خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مقایسه علف زن و چمن زن

فهرست مطالب

مهمترین تفاوت بین چمن زن و علف زن یا هر دستگاهی با دستگاه دیگر بستگی به  نوع کاربرد آن دارد در این مقاله، کامل این موضوع رو بهتر بیان می کنیم.

دستگاه چمن زن چیست و چه کاربردی دارد؟

با توجه به این مسئله که تمامی فضاهای سبز در پارک ها و مکان های تفریحی  نیاز به رسیدگی جدی دارند؛ می بایست با استفاده از دستگاه های به روز عمل کوتاه و مرتب کردن چمنزارها را انجام داد. در گذشته این فرآیند به وسیله داس و قیچی صورت می گرفت؛ ولی امروزه به لطف پیشرفت هایی در عرصه صنعت، دستگاه چمن زن تولید گشته است که چمن ها را مرتب و کوتاه می کند.در این بین برخی از آن ها دارای مخزن بوده  که چمن ها را در خود جمع می کند و برخی از مدل های آن فاقد مخزن بوده و تنها توانایی کندن چمن ها را دارند.دستگاه چمن زن را می توان در مدل های برقی، شارژی، بنزینی و... خریداری نمود. بنابراین کاربرد عمده دستگاه چمن زن، کوتاه و مرتب نمودن چمن می باشد. قیمت چمن زن بستگی به نوع دستگاه چمن زن دارد.به این صورت که شما می توانید آن ها را بر حسب نوع سوخت، یا نوع حرکت دادن آن ها به صورت هل دادن دستی یا موتوری انتخاب کنید که فروش چمن زن در فروشگاه های معتبر و مراکز تجهیزات کشاورزی صورت می گیرد.

دستگاه علف زن چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه علف زن نیز همان طور که از نامش پیداست؛ به منظور تراشیدن علف های هرز در کنار منازل مسکونی، ویلا و باغ و... صورت می گیرد که گاهی ارتفاع آن ها بسیار زیاد می شوند و حتماً  نیاز به یک وسیله ای دارند تا به مدد آن بتوان علف های هرز را از بین برد.با توجه به اینکه چیدن علف ها به صورت دستی کاری عملاً طاقت فرسا و زمان بر می باشد؛ در این بین می توان از دستگاه علف زن استفاده نمود تا به مدد آن علف های هرز را از میان برداشت.با توجه به این مسئله که دستگاه علف زن یا علف تراش را در مدل های برقی و بنزینی و... تولید و طراحی کرده اند؛ مراکز خرید و فروش علف زن و نیز فروش علف تراش بسته به نوع دستگاهی صورت می گیرد که شما در صدد خرید و استفاده بهینه و مطلوب از آن هستید.بنابراین با توجه به این مسئله که نمی توان با استفاده از دستگاه چمن زنی حاشیه و کناره های زمین را به طور کامل کوتاه و مرتب نمود؛ نیاز به خرید دستگاه علف تراش یا علف زن به خوبی حس می شود. 

پر ضرر ترین اشتباه رایج بین چمن زن و علف زن در اکثر مردم

بیشتر مردم به خاطر تشابه اسمی ای که این دو دستگاه با هم دارند فکر می کنند که علف زن نام دیگر چمن زن می باشد یا علف تراش همون چمن زنه ولی در واقع با هم تفاوت های زیادی دارند.اما چرا می گوییم که پر ضرر ترین؟چون این دستگاه ها جوری نیستند که  به جای همدیگر استفاده بشوند.مثلاً شما اگه به چمن زن نیاز دارید، علف زن به دردتان نمی خوردچون به سختی می‌شود از آن برای انجام کار استفاده کرد.با توجه به هزینه این دستگاه ها انتخاب اشتباه میتواند باعث ضرر مالی زیادی بشود.یا حداقلش شما تو دردسر پس دادن اون دستگاه به فروشنده و جایگزین کردنش میفتید.کل هدف مقاله مهمترین تفاوت بین چمن زن و علف زن اینه که شما بتوانید  برای نیازتون انتخاب درستی داشته باشید.پس باهم چند مورد از ویژگی هارو بررسی می کنیم که تفاوت بین علف زن و چمن زن مشخص بشود.

مقایسه علف زن و چمن زن

تفاوت ظاهری چمن زن و  علف زن

در واقع چمن زن چهار تا چرخ داره و روی زمین مانند کالسکه هل داده می‌شود .ولی علف زن ها  روی یک میله واسط سواره که با توجه به انواع اون بر روی دوش و پشت کمر آدم قرار می گیردازنظر شکل ظاهری علف زن ها مانند داس های بلند هستند که سر آن ها موتور و انتهای آن تیغه قرار دارد.

تفاوت کاربردی چمن زن و علف زن

مانند نام مشابهی که این دو باهم دارند تصور می‌شود که کار یکسانی هم داشته باشند، در واقع اگه بخواهیم به صورت کلی ببینیم هردوی دستگاه ها کار بریدن گیاهان رو به عهده دارند. اما هرکدوم برای یک نوع گیاه خاص استفاده می شوند.چمن زن ها فقط می توانند چمن هارو کوتاه کنند و حتی تو کوتاه کردن چمن های نزدیک دیوار هم ممکنه به مشکل بخورند.اما علف زن ها تقریباً برای هر نوع گیاهی استفاده می شوندبخواهیم به صورت ساده تر بیان کنیم، چمن زن ها برای کوتاه کردن یکدست چمن ها استفاده می شوند که جنبه زیبایی دارند اما علف زن ها برای از بین بردن علف های هرز به صورت یکدست یا غیر یکدست که این به مهارت شخص بستگی دارد یا در برخی موارد در درو کردن استفاده می شود

مقایسه مزایا و معایب چمن زن و علف زن

تو مقاله مهمترین تفاوت بین چمن زن و علف زن مزایا و معایب کلی این دستگاه هارو قصد نداریم بیان کنیم ،اما که اگر از یکی از اون ها به جای اون یکی استفاده بشود چه اشکالی پیش میاد و تو جایگاه و کاربرد خودش چه مزیتی دارد.

مزایا و معایب علف زن ها

اگر از علف زن ها بخواهیم برای مرتب کردن چمن های حیاط یک خانه یا چمن های یک ورزشگاه استفاده کنیم ، این کار فوق العاده طاقت فرسا خواهد بود چون چمن ها معمولاً به ارتفاع زیادی نمی رسند و کوتاه کردن اون ها با علف زن دشوار تر است.علاوه بر زمان و انرژی زیادی که می گیرد یکدست شدن چمن ها تقریباً غیر ممکنه است.پس برای چمن زنی دستگاه خوبی نیست.اما علف زن ها برای علف های هرز و گیاهان مزاحم و حتی با پوشش سخت مناسب هستند.یکی از نام های علف زن  حاشیه زن هم هست چون در بسیاری از جاها مانند کنار دیوار ها یا دور درختان یا به صورت کلی مثل اسمش حاشیه ها، چمن زن کارآیی کوتاه کردن ندارد و فقط باید از حاشیه زن یا همون علف زن ها استفاده کرد.

مقایسه علف زن و چمن زن

مزایا و معایب چمن زن ها

اگر بخواهیم که از چمن زن ها جایی به جز چمن استفاده کنیم قطعاً کارآیی ندارد. مثلاً شما هیچ وقت نمی تونید از یک چمن زن برای از بین بردن علف های هرز یک باغ یا یا دور  یک درخت استفاده کنید.حتی ماشین چمن زن روی سطح های ناهموار هم به درستی کار نمی کند و شما باید قبل از کاشت چمن زمین رو صاف کنید.اما این دستگاه ها برای استفاده تو زمین های چمن مثل پارک ها و زمین های فوتبال چمن طبیعی خیلی خوب هستند  و کار اصلاح رو خیلی ساده کردند .کار با این دستگاه ها مثل راحتی یک قدم زدن است.

تیغه های علف زن و چمن زن

تیغه ی چمن زن ها زیر این دستگاه ها قرار داره در صورتی که تیغه های علف زن ها قابل جدا شدن هستند و در مدل های مختلف و کاربرد های مختلف ارائه می شوند.تیغه های چمن زن ها فلزی هستند و تعداد دندونه هاش با یکدست اصلاح کردن سطح رابطه مستقیم دارد.اما تیغه های علف زن مدل های مختلفی مثل ۲ پر،۳ پر،۴۰ پر، ۸۰ پر و ۱۲۰ پر وجود دارد.البته  بعضی از تیغه های این علف تراش ها از نخ علف تراش یا نخ علف زن استفاده می شود. که در صورت برخورد با سنگ مشکلی به وجود نمیاد.

تفاوت وزن چمن زن و علف زن

خوب این مورد مشخصه که وزن چمن زن ها از علف زن ها بیشتر است چون وزن علف زن هارو یکی باید تحمل کنه تا بااون کار کنه اما چمن زن ها را نیازی نیست از زمین بلند کرد.پس وزن چمن زن ها از علف زن ها بیشتر است.

مقایسه علف زن و چمن زن

تفاوت قیمت چمن زن و علف زن

چمن زن ها از علف زن ها قیمت بیشتری دارند البته شاید بهترین مدل علف زن از بدترین مدل چمن زن قیمت بیشتری داشته باشد اما در کل در مقایسه برابر چمن زن ها گرون تر هستند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر