خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مقایسه علف زن هیوندا با کا ان سی

فهرست مطالب

دستگاه علف زن یا علف تراش که با نام های مختلفی از آن یاد می شود؛ از جمله دستگاه هایی به شمار می آید که شما می توانید با خرید آن ها برای همیشه از شر علف های هرز خود و مزارع کشاورزی خویش خلاص شوید.از بین بردن علف های هرز کلیه فضاهای سبز و کوتاه و هرس نمودن آن ها در فواصل مختلف زمانی از جمله اهدافی می باشد که بهتر است به وسیله دستگاه علف زن یا علف چین به راحتی و با سرعت عمل بالاتری انجام داد. بنابراین در همین راستا به منظور راهنمایی شما در خرید دستگاه نامبرده شده به مقایسه دو برند مطرح و معروف این دستگاه خواهیم پرداخت و نکات مثبت و منفی هر یک از آن ها را بیان خواهیم داشت تا در صورت خرید بتوانید با مقایسه ای که میان هر یک از این عوامل صورت می گیرد در نهایت برند محبوب و مرغوب و باکیفیت دستگاه های علف زن را برای خود خریداری نموده و به خوبی از وجود آن در زمین های زراعی نهایت بهره را ببرید. پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی اجزا و قطعات انواع علف زن

یک علف زن حتما دارای یک موتور است که می تواند از نوع برقی یا بنزینی باشد. البته نوع شارژی آن هم در دسته برقی جای می گیرد با این تفاوت که دارای باتری های لیتیومی است و بیشتر به عنوان یک علف زن برقی خانگی و بیشتر از سوی بانوان مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین اگر به دنبال یک دستگاه علف زنی خانگی هستید و میزان کار شما با این دستگاه چندان زیاد و سنگین نیست، بهترین گزینه برای شما علف زن شارژی است. با این حال برای کارهای بزرگ باید به سراغ ایده های بهتری بروید.از علف زن بنزینی که شامل علف زن بنزینی دوشی و پشتی می شود برای کارهای بزرگ و سنگین می توانید استفاده کنید. در واقع علف زن بنزینی حد اعلی یک علف زن خوب است! اگر می خواهید علت این موضوع را جویا شوید باید به قدرت این دستگاه اشاره کنیم. یک علف زن بنزینی دارای یک موتور چهار زمانه است. این موتورها علاوه بر اینکه کارایی راحتی دارند در صورتی که خراب شوند نیز هزینه تعمیر کمتری در مقایسه با علف زن های برقی دارند. ضمن اینکه نباید این نکته را نیز از یاد برد که با یک علف زن بنزینی شما محدودیتی در جابجایی نخواهید داشت در صورتی که علف زن برقی یک سیم برق دست و پا گیر دارد که محدودیت فضا برای شما ایجاد خواهد کرد. در کنار این نمی توان از آلودگی صوتی و زیست محیطی علف زن بنزینی نیز گذشت. قطعا یک علف زن برقی هم صدای کمتری دارد و به خاطر اینکه آلایندگی های سوختی ندارد برای شما و محیط شما مفیدتر خواهد بود. 

آشنایی با دستگاه علف زن برند هیوندا

از جمله برندهای مشهور دستگاه علف زن، برند هیوندا می باشد. برند مشهور هیوندا را می توان یکی از برترین برندهای دستگاه علف زن به شمار آورد که با موتور چهار زمانه خود یکی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین دستگاه ها در زمینه کوتاه و هرس نمودن علف های هرز می باشد.این برند را امروزه کشورهایی همچون کره و ژاپن و تایوان و حتی چین طراحی می کنند که با حجم موتور 40 سی سی و دور موتور 10هزار بر دقیقه یکی از بهترین ابزارهای لازم در زمینه کوتاه نمودن علف های هرز و کوتاه و مرتب نمودن علف های موجود در فضاهای سبز می باشد.

مقایسه علف زن هیوندا با کا ان سی

آشنایی با دستگاه علف زن مدل  KNC

دستگاه علف زن مدل  KNC نیز از دیگر برندهای مطرح در این زمینه است. این مدل از علف تراش ها ساخت کشور کره می باشند که از جمله نمونه هایی می باشد که در ایران بسیار محبوب و پرطرفدار است. چرا که برند نامبرده شده در زمینه تولید و ساخت علف تراش ها از جمله با کیفیت ترین برندهای مطرح می باشد که امروزه باغبانان از آن در زمین های زراعی خویش نهایت بهره را می برند. موتور این دستگاه به صورت دو زمانه بوده و حجم موتور آن نیز 40 سی سی می باشد و در دقیقه دور موتور آن 7000 دور می باشد که برای چیدن و از بین بردن علف های هرز موجود در مزارع و فضاهای سبز مناسب می باشد.

خرید دستگاه علف زن با توجه به مدل ها و برندهای مختلف

با توجه به این مسئله که امروزه دستگاه علف زن را در مدل ها و برندهای مختلفی تولید و طراحی می کنند، خرید این نوع از دستگاه ها نیاز به اطلاعات جزئی در خصوص هر یک از این مدل ها و نیز شناخت دقیق و درست آن ها در قیاس با مدل ها و برندهای دیگر دارد تا با مقایسه هایی که میان هر یک از مدل ها و برندهای مختلف صورت می گیرد، بتوان در نهایت به مدل و برند مورد نیاز خود دست یافت.در همین راستا برآن شده ایم تا در ادامه به مقایسه دو برند مشهور دستگاه علف زن یعنی برند هیوندا و KNC بپردازیم. پس در صورتی که قصد خرید این علف تراش ها را دارید، با ما همراه باشید.

مقایسه علف زن هیوندا و  KNC

به طور کلی با توجه به این مسئله که دستگاه های علف زن برند هیوندا و KNC مشخصه ها و ویژگی های خود را دارند؛ بهتر است به صورت مقایسه ای به هر یک از این مشخصه ها و مزایای هر یک از آن ها پرداخته شود تا بتوان ویژگی های بارز هر یک از آن ها را دانسته و آن ها را با یکدیگر مقایسه نمود. از جمله این مشخصه ها و ویژگی ها عبارتند از:1: موتور برند هیوندا چهار زمانه هوا خشک می باشد و موتور برند KNC به صورت دو زمانه هوا خشک است.2: دور موتور هیوندا، 10000 دور بر دقیقه و KNC، 7000 دور بر دقیقه است.3: موتور علف زن KNC ترکیبی از روغن و بنزین می باشد. در حالی که در برند هیوندا به هیچ عنوان از روغن و ترکیب آن با بنزین در منبع سوخت آن استفاده نشده است و همین امر به نوبه خود سبب می شود تا هیچ گونه دردسری در کارکرد و عملکرد موتور دستگاه شما به وجود نیاید.4: قدرت دستگاه علف تراش: هر چند که به طور کلی قدرت هر یک از برندهای یاد شده در قیاس با هم ردیفان خویش بسیار بالاست، ولی با توجه به موتور چهار زمانه ای که در برند هیوندا برای این دستگاه تعبیه شده است، قدرت این نوع از دستگاه ها به مراتب بالا می باشد.5: قیمت علف تراش KNC نسبت به برند هیوندا کمتر می باشد. ولی به طور کلی کیفیت و قیمت این برند تولیدی دستگاه های علف زن چندان اختلافی با علف زن هیوندا ندارد.با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد نمی توان چندان اختلافی از هر نظر وجه نسبت به دستگاه علف زن برند هیوندا و KNC متصور گشت و هر یک از این برندهای تولیدی را می توان جزء برندهای مطرح در زمینه تولید و طراحی دستگاه های علف زن به شمار آورد. 
مقایسه علف زن هیوندا با کا ان سی
بنابراین در صورتی که قصد خرید دستگاه نامبرده شده را دارید می توانید هر یک از این دستگاه ها را خریداری کنید. ولی به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر چند موتور چهار زمانه این نوع از دستگاه ها از نظر کیفیت و قدرت به مراتب خیلی بالاتر از موتور دو زمانه می باشد، ولی بهتر است هر یک از آن ها را با توجه به نیاز خویش و نیز زمین های زراعی و کارکرد مصرفی این دستگاه در آن ها خریداری کنید تا بتوانید خریدی شایسته و مفید را در پیش رو داشته باشید و به خوبی از این وسیله کارآمد استفاده کنید.

ویژگی ‌های یک علف زن ایده ‌آل

در کار با دستگاه های موتوری لازم است تا از هر نظر با یک دستگاه ایده ‌آل مواجه باشیم. در دستگاه های موتوری کارکرد کامل و عاری از عیب موتور در کنار امنیت و قابلیت های سطح بالا از اهمیت برخوردار است. در غیر این صورت به سرعت اسیر خرابی ‌ها شده و یا نمی ‌توان آن انتظارات مطلوب را تأمین ساخت. برای انواع علف زن نیز اهمیت دارد که با گونه ‌های ایده‌آل آن مواجه باشید. از این رو می‌ توان یک علف زن موتوری ایده ‌آل را به ترتیب زیر معین نمود.علف زن کارآمد باید از موتور با قدرت مطلوب و در عین حال وزن و حجم کمی برخوردار باشد. این شرایط در کار هنگام هرس کردن درختان اهمیت دارد.کار کردن علف زن موتوری نباید همراه با تولید صدای زیادی باشد و در عین حال نباید آلودگی محیطی بسیاری تولید کند. در زمانی که با علفزن در سطح یک پارک شهری و یا فضا های مسکونی کار می کنید، لازم است تا از چنین امکانی برخوردار باشید.تعمیر و نگهداری از آن آسان باشد.دستگاه از تعادل خوبی برخوردار باشد. به گونه ای که بتوان به راحتی مادامی که فشار خاصی را تحمل نمی ‌کنیم، با آن کار کنیم. کار در ارتفاع مانند تراشیدن علف ها بر بالای دیوار ها و هرس شاخه ها در درختان نیاز به این قابلیت را جدی تر خواهد کرد.در نظر داشته باشید که برای تامین هر یک از کاربرد های متنوع در کار با علفزن ها باید دستگاه مذکور توانمندی های یک علفتراش ایده آل را داشته باشد. مثلا قطع کردن شاخه ها نیاز به تعادل بالایی دارد و در عین حال شخم زنی زمین های کوچک زراعی نیز قدرت بالایی را طلب خواهد کرد. یک نکته در علفزن ایده آل با کارآیی کامل در شرایط تامین تا نگهداری آسان تیغه ها می باشد. تیغه ها از جمله متعلقات مصرفی دستگاه هستند. این قطعات مصرفی در یک علف زن ایده آل باید به شکل آسانی تامین بشوند و در عین حال استحکام و قدرت کافی را نیز داشته باشند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر