خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

معرفی بهترین آبپاش بارانی

فهرست مطالب

سیستم آبپاش بارانی یک پروژه بهسازی در خانه است که ارزش استفاده و به کار گیری را دارد. این سیستم نه تنها به حفظ یک منظره زیبا در فضای خانه شما کمک می کند و محیطی جذاب در کنار دوستان و خانواده برای شما فراهم می آورد، بلکه راحت ترین و کارآمدترین راه برای اطمینان از این است که منظره شما آب مورد نیاز خود را بدون هدر رفتن آب به میزان کافی دریافت می کند.

معرفی بهترین آبپاش بارانی

سیستم آبپاش اتوماتیک هنگامی که به طور صحیح نصب و نگهداری شود، به حفظ آب نیز کمک خواهد کرد.در حقیقت، سیستم آبپاش بارانی نصب شده یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که می توانید برای خانه خود انجام دهید. هیچ راهی آسانتر یا مقرون به صرفه تر از این برای زیباسازی منزل، افزایش ارزش آن و صرفه جویی در وقت و هزینه وجود ندارد. قیمت آبپاش بارانی با توجه به کیفیت و ویژگی های آن متفاوت است.

فشار کاری آبپاش

آبپاش‌ها فقط در فشار عملیاتی مجاز تعیین شده توسط سازنده‌های آن‌‌ها می‌توانند به بهترین شکل عملیات پاشش را انجام دهند. مشکلات شایعی از قبیل: برهم ریختن یکنواختی پاشش، افزایش و یا کاهش سرعت چرخش، عدم چرخش، استهلاک بالا و... نتیجه نبود فشار کاری مجاز سیستم می‌باشند.

دبی آبپاش یا میزان کارکرد

حجم آبی که در یک بازه زمانی مشخص به زمین تحویل داده می‌شود اصطلاحا دبی آبپاش یا میزان کارکرد آبپاش‌ نامیده می‌شود. میزان کارکرد عموما بر حسب میلی‌متر بر ساعت و یا متر مکعب بر ساعت سنجیده ‌می‌شود. این میزان کارکرد به ابعاد آبپاش، اندازه نازل، فشار کاری سیستم، تعداد آبپاش‌های بکارگرفته شده در سیستم و... بستگی دارد. در هنگام خرید حتما به این نکته توجه کنید که نرخ بارش آبپاش باید از نرخ نفوذ آب در خاک کمتر باشد، در غیر این‌صورت امکان ایجاد روان‌آب بر روی سطح زمین کشاورزی وجود دارد.

الگوی خیس‌کنندگی آبپاش

به طور معمول ناحیه خیس شده توسط ابپاش ها به شکل دایره می‌باشد (از نگاه بالا). برای رسیدن به بالاترین سطح از یکنواختی و هم‌پوشانی، آبپاش‌ها را با الگوهای مشخصی بر روی زمین کشاورزی نصب می‌کنند. به همین منظور استاندارد 65 درصد برای فاصله بین آّبپاش‌ها تعیین و توصیه می‌شود. مسئله یکنواختی پاشش آبپاش‌ها تحت تاثیر موارد بسیار زیادی است، اما فشار کاری سیستم و سرعت باد شاید مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانند این یکنواختی را دچار مشکل کنند. در برخی موارد یک باد ملایم می‌تواند الگوی پاشش آبپاش‌ را برهم ریزد. در چنین مواقعی فاصله آبپاش‌ها نزدیک‌تر محاسبه شده تا اثرات باد را خنثی نمایند.

اندازه قطرات خروجی از آبپاش‌

از نازل آبپاش در حین کار ذراتی به اندازه 0/5 تا 4 میلی‌متر خارج می‌شود. قطرات ریزتر نزدیک به آبپاش بوده و قطرات درشت‌تر در اطراف شعاع پاشش قرار می‌گیرند. قطرات بزرگ‌تر می‌توانند به برخی از محصولات و خاک آسیب وارد کنند بنابراین اگر محصول شما در مقابل قطرات بزرگ آسیب‌پذیر است توصیه می‌کنیم تا از آبپاش‌های سایز کوچک استفاده نمایید. اندازه نازل و فشار کاری سیستم در اندازه قطرات خارج شده از آبپاش بسیار تاثیر‌گذار هستند. هنگامی که فشار کاری سیستم پایین باشد، به دلیل از بین رفتن حالت جت آّب در آبپاش‌ها، قطرات بزرگتری از آبپاش خارج می‌شوند. بنابراین دقت کنید تا قبل از خرید آبپاش، فشار کاری آبپاش را با فشار کاری سیستم خود مطابقت دهید.

معرفی بهترین آبپاش بارانی

کاربرد آبپاش بارانی

آبپاش بارانی وسیله ای است که برای آبیاری محصولات کشاورزی، چمنزارها، مناظر، زمین های گلف و مناطق دیگر استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان سیستم خنک کننده و برای کنترل گرد و غبار موجود در هوا استفاده می شوند. آب از طریق شبکه ای توزیع می شود که ممکن است از پمپ ها، دریچه ها، لوله ها و آبشارها تشکیل شود.

از آبپاش های بارانی می توان برای مصارف مسکونی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد. استفاده از این آبپاش ها در زمین های ناهموار که آب کافی در دسترس نیست و همچنین خاک شنی وجود دارد، مفید است. لوله های عمود با داشتن نازل های چرخان در بالا، در فواصل منظم به خط لوله اصلی وصل می شوند.

هنگامی که آب از طریق لوله اصلی تحت فشار قرار می گیرد، از نازل های چرخان خارج می شود و روی محصول پاشیده می شود. در آبیاری بارانی، آب از یک مکان مرکزی دیگر به مزرعه انتقال می یابد و توسط آبپاش یا اسلحه با فشار بالا توزیع می شود.

استفاده از آبپاش بارانی مزایای بسیار زیادی دارد. طراحی و نصب سیستم از جمله فاکتورهای مهمی است که بر عملکرد و ماندگاری سیستم شما تأثیر می گذارند. اگر یک فرد حرفه ای برای نصب سیستم آبپاش خود استخدام می کنید، قبل از شروع نصب باید یک سیستم طراحی کنید. اگر از طرف دیگر، تصمیم دارید سیستم آبپاش را خودتان نصب کنید، باید طرح مناسب خود را از قبل تهیه کنید.

می توانید در کنار طراحی و نصب سیستم آبپاش بارانی از دستگاه خاموش کننده و دستگاه های سنجش رطوبت نیز استفاده کنید. این کار به شما در تحقق صرفه جویی در مصرف آب و هزینه بیشتر در طول عمر سیستم آبپاش شما کمک می کند.

بنابراین شیلنگ باغ خود را کنار بگذارید و بگذارید سیستم آبپاش بارانی به راحتی و به طور خودکار کار آبیاری را برای شما انجام دهد. با این کار شما علف های سبز تر، گیاهان سالم تر و زمان بسیار آزاد تری خواهید داشت تا به جای آب دادن به آنها از تماشای آن ها لذت ببرید.

چرا سیستم آبپاش بارانی کشاورزی خریداری می کنید؟

صرفه جویی در زمان: سیستم شما تمام مراحل آبرسانی را به صورت اتوماتیک برای شما انجام می دهد.

صرفه جویی در مصرف آب: سیستم اتوماتیک از آب کمتری نسبت به آبیاری با دست استفاده می کند.

صرفه جویی در پول: صورتحساب آب شما کمتر خواهد بود و گیاهان شما به مدت طولانی تر زندگی می کنند.

کیفیت آبرسانی بالا: این سیستم ها تضمین کیفیت، ارزش و عملکرد شما است.

آبپاش بارانی و کاربردهای مهم آن

آبپاش بارانی از پر استفاده ترین آبپاش های به کار رفته برای آبرسانی است. بیشترین مورد استفاده از این نوع آبپاش، استفاده در زمین های چمن،  پارک های مختلف، سطوح یکسان و ... است. استفاده از این آبپاش انتخابی بسیار مناسب برای آبیاری کامل و بدون نقص است زیرا به طور کامل شرایط آبرسانی را تداعی کرده و تمام سطح را به صورت یکنواخت آبیاری می کند.از این آبپاش برای زمین های مختلفی استفاده می شود، البته اگر زمین شما به صورتی است که در بخش های مختلف به میزان مختلفی آب نیاز دارد این آبپاش گزینه مناسبی نیست.

معرفی بهترین آبپاش بارانی

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی ابزارهای پیشرفته ای در حوزه کشاورزی و آبیاری ساخته شده است.سیستم آبیاری بارانی یکی از ابزارهای ساخته شده برای آبیاری تحت فشار است که در موارد مختلف به کار برده می شود.در ادامه مهم ترین نکات برای انتخاب آبپاش و استفاده از روش آبیاری بارانی ارائه داده می شود.

به جرات می‌‎توان آبپاش‌ها را مهمترین و حساس‌ترین جز سیستم آبیاری بارانی دانست. چرا که پس از انتقال آب از طریق شبکه لوله به پای آبپاش، وظیفه پخش آب در مزرعه به عهده آبپاش‌ها می‌باشد. درصورتیکه تمامی اجزا یک سیستم آبیاری بارانی از قبیل سیستم پمپاژ، لوله‌های اصلی، نیمه اصلی و لترال‌ها به خوبی طراحی شده باشند و به خوبی نیز در مزرعه شما اجرا شده باشند، اما عدم وجود و یا عدم استفاده آگاهانه از یک آبپاش مناسب تمامی زحمات و سرمابه‌گذاری‌های قبلی را به‌هدر خواهد داد.

نکات مهم هنگام خرید آبپاش بارانی

آبپاش های بارانی از نوع فشار قوی هستند یعنی برای آبیاری به فشار قوی آب نیاز دارند. برای ایجاد فشار قوی از ایستگاه پمپاژ استفاده می شود. هر چه میزان فشار آب بیشتر باشد، آبپاش آب را تا فاصله بیشتری پرتاب می کند. میزان پرتاب آب شعاع آب پاش نامیده می شود. البته میزان فشار آب تنها عامل تاثیر گذار بر شعاع آبپاش نیست و خصوصیات و ویژگی های آبپاش نیز بر این میزان تاثیر می گذارند.

با توجه به موارد گفته شده هنگام خرید اولین و مهم ترین ویژگی مورد نظر شعاع آبپاش است. قبل از خرید آبپاش باید ابتدا مساحت مورد نظر جهت آبیاری را مشخص کنید. مساحت مورد نظر را شبکه بندی کرده و بر اساس فاصله ای که هر آبپاش باید پوشش دهد مناسب ترین نوع آبپاش را انتخاب کنید. انتخاب و قرار گیری آبپاش ها باید به صورتی باشد که هیچ بخشی از زمین خشک نماند و تمام سطح مورد نظر پوشش داده شود.

به عنوان مثال اگر شبکه بندی زمین شما به صورت 20 متر در 20 متر است هر آبپاش باید آب را تا فاصله بیش از 20 متری پرتاب کند. در واقع باید آبپاش چند متر بیشتر از اندازه شبکه بندی آب را پرتاب کند و تمام بخش های مختلف به درستی آبیاری شوند.

این کار باعث می شود تمام زمین مورد نظر به میزان کافی و به اندازه آب دریافت کند. همچنین اگر فشار آب کم باشد یا شدت باد بر جهت حرکت قطره های آب تاثیر بگذارد، همپوشانی آبپاش ها باعث می شود تمام نقاط زمین به میزان کافی آبیاری شود.

برخی آبپاش ها به دلیل شعاع پاشش بسیار بالا ذرات آب را با اندازه های درشت تری پرتاب می کند. این قطره های درشت به ساختار خاک آسیب وارد می کند و باعث از بین رفتن زمین می شود.میزان خروجی آب از آبپاش نیز از موارد بسیار مهم است. اگر میزان آب خروجی به اندازه مورد نظر شما نباشد سیستم آبیاری دچار مشکل می شود. کم بودن میزان آب باعث سیراب نشدن زمین و زیاد بودن آن باعث جاری آب بر سطح زمین می شود.

اگر به فکر صرفه جویی در مصرف آب هستید، سیستم های آبیاری بارانی بهترین گزینه برای شماست. با استفاده از این سیستم ها، آب به آرامی آزاد می شود و به خاک زمان کافی برای خیساندن آن و استفاده کلی از آب می دهد.سیستم های آبیاری بارانی نیز در شرایط بادی ممکن است عملکرد خوبی نداشته باشند زیرا با وزش باد شدید، جهت پرتاب آب عوض می شود. از آن جایی که آب به جای جاری شدن روی زمین به هوا پرتاب می شود، آبیاری در هنگام باد دچار مشکل خواهد شد.

باغ، باغچه، مزرعه، زمین چمن و هر سطحی که دارای پوشش گیاهی باشد نیاز به آبیاری مرتب دارد. روش های مختلفی برای آبیاری گیاهان وجود دارد و ابزارهای مختلفی نیز در این زمینه تولید و روانه بازار شده اند.آبپاش ها نیز یکی از این محصولات هستند که در نمونه های مختلف بارانی، قطره ای، مخفی شونده و ... وجود دارند. این آبپاش ها هر کدام دارای کیفیت و ویژگی های خاص خود هستند و در موارد مختلفی به کار برده می شوند. قبل از اقدام به خرید آبپاش ها ابتدا محل مورد نظر خود را برای آبپاشی مشخص کنید و سپس بهترین نوع آبپاش را با قیمت مناسب خریداری کنید.

معرفی بهترین آبپاش بارانی

سیستم های آبیاری بارانی در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در این سیستم ها ابتدا آب مورد نیاز برای آبیاری از طریق سیستم آب رسانی با لوله به محل مورد نظر انتقال داده می شود، سپس با استفاده از آبپاش بارانی به تمام نقاط زمین همانند باران باریده می شود.

در هنگام خرید آبپاش بارانی حتما به شرکت سازنده آن نیز توجه داشته باشید. هرچه وسیله خریداری شده دارای کیفیت بالاتری باشد نحوه آبرسانی بهتر است و تمام نقاط زمین به صورت مناسب آبیاری می شوند. آبپاش های مختلف در مکان های مختلف عملکرد متفاوتی دارند.آبپاش ها می توانند به صورت ثابت بخش خاصی از زمین را آبیاری کنند و یا اینکه با تنظیم چرخش در یک سطح مشخص چرخیده و تمام سطح را آبیاری کنند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر