خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مهمترین نکات برای خرید آبپاش فضای سبز

فهرست مطالب

با توجه به افزایش نیاز به انواع آبیاری های بارانی و آبیاری های تحت فشار بر خود لازم دانستم مطلبی درباره نکات مهم پیرامون موضوع آبپاش فضای سبزبنویسیم.در شروع مطلب به انواع سیستم های آبیاری تحت فشار و انواع آبپاش های مورد نیاز در آن و هیدرولیک شبکه می پردازیم.در بخش اول به توضیحات مربوط به آبپاش های فضای سبز می پردازیم.با دانستن نکاتی که در این مطلب می خوانید می توانید بهترین آب پاش های مناسب برای فضای سبز را بر گزینید.

کاربرد آبپاش فضای سبز

آبپاش فضای سبز وسیله ای است که برای آبیاری محصولات کشاورزی، چمنزارها، مناظر، زمین های گلف و مناطق دیگر استفاده می شود. آنها همچنین به عنوان سیستم خنک کننده و برای کنترل گرد و غبار موجود در هوا استفاده می شوند. آب از طریق شبکه ای توزیع می شود که ممکن است از پمپ ها، دریچه ها، لوله ها و آبشارها تشکیل شود.از آبپاش های فضای سبز می توان برای مصارف مسکونی، صنعتی و کشاورزی استفاده کرد. استفاده از این آبپاش ها در زمین های ناهموار که آب کافی در دسترس نیست و همچنین خاک شنی وجود دارد، مفید است. لوله های عمود با داشتن نازل های چرخان در بالا، در فواصل منظم به خط لوله اصلی وصل می شوند.هنگامی که آب از طریق لوله اصلی تحت فشار قرار می گیرد، از نازل های چرخان خارج می شود و روی محصول پاشیده می شود. در آبیاری فضای سبز، آب از یک مکان مرکزی دیگر به مزرعه انتقال می یابد و توسط آبپاش یا اسلحه با فشار بالا توزیع می شود.استفاده از آبپاش فضای سبز مزایای بسیار زیادی دارد. طراحی و نصب سیستم از جمله فاکتورهای مهمی است که بر عملکرد و ماندگاری سیستم شما تأثیر می گذارند. اگر یک فرد حرفه ای برای نصب سیستم آبپاش خود استخدام می کنید، قبل از شروع نصب باید یک سیستم طراحی کنید. اگر از طرف دیگر، تصمیم دارید سیستم آبپاش را خودتان نصب کنید، باید طرح مناسب خود را از قبل تهیه کنید.می توانید در کنار طراحی و نصب سیستم آبپاش فضای سبز از دستگاه خاموش کننده و دستگاه های سنجش رطوبت نیز استفاده کنید. این کار به شما در تحقق صرفه جویی در مصرف آب و هزینه بیشتر در طول عمر سیستم آبپاش شما کمک می کند.بنابراین شیلنگ باغ خود را کنار بگذارید و بگذارید سیستم آبپاش فضای سبز به راحتی و به طور خودکار کار آبیاری را برای شما انجام دهد. با این کار شما علف های سبز تر، گیاهان سالم تر و زمان بسیار آزاد تری خواهید داشت تا به جای آب دادن به آنها از تماشای آن ها لذت ببرید.

انواع آبپاش فضای سبز و آبپاش زراعی

لازم به ذکر  است؛که تفاوت این آبپاش ها و آبپاش های زراعی بسیار محدود است.برای آبیاری قطره ای فضای سبز موارد قابل انتخاب بسیار زیاد می باشد. از این جهت برگزیدن یک مورد کار نسبتاً دشواری می باشد.آبپاش های مخفی شونده، آبپاش های چکشی و آبپاش های میکرو از جمله موارد قابل انتخاب برای شما می باشد.در مطالب دیگر درباره آبپاش های زراعی و مشخصات آن ها توضیحاتی داده شد.مواردی که در این زمینه بررسی شد دبی آب خروجی، فشار، شعاع پاشش بود که در این بخش به توضیح این موارد می پردازیم.

مهمترین نکات برای خرید آبپاش فضای سبز

شعاع پاشش آبپاش فضای سبز

برای ابیاری فضاهای سبز اندازه زمینی که آبیاری می شود در انتخاب آبپاش ها اهمیت ویژه ای دارد در حالی که در  زمین های کشاورزی این مسئله کم رنگ تر است.به عنوان مثال در محیط های کوچک تر برای آبیاری گل و گیاهان نظیر بلوار ها و… از شعاع پاششی کوتاه تر استفاده می شود.میزان پاشش آبپاش ها به فشار کاری آب پاش و نازل وابسته است.از این رو شعاع پاشش از جمله عوامل مهم در انتخاب آبپاش فضای سبز می باشد.فشار کاری قابلیت تغییر میزان قطر پاشش آبپاش های مخفی شونده را دارد.این میزان تلورانس در حدود ۳ متر می باشد.

تجهیزات آبیاری ثابت

توصیه می شود برای زمین های کوچک تر از آبپاش های اسپری مخفی شونده با قطر آبیاری مناسب فضا استفاده شود.همچنین می توان از آبپاش های چرخشی مخفی شونده برای فضا های سبز بزرگ تر استفاده نمایید.لازم به ذکر است؛ که در فضا های بزرگ تر از آبپاش هایی با شعاع پاشش کم و یا آبپاش های اسپری استفاده نشود.دلیل این موضوع افزایش هزینه های نصب و نگهداری ان ها می باشد.

تجهیزات آبیاری متحرک برای فضای سبز

منظور از این سیستم آبیاری این است که جا به جایی با دست انجام می شود.در فضا های سبز کوچک تر از آبپاش های چکشی با قطر کوتاه و در زمین های بزرگ تر از آبپاش های چکشی با قطر طولانی تر استفاده می شود.استفاده از میکرو جت ها، ps ها، میکرو پاشنده ها در موارد زیر توصیه می شود.•    باغچه یا زمین های کوچک•    زمین هایی با پوشش گیاهی متنوع و ترکیبی 

نازل آب پاش

لازم به ذکر است؛ این شیوه آبیاری علاوه بر هدف اصلی که آبیاری می باشد موجب زیبا نمودن محیط نیز می شود.دلیل این موضوع پخش قطرات آب در هوا می باشد که از این روش در تالار ها و فضا های سبز رستوران ها و… استفاده می شود.در آبپاش های مخفی شونده دبی خروجی آب، فشار آب، قطر پاشش آب تأثیر بسیاری دارد.این موارد به نازل بستگی دارند و هرچه نازل مرغوب تر باشد بیاری با کیفیت بیشتری انجام می شود.

مهمترین نکات برای خرید آبپاش فضای سبز

دبی و فشار آب

تجهیزاتی که برای آبیاری استفاده می شوند باید قدرت آب رسانی با فشار مورد نیاز را داشته باشند.اگر این فشار مطلوب تأمین نشود آبپاش به درستی کار نمی کند.هر چقدر که  دبی آب خروجی از آبپاش ها کمتر  باشد، سیستم آبیاری فشار بیشتری را ارائه می نماید.البته لازم به توضیح است که باید اندازه دبی مجاز باشد.

تنظیم‌شوندگی آبپاش فضای سبز

اگر هدف آبیاری قسمت های گوشه ای زمین می باشد و یا زمین دارای شکل غیر هندسی می باشد، استفاده از آبپاش ‌های تنظیمی توصیه می شود.لازم به ذکر است؛ که تقریباً همه آبپاش های مخفی شونده امکان تنظیم شوندگی را دارند.این اکان گاهی در آپاش های چکشی نیز وجود دارد.آبپاش‌ میکرو نیز در دو مدل سیصد و شست درجه ای و صد و هشتاد درجه وجود دارد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر