خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مشخصات فنی سمپاش فرغونی Kawasaki چیست؟

فهرست مطالب

آفت‌ها و حشراتی وجود دارند که برای دفع آن‌ها از مزارع خود نیاز به زمان مشخصی برای سم‌پاشی ندارید. تنها لازم است زمانی که کوچک ‌ترین حشره و آفت را مشاهده کردید سمپاشی را آغاز نمایید.دستگاه سمپاش وسیله ای می باشد که توسط آن می توان سم را به روی علف های هرز و ...پاشید و از آن ها نگهداری کرد. به طور کلی جهت اینکه عملیات سمپاشی با سرعت بالایی صورت گیرد و سموم به شکل صحیح استفاده و مصرف شود از دستگاه سمپاش بهره برداری می گردد، نا گفته نماند که استفاده از دستگاه سمپاش در مصرف بهینه و موضعی عملیات پاشیدن سم نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در سمپاش فرغونی،  سمپاش درون یک فرغون تعبیه شده است  که می بایست به وسیله نیروی کار جابه جا شود و همچنین سموم پاشیده شود. سمپاش فرغونی  به شکل های  برقی ، بنزینی و دستی  تولید و به بازار ارائه می شود  که هر کدام از این مدل نیازمند یک فرغون و نیروی انسانی برای جابه جایی می باشد.

دستگاه های سمپاش از نظر ظاهری در ابعاد متفاوتی  طراحی و تولید می گردد که هر کدام با توجه به مدل برای یک نوع از سطح کاربرد دارند. سمپاش فرغونی نمونه ای از این نوع سمپاش ها می باشد که بسیار کاربردی است. در ادامه قصد داریم تا توضیحات کامل تری در خصوص مشخصات سمپاش فرغونی Kawasaki در اختیارتان قرار دهیم ، با ما همراه باشید.

سمپاش زنبه ای کاوازاکی

یکی دیگر از انواع متداول سمپاش، برای سم پاشی باغ ها در مقیاس بزرگ و بدون نیاز به مخزن متحرک، سم پاش زنبه ای است. از مزایای سمپاش زنبه ای نسبت به فرغونی می توان به قابلیت حمل و نقل ساده و وزن پایین آن اشاره نمود که قابلیت حمل و نقل به صورت دستی را فراهم می سازد.

در تمام ایده‌ های کلی برای طراحی سمپاش ها، موتور ها را درگیر با پمپ هایی همراه با مخازن حمل سموم می نماید. ایراد این مخازن حجم حمل سموم است. در صورتی که بخواهند مدل های کم حجم با قابلیت جابجایی ساده طراحی نمایند، همچون سمپاش دستی یا شارژی لاجرم باید از حجم مخزن اندکی بهره مند گردند.

در مقابل برای تامین حجم بالای سیال سمپاش مانند مدل‌ های فرغونی دیگر نمی ‌توان انتظار جابجایی ساده را داشت؛ اما سمپاش زنبه ای با ایده داشتن سمپاش های قدرتمند که در عین حال قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای دارند، ساخته شده است.

سمپاش زنبه ای مجموعه کوچکی از یک موتور بنزینی قدرتمند در کنار پمپی است که در بطن یک شاسی کاملا مستحکم مستقر شده اند. در این ایده طراحی، مخزن جدا از سم پاش می باشد و با قابلیت انتخاب از هر مدل و یا حجمی در کنار مجموعه سمپاش زنبه ای قرار خواهد گرفت.

سمپاش فرغونی کاوازاکی

سمپاش فرغونی داراری طرحی مناسب جهت فعالیت در فضا های زراعی و باغی شکل می باشد.قابلیت حمل مخزن های بزرگ در کنار قدرت پمپاژ بالا همراه با تامین طول شیلنگ های طویل برای پمپاژ هر چه قویتر سموم نباتی از جمله ایده های کارآمد در طراحی سمپاش فرغونی می باشد. روش هایی که کاملاً مناسب برای فعالیتی مستمر در فضا های زراعی است. از ویژگی های سمپاش فرغونی سرعت عمل  بالای سمپاشی برای کشاورز می باشد. به طور کلی از پسِ سطح وسیعی از زمین ‌های زراعی تا ارتفاع بالای درختان باغات برآید. این همه از اهمیت در کار با سمپاش فرغونی می باشد. اهمیتی که لازم است تا هر کشاورز و یا باغداری متوجه آن بوده و با درک کامل این دستگاه اقدام به خرید و استفاده از آن نماید.

مشخصات فنی سمپاش فرغونی Kawasaki چیست؟

مزایای استفاده از  سمپاش فرغونی کاوازاکی

 • سرعت عمل بالاتر همراه با راندمان کاری بهتر: سمپاش های دستی و یا آن ها که به شکل موتوری با قابلیت حمل و نقل انسانی می باشند از سرعت عمل بالایی برخوردار نمی باشند. در بهترین حالت تنها می ‌توانید ۵ هکتار را در روز همراه با یک سمپاش دستی آفت زدایی نمایند در حالی که این ایراد در سمپاش فرغونی کاوازاکی وجود ندارد .

 • پاشش مطلوب ‌تر سموم نباتی: بهترین نوع پاشش سموم در سطح مزارع، حالت بارانی می باشد که در آن قطرات سموم نباتی به شکل پودری بر سطح گیاهان گسترده می‌ گردد. این موضوع باعث آسیب کمتر خصوصاً کاهش لهیدگی گیاهان با اثربخشی بالاتر اثرات سموم نباتی خواهد شد. سمپاش فرغونی در تامین پاشش های بارانی بهتر از هر نوع سمپاش دیگری عمل می نماید.

 • سمپاشی یکنواخت: بزرگترین مشکل در کار با سمپاش های دستی، عدم یکنواختی در خروجی آن ها می باشد که این مشکل در سمپاش فرغونی رفع شده است. در این بین سمپاش فرغونی برای کار در سطح وسیعی از مزارع سودمند است.

 • امنیت کاری بالاتر برای اپراتور ها: خستگی، فشار به مهره های کمر و نبود امنیت کامل کاری از عیب های همیشگی در کار با این گونه از سمپاش ها می باشد. در مقابل، هنگام کار با یک سمپاش فرغونی تنها نازل دستگاه است که توسط اپراتور ها حمل می گردد. این موضوع معرف سطح امنیت بالا و کارکرد آسان تر سمپاش های فرغونی می باشد.

تریلرهای سم پاش یا سمپاش های دارای چرخ:

آن ها به شکل یک تریلر عمل می کنند ، با یک گلدان بزرگ حاوی سم که روی یک شاسی دارای دو چرخ کاملا پلاستیکی تعبیه شده است . آن ها توانایی های مختلفی دارند. از ۱۸۹ تا ۳۷۸۵ لیتر یعنی ۵۰ تا ۱۰۰۰ گالن. سمپاش توسط یک تراکتور یدک می کشد.

عمده الزامات در فروش سمپاش

در فروش سمپاش نکات بسیاری دخالت دارند . نکاتی که بسته به هدف نهایی از سمپاشی تا نوع تجهیز در این امر دخیل می باشند.عمده فروش سمپاش با تأمین اهداف زراعی در مدل های موتوری از نوع زنبه ای و یا فرغونی می باشند ولی در تامین نیاز فضا های زراعی با حجم محدود شاهد فروش سمپاش از مدل های موتوری و حتی شارژی نیز می باشیم. در مقابل در سطح تامین نیاز فضا های شهری تا مسکونی از سمپاش های کوچک دستی تا مدل‌ های حرفه ‌ای ،از شارژری های دو کاره، کارایی دارند.

مشخصات فنی سمپاش فرغونی Kawasaki چیست؟

قیمت سمپاش فرغونی موتور کاوازاکی

 

قیمت سمپاش فرغونی با توجه به مدل موتور اصلی و چین و قدرت و همچنین تنوع پمپ ها متفاوت می باشد.  ضمن اینکه در صورتی که دسترسی به برق داشته باشید می توانید از الکتروموتور به جای موتور بنزینی نیز بهره برداری نمایید.

موتور 6.5 اسب kawasaki اصلی مدل KWM6.5HP با توان نامی 6.5 اسب بخار به عنوان یکی ازبهترین موتورها برای استفاده در موتور سمپاش بنزینی می باشد. برای کشاورزان و باغبان هایی که بخواهند یک سمپاش قابل اطمینان و با کیفیت داشته باشند، این بهترین پیشنهاد می تواند باشد و در این حال از قیمت بسیار مناسبی برخوردار میباشد.

سخن پایانی

سمپاش ها اغلب ابزاری و تجهیزاتی می باشند که جهت انجام عملیات سمپاشی کاربرد دارند. این دستگاه ها در اشکال ، اندازه ها و ظرفیت های مختلف برای اهداف مختلف کاربرد دارند. نمونه های خانگی جهت مصارف خانگی کاربردی می باشند. برای مصرف انبوه حداکثر نمونه های صنعتی در دسترس می باشد.به طور کلی می توان با توجه به مدل ، عملیات سمپاشی را با غلظت های مختلف انجام داد. به عنوان مثال ، توزیع سموم با غلظت کمتر از دز مورد نیاز محصول می تواند از کنترل آفات پیشگیری نماید.

همانطور که می دانید مشخصات فنی سمپاش فرغونی Kawasaki. سمپاش فرغونی یا سم پاش چرخدار کاوازاکی یکی از انواع متداول سمپاش در کشاورزی  به شمار می رود. در این سمپاش پمپ به همراه موتور و یک مخزن (از جنس پلی اتیلن یا استیل) با حجم معین روی شاسی تعبیه شده است. یکی دیگر از سمپاش های باغی معروف موجود در بازار،سمپاش زنبه ای کاوازاکی می باشد. این به معنای آن است که موتور سمپاش زنبه ای از برند کاوازاکی می باشد. این شرکت و برند ژاپنی می باشد و در قطعات و ادوات موتوری و کشاورزی دارای پیشینه خوبی است.

در مورد سمپاش زنبه ای کاوازاکی می توان گفت،قدرت موتور بالا بوده و با یک تک استارت روشن می شود که این موضوع یکی از ویژگی های بارز این محصول می باشد .شما می توانید بارای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر