خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

موتور برق یک ماشین استراتژیک است. ماشینی که برای راه انداختن دیگر ابزارها و ادوات ماشینی شده طراحی شده است. در این ایام که از وسایل شخصی تا پیچیده ترین فعالیت های صنعتی، ساختمان سازی و کشاورزی نیاز به استفاده از انواع تجهیزات و ماشین آلات برقی است، حضور برق با سطح ولتاژ مطمئن که توانایی راه اندازی این حجم از ماشین آلات را داشته باشد، موضوع چالش برانگیزی است.   قطعاً تا هنگامی که به هر دلیلی و روشی از خط برق شبکه سراسری برخوردار هستید و در این بین هرگز با مشکلاتی مانند قطعی برق دست و پنجه نرم نمی کنید، مطمئناً چندان توجهی به حضور انواع موتور برق ندارید. مگر آنکه قصد راه ‌اندازی نهادهای حساس مانند مراکز درمانی و نهادهای امنیتی و... را داشته باشید که قطعاً چالش تامین برق اضطراری یک ماجرای همیشگی است.   اما اگر به هر دلیلی نسبت به حضور برق شبکه سراسری با مشکل مواجه هستید، شما نیاز به یک موتور برق خوش ساخت و مطمئن دارید. انواع موتور برق بنزینی فیرمن از آن دست محصولات متداول در سطح بازارهای داخلی است که کاملاً مطمئن و تاثیرگذار می توانند نیاز گسترده شما به تامین برق با هر شکل و حالتی را برآورده نمایند.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

  هر دستگاه موتور برق، ساختار تقریباً یکسانی دارد. دستگاهی که قرار است قدرت و سطح ولتاژ استانداردی از جریان الکتریسیته را تحت تاثیر عملکرد موتورهای احتراق داخلی از نوع بنزینی و یا دیزلی تامین نماید. در این دستگاه یک موتور تک سیلندر و یا دو سیلندر احتراق داخلی را در کنار یک آلترناتور تولید کننده جریان الکتریسیته قرار می دهند. کارکرد موتور باعث حرکت بخش دوار آلترناتور شده که در نهایت به تولید برق خواهد انجامید.   در این میان بخش بزرگی از تجهیزات نصب شده بر هر موتور برق مربوط به تنظیم سطح ولتاژ، تبدیل سطح ولتاژ و در نهایت رسیدن به یک یا چند سطح ولتاژ استاندارد با مقدار ثابت است. الزاما هر موتور برقی که در هر برندی ساخته شده است، باید به ترتیبی این بخش های فنی و الکتریکی را داشته باشد. حالا مهم این است که موتور برق مذکور تا چه اندازه در تامین یک خط برق با سطح ولتاژ استاندارد و بدون اعوجاج توانمند است و در عین حال برای ساختن آن از چه سطح کیفی قطعاتی استفاده شده است.   قطعا هر اندازه نگاه کمپانی سازنده، نگاهی مطمئن ‌تر، استانداردسازی شده تر و حرفه ای تر باشد، محصولی که تولید می کند، بهتر و موثرتر می تواند برق مورد نیاز ما را برای مدت ها فراهم کند. اینجاست که توجه به محصول کمپانی های ریشه دار مانند انواع موتور برق بنزینی فیرمن مورد توجه اهل فن قرار می‌ گیرد.فیرمن از کمپانی های ریشه دار با مهارت بالا در تولید ماشین آلات موتوری شده که حساسیت های قابل توجهی در مونتاژ هر چه استانداردتر از محصولات دارد، شناخته می ‌شود.  

موتور برق بنزینی فیرمن ساخت کجاست؟

انواع مدل های موتور برق فیرمن محصولات خوش ساخت از کمپانی مطرح با رویکرد جهانی فیرمن (Firman) هستند. کمپانی فیرمن یک کمپانی شناخته شده است که تمرکز خود را در زمینه طراحی تا تولید انواع موتور برق متمرکز کرده است. این کمپانی خود زیر مجموعه شرکت بزرگ و خوشه ای Sumec می باشد. Sumec یک نام بزرگ تجاری است که از سال ۱۹۷۸ تاسیس شده و در این مدت برای انواع زمینه های فنی و مهندسی، خدماتی، بازرگانی، سرمایه ‌گذاری و... فعالیت گسترده ‌ای دارد. کمپانی فیرمن یکی از مهمترین شاخه های صنعتی زیر مجموعه نام تجاری Sumec است که در طول ۱۷ سال اخیر بیش از ۱۰ میلیون موتور برق در انواع گوناگون را تولید کرده است.   نزدیک به یک دهه است که برند فیرمن طی عقد قراردادی تجاری شده با برند تجاری و بسیار مطرح Kohler محصولات این کمپانی را تولید می‌ کند. در حال حاضر زمینه ‌های تخصصی بسیار عمیق میان این دو نام بزرگ تجاری در عرصه های بین المللی رقم خورده است. کمپانی فیرمن دارای 4 سایت کارخانه ای بزرگ با ظرفیت تولید ۳۰۰۰ موتور برق در روز است. کمپانی فیرمن در طراحی تا تولید تمام بخش‌ های فنی و قطعات به کار رفته در موتور برق هایش خودکفا است. به طوری که صددرصد تولید هر یک از انواع مدل های موتور برق فیرمن در داخل کارخانجات خود کمپانی فیرمن تولید می ‌شود.   از طرفی کمپانی فیرمن از یک بخش R&D بسیار قدرتمند در حضور مهندسین طراحی با سطح مهارت بالا بهره مند است. تا جایی که همه ساله در تلاش مستمر سعی در ارتقاء جایگاه کیفی محصولات خود چه از لحاظ راندمان کاری، تولید ولتاژ بدون اعوجاج تا کیفیت بالاتر قطعات و تولید صدای کم و همچنین مصرف سوخت مناسب دارد. در این کمپانی هر مدل موتور برق بنزینی فیرمن جدیدی که طراحی می شود، در یک پروسه طولانی آزمون، همراه با انواع تست های تخصصی به مدت ۵00 ساعت تحت آزمایش دائمی قرار می گیرد. شرکت فیرمن در این آزمایش ها حتی پا را فراتر گذاشته، با شبیه ‌سازی فصل سرما و گرما در اتاقک های مخصوص تست انواع موتور برق سعی در تحلیل هر چه بهتر محصولات تولید شده دارد.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

  در این آزمایشات، هر مدل از انواع موتور برق بنزینی فیرمن باید بتواند تحمل سرمای یخبندان زمستان تا گرمای سوزان تابستان را آن هم با شبیه ‌سازی سخت ‌ترین شرایط آب و هوایی زمین تحمل نماید. در عین حال کمپانی فیرمن برای آزمایش سطح کیفی تا جایگاه عملی محصولات خود به اجرای آزمایش‌ های ارتفاع برای تغییرات فشار در فضای مجازی اقدام می ‌کند. به گونه ‌ای که محصول تولید شده باید بتواند در انواع شرایط شبیه سازی شده از سطح دریا تا ارتفاع بسیار بالا در فضاهای کوهستانی عملکرد مطلوبی داشته باشد. البته این آزمایشات به شکل کلی برای یک یا چند محصول تولید شده از انواع مدل های موتور برق فیرمن انجام می پذیرد.   لکن در خطوط تولید نیز کمپانی حساس فیرمن دست بالایی دارد و هر محصول خارج شده از خطوط تولید را برای حداقل ۱۲ دقیقه تحت شرایط استاندارد مورد ارزیابی قرار می دهد. به این ترتیب وقتی به انواع موتور برق بنزینی فیرمن از بیرون نگاه می‌ کنید، در واقع قرار است با یکی از مطمئن ترین محصولات بازار که سطح حساسیت بسیار بالایی در مسیر ساخت آنها اعمال شده است، همراه باشید.  

انواع مدل های موتور برق فیرمن

فیرمن در عرصه طراحی تا تولید انواع موتور برق بنزینی دسته توانمندی دارد. در این زمینه با پایش مناسب از سطح نیاز متداول مصرف کنندگان همراه با نوع فضای کاربردی در شرایط مختلف، تیپ های گوناگونی از موتور برق که هر کدام ظرفیت ‌های خاصی را پوشش می ‌دهند، معرفی کرده است. کافی است یک پایش مناسب از سطح نیاز خود داشته باشید تا با نگاهی تخصصی در انواع مدل های موتور برق فیرمن، مدل با ظرفیت مناسب و کارایی مطلوب را تهیه کنید. انواع موتور برق فیرمن به قرار زیر در سطح بازارهای داخلی حضور دارند.

 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO8990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO10990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO1990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD8910EX 
 • موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD10910

کمپانی فیرمن با معرفی این مدل ها در ظرفیت های گوناگون سعی در پوشش کامل برای تامین نیاز مصرف ‌کنندگان خود دارد. انواع مدل های موتور برق فیرمن از رده نمونه های سبک وزن برای پوشش نیازهای مسافرتی تا حضور در برق منازل را شامل می شود و در عین حال در نمونه های قدرتمند با قابلیت تامین برق مراکز صنعتی و کارگاهی طراحی شده است. از طرفی فیرمن برای پوشش نیاز مراکز حساس مانند بیمارستان ‌ها و مراکز امنیتی و... در تامین برق اضطراری هم تمام عیار ظاهر شده است.   محصولات رده پیشرفته این کمپانی در تامین برق از طریق سوئیچ اتوماتیک و تنظیم خودکار سطح ولتاژ بهترین هستند. لکن تنها با یک نام و اشاره ‌ای هر چند مختصر به انواع مدل های موتور برق فیرمن، نمی توان درک درستی از آنها برای یک انتخاب شایسته داشته باشید. برای این منظور لازم است تا درک درستی از جزئیات فنی و مشخصه ‌های طراحی هر یک از مدل ها در انواع موتور برق بنزینی فیرمن داشته باشید. لذا در ادامه به تحلیل فنی هر یک از مدل ها در بیانی کاملاً تخصصی و مهندسی شده می ‌پردازیم.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910

موتور برق ها با ظرفیت یک کیلوواتی مدل ‌هایی استاندارد شده هستند که غالباً کم توان ترین مدل های پایه از محصولات هر کمپانی را شامل می شوند. اگر چه برخی از کمپانی ‌ها، مدل هایی با قابلیت توان کمتر از یک کیلوواتی برای نیازهای سبک مسافرتی تهیه می‌ کنند؛ اما قطعاً اگر بخواهید برق روشنایی خانه ای را تامین کنید و یا تجهیزات اساسی یک منزل را راه اندازی کنید، باید از یک موتور برق با حداقل یک کیلووات برق استفاده کنید. موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910 کوچکترین مدل این برند است که در عرصه تامین برق یک کیلوواتی طراحی شده است.   موتور برق فیرمن مدل RD1910 قابلیت تولید برق 1.2 کیلووات در سطح ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت را دارد. لذا می ‌تواند در سطح خانگی برای تامین نیازهای روشنایی و یا راه اندازی یک یا دو تجهیز ساده موتوری مورد استفاده قرار بگیرد. در عین حال می ‌توان از این موتوربرقی کوچک در سطح فروشگاه ها برای روشن نگه داشتن چند روشنایی و یا یک دستگاه کارتخوان استفاده کرد.   برای تامین قدرت 1.2 کیلوواتی در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910 از یک موتور تک سیلندر بنزینی با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است. موتور با ظرفیت ۹۸ سی سی طراحی شده و از نوع هوا خنک با الگوی طراحی تنفس طبیعی است. این موتور با عملکرد چهار زمانه از یک مخزن روغن مستقل با ظرفیت 0.2 لیتر برای روانکاری اجزای متحرک استفاده می کند. روغن مورد استفاده در این موتور باید از روغن خالص نمره 40 باشد. در عین حال برای این موتور از یک مخزن سوخت 10 لیتری در نظر گرفته شده است که با توجه به میزان مصرف سوخت 1.1 لیتری در ساعت قابلیت کارکرد ۸ ساعت تولید برق به شکل متوالی با یک مخزن پر از بنزین را دارد.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910 در رده مدل های مسافرتی نیز قرار می ‌گیرد. زیرا در حجم مستطیل شکل با ابعاد 44´37´38 سانتیمتری با وزن بسیار اندک ۲۱ کیلوگرمی طراحی شده است. این مشخصات ظاهری تا مقدار وزن موتور برق به طور کامل از قابلیت های حمل و نقل ساده تحت عملکرد مسافرتی آن می باشد. البته شاسی فولادین این موتور برق فاقد چرخ است. لذا برای هر نوع جابجایی باید آن را به طور کامل بلند کنید.   موتور برق مذکور از نوع استارت هندلی است که تنها با قابلیت تولید برق تکفاز ۲۲۰ استاندارد شهری طراحی شده است. این موتور برق با قابلیت تامین ۶ آمپر جریان کشی کار می کند. البته در میزان کارکردهای آن تنها با ۶۶دسیبل تولید صدا مواجه هستیم که به غایت مقدار صدایی اندک است. لذا این موتور برق فیرمن را می توان در لیست مدل های کاملاً سایلنت قرار داد. برخی از ویژگی های طراحی شده برای موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910 به قرار زیر هستند.  

 • یک مدل با قابلیت حمل و نقل ساده که مناسب برای اهداف کمپینگ است.
 • قابلیت کافی برای تامین روشنایی در حد چند عدد لامپ را دارد.
 • کاملا سبک وزن با هدف جابجایی ساده طراحی شده که در عین کم توان بودن، خروجی برق ۲۲۰ ولت عاری از اعوجاج تولید می کند.
 • فاقد چرخ و دسته برای حمل و نقل ساده است.
 • به علت تولید صدای اندک فعالیتی کاملاً سایلنت دارد. لذا برای استفاده از آن نیاز به اقلامی مانند کانوپی نمی ‌باشد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

    موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD1910 یک مدل با طراحی تخصصی برای مصارف سیار است. هرگز با این موتور آن هم با قابلیت تولید یک کیلووات توان الکتریکی نمی توانید به انجام فعالیت ‌های حرفه ‌ای، صنعتی و یا تأمین کامل برق خانگی اقدام کنید. برای این منظور به نمونه ‌های قدرتمندتری در جمع انواع مدل های موتور برق فیرمن نیاز دارید.  

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO1990

موتور برق فیرمن مدل ECO1990، مدل تمام حرفه ای در سطح تولید توان یک کیلووات برق ۲۲۰ ولت است. این مدل اگر چه در سطح توان اندک یک کیلوواتی با قابلیت تنها 1.3 کیلووات برق طراحی شده؛ اما سطح امکانات کیفی بسیار بالایی دارد. محصول بسیار جان ‌سخت، خوش ساخت، با راندمان کاری بالا که در عین حال کوچک و سبک وزن است. یک موتور برق ایده آل برای حمل و نقل ساده به جهت تامین برق فضاهایی مانند کمپ های مسافرتی، اردوگاه های شغلی و یا حضور در منازل در مناطق بسیار دور افتاده.   برای تامین برق در موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO1990 از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه که هوا خنک و تنفس طبیعی است، استفاده شده است. موتور در ظرفیت ۱۶۳ سی سی طراحی شده و در نهایت قابلیت کارکرد خود قادر به تامین ۳ اسب بخار قدرت می‌ باشد. این موتور از یک سیستم روانکاری مستقل برای خنک کردن بخش های متحرک موتور استفاده می ‌کند. این سیستم دارای یک مخزن روغن با ظرفیت 0.4 لیتر می باشد.   موتور بنزینی تک سیلندر به کار رفته در این موتور برق از نوع استارت دستی است که تحت عملکرد سطح بالا، قابلیت مصرف سوخت 1.1 لیتری به ازای هر ساعت کارکرد متوالی را دارد. لذا با یک باک سوخت پر از بنزین این موتور برق تنها می توانید برای ۹ ساعت کارکرد متوالی آن را روشن نگه دارید.موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO1990 یک مدل مسافرتی است که تنها قابلیت تولید برق ۲۲۰ولت تکفاز شهری را دارد. این خط برق تولید شده توسط این موتور برق با قابلیت جریان کشی ۷آمپری طراحی شده است.   موتور برق مذکور در ابعاد 38´37´44 سانتیمتری طراحی شده و تنها ۲۶ کیلوگرم وزن دارد. لذا به راحتی در قامت یک مولد که به آسانی در هر فضایی قابل به جابجا شدن است، قرار می ‌گیرد. به این ترتیب این مدل را می توان یک موتور برق حرفه ای برای تامین نیاز برق فضاهای کمپ مانند در نظر گرفت.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO1990 در یک شاسی مکعبی شکل کاملاً فولادین و بسیار مستحکم قرار گرفته است. این شاسی فاقد چرخ و یا دستگیره می باشد. طراحی مکعبی شکل آن هم بدون در نظر گرفتن چرخ و یا دستگیره برای طراحی هر چه کوچکتر با قابلیت اشغال فضای کمتری بوده است تا به این ترتیب راحت بتوانیم این موتور برق را در صندوق عقب هر خودرویی جابجا کنیم. برخی از مشخصه های فنی قابل توجه در این موتور برق فیرمن به قرار زیر است.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

 • برای تولید راندمان بالا و همچنین کاهش وزن و حجم در این مدل از آلترناتورهای سیم پیچ تمام مس استفاده شده است.
 • وزن بسیار کم و طراحی جمع و جور با هدف پوشش نیازهای سیار و قابلیت جابجایی ساده طراحی شده است.
 • برای روشن کردن چند لامپ، یک یا چند دستگاه متداول خانگی، شارژ کلیه تجهیزات شخصی و راه اندازی یک یا چند دستگاه اداری و فروشگاهی مناسب است.
 • با تولید صدای ۷۲ دسیبل به غایت آرام کار است و می تواند در لیست موتور برق های کاملاً سایلنت قرار بگیرد. لذا هنگام استفاده از آن به تجهیزات جانبی مانند کانوپی نیاز نداریم.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910

موتور برق فیرمن مدل RD2910، یک مدل استاندارد با قابلیت تولید 2 کیلووات برق ۲۲۰ ولت تکفاز است. این موتور برق 2 کیلوواتی قابلیت کافی برای راه ‌اندازی تجهیزات پایه در یک خانه ساده را دارد. از این رو می تواند به عنوان یک موتور برق اضطراری برای راه اندازی تجهیزات خانگی مورد استفاده قرار بگیرد.   البته قرار نیست که با یک موتور برق 2 کیلوواتی هر نوع تجهیز خانگی را راه اندازی کنید. با این سطح از توان تنها می توانید برق مورد نیاز برای راه اندازی یک یخچال کوچک، یک تلویزیون، چند عدد روشنایی و چند پریز برای فعال نگه داشتن تجهیزات کم مصرف را تامین کنید. در این بین موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910 از قابلیت استارت الکتریکی دارد. لذا می ‌توان مسیر راه اندازی آن را به شکل کاملاً اتوماتیک تنظیم نمود. به حالتی که با قطع برق از شبکه سراسری، پنل کنترل اتوماتیک این موتور برق را فعال کرد تا عاری از هر گونه چالش بر یک خط برق کامل دسترسی داشته باشیم.   برای تولید 2 کیلووات برق در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910 از یک موتور تک سیلندر چهار زمانه در ظرفیت ۱۶۳ سی‌ سی استفاده شده است. موتور از نوع هوا خنک با الگوی طراحی تنفس طبیعی است که قابلیت تأمین 3 اسب بخار توان دهی را دارد. موتور از یک باک سوخت با ظرفیت ۱۵ لیتر استفاده می کند. با توجه به مصرف سوخت 1.1 لیتری بر ساعت موتور برق فیرمن مدل RD2910، قابلیت کارکرد ۱۵ ساعت فعالیت متوالی را از این ماشین داریم. البته همان طور که قید کردیم، موتور با امکان استارت الکتریکی طراحی شده است. لذا می توان انواع سیستم های برق اضطراری تحت عملکرد سبک را با این موتور برق بنزینی فیرمن راه اندازی کرد.   موتور برق فیرمن مدل RD2910 در ابعاد 59´44´44 سانتیمتری طراحی شده است. این مقدار ابعاد با در نظر گرفتن وزن تقریباً سبک ۴۴ کیلوگرمی، مشخصات یک موتور بر با قابلیت حمل و نقل ساده است. لذا می تواند در جایگاه یک موتور برق سیار برای انبوه اهداف صنعتی و کشاورزی هم مورد استفاده قرار بگیرد. موتور برق مذکور تحت تاثیر عملکرد چهار زمانه فعالیتی کاملاً کم صدا دارد. این موتور برق، تنها ۶۸ دسیبل صدا تولید می کند که خبر از یک مدل با قابلیت سایلنت بودن می دهد. برخی از ویژگی های تکمیلی در بحث فنی موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910 به قرار زیر هستند.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

 • از یک جفت چرخ و یک عدد دسته برای جابجایی هر چه ساده تر و حمل و نقل سریعتر برخوردار است.
 • از یک آلترناتور با سیم پیچ تمام مس ساخته شده است. لذا حجم و وزن آن بسیار کاهش پیدا می کند.
 • از دو خروجی کاملاً مستقل که هر کدام خط ولتاژ ۲۲۰ ولت را تامین می کند، برخوردار است. لذا هر گونه نقص و یا خرابی در هر یک از خروجی ها تاثیری بر عملکرد خروجی دیگر ندارد.

  موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910 یک نمونه خوش ‌ساخت، مناسب برای نصب شدن در فضاهای باغبانی، ویلاهای کوچک شخصی و یا راه اندازی برق کمپ های مسافرتی است. این مدل اگر چه قابلیت راه اندازی تجهیزات منازل را دارد؛ اما چندان نمی توان از قدرت محدود 2 کیلوواتی آن انتظار سطح بالایی داشت.   به هر صورت کارآیی مناسب، قیمت خوب و طراحی ایده آل در میزان فروش موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD2910 تاثیر گذاشته است و می ‌توان این مدل میان رده با عملکرد تقریباً سطح پایین را از مدل های محبوب برند فیرمن و حتی کل بازار در نظر گرفت. این مدل با قابلیت راه اندازی استارتی یک مدل ایده آل ساده و کوچک برای تامین برق اضطراری فضاهای فروشگاهی و خدمات درمانی با سطح عملکرد متوسط نیز می باشد. موتور برق کم توانی که در بحرانی ‌ترین شرایط، قابلیت ‌های سطح بالایی دارد.  

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990

موتور برق بنزینی فیرمن در مدل ECO2990 با سطح توان 2 کیلوواتی در رده موتور برق های خانگی طراحی شده است. موتور برق، کم صدا با مصرف سوختی اندک است که تولید آلایندگی بسیار کمی دارد و خیلی خوب می ‌تواند در محیط خانگی مورد استفاده گسترده ای قرار بگیرد. در عین حال این موتور برق 2.2 کیلوواتی از یک شاسی ساده اما هوشمندانه در حضور دو چرخ و یک دسته بلند تاشو ساخته شده است. لذا به راحتی می توان این موتور برق فیرمن را در هر فضا و مکانی با هر سطح از مقدار جابجایی، حمل و نقل نمود.   در موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990 از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است. موتور در ظرفیت ۱۶۸ سی سی طراحی شده و با الگوی تنفس طبیعی از نوع هوا خنک می باشد. این موتور چهار زمانه که خیلی روان و کم صدا کار می کند، در ماکزیمم عملکرد تحت فشار خود، قابلیت تولید 5.5 اسب بخار قدرت را دارد. موتور از یک مخزن سوخت ۱۵ لیتری استفاده می‌ کند و تحت عملکرد کامل آن هم با وجود یک مخزن سوخت پر از بنزین قابلیت ۱۶ ساعت کارکرد متوالی را دارد.   از جمله ویژگی های قابل توجه در طراحی موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990 طراحی سیستم راه انداز موتور، هم به شکل هندلی و هم به شکل الکتریکی است. در اصل مدل پایه این موتور برق با الگوی راه انداز هندلی طراحی شده است. اما در صورت علاقه و یا نیاز می ‌توانید کل ماشین را به یک سیستم استارت الکتریکی برای تامین برق اضطراری مجهز کنید.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990 خیلی ساده، تنها با قابلیت تولید یک خط برق ۲۲۰ ولت تکفاز طراحی شده است. موتور برق از ابعاد 71´57´58 سانتیمتری برخوردار است و با وجود تمام بخش‌ های فنی در وزن ۵۱ کیلوگرمی قرار دارد. لذا ذاتا با ماهیت تقریباً سنگین و به نسبت حجیمی مواجه است.   اما الگوی طراحی شاسی، متکی بر قابلیت حمل و نقل ساده ساخته شده است. زیرا شاسی دارای دو چرخ بزرگ لاستیکی همراه با یک دسته بلند تاشو می باشد. به این ترتیب به راحتی می توان این موتور برق فیرمن را در سطح کارگاه، خانه و یا مزرعه و شاید هر فضای سیار دیگری جابجا نمود. برخی از ویژگی های قابل توجه در طراحی موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO2990 به قرار زیر هستند.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

 • بخش آلترناتور از یک سیم پیچ تمام مس ساخته شده است.
 • بدنه دستگاه از متریال بسیار مقاوم و در عین حال سبک آلومینیوم در کنار فیبر کربن می باشد.
 • از دو عدد خروجی کاملاً مجزا تحت ولتاژ ۲۲۰ ولت تکفاز برخوردار است.
 • در بخش طراحی از یک سیستم AVR برای تنظیم خودکار سطح ولتاژ استفاده می کند.
 • موتور کاملا کم صدا تنها با میزان تولید صدای ۷۶ دسیبل است. لذا مدل مذکور در جمع نمونه های سایلنت بدون نیاز به کانوپی می باشد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910

انواع موتور برق هایی که در حدود 3 کیلووات برق تکفاز را تولید می‌ کنند، مدل ‌هایی محبوب، کار راه انداز، خوش قیمت و پرکاربرد هستند. زیرا برای سطح توان کافی به جهت بسیاری از فعالیت های خانگی و کشاورزی و حتی صنعتی طراحی شده ‌اند. مانند موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910 که یک مدل با قابلیت تولید 2.5 کیلووات برق تکفاز است و سطح کارایی کاملی در فضاهای خانگی و کار راه انداز در محیط مزرعه و فضای کارگاه دارد.   در بخش فنی برای فعال نگه داشتن موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910 از یک موتور بنزینی با عملکرد چهار زمانه که ۱۹۶ سی ‌سی حجم دارد، استفاده شده است. موتور تک سیلندر است و تحت شرایط تنفس طبیعی با الگوی هوا خنک کار می کند. موتور به کار رفته برای فعالیت این مدل توانمند از محصولات فیرمن کاملاً خوش ساخت و کم مصرف است. به طوری که قادر است در حضور مخزن سوخت پر از بنزین ۱۵ لیتری خود، برای مدت زمان ۱۶ ساعت کارکرد متوالی روشن بماند.   موتور استفاده شده در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910 از قابلیت استارت الکتریکیبرخوردار است. لذا می تواند به عنوان یک مدل با قابلیت استفاده در راه اندازی سیستم های برق اضطراری مورد استفاده قرار بگیرد. البته این موتور برق تنها با قابلیت تولید برق تکفاز 220 ولت استاندارد شهری طراحی شده است و در آن خبری از تولید برق جریان مستقیم نمی باشد.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910 الگوی طراحی جالب توجهی هم دارد. ظاهری زیبا با طراحی مدرن که تداعی کننده یک دستگاه خیلی پیشرفته است. دستگاه با ابعاد 59´44´44 سانتیمتری با وزن ۴۷ کیلوگرمی طراحی شده است. لذا به راحتی می توانید آن را جابجا کنید و یا با قرار دادن در صندوق عقب هر خودرویی از آن در هر مکان دورافتاده ای استفاده کنید.   با این وجود در بخش طراحی، استفاده از دو چرخ تقریباً بزرگ با روکش لاستیکی در کنار یک دسته تاشو آن هم با طراحی ارگونومیک قابل توجه است. الگوی طراحی چرخ ها به همراه دستگیره به گونه ‌ای است که به هیچ حالت باعث افزایش حجم و یا جاگیر شدن موتور برق نمی شود. با وجود دو چرخ و یک دستگیره، همچنان شاهد فرم طراحی مکعبی شکل موتور برق فیرمن مدل RD3910 هستیم. برخی نکات تکمیلی در شرح جزئیات فنی تا امکانات کاربردی برای موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD3910 به قرار زیر است.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

 • آلترناتور این دستگاه از سیم پیچ تمام مس ساخته شده است. آلترناتور با توجه به تولید توان 3.5 کیلوواتی کاملا طراحی کوچک، کم وزن، با راندمان کاری سطح بالایی دارد.
 • این موتور برق از یک سیستم تنظیم ولتاژ اتوماتیک استفاده می‌ کند. خروجی برق این موتور برق، یک خط ولتاژ ۲۲۰ ولت جریان متناوب با کمترین اعوجاج است.
 • دارای دو خط خروجی تکفاز کاملاً مستقل از هم می باشد.
 • با میزان تولید صدای ۶۸ دسیبل از مدل ‌های سایلنت کار است. لذا در محیط خانگی آن هم بدون استفاده از کانوپی کارایی دارد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910

در سطح بازار بسیار علاقه به خرید موتور برق های 3 کیلوواتی دارند. زیرا می دانند که این توان برای پوشش بسیاری از فعالیت ‌های عادی در یک جریان عادی زندگی روزمره کفایت می کند. قطعا موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910 یک گزینه ایده ‌آل برای انتخاب چنین افرادی است. موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910   با قابلیت تولید 2.8 کیلووات برق تکفاز طراحی شده است. البته وجه برتری این موتور در عملکرد بسیار کم صدای آن است. به شکلی که برای حضور در محیط خانه و یا هر محیط حساس به صدای دیگری کاملا آماده می باشد. موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910 تحت تاثیر قدرت 2.8 کیلوواتی قابلیت کافی در روشن نگه داشتن همزمان تجهیزات متداول خانگی اعم از یک یخچال کوچک، کولر، تلویزیون و چند عدد روشنایی را دارد.   در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910 برای تولید 2.8 کیلووات توان از یک موتور بنزینی تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه که ۲۱۰ سی ‌سی حجم دارد، استفاده شده است. موتور از نوع تنفس طبیعی است که با الگوی هواخنک کار می ‌کند. برای این موتور از یک باک سوخت ۱۵ لیتری گنجانده شده است. موتور تحت تاثیر مصرف سوخت 1.5 لیتری به ازای هر ساعت کارکرد پرفشار قابلیت فعالیت متوالی به مدت ۱۲ ساعت را با یک باک سوخت پر از بنزین دارد. موتور با الگوی راه انداز هندلی طراحی شده است. اما این امکان فراهم است تا به فراخور نوع مصرف، از یک سیستم استارت برقی در این موتور برق فیرمن استفاده کنید. به این ترتیب قابلیت به کارگیری برای راه اندازی یک سیستم برق اضطراری را دارد.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910 تنها با قابلیت تامین برق ۲۲۰ ولت تکفاز شهری طراحی شده است. دستگاه در ابعاد 61´46´46 سانتیمتر از قابلیت حمل و نقل ساده برخوردار است. در عین حال با وجود وزن ۵۲ کیلوگرمی این موتور برق به هیچ حالت در رده مدل های سنگین وزن قرار نمی گیرد. لذا برای استفاده در فعالیت ‌های سیار انتخاب شایسته ‌ای است.   در عین حال با حضور موتور قدرتمند اما خوش ساخت، تنها با تولید صدای ۶۸دسیبلی همراه است. این مقدار صدا آن هم برای یک موتور که فراتر از ۲۰۰ سی ‌سی حجم دارد، شایسته توجه و شاید تقدیر باشد. زیرا فضای کاری موتور برق را در شرایطی کاملاً سایلنت و عاری از صدا قرار می ‌دهد. برخی از ویژگی های فنی قابل توجه در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD4910 به قرار زیر هستند.  

 • از یک آلترناتور با سیم پیچ تمام مس ساخته شده است.
 • دارای باتری است تا از قابلیت کاملی برای راه اندازی استارت الکتریکی استفاده کند.
 • در طراحی شاسی آن از چرخ ها و دسته هایی ارگونومیک استفاده شده است. البته می ‌توانید برای حجم کمتر، این چرخ ها و دسته ها را باز کنید.
 • دارای دو عدد خروجی ۲۲۰ ولت تکفاز شهری با عملکردی کاملاً مستقل است.

 

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 اولین مدل از رده نمونه های نیمه صنعتی در جمع محصولات این کمپانی است. یک موتور برق بنزینی توانمند با قابلیت تولید ۳ کیلووات قدرت که سطح تقریباً مناسبی از عملیات های سبک صنعتی را انجام می دهد. ظرفیت ۳ کیلوواتی یک ظرفیت تمام عیار برای فعالیت کامل تجهیزات خانگی است و در عین حال در محیط کارگاه برای فعال نگه داشتن انفرادی انبوه دستگاه ها مناسب است.   لذا در سطح بازار شاهد سطح فروش خوبی از این مدل ها هستیم. قطعاً میزان فروش موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 نیز قابل توجه خواهد بود. با این موتور برق می توانید هر دستگاه صنعتی و یا کارگاه ساختمانی که سطح توان تا حداکثر یک اسب بخار را دارد، به راحتی و بدون هر گونه فشاری فعال کنید.   در عین حال در سطح محیط مزرعه برای روشن نگه داشتن هر نوع موتور پمپ آب کشاورزی توانمند باشید و در آخر از قابلیت های پرتوان تا عملکرد سایلنت این مدل برای رفع تمام نیازهای خانگی استفاده کنید و نهایتاً اگر هر نیاز جدی به حمل و نقل داشتید، با یک موتور برق بنزینی ۳ کیلووات که طراحی جمع و جور و وزنی سبک دارد، مواجه هستید. این همه در کنار هم، قابلیت مانور بالا و سطح کاربرد گسترده موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 را خاطر نشان می‌ کند.   اما از این صحبت ‌ها که عبور کنیم، در بحث فنی با یک موتور تک سیلندر چهار زمانه در ظرفیت ۲۷۰سی سی برای فعالیت موتور برق فیرمن مدل ECO3990 مواجه هستیم. موتور برقی که تحت عملکرد هوا خنک از نوع تنفس طبیعی است و به واسطه عملکرد چهار زمانه، حرکتی نرم و روان، در عین حال کم صدا و به غایت کم مصرف دارد. کافی است مخزن ۱۵ لیتری باک سوخت این موتور برق فیرمن را پر کنید تا برای ۱۳ ساعت عملکرد پرفشاردستگاه قابلیت کافی داشته باشید. لازم به ذکر است که موتور گنجانده شده در دستگاه با قابلیت استارت هندلی طراحی شده است. اما در صورت نیاز می توانید این موتور را به یک سیستم راه انداز الکتریکی برای تامین شرایط اضطراری مجهز کنید.   در بحث تولید برق برای موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 تنها از یک ولتاژ ۲۲۰ ولت متناوب AC قرار داده ‌اند. این موتور برق از قابلیت تولید برق جریان DC برخوردار نمی باشد و شاید در عرصه کارکرد حرفه ‌ای، آن هم با توان 3 کیلوواتی بتوان این کمبود را به عنوان یک نقیصه قابل تامل در نظر گرفت.   با این وجود موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 در طراحی و فرم ظاهری هیچ کم نگذاشته است. این موتور برق 3 کیلوواتی که قابلیت‌ های ۴ کیلووات برق تحت فشار حداکثری را دارد، تنها با وزن ۵۵ کیلوگرمی آن هم در قامت یک فرم مکعبی شکل با ابعاد تقریباً کوچک 58´57´71 سانتیمتری طراحی شده است. این موتور برق را می توانید در صندوق عقب هر خودرویی قرار بدهید. برخی ویژگی ‌های فنی موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO3990 از قرار زیر می باشد.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

 • دارای یک شاسی فولادین بسیار مستحکم با حضور چرخ و دسته برای حمل و نقل ساده تر است.
 • از سیم پیچ تمام مس در بخش آلترناتور برخوردار است. لذا راندمان تولید برق در شرایطی کاملا مطلوب دارد.
 • بدنه طراحی شده برای پوشش بخش‌ های موتوری و آلترناتور دستگاه از جنس سبک و مقاوم کربن و آلومینیوم است.
 • تحت عملکرد روان و ملایم با مقدار تولید صدای ۶۶دسیبل کار می کند. لذا می تواند در قامت یک موتور برق بنزینی سایلنت ظاهر شده تا بدون نیاز به اقلام اضافی مانند کانوپی از آن در محیط خانه و یا هر محیط حساس به صدای دیگری استفاده کرد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910 یک مدل توانمند نیمه صنعتی با ظرفیت تولید ۵ کیلووات برق تکفاز ۲۲۰ ولت استاندارد شهری است. این موتور برق ۵ کیلوواتی برای حضوری نیمه صنعتی در انواع کارگاه ها آمادگی کامل دارد. در عین حال قابلیت تامین کامل برق مصرفی هر نوع فضای خانگی را دارد و می ‌تواند در قامت یک ژنراتور کوچک اما توانمند برق اضطراری، برای انواع فضاهای بسیار حساس و استراتژیک مورد استفاده قرار بگیرد.   در بحث فنی برای فعالیت موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910 از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه که ظرفیت ۳۸۹سی سی دارد، استفاده شده است. موتور خوش مصرف با عملکردی روان و تولید صدای اندک است که قابلیت تولید ۷ اسب بخار توان را در نهایت کارکرد تحت فشار دارد. برای این موتور از یک مخزن سوخت ۲۵ لیتری استفاده شده است که تحت مصرف سوخت 2.5 لیتری موتور، دستگاه قابلیت کارکرد ۱۰ ساعت عملکرد متوالی را دارد.   برای موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910 از قابلیت تولید برق تکفاز ۲۲۰ ولت استاندارد شهری آن هم تحت عملکرد یک سیستم تنظیم اتوماتیک سطح ولتاژ گنجانده شده است. موتور برق مذکور می تواند خط ولتاژ ۲۲۰ ولت را تحت حداکثر جریان ۲۳ آمپری با سطح توان ۵ کیلووات تأمین نماید.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910 با الگوی مصرف صنعتی طراحی شده است. لذا در بحث ظاهری هیچ دغدغه تامین شرایط سیار و یا مصارف خانگی را ندارد. به طوری که موتور برق با ابعاد 69´52´56 سانتیمتری تحت وزن تقریباً سنگین ۹۰ کیلوگرمی ساخته شده است. این مقدار اگر چه همچنان قابلیت حمل و نقل ساده را تداعی می ‌کند؛ اما هرگز نمی ‌تواند یک فضای سیار را پاسخگو باشد. موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD7910 از نوع استارت هندلی است که در صورت نیاز می توانید آن را به یک سیستم استارت الکتریکی مجهز کنید. برخی از دیگر ویژگی ‌های فنی این موتور برق بنزینی به قرار زیر هستند.  

 • عملکردی سایلنت با تولید صدای ۶۸ دسیبل دارد. این میزان صدای کم آن هم برای یک موتور با حجم ۳۸۹ سی ‌سی قابل توجه است.
 • برای راه اندازی انواع دستگاه های سبک صنعتی با قابلیت کارکرد اپراتوری مانند انواع سنگ فرز دستی، دریل ها، چکش تخریب ها و اینورتر دستگاه های جوش مناسب است.
 • قابلیت راه اندازی دستگاه های بزرگ کارگاهی تا ظرفیت دو اسب بخار توان مصرفی را دارد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

   

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990E

این موتور برق فیرمن یک مدل با قابلیت تولید ۵ کیلووات برق تکفاز است که به طور کامل برای استفاده در فضاهای صنعتی و کارگاهی طراحی شده است. در بحث طراحی شاسی، این مدل از یک جفت چرخ با یک دسته تاشو استفاده شده تا بتوان خیلی ساده و سریع این موتور برق فیرمن را در هر فضایی از هر نوع کارگاهی جابجا کرد.   چنین الگوی طراحی برای راه اندازی اینورترهای جوشکاری بسیار مناسب است. غالباً در سطح کارگاه ها که نیاز به سطح جوشکاری بسیار گسترده ای برای ساخت سازه های بزرگ فولادی وجود دارد، با فضای کار بسیار گسترده نیز مواجه هستیم که باید عملیات جوشکاری همراه با جابجایی زیادی باشد. در این حالت طراحی یک موتور برق توانمند که قابلیت حمل و نقل ساده داشته باشد، مورد توجه قرار می گیرد. موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990E چنین دستگاهی است.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990E یک دستگاه ژنراتور کوچک با قابلیت تولید 5.5 کیلووات توان برق است که برای رسیدن به این توان از یک موتور بنزینی تک سیلندر با ظرفیت ۳۹۵ استفاده می کند. موتور تحت عملکرد چهار زمانه طراحی شده و از یک سیستم روانکاری مستقل با حجم مخزن 1.1 لیتری برای روغن برخوردار است.   این موتور از یک مخزن سوخت 25 لیتری نیز دارد که در صورت عملکرد پرفشار، آن هم به مدت طولانی با وجود مخزن پر از بنزین قابلیت 10 ساعت کارکرد متوالی را دارد. موتور از نوع استارت دستی است. اما در صورت نیاز مانند راه انداختن سیستم های برق اضطراری می توانید آن را به یک سیستم استارت الکتریکی مجهز کنید. البته در نهایت از بخش خروجی موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990E تنها یک خط برق ولتاژ متناوب ۲۲۰ ولت تکفاز استاندارد شهری دریافت خواهید کرد. این مدل فاقد برق جریان DC است. لذا نمی ‌توان با چنین موتور برقی برای راه اندازی تجهیزات خودرویی اقدام کرد.   تمام فضای طراحی شده برای موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO7990E در یک باکس مکعب مستطیل شکل با ابعاد 58´57´72 سانتیمتری خلاصه شده است. موتور برق وزنی معادل با ۹۰ کیلوگرم دارد. قطعاً چنین موتور برق وزین و حجیمی را نمی توان به این سادگی ‌ها جابجا کرد. اما برگ برنده در الگوی طراحی خلاقانه برای شاسی فولادین موتور برق مذکور است.   زیرا این شاسی از یک جفت چرخ بزرگ با روکش پلاستیکی در کنار یک دسته تاشو با فرم ایده ‌آل و کاملاً بلند برخوردار است. دسته به خوبی طراحی شده تا بدون نیاز به خم شدن اپراتورها بتوانیم موتور برق بنزینی مدل ECO7990E را جابجا کنیم. از دیگر مشخصه های فنی قابل توجه در طراحی این موتور برق 5.5 کیلوواتی می توان به موارد زیر اشاره کرد.  

 • از سیم پیچ تمام مس در طراحی آلترناتور آن استفاده شده است.
 • دارای سیستم تنظیم ولتاژ خودکار می باشد.
 • از دو خط خروجی ۲۲۰ ولت کاملاً مستقل استفاده می کند.
 • با قابلیت تولید صدای ۷۶دسیبل یک موتور برق کم صدا برای حضور در فضاهای کارگاهی می باشد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD8910EX

اگر قصد فعالیت ‌های پرفشار صنعتی مانند راه اندازی اپراتورهای جوشکاری را داشته باشید، قطعاً باید از یک موتور برق با قابلیت صنعتی در توان بالا استفاده کنید. در عین حال بهره مندی از قابلیت جابجایی آسان نیز در لیست ویژگی های تراز بالای چنین موتور برق هایی قرار دارد. لذا قطعا توجه به مشخصه های فنی موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD8910EX مورد توجه هر اهل فنی قرار خواهد گرفت.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

    موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD8910EX یک مدل با ظرفیت تولید توان ۶ کیلووات برق تکفاز است. در طراحی این مدل، تمام المان ها متکی بر آرایش چیدمان صنعتی شده قرار دارد. از طراحی یک شاسی فولادین کاملا مستحکم تا استفاده از محافظ های فیبر کربن در اطراف دستگاه همراه با تعریف یک موتور قدرتمند و در نهایت ژنراتوری توانمند که خط تغذیه 6 کیلووات صنعتی را تولید می‌ کند.   در بحث فنی این موتور برق فیرمن از یک موتور تک سیلندر بنزینی با حجم ۴۳۹ سی ‌سی استفاده شده است. موتور عملکردی چهار زمانه دارد و تحت تاثیر جریان هوا خنک از نوع تنفس طبیعی است که در نهایت ظرفیت کاری، قابلیت تولید 9 اسب بخار قدرت را دارد. این موتور از یک مخزن روغن با ظرفیت 1.3 لیتری برخوردار است.   روغن ایده ‌آل برای عملکرد مطلوب آن از نوع نمره 40 است که باید مراتب حضور همیشگی با سطح کیفی بالای آن را چک نمایید. برای موتور برق فیرمن مدل RD8910EX از یک باک سوخت ۲۵لیتری گنجانده شده است. لذا تحت عملکرد موتور با مصرف سوخت 2.8 لیتر در ساعت، نهایتا می توانید این موتور برق فیرمن را برای مدت زمان ۸ ساعت کارکرد متوالی روشن نگه دارید.   موتور از نوع استارت دستی است. اما در صورت نیاز، این توانایی را دارید که آن را به یک سیستم استارت الکتریکی برای نصب شدن در بدنه سیستم های برق اضطراری مجهز کنید. البته موتور برق مذکور تنها قابلیت تولید یک خط فاز برق ۲۲۰ ولت تکفاز شهری در دو خروجی مستقل از هم را دارد.   این موتور برق در ابعاد 71´57´58 سانتیمتری با وزن کلی ۸۷ کیلوگرمی طراحی شده است. این مقدار در دسته مدل های سیار با مصارف خانگی قرار نمی گیرد. بلکه با توجه به طراحی چرخ ها برای جابجایی ساده در کنار یک دستگیره تاشونده از قابلیت حمل و نقل مناسب در فضاهای کارگاهی برخوردار است. با توجه به قدرت ۶ کیلووات برق خروجی دستگاه همراه با طراحی با قابلیت جابجایی ساده، این موتور برق فیرمن یک نمونه ایده آل برای پوشش اهداف صنعتی مانند جوشکاری می باشد. برخی از ویژگی های برجسته این موتور برق به قرار زیر هستند.  

 • قابلیت راه اندازی تمام تجهیزات خانگی اعم از تجهیزات پرمصرف مانند کولر گازی و یا یخچال ساید آن هم به شکل همزمان را دارد.
 • دارای سیم پیچ تمام مس است. لذا راندمان کاری ایده ‌آلی را عرضه می‌ کند.
 • از یک باتری برای نصب استارت الکتریکی و راه اندازی اتوماتیک برخوردار است.
 • دارای دو خروجی برق تکفاز کاملاً مستقل از یکدیگر می باشد.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD10910

موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD10910 یک موتور برق با ظرفیت تولید 7.2 کیلووات است که کاملاً مناسب برای حضور در کارگاه های ساختمان سازی است. زیرا به طور کلی می ‌تواند هر یک از دستگاه های متعارف و شناخته شده کارگاه ‌ها را راه اندازی کند. این موتور برق با ابعاد کوچک، طراحی مقاوم، ظاهری مدرن و امکاناتی برتر ساخته شده است تا در سطح فضاهای سوخت کارگاهی به یک ماشین مطمئن و تمام عیار تبدیل شود.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

    برای تولید برق با قدرت 7.2 کیلوواتی در موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD10910 از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه از نوع هواخنک با ظرفیت ۴۵۹ سی ‌سی استفاده شده است. موتور عملکردی کاملا روان و کم صدا دارد. در عین حال تحت مصرف سوختی مناسب می ‌تواند در حضور مخزن ۲۵ لیتری برای 9 ساعت کارکرد متوالی روشن باقی بماند. این موتور توانمند در نهایت با ماکزیمم قابلیت کارکرد، قدرت تولید 10 اسب بخار توان مکانیکی را دارد که تحت تاثیر یک آلترناتور تمام مس از خط خروجی 7.2 کیلوواتی با قابلیت ۳۳ آمپر جریان کشی برخوردار هستیم.   موتور بنزینی طراحی شده برای این موتور برق فیرمن از نوع استارت هندلی است. مدل استارت هندلی برای فعالیت در محیط ‌های صنعتی کارگاهی کاملاً ایده ‌آل است؛ اما با استفاده از قابلیت راه اندازی الکتریکی می توان این موتور برق را برای مصارف برق اضطراری به جهت تکمیل سیستم تامین برق نهادهای حساس و امنیتی استفاده کرد.   موتور برق بنزینی فیرمن مدل RD10910 یک ساختار مکعبی با ابعادی تقریباً جمع و جور دارد. این موتور برق در فضایی به اندازه 71´57´58 سانتیمتری خلاصه شده است و در نهایت وزنی معادل با ۹۱ کیلوگرم دارد. قطعاً چنین ابعاد و یا وزنی را نمی ‌توان به عنوان یک ایده آل در نظر گرفت. اما دقت کنید که درباره یک موتور برق تمام ‌عیار صنعتی با قابلیت تولید برق در ظرفیت 7.2 کیلوواتی مواجه هستیم. لذا چنین ابعادی آن هم با قابلیت چنین توانی را باید از هنرمندی طراحان در تیم مهندسین برند فیرمن در نظر بگیریم. به هر صورت با تمام تفاصیل، برخی از ویژگی های قابل توجه این موتور برق به قرار زیر هستند.  

 • قابلیت کامل برای حضور در کارگاه های ساختمانی و راه اندازی اینورترهای پر توان به جهت تکمیل عملیات های گوناگون جوشکاری.
 • مجهز به یک تابلوی برق اِمِرجنسی که در صورت بروز حادثه می‌ توان در فضایی امن، موتور برق را از مسیر شبکه خارج کرد.
 • قابلیت راه اندازی انبوه تجهیزات و دستگاه های صنعتی و نیمه صنعتی که از الکتروموتورهای سه کیلووات و کمتر استفاده می‌ کنند.
 • دارای شاسی مقاوم و مجهز شده به چرخ و دستگیره برای حمل و نقل ساده ‌تر.

 

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO8990E

موتور برق فیرمن مدل ECO8990E یک مدل تمام صنعتی با قابلیت تولید 7.5 کیلووات برق است و در یک شاسی فلزی مستحکم، مناسب برای کار در فضاهای سخت کارگاهی تدارک دیده شده است. این موتور برق فیرمن از یک دسته تاشو برای حمل و نقل استفاده می ‌کند و در عین حال از دو چرخ پلاستیکی بزرگ و کاملاً پهن برخوردار است. لذا اگر محیط کارگاه همچنان فضایی خاکی و یا ماسه ای باشد، در حمل و نقل ساده این موتور برق فیرمن با مشکل چندان چالشی مواجه نیستید. این مدل قابلیت راه اندازی انواع دستگاه ها تا حدود توان مصرفی ۳ الی ۴ اسب بخار را دارد.   در بحث فنی برای این مدل نیز از یک موتور تک سیلندر با عملکرد چهار زمانه استفاده شده است. موتور در حجم ۴۸۰سی سی طراحی شده و در نهایت کارکرد خود قابلیت تولید قدرت حداکثر ۱۲ اسب بخار را دارد. در عین حال به جهت روانکاری از یک مخزن روغن 1.4 لیتری استفاده می ‌کند. اما در بحث مصرف سوخت، دیگر با یک موتور کم مصرف مواجه نیستیم. این موتور خوش ساخت و حجیم که قابلیت تولید قدرت ۱۲ اسب بخار را دارد، برای هر ساعت کارکرد تحت فشار، مقدار 2.8 لیتر سوخت می سوزاند. این مقدار اندکی زیاد به نظر می ‌رسد. با این وجود با حضور مخزن ۲۵لیتری می توانید چیزی در حدود ۸ ساعت کارکرد متوالی را از موتور پمپ مذکور انتظار داشته باشید.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

    اما در آن سوی بازی، موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO8990E دست توانمندی را رو کرده است. زیرا با تولید صدای بسیار کم ۷۶ دسیبل، تبدیل به یک مولد خوش ساخت فضاهای کارگاهی شده است. در عین حال از قابلیت اتوماتیک تنظیم سطح ولتاژ استفاده می‌ کند که در نهایت به یک خط 7.5 کیلوواتی از ولتاژ ۲۲۰ ولت عاری از اعوجاج دست پیدا خواهد کرد.این موتور برق در ابعاد 58´57´70 سانتیمتری طراحی شده و در حضور تمام بخش ‌های فنی، کمی بیشتر از ۱۰۰ کیلوگرم وزن دارد. برخی از ویژگی های کاربردی در موتور برق فیرمن مدل ECO8990E به قرار زیر است.  

 • این موتور برق قابلیت انعکاس بالایی در مواجهه با انواع تجهیزات صنعتی دارد و در صورت تغییر ناگهانی بار، دچار اغتشاش ولتاژ نمی شود.
 • می ‌توان از آن برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد. چرا که توانمندی کافی برای راه ‌اندازی دو واحد مسکونی با تجهیزات کامل الکتریکی را دارد.
 • از یک جفت چرخ پهن با لاستیک آج دار استفاده می ‌کند. لذا به راحتی می‌ تواند در ناهموارترین زمین های کارگاهی و یا کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد.
 • از یک سیم پیچ تمام مس در طراحی بخش آلترناتور آن استفاده شده است. این موتور برق راندمان کاری مناسبی دارد.
 • دارای 3 خروجی از برق تکفاز با سطح ولتاژ ۲۲۰ ولت است که هر یک از خروجی ها کاملاً مستقل از دیگر خروجی ها قابلیت توان دهی کامل را دارد.

 

موتور برق فیرمن مدل ECO10990E

موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO10990E قویترین مدل بنزینی طراحی شده این برند است که در حال حاضر برای بازارهای داخلی عرضه می‌ شود. این مدل یک موتور برق صنعتی است که با قابلیت تولید ۹ کیلووات برق، کاملاً مناسب راه اندازی انواع دستگاه های صنعتی و کارگاهی است. خصوصا که با این مدل قدرتمند می توانید برق مورد نیاز انواع اینورترهای جوشکاری را فراهم کنید.   در موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO10990E از یک موتور تک سیلندر بنزینی با حجم ۴۸۰سی سی که قابلیت تولید ۱۲ اسب بخار توان دارد، استفاده شده است. موتور از نوع تنفس طبیعی با عملکرد 4 زمانه است. این موتور تحت طراحی پایه از نوع استارت هندلی تولید شده است تا در سطح کارگاه، عملیات ساده اما قدرتمندی را تدارک ببیند. لکن در بحث فنی می توان این موتور برق بنزینی فیرمن را به عنوان یک مولد توانمند برای تکمیل سیستم های برق اضطراری استفاده کرد. فقط کافی است بخش استارت هندلی دستگاه را به یک استارت الکتریکی ارتقا بدهید.موتور چهار زمانه طراحی شده در این مدل برای هر ساعت کارکرد خود، چیزی در حدود 3.5 لیتر سوخت می سوزاند. لذا با وجود مخزن پر از بنزین ۲۵ لیتری قابلیت کارکرد 8.5 ساعت کار متوالی را دارد.  

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

    در بخش آلترناتور این مدل، تفاوت اساسی با دیگر نمونه ‌های معرفی شده دارد. در این مدل شاهد خروجی در هر دو خط تکفاز و سه فاز هستیم. خط تکفاز موتور برق بنزینی در سطح ولتاژ ۲۲۰ ولت تنظیم شده است و خط ولتاژ سه فاز صنعتی با سطح ولتاژ استاندارد ۳۸۰ ولت عرضه می شود. در عین حال موتور برق بنزینی فیرمن مدل ECO10990E از قابلیت تنظیم خودکار سطح ولتاژ در هر دو تیپ تکفاز و سه فاز می باشد. این موتور برق در ابعاد 72´57´58 سانتیمتری با ظاهری کاملا جمع و جور مکعبی شکل طراحی شده است. وزن آن ۱۰۹ کیلوگرم است و از یک شاسی فلزی مستحکم که دارای دو چرخ پهن آج دار و یکی دستگیره بلند است، استفاده می ‌کند. دیگر ویژگی ‌های فنی این موتور برق فیرمن به قرار زیر هستند.  

 • از یک سیم پیچ تمام مس در طراحی ژنراتور آن استفاده شده است. لذا راندمان کاری بالایی دارد.
 • از 3 عدد خروجی، چه در بخش تامین برق تکفاز و چه برق سه فاز بهره‌ مند است.
 • قابلیت استفاده در پیچیده ترین عملیات های جوشکاری را دارد.

  سخن پایانی در باب خرید انواع مدل های موتور برق فیرمن   فیرمن یک کمپانی شناخته شده در زمینه تولید مولدهای کم توان، سیار، با مصارف شخصی است. انواع مدل های موتور برق فیرمن در تیپ هایی ساده با هدف فعالیت های مسافرتی تا مدل های قدرتمند با قابلیت تولید برق سه فاز به جهت راه اندازی ماشین آلات کارگاهی عرضه می شوند.   البته هر کدام از این مدل ها بسته به مقدار توان برق تولیدی خود، جایگاه قیمتی خاص خود را دارند. در لیست قیمت موتور برق فیرمن شاهد همه نوع رنج قیمتی هستیم. مدل های یک کیلوواتی در پایین ترین نقطه از لیست قیمت موتور برق فیرمن قرار دارند و هر چه موتور برق قدرتمندتر می شود، فضای قیمت‌ گذاری آن نیز تغییر محسوسی می ‌کند.   لکن در نهایت این شما هستید که باید با درک درست شرایط پروژه، سطح نیاز خود و نوع فضا و مکان، به خرید یک مدل ایده آل از انواع موتور برق بنزینی فیرمن فکر کنید. به هر صورت هر موتور برق بزرگتر و یا قوی تر، لزوما بهتر و یا کار راه انداز نمی باشد. بلکه باید مدل انتخابی شما با سطح توان پیشنهادی شما برابری کند. هر چند که تمامی مدل های معرفی شده در جمع انواع موتور برق بنزینی فیرمن همگی خوش ساخت، با مصرف سوخت کم، تولید صدای قابل تحمل و راندمان مطلوبی هستند.

موتور برق بنزینی فیرمن (Firman)

 

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5