خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

تحلیلی جامع برای شناخت انواع موتور برق رونیکس

نیروی برق نقش کلیدی در راه اندازی تجهیزات خانگی تا ابزارهای کارگاهی و حتی دستگاه های صنعتی امروزی دارد. تقریبا هر نوع ابزاری را که می شناسید و یا با هر نوع وسیله خانگی تا صنعتی که در کار هستید، مستلزم حضور مستمر همراه با سطح ولتاژ مناسبی از برق می باشند.در این حالت یا باید از نعمت برق شهری آن هم به شکل مطمئن و مستمر بهره مند باشید و یا اینکه با تهیه کردن یک موتور برق مناسب نیازهای خود به تأمین نیروی فراگیر را مرتفع سازید. اگر از جمع افراد دوم هستید و می خواهید به تهیه کردن یک موتور برق اقدام کنید، بهره مندی از توانمندی ‌های گنجانده شده در مدل های موتور برق رونیکس می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
موتور برق رونیکس در حال حاضر حضور قدرتمندی در سطح بازارهای داخلی دارد و از شبکه تامین قطعات یدکی تقریباً مناسبی بهره مند می باشد. انواع مدل های موتور برق رونیکس قابلیت تامین رنج کاملی از سطح نیاز به طیف گسترده ‌ای از توان را دارند.در کنار این خدمات طراحی شده، موتور برق رونیکس از جایگاه کیفی مناسبی نیز برخوردار است. به نوعی قیمت موتور برق رونیکس ارزش صرف هزینه تامین آن را دارد. چرا که این محصول خوش نام تقریباً ایرانی که حالا عرصه ‌های جهانی را تجربه می ‌کند، از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است و می ‌تواند سطح ولتاژ عاری از اعوجاج را در قدرت های متنوع تامین نماید.در این نوشتار قصد تشریح کامل از مدل های طراحی شده برند رونیکس در زمینه موتور برق داریم. رونیکس برند خوش کاری است که همواره به معرفی محصولات ویژه با قابلیت های بالا می ‌پردازد. در سطح بازار که باشید، احتمالاً ایده ‌های مهندسی شده مثبتی از کار با انواع موتور برق رونیکس خواهید داشت.به هر صورت قدرت مطلوب در طراحی همراه با سطح کیفی راضی کننده، محصولات موتور برق رونیکس را در جایگاه مناسبی از بازار قرار می ‌دهد.در این بین اگر علاقه به بررسی فنی انواع موتور برق رونیکس دارید، احتمالاً قبل از هر جستجویی در مشخصه های فنی، با یک سوال ساده مواجه هستید. اینکه موتور برق رونیکس ساخت کجاست؟ در هر حال در دورانی هستیم که جمع کثیری از برندهای صاحب ‌نام جهانی عرصه های کاملاً رقابتی را در ارائه هر محصول ایجاد کرده اند. این برندهای صاحب نام به این سادگی ها اجازه عرض اندام برندهای نوپا را نمی‌ دهند.در این برهه است که برندی با نام رونیکس آمده است تا به یک جریان رقابتی با محصولات مطرح غربی و یا آمده از شرق دور بپردازد. قطعا در مواجه بودن با چنین برندی به سوال کلیدی خودمان می رسیم که موتور برق رونیکس ساخت کجاست؟آیا می تواند با محصولات مطرح بازار در عرصه های رقابتی بماند؟ و یا اینکه این محصول قابلیت تامین شبکه ‌های توزیع قطعات را دارد؟ لذا قبل از آنکه به بحث انواع موتور برق رونیکس وارد شویم، بهتر است نیم نگاهی بر برند رونیکس داشته باشیم. اینکه قرار است راجع به هنر ماشین سازی کدام برند جهانی صحبت کنیم.

موتور برق رونیکس ساخت کجاست؟

در اینکه برند رونیکس در حال حاضر تبدیل به یک برند جهانی شده است، شکی نیست. چرا که محصولات توانمند این برند در جمع بزرگی از کشورهای آسیایی و حتی اروپایی و آفریقایی عرضه می ‌شوند. از این رو باید دایره تجارت برند رونیکس را در جایگاهی جهانی مورد ارزیابی داشته باشیم.اما در آن سوی ماجرا، این برند جهانی شده دارای یک کشور مشخص برای تولیدات خود نمی باشد. در واقع باید رویکرد تولید برند رونیکس را نیز جهانی در نظر بگیریم. چرا که رونیکس با این اندازه تولید انبوه در انواع عرصه های ساخت ماشین آلات و ابزارهای موتوری و دستی، محصول یک کارخانه مشخص، در یک کشور مشخص نمی باشد. این برند متعلق به یک کشور خاص نیست و محل کارخانجات آن در جمیع کشورهای آسیایی و حتی اروپایی مستقر شده است.رویکرد برند رونیکس در تولید ماشین آلات تا تجهیزات بدون حضور کارخانه مادر می باشد. در واقع اگر با رویکرد جهانی همراه باشید، باید بتوانید از توانمندی های تعریف شده دیگر کارخانجات بهره مند شوید. اقدامی که توسط برند رونیکس در تولید محصولات خود به کار بسته شده است.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 ایده تولید جهانی تا فروش جهانی محصولات رونیکس از ایران بوده است. این برند در ایران تاسیس شده است و همچنان نیز از طریق نهادهای داخلی هدایت می‌ شود. بازار اصلی برند رونیکس نیز در داخل ایران است. اما نگاه تولیدی بهره مندی از امکانات تا قدرت مهندسی دیگر کارخانجات، در جای جای جهان بوده است. به این ترتیب برند رونیکس مجموعه بزرگی از تولیدکنندگان قطعات فنی را جمع آوری کرده است.تولیدکنندگانی که در کشورهای مختلف حضور دارند و هر یک مهارت خاص خود را در طراحی تا تولید قطعات مشخصی عرضه کرده ‌اند. از این رو باید جریان طراحی تا تولید هر محصول از برند رونیکس را با نگاهی جهانی دنبال کنیم.این ایده در مسیر خطوط تولید رونیکس چندان هم رنگ و بوی خلاقانه ندارد. تقریباً سال ها است که بسیاری از برندهای صاحب ‌نام جهانی به این نتیجه رسیده اند که باید از شرایط تولید متمرکز خارج شوند و محصولات خود را به شکل ایجاد یک شبکه به هم پیوسته از کارخانجات جهانی تولید کنند. برندهای صاحب نامی مانند اشتیل آلمان، هوندای ژاپنی ها و هیوندای کره ای ها بهترین نمونه های نام آشنا هستند. رونیکس نیز با همین ایده ساده اما جهانی اقدام به تولید تا عرضه محصولات خود دارد.در حال حاضر طیف کاملی از قطعات تولیدی محصولات برند رونیکس در کشورهای ایران، چین، آلمان، تایوان و... تولید می شوند. تمام مراحل طراحی، تولید تا مونتاژ نهایی محصولات، تحت نظارت مستقیم کارشناسان فنی برند رونیکس قرار دارد.در این بین موتور برق رونیکس یکی از مهمترین محصولات طراحی شده این برند جهانی است. موتور برق رونیکس از مونتاژ قطعات بسیاری تولید می شود و در مجموع تنوع بسیار بالایی دارد. انواع مدل های موتور برق رونیکس در یک شبکه جهانی با حضور کشورهای صنعتی تهیه شده و با مونتاژ نهایی در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شوند.

بررسی فنی انواع مدل های موتور برق رونیکس

نیاز به نیروی برق در شرایط کاملاً متنوعی احساس می‌ شود. هر کسی با هر سطحی از فعالیت های خانگی تا کارگاهی، کشاورزی، خدماتی و یا اداری به توان مشخصی از نیروی برق نیاز دارد. در این بین نوع تکفاز و یا سه فاز بودن برق تولید شده نیز دارای اهمیت است. از این رو برندهای مطرح جهانی به موازات تعریف نیازهای متنوع به برق، انواع موتور برق ها را در دامنه متنوعی از قدرت تولید می کنند.چنین تنوعی در جمع محصولات موتور برق رونیکس نیز دیده شده است. برند رونیکس با پایش سطح دستی از نیازمندی ها، قابلیت خوبی در تنوع محصولات آماده کرده است. به گونه ‌ای که می ‌توانیم تولیدات این برند ایرانی با رویکرد تولید جهانی را در دامنه وسیعی از توان داشته باشیم.البته در مقام معرفی تا آشنایی با مدل های مطرح از موتور برق رونیکس سعی داریم تا شما را از نمونه ‌های کم توان با زمینه مصرف خانگی آشنا ساخته و در هر مرحله با ارائه نمونه قدرتمندتر جنبه های حرفه ای تری از این محصول توانمند جهانی را مطرح سازیم.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 

بررسی فنی موتور برق رونیکس مدل RH-4708

هدف اصلی در طراحی جمع بزرگی از انواع موتور برق ها، قابلیت حمل و نقل ساده آنها است. اینکه بتوانیم همراه با تولید قدرت و سطح ولتاژ استانداردی توسط موتور برق، به راحتی آن را حمل و نقل نموده، راهی هر فضایی شویم. اگر با تفکر رسیدن به یک موتور برق سیار هستید که قرار است تجهیزات معمولی بدون رویکرد صنعتی را راه اندازی کند، بررسی فنی موتور برق رونیکس مدل RH-4708 را توصیه می ‌کنیم.رونیکس در اولین گام برای تولید انواع مدل های موتور برق رونیکس از یک محصول کوچک و جمع و جور با قابلیت مانور بالا در حمل و نقل آسان رونمایی کرده است. تمام ایده ها در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4708 به سمت کوچکتر شدن با وزن کمتر سوق پیدا کرده است. از این رو در تامین یک شرایط کامل حمل و نقل بسیار توانمند است.اما در نظر داشته باشید که کم حجم شدن، همراه با قابلیت مانور بالا در جابجایی ساده در نهایت نمی‌ گذارد که بتوانیم قدرت تولیدی چندان بالایی را از موتور برق خود بخواهیم. لذا خیلی نباید از موتور برق رونیکس مدل RH-4708 انتظار تامین قدرت بالایی را داشته باشید. این مدل پایه با قابلیت حمل و نقل ساده از انواع مدل های موتور برق رونیکس در قدرتی معادل با 0.3 کیلوواتی طراحی شده است.البته در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4708 برای تامین برق در ظرفیت 0.3 کیلوواتی از یک موتور بنزین سوز کوچک در حجم ۶۳ سی سی استفاده شده است. موتور در طراحی پایه تک سیلندر از نمونه های دو زمانه می باشد.تمام ایده ‌ها در طراحی این موتور همراه با درج امکانات ساده ای است. عملکرد هواخنک با تنفس طبیعی در کنار بهره ‌مندی از یک استارت دستی ما را با ارزانترین مدل در لیست قیمت موتور برق رونیکس مواجه کرده است. با این همه می توانیم به طور کامل و عاری از اعوجاج در موتور برق رونیکس مدل RH-4708 حضور برق ۲۲۰ ولت شهری را در کنار یک خط برق ۱۲ ولت AC داشته باشیم.در عملکرد موثر و مستمر این موتور برق رونیکس از یک مخزن سوخت با ظرفیت 4.2 لیتری استفاده شده است که در صورت عملکرد تحت بار بالا می تواند قابلیت کارکرد مداوم تا 6.5 ساعت را برای موتور برق رونیکس مذکور فراهم آورد.در بخش طراحی نیز برای کاهش هر چه موثرتر آلترناتور یک بالشتک و آرمیچر از جنس تمام مس در نظر گرفته شده است. حضور متریال تمام مس در ساخت بخش های الکتریکی این موتور برق رونیکس تاثیر مثبتی در کاهش حجم، تولید راندمان کاری بالا و عملکرد هر چه مطلوب تر آن دارد.از طرفی در این موتور برق شاهد بهره مندی از یک فیوز ایمنی با شرایط قطع کن حفاظتی در سطح بالایی هستیم. به این ترتیب در صورت بروز هر گونه مشکلی در سمت مصرف کننده که می تواند از یک اتصالی ساده تا تحمیل اضافه ‌بار بالا باشد، خود موتور برق قابلیت کافی در قطع کردن سیستم را دارد.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 موتور برق مذکور از یک طراحی کاملا خاص و کم حجمی بهره ‌مند است که برای حمل و نقل ساده بهترین است و می تواند طیف کاملی از نیازهای دم ‌دستی شما را مرتفع سازد. در عین حال موتور بنزینی خوش ساخت آن در یک شرایط کاملاً ایمن و حرفه ‌ای کار می کند که قادر است نهایت اطمینان را در حین انجام کار برای حضور در هر محیطی تامین نماید.

بررسی فنی موتور برق رونیکس RH-4728

عموما اصطلاح سه فاز، حضور قدرتی بالا را تداعی می‌ کند. از این رو غالب ایده ‌ها در پیاده سازی سیستم های سه فاز متکی بر تجهیزات قدرتمندی است. اما برند رونیکس در طراحی تا تولید موتور برق رونیکس مدل RH-4728 متوجه مصرف کنندگان کم توان سه فاز بوده است.موتور برق رونیکس مدل RH-4728 یک مولد سه فاز با ظرفیت خروجی 2.8 کیلوواتی است. این مولد به خوبی می تواند از پس تامین قدرت تجهیزات کم ظرفیت سه فاز مانند موتورهای کوچک صنعتی برآید. از طرفی در طراحی این موتور برق رونیکس وجه حمل و نقل آسان مورد توجه جدی بوده است. چرا که مولد مذکور را با وزنی معادل با ۳۹ کیلوگرم طراحی کرده اند که برای تبدیل شدن به یک مولد سیار بهترین شرایط را دارد.موتور برق رونیکس مدل RH-4728 با ظرفیت 2.8 کیلوواتی، یک مولد مناسب برای راه اندازی تجهیزات خانگی تا ماشین آلات سبک کارگاهی است. البته توان تعریف شده این موتور برق رونیکس برای راه اندازی کامل یک یا دو تجهیز مناسب است. لذا چندان نمی‌ توانید از این موتور برق برای اهدافی مانند تامین شرایط برق اضطراری استفاده کنید. به این ترتیب وجه ‌کاربردی موتور برق رونیکس مدل RH-4728 بیشتر در مصارف خانگی تا فضاهای فروشگاهی و خدماتی می باشد. البته در همین فضاها نیز باید متکی بر راه ‌اندازی تجهیزات کلیدی و ضروری باشید.لکن اگر بخواهید همراه با موتور برق رونیکس مدل RH-4728 راهی محیط کارگاه های صنعتی باشید، قطعاً با جمع بزرگی از تجهیزات کارگاهی مواجه هستید که همگی را می توان با ظرفیت تولید توان در 2.8 کیلووات راه اندازی کرد. اما قطعاً در استفاده همزمان تجهیزات کارگاهی حضور یک قدرت محدود 2.8 کیلوواتی پاسخگو نمی باشد.در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4728 از یک موتور تک سیلندر که عملکردی چهار زمانه دارد، استفاده شده است. این موتور در ظرفیتی معادل با ۱۹۶ سی سی طراحی شده و با الگوی هواخنک از نوع تنفس طبیعی کار می کند. در جمع تجهیزات نصب شده برای این مدل از موتور برق رونیکس یک مخزن سوخت ۱۵ لیتری پیش ‌بینی شده است که در حضور باک پر از بنزین می توانید انتظار عملکرد 8.5 ساعت کارکرد مداوم را از موتور برق رونیکس مدل مذکور داشته باشید.یکی از نکات مثبت در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4728 بهره مندی از یک سیستم هشدار دهنده کمبود سطح روغن می باشد. به این ترتیب همواره این اطمینان وجود دارد که موتور برق ما در شرایط ایده ‌آل از کار حضور دارد و در صورت رخداد حوادثی که به کمبود روغن می ‌انجامد، می توانیم خطر سوخته شدن موتور را از قبل پیش ‌بینی کرده باشیم.در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4728 در کنار تأمین خط برق سه فاز که ظرفیت تامین تکفاز را نیز دارد، از یک خط تغذیه ۱۲ ولت جریان مستقیم نیز استفاده شده است.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 

بررسی فنی موتور برق رونیکس مدل RH-4760

احتمالاً در محیط اطراف خود طیف بزرگی از تجهیزات موتوری دارید که در همگی آنها از موتورهایی تا توان دو اسب بخار گنجانده شده است. برای راه اندازی مطمئن با ضریب کارکرد راندمان مطلوب چنین تجهیزاتی باید اقدام به تامین یک خط ولتاژ با ظرفیت توان دهی 5.5 کیلووات نمایید. برای راه اندازی این تجهیزات یا باید متکی بر خط برق شهری باشید و یا اینکه از یک موتور برق رونیکس مدل RH-4760 که ظرفیت تأمین ۶ کیلووات برق را دارد استفاده کنید.موتور برق رونیکس مدل RH-4760 یک مولد استاندارد شده برای راه اندازی انواع تجهیزات خانگی و فروشگاهی است. لذا با قابلیت کاملی در تامین برق اضطراری منازل همراه است. این مدل از جمع انواع مدل های موتور برق رونیکس در وزن ایده آلی طراحی شده است و قابلیت کاملی در تامین ساعت کارکرد بالا دارد. موتور برق رونیکس مدل RH-4760 از مدل های تولید برق تکفاز می باشد که قابلیت کاملی در تولید برق ۲۲۰ ولت شهری با فرکانس ۵۰هرتز عاری از اعوجاج دارد. توان تولید شده این مدل از موتور برق رونیکس 6 کیلووات است. البته برای تامین این قدرت از یک موتور دو سیلندر با ظرفیت ۳۸۹ سی‌ سی استفاده می‌ کند.وجه برتری در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4760 بهره مندی از یک موتور چهار زمانه است. از این رو می‌ توانیم انتظار عملکردی ملایم، با تولید صدای اندک همراه با مصرف سوخت مناسب را از آن داشته باشیم.موتور دو سیلندر مذکور از ویژگی تنفس طبیعی برخوردار است و با حضور یک سیستم استارت الکتریکی راه اندازی می شود. این سیستم استارت الکتریکی نیز از جمله ویژگی ‌های مثبت در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4760 می ‌باشد. چرا که باعث خواهد شد تا این مدل در جمع نمونه ها با ویژگی استارت آسان قرار بگیرد.موتور برق رونیکس مدل RH-4760 یک نمونه تمام عیار در تولید برق تکفاز ۲۲۰ ولت شهری است. در طراحی آن خبری از حضور برق سه فاز نمی باشد. اما در تولید برق تکفاز عاری از اعوجاج بسیار توانمند است.از این رو وجه کاربردی بسیار بالایی برای ماندن در محیط های خانگی، اداری و یا خدماتی دارد. در تامین چنین کاربردهایی برای موتور برق رونیکس مدل RH-4760 سه خط تغذیه تکفاز کاملاً مجزا از هم در نظر گرفته شده است.به این ترتیب این مدل قابلیت آن را دارد که به شکل مستقل برای راه اندازی انواع تجهیزات تکفاز مورد استفاده قرار گیرد. از طرفی حضور قدرت ۶ کیلوواتی در طراحی موتور برق رونیکس مدل RH-4760 اطمینان کافی در راه اندازی همزمان چندین دستگاه را فراهم خواهد کرد.این مدل از موتور برق رونیکس برای حضور در محیط های مسکونی، خدمات شهری و فروشگاهی کاملا مناسب است و در عین حال می تواند راهی برخی از فضاهای کارگاهی شده برای راه اندازی طیف کاملی از تجهیزات سبک صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد.یکی از جنبه های مثبت برای طراحی موتور برق رونیکس در مدت مذکور حضور یک جفت چرخ در شاسی دستگاه است. با حضور این چرخ ها می توانید قابلیت جابجایی آسانی را تأمین نمایید. از این رو به راحتی قادر هستید تا موتور برق رونیکس مدل RH-4760 را در سطح کارگاه قرار داده و در صورت نیاز به آسانی آن را جابجا کنید.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 برای عملکرد موتور برق رونیکس مدل RH-4760 از یک مخزن سوخت بنزینی ۲۵ لیتری استفاده شده است که در صورت کارکرد توان کامل، قابلیت فعال نگهداشتن موتور تا 8.5 ساعت را دارد. این موتور برق با وزنی معادل با ۸۵ کیلوگرم طراحی شده است و در جمع نمونه های سنگین وزن اما با قابلیت حمل و نقل ساده قرار می گیرد.

مشخصه های تاثیرگذار در طراحی فنی موتور برق رونیکس

وقتی برندی دست به کار تولید موتور برق دارد، قطعاً می ‌داند که مصرف کنندگان این تجهیزات در شرایطی دور از شبکه برق سراسری حضور دارند و یا اینکه برای ایجاد ضریب اطمینان بالا در تامین برق دست به خرید انواع موتور برق می ‌زنند. لذا هر شرایطی و یا هر نوع کارکردی را می توان در لیست نیازها به حضور موتور برق جستجو کرد. برند رونیکس نیز الگوی طراحی مدل های خود را متکی بر تامین نیازهای سیار و سطح پایین در مصرف کنندگان خود جستجو می کند.با یک نگرش ساده بر انواع مدل های موتور برق رونیکس به خوبی متوجه هستیم که این تجهیزات قابلیت تقریباً محدودی در تامین توان برق دارند. تمام مدل ها در ظرفیت کاری کمتر از ۶کیلووات طراحی شده اند. اما تمامی مدل ها با قابلیت حمل و نقل ساده در شرایط کاملی برای سیار بودن ساخته شده اند. از این رو ظاهراً باید رویکرد مهندسی شده برند رونیکس در تولید موتور برق ها را برای تامین نیازهای سطح پایین اما سیار جستجو کنیم.عموم فعالیت ‌های کشاورزی، حضور در سالن های بزرگ کارگاهی، معادن، انبارهای روباز، راه سازی و تأمین پمپ سیار در زمان های بحرانی از جمله کاربردهای سیار هستند که با حضور یک موتور برق رونیکس به خوبی تامین خواهند شد.البته در سوی دیگر ماجرا برای ماندن در فضاهای خانگی تا فروشگاهی و یا اداری نیز می‌ توانیم به طور کامل بر توانمندی ‌های انواع مدل های موتور برق رونیکس اعتماد کنیم. به هر صورت فضاهای خانگی تا اداری از حضور تجهیزات کم توان و تکفاز بهره ‌مند هستند.یقینا انواع موتور برق رونیکس قابلیت بالایی در تامین نیاز چنین فضاهایی دارند. لذا عمده ایده ها برای خرید و فروش موتور برق رونیکس به جهت تامین نیازهای خانگی و اداری است. نیازهایی که بیشتر رنگ و بوی تامین برق اضطراری را به خود گرفته است. با این همه برخی از مشخصه های بارز و قابل توجه در طراحی انواع مدل های موتور برق رونیکس به قرار زیر هستند.◄   عموما انواع موتور برق ها را در شرایط کارکرد تخصصی طراحی می ‌کنند. قابلیت توان دهی مشخص با شرایط تامین برق تک فاز و یا سه فاز هر موتور برق را برای حضور در مصارف خانگی تا صنعتی دسته بندی خواهد کرد. اما برخی از مدل های طراحی شده در جمع محصولات موتور برق رونیکس مانند مدل RH-4728 از قابلیت بالایی برای حضور قدرتمند در مصارف خانگی و صنعتی برخوردار است. این موتور برق رونیکس قدرت انعطاف بالایی در پذیرش انواع وظایف در تامین قدرت برق دارد. از این رو شاهد استقبال تقریباً مناسبی در امر فروش موتور برق مذکور هستیم.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 ◄   برندهای جهانی در تولید موتور برق های خود رویکرد تقریباً یکسانی در عرضه تا نصب موتورهای بنزینی دارند. غالباً یک الگوی مشخص از طراحی موتور بنزینی با ایده های دو و یا چهار زمانه برای تولید آنها در نظر گرفته می‌ شود. اما رویکرد برند رونیکس در عرضه محصولات موتور برق اندکی خلاقانه تر است. چرا که در برخی از مدل ها مانند RH-4708 از یک موتور دو زمانه با طراحی کم حجم استفاده کرده است و در عین حال برای طراحی برخی دیگر از مدل ها مانند RH-4728 حضور موتورهای چهار زمانه را ترجیح داده است. همان طور که می دانید از موتورهای دو زمانه تا مدل های چهار زمانه ایده های طراحی بسیار متفاوت است و سطح حرفه ‌ای از کار تفاوت فاحشی پیدا می ‌کند. موتورهای دو زمانه به هیچ حالت جنبه ‌های حرفه ‌ای طراحی در قیاس با مدل های چهار زمانه را ندارند. اما وقتی پای قیمت در میان باشد، حضور موتورهای دو زمانه برگ برنده ای است. از این رو تاثیر قیمت موتور برق رونیکس در مدل ‌هایی مانند RH-4708 بسیار مشهود است. هر چند لیست قیمت موتور برق رونیکس به طور کلی به نسبت از دیگر رقبا فضای رقابتی تری را تجربه می کند و گاها شرایط کاملاً اقتصادی تری دارد. با این وجود حضور برخی از ایده ها در استفاده از موتورهای دو زمانه تاثیر قابل توجهی در قیمت موتور برق رونیکس گذاشته است.◄   وجه طراحی با رویکرد ایمنی در انواع مدل های موتور برق رونیکس نیز کاملا حرفه ‌ای پیش ‌بینی شده است. برای این منظور در طراحی موتور برق رونیکس از یک سیستم سوئیچ قطع برق اتوماتیک استفاده شده است. در این سیستم قرار است از موتور برق، خصوصا آلترناتور آن در مقابل اضافه جریان های ناگهانی سیستم محافظت به عمل آید. تامین برق تجهیزات سبک خانگی تا کارگاهی می‌ تواند همراه چالش ‌های جدی باشد. مثلاً اگر یک اتصالی در شرایط تامین برق رخ دهد، بار ناشی از این اتصالی متوجه بخش مولد که محل موتور برق رونیکس است خواهد شد. در این حالت اگر از یک پیش ‌بینی حرفه ‌ای در مواجه شدن با چنین بارهایی برخوردار نباشیم، قطعاً با دردسرهای بزرگی مواجه هستیم. البته در طراحی برند رونیکس برای این منظور ایده های مناسبی در نظر گرفته شده است. لذا در تامین امنیت کافی انواع مدل های موتور برق رونیکس شاهد بهره مندی از سوئیچ قطع خودکار برق هستیم که با پایش دائمی سیستم هر گونه اضافه جریان غیر متعارف را شناسایی کرده تا در صورت نیاز با قطع جریان برق باعث ایجاد شرایط امن کاری در کل سیستم باشد.◄   در بخش موتوری نیز شاهد جنبه ‌های مثبتی از طراحی انواع مدل های موتور برق رونیکس هستیم. موتورهای دو زمانه و یا چهار زمانه گنجانده شده در این موتور برق ها طراحی تخصصی به جهت نصب در چنین تجهیزاتی را دارند و در عین حال با مصرف سوخت اندک در تولید صدای مطلوبی کار می ‌کنند. عموم مدل ها در طراحی موتور برق رونیکس کارکردی ملایم دارند. البته در مدل RH-4728 که از موتور چهار زمانه بهره مند می باشد می ‌توانیم عملکرد مطلوب تری را شاهد باشیم. در این بین مصرف سوخت مناسبی در این موتورها پیش ‌بینی شده است. یک موتور برق رونیکس قابلیت کارکردی فراتر از ۱۰ساعت با نصف ظرفیت توان را دارد که برای عملکرد نهایی هر نوع مولد ژنراتور سیار برق کافی است.◄   موتورهای بنزینی در هر ظرفیت و یا هر جایگاهی که باشند، باید از روغن به جهت روانکاری بخش های مکانیکی در حال حرکت خود استفاده کنند. حضور مناسب روغن چه از لحاظ کیفی و یا کمی ضامن سلامت و کارکرد طولانی مدت موتورهای بنزینی است. این موضوع در عملکرد موتورهای گنجانده شده در موتور برق رونیکس نیز دیده می شود. در عین حال به جهت تامین امنیت کاری بالا در این موتور برق ها از یک گیج هشدار دهنده کاهش سطح روغن استفاده شده است. این سیستم قادر است تا در امنیت کافی پایش مناسبی از حضور روغن در مخزن موتور برق رونیکس داشته باشد تا در صورت کاهش سطح روغن بتواند دستورات کلیدی جهت اخطارهای لازم را صادر نماید.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 ◄   یکی از بخش‌ های کلیدی در طراحی هر یک از موتور برق ها، قسمت آلترناتور آن می باشد. بخشی که وظیفه تامین نیروی برق را بر عهده دارد. در واقع تمام هدف از طراحی موتور برق رسیدن به همین بخش تولید توان الکتریکی است. هر چه طراحی آلترناتور دقیق تر و با حساسیت بالاتری باشد، قطعاً به تولید برق با کیفیت تری دست پیدا می‌ کنیم. در این بین حجم و ابعاد آلترناتور نیز جنبه های کلیدی در طراحی موتور برق ها دارد. وقتی قصد طراحی یک موتور برق قدرتمند با شرایط نصب ثابت را داریم، یقیناً چندان حساسیتی در کاهش وزن و یا حجم آلترناتور را احساس نمی کنیم. اما در طراحی مدل های سبک وزن و کم حجم با قابلیت حمل و نقل و ساده مانند آنچه در ایده های به کار رفته برای طراحی انواع موتور برق رونیکس شاهد هستیم، نیازمند به طراحی آلترناتورهای قدرتمند اما کم حجم و سبک وزنی داریم. برای این منظور در بخش طراحی آلترناتور انواع موتور برق رونیکس از سیم پیچ های تمام مس استفاده شده است. وقتی بالشتک ها و آرمیچر تولید برق را از سیم پیچ های تمام مس انتخاب می ‌کنیم، راندمان تولید برق را افزایش خواهیم داد. چرا که مس بهترین فلز در ساخت تجهیزات الکتریکی است. از این رو می‌ توان با صرف وزن کمتر از مس در حجم کمتری از فضا قدرت مورد نظر را به دست آورد. این بهترین ایده در طراحی انواع موتور برق های سیار می باشد.◄   تمام نیازها در تامین برق اضطراری تنها برای راه اندازی تجهیزات جریان AC نمی باشد. طیف کاملی از تجهیزات هستند که با حضور موتور برق جریان ثابت DC کار می کنند. مانند تجهیزات خودرویی که نیاز به حضور ولتاژ جریان ثابت DC با سطح ولتاژ ۱۲ولت دارند. موضوع تامین برق جریان ثابت در تمامی مدل های طراحی شده برای موتور برق رونیکس به طور کامل پیش ‌بینی شده است. این مدل ‌ها قابلیت کاملی در تامین سطح ولتاژ DC با مقدار ۱۲ولت کاملاً ثابت را دارند. از این رو می توانید در حضور یک موتور برق سیار از مدل های رونیکس به راحتی هر تجهیزی از قطعات الکتریکی خودروها را راه اندازی کنید.◄   یکی از معیارهای کلیدی در تحلیل فنی و قدرت کارایی هر مدل از موتور برق، این است که ماشین مورد نظر چه اندازه تولید صدا دارد و یا اینکه در حین کار چه مقدار با لرزش همراه است. تولید صدا بخش غیر قابل حذف شدن از عملکرد هر موتور بنزینی است و در عین حال قدرت بالای موتورهای بنزینی در کار باعث تولید لرزش‌ های عمیق نیز می باشد. اگر چه تولید صدا و یا لرزش در لیست ویژگی های ذاتی هر مدل از موتور برق است، اما می ‌شود آن را تحت کنترل داشت. کافی است در طراحی موتورها از ایده های مهندسی شده تری مانند نصب ضربه گیرهای بهتر با قاعده طراحی مطلوب تر استفاده کرد تا قدرت لرزشی و حتی تولید صدا را میرا نمود. انواع مدل های موتور برق رونیکس در میرا نمودن صدای تولید شده موتور بنزینی در کنار کاهش چشمگیر در مقدار لرزش بدنه کاملا موفق هستند. حضور ضربه گیرهایی که کاملاً مهندسی شده طراحی شده اند، در میان بخش های اتصالات موتور به شاسی دستگاه در کاهش ضربه های ناشی از کار دستگاه تاثیرگذار است.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
◄   در بطن عملکرد هر مدل از موتور برق شاهد کارکرد قدرتمند موتورهای بنزینی هستیم. موتورهای بنزینی در رسیدن به حداکثر قدرت، سرعت بالایی دارند و می ‌توانند با گردش شفت قدرتمندی همراه شوند. مهمترین ویژگی در طراحی عموم تجهیزات موتوری که در آنها از موتورهای بنزینی استفاده شده است، حضور یک شاسی مستحکم است که بتواند قدرت بالای موتورهای بنزینی را مهار کند. موضوعی که در طراحی انواع مدل های موتور برق رونیکس به شکل کاملا ایده آل پیش‌ بینی شده است.در طراحی تمامی مدل ها از موتور برق رونیکس شاهد حضور یک شاسی کاملا مستحکم هستیم که از قطعات فلزی در اتصالات فولادین و جوش خورده تنظیم شده اند. این شاسی برای پذیرش کامل قدرت ‌های موتوری در کارکرد درازمدت کافی است. لذا می ‌توانیم قاعده استحکام در طراحی انواع مدل های موتور برق رونیکس را به طور کلی رضایت بخش در نظر بگیریم.◄   تولید برق با هر سطحی از ولتاژ و یا هر توان مصرفی با چالش ‌های بزرگی همراه است. خطر ایجاد اتصال کوتاه، برق گرفتگی و یا اضافه بار در تمام سیستم های الکتریکی احساس می ‌شود. در کار با مولدهایی مانند موتور برق ها نیز نمی توانیم از حضور این خطرات غافل شویم.به هر صورت خروجی هر موتور برقی یک خط ولتاژ تکفاز و یا سه فاز است که به خودی خود می تواند مستعد بروز انواع خطرات باشد. لذا مولدهای کوچک هم باید از حضور سیستم های ایمن مناسب بهره ‌مند باشند. نکته ‌ای که در طراحی انواع مدل های موتور برق رونیکس در حضور یک فیوز ایمنی به طور کامل پیش ‌بینی شده است.

کاربردهای موتور برق رونیکس

اصولا ایده اصلی در تهیه کردن انواع موتور برق، نبود شرایط لازم در تامین برق از طریق شبکه سراسری می باشد. این موضوع می تواند جنبه های متفاوتی داشته باشد. مثلا ممکن است در یک منطقه مسکونی دور افتاده مانند یک روستای دوردست باشید و بخواهید از تجهیزات برقی استفاده کنید.شاید هم بخواهید امکانات کارگاهی را با حضور چنین توان های سیاری بر طرف سازید. هر ایده ای می تواند در زمینه کاربرد موتور برق ها مطرح باشد. اما به طور کلی می توان فضاهای کاربردی در استفاده از انواع موتور برق را به موارد زیر دسته بندی نمود.1-    تامین مصارف خانگی و یا اداری در محیط های دور از دسترس شبکه برق سراسری2-    تامین مصارف خانگی و یا اداری و حتی خدماتی در شرایط تکمیلی سیستم برق اضطراری3-    راه اندازی تجهیزات سیار صنعتی مانند انواع دستگاه های جوش، برش و... .4-    فعالیت در کارگاه های ساختمانی که هنوز مجوز استفاده از برق شهری را دریافت نکرده ‌اند.5-    فعالیت های کشاورزی اعم از راه اندازی موتور پمپ آب ها و دیگر ملزومات برقی در زمین های زراعی6-    برنامه های مسافرتی که همراه با حضور تجهیزات الکتریکی گاهاً شخصی می باشد.7-    تامین برق کارگاه های صنعتی و یا حضور در کارگاه های راه سازی که به شکل سیار دایر هستند.8-    بیمارستان ها، دیتا سنترها، مراکز مهم امنیتی، بانک ها، سرورها و... با هدف ایجاد ضریب بالا در تامین برق9-    و... .
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 همان طور که می بینید می توان طیف بسیار بزرگی از نیازها به تامین برق اضطراری را لیست کرد. نیازهایی که هر کدام شرایط و ویژگی ‌های خاص به خود را طلب می ‌کنند. کمتر برند جهانی است که بتواند قابلیت تولید موتور برق با هدف تامین تمامی این نیازها را داشته باشد. غالبا موتور برق ها با نگاه تخصصی در مسیر طراحی تا تولید قرار می ‌گیرند. نگاهی که در جمع محصولات موتور برق رونیکس نیز حضور دارد.در این باره برند رونیکس سعی دارد تا محصولات خود را برای مصارف سطح پایین، سیار و البته خانگی، فروشگاهی و اداری تهیه نماید. مدل های مطرح شده در طرح انواع موتور برق رونیکس کمتر با وجه استفاده های صنعتی همراه هستند.به غیر از مدل RH-4728 که با قابلیت تامین برق سه فاز طراحی شده است، چندان نمی ‌توانید از دیگر مدل ها انتظارات سطح بالایی برای حضور در فضاهای صنعتی داشته باشید. اما این مدل ها با رویکردی حرفه ای می توانند در فضاهای مسکونی و اداری چه با هدف تأمین برق و یا حضور با وظایفی همچون برق اضطراری مورد استفاده قرار بگیرند.لذا عمده جنبه ‌های کاربردی برای انواع مدل های موتور برق رونیکس را می‌ توان در مصارف خانگی، ویلاها، ساختمان ‌های مسکونی، بیمارستان ‌های کوچک، مراکز درمان سیار، بانک ‌ها، دیتا سنترها، سرورها، کارگاه ‌های کوچک، مراکز امداد و نجات، فعالیت ‌های زراعی و هر گونه نیاز سیار به تامین برق نام برد.

چگونه موتور برق مناسبی را انتخاب کنیم؟

در بند قبلی تشریح کاملی بر انواع ایده ها در استفاده از انواع موتور برق ها را مطرح کردیم و در امتداد آن موضوع مصارف کلیدی از مدل های طراحی شده در موتور برق رونیکس را پیش کشیدیم. حالا نکته کلیدی در این است که چگونه می توانیم از میان مدل های مختلف که ظرفیت های کاری متفاوتی دارند، به یک انتخاب مناسب دست پیدا کنیم؟به هر صورت هر کسی که اقدام به تهیه موتور برق دارد، در تکاپوی تامین یک نیاز خاص است که مایل است تا با خرید موتور برق به هر ترتیبی نیاز خود را مرتفع سازد. اما نیازها در تامین برق کاملاً متفاوت هستند.از یک نیاز خانگی تا حضور در فضاهای درمانی و شاید مراکز خدماتی مانند بانک و بهره مندی از توان موتور برق ها در فضاهای صنعتی جنبه ‌های کاملاً متفاوتی از کار را نشان می دهند. در این بین وقتی موفق هستید که بتوانید با رویکرد درستی اقدام به انتخاب یک مدل موتور برق مناسب نمایید.حتی در میان جمع تقریباً محدود از مدل های معرفی شده موتور برق رونیکس نیز باید هوشمندانه رفتار کنید و با ملاک قرار دادن نیازی که دارید، مدل مناسب با اهداف خود را انتخاب کرده، خریداری کنید. لذا همراه با نکات کلیدی که در ادامه مطرح خواهیم کرد باشید تا به این ترتیب راحت تر و البته مطمئن تر بتوانید موتور برق رونیکس مورد نظر خود را خریداری کنید.اولین قدم تاثیرگذار در خرید موتور برق مناسب، داشتن یک برآورد کلی از مقدار نیازی است که دارید. خیلی ها با هدف تامین برق در مناطق دور افتاده و یا حضور در فضای برق اضطراری اقدام به خرید موتور برق می کنند.بدون آنکه نگرش کلیدی در میزان نیاز خود داشته باشند. در این حالت عموماً با کاهش قدرت تولیدی موتور برق دست و پنجه نرم می کنند. چرا که از همان ابتدا تحت تاثیر قیمت بالای مدل ‌های قدرتمندتر به سمت خرید نمونه ‌های کم توان تر از آنچه نیاز دارند، سوق پیدا کرده‌ اند. یک الگوی ساده در تحلیل میزان نیازی که دارید، لیست برداشتن از تمام تجهیزاتی است که قرار است با قدرت تولید شده موتور برق شما کار کند.به این ترتیب به یک رویکرد عینی از سطح نیاز خود دست پیدا می کنید. البته در این لیست برداشتن، لازم است تا آینده ‌نگر نیز باشید. هیچ تضمینی وجود ندارد که در سال ‌های آینده قرار است تنها با همین تجهیزات الکتریکی ای که لیست بر داشته ‌اید، بمانید.ممکن است برخی تجهیزات بر این لیست اضافه شوند و یا تجهیزات قدیمی با مدل ‌های جدیدتر اما قدرتمندتری جابجا شوند. لذا بهتر است همواره در حدود ۱۰درصد به مقدار برآورد کلی خود از سطح نیازی که دارید اضافه کنید. به این ترتیب این احتمال را پیش ‌بینی کرده ‌اید که در صورت اضافه شدن به تجهیزات در آینده ای نزدیک و حتی دور، سطح توان کافی آن در خرید موتور برق رونیکس و یا هر مدل دیگری را دارید
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 -    در گام بعدی بعد از آنکه توانستید لیست کاملی از تجهیزات مصرفی خود را تهیه کنید، راحت ‌تر می ‌توانید به مقدار توان مورد نیاز خود دست پیدا کنید. کافی است توان مصرفی هر یک از تجهیزات را با هم جمع بزنید و به یک مقدار کلی دست پیدا کنید. البته برای پیدا کردن توان مصرفی هر یک از تجهیزات چندان ماجرای دشواری پیش روی شما نمی باشد. فقط کافی است به کاتالوگ تجهیزات و یا برچسب های نوشته شده بر بدنه آنها رجوع کنید. اگر تجهیز شما فاقد اطلاعات مفیدی است، بهتر است با یک جستجوی ساده اینترنتی و قیاس آن با مدل‌ های مشابه، به یک مقدار سرانگشتی از وات مصرفی دست پیدا کنید.حالا می‌ توانید با جمع زدن توان مصرفی تمام این تجهیزات به الگوی مناسبی در تعیین مقدار وات مصرفی خود برسید. اما هنوز لازم است تا چند نکته را جدی بگیرید. اول آنکه قطعاً تمام تجهیزات شما قرار نیست که به شکل همزمان راه اندازی شوند. پس اعمال یک ضریب همزمانی به مجموعه وات مصرفی امری ضروری است. البته پیدا کردن ضریب همزمانی خود نیز ماجرای ساده ‌ای نیست. نیاز به یک الگوی حساب ‌شده دارد.اگر فکر می‌ کنید که حساسیت بالایی در کار شما حاکم است و چندان مهارتی در پیدا کردن درست ضریب همزمانی ندارید و در عین حال می خواهید به قدرت مناسبی از موتور برق رونیکس و یا هر برند دیگری دست پیدا کنید، بهتر است تا با مشاوره های یک فرد آگاه توصیه های لازم را جویا شوید. ضریب همزمانی می ‌تواند از مقدار 0.5 در مصارف خانگی تا نزدیک به یک در فضاهای خاص مانند پشتیبانی سرورها متغیر باشد.البته در الگوی انتخاب از میان انواع مدل های موتور برق رونیکس ظاهراً با چندان چالشی مواجه نباشید. چرا که این مدل ها در شرایط محدود با طراحی نزدیک به هم قرار دارند و غالباً هم با هدف کار در شرایط معمولی مورد استفاده قرار می ‌گیرند.-    در ادامه پس از یافتن وات مصرفی با اعمال ضریب همزمانی لازم است تا مقدار به دست آمده را به حدود ۱۰الی ۱۵درصد افزایش بدهید. این افزایش جدا از بحث آینده‌ نگری و یا اعمال ضریب همزمانی است و ماهیت آن با توجه به همان دستگاه هایی است که در حال فعالیت الکتریکی هستند. این دستگاه ها در صورت سالم ماندن به ازای هر سال کارکرد، مستهلک می شوند. در نتیجه به مصرف برق بالاتری سوق پیدا می ‌کنند. اعمال افزایش به مقدار عدد از وات مصرفی با در نظر داشتن ضریب استهلاک تجهیزات الکتریکی در نظر گرفته شده است.-    حالا که تمام این ماجراها را طی کرده اید، در نهایت به یک عدد مشخص دست پیدا خواهید کرد. قطعاً این عدد در اندازه های استاندارد برای تولید موتور برق ها نمی باشد. لذا باید موتور برق انتخابی شما دارای شرایط تامین قدرت برابر و یا بالاتر از مقدار توان به دست آمده باشد.

نحوه استفاده از موتور برق رونیکس

¨     در استفاده از عموم موتور برق های سه فاز و حتی مدل های تکفاز، توجه به توان راکتیو اهمیت بالایی دارد. توان راکتیو بخشی از بار الکتریکی در شبکه مصرف ‌کنندگان است که ماهیتی فیزیکی ندارد.اما می ‌تواند به عنوان بار اضافی در سیستم حضور داشته باشد. در محاسبات توان، حضور توان راکتیو به عنوان قدرت محرک سیستم معرفی نمی ‌شود؛ اما برای فعال سازی تجهیزات ملزم به تامین آن هستیم. مگر آنکه با نصب خازن در ظرفیت مناسب اقدام به اصلاح ضریب توان نموده تا به این ترتیب بخش توان راکتیو را بی ‌تأثیر گذاریم. در این حالت بخش بزرگی از بار را از دوش موتور برق برداشته ‌ایم.در هنگام نصب موتور برق رونیکس بهتر است رویکرد مطلوبی از مقدار توان راکتیو حاضر در شبکه داشته باشید. اگر این مقدار از حدی فراتر باشد، به گونه‌ ای که عملاً بار مضاعفی بر موتور برق رونیکس وارد شود، لازم است تا به نصب یک خازن در موازات شبکه برق تحت تغذیه موتور برق اقدام کنید.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
¨     در راه اندازی موتور برق رونیکس بهتر است از راه اندازهای نرم قبل از ورود به بار اصلی استفاده کنید. اگر موتور برق را به شکل مستقیم در مسیر راه اندازی انواع الکتروموتورها قرار دهید، قطعاً تحت تاثیر جریان بالای راه اندازی موتورهای الکتریکی، احتمال آسیب در آنها زیاد است.در این صورت بهتر است با نصب یک راه انداز نرم، شرایط تحت کنترل شده تری را برای فعالیت الکتروموتورها اعمال کنیم. با حضور راه اندازهای نرم جریان کشی قابل توجهی توسط موتورهای الکتریکی صورت نمی گیرد. به این ترتیب بخش بزرگی از بار جریانی را از دوش موتور برق رونیکس و هر مدل دیگری برداشته اید.¨     توان تعریف شده برای هر یک از مدل های طراحی شده موتور برق رونیکس، مقدار نامی در حداکثر توان آن می باشد. اگر چه موتور برق مذکور قابلیت کاملی در تامین این قدرت دارد؛ اما بهتر است در عمل هرگز اجازه ندهید که قدرت بار مصرفی در ابعاد حداکثر بار نامی موتور برق رونیکس باشد.اگر مجبور به این کار هستید و قرار است از حداکثر قدرت نامی موتور برق استفاده کنید، توصیه اکید می شود که با حداکثر جریان نامی به مدت طولانی کار نکنید. به این ترتیب می توانید از عملکرد قدرتمند انواع موتور برق رونیکس برای مدت طولانی تری بهره مند باشید.¨     در حفظ و نگهداری از هر مدل موتور برق رونیکس که در اختیار دارید، کوشا باشید. موتور برق ها در دسته ماشین آلات پر تجهیز و کلیدی هستند. این ماشین در هر لحظه از کار قابلیت تولید توان مصرفی بالایی را دارد. لذا تمام بخش های آن درگیر یک جریان فرسایش دائمی هستند. از این رو به عنوان یک فرد هوشمند باید در اصول نگهداری تا تعمیرات به موقع از آن کوشا باشید.¨     در کار کردن با موتورهایی که قرار است تحت شرایط دور متغیر باشند، نهایت دقت و محاسبات فنی لازم را اعمال کنید. قاعدتا مجبور هستید که از انواع درایوها در راه اندازی موتورهای دور متغیر بهره مند باشید.از این رو توجه اکید می شود که در هماهنگی میان درایوهای موتور برق رونیکس محاسبات لازم را انجام داده باشید تا مقدمات آسیب رساندن به هر دو سمت از موتور برق تا درایو را فراهم نکنید.

برخی نکات کلیدی در نصب و کارکرد انواع موتور برق رونیکس

□       لازم است تا یک برآورد مناسب از نوع بار و شرایط تامین قدرت آن داشته باشید. محاسبه گشتاور مکانیکی مورد نیاز برای تامین قدرت در حرکت مصرف‌ کنندگان موتوری بخش کلیدی از کار است. لازم است تا موتور برق رونیکس انتخابی شما قابلیت تامین گشتاور مکانیکی کافی برای راه اندازی بخش های دوار متصل به شفت آن را داشته باشد.□       محل نصب موتور برق رونیکس باید در مکانی با سطح تهویه کافی باشد. موتورهای بنزینی علاوه بر تولید گرمای بالا اقدام به تولید گازهای مونوکسید کربن نیز می کنند. در صورت کار کردن در فضایی که فاقد تهویه مناسبی است، عملا خطر بد کار کردن موتور ماهیت دستگاه را تهدید می کند. لذا در محل استقرار موتور برق رونیکس حساسیت کافی داشته باشید تا شرایط تهویه برای خروج گازهای حاصل از احتراق فراهم باشد.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 □       اگر با موتور برق رونیکس قرار است تجهیزات مکانیکی مانند انواع الکتروموتورها را راه اندازی کنید، لازم است تا از روان بودن تمام بخش‌ های مکانیکی متحرک آن اطمینان کافی داشته باشید. اگر موتورهای الکتریکی و دیگر بخش های مکانیکی متصل شده به آنها از سطح روان پذیری کافی برخوردار نباشند، حضور اصطکاک بالای میان قطعات باعث جریان کشی است که عملاً باعث ایجاد بار مضاعف بر عملکرد موتور برق رونیکس خواهد شد.□       می توانید با نصب موتور برق رونیکس به شکل موازی با شبکه برق سراسری از امکان تامین برق اضطراری توسط این تجهیز بهره مند باشید. در نظر داشته باشید که می توانید در ساعات اوج بار مصرفی که فشار بالایی بر شبکه وارد است و می تواند تبعات منفی در راه اندازی تجهیزات دوار شما داشته باشد، بهتر است از قابلیت موتور برق رونیکس نصب شده خود استفاده کنید.□       راه اندازی تا تامین نیازهای جاری موتور برق رونیکس را طبق دستورالعمل های درج شده در دفترچه راهنمای محصول به انجام رسانید. برند رونیکس از شبکه توزیع قطعات خوبی در سطح کشور برخوردار است. لذا لزومی ندارد تا در هنگام خرابی قطعات در موتور برق رونیکس اقدام به تعویض آن با نمونه های مشابه اما غیر اصلی نمایید.فروش موتور برق رونیکس در حال حاضر به یکی از وزنه های بازارهای داخلی تبدیل شده است. حضور شبکه توزیع قدرتمند، پشتیبانی دفتر ایرانی در مقام مجری اجرایی این برند جهانی و همچنین سطح کیفی بالای محصول همراه با جایگاه مناسب در قیمت موتور برق رونیکس در تامین این شرایط بسیار تاثیرگذار بوده اند.عموم کسانی که قصد خرید و فروش موتور برق رونیکس را دارند، توانمندی مناسب این محصول را ملاک اصلی خود قرار داده اند. اما قطعاً در این انتخاب نیم نگاهی هم بر جایگاه قیمت موتور برق رونیکس دارند.قطعا نمی توانیم موتور برق رونیکس را به عنوان بهترین بازار معرفی کنیم. در این بازار رقبای بسیار سرسخت از برندهای صاحب نام جهانی هستند کسانی که قابلیت ‌های بسیار بالاتری از موتور برق رونیکس خواهند داشت.هر چند رونیکس در طراحی محصولات خود توانسته است تا در گوی رقابت های جهانی باقی بماند؛ اما در نهایت این شرایط مناسب قیمتی است که دست فروش موتور برق رونیکس را در جایگاه مناسبی از این بازار کاملاً متلاطم بالا نگه داشته است. به هر صورت با تمام این تفاصیل انواع موتور برق رونیکس در دسته محصولات متوسط بازار هستند که می ‌توانند به طور کامل و البته مطمئن نیازهای شما را تامین نمایند.
موتور برق بنزینی رونیکس (Ronix)
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5