خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

معایب و مزایای سیستم مه پاش در فضای باز

فهرست مطالب

اگر می خواهید مه پاش را برای رستوران ها یا کافی شاپ ها ، فضای باز ، گلخانه ها و غیره بخرید و به دنبال اطلاعاتی از قبیل نحوه کار مهپاش ، برنامه های مه پاش و مواردی هستید که می توانید هنگام خرید در نظر بگیرید ، لطفا با ما همراه شوید و این مقاله را دنبال کنید . 

سیستم مه پاش فضای باز

این سیستم خنک کننده با فشار زیاد آب را خنک کرده و محیط را خنک می کند. این سیستم با توجه به فناوری به کار رفته در آن باعث کاهش دما و ایجاد رطوبت در محیط برای رشد و نمو گیاهان می شود. به دلیل تنوع در کاربردها ، این دستگاه ها انواع مختلفی دارند. از انواع آنها می توان به مه پاش نازلی, مه پاش التراسونیک , مه پاش پروانه ای و .. اشاره کرد. اساس همه مه پاش ها یکسان است و آب دستگاه به صورت پودر خارج می شود که باعث افزایش رطوبت محیط و کاهش دما می شود. به دلیل ظرفیت گرمایی بالای آب ، آب مورد استفاده در این دستگاه به محض اینکه از نازل خارج شود ، تبدیل به پودر می شود و در نتیجه دمای محیط را کاهش می دهد. نصب این دستگاه با فضایی که قرار است در آن نصب شود متفاوت است. در حقیقت نحوه نصب سیستم مه پاش در خا نه ، رستوران ها ، گلخانه ها ، سالن های پرورش قارچ ، مزارع ، مرغداری ها و ... از نظر تعداد و نوع پمپ ها و نازل مورد استفاده متفاوت است. یکی از موارد مهمی که هنگام خرید این دستگاه تأثیر گذار است، قیمت آن است.اما حتما توجه داشته باشید که هنگام خرید مه پاش ، قیمت پایین تر از نظر کیفیت ارجح نیست. زیرا کیفیت مواد بسیار مهمتر است.سیستم های خنک کننده مه پاش برای دهه ها برای خنک سازی فضاهای باز مورد استفاده قرار گرفته است. مهپاش با کاهش دما (تا 40 درجه فارنهایت) و بدون افزایش رطوبت ، محیط را خنک می کند. به طور کلی ، تأثیر این سیستم خنک کننده به درجه حرارت محیط ، رطوبت و سرعت تغییر هوا بستگی دارد. در دمای بالا (بالاتر از 80 درج فارنهایت) و رطوبت کم (زیر 50٪) ، سیستم مهپاش بسیار کارآمد است ، به ویژه هنگامی که دما در یک محیط ثابت تغییر کند ، هوای تازه بدون افزایش ناخواسته رطوبت به سرعت سرد می شود. هرچه بخار سریعتر تبخیر شود ، تأثیر استفاده از سیستم خنک کننده مهپاش چشمگیرتر است.در زیر ، ما با اصول کار مهپاش آشنا خواهیم شد و به موارد مختلف استفاده از مهپاش و راهنمای خرید مهپاش اشاره خواهیم کرد.

نحوه عملکرد مهپاش چگونه است؟

مراحل زیر مراحل کارکرد سیستم مهپاش است:1. آب تحت فشار از نازل عبور می کند (نازل حداقل با 10 برابر فشار باز می شود و شروع به کار می کند) و به یک غبار بسیار ریز قطرات آب تبدیل می شود.2. آب تحت فشار از مایع به ذرات مه مانند تغییر می کند و هوای محیط توسط ذرات مه مانند خنک می شود. میلیون ها قطره در هر ثانیه به ذرات مه تبدیل می شوند.3. هرچه این ذرات کوچکتر باشند ، بهتر است.سیستم تحت فشار کمتری قطرات آب سنگین و سنگین تری تولید خواهد کرد.این قطرات آب زمین و محیط اطراف را مرطوب می کنند و بنابراین تأثیر کمی بر دمای هوای خنک کننده دارند. از طرف دیگر ، هر چه فشار بیشتر باشد ،قطرات آب کمتر می شوند ، شباهت با مه بیشتر است و اثر کاهش دمای محیط قابل توجه است.4- با شروع کار سیستم مهپاش ، دمای هوا کاهش می یابد که باعث خنک شدن محیط می شود و از طرف دیگر باعث افزایش رطوبت در محیط می شود.

معایب و مزایای سیستم مه پاش در فضای باز

کاربردهای سیستم مهپاش

مه پاش به عنوان سیستم خنک کننده در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا چند نمونه آورده شده است.از سیستم مهپاش در فضای باز رستوران ها ، کافی شاپ ها و باغ تالارها برای ایجاد فضایی مه آلود و دلنشین استفاده می شود و محیط را خنک و شاداب می کند. این نوع سیستم مهپاش معمولاً در ورودی رستوران یا فضای باغ لابی یا بیرون غرفه استفاده می شود.مه پاش برای فضاهای کوچک مانند تراس و آلاچیق مناسب است. این نوع سیستم مهپاش از مه پاش خانگی استفاده می کند که فضای کمی را اشغال می کند و برای فضاهای کوچک مناسب است.

مزایای سیستم مه پاش در فضای باز

این سیستم ها مصرف آب و انرژی بسیار کمی دارند و به میزان قابل توجهی در مصرف برق و انرژی صرفه جویی می کنند.ممکن است از خود بپرسید که چگونه این امکان وجود دارد یا اینکه این سیستم ها آب زیادی مصرف می کنند. برای درک این موضوع باید بدانید. برای تولید یک کیلووات برق ، 25 گالن آب مصرف می شود.تهویه مطبوع مرکزی 3-5 کیلووات انرژی در ساعت مصرف می کند. در حقیقت ، در هر ساعت کار کردن کولر گازی 75 گالن آب مصرف خواهد شد. در یک فن مه پاش ، یک پمپ آب کوچک فقط 250 وات نیرو مصرف می کند.پمپ و نازل GPH فقط 16 گالن آب در ساعت مصرف خواهد کرد که در مقایسه با مصرف مایع خنک کننده گاز بسیار کم است.هنگام استفاده از پنکه های مه پاش در گلخانه ها یا فضای باز ، می توانید سیستم مه پاش خود را در زمستان مانند آبیاری قطره ای یا آبیاری باغچه مجهز کنید. از آنجا که خطوط اصلی انتقال آب عمدتا از لوله های پلی اتیلن یا پی وی سی ساخته شده اند ، عمر این سیستم ها بسیار طولانی است. همچنین یک پنکه مه پاش ، بسته به نوع و محل قرارگیری گیاهان ، می تواند بهتر از سیستم آبیاری قطره ای کار کرده و به گیاهان کمک کند تا گیاهان تازه و سبز به نظر برسند.از همه مهمتر ، استفاده از فن مه پاش باعث می شود فارغ از گرما از هوای خنک لذت ببرید.

معایب سیستم مه پاش در فضای باز

قیمت پنکه مه پاش نیز بسته به اندازه محیط و نوع سیستم مورد نیاز متفاوت است. اگر فشار آب در فضای شما خوب است ، هزینه سیستم مه پاش نیز کم است ، اما اگر به پمپ نیاز دارید ، باید این سیستم را با قیمت بالاتری خریداری کنید.از دیگر معایب این فن ها عدم کارایی آنها در مناطق بسیار مرطوب و شرجی است. زیرا تبخیر آب دشوار است و احتمال خنک سازی محل بسیار کمتر از مناطق معتدل و خشک است.همچنین ، اگر در منطقه ای با بهار معتدل یا تابستان کوتاه زندگی می کنید ، استفاده از این سیستم ممکن است برای شما مناسب نباشد.

معایب و مزایای سیستم مه پاش در فضای باز

آیا سیستم مه پاش جایگزین مناسبی برای کولر است؟

پس از دانستن مزایا و معایب فن های مه پاش ، ممکن است از خود بپرسید که آیا این فن ها می توانند جایگزین کولرهای آبی یا گازی شوند؟بیشتر مردم کولرهای گازی یا آبی را ترجیح می دهند اما این کولرها بسیار گران هستند. کولر آبی آب زیادی مصرف می کند و نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد. از طرف دیگر ، کولرهای گازی نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند اما برق زیادی مصرف می کنند و گران هستند.همانطور که قبلاً ذکر شد ، یک پنکه مه پاش برخلاف کولر گازی یا آبی نیازی به تعمیر و نگهداری مداوم ندارد و مصرف بسیار کمی دارد.البته لازم به ذکر است که هزینه خرید فن های مه پاش از انواع دیگر کولر گازی بیشتر است اما به دلیل مصرف بیشتر آب و برق کولرهای آبی و گازی ، خرید و استفاده از مه پاش مقرون به صرفه است. سیستم فن مه پاش مجهز به فیلتر ضد گرد و غبار و بدون بو است. همچنین در برابر نفوذ حشرات مقاوم بوده و بوی سیگار و تنباکو را جذب و تصفیه می کند. عملکرد فن مه پاش بسیار بهداشتی بوده و از مزایای قابل توجه این سیستم است.مهم است که بدانید مه پاش به دلیل رطوبت منجر به رشد بهتر گیاهان و فضای سبز می شوند ، بنابراین می توان گفت که فن مه پاش یک گزینه ایده آل برای باغ یا ویلا است ، زیرا باعث ایجاد و تبخیر رطوبت ، کاهش دما ، خنک سازی محیط و ایجاد تهویه هوا و هوای تازه می شود.فن مه پاش نسبت به سایر سیستم های خنک کننده فضای کمتری را اشغال می کند ، بنابراین برای هر نوع فضایی با هر ظرفیتی مناسب است.این سیستم همچنین برای فضاهای فاقد سیستم تهویه مطبوع انتخاب بسیار مناسبی است ، زیرا با ایجاد و تبخیر رطوبت باعث کاهش دما ، خنک سازی محیط و ایجاد تهویه هوا و هوای تازه می شود.

قیمت نازل مه پاش

یکی از فاکتورهای مهم در خرید سیستم مه پاش است ، اما باید مراقب باشیم هنگام خرید سیستم مه پاش کیفیت را فدای قیمت نکنیم زیرا طراحی و اجرای سیستم مه پاش یک کار کاملاً تخصصی است و در هر یک از مناطق فضای باز، گلخانه ای ، مرغداری ، دامداری ، خانه و ... این طرح ها متفاوت است و به عوامل مختلفی از جمله نوع محصول، رطوبت منطقه، ارتفاع نصب،  سایز نازل های مه پاش، اندازه پمپ و حتی کیفیت آب و بسیاری موارد دیگری بستگی دارد.به همین دلیل ، برای خرید و پیاده سازی سیستم مه پاش ، نباید فقط به قیمت آن اعتماد کنید و با توجه به موارد فوق ، ممکن است طرح ها و قیمت ها برای دو پروژه در یک اندازه در دو منطقه متفاوت باشد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر