خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مقایسه سمپاش شارژی و دستی

فهرست مطالب

بسیاری از افراد به سمپاش های دستی توجه کمی می کنند و از مدل های متنوع دیگر استفاده می کنند. با این حال، پیشرفت در طراحی و فناوری، استفاده از این محصولات را کارآمدتر و راحت تر کرده است، بنابراین نیاز به بررسی بیشتر در مورد ویژگی ها و مزایای مختلف این ابزارها وجود دارد. در حال حاضر مدل های جدید زیادی در بازار وجود دارد که دارای گزینه های کارآمدتر بیشتری نسبت به قبل هستند. برای اطمینان از اینکه این محصولات را در فهرست تجهیزات خود قرار می دهید، یک لیست مفید از 2 مزیت اصلی سمپاش دستی تهیه شده است که به شرح زیر است: همه کاره بودن آن ها. سمپاش های دستی کارآمد، قابل اعتماد و با دوام هستند و عملکرد قابل اطمینان را ارائه می دهند. توانایی برآورده ساختن الزامات مختلف در صنعت کشاورزی، استفاده از این محصولات را بهبود بخشیده است.افزایش انرژی. سمپاش های دستی از منبع تغذیه باتری 12 ولت، نیرو می گیرند؛ زیرا انتقال انرژی در آن ها پیوسته است و به طور خودکار تحت فشار قرار می گیرد، درنتیجه استفاده از آن ها موجب می شود در وقت و کار خود صرفه جویی کنید. این سمپاش ها ساعت ها استفاده مداوم را با یک بار شارژ ارائه می دهند تا بتوانید کارهای طولانی مدت را آسان تر انجام دهید، مانند سم پاشی کودها یا آفت کش ها در نهالستان ها و گلخانه ها، یا سم پاشی باغ های چمن و درختان کوچک با علف کش ها، آفت کش ها و سایر انواع قارچ کش ها. سمپاش های دستی با باتری، یک انتخاب عالی برای سمپاشی چمنزارهای بزرگ، درختان میوه و موارد دیگر است. 

نکات قابل توجه در بررسی مزایای استفاده از سمپاش شارژی

 اگر به دنبال سمپاشی هستید که در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند، یک سمپاش شارژی را در نظر بگیرید. از مزایای موثر استفاده از این نوع سمپاش ها، می توان به موارد زیر اشاره کرد: 
 • نیازی به باتری های خارجی نیست

 سمپاش های شارژی برای روشن شدن به باتری خارجی نیاز ندارند. این امر استفاده از آن ها را راحت تر کرده است. 
 • سهولت استفاده

 در حقیقت، سمپاش شارژی به نیروی کمتری نیاز دارد که استفاده از آن را آسان می کند، زیرا مدل های متنوع آن ها دارای ویژگی کنترل پمپ هستند تا سرعت خروجی پمپ را متناسب با نیازهای پاشش شما کنترل کنند. برخی از مدلها دارای سوئیچ روشن یا خاموش و برخی دیگر دارای ویژگی کنترل فشار هستند که شامل تنظیم کننده یا کنترل کننده سرعت است که در آن می توانید تخلیه مایع را از نازل تنظیم کنید. 
مقایسه سمپاش شارژی و دستی
 این ویژگی سمپاش باتری باعث می شود به راحتی قابل دسترسی باشد. یکی از مهم ترین مزایای استفاده از سمپاش های شارژی این است که می توانید از پمپاژ دستی جلوگیری کنید. در حالی که عملکرد بالا را در طول برنامه سمپاشی خود حفظ می کنید، هم چنین می توانید از خستگی کاربر جلوگیری کنید. در حقیقت، سم پاشی دستگاهی است که برای پاشیدن مایعات مانند حشره کش ها، آفت کش ها، قارچ کش ها، علف کش ها و غیره در کشاورزی استفاده می شود تا محصول را در برابر حمله آفات محافظت کند و مواد مغذی محصول را تأمین کند. این سمپاش ها به طور گسترده ای در کشاورزی، مزارع، باغ ها، باغبانی و غیره استفاده می شوند و همچنین کاربردهای متعددی دارند که به حداقل تلاش و فشار بالا نیاز دارند. تغذیه محصول و مدیریت آفات و بیماری ها امروزه با افزایش مداوم تولید محصولات، به جنبه های ضروری کشاورزان در کشاورزی تبدیل شده است؛ بنابراین یک سمپاش شارژی به یکی از مهمترین تجهیزات کشاورزی تبدیل شده است که راهی مناسب و مقرون به صرفه برای مدیریت این جنبه ها است. این نوع سمپاش ها، دارای اجزایی مانند باتری قابل شارژ، پمپ سمپاش، نازل اسپری، مخزن مایع، سوپاپ ها، لوله کشی مایع و تنظیم کننده فشار هستند. این سمپاش ها دارای مشخصات عملکردی، طراحی و اندازه های مختلفی هستند که به پوشاندن مساحت کوچک تا مساحت وسیع زمین کمک می کند. 

عوامل موثر در مقایسه سمپاش شارژی و دستی در کشاورزی

 به منظور بررسی مقایسه سمپاش شارژی و دستی، نکاتی در زیر ذکر شده است که شامل: سمپاش شارژی ابزاری سریع و پرکاربرد است. آن ها را می توان روی محصولاتی از هر اندازه یا شکل، بسیار سریعتر از آنچه که انجام می شود، اسپری کرد. با استفاده از آن ها می توانید پروژه ها را در زمان کمتری انجام دهید.سمپاشی دستی وسیله ای همه کاره است. می توان از آن ها علاوه بر سمپاشی، در سایر امور کشاورزی و باغبانی هم استفاده نمود.سمپاش شارژی کنترل بیشتری به شما می دهد. می توانید میزان استفاده از آن را که روی محصولی که می خواهید آن را سمپاشی کنید، کنترل کنید. با استفاده از یک سمپاش دستی یا شارژی، می توانید فشار هوا، جریان سیال و اندازه فن را تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که سمپاشی به صورت کاملا اصولی و درست انجام می گیرد.استفاده از سمپاشی آسان است. در حالی که ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما تسلط بر آن کار چندان سختی نیست.سمپاشی، کیفیت و ثبات بالایی را ارائه می دهد. بدون شک، یکی از بهترین دلایل سرمایه گذاری در سیستم سمپاش شارژی و دستی، استفاده اصولی از آن است که افراد می توانند تحت نظارت کارشناسان مجرب در این حوزه، به یادگیری حرفه ای سمپاشی گیاهان و محصولات خود بپردازند. 
مقایسه سمپاش شارژی و دستی
 

انتخاب سمپاش های کشاورزی

 سمپاش های دستی برای سمپاشی مناطق کوچکتر مانند نهال درختان و چمنزارهای کوچک طراحی نشده اند. همانطور که این امر در مورد همه سمپاش هایی که از مواد شیمیایی استفاده می کنند، صادق است، دقت بالا در حین استفاده از سمپاش های دستی تحت تأثیر سرعت، نوع نازل و فشار اسپری قرار می گیرد. توزیع یکنواخت اسپری ها حتی با آموزش و کالیبراسیون منظم هم می تواند مشکل ساز باشد. سه قانون اصلی درباره بررسی تمام تجهیزات مورد استفاده در سمپاشی، از جمله سمپاش دستی عبارتنداز: حفظ سرعت، برای یکنواخت نگه داشتن میزان کاربرد این ابزارها در طول عملیات ضروری است. سرعت بیشتر باعث کاهش نرخ کاربرد می شود.حفظ فشار یکنواخت هم برای حفظ میزان کاربرد و هم اندازه قطرات در حین استفاده ضروری است. کاهش فشار سمپاشی منجر به افزایش میزان کاربرد و قطرات بزرگتر می شود. حفظ فاصله مناسب بین نازل و هدف. هنگام استفاده از یک سمپاش دستی، حفظ سرعت، فشار و فاصله سمپاشی در سطوح مطلوب دشوارتر از یک سمپاش شارژی است که با سرعت تعیین شده حرکت می کند. با استفاده از سمپاش های دستی، سرعت به احتمال زیاد بسته به سرعت راه رفتن و استقامت بدنی فرد سمپاشی کننده و توپوگرافی منطقه ای که در آن قرار دارد، متفاوت خواهد بود. داشتن مترونوم یا بیپر می تواند به ثابت نگه داشتن سرعت راه رفتن کمک کند. اکثر سمپاش های دستی فشار سنج یا کنترل فشار ندارند. با اسپری کردن، فشار به طور مداوم کاهش می یابد. اگر سمپاش از طریق فشارهای متناوب پمپ تحت فشار قرار نگیرد، فشار کاهش می یابد و میزان کاربرد را کاهش می دهد. برعکس، اگر پمپ بیش از حد تحت فشار قرار گیرد، میزان استفاده افزایش می یابد. هر دو منجر به هدر رفتن سموم دفع آفات یا کنترل ضعیف آفات می شوند. در نهایت، با سمپاش دستی، حفظ یکنواختی ارتفاع نازل در طول برنامه دشوار است. به احتمال زیاد به دلیل خستگی بازو، ارتفاع نازل در ابتدای سمپاشی نسبت به انتهای آن به هدف نزدیکتر می شود. برای حفظ رسوب یکنواخت مواد شیمیایی بر روی هدف، یا نازل بهتر است آن را در ارتفاع ثابت نگه دارید و به جلو و عقب راه بروید، یا نازل را در حرکتی پیوسته و رفت و برگشتی بچرخانید. 
 • کالیبراسیون سمپاش دستی و سمپاش شارژی

 دستورالعمل های روی برچسب ظروف شیمیایی به کاربر می گوید که کدام نرخ برنامه بهترین نتایج را دارد. با این حال، میزان کاربرد مناسب سمپاش دستی و سمپاش شارژی تنها در صورتی حاصل می شود که سمپاش ها در وضعیت کار مناسب باشند و به درستی کالیبره شوند. اگر سمپاش به طور دقیق کالیبره نشده باشد، ممکن است مواد شیمیایی بسیار کم یا بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد که منجر به کارآیی نامطلوب یا آسیب یا مرگ هدف تحت درمان (مانند نهال درختان، درختچه ها یا چمنزار) می شود. چندین روش برای کالیبراسیون سمپاش دستی وجود دارد. از یک روش کالیبراسیون که به آن عادت دارید استفاده کنید. صرف نظر از روشی که برای کالیبراسیون سمپاش استفاده می شود، اندازه گیری های خاصی باید انجام شود و برخی از اصول عملیاتی مهم باید برای دستیابی به حداکثر اثربخشی از مواد شیمیایی مورد استفاده رعایت شود. 
مقایسه سمپاش شارژی و دستی

زمان مناسب برای محلول پاشی و محلول پاشی

سمپاشی باید زمانی انجام شود که آفات به آستانه ضرر اقتصادی رسیدند مثلاً در گلخانه قبل از مشاهده آفات نیازی به سمپاشی نیست زیرا با جداسازی گلخانه و سمپاشی عمومی می توان گلخانه را عاری از هرگونه آفت کرد. قبل از کاشت سپس بیمار شوید و از ورود آفات جلوگیری کنید. یا زمانی که انتظار می رود هر ساله آفات به مزارع و باغ ها حمله کنند، مثلاً در باغ ها، می توانید قبل از خواب و در شروع فصل رشد، روی درختان مواد ضدعفونی کننده اسپری کنید و از سموم دفع آفات سیستمیک برای پیشگیری و استفاده از کنترل آفات استفاده کنید.بنابراین گیاهان در دوره باردهی تحت تأثیر آفات و بیماری ها قرار نمی گیرند و نیازی به استفاده از سم ندارند و به این ترتیب ماندگاری سموم نیز رعایت می شود و دمای آن زیر 27 درجه سانتیگراد است و گیاهان نمی باشند.به عنوان مثال استفاده از آفت کش های سیستمیک در اوایل صبح روز توصیه می شود زیرا زمان سمپاشی خنک است و نور کافی نیست، پس از سمپاشی سموم با شیره گیاهی شروع به حرکت در گیاهان می کنند. یا در شب سمپاشی کنید چون سوراخ بسته است سموم وارد گیاه نمی شود و سموم به گیاه آسیب نمی رساند. علاوه بر این سموم بیولوژیکی مانند acillus thuringiensis نیز در ساعات آخر روز روی باکتری ها اعمال می شود.زمان کافی برای شروع فعالیت در هوای خنک وجود دارد.

از ابزار مناسب برای محلول پاشی و محلول پاشی استفاده کنید

ابزارهای سمپاشی مناسب گرانتر و کیفیت یکسانی دارند.این مزیت باعث می شود که میزان سم و کاهش مصرف آب در حین سمپاشی اثر سموم را نیز افزایش دهد به عنوان مثال اندازه قطرات پاشیده شده کوچکتر است (1 تا 1000 میکرون). موثرتر از نازل یا سمپاشی است که قطرات بزرگتر را پاشیده و در نتیجه مصرف آب و سموم را کاهش می دهد و در نتیجه هزینه ها را کاهش می دهد. بنابراین ابزارهایی که می توانند قطرات کوچکتری را اسپری کنند برای سمپاشی مناسب ترند.

اصول کلی سمپاشی

حشره کش های گیاهی را می توان به روش های مختلفی استفاده کرد:1. به شکل تقریبا خالص (به نام تکنولوژی).2. از حلالی که معمولا آب است و به صورت امولسیون وجود دارد استفاده کنید.3. سمپاشی4. به صورت دانه بندی،در فرآیند سمپاشی، این سموم باید به طور یکنواخت روی گیاهان (یا سایر اهداف) اسپری شوند. یک وسیله مناسب برای شکستن محلول و تبدیل آن به قطرات سمی، سمپاش است. اجزای اصلی سمپاش با توجه به نوع آن معمولاً عبارتند از: مخازن، لوله ها، اتصالات، پمپ ها، توربین ها، موتورها، نازل ها، فیلترها و بوم ها. برای تولید قطرات سمی توجه به خصوصیات قطرات اهمیت بیشتری دارد. کلام آخر بسیار مهم است که هنگام کار با مواد شیمیایی، به ویژه آفت کش ها و سمپاش دستی و سمپاش شارژی ایمنی را همیشه در نظر داشته باشید. اگرچه سموم دفع آفات موجود در مخلوط اسپری ممکن است کمی بر میزان جریان و اندازه قطرات نازل ها تأثیر بگذارد، اما این تأثیر ناچیز است؛ بنابراین، به دلایل ایمنی، بهتر است هنگام کالیبراسیون سمپاش ها از آب تمیز استفاده کنید. حتی هنگام استفاده از آب تمیز برای کالیبراسیون، تمام نکات ایمنی را هنگام سمپاشی آفت کش ها رعایت کنید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر