای میتسوبیشی
 
مشخصات فنی سمپاش زنبه ای کاوازاکی
 

و…اما از روی مشخصات فنی و قطعات هم انواع و اقسام سمپاش های زنبه ای در فروشگاه ها وجود دارد.مثلاً ممکن است سمپاش را با موتور ۴ تا ۷٫۵ اسب ارائه نمایند یا این که لانس چینی و یا ترک بگذارند. ضمن اینکه  ممکن است جنس شیلنگ چینی، ترک و یا کره ای باشد.

سخن پایانی

سمپاش یکی از وسایل هایی می باشد که به شدت در کشاورزی کاربردی به شمار می رود . این وسیله از ابعاد مختلفی تشکیل شده است ولی  در هر صورت مکانیزم کاری مشابه دارند. باید محلول سم از طریق پمپ به بیرون پاشیده شود. برخورداری از  پمپ قوی و نیز موتور با راندمان بالا کمک می کند تا قدرت پاشش افقی و عمودی بیشتر شود.

ولی به طور کلی  در بازار انواع سمپاش کشاورزی و باغی در نمایندگی سمپاش وجود دارد.  نمایندگی سمپاش موتوری و دستی هم که در اغلب شهر ها فعال می باشند و نمونه های متنوعی را ارائه می دهد که سمپاش زنبه ای از نمونه های پر طرفدار می باشد . در آخر می توانید برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر