خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

فهرست مطالب

توری گلخانه که به آن توری سایبان نیز می گویند کاربردهای مختلفی دارد و در شرایط گرم و آفتابی، مفید و پر استفاده می شود. این دسته از توری ها در عرض های 2، 4، 6، 8 و 10 متر و با درصد تراکم های مختلف 30 درصد، 50 درصد و 80 درصد و رنگ های سفید، مشکی و سبز رنگ جهت استفاده در مناطق مختلف و رشد گیاهان گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

 

گرمای زیاد در فصول گرم به حدی است، که باعث می شود که استفاده از تهویه های طبیعی مانند پنجره ها و استفاده از سیستم سرمایش تبخیری و کولرها دیگر کارساز نبوده و مجبور می شویم .با استفاده از ایجاد سایه به نحوی در خنک کردن محیط گلخانه سهیم باشیم.

یکی از راه های ایجاد سایه در گلخانه ها، پارکینگ ها، استخر پرورش آبزیان و غیره، استفاده از توری های سایه انداز یا توری شید می باشد. در قدیم از حصیر برای ایجاد سایه استفاده می کردند. استفاده از حصیر به علت شکننده بودن حصیر و سنگین بودن آن منسوخ شده و امروزه جای خود را به توری ها داده است.

توری شید گلخانه چیست؟

 

توری شید گلخانه  ،یک وسیله کاربردی است که پیش از پرداختن به کاربردهای آن، لازم است تا ماهیت آن را به طور دقیق بشناسیم. آنچه که امروزه ما به آن توری شید گلخانه می‌گوییم یک پوشش مشبک از جنس پلیمر است که میزان خاصی از نور آفتاب را از خود عبور داده و بخشی از آن را سد می‎کند؛ به همین علت است که شید گلخانه سایه مد نظر کاربر را فراهم می‌کند.

البته باید گفت که توری شید گلخانه تنها وسیله‌ای نیست که توانایی ایجاد سایه دارد بلکه در گذشته نیز این وظیفه بر دوش حصیرها یا سایر انواع پوشش‌های سنتی بوده است. یکی از انواع توری، توری شید بوده که از جنس رشته الیاف نازک پلی اتیلن است.

توری ها از مواد با کیفیت HDPE ساخته شده اند و نیز مقاوم در برابر اشعه UV  با طول استاندارد 50 متر و با عرض های مختلف به اندازه های 2، 4، 6، 8 و 10 متر، با تراکم های مختلف که ضریب های سایه اندازی (نرخ سایه پراکنی) متفاوتی از جمله 30، 50، 65 و 80 درصد دارند (90 درصد سفارشی)، تولید می شوند که ضریب های متفاوتی از نوردهی و ایجاد سایه را دارند و به صورت رول های کامل موجود می باشند.

شایان ذکر ،است که توری سایبان از ابزارآلات کشاورزی محسوب می شود و به دلیل منعطف و مقرون به صرفه بودن علاوه بر کشاورزی دارای مصارف دیگری نیز هست. متد های به کار رفته در توری سایبان به آن قابلیت مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی از جمله گرما، باران و غیره را می دهد که این موضوع موجب کارکرد مطلوب توری و ساختار منسجم آن به طور معمول در دمای 25 الی 60 درجه سانتی گراد می شود.

استفاده از توری های سایه انداز گلخانه مزایای بسیاری برای صاحبان این مشاغل دارد. به همین دلیل محبوبیت آن روز به روز در حال افزایش است. در این میان پیدا کردن مرکز فروشی که قیمت فروش مناسبی برای توری محافظ و سایه انداز گلخانه در نظر گرفته باشد نیز بسیار مهم است.

انواعی از سایبان های توری تولید شده در مرکز خرید تور سایبان اصل از حاشیه های تقویت شده برخوردار می باشند. این محصولات برای حفاظت گیاهان و محصولات زیر کشت یا ماهیان استخرهای پرورش آبزیان در فصول سرد بسیار استفاده می شوند . بهتر است بدانید که شبکه های توری در مناطق سردسیر عمدتا دارای چنین بافتی می باشند تا بتوانند در برابر برودت و شرایط آب و هوایی سرد دوام بیاورند.

یکی از کاربرد انواع پرفروش سایبان های توری ارائه شده در مرکز خرید تور سایبان اصل، شیدهای گلخانه ای جهت پروش گیاه گوجه فرنگی است. این گیاه نسبت به حرارت و تابش مستقیم آفتاب بسیار حساس بوده و به راحتی پژمرده و خراب می شود. استفاده از سایبان های توری دارای رنگ سبز تیره در انواع گلخانه های پرورش گوجه فرنگی بسیار معمول می باشد.

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

چرا باید از سایه انداز گلخانه استفاده کرد؟

 

گلخانه ها از جمله محیط هایی هستند در اندازه های مختلف و در مکان های متعدد تشکیل می شوند. علاوه بر این هر فردی مقاصد مختلفی از ساخت این مکان ها دارند. گاهی یک گلخانه کنار تراس یا بالکن آپارتمان ساخته می شود تا فضای خانه را شاداب تر و مطبوع تر کند. گاهی نیز این گلخانه ها برای مقاصد اقتصادی ساخته می شوند و در آن ها انواع گل های آپارتمانی، سبزیجات و سیفی جات پرورش داده می شود.

اما همانطور که دیده اید بسیاری از آن ها به وسیله توری های سایه انداز گلخانه، شیشه ها یا محافظ های پلاستیکی گلخانه پوشیده ، شده اند. اما اینکه چرا باید این کار را انجام بدهند دلایل مختلفی دارد که در ادامه 2 مورد از مهمترین آن ها را توضیح می دهیم:

حفاظت از گل ها و گیاهان در برابر نور آفتاب

 

نور آفتاب یکی از مهترین نیازهای گل ها و گیاهان است. اما میزان نیاز در هر کدام از آن ها متفاوت است. برخی از آن ها به نور مستقیم خورشید نیاز دارند تا بتوانند به رشد خود ادامه دهند و برخی به نور غیر مستقیم و بسیار کم. از آنجایی که گیاهان موجود در گلخانه ها از این نظر متفاوت هستند و گلخانه ها نیز سقف دار،ساخته نمی شوند لازم است با استفاده از توری های سایه انداز گلخانه یا پلاستیک های محافظ میزان رسیدن نور به آن ها تنظیم شده و در بسیاری از مواقع از شدت نور خورشید کاسته شود.

جلوگیری از ورود پرندگان و حیوانات به داخل گلخانه

 

همانطور که می دانیم پرندگان علاقه شدیدی به بذر گیاهان و دانه های آن ها دارند. همچنین از میوه های گیاهان نیز برای خوراک خود استفاده می کنند. پنچه و دندان های حیواناتی مانند گربه و سگ نیز می تواند باعث آسیب به محصولات و گیاهان شود.

بنابراین یکی از مشکلاتی که صاحبان گلخانه ها با آن سر و کار دارند ورود پرندگان و حیوانات به داخل این مکان ها و آسیب رسانی آن ها به محصولات است. در این صورت صاحبان گلخانه ها باید از محصولاتی مانند محافظ های پلاستیکی و توری های سایه انداز برای گلخانه های خود استفاده کنند تا جلوی ورود حیوانات و پرندگان را به داخل بگیرند و از محصولات خود محافظت کنند. در ادامه در مورد فاکتور نرخ سایه‌پراکنی به تفصیل توضیح می‌دهیم.

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

از نظر درصد سایه اندازی توری های سبز(نرخ سایه‌پراکنی) چگونه عمل می کنند؟

 

توری های سبزگلخانه ای با درصد های سایه اندازی متفاوت و پوشش دهی مختلف ساخته می شوند. سایه اندازی شید گلخانه با توجه به بافت توری آن تعیین می شود و با درصد های  30-50-65-80 و90 در بازار موجود است. این درصد ها نشان دهنده ی میزان سایه ای است که توری گلخانه ایجاد می کند.

به طور مثال، توری گلخانه 80 درصد، تنها 20 درصد نور خورشید را به داخل گلخانه هدایت کرده و تا80 درصدسایه ایجاد می کند.  قیمت توری سایه بان  یا  توری سبزگلخانه  بر اساس یکی از سه روش مختلف زیرمحاسبه گردیده  و فروش توری گلخانه نیز بر همین اساس است.

1.    براساس وزن توری سایه بان  و به صورت کیلوگرم.

2.    براساس هرمتر مربع توری  گلخانه ای.

3.    به صورت رول کامل 50 متری توری سایه انداز. همانطور که می دانید، تنظیم  میزان نور درگلخانه ها اثر مهمی برمیزان رشد، شادابی  و عملکرد مناسب گیاهان دارد، امری که با انتخاب صحیح توری سبز گلخانه ممکن می شود.

از عوامل تأثیر گذار در قیمت توری سبز گلخانه، درصد سایه اندازی توری ها می باشد.

درصد مورد نیاز توری سبز یا شید گلخانه

به طور معمول توری سایبان با درصد 30 تا 50 برای سبزیجلت مناسب است و توری با درصدهای 80 تا 90 بیشتر برای افراد حاضر در سالن مناسب می باشد. اگر برای گیاهان درصد سایه ای بین 40 تا 60 درصد ایجاد کنیم، باعث عملکرد گیاهان می شویم.البته برای گیاهانی مانند، ارکیده و سرخس ها ممکن است این میزان، به 75 درصد نیز برسد. دو مثال از نمونه توری های سایبان که برای گیاهان شما مناسب هستند:

توری سایبان 50 درصد به رنگ سبز مناسب برای:

•    کلم

•    فلفل

•    کاهو

•    برخی از ارکیده ها

•    شمعدانی ها

•    کالادیوم ها

•    گیاهان گلدانی

درکل، برای آن دسته از گیاهان که نیاز به سایه کمی دارند مناسب است.

توری سایبان 75 تا 80 درصد رنگ سبز مناسب برای:

•    ارکیده ها

•    برخی سرخس ها

•    درختان زیتون

•    موانع حفاظتی ساختمان ها

•    سایه انداز دام

•    سایبان خانگی

به طور کلی برای گیاهانی که به سایه متراکم نیاز دارند مناسب است.

برای خنک نگه داشتن محیط گلخانه توری سایبان یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شوند. مکانیزم این توری ها به این صورت است که با کاهش دادن مقدار تابش خورشید، در خنک کردن گلخانه کمک شایانی می کنند.

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

نصب شید گلخانه

 

نصب شید گلخانه را می توان با استفاده از قفل نایلون و فنر یا با کلیپس توری انجام داد. در روش اول یعنی هنگام استفاده از قفل نایلون و لاکینگ فنر در توری چین خوردگی به وجود نمی آید و استحکام آن افزایش می یابد. در نصب با کلیپس توری سایبان گلخانه ای نیز در هر متر، تنها یک یا دو گیره به کار می رود.

همچنین پیش از نصب باید دقت شود که ابعاد سایه انداز گلخانه مورد استفاده کاملا با فضای مورد نظر متناسب باشد. دلیل این امر جلوگیری از کشیدگی و پاره شدن این سایبان توری است.تور گلخانه ای با استفاده از بست های ذکر شده به آسانی توسط خود کاربر قابل نصب است.

دو تفاوت اساسی شید گلخانه ای با حصیرها یا سایر انواع پوشش‌های مشابه

•    نکته مهمی که در استفاده از حصیرها یا سایر انواع پوشش‌های مشابه که چوبی هستند باید بدانید، عمر کوتاه آن‌هاست. طبیعت این وسیله به شکلی است که دائماً در معرض تابش نور خورشید است و بر کسی پوشیده نیست که تابش مداوم خورشید به علل مختلفی تا چه حد باعث زوال و فرسایش وسایل چوبی خواهد شد. اما چون جنس توری شید گلخانه پلیمر است، نسبت به آفتاب مقاوم بوده و قطعاً عمر بسیار طولانی دارد. نحوه مواجهه توری شید گلخانه با اشعه یو.وی نقش بسزایی در عمر بالای آن دارد.

•    ممکن است با این ابهام روبرو شوید که چرا از سایر پوشش‌ها برای ممانعت از ورود نور کمک گرفته نمی‌شود. دقت داشته باشید که میزان عبور نور در پوشش‌هایی مانند نایلون یا حتی پوشش‌های بسیار ضخیم‌تری مانند موکت یا هر چیز دیگری، برای شما قابل تعیین و تنظیم نیست. به بیانی دیگر یا نور عبور می‌کند یا نمی‌کند.

اما در توری شید گلخانه ، شما بسته به نرخ سایه‌پراکنی که برای توری خود انتخاب می‌کنید اجازه عبور میزان متفاوتی از نور را می‌دهید. پس در توری شید گلخانه برخلاف سایر انواع پوشش، در اصطلاح عمق غلظت سایه را خود شما تعیین می‌کنید. سر منشأ بسیاری از مزایای شید گلخانه همین دو تفاوت اساس است. در بخش مجزایی مزایای شید گلخانه را نیز به صورت موردی و نکته‌محور بررسی خواهیم کرد.

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

مهمترین مزایای شید گلخانه

 

با یک دید کلی متوجه می‌شویم که ،ایجاد سایه وظیفه اصلی توری شید گلخانه است؛ سایه‌ای با درصد خاصی از تاریکی. با این دید حال می‌توان در چند مورد، مهمترین مزایای شید گلخانه را جمع‌بندی کرده و برشمرد:

•    همانطور که در بالاتر ذکر شد، دوام و مقاومت بالا یک مزیت و برگ برنده مهم برای توری شید گلخانه نسبت به سایر رقبا است. بیش از نیاز به تشریح علت این مسئله نیست اما در یک کلام، جنس شید گلخانه باعث می‌شود تا این وسیله در برابر نور آفتاب مقاومت زیادی داشته باشد.

•    توانایی تعیین میزان تاریکی سایه موضوع مهم دیگری است که پیش‌تر در این یادداشت به تشریح آن پرداختیم.

•    مزیت بسیار مهم دیگری که توری شید گلخانه دارد، ایجاد سایه در عین وجود امکان جابجایی هوا است. یک توری شید گلخانه در همان حین که بسته به نرخ سایه‌پراکنی که دارد، سایه‌ای با تاریکی مد نظر شما را ایجاد می‌کند، در عین حال اجازه عبور هوا را نیز می‌دهد.

به طور مثال اگر از نایلون برای ایجاد سایه کمک بگیرید، ممانعت نایلون از جابجایی هوا به یک چالش بدل خواهد شد. این مزیت در کاربردهای رفاهی بسیار ملموس‌تر است. به طور مثال در صورت نیاز به ایجاد سایه در یک آلاچیق یا تراس خانگی، اگر از سایر پوشش‌ها استفاده کنید، از هوای آزاد و تبادل هوا بی‌بهره خواهید شد اما در صورت استفاده از توری شید گلخانه این مشکل وجود نداشته و در عین وجود سایه، هوا نیز تبادل خواهد شد.

•    قیمت توری شید گلخانه نسبت به عمر بسیار طولانی که دارد، شدیداً مقرون به صرفه است. عمر بالای این ماده در بلندمدت شما را از تعویض و جایگزینی، بی‌نیاز می‌سازد. همچنین با وجود همین مقاومت بالا، بر اثر زوال شکاف یا سوراخ در آن به ندرت ایجاد شده و شما در بلندمدت نیز نیازی به خرج هزینه‌های اضافه نخواهید داشت.

کاربردهای متفاوت توری شید گلخانه

 

کاربردهای این توری را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد:

•    رفاهی: توری شید گلخانه در مصارف رفاهی نیز کاربرد وسیعی دارد. به طور مثال شما می‌توانید فضای تراس خود را با توری شید گلخانه پوشش دهید تا ضمن ایجاد سایه، از هوای خنک محیط اطراف نیز بهره‌مند شوید. در مورد پنجره‌ها نیز انجام این کار ممکن است.

شما می‌توانید که سطح پنجره اتاق نورگیر خود را در فصل تابستان با یک توری شید گلخانه که دارای نرخ‌سایه‌پراکنی مناسبی است پوشش دهید تا ضمن ورود نور، میزان آن را تنظیم کرده و از هوای تازه نیز بهره‌مند شوید. این در حالی است که این توری تا حد زیادی از ورود حشرات موذی نیز جلوگیری می‌کند. کاربردهای رفاهی توری شید گلخانه محدود نیست و شما بسته به نیاز و خلاقیت خود در اشکال متفاوت توان استفاده از آن را دارید.

•    تولیدی: مقصود ما از درج واژه تولیدی، در مصارف کاری مختلف است. یکی دیگر از نام‌های توری شید گلخانه ، شید باغبانی است. این نشان می‌دهد که وسیله تا چه حد در تولید محصولات گیاهی کاربرد دارد. از توری شید برای پوشش سقف گلخانه‌ها و تنظیم میزان نور ورودی کمک می‌گیرند. بسیاری از گیاهان در ازدیاد نور خورشید دچار مشکل شده و میزان مناسبی از رشد، محصول و ثمر را ندارند.

دقیقاً به همین علت نیاز است تا با شید باغبانی ، میزان نوری که به آن‌ها می‌رسد را تنظیم کنید. توری شید گلخانه در محیط‌های دیگری نیز کاربرد دارد. شیلات‌ و کارگاه‌های پرورش ماهی یکی دیگر از این محیط‌ها هستند. تابش مستقیم نور خورشید بر حوضچه‌های پرورش ماهی‌ها می‌تواند زمینه‌ساز مشکلات زیادی از جمله کاهش میزان اکسیژن مخلوط در آب شود.از طرفی کاهش اکسیژن در کنار کاهش میزان باروری و تخم‌گذاری آبزیان، می‌تواند حتی باعث مرگ آبزیان شود. اما با نصب این توری بر سقف حوضچه‌ها با میزان مناسبی از نرخ سایه‌پراکنی، این خطر احتمالی رفع خواهد شد

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

موارد مهم جهت افزایش طول عمر توری شید گلخانه

 

•    قبل از خرید توری سایبان گلخانه  ابتدا، ابعاد مورد نظر را با دقت بالا محاسبه کنید تا در هنگام نصب شید گلخانه مجبور به کشش توری نشوید و ابعاد توری گلخانه دچار تغییر نشود.

•    پس از خرید شید گلخانه آن را در محلی سرپوشیده، به دور از نور مستقیم خورشید و به دورازحیوانات موذی قرار دهید تا قبل از نصب دچار آسیب نشود.

•    درهنگام نصب توری سبز گلخانه از برخورد و تماس توری با اجسام تیز و برنده خودداری شود.

•    بهترین روش برای نصب توری سایبان، استفاده از بست ها یا همان گیره های مخصوص بوده که بهتر است حداکثر در فواصل 50 سانتی متر از یکدیگر نصب شوند.

•    اگر قرار است نصب شید سایه انداز را با استفاده از سازه نگهدارنده انجام دهید، توصیه می شود که از سیم بکسل روکش داراستفاده کنید.

•    توری گلخانه را به هیچ وجه با ماشین کارواش و آب با فشار قوی شستشو ندهید.

•    بهترین روش شستشوی توری گلخانه استفاده از آب با فشار معمول و مواد شستشو دهنده به میزان ناچیز است.

•    اگر امکان جمع آوری توری گلخانه وجود دارد توصیه می شود درفصول سرد سال توری سایبان را جمع آوری کنید.

•    ازتماس توری سایه انداز با روغن، بنزین، گازوئیل، سیمان، آهک، ترکیبات حاوی گوگرد و کودهای شیمیایی خودداری نمایید، زیرا سبب تخریب لایه uv بکار رفته در شید گلخانه می شود و عمر آن را به شدت کاهش می دهد.

فروش توری گلخانه

تور سبز گلخانه با توجه میزان تراکم مختلف و میزان انعطاف پذیری بالای که دارد سبب رشد بهتر گیاهان شده و در موارد مختلفی نیز از یخ زدن گیاهان و غیره نیز جلوگیری می کند. اهمیت تور گلخانه معمولا کنترل و کاهش نور خورشید، پوشش انواع حصارها ، ایجاد سایه برای حیاط منزل، حفظ درختان و پوشش گیاهی در برابر تگرگ، ممانعت از هدر رفت انرژی و محافظت از استخرهای پرورش ماهی می باشد. معمولا خرید توری گلخانه دارای مزایای بیشماری می باشد و استفاده از این محصول سبب افزایش بهره وری و کاهش خسارات غیره قابل جبران می گردد.

مهم ترین مزایای تور گلخانه ( شید گلخانه )

نکات مهم در زمان خرید توری سایبان گلخانه

در ادامه به برخی از مواردی که در انتخاب شید سایبان به شما کمک می کنند را ذکر کرده ایم:

•    در قدم اول، سعی کنید یک تولید کننده خوب که محصولات با کیفیتی را روانه بازار می کند پیدا نمایید.

•    سبک بودن ماهیت توری های سایبان بسیار حائز اهمیت است.

•    طول عمر توری ها را در نظر بگیرید، زیرا با دوام بودن توری مهم است.

•    حتما بررسی کنید که نصب راحتی داشته باشد.

•    توری سبز گلخانه انتخاب شده حتما باید از لحاظ اشعه ماوراء بنفش تثبیت شده باشند و در برابر گوگرد و کلر هم مقاوم سازی شده باشد.

عمر مفید شید گلخانه

 طول عمر توری گلخانه یکی از مهمترین مواردی است که هنگام خرید این محصول باید مورد توجه و توجه قرار گیرد. عمر مفید گلخانه ای توری بیشتر از سایر محصولات در این زمینه است ، حدود 5 سال ، به این معنی که محصولات توری گلخانه ای را می توان تا 5 سال به بهترین شکل استفاده کرد. اما پس از آن ، سرفصل توری باید جایگزین شود. عمر مفید گفته می شود که از سایبان توری می توان استفاده کرد. پس از 5 سال ، محصول کارایی خود را از دست می دهد هرچه زمان بیشتر باشد ، بازده توری گلخانه بیشتر کاهش می یابد. به همین دلیل است که محصول باید ظرف 5 سال مورد استفاده قرار گیرد و سپس توری گلخانه ای دیگر باید جایگزین و مورد استفاده قرار گیرد. درصد سایه تولید شده توسط گلخانه توسط منطقه آب و هوایی و میزان نور ساطع شده شید از منطقه تعیین می شود. لطفاً توجه داشته باشید که سایبان شید توری درصد سایه بالاتری دارد ؛ آنها معمولاً در مناطق گرم و خشک کشور استفاده می شوند و برای این مکان ها مناسب هستند. اگرچه سایبان توری درصد سایه کمتری دارد ، اما برای مناطقی با نور شید کمتر مناسب تر است. 

مشخصات توری گلخانه

 توری مورد استفاده در گلخانه عموماً با طول 50 متر و عرض 2 ، 4 ، 6 ، 8 و 10 متر تولید می شود. ضرایب سایه زنی این توری ها معمولاً 30 ، 50 ، 60 و 80 است و به دلیل استفاده از مواد ضد اشعه ماوراء بنفش ، در برابر اشعه های مخرب UV شید بسیار مقاوم هستند. این ویژگی مهم عمر مفید آنها را افزایش می دهد. اگر می خواهید با برنامه پروژه بسته بندی کنید ، عرض و طول سایبان توری توسط برخی از کارخانه های داخلی قابل تنظیم است. توری های گلخانه ای شید دارای بافت مش هستند و از مواد پلی اتیلن با کیفیت بالا ساخته شده اند. وزن توری ویژگی دیگری است که بر انتخاب و سهولت نصب توری تأثیر می گذارد. 

از نظر درصد سایه اندازی توری های سبز چگونه عمل می کنند؟

توری های سبزگلخانه ای با درصد های سایه اندازی متفاوت و پوشش دهی مختلف ساخته می شوند. سایه اندازی شید گلخانه با توجه به بافت توری آن تعیین می شود و با درصد های  30-50-65-80 و90 در بازار موجود است. این درصد ها نشان دهنده ی میزان سایه ای است که توری گلخانه ایجاد می کند. 

سخن پایانی

این محصول که با نام های متعددی اعم از توری شید، شید گلخانه، توری سایبان، توری سبز، راشل گلخانه و ... شناخته می شود، جهت جلوگیری از تابش بیش از حد نور آفتاب به روی محصولات گلخانه، ایجاد سایه و سایه اندازی در نقاط مختلف اعم از گلخانه، استخرهای پرورش ماهی، دامداری ها، منازل، پارکینگ ها، بالکن ها و ... کاربرد دارد . این تجهیز تا حدودی به خنک سازی فضا نیز کمک می کند و موجب رشد بهتر گیاهان می گردد.

شید گلخانه به اندازه کافی منعطف می باشد و استفاده و نصب آن را برای کاربران راحت کرده است. امروزه توری های سایبان جای حصیر را که در قدیم از آن استفاده می شد گرفته اند. در ساخت شید های گلخانه از الیاف نازک پلی اتیلن استفاده شده است. توری ها نیز از جنس HDPE هستند که هم کیفیت خوبی دارند هم در برابر اشعه (UV) خورشید مقاومت دارند.در نهایت می توانید برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت فارم صنعت مراجعه نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر