خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری چیست؟

فهرست مطالب

امروزه سمپاشی کردن مزارع با استفاده از دستگاه های پیشرفته خیلی راحت تر از گذشته انجام می شود. سمپاش های پشت تراکتوری از دستگاه های جدید و به روزی است که کشاورزان از آن برای سمپاشی در مزارع وسیع تر استفاده می کنند. انواع متنوعی از دستگاه های سمپاشی پشت تراکتوری در بازار موجود است. سمپاش های پشت تراکتوری کشنده و سمپاشی های پشت تراکتوری سوار شونده از نمونه هایی هستند که امروزه در صنعت کشاورزی به کار گرفته می شوند. هر دوی این دستگاه ها، یک کارآیی دارند.

با این تفاوت که از سمپاش های پشت تراکتوری کشنده در مزارع با مساحت زیاد به کار گرفته می شود و از سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده برای سمپاشی در مزارع کوچکتر استفاده می شود. سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده و سمپاش های پشت تراکتوری کشنده بر پشت تراکتور وصل می شوند. در محل اتصال سمپاش های پشت تراکتوری کشنده یک نقطه اتصال وجود دارد. نا گفته نماند؛ که سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده  چرخ و شاسی ندارند و با کشیدن آن بر روی زمین سمپاشی مزارع انجام می شود. در محل اتصال سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده سه نقطه اتصال وجود دارد که در این محل سمپاش بر پشت تراکتور سوار می شود تا بخش وسیعی از مزارع را سمپاشی کند.

سمپاشی مزارع از اهمیت بالایی برخوردار است به همین دلیل کشاورزان برای سمپاشی کردن بهتر مزارع از دستگاه های پیشرفته و به روزی همچون سمپاش های پشت تراکتوری استفاده می کنند. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اجزای مختلف بکار رفته در سمپاش پشت تراکتوری

شاسی سم پاش

در سمپاش پشت تراکتوری شاسی به کار رفته است. برای اینکه در صورت تکان دادن سمپاش پشت تراکتوری در مزارع مشکلی برای شاسی پیش نیاید و از خطر شکستن شاسی جلوگیری شود تولید کنندگان شاسی را از فولاد آب دیده می سازند. نگهداری مخزن پمپ و بوم در سمپاشی پشت تراکتوری بر عهده شاسی می باشد.

بوم سمپاش

بوم سمپاش یکی از مهمترین قطعات سمپاش پشت تراکتوری به حساب می آید. همه قطعات در سمپاش پشت تراکتوری با همکاری هم محلول ها و کودها را به بوم سمپاشی منتقل می کنند.طول بوم سمپاش به حجم مخزن و توان پمپ  بستگی دارد. طول بوم شاسی در دستگاه سمپاش پشت تراکتوری در حدود 8 تا 26 متر است که این حدود در سمپاش های پشت تراکتوری متغییر می باشد.

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری چیست؟

پمپ

پم در سمپاش پشت تراکتوری شامل مکش و پاشش سموم است. پمپ وظیفه دارد کودها و محلول ها را در دستگاه مکش کند.

گاردن

گاردن به عنوان یک محور انتقال نیرو در جهت به حرکت در آوردن دستگاه سمپاش پشت تراکتوری فعالیت می کند. و ظیفه این اجزاء انتقال نیروی مورد نظر به موتور سمپاش پشت تراکتوری است.

مخزن سمپاش

جنس مخزن در سمپاش پشت تراکتوری پلی اتیلن است. یکی از ویژگیهای مخزن سمپاش پشت تراکتوری این است که در برابر سموم مقاومت بالایی دارد.

مزایای استفاده از سمپاش های پشت تراکتوری

درگذشته سمپاشی کردن مزارع با سختی های زیادی همراه بود و کشاورزان متحمل سختی ها و هزینه های زیادی می شدند تا کل مزارع را به طرز صحیحی سمپاشی کنند. طراحی و تولید سمپاش های پشت تراکتوری کار کشاورزان را بسیار راحت تر کرده است به این خاطر که سمپاشی کردن کل مزارع در مدت زمان کمتری انجام می شود. مواردی زیادی از جمله،

عدم ریزش کود و سم روی زمین، یکسان بودن قطر سموم خارج شده، یکنواختی پاشش بالا از مزایای سمپاش های پشت تراکتوری به حساب می آید. همان طور که در بالا بیان کردیم سمپاش های پشت تراکتوری در دو دسته کشنده و سوار شونده قرار دارند. قطعات به کار رفته در این سمپاش ها از کیفیت بالایی برخوردار هستند و برای کارآیی هر کدام از این دستگاه به مدت طولانی خدمات پس از فروش از طرف فروشنده به مشتریان ارائه می شود.

در گذشته سمپاشی مزارع به صورت ابتدایی و با کمک دستگاه های کوچکتر انجام می شد. سمپاشی با دستگاه های کوچکتر توانایی این را نداشت که کل مزارع را به طور صحیحی سمپاشی کند به همین دلیل از  مزارع به طور کامل از گزند حشرات موذی محافظت نمی شد. با ورود سمپاش های پشت تراکتوری در صنعت کشاورزی، سمپاشی کردن مزارع به طور صحیحی انجام می شود و همین امر موجب برداشت محصولات رسیده و با کیفیت از مزارع می شد.

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری

سمپاش های پشت تراکتوری در دو دسته سمپاش های پشت تراکتوری کشنده و سمپاش های پشت موتوری سوار شونده قرار دارند. قطعات به کار رفته در هر کدام از این سمپاش ها از جمله موتور و کیفیت پلی اتیلنی یا گالوانیزه در این دو سمپاش متفاوت است. هر کدام ظرفیت های مختلفی برای ذخیره کردن سم در درون خود دارند. سمپاش های تراکتوری سوار شونده ظرفیت متفاوتی در حدود 200، 400، 600 و 800 لیتری دارند.

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری چیست؟

سمپاش های پشت تراکتوری کششی یا کشنده نیز ظرفیتی در حدود 1000 و 2000 لیتری دارند. به طور مسلم ظرفیت سمپاش های پشت تراکتوری کششی بیشتر از سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده است. از مشخصات فنی می توان به کیفیت و کارآیی در سمپاش های پشت تراکتوری اشاره کرد. در هر کدام از این سمپاش ها از قطعات اصلی و با کیفیتی استفاده شده است .در ضمن این سمپاش ها از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش نیز برخوردار هستند. به طور مسلم می توان بیان کرد که گارانتی و خدمات پس از فروش هر کدام از سمپاش های پشت تراکتوری نشان دهنده کیفیت قطعات به کار رفته در هر کدام است.

سمپاش های پشت تراکتوری کششی دارای دو چرخ است اما سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده فاقد چرخ می باشد که بر شافت محور تراکتور متصل می شود.متعلقات سمپاش پشت تراکتوری شامل :شیلنگ ،جمع کن قرقره ای و 50 متر شیلنگ می باشد. پمپ دیافراگمی نیز همچون مخزن در هر دو سمپاش تعبیه شده است. هر کدام از این قطعات فنی در سمپاش پشت تراکتوری با کیفیت بالایی طراحی شده است.

قیمت سمپاش پشت تراکتوری در بازار

با کمک سمپاش های پشت تراکتوری، علاوه بر اینکه می توان مزارع را سمپاش کرد در حقیقت می توان کودهای مورد نیاز گیاهان را با کمک این دستگاه ها به طور صحیحی در مزارع پراکنده کرد. برای بار دهی گیاهان کودها و محلول ها نقش بسزایی دارند به همین خاطر کشاورزان برای پخش این محلول ها و کودها در سطح مزارع از سمپاش های پشت تراکتوری استفاده می کنند. حشرات موذی و بیمارهای مربوط به گیاهان از جمله آفاتی هستند که به جان گیاهان در مزارع می افتند. با کمک سمپاش های پشت تراکتوری می توان کل مزارع را به طور صحیح سمپاشی کرد و آفات و حشرات را از بین برد.

به همین منظور استفاده از هر کدام از سمپاش های پشت تراکتوری نقش قابل توجهی در از بین بردن آفات و کود دهی به محصولات مزارع دارد. در هر کدام از سمپاش ها از قطعات با کیفیتی استفاده شده است که قیمت هر کدام از قطعات به کار رفته تاثیر مستقیمی بر قیمت دستگاه سمپاش پشت تراکتوری دارد.

سمپاش های پشت تراکتوری دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که در متن بالا به آن اشاره کردیم، به طور مسلم هر چه توان و ظرفیت سمپاش پشت تراکتوری بیشتر باشد قطعا قیمت بالاتری خواهد داشت. قطعات به کار رفته در سمپاش های پشت تراکتوری شامل، شیلنگ، موتور، پمپ، لانس و شیلنگ جمع کن است که با توجه به کیفیت هر کدام از این قطعات، دستگاه سمپاش پشت تراکتوری قیمت متفاوتی خواهد داشت.کشاورزان با توجه به مساحت زمین و بودجه مورد نظر خود می توانند اقدام به خرید سمپاش پشت تراکتوری مربوطه کنند.

خرید سمپاش های پشت تراکتوری

آفات و حشرات از جمله مواردی هستند که خسارت های زیادی را در مزارع به وجود می آورند. انتخاب و خریداری سمپاش پشت تراکتوری اهمیت ویژه ای دارد به این خاطر که این دستگاه ها در از بین بردن آفات و حشرات در مزارع نقش موثری دارند. اگر شما قصد خرید یک سمپاش خوب و با کیفیت را برای مزارع خود دارید به شما پیشنهاد می کنیم که انتخاب و خریداری سمپاش پشت تراکتوری گزینه مناسبی است. با استفاده از سمپاش های پشت تراکتوری شما می توانید حجم وسیعی از مزارع را سمپاشی کنید و در ضمن به محصولات کود مناسب برای رشدشان را برسانید.

مشخصات فنی سمپاش پشت تراکتوری چیست؟

سمپاش های پشت تراکتوری در دو نوع سمپاش پشت تراکتوری کششی و سوار شونده در بازار به فروش می رسد. سمپاش های پشت تراکتوری سوار شونده دارای دو چرخ می باشد که به راحتی می توانید آن را در مزارع جابه جا کنید. سمپاش های پشت تراکتوری کششی نیز ظرفیت بالایی دارد و می تواند حجم زیادی از کودها و محلول ها را برای پاشیدن در مزارع ذخیره کند. هر دوی این سمپاش ها بر پشت تراکتور به راحتی وصل می شوند و عمل سمپاشی را به نحو صحیحی انجام می دهند.

سخن پایانی

امروزه کار کشاورزان به نسبت گذشته خیلی راحت تر شده است. کشاورزان با کمک روش های مدرن  و همچنین با استفاده از دستگاه های پیشرفته ای همچون سمپاش های پشت تراکتوری به راحتی می توانند سمپاشی مزارع را انجام بدهند. در ضمن کشاورزان با استفاده از این دستگاه ها کودهای مورد نیاز گیاهان را نیز برای رشد گیاهان در سطح مزارع پخش می کنند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر