خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مه پاش برقی و تاثیر آن در صرفه جویی آب

فهرست مطالب

ثابت نگه داشتن رطوبت در گلخانه ها یکی از مهمترین عوامل است. رطوبت زیر 30 درصد برای گیاهان خطرناک است و حتی می تواند منجر به انقراض شود. مه پاش یا مه ساز برای افزایش رطوبت و سرمایش در تابستان و جلوگیری از خشک شدن هوا در زمستان استفاده می شود. دسترسی به رطوبت مطلوب و بهینه در گلخانه ها به سه عامل بستگی دارد:تهویه مناسبوجود سایه هارطوبتسیستم مه پاش یا میست سیستمی که در آن سطح گلخانه ها ، خانه ها و سالن ها بدون ریختن یا خیساندن گیاهان در روند تبخیر آب سرد می شود. اسپری سیستم مه پاش را می توان هم در فضای باز و هم در محیط داخلی استفاده کرد. هدف از مه پاش در داخل خانه خنک کردن و مرطوب کردن محیط در مکانهایی مانند گلخانه است. در خارج از منزل ، هدف از ساختن یک دستگاه سیستم مه پاش این است که به راحتی باعث  خنک و تازه سازی محیط  اطراف می شود. در این فرایند ، ذرات پودر به شکل آب تولید شده توسط دستگاه مه پاش، گرمای هوا را گرفته و آن را تبخیر می کنند و در نهایت ، سرمایش انجام می شود. این کار با نازل های برنجی متصل به شیلنگ های فشار سمپاش انجام می شود. سیستم مه پاش یا مرطوب کننده در محیط های مرطوب کار نمی کند زیرا بر اساس تبخیر است. سیستم مه پاش یا می تواند هوا را تا 10 درجه سانتیگراد خنک کند.

مشخصات فنی سیستم مه پاش برقی

دستگاه مه پاش گلخانه ای یا سیستم مه پاش نوعی خنک کننده تبخیری است و مانند سیستم پد و فن ، به عنوان سیستم خنک کننده تبخیری شناخته می شود. سمپاش گلخانه ای یا سیستم مه پاش یکی از بهترین روشهای خنک کننده با راندمان بالا است و بنابراین به عنوان مرطوب کننده نیز شناخته می شود. در یک گلخانه سیستم مه پاش آب را به قطرات بسیار کوچکی تبدیل می کند، در این سیستم ، غبار آب روی سطح گیاه یا روی زمین نمی نشیند ، زیرا ذرات آنقدر کوچک هستند که قبل از رسیدن به سطح کاملاً و خیلی سریع تبخیر می شوند. به همین دلیل ، گیاهان گرمای گلخانه را بدون خیس شدن جذب کرده و اجازه می دهند سرد شود. هرچه قطر ذرات آب تولید شده توسط سمپاش گلخانه ای یا سیستم مه پاش کوچکتر باشد ، تبخیر ذرات بزرگتر و سریعتر است و کارایی سیستم مه پاش  بیشتر است.اساس کار در دستگاه سیستم مه پاش یا مه پاش گلخانه ای کاهش حرارت از طریق تبخیر آب و اختلاف فشار است. در دستگاه مه پاش آب فشار قوی ، پمپ های الکتریکی فشار قوی یا پمپ مه پاش پمپ می شوند و سیستم مه پاش یا دستگاه مه پاش و نازل دستگاه مه پاش یا نازل اسپری به دلیل خروج آب به یک منطقه کم فشار وارد می شوند ، ذرات صورت شبیه گرد و غبار از خود ساطع می کنند ، که در نهایت هوا را گرم می کند و محیط را سرد می کند. 
مه پاش برقی و تاثیر آن در صرفه جویی آب
 سیستم گلخانه ای سیستم مه پاش یا میست دمای محیط را کاهش داده و رطوبت محیط را افزایش می دهد. در زمستان ، امکان استفاده از آب گرم توسط سیستم مه پاش برای ایجاد هوای گرم در گلخانه و جلوگیری از خشک شدن هوا وجود دارد. علاوه بر این ، گلخانه سیستم مه پاش یا دستگاه مه پاش به عنوان یک عامل در برابر آفات و گرد و غبار عمل می کند و محیط مناسبی را ایجاد می کند. از آنجا که نازل های دستگاه مه پاش دارای منافذ بسیار کوچک و کوچکتر از یک میلی متر هستند ، باعث می شوند که آب به شکل مه خارج شده و بستر را خیس نکند. زیرا در صورت وجود آب در خاک و گیاهان ، تراکم رخ نمی دهد. برای عملکرد صحیح سمپاش یا رطوبت گیر ، قطرات تشکیل شده باید به اندازه کافی کوچک و دارای گرد و خاک باشند ، زیرا قطرات بسیار کوچک برای مدت زمان نسبتا طولانی در هوا آویزان شده و در این مدت گرما را جذب می کنند. محیط تبخیر شده و اجازه می دهد تا دمای محیط تا 22 درجه سانتیگراد بدون افزایش قابل توجه رطوبت کاهش می یابد. همچنین ، کنترل پنل سیستم مه پاش یا دستگاه مه پاش کنترل هوشمند را با تایمر ارائه می دهد.  سیستم مه پاش یا دستگاه مه پاش رطوبت و سرمایش را به محیط گلخانه می رساند ، همچنین از بیماریهای مختلف گیاه جلوگیری می کند ، جوانه زنی را افزایش می دهد ، سرعت رشد را افزایش می دهد و استرس گیاه را کاهش می دهد.

اجزای اصلی سیستم مه پاش برقی

اجزاء اصلی سیستم مه پاش گلخانه که به آن سیستم میست یا مه ساز هم می گویند  شامل موارد زیر می باشد:•    ۱.پمپ دستگاه مه پاش گلخانه یا سیستم مه پاش•    ۲.سختی گیر•    ۳.شیر تنظیم فشار•    ۴.شیلنگ فشار قوی سیم دار پرسی یا پلی آمید•    ۵.نازل یا افشانه دستگاه مه پاش گلخانه•    ۶.پایه نازل دستگاه مه پاش گلخانه•    ۷.تابلو کنترل

ویژگی های دستگاه های مه پاش برقی

دستگاه های مه پاش از مزیت های زیادی در مصارف مختلف در جهت استفاده ی صنعتی، تجاری و خانگی برخوردارنداین ویژگی ها عبارتند از۱.کاهش گرما۲.انعطاف۳.دفع حشرات۴.افزایش رطوبت محیط۵.پاک کنندگی هوا۶.دفع بوی نامطبوع۷.مقرون به صرفه بودن۸.زیبایی 
مه پاش برقی و تاثیر آن در صرفه جویی آب
نصب مه پاش یک راه عالی برای کنترل رطوبت و حفظ دمای محیط در یک منطقه یا فضای بزرگ است.آبپاش ها به سه دسته تقسیم می شوند که هرکسی می تواند با توجه به نیاز خود آنها را انتخاب کند.

مه پاش صنعتی

مه پاش صنعتی یک دستگاه چند منظوره است که برای ایجاد رطوبت و کاهش دمای محیط های صنعتی استفاده می شود.در این دستگاه باید از یک یا چند پمپ استفاده کرد و انواع و کمیت قطعات با دو مدل دیگر کاملاً متفاوت است.

مه پاش نیمه صنعتی

از این دستگاه در متراژ های کوچتر از ۵۰ عدد نازل را داریم. این نوع دستگاه برای استفاده ی ۳ یا ۴ساعت در روز پیشنهاد میشود

مه پاش خانگی

این دستگاه برای مناطق خشک و گرم به جهت پایین اوردن دمای هوا در منازل استفاده می شود که خود داری چند دسته بندی می باشد۱.مناسب حیاط منزل۲.مناسب پشت بام ها۳.مناسب تراس و بالکن۴.مناسب استخر و ویلاها

تاثیر استفاده از مه پاش برقی در صرفه جویی در مصرف آب

مه پاش برقی یکی از ابزارهایی است که علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب ، می تواند با کمترین مصرف آب ، محیط را خنک کند. یکی از مهمترین عوامل در انتخاب این نوع محصول ، مکان ، اندازه و نوع محیط است که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد.مه پاش نازلی آب را به صورت پودر و مه پاشیده در می آورد تا هوا خنک شود. یکی از لوازم جانبی مه پاش استفاده از تایمر است. با استفاده از تایمر روی سیستم مه پاش و تنظیم آن ، می توانید در مصرف آب صرفه جویی کرده و محیطی همیشه مرطوب و خنک ایجاد کنید. تایمر مه پاش یکی از کاربردی ترین محصولات اتوماسیون آبیاری است.

مزایای استفاده از تایمر مه پاش

صرفه جویی در مصرف آب یکی از مهمترین اهداف استفاده از این دستگاه است که می تواند مصرف آب را در مصارف خانگی و صنعتی به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در تابستان ، این نازل فضا را خنک می کند ، گرد و غبار و آفات را کاهش می دهد و مطمئناً مشتریان بیشتری را جذب می کند. این امر به ویژه وقتی مصرف آب برای شما مهم است صادق است. زیرا گاهی از این وسیله ساده در مکانی که دور از منبع آب است استفاده می شود.

مه پاش برقی و تاثیر آن در صرفه جویی آب

انواع تایمر مه پاش

به طور کلی ، مه پاش در دو نوع خانگی و صنعتی ، برای استفاده در گلخانه و در دامداری ، طیور ، گلخانه های صنعتی ، مراکز پرورش قارچ و همچنین رستوران ها ، کافه ها ، بیمارستان ها و شهربازی ها تولید می شود. می توان از آن برای مصارف صنعتی استفاده کرد. تایمرهای مه پاش نصب‌شده بر روی سیستم مه پاش را می توان در دو نوع تایمر مه پاش تک خروجی و دو خرجی به دلیل فضا ارائه داد. تایمرهای دوکاره علاوه بر مه پاشی کار آبیاری را نیز انجام می‏دهند که مناسب گلخانه‏ ها و باغ‏ها است. صرفه‌جویی در مصرف آب، تقویت ریشه گیاه به دلیل آبیاری دقیق، کاهش نیروی انسانی و هزینه‏ ها از مزیت‏های استفاده از  این نوع تایمرها است.

مشخصات تایمر مه پاش

با تایمر می توانید باز و بسته شدن آب را مدیریت کرده و از هدر رفت آب جلوگیری کنید. با تنظیم زمان ، سیستم مه پاش به طور خودکار روشن و خاموش می شود. این محصول دارای صفحه نمایش دیجیتالی است که می توانید زمان آن را از 3 ثانیه تا 99 ثانیه تنظیم کنید تا موتور مه پاش در زمان مشخص روشن و خاموش شود. نصب و راه اندازی این محصول ساده است. کلام آخر از این محصول می توان به صورت دستی و بدون استفاده از شبکه اصلی و فقط با باتری استفاده کرد. با قرار دادن باتری و تنظیم زمان مه پاش می توانید از آن استفاده کنید. این محصول دارای 12 فریمور از قبل برنامه ریزی شده است که می توانید با توجه به فضای مورد نظر خود آنها را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به مه پاش با تاخیر دو یا چهار ساعته ، حداقل دبی 5 لیتر در دقیقه و حداکثر دبی 25 لیتر در دقیقه اشاره کرد. توجه داشته باشید که این دستگاه به دلیل وجود جریان آب دارای محفظه ضد آب است.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر