خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

مه پاش رستورانی

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

هوای خنک به سبک مه پاش رستورانی

رستوران ها از جمله مکان ‌های عمومی برای تفریحات مردم هستند. تقریبا هر کسی که تصمیم می گیرد تا همراه با جمعی از اعضای خانواده و یا دوستان در فضای رستوران‌ ها حاضر شده و غذایی میل کند، علاقه دارد تا در یک محیط زیبا، آرام و البته راحت حضور داشته باشد.از این رو تمام رستوران ها علاقه دارند که بتوانند به هر ترتیبی بهترین شرایط برای پر کردن اوقات فراغت میهمانان خود را تدارک دیده باشند. در این بین خنک سازی فضاهای رستورانی در جمع مهمترین اقدامات قرار می ‌گیرد. به هر صورت نمی ‌توان در هوایی راکد که خیلی گرم و خسته کننده شده است، نظر مساعد مشتریان رستوران را جلب نمود.برای خنک کردن فضاهای رستورانی می توانید ایده های متنوعی داشته باشید. اما قطعاً یکی از بهترین و موثرترین ایده ‌ها، نصب سیستم مه پاش رستوران می باشد.
مه پاش رستورانی
برای رستوران های کوچک می توانید از انواع تجهیزات ساده و حتی مدرن خنک سازی محیط استفاده کنید؛ اما در فضاهای بزرگ و گاهاً باز رستوران، بهره‌ مندی از سیستم ‌های مدرن خنک ‌سازی بسیار هزینه بردار است.سیستم مه پاش رستوران در مقابل دیگر ایده ‌ها برای خنک کردن فضاهای عمومی، ارزانترین و در عین حال کم هزینه ترین است. در حضور یک مه پاش رستوران نیازی به نصب تجهیزات پیچیده ندارید. تمام ماهیت سیستم در یک الکتروپمپ آب و چند عدد نازل خلاصه شده است.ایده اصلی در طراحی تا کاربرد مه پاش رستوران، خنک کردن باغ رستوران ها در فصول گرم سال می باشد. در باغ رستوران ها بخش بسیار بزرگی از فضای میزبانی در محوطه های باز، کنار محیط های سرسبز قرار دارد. برای خنک کردن چنین محیط هایی در میزبانی از مهمانان رستوران نمی توانید از هیچ تجهیز شناخته شده خنک کردن محیط استفاده کنید. تمام تجهیزات تخصصی که به امر خنک کردن محیط می‌ پردازند، برای کار کردن در فضاهای بسته ساختمانی طراحی شده اند. اما در باغ رستوران ها عملاً هیچ محیط بسته ‌ای در میزبانی از میهمانان وجود ندارد.در چنین فضاهایی بهترین ایده در خنک کردن محیط، ایجاد یک هوای مرطوب است. با استفاده از انواع مهپاش رستورانی به راحتی می توانید هوای مرطوبی که بتواند فضای باغ رستوران ها را خنک سازد ایجاد کنید. استفاده از این روش یک ایده امروزی نیست.سال ها است که صاحبان فضاهای رستورانی برای خنک کردن باغ ها و محوطه ها از حضور آب استفاده می‌ کنند. یک حوض بزرگ و یا آبپاش های تزیینی و شاید پاشیدن هر از گاهی آب بر شاخسار درختان باغ رستوران ها بهترین ایده ها در خنک کردن چنین فضاهایی است.حالا در حضور سیستم مه پاش رستوران قرار است که این ایده های ساده را به شکل حرفه ‌ای تر و البته تاثیرگذارتری داشته باشیم.در تمام مراحل کار یک سیستم مه پاش رستوران قرار است تا همان آب را به شکلی یکنواخت و موثر به شکل تولید یک هوای مرطوب و لطیف شده در اختیار داشته باشیم. در این سیستم قصد حضور یک تجهیز پیشرفته و آنچنانی را نداریم؛ بلکه به سادگی همان ایده های قدیمی برای خنک کردن، محیط های رستورانی را مدرن شده طراحی کرده‌ اند.

تعریف فنی از مه پاش رستوران های ساده

در یک تعریف فنی از سیستم مه پاش رستورانی باید آن را در جمع سیستم ‌های رطوبت ساز با قابلیت تلطیف کنندگی هوا قرار دهیم. انواع مه پاش رستوران با تولید مه در غلظت کم قادر هستند تا سطح رطوبت حاکم شده در هوا را بالا ببرند.ایده ها برای نصب مه پاش رستورانی در فضاهای باز است. اصولا نمی توانید چنین سیستمی که قادر به تولید مه است را در یک فضای بسته ساختمانی نصب کنید. نصب مه پاش رستوران در محیط باغ رستوران ها باعث افزایش سطح رطوبت هوای حاکم شده در فضا می ‌شود. از آنجا که این هوا به خودی خود تحت تاثیر محیط اطراف در حال جابجا شدن است، رطوبت سازی مهپاش رستورانی در جابجایی های ملایم هوا باعث ایجاد یک محیط خنک و البته دلنشین خواهد شد.
مه پاش رستورانی
بخش ‌های فنی در ایجاد انواع مهپاش رستورانی تقریباً ساده است. این سیستم ها از کنار هم قرار گرفتن یک پمپ کم فشار که قادر است در حدود 0.5 اسب بخار قدرت پمپاژ آب را تولید کند، به همراه مخزن آب، شیلنگ های انتقال آب و نازل های مه ساز تشکیل شده اند.در چنین سیستمی آب پاکیزه و فیلتر شده از طریق موتور پمپاژ قدرت پایین مکیده شده تا با پمپاژ در یک سیستم یکپارچه توسط شیلنگ ها به تمام فضای باغ رستوران ها هدایت شود.در انتهای حلقه مه ساز سیستم، انواع نازل ها هستند که می ‌توانند فشار آب آمده از جانب پمپ را پودر کرده، در نهایت اقدام به تولید یک مه با غلظت کم نمایند. به این ترتیب از مرحله تامین آب تا مکش توسط موتور پمپ و رسیدن به سر نازل و در آخر تولید مه با یک سیستم تقریباً ساده ای مواجه هستیم. سیستمی که در عین سادگی و ارزان بودن، قابلیت های بالایی در خنک سازی محیط های باز رستورانی دارد.در نصب مه پاش رستوران عملاً با چالش بزرگی مواجه نیستیم. تمام ماهیت فنی دستگاه در راه اندازی یک موتور پمپ ساده و کم توان است که آن نیز با برق تکفاز شهری به راحتی تحت کنترل راه اندازی خواهد شد. باقی مراحل در نصب مه پاش رستورانی شامل ایجاد یک شبکه از شیلنگ های انتقال آب و اتصال نازل ها به شیلنگ ها می باشد. مراحلی که ساده و به سرعت اجرا می شوند.در بسیاری از موارد برای نصب مه پاش رستوران حتی نیازی به بهره ‌گیری از موتور پمپ نیز نمی باشد. در واقع حضور موتور پمپ برای زمانی است که در فضای باغ رستوران خود از نعمت آب شهری و یا آب تحت پمپاژ بهره ‌مند نباشید.حال اگر از حضور آب در حدود پمپاژ شهری بهره مند هستید، کافی است از همان خط آب شهری برای تغذیه سیستم مه پاش رستوران خود استفاده کنید. در این حالت کافی است که سر شیلنگ در ابتدای سیستم مه پاش رستورانی را به شیر آب بسته و با باز کردن مقدار اندکی از آب یک مه در غلظت کم داشته باشید.البته این روش نصب تنها در رستوران های کوچک با حضور یک یا چند عدد محدود از نازل ها در مه پاش رستورانی قابلیت اجرا شدن دارند. در این حالت تمام آب مصرفی سیستم مه پاش رستوران چیزی در حدود مصرف یک کولر آبی می باشد. از این رو نباید چندان نگران مصرف آب بالای سیستم باشید.

ایده ها در ساخت مه پاش رستوران های حرفه ‌ای

احتمالاً می توانید با تکیه بر قدرت فشار آب شهری از پس راه اندازی یک سیستم مه پاش رستورانی ساده برای نصب شدن در مغازه ها و فضاهای کوچک برآیید. اما این قدرت فشار آب شرایط تأمین تولید مه برای فضاهای بزرگ، بالای ۳۰۰ متر باغ رستوران ها را ندارد.
مه پاش رستورانی
مسئله در شرایط تامین هوای مرطوب کافی است. وقتی فضای باغ رستوران شما بزرگتر از ۳۰۰ مترمربع است، قاعدتاً باید در فکر نصب چندین عدد نازل مه پاش رستوران باشید. وقتی تعداد نازل ها را زیاد می کنیم، به تامین سطح دبی با فشار بالاتری از آب نیازمند هستیم. نیازی که نمی ‌توانیم در حضور سطح فشار آب شهری آن را تامین نماییم.از این رو برای نصب مه پاش رستورانی در فضاهای بزرگ مانند باغ رستوران ها، تالارهای عروسی، مکان های عمومی اعم از نمایشگاه ‌ها، فروشگاه ‌های سرباز و حتی سالن ها با سقف های بلند اما بزرگ ملزم به بهره گیری از موتور پمپ اختصاصی هستیم.پکیج مه پاش رستوران در ابعاد حرفه ای همراه با موتور پمپ تقریباً ساده ‌ای است. حتی در اجرای بزرگترین شبکه از تولید مه در وسیع ترین فضاهای عمومی و باغ های خانگی نیز نیاز چندانی به فشار بالای آب نمی باشد. از این رو به ندرت شاهد هستیم که در اجرای یک پکیج مه پاش رستورانی ملزم به نصب موتور پمپ ها با قدرتی فراتر از یک اسب بخار باشیم.تمام ایده ‌ها در نصب مه پاش رستوران که همراه با حضور موتور پمپ است، از طریق الکتروموتورهای تکفاز راه اندازی می شوند.از این رو کافی است در فضای باغ و یا محوطه تحت خنک سازی از حضور یک خط برق شهری با سطح ولتاژ ۲۲۰ ولت بهره مند باشید تا به طور کاملاً قدرتمند و حرفه ‌ای سیستم مورد نظر خود را راه ‌اندازی کنید.اما ایده ‌ها در اجرای انواع مه پاش رستورانی حرفه ای تنها در نصب موتور پمپ های تخصصی خلاصه نشده است. در نصب مه پاش رستوران انواع نازل ها حضور پررنگی دارند. برای خنک سازی محیط، ایده های متنوعی در تولید مه با غلظت های گوناگون مطرح است.بسته به شرایط نصب، ارتفاع تولید مه، مسقف بودن فضا و یا فاصله نصب نازل ها، انواع سناریوهای پخش آب تا تولید مه را مطرح کرده ‌اند. برای هر کدام از این سناریوها نازل های گوناگون را تعریف می‌ کنند. لذا اگر می خواهید از پکیج مه پاش رستوران در نمونه های حرفه ای بهره مند باشید، لازم است نگاه جدی در نحوه پاشش آب داشته باشید. نگاهی که شما را ملزم به انتخاب حرفه ‌ای در میان انواع نازل های تعریف شده برای این سیستم می کند. البته در نظر داشته باشید که برای فضاهای باز و بسیار بزرگ رستوران لازم به نصب یک شبکه توزیع آب نیز هستید.این شبکه توزیع آب از طریق شیلنگ ها با قطر کم اجرا می شود. لکن نحوه توزیع، طول شیلنگ ها و چگونگی اتصال نازل ها همراه با چیدمان نازل ها در فواصل مشخصی از دیگر جنبه ‌های فنی برای نصب مه پاش رستورانی است.

نکته ها از مه تولید شده در مه پاش رستورانی

ماهیت طراحی انواع سیستم مه پاش رستوران در خلق یک فضای مرطوب است و این سیستم برای رسیدن به چنین فضایی از پاشش آب در قطرات ریز مانند مه استفاده می کند. اما در این پروسه خنک سازی محیط الزاماتی حاکم است. طبعا نمی توانید هر نوع پاشش آب و یا خنک سازی در محیط ‌های عمومی را ایده ‌آل در نظر بگیرید.لذا برای خروجی تعریف شده در انواع مهپاش رستورانی الزاماتی تعریف شده است.
مه پاش رستورانی
 نکته در خنک شدن محیط بدون ایجاد حساسیت و با توجه به افراد حاضر در محیط است. ممکن است بتوانیم با پاشش آب در هوا سطح رطوبت فضا را بالا ببریم؛ اما اگر این کار باعث خیس شدن افراد و یا تولید صدای بالا و حضور مستقیم اپراتورها باشد، قطعا شرایط مطلوبی را ایجاد نکرده ایم.لذا خروجی سیستم مه پاش رستورانی باید به شکل قطرات بسیار ریزی از آب که به شکل پودر شده هستند، باشد. در این الگو دنبال ایجاد یک مه رقیق هستیم. قطرات مه آنقدر کوچک هستند که به راحتی همراه هوای محیط شده، به شکلی یکنواخت در فضا پخش شوند. اگر قطرات تولید شده سیستم مه پاش رستورانی سنگین و درشت باشد، ماهیت مه بودن خود را از دست داده، عملاً تنها کف باغ و فضای عمومی را خیس می ‌کنند.یکی دیگر از نکات کلیدی برای طراحی مه پاش رستورانی، تولید مه با شرایطی است که موجب آزار اهالی حاضر در محیط نباشد. مه به شدت غلیظ شده عملاً باعث کم شدن دید در فضای عمومی است. اتفاقی که به هیچ حالت در هیچ رستوران و فضای عمومی دیگری پسندیده نمی باشد.از طرفی مه غلیظ در حضور اندک نسیمی به شدت سرد کننده است. سرمای چنین شرایطی آنقدر آزار دهنده خواهد شد که عملاً محیط رستوران را غیرقابل استفاده می کند. پس در تامین این مه ساده برای خنک کردن محیط باغ و رستوران باید هوشمندانه اقدام کنیم.البته در این بین لازم است توجه جدی داشته باشید که تحت هیچ حالتی لباس هیچ یک از افراد حاضر در محیط، تحت تاثیر عملکرد مه پاش رستوران خیس نمی شوند. خیس شدن لباس افراد برای عملکرد صحیح یک سیستم مه پاش رستورانی غیرقابل تحمل است.به این ترتیب در مواجه بودن با انواع مه پاش رستورانی ظاهراً همراه سیستمی هستیم که باید بتواند بدون خیس کردن محیط سطح رطوبت کافی را با تولید یک مه رقیق شده تامین نماید. در نظر داشته باشید که کلیت کار در تعریف سیستم مه پاش رستوران، ایجاد یک فرآیند تبخیر گرماگیر است.در کلیت این ایده قرار است قطرات آب را در اندازه های بسیار کوچک در فضا پخش کنیم تا با جذب گرمای هوای محیط از طریق این قطرات فضا را خنک تر سازیم. هر چه قطرات مه کوچکتر باشند، قابلیت بهتری در جذب گرمای هوای حاکم شده بر محیط را دارند. البته مقدار زیاد قطرات مه، ظرفیت جذب گرمای حداکثری را از دست خواهد داد.در یک دید کلی مقدار غلظت مه بسته به گرمای هوای محیط انتخاب می شود. وقتی غلظت مه را زیاد می کنیم، حضور قطرات ریز آب به جذب حداکثری گرمای محیط می ‌انجامد. آنگاه است که دمای محیط بسیار کاهش پیدا کرده، عملاً از شرایط یک فضای مطبوع و دلنشین خارج خواهد شد.پس به صرف افزایش سطح رطوبت از طریق عملکرد حداکثری مه پاش رستوران قادر به بهترین شرایط مطبوع و دلنشین نیستیم؛ بلکه باید هوشمندانه با تنظیم درست غلظت مه تولید شده توسط سیستم، جریان خنک سازی محیط را کنترل کنیم.
مه پاش رستورانی

انواع مهپاش رستورانی

در طراحی تمام سیستم های مه پاش رستوران، یک هدف نهایی را دنبال می کنیم. اینکه بتوانیم رطوبت مناسبی را در هوای خشک محیط آزاد ایجاد کرده، با حضور این رطوبت، سطح دمای محیط را کاهش داد، به یک فضای خنک تر و البته دلنشین دست پیدا کنیم.تمام ایده ها در ساخت انواع مهپاش رستوران با توزیع یکنواخت قطرات بسیار ریز آب به شکل یک مه در غلظت کم این هدف را دنبال می ‌کنند. البته در رسیدن به این هدف از انواع روش ها بهره‌ مند هستند. انواع ایده ها در طراحی سیستم مه پاش رستوران به قرار زیر هستند.

سیستم مه پاش پروانه ای

در این سیستم با بهره گیری از فن هایی که دارای پره های آلومینیومی هستند، مه مورد نظر تولید می‌ شود. کلیت طراحی سیستم متکی بر پاشش قطرات آب بر روی پره های یک فن با طراحی مخصوص است. در سیستم مه پاش پروانه ای، آب از طریق یک موتور پمپ ساده به سمت شبکه شیلنگ ها هدایت شده تا از طریق نازل هایی ساده که قطرات آب را تولید می ‌کنند، بر پره ‌های یک پروانه مخصوص ریخته شود. این فن ها از پره های آلومینیومی سبک و تقریباً بزرگی بهره ‌مند هستند که با سرعت بالایی در حال گردش می باشند.الگوی طراحی آنها به گونه ‌ای است که در اثر برخورد قطرات آب، این قطرات را تبدیل به پودر کرده، عملاً در خروجی آنها یک شرایط مه گونه تولید خواهد شد.فن طراحی شده این سیستم، الگوی کارکرد مخصوصی دارد. از این رو نمی توانید هر نوع فنی را با هدف طراحی یک سیستم مه پاش پروانه ای به کار گیرید. در این فن ها به جهت سبک شدن و البته ضد زنگ شدن از پره ‌هایی در جنس آلومینیومی استفاده شده است. پره های مذکور قابلیت تولید باد ندارد.چرا که ماهیت طراحی سیستم مه پاش رستورانی در تولید باد نیست. بلکه از این پره ها تنها با هدف پودر کردن قطرات آب استفاده می ‌شود. در حال حاضر سیستم طراحی شده با الگوی مه پاش رستوران ساده ‌ترین ایده از این دست سیستم ها می باشد. لذا چندان زمینه‌ های حرفه ‌ای در کار را تامین نمی ‌نمایند.

مزایا در نصب مه پاش رستوران پروانه ای

 • قیمت مه پاش رستوران پروانه ای از دیگر سیستم ها به مراتب کمتر است. الگوی طراحی آنها متکی بر نصب یک فن تقریبا ساده و ارزان قیمت است. از این رو برای آنها که با چالش های قیمتی دست و پنجه نرم می کنند، نصب مه پاش رستوران پروانه ای توصیه می‌ شود
 • الگوی طراحی مه پاش رستوران پروانه ای تقریباً ساده است. در این طراحی تنها بخش موتوری، خود یک فن با موتوری ضعیف و ساده می باشد. لذا تعمیرات و هزینه های نگهداری اندکی دارد.
 • در صورت نصب شدن بیش از یک عدد فن پروانه ای برای تولید مه، این فن ها کاملاً مستقل از یکدیگر اقدام به تولید مه می کنند. لذا خرابی یکی بر عملکرد دیگری تاثیری ندارد.
مه پاش رستورانی
 

معایب مه پاش رستوران پروانه ای

□       حضور فن هایی که اقدام به تولید مه می‌ کنند، همراه با ایجاد سر و صدای بالایی است. اگر چه این فن ها را به شکل تخصصی با حداکثر رعایت حذف صدای موتور فن طراحی کرده ‌اند، لکن به هر صورت این فن ها در محل فضای میزبانی مهمانان رستوران حضور دارند و تولید صدایی هر چند اندک از آنها می ‌تواند آزار دهنده باشد.□       راندمان تولید مه در سیستم مه پاش رستوران پروانه ای کم است. آنها برای تولید مه تقریباً نیاز به صرف انرژی بالایی دارند.□       نصب مه پاش رستوران پروانه ای دشوار است. به ازای حضور هر نازل در تولید مه، باید یک خطشیلنگ آب و همچنین کابل برق برای فعال شدن فن کشیده شود. از طرفی هر یک از فن ها نیاز به تعریف سیستم کنترل مجزا دارند. این همه دلیل کافی در سخت شدن شرایط نصب آنها می باشد.مه پاش رستورانی از مدل های پروانه ای غالباً مناسب نصب شدن در فضاهای کوچک هستند. در این مدل ها نیاز به تامین خط پمپاژ قدرتمندی از آب نمی باشد. لذا می ‌توانیم با حذف پمپ آب برای عملکرد یک یا دو فن پروانه ای از فشار جاری در شیر آب شهری استفاده کنیم. شرایط دشوار نصب تا نگهداری و رسیدگی تقریباً مشکل مانع از نصب تعداد بالای فن‌ های مه ساز در سیستم پروانه ‌ای است. از این رو غالباً در اجرای سیستم خنک سازی محیط های بزرگ رستورانی و باغ ها و تالارها توصیه نمی‌ شوند.

سیستم مه پاش رستوران نازلی

متداولترین ایده در تولید یک مه با غلظت مناسب برای خنک کردن فضاهای رستورانی استفاده از نازل ‌های تولیدکننده مه می باشد. در سیستم مه پاش رستوران از نوع نازلی، موتور پمپ قدرتمندی حضور دارد تا بتواند خطوط آبرسانی به نازل ها را تحت فشار تقریباً بالایی تامین نماید. این آب پرفشار در عبور از نازل ‌هایی خاص پودر شده، تبدیل به یک مه رقیق و مناسب برای فضا در محیط مورد نظر ما پخش خواهد شد.الگوی طراحی سیستم مه پاش رستوران از نوع نازلی تقریباً ساده است. این سیستم نیاز به یک مخزن، موتور پمپ، شیلنگ های انتقال آب و نازل های تولید مه دارد. هر چه قدرت پمپاژ آب توسط موتور پمپ تعریف شده در سیستم مه پاش رستوران نازلی بالاتر باشد، سطح دبی آب بالاتر، با فشار بالاتری بر نازل های تولید کننده مه می ‌رسد.در نتیجه قابلیت تولید مه غلیظ تری حاصل خواهد شد. البته در ابتدای مطلب قصد کردیم که میزان خنکای محیط ارتباط مستقیم با میزان غلظت مه تولید شده ما دارد. غلظت زیاد باعث خنک شدن بیش از اندازه می شود. لذا در قاعده کار با مه پاش رستورانی از نوع نازلی باید دقت کافی در تامین قدرت پمپاژ آب را داشته باشیم.
مه پاش رستورانی
 

مزایای سیستم مه پاش رستوران نازلی

 • مه پاش رستوران نازلی در سکوت و عاری از هر گونه عملکرد موتوری در فضای رستوران نصب خواهد شد. در مدل ‌های کوچک از سیستم عملاً نیاز به نصب موتور پمپ نداریم. در مدل ‌های حرفه ‌ای نیز می توانیم موتور پمپ را در یک اتاقکی محصور نصب نموده و عملاً همراه با نازل های مه پاش که عاری از تولید هر گونه صدایی هستند، در فضای دلنشین رستوران باشیم.
 • مراحل نصب مه پاش رستورانی از مدل های نازلی بسیار ساده است. در این نوع از سیستم مه پاش رستوران خبری از سیم کشی های موازی برای راه اندازی موتور فن ها نمی باشد. تنها کافی است نازل ها را در جابجایی فضای باغ رستوران و یا هر محیط دیگری نصب کنید و شیلنگ اتصال آنها را که بسیار ساده نصب می ‌شود، تامین نمایید.
 • راندمان خنک سازی سیستم مه پاش رستوران نازلی بسیار بالاتر از مدل ‌های پروانه ای است. این سیستم ها می توانند با مصرف تقریباً اندکی از آب همراه با صرف مقدار کمی از انرژی الکتریسیته مقدار خنکای لازم را تامین نمایند.

معایب سیستم مه پاش رستوران نازلی

□       تمام نازل های نصب شده در جابجایی فضای بزرگ عمومی مانند یک باغ رستوران کاملاً درگیر با موتور پمپ سیستم هستند. هر گونه خرابی و یا توقف موتور پمپ که می تواند به دلیل قطع برق باشد، باعث قطع شدن کلی سیستم مه پاش رستورانی از نوع نازلی است. البته در سیستم‌ های نازلی با ابعاد کوچک که متکی بر فشار آب شهری هستند، این مشکل عملاً وجود ندارد.□       وجود فشار آب در شیلنگ ها و پشت نازل ها باعث ایجاد فشار بالایی بر بدنه آنها خواهد شد. در صورت پارگی شیلنگ ها به نشت شدید آب منجر می‌ شود. به هر صورت در فضای رستوران که مملو از مهمانان می باشد، حادثه ‌ای مانند پاشیده شدن آب از یک شیلنگ سوراخ شده به هیچ حالت پسندیده نمی باشد.□       نازل های نصب شده در سیستم مه پاش رستوران نازلی مستعد انسداد هستند. از این رو لازم است تا در هر نوع از نصب مه پاش رستورانی از مدل های نازلی اقدام به نصب فیلترهای مناسبی داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که هر گونه ناخالصی را از داخل سیستم توزیع آب جمع آوری کرده ایم.□       قیمت مه پاش رستورانی در مدل ‌های نازلی تقریباً مناسب تر از مدل‌ های پروانه ‌ای است. البته در صورت استفاده از موتور پمپ های قدرتمند برای پوشش فضاهای بسیار بزرگ شاهد رشد چشمگیری در قیمت مه پاش رستورانی از مدل های نازلی هستیم.در حال حاضر ایده بهره‌ مندی از مه پاش رستوران در مدل ‌های نازلی بسیار متداول شده است. آنها به راحتی نصب می شوند، قابلیت خوبی در پنهان کاری دارند و بدون آنکه دیده شوند و یا حضور آنها احساس شود، می توانند سطح خنکای مطلوبی را در فضای باغ رستوران ها و یا تالارها ایجاد کنند.
مه پاش رستورانی
 

سیستم مه پاش رستورانی در مدل های التراسونیک

در سیستم مه پاش رستورانی مدل التراسونیک ایده تولید قطرات آب با کمک امواج ماورای صوت مطرح است. در طرح ساخت این نوع از سیستم مه پاش رستوران خبری از موتور پمپ های قدرتمند نیست و در عین حال قرار نیست که بخواهیم با فن های پر سر و صدا اقدام به تولید قطرات ریز آب شبیه به مه داشته باشیم. در الگوی طراحی شده برای این سیستم ها از دستگاه ‌هایی با نام پیزو که قابلیت تولید امواج ماورای صوت دارند استفاده می ‌شود.امواج ماورای صوت قدرت و انرژی بالایی را با خود حمل می‌ کنند. این امواج می ‌توانند حجم گسترده ‌ای از هوای اطراف منبع خود را به تلاطم های پر نوسانی اندازند و در عین حال قابل به شنیده شدن توسط انسان‌ ها نیستند. وقتی جریان قطره ‌ای از آب را در مجاورت این امواج قرار دهیم، قدرتی که همراه آن صادر می ‌شود باعث پودر شدن آب شده، مه مورد نظر ما تولید خواهد شد.سیستم مه پاش رستورانی متکی بر ایده های التراسونیک در حال حاضر مدرن ترین روش ابداع شده برای تولید یک مه ملایم و یکنواخت و عاری از سر و صدا می باشد. در این سیستم ها تمام قطرات آب تبدیل به مه می ‌شوند و کلیت سیستم در صرف کمترین انرژی برق قابلیت بالایی در تولید مه دارد. البته در حال حاضر این ایده در جمع روش‌ های مدرن است و کمتر فضایی را شاهد هستیم که بخواهد از مه پاش التراسونیک برای خنک سازی محیط های رستوران استفاده کند. شاید قیمت مه پاش رستورانی در این مدل مدرن و کارآمد است که چندان مورد استقبال قرار نمی ‌گیرد.

مزایای مه پاش رستورانی التراسونیک

 • عملکرد مه پاش رستوران در نوع التراسونیک عاری از هر گونه تولید صدایی می باشد. امواج فراصوت در محدوده شنوایی انسان ها قرار ندارند و می توانید به راحتی آنها را در محیط باغ رستوران ها و کافی شاپ ها نصب کنید.
 • راندمان کاری این سیستم ها بالا است. آنها قادر هستند که در صرف انرژی تقریباً اندکی حجم بسیار کمی از آب را تبدیل به یک مه مناسب سازند.
 • قطرات مه تولید شده در این سیستم قطر بسیار کوچکی دارند. قطر کوچک قطرات آب باعث هر چه شناورتر شدن مه تولید شده است و بهتر و سریعتر می ‌تواند در یک فرآیند گرمایش تبخیری حرارت محیط را گرفته و خنکای مناسب را ایجاد کند.

معایب نصب مه پاش رستورانی التراسونیک

قیمت بالای این سیستم در کنار تامین قطعات محدود مهمترین موانع در نصب مه پاش رستورانی از نوع التراسونیک می باشد. البته در این ایام شاهد توسعه خوبی در معرفی و استفاده تا عرضه مناسب این نوع از سیستم های خنک سازی فضاهای عمومی هستیم.
مه پاش رستورانی
 

کاربرد مه پاش رستورانی

فضاهای عمومی بسیاری را می ‌توان معرفی کرد که نیاز به نصب انواع مهپاش رستورانی دارند. سیستم های مه پاش ایده‌ های چندان جدیدی نیستند. سالیان طولانی است که در فضاهای صنعتی مانند گلخانه ها و یا مرغداری ‌ها و دامداری ‌ها از انواع مه پاش ها جهت خنک سازی محیط استفاده می شود. اما این سیستم های تولید کننده مه، رویکردی صنعتی دارند.آنها قابلیت بالایی در تولید مه با غلظت زیاد دارند. تاثیر خنک سازی مه پاش ها در فضاهای صنعتی آنقدر مطلوب بوده است که حالا طراحان فضاهای عمومی دست به کار باشند و برای حضور هر چه مطلوب ‌تر افراد در یک فضای خنک و دلنشین شده، مدل های مخصوص نصب در مکان های عمومی از انواع مه پاش ها را طراحی کنند.هر نوع فضای عمومی که در فضای آزاد قرار دارد، می ‌تواند مستعد نصب یک مه پاش رستوران باشد. یک آلاچیق، انواع باغ رستوران ها و یا رستوران های شهری، کافی شاپ ها، ویلاها، شهربازی‌ ها، تالارهای عروسی و... نمونه های متداولی از مکان هایی هستند که می توانید در آنها از مه پاش رستوران استفاده کنید. در موارد کاربردی از مه پاش رستوران تمام این فضاها را می ‌توان در چند دسته بندی ساده قرار داد.-    استفاده از مه پاش رستوران برای خنک کردن باغ ها و محوطه های خانگی. اگر از یک محیط خانگی با حضور یک حیاط و یا باغ شخصی بهره مند هستید، با نصب یک یا چند نازل مه پاش بدون نیاز به نصب موتور پمپ ها و تنها با کمک شیر آب شهری می توانید محیط باغ شخصی خود را خنک سازید. هزینه اجرای چنین سیستم های ساده‌ ای تقریبا اندک است و بهره مندی از مدل های نازلی بهترین ایده در چنین کاربردی محسوب می شود.-    برای خنک کردن باغ رستوران ها و یا تالارهای عروسی که مساحت بالایی دارند و از تمام فضاهای آنها برای پذیرایی از مهمان ها استفاده می شود، بهره مندی از مه پاش رستوران سطح خنک‌ سازی مطلوبی را ایجاد خواهد کرد.در چنین فضاهایی میهمانان علاقه دارند تا در کنار درختان باغ رستوران ها از هوایی لطیف شده بهره‌ مند باشند. مه تولید شده از مه پاش های نازلی به راحتی می‌ توانند این هوای تلطیف شده را تولید نمایند. باغ رستوران ها و یا فضای تالارهای عروسی بسیار بزرگ است. از این رو باید از یک پکیج مه پاش رستوران که همراه با نصب موتور پمپ است، در اجرای سیستم خنک سازی محیط هایی با چنین رسالت ‌های بالا استفاده کنید.-    کافی شاپ های رستوران های شهری نیز می توانند از حضور مه پاش رستوران برای خنک کردن محیط خود استفاده کنند. البته این فضاها بسیار کوچکتر از محیط باغ رستوران هستند. در نتیجه غالباً برای نصب یک سیستم مه پاش رستوران در آنها نیاز به بهره‌ مندی از موتور پمپ ها نمی ‌باشد.-    محیط های عمومی مانند بستنی فروشی ها نیز مستعد استفاده از مه پاش رستوران هستند. ماهیت فضایی عمومی مانند بستنی فروشی نیاز به خلق یک فضای کاملاً خنک دارد. هر چند تمام بستنی ها در یخچال ها کاملاً سرد شده نگهداری می ‌شوند؛ اما محیط این مغازه ها نیز باید کاملاً خنک باشد. به هر حال هیچ مشتری ای علاقه ندارد که در یک محیط گرم بستنی سرد خود را بخورد. خنک سازی مطلوب با یک یا دو نازل در محیط بستنی فروشی ها بسیار متداول است.
مه پاش رستورانی
-    اگر حسابی فکر حال مشتریان خود را کرده اید، از این مه پاش های ساده می توانید در زیر تابلوی مغازه ها نیز استفاده کنید. هر مغازه ‌ای با هر نوع کاربری می تواند مستعد نصب چنین نازل هایی باشد. حضور مه پاش رستوران در ارتفاع بالای سر در مغازه ها، درست در زیر تابلوی آنها بدون آنکه منجر به تولید مه قابل به رویت شدن داشته باشد، می ‌تواند محوطه جلوی مغازه را خنک کند.-    در مراکز خرید که از سقف های بلندی بهره ‌مند هستند نیز می‌ توان از این نوع سیستم ها برای خنک سازی محیط استفاده کرد. به طور کلی نمی توان از مه پاش رستوران در یک محیط محصور استفاده کرد. چرا که عدم تبادل هوا در حضور مه تولید شده این سیستم ها باعث تولید رطوبت بالایی است که در گرما گرم شدن هوای راکد فضا، به شدت دم می کند. اگر قادر هستید که در فضای مرکز خرید و یا هر محیط سرپوشیده دیگری از یک جریان هوایی قدرتمند بهره مند باشید، نصب نازل های مه پاش رستوران در خنک شدن محیط بسیار تاثیرگذار است.-    در شهربازی ها، نمایشگاه ها و یا ورزشگاه‌ها و اصولاً هر مکانی که مستعد تجمع تعداد قابل توجهی از انسان ها می باشد، می ‌توانیم از یک سیستم کامل و قدرتمند مه پاش رستورانی برای هر چه خنک تر شدن محیط استفاده کنیم.-    در اجرای روف گاردن ها که ملزم به تولید سطح رطوبت برای شاداب نگه داشتن گیاهان هستیم، نصب یک یا چند عدد نازل از مه پاش رستوران توصیه می ‌شود. البته در اجرای روف گاردن ها می توانیم از مه پاش های پروانه ‌ای نیز استفاده کنیم.سیستم مه پاش رستوران در محیط های گرم و خنک قابلیت و کارایی بالایی دارد. آنها در چنین فضاهایی به سرعت تولید رطوبت کرده، سطح خنکی مناسب را ایجاد می ‌کنند. اما در نصب شدن سیستم مه پاش رستورانی برای یک محیط در آب و هوای مرطوب باید از موتور پمپ های فشار بالا استفاده کنید. رطوبت هوا مانع از ایجاد تبخیر گرمایی در حد مناسب است.البته در فضاهای محصور که قصد نصب مه پاش رستوران را دارید، بهتر است از دیگر سرمایش ها مانند کولرهای آبی استفاده نکنید.

اهداف تکمیلی در استفاده از مه پاش رستوران

قطعا مهمترین وظیفه در نصب سیستم مه پاش رستورانی رسیدن به یک هوای خنک و مطبوع است. هر کسی مایل است تا در حضور در فضاهای عمومی با هدف اوقات فراغت، باغ های شخصی و یا رستوران ها از یک هوای مطبوع و خنک بهره ‌مند باشد. مه پاش های نازلی می توانند شما را خنک سازند، بدون آنکه هرگز شما را خیس کرده باشند. اما به موازات این هدف لذت بخش از یک سیستم مه پاش رستوران می ‌توانیم انتظار تامین اهداف دیگری نیز داشته باشیم.
مه پاش رستورانی
 
 • ایجاد هوای مرطوب در محیط های باز از حضور گرد و خاک می کاهد. تقریباً همگی از نقش خیس کردن زمین ‌ها در کاهش گرد و خاک مطلع هستیم. گرد و خاک قابلیت کمتری برای انتشار یافتن در هوای مرطوب دارد. از این رو وقتی در مکانی اقدام به نصب مه پاش رستورانی دارید، مطمئن باشید که از سطح گرد و خاک حاکم در فضا به مقدار قابل توجهی کاسته اید.
 • رطوبت مناسب و مطلوبی که توسط مه پاش رستوران تامین می شود، برای از بین بردن الکتریسیته ساکن نیز کارآمد است. اکثر لباس های پلاستیکی و نخی در هوای خشک سطح الکتریسیته ساکن بالایی دارند. اما با مرطوب شدن هوا قابلیت الکتریسیته این لباس ها از بین می رود.
 • هوای مرطوب شده به شدت سنگین است. از این رو عموم حشرات بال دار قابلیت پرواز در آنها را ندارند. مه پاش رستوران با ایجاد یک هوای مرطوب مانع از نفوذ گسترده حشرات به فضای باغ و رستوران های روباز خواهد شد.
 • از تعریف سیستم مه پاش رستوران می‌ توانیم در فضاهای غیر عمومی مانند گلخانه ها نیز بهره ‌مند باشیم. رشد گیاهان به شدت وابسته به سطح رطوبت هوا است. از این رو اگر بتوانیم به هر ترتیبی سطح رطوبت هوا را افزایش دهیم، به طور یقین این قابلیت را داریم که بر رشد سریع گیاهان گلخانه ای تاثیرگذار باشیم. مه پاش رستوران یک ایده ساده، ارزان و دم دستی برای تامین رطوبت گیاهان در گلخانه های کوچک خانگی است.

اجزای تشکیل دهنده مه پاش رستورانی

¨     پمپ مه پاش: به طور قطع گرانترین بخش اجرایی در هر سیستم مه پاش رستورانی قسمت پمپ آب آن است. البته در راه اندازی مه پاش های دیسکی و یا مدل های نازلی با ابعاد کوچک در حدود ۱ الی ۲ نازل نیازی به تعریف موتور پمپ آب نمی باشد. در این نمونه ها همان فشار آب در لوله های شهری کفایت می ‌کند. اما اگر فشار آب در حدی نیست که قابلیت تولید مه در نازل ها را تامین نماید، لاجرم باید از پمپ مه پاش رستوران در ابتدای سیستم نصب کنیم.¨     مخزن آب: اگر سیستم مه پاش رستورانی شما در ابعاد کوچکی تعریف شده است، قاعدتا نیازی به تعریف مخزن آب ندارید. اما اگر سیستم خیلی بزرگ است و یا آب تامین شده فاقد فشار کافی است، باید یک مخزن آب در ابتدای سیستم حضور داشته باشد. این مخزن توسط یک کنترل کننده مکانیکی لول سنج که طرح ساده ‌ای دارد، همواره پر از آب خواهد شد. لذا در حین عملکرد سطح بالای سیستم احتمال کمبود آب احساس نمی ‌شود.¨     شیلنگ های انتقال آب: این شیلنگ ها با تعریف شما از شیلنگ های خانگی بسیار متفاوت است. آنها در قطر کوچک از جنس پلاستیک با قابلیت انعطاف بالایی هستند و به راحتی می توانید به شکل مخفی شده آنها را از کوچکترین فضاها هدایت کنید. شیلنگ های مذکور استحکام مناسبی دارند. این شیلنگ ها باید بتوانند در مقابل فشار آب تولید شده توسط موتور پمپ آب تحمل کافی داشته باشند.
مه پاش رستورانی
 ¨     فیلتر آب: در سیستم های نازلی، نازل ها دارای سوراخ های بسیار ریزی هستند که عبور پرفشار آب را تبدیل به یک مه تاثیرگذار می کنند. این سوراخ ها آنچنان ریز هستند که کاملاً مستعد انسداد توسط ذرات جامد و معلق در آب می باشند. لذا بهتر است که در ابتدای بخش پمپاژ آب از یک فیلتر بهره‌ مند باشیم. البته اگر از سلامت و خالص بودن آب جاری در سیستم مه پاش رستوران اطمینان کافی دارید، مثلاً از آب شهری در تامین سیستم استفاده می کنید، لزوم جدی در نصب فیلترها دیده نشده است.¨     پایه نازل ها: قرار نیست که نازل های تولید کننده مه را به هر شکل و حالتی که شده بر در و دیوار فضای عمومی و یا حیاط های خانگی مستقر سازید. این نازل ها از پایه های استاندارد در اتصال بهره ‌مند هستند. لذا جدی است که برای استقرار هر نوع سیستم مه پاش رستوران با هر مقدار از تعداد نازل ها، این نازل ها را با کمک پایه های مخصوص همان نازل نصب کنید.¨     نازل ها: آخرین حلقه در تکمیل سیستم مه پاش رستورانی که به تولید مه مطلوب ما خواهد انجامید، نازل ها هستند. این نازل ها از جنس فلز ضدزنگ بوده و بسیار کوچک با قابلیت استتار شدن می باشند. نازل ها بخش کلیدی در تکمیل عملیات مه پاش رستوران هستند. آنها را باید در جایی مناسب و با ارتفاعی کافی در شرایط ایده ‌آل قرار دهیم تا از توزیع هر چه یکنواخت تر مه در فضای عمومی مورد نظرمان اطمینان داشته باشیم.یک باغ رستوران می‌ تواند بدون حضور سیستم مه پاش رستورانی به فعالیت های جاری خود ادامه دهد. اما قطعاً مشتریان آن باغ رستوران و یا هر فضای عمومی دیگری ترجیح می ‌دهند تا در محیط ‌های مطبوع تری حاضر شده، اوقات فراغت خود را سپری کنند. در نتیجه حضور هوای خشک، گرم و خسته کننده و عملاً بدون روح در چنین رستوران باغ هایی آنها را خالی از مشتریان وفادار خواهد کرد.اما وقتی می شود که با نصب یک سیستم ساده مه پاش رستوران سطح خنکای بسیار دلنشینی را ایجاد کرد و با همین اقدام ساده گامی تاثیرگذار در خلق خاطرات شیرین برای مشتریان داشت، چرا نباید دست به کار باشیم و هوای لطیف تری داشته باشیم؟! مه پاش رستوران فضا را خنک می‌ کند، احساس لطافت فضا را افزایش می ‌دهد، روح سرزندگی و طبیعت حاکم در محیط باغ رستوران را دو چندان می ‌کند و در نهایت احساس خوبی برای ماندن در چنین فضاهایی ایجاد می ‌کند. خلاصه آنکه با حضور مه پاش رستوران هر محیط گرم و غیر قابل تحملی را می توان به راحتی تبدیل به یک فضای دلنشین و دوست داشتنی نمود.
مه پاش رستورانی
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5