خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق بنزینی پوتر (Potter)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

هر دستگاه موتوربرق یک ژنراتور کوچک است که قرار است نیاز ما به تامین برق با سطح ولتاژ استانداردی را برطرف نماید. قطعا زمانی نیاز به موتور برق داریم که یا اصلا به شبکه برق سراسری دسترسی نداریم و یا اینکه نمی‌ توانیم حضور مستمر برق را تضمین کنیم. به ‌این ‌ترتیب استفاده از انواع موتور برق مورد توجه ما قرار می ‌گیرد. البته هر کسی به فکر استفاده از بهترین موتور برق است. در این‌ میان انواع مدل ‌های موتور برق پوتر از محصولات میان رده بازار می ‌توانند سطح کاملی از نیاز شما به تامین برق را مرتفع نمایند. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
 انواع موتور برق پوتر با پیش ‌بینی سطوح مختلف از نیاز کاربران در تیپ ‌های گوناگون برای توان دهی های متنوع طراحی‌ شده اند. کمپانی پوتر خیلی ‌خوب توانسته ‌است برای هر نوع نیازی یک مدل موتور برق توانمند و با کیفیت طراحی کند. انواع موتور برق پوتر از سطح امکانات مدرن و کاملی برخوردار هستند و به لطف طراحی آلترناتورهای تمام مس می‌ توانند برق عاری از اعوجاجی را تولید نمایند. اگر به هر دلیل نیاز به استفاده از موتور برق ‌ها دارید و در این ‌میان بودجه شما محدود است، می ‌توانید بر توانمندی ‌ها و قابلیت ‌های انواع موتور برق پوتر تکیه کنید. زیرا جدا از بحث کیفیت، قیمت موتور برق پوتر نیز تحت شرایط مناسبی قرار دارد. تا جاییکه محصولات این کمپانی چینی را در لیست میان رده ‌های خوش قیمت بازار قرار می ‌دهند. 

آشنایی با برند پوتر (Potere)

 پوتر یک نام تجاری از صنایع داخلی چینی است که در عرصه طراحی ماشین‌ آلات صنعتی خصوصا انواع موتور برق و یا موتور پمپ فعالیت می ‌کند. برند پوتر تحت حمایت کمپانی پوتر، برند تقریباً نوپایی است. این نام تجاری از سال ۱۹۹۶ فعالیت خود را آغاز کرده است. شرکت پوتر فعالیت جدی خود در عرصه طراحی تا تولید ماشین ‌آلات صنعتی را از شهر ژجیانگ در کشور چین آغاز کرد و در این مدت تقریباً کوتاه 25 ساله توانسته‌ است قدم‌ های بلندی در سطح ماشین ‌سازهای معتبر جهانی بردارد. کمپانی پوتر در زمینه طراحی تا تولید انواع موتورهای احتراق داخلی، موتور برق ‌های تکفاز و سه ‌فاز، انواع موتور پمپ ‌ها، کفکش ها و... فعالیت می ‌کند. تمامی محصولات و ماشین ‌آلات طراحی‌ شده پوتر سطح فنی و توانمندی بالایی دارند. در عین ‌حال از جایگاه کیفی مناسبی برخوردار هستند. پوتر در این سال ‌های کوتاه از فعالیت جدی خود توانسته ‌است تا سطح استانداردهای CE و GS را کسب کند. در عین ‌حال محصولات متنوع خود را تحت گواهینامه ISO9001 عرضه نماید. در حال ‌حاضر برند پوتر یک کمپانی با رویکرد چینی است که محصولات خود را در سطح جهانی عرضه می ‌کند. در این مطلب نیز قصد داریم تا به تشریح فنی و تحلیل مشخصات طراحی ‌شده برای انواع موتور برق پوتر بپردازیم. 

بررسی مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT2500A

 موتور برق پوتر مدل PT2500A کوچکترین تیپ تکفاز ارائه ‌شده توسط برند پوتر می ‌باشد. این موتور برق بنزینی پوتر از مدل ‌های سیار با قابلیت تولید جریان برق تکفاز در ظرفیت ۲ کیلوواتی است. یک مولد مناسب برای انجام فعالیت ‌های سبک در سطح خانگی و یا تامین فعالیت ‌های مسافرتی و کمپینگ. موتور برق پوتر مدل PT2500A یک مدل سبک ۲ کیلوواتی است که با پس ‌زمینه ‌های کارکرد در فضاهای کم‌ توان اما سیار طراحی ‌شده است. این موتور برق قابلیت فعال کردن کلیه تجهیزات خانگی را ندارد. اما می ‌تواند توان لازم برای یک یا چند عدد روشنایی را همراه با وسایل ضروری مانند یخچال، تلویزیون و... را فراهم نماید. لکن اصل ایده طراحی این موتور برق سبک پوتر برای فعالیت مؤثر در مصارف مسافرتی، سیار و یا استفاده کمپینگ می ‌باشد. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  در بحث فنی برای تامین توان ۲ کیلووات برق تکفاز این موتور برق بنزینی پوتر از یک موتور تک‌ سیلندر با عملکرد دو زمانه استفاده ‌شده است. موتور از نوع تنفس طبیعی است که با الگوی کار هوا خنک طراحی ‌شده است. این موتور تحت ظرفیت ۱۶۳ سی‌ سی با تعریف یک سیستم استارت هندلی کار می ‌کند. اگر چه این مدل در لیست انواع موتور برق هندلی پوتر قرار دارد؛ اما در صورت نیاز می‌ توانید مدل ویژه با قابلیت تعریف سیستم استارت الکتریکی را سفارش بدهید. موتور برق پوتر مدل PT2500A از روش استارت با تزریق مقدماتی سوخت طراحی ‌شده است. لذا مسیر استارتی ساده، روان و کم ‌دردسر دارد. آلترناتور طراحی ‌شده برای این موتور برق بنزینی پوتر از نوع تمام مس می‌ باشد که تحت عملکرد موتور تک‌ سیلندر با ظرفیت ۱۶۳ سی ‌سی می ‌تواند یک خط برق تکفاز با حداکثر توان دهی 2.2 کیلوواتی را پاسخگو باشد. البته برای این مولد از ۲ خط خروجی تکفاز و کاملاً مستقل از یکدیگر استفاده‌ شده است. این دو خط تکفاز هیچ ارتباط فیزیکی با هم ندارند. لذا هر گونه حادثه اعم از اضافه جریان و یا اتصال کوتاه در یک خط تکفاز باعث اختلال در خط دیگر نمی ‌شود. موتور برق پوتر مدل PT2500A مجهز به یک سیستم کنترل ‌کننده اتوماتیک سطح ولتاژ (AVR) است. به ‌این ‌ترتیب خط تغذیه تعریف ‌شده این مولد همواره در سطح ولتاژ استاندارد ۲۲۰ ولت تکفاز قرار می ‌گیرد. برای این موتور برق از یک باک با ظرفیت ۱۵ لیتری استفاده‌ شده است. با توجه به مصرف سوخت تقریباً اندک موتور تک‌ سیلندر دستگاه، تحت یک‌ بار پر کردن باک می‌ توانیم انتظار ۱۲ ساعت فعالیت مستمر موتور برق را داشته ‌باشیم. موتور برق ۲ کیلووات پوتر عملکردی ملایم با میزان تولید صدای اندک ۶۵ دسیبل دارد. لذا برای فعالیت ‌های خانگی و مسافرتی شرایط کارکردی ایده ‌آل را تامین می‌ نماید. 

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT3200A

 موتور برق بنزینی پوتر مدل PT3200A یک مدل طراحی ‌شده بر پایه موتور برق‌ های ۳ کیلوواتی است. این مدل با قابلیت استفاده در فضاهای مسکونی و خدماتی طراحی‌ شده است. اصولاً موتور برق ‌های ۳ کیلوواتی از رده مدل‌ های محبوب و پرفروش بازار هستند. چرا که قابلیت استفاده برای تامین نیازهای خانگی را دارند. لذا سطح فروش موتور برق پوتر مدل PT3200A به نسبت از دیگر مدل ‌ها بالاتر است. برای تامین توان ۳ کیلووات در طراحی موتور برق پوتر مدل PT3200A از یک موتور تک ‌سیلندر بنزینی با ظرفیت ۱۹۶ سی ‌سی استفاده شده ‌است. موتور از نوع ۲ زمانه است که تحت عملکرد هوا خنک با الگوی تنفس طبیعی کار می ‌کند. این موتور با قابلیت کارکردی تقریباً روان و کم‌ صدا، ظرفیت کافی برای به کار انداختن آلترناتور ۳ کیلوواتی مدل PT3200A را دارد. برای موتور تک ‌سیلندر این مولد از یک باک سوخت ۱۵ لیتری استفاده شده ‌است. الگوی مصرف سوخت تقریباً مناسب و البته ایده ‌آل، شرایط کارکردی مداوم به مدت ۱۲ ساعت با یکبار سوختگیری باک را فراهم می‌ کند. لذا اگر از این موتور برق بنزینی پوتر برای تامین برق اضطراری خانه ‌ها استفاده می ‌کنید، می ‌توانید برای حداقل یک نصفه روز فعالیت مستمر آن را تضمین نمایید. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  آلترناتور تعریف ‌شده برای این موتور برق پوتر، ظرفیت تامین توان 2.8 کیلووات برق تکفاز ۲۲۰ ولت استاندارد شهری را دارد. البته برای این منظور از یک سیستم کنترل هوشمند سطح ولتاژ استفاده می‌ کند تا تحت هر شرایطی با هر میزان تغییرات بار، سطح ولتاژ خروجی سیستم در مقدار ثابت ۲۲۰ ولت باقی بماند. الگوی مقدماتی در طراحی موتور براساس یک سیستم استارت هندلی است. اما می ‌توانید از قابلیت استارت الکتریکی نیز داشته باشید. از این مدل در جمع انواع موتور برق استارتی پوتر نیز قرار می‌ گیرد. لذا شرایط راه‌ اندازی ساده و سریع برای پوشش نیازهای خانگی و حتی اداری را دارد. اما قابلیت استارت اتوماتیک برای این موتور برق تعریف ‌نشده است. لذا نمی ‌توانید انتظار عملکردی بی ‌وقفه در تامین برق اضطراری داشته باشید. بلکه برای راه‌ اندازی آن باید از حضور یک اپراتور آگاه استفاده کنید. به ‌هر حال در سطح نیازهای خانگی و حتی فروشگاهی و برخی از موارد خدماتی چندان حساسیتی در راه ‌اندازی سریع و اتوماتیک سیستم برق اضطراری وجود ندارد.موتور برق پوتر مدل PT3200A در ابعاد تقریباً کوچک 44´44´61 سانتیمتری با وزن محدود ۴۳ کیلوگرمی طراحی‌ شده است. این موتور برق را به ‌سادگی می‌ توانید در صندوق عقب هر خودرویی قرار داده و جابجا کنید. 

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT3800A

 موتور برق پوتر مدل PT3800A یک مدل ۳ کیلوواتی است. اما در پس‌ زمینه طراحی این مدل، سطح بالای موتور برق ‌های ۳ کیلوواتی پیش‌ بینی ‌شده است. به ‌طور معمول کمپانی‌ های مطرح، انواع مدل ‌های پرکاربرد ۳ کیلوواتی را در دو تیپ توان پایین و توان بالا طراحی می ‌کنند. این مدل نمونه توان بالا محصول کمپانی پوتر است که مخصوص فعالیت در رده فضاهای گسترده خانگی تا نیازهای حرفه ‌ای خدماتی و فروشگاهی است. موتور برق پوتر مدل PT3800A با قابلیت تامین برق ۳ کیلووات تکفاز مناسب راه ‌اندازی کلیه تجهیزات متعارف خانگی به شکل همزمان می‌ باشد. در عین ‌حال می ‌تواند در سطح راه‌ اندازی تجهیزات اداری در حضور چندین سیستم رایانه ‌ای و سرورها فعالیت کند. از طرفی قابلیتکافی برای خدمات فروشگاهی و حتی نیازهای خدمات درمانی را دارد. البته توان ۳ کیلووات این مولد برای راه ‌اندازی انفرادی تجهیزات سبک کارگاهی و موتور پمپ آب‌ های معمولی باغبانی کفایت می ‌کند. در این موتور برق بنزینی پوتر برای تهیه توان ۳ کیلووات برق تکفاز ۲۲۰ ولت استاندارد شهری، از یک موتور تک‌ سیلندر تحت ظرفیت ۲۱۰ سی ‌سی استفاده ‌شده است. موتور هوا خنک است و با الگوی تنفس طبیعی کار می ‌کند. البته در حین کار با عملکرد دو زمانه طراحی شده‌ است. لذا برای فعالیت مستمر نیاز به سوخت ترکیبی دارد. برای این موتور برق از یک باک سوخت ۱۵ لیتری استفاده ‌شده است که در صورت پر بودن، قابلیت تأمین سوخت برای حداکثر ۱۰ ساعت کارکرد مداوم موتور را دارد. موتور تعریف ‌شده هم تحت سیستم استارت هندلی است و هم می‌ توان آن را از طریق یک استارت الکتریکی راه ‌اندازی کرد. اما بیس کار در طراحی یک مدل از موتور برق هندلی پوتر می ‌باشد. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  اصولاً وجه طراحی این مدل برای تامین مصارف خانگی بوده ‌است. به هر صورت همیشه مولدهای ۳ کیلوواتی نمونه ‌های محبوب خانگی هستند. فروش موتور برق پوتر مدل PT3800A عموماً برای تامین نیازهای خانگی و فضاهای سبک اداری می‌ باشد. برای پوشش چنین فضاهایی یک طراحی جمع ‌و جور و قابل ‌حمل شدن پیش‌ بینی شده ‌است. موتور برق پوتر مدل PT3800A در ابعاد 45´44´60 سانتیمتری طراحی‌ شده و در صورت خالی بودن باک، وزنی در حدود ۴۵ کیلوگرم دارد. لذا کاملاً مناسب برای نصب شدن در فضاهای مسکونی و اداری می ‌باشد. از طرفی عملکرد روان و کم‌ صدای این مولد که چیزی در حدود ۶۹ دسیبل است، تاثیر مثبتی در فعالیت خانگی آن گذاشته ‌است. به ‌این ‌ترتیب چه برای تامین نیازهای خانگی تا برطرف کردن فعالیت ‌های سبک صنعتی و باغبانی می‌ توانید از حضور مؤثر این موتور برق پوتر استفاده کنید. 

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT4500Y

 موتور برق بنزینی پوتر مدل PT4500Y یک نمونه نیمه ‌صنعتی است که تحت طراحی توان 9.5 کیلووات ساخته شده ‌است. این مولد بنزینی قرار است از نیازهای رده‌ بالای خانگی تا پوشش کلیه فعالیت ‌های متوسط اداری و خدماتی و همچنین حضور در فضاهای نیمه ‌سنگین کارگاهی استفاده بشود. در ماهیت طراحی موتور برق پوتر مدل PT4500Y تنها یک پله بالاتر از مدل ‌های کاربردی ۳ کیلوواتی هستیم. لذا همچنان در لیست نمونه‌ های مصرف خانگی قرار داریم و این ‌موضوع قطعا بر میزان فروش موتور برق پوتر مدل PT4500Y تاثیرگذار است. در بحث مشخصات فنی برای تامین توان نیمه ‌صنعتی 4.5 کیلوواتی این موتور برق از یک موتور تک‌ سیلندر با ظرفیت ۳۳۷ سی ‌سی استفاده ‌شده است. موتور از نوع تنفس طبیعی است که با الگوی هوا خنک کار می ‌کند. ظرفیت ۳۳۷ سی‌ سی، حجم قابل ‌قبولی برای تأمین یک توان صنعتی است. اما به ‌هر حال چندان نمی ‌توانیم بر جایگاه رده بالای کارگاهی این مولد پوتر تکیه کنیم. لذا اگر قصد استفاده از قدرت ۳۳۷ سی ‌سی این مولد را دارید، بهتر است تجهیزات کارگاهی را به شکل انفرادی راه ‌اندازی کنید. برای کارکرد تقریباً طولانی ‌مدت ۹ ساعته این موتور برق از یک مخزن سوخت ۲۵ لیتری استفاده‌ شده است. در عین‌ حال این مولد در جمع موتور برق هندلی پوتر قرار دارد. اما در صورت نیاز می ‌توانید از تیپ ‌ها با قابلیت استارت الکتریکی نیز استفاده کنید. در هر دو تیپ موتور برق استارتی پوتر و مدل ‌های استارت دستی، سطح عملکرد نهایی مولد، راه ‌اندازی سریع و ساده ‌ای است. آلترناتور تعریف‌ شده در این موتور برق از نوع سیم ‌پیچ تمام مس است که به ‌خوبی قابلیت تامین یک خط ولتاژ تکفاز ۲۲۰ ولت استاندارد شهری بدون اعوجاج تحت توان دهی 4.5 کیلوواتی را دارد. در صورت نیاز می ‌توانید برای مدت کوتاه، میزان توان ۵ کیلووات را از این مولد استخراج کنید. موتور برق پوتر مدل PT4500Y در ابعاد 55´53´69 سانتیمتری با وزن ۷۵ کیلوگرمی طراحی ‌شده است. این مولد از تعریف نمونه‌ های سبک خانگی با شرایط حمل ‌و نقل ساده خارج شده ‌است. البته در طراحی شاسی آن از یک جفت چرخ استفاده‌ شده است تا در سطح کارگاه از قابلیت جابجا شدن ساده ‌ای برخوردار باشد. موتور برق مذکور قابلیت تامین برق ترانس ‌های جوشکاری را ندارد. در عین ‌حال با توجه به عملکرد تقریباً سایلنت ۶۵ دسیبلی می‌ تواند در سطح فضاهای مسکونی و خدماتی مورد استفاده قرار بگیرد. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT6500Y

 موتور برق بنزینی پوتر مدل PT6500Y یک نمونه تمام صنعتی است که کاملاً برای حضور در فضاهای کارگاهی طراحی ‌شده است. کیفیت موتور برق پوتر در این مدل 5.5 کیلوواتی بسیار بالا است و به نوعی برای حضور در سطح سخت عملیات‌ های کارگاهی آماده شده‌ است. از طرفی با توجه به تامین ۲ خط برق مستقل تکفاز می ‌تواند برای فعال کردن ۲ یا ۳ واحد مسکونی و یا نهادهای خدماتی و فروشگاهی استفاده شود. انواع موتور برق ها در سطح توان 5.5 کیلووات محصول کمپانی ‌های برجسته در لیست مدل‌ های محبوب بازار قرار دارند. زیرا این مدل ‌ها با سطح توان دهی ماکزیمم ۶ کیلوواتی عملاً توانایی کار با هر دستگاه رده ‌بالای کارگاهی را دارند و در عین ‌حال با قیمت مناسبی عرضه می‌ شوند. خلاصه می ‌توانید با صرف هزینه اندک از یک موتور برق تمام صنعتی استفاده کنید. این ‌موضوع در لیست قیمت موتور برق پوتر مدل PT6500Y نیز پیش ‌بینی‌ شده است. زیرا کمپانی چینی سعی کرده تا این مولد صنعتی را در فضایی با قیمتی مناسب عرضه کند. در بحث صنعتی به حداقل ۵ کیلووات توان الکتریکی برای فعال کردن تجهیزات متعارف کارگاهی نیاز داریم. قطعا در صورت استفاده از ماشین‌ های قدرتمندتر باید سبک و روش تامین برق ما نیز متفاوت باشد. اما آنچه مسلم است، موتور برق پوتر مدل PT6500Y قابلیت تولید توان حداکثر ۶ کیلووات را دارد تا یک مدل موفق در فضاهای کارگاهی باشد. برای تامین این قدرت از یک موتور تک‌ سیلندر با ظرفیت ۳۸۹ سی ‌سی استفاده ‌شده است. موتور به ‌مانند نمونه ‌های قبلی از مدل ‌های هوا خنک تحت عملکرد تنفس طبیعی است که با روش طراحی ۲ زمانه کار می ‌کند.برای این موتور از یک باک سوخت ۲۵ لیتری استفاده ‌شده است. در صورت کارکرد مداوم با ظرفیت ۵۰ درصدی موتور برق و یکبار سوختگیری کامل می ‌توانید مدت ‌زمان حداکثر ۹ ساعت را پیش ‌بینی کنید. به‌ مانند مدل‌ های قبلی همچنان با یکموتور برق هندلی پوتر مواجه هستیم که در صورت نیاز می ‌توانید از تیپ استارت الکتریکی آن استفاده کنید. موتور برق پوتر مدل PT6500Y در ابعاد 55´53´69 سانتیمتری طراحی ‌شده است. این حجم تقریباً محدود است و قابلیت حمل شدن در صندوق عقب خودروهای شخصی را دارد. از طرفی تحت وزن تقریباً سنگین ۷۷ کیلویی قطعا نمی ‌تواند یک مدل سیار باشد. اما در بحث طراحی برای شاسی این مولد پوتر از یک جفت چرخ استفاده ‌شده است. رویکرد صنعتی و کارگاهی در طراحی این مدل، تاثیر چشمگیر در قابلیت ‌های کاربردی آن گذاشته ‌است. به شکلی که در کل کیفیت موتور برق پوتر مدل PT6500Y بسیار بالا در حد محصولات نمونه با کلاس کار حرفه ‌ای از دیگر برندهای مطرح می ‌باشد. 

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT8000V

 موتور برق پوتر مدل PT8000V یک کلاس طراحی متفاوت از جمع محصولات این کمپانی چینی است. زیرا در طراحی این مدل ۳ کیلوواتی از یک موتور تک‌ سیلندر ۴ زمانه استفاده شده‌ است. به ‌این ‌ترتیب اگر چه ماهیت تامین توان در دسته مدل ‌های متداول ۳ کیلوواتی قرار دارد؛ اما این نمونه قرار است با قابلیت یک موتور تحت عملکرد روان و کاملاً سایلنت و کم ‌مصرف مورد استفاده در مصارف خانگی، اداری و فروشگاهی قرار بگیرد. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000V یک تیپ موتور برق با قابلیت تامین توان ۳ کیلووات است که تحت ولتاژ ۲۲۰ ولت جریان AC کار می ‌کند. برای تامین این قدرت، مجهز به یک موتور تک‌ سیلندر با ظرفیت ۲۱۲ سی‌ سی می ‌باشد. موتور از نوع هوا خنک با الگوی کار تنفس طبیعی است که با یک ساز و کار ۴ زمانه طراحی ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب برای کارکرد آن باید از سوخت بنزین عادی استفاده شود و موتور دارای یک مخزن روغن اختصاصی است. موتورهای ۴ زمانه به عملکرد روان، مصرف سوخت اندک و تولید صدای کم شهرت دارند. ویژگی ‌های برتری که در طراحی موتور برق بنزینی پوتر مدل PT8000V تعریف‌ شده است. البته لیست قیمت موتور برق پوتر با این موتور ۴ زمانه بالاتر از مدل ‌های معمولی‌ تر است. برای عملکرد موتور ۲۱۲ سی‌ سی تک‌ سیلندر مذکور از یک مخزن سوخت تقریباً کوچک ۱۲ لیتری استفاده شده ‌است. اما از آنجا که موتور عملکردی ۴ زمانه دارد، قطعا میزان مصرف سوخت نیز کاهش پیدا کرده، قابلیت کارکرد طولانی ‌مدت را برای این موتور برق پوتر فراهم می‌ کند. موتور برق مذکور تنها از یک سیستم استارت هندلی استفاده می‌ کند. این موتور برق هندلی پوتر مجهز به سیستم پیش پاشش سوخت است تا جریان راه ‌اندازی و استارت آسان سیستم فراهم باشد. حضور یک موتور ۴ زمانه در عملکرد هر چه روان این موتور برق تاثیرگذار بوده ‌است. به شکلی که تنها شاهد میزان تولید صدای اندک در حدود ۶۹ دسیبل هستیم. موتور برق مذکور در ابعاد تقریباً مکعبی شکل و کوچک 50´50´60 سانتیمتری طراحی ‌شده است. شاسی این نمونه فاقد چرخ است. لذا در لیست موتور برق ‌های سیار قرار نمی ‌گیرد. اما با وجود وزن تقریباً سبک ۵۵ کیلوگرمی به ‌راحتی می ‌توانید آن را جابجا کنید.موتور برق پوتر مدل PT8000V یک نمونه سبک و با کیفیت از مصارف خانگی است که قابلیت راه‌ اندازی کلیه تجهیزات متعارف خانگی به شکل همزمان را دارد و با آن می ‌توانید در سطح مزرعه و یا کارگاه نیز حاضر باشید. 

مشخصات فنی موتور برق پوتر مدل PT8000VES

 موتور برق پوتر مدل PT8000VES از لحاظ فنی تقریباً به ‌مانند مدل PT8000V طراحی ‌شده است. یک مدل سطح بالا از انواع موتور برق ‌های ۳ کیلوواتی است که تنها قابلیت تولید یک جریان برق تکفاز ۲۲۰ ولت AC را دارد و در طراحی آن فقط یک خط خروجی پیش ‌بینی ‌شده است. موتور تعریف ‌شده از نوع تک ‌سیلندر با عملکرد ۴ زمانه تحت ظرفیت ۲۱۲ سی‌ سی است. موتور هوا خنک است و با الگوی طراحی تنفس طبیعی کار می ‌کند. این موتور ۴ زمانه عملکردی نرم و میزان صدای اندکی دارد. موتور از هر نظر مشابه نمونه نصب ‌شده در مدل PT8000V می‌ باشد. با این تفاوت که برای این موتور از یک سیستم استارت الکتریکی استفاده ‌شده است. سیستم استارت الکتریکی تعریف ‌شده، جریان راه ‌اندازی موتور برق پوتر مدل PT8000V را هر چه ساده ‌تر کرده ‌است. تا جاییکه می‌ توانید به ‌راحتیبا فشردن یک دکمه، دستگاه ژنراتور کوچک خانگی را راه ‌اندازی کنید و از یک خط برق ۲۲۰ ولت تکفاز تحت توان ۳ کیلووات بهره ‌مند شوید. البته این سبک طراحی در قیمت موتور برق پوتر تاثیرگذار بوده ‌است و این مدل استارت الکتریکی را از نمونه ساده استارت دستی گرانتر کرده ‌است. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  یکی دیگر از نکات برجسته در طراحی موتور برق پوتر مدل PT8000VES استفاده از یک جفت چرخ در شاسی تعریف ‌شده دستگاه است. این موتور برق را به ‌سادگی می‌ توانید در سطح فضای خانه، فروشگاه و حتی کارگاه جابجا کنید. آلترناتور تعریف ‌شده در این مدل از نوع تمام مس است که در راندمان بالایی قابلیت تولید توان ۳ کیلووات تحت ولتاژ ۲۲۰ ولت را دارد. البته در طراحی موتور برق پوتر مدل PT8000VES از یک سیستم تنظیم ‌کننده اتوماتیک ولتاژ AVR هم استفاده ‌شده است. این موتور برق بنزینی پوتر در اندازه ‌های 50´50´60 سانتیمتری با مقدار وزن ۵۵ کیلوگرمی طراحی شده ‌است. قطعا این ابعاد کوچک را می ‌توانید در صندوق عقب هر خودرویی جای دهید. از طرفی شاسی صاحب یک جفت چرخ است که قطعا شرایط حمل ‌و نقل و جابجایی این تیپ از موتور برق پوتر را ساده ‌تر می ‌کند. موتور برق پوتر مدل PT8000VES یک نمونه کاملاً حرفه ‌ای برای پوشش نیازهای خانگی است که در عین ‌حال مناسب فعالیت‌ های سیار خصوصا محیط باغ در راه ‌اندازی موتور پمپ ‌های سبک طراحی شده ‌است. از طرفی کیفیت موتور برق پوتر مدل PT8000VES سطح معقول و قابل رقابت با نمونه ‌های برتر بازار را دارد. در کل می‌ توانیم این مدل توانمند پوتر را یک پیشنهاد تمام‌ عیار برای پوشش نیازهای سبک معرفی کنیم. 

مشخصات فنی موتور برق دیزل پوتر مدل PT3500D

 به موازات انواع موتور برق ‌های بنزینی، مدل ‌های توانمند دیزلی هستند که در آنها از سوخت گازوئیل برای تولید قدرت الکتریسیته استفاده می ‌شود. موتور برق ‌های دیزلی نمونه ‌های توانمندی هستند که از سوخت ارزان ‌قیمت گازوئیل استفاده می ‌کنند و غالبا قابلیت تولید توان بالاتری به نسبت از موتورهای بنزینی هم ‌حجم خود دارند. این نکات ساده اما کاربردی باعث شده ‌است تا استفاده از انواع موتور برق ‌های دیزلی گسترش زیادی داشته باشد. حالا برندهای مطرح نیز سعی می ‌کنند تا انواع موتور برق ‌های دیزلی توانمند را طراحی کنند. مانند کمپانی مطرح پوتر که موتور برق دیزل مدل PT3500D را طراحی کرده ‌است. موتور برق پوتر دیزلی مدل PT3500D یک تیپ برای مصارف خانگی است که با قابلیت توان دهی ۳ کیلووات طراحی ‌شده است و به ‌مانند تمام مدل‌ های پرکاربرد و محبوب ۳ کیلوواتی کاملاً مورد توجه اهل ‌فن برای پوشش نیازهای خانگی قرار می‌ گیرد. در این موتور برق پوتر دیزلی از یک موتور تک‌ سیلندر دیزلی در حجم ۲۹۶ سی ‌سی استفاده ‌شده است. موتور از نوع هوا خنک تحت الگوی کار تنفس طبیعی می ‌باشد و قابلیت تامین توان اسمی 2.8 کیلووات را دارد. موتور دیزلی تعریف ‌شده با قابلیت استارت دستی کار می ‌کند. البته در تیپ ‌های کلاس بالاتر برای این مدل از یک سیستم استارت کلیددار هم استفاده ‌شده است. به ‌این ‌ترتیب برای روشن کردن این موتور برق پوتر باید از یک کلید مخصوص استفاده کنید که پس‌ زمینه های طراحی امنیتی دستگاه را نشان می ‌دهد. برای این موتور تک ‌سیلندر دیزلی از یک باک سوخت 12.5 لیتری استفاده ‌شده است. موتور بدون تعریف سیستم جرقه زنی احتراق در نهایت سادگی با میزان مصرف سوخت کم کار می ‌کند. اگر این باک سوخت 12.5 لیتری پر باشد، موتور برق مذکور توانایی کارکردی متوالی برای حداکثر ۸ ساعت را دارد. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  این موتور برق پوتر در ابعاد تقریباً جمع ‌و جور و مکعبی شکل 59´53´68 سانتیمتری با وزن خالص ۷۰ کیلوگرمی طراحی ‌شده است. البته با در نظر گرفتن الگوی تامین قدرت ۳ کیلوواتی ظاهرا با یک موتور برق بزرگ‌ جثه که قابلیت حمل ‌و نقل ساده‌ ای ندارد، مواجه هستیم. اما نکته کلیدی در اسلوب طراحی با یک شاسی چرخ‌ دار است تا برای اهدافی مانند حمل ‌و نقل تا جابجایی هر چه ساده‌ تر باشد. موتور برق ‌های دیزلی نمونه ‌های پر سر و صدا با میزان تولید آلایندگی بالایی هستند. قطعاً حضور آنها در فضای خانگی چالش ‌برانگیز است. زیرا غالباً باید آنها را در زیرزمین خانه ‌ها و یا چنین فضاهایی نگهداری کنیم که قطعا نمی ‌توان به‌ سادگی با میزان تولید صدای بالا و یا آلایندگی زیاد کنار آمد. اما پوتر دست طراحی را در زمینه‌ های متفاوتی عرضه کرده ‌است. چرا که موتور برق دیزل پوتر مدل PT3500D در نهایت آرامش با عملکردی کم ‌صدا و میزان آلایندگی استاندارد کار می ‌کند. 

مشخصات فنی موتور برق پمپ پوتر مدل PT200QC

 یکی از اهداف جدی در خرید و فروش انواع موتور برق برای استفاده در فعالیت ‌های باغبانی و کشاورزی است. زیرا در محیط باغ و مزرعه با انبوه تجهیزات برق مواجه هستیم که همگی آنها نیاز به تامین مطمئن جریان برق دارند. در این ‌میان حجم بالایی از کاربرد موتور برق ‌ها برای فعال کردن موتور پمپ‌ های آب می ‌باشد. در حالت عادی اگر یک کشاورز بخواهد جریان آبیاری باغ و مزرعه را تدارک ببیند، باید دو دستگاه متفاوت و بسیار گرانقیمت را تهیه کند. یک دستگاه موتور برق که نیروی الکتریسیته کافی را تامین نماید، در کنار یک دستگاه موتور پمپ که این نیرو را برای مکش آب استفاده کند. این ماجرا دردسرهای خاص خود را دارد. اما نه برای کشاورزها و باغبان ‌های هوشمندی که از دستگاه موتور برق پمپ دار استفاده می ‌کنند. کمپانی پوتر این مشکل رایج را شناسایی کرده و یک تیپ موتور برق پمپ مناسب تحت عنوان تجاری PT200QC عرضه کرده ‌است. حالا با استفاده از موتور برق پمپ پوتر مدل PT200QC هر دو دستگاه را همزمان در اختیار داریم و می ‌توانیم مادامیکه در حال تولید جریان برق هستیم، پمپ مکش آب را به کار اندازیم. موتور برق پمپ پوتر در ۲ تیپ با عنوان ‌های WP50 تحت هدایت مدخل ‌های ۲ اینچی و WP80 تحت هدایت مدخل ‌های ۳ اینچی طراحی ‌شده است. طبعا برای استفاده از مدل WP80 که دارای مدخل ‌های ۳ اینچی برای ورود و خروج آب است، قابلیت پمپاژ گسترده ‌تر با دبی بالاتر آب فراهم می‌ شود. البته این مدل حجیم‌ تر از موتور بنزینی توانمندتری نیز استفاده می‌ کند. در طراحی موتور برق پمپ پوتر مدل WP50 از یک موتور بنزینی تک ‌سیلندر در ظرفیت ۱۶۳ سی ‌سی استفاده‌ شده است. موتور مذکور قابلیت تامین توان 4 کیلوواتی را دارد و تحت عملکرد سیستم راه ‌اندازهای هندلی و یا استارتی کار می ‌کند. در امتداد موتور ۱۶۳ سی ‌سی این مدل، یک موتور پمپ آب با مدخل ‌های ۲ اینچی قرار دارد که در مسیر عملکرد تامین برق، قابلیت جابجایی ۳۳ مترمکعب آب بر ساعت را دارد. با استفاده از پمپ ۲ اینچی تعریف ‌شده می ‌توانید حجم گسترده آب را از عمق ۷ متری مکش کرده و تا ارتفاع 26 متری پمپاژ کنید. مدل WP80 نمونه قدرتمندتری است که در طراحی آن از یک موتور بنزینی تک ‌سیلندر با ظرفیت ۱۹۶ سی ‌سی استفاده‌ شده است. این موتور توانایی تولید توان ۵ کیلووات برق تکفاز را دارد و با روش راه‌ اندازی هندلی و استارت الکتریکی کار می‌ کند. در امتداد آلترناتور تکفاز ۵ کیلوواتی این موتور برق، یک موتور پمپ با تعریف مدخل ‌های ۳ اینچی قرار دارد که قابلیت مکش ۶۰ متر مکعب آب در هر ساعت را دارا می ‌باشد. این موتور پمپ قادر است تا حجم سنگین آب را از عمق ۷ متری مکش کرده و تا ارتفاع ۲۸ متری پمپاژ نماید. 
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
  استفاده از موتور برق پمپ آب شاید غیرمنطقی به‌ نظر آید. چرا که از همان ابتدا می ‌توانیم قدرت موتور بنزینی را برای عملکرد پمپ استفاده کنیم. اما در این حالت دیگر قابلیت تولید جریان برق نداریم. در حالیکه برای کار کردن با دیگر تجهیزات باغبانی نیاز به برق داریم. موتور برق پمپ آب یک ایده جالب برای کار کردن موتور پمپ ‌ها است، مادامیکه قدرت برق در اختیار ما می ‌باشد. سخن پایانی در خرید انواع موتور برق پوتر  کمپانی پوتر یک برند نوپای چینی است. این کمپانی در سال 1996 در شهر ژجیانگ چین فعالیت صنعتی خود را آغاز کرده است. پوتر از همان ابتدا در تکاپوی طراحی تا تولید ماشین آلات سبک بوده است و در این زمینه رشد چشمگیری داشته است. اگر چه سن و سال برند پوتر بسیار کم است. اما در همین سال های اندک توانسته تا سطح کیفی بسیار مناسبی را در طراحی تا تولید محصولات خود داشته باشد. تا جائیکه حالا پوتر تبدیل به یکی از بهترین ماشین سازهای چینی شده است. طراحی موتور برق یکی از بخش های کلیدی این کمپانی است و در تمام این سال ها پوتر تلاشی مستمر داشته تا بتواند موتور برق های خوش ساخت و توانمند عرضه کند. موتور برق پوتر تحت استانداردهای مطرح جهانی طراحی شده است و این محصولات در سطح کشورهای اروپایی فروش خوبی را تجربه می کنند. انواع موتور برق پوتر مدل های میان رده در سطح توان دهی خود هستند. مدل هایی که طراحی مناسب با میزان راندمان کار مطلوب دارند و به نسبت از دیگر رقبای هم وطن خود ویژگی های فنی مناسب تری دارند. پوتر در طراحی موتور برق های خود متکی بر استفاده از موتورهای 2 زمانه است. این انتخاب قطعا باعث کاهش قیمت موتور برق پوتر شده است. اما در نهایت استفاده از موتورهای دو زمانه سطح کیفی کار تا راندمان مطلوب محصولات را تحت تاثیر قرار داده است. به هر حال موتورهای دو زمانه عملکرد پر سر و صدایی دارند و میزان مصرف سوخت آنها بالا است و در عین حال باید برای آنها از سوخت ترکیبی تهیه کرده باشید. با این وجود می توان بر طراحی موتورهای انتخاب شده پوتر تکیه کرد. پوتر تعریف استانداردی از این موتورهای کوچک اما توانمند ارائه کرده است. کیفیت موتور برق پوتر در لیست مدل های میان رده بازار قرار دارد. اگر چه این محصولات به نسبت از رقبای هم وطن یک سر و گردن بالاتر است. اما به هر حال در سطح جهانی کمپانی های ریشه دار دیگری حضور دارند که شاید عرصه را برای رقیب تازه نفسی مانند موتور برق پوتر تنگ کنند. اما وقتی متوجه باشید که در سطح بازار حضور پر رنگی از محصولات چینی وجود دارد، قطعا به خرید و بررسی فنی محصولات پوتر بیشتر توجه خواهید کرد. موتور برق پوتر در هر دو تیپ هندلی تا مدل های استارتی طراحی شده است. در عین حال با تنوع گسترده در طرح و توان هستند. به این ترتیب برای عموم نیازها از یک موتور برق مناسب دارند. از پوشش نیازهای مسافرتی تا برق خانگی و تکمیل برق اضطراری و حتی فعالیت های صنعتی و کارگاهی می توانید به یکی از مدل های موتور برق پوتر اکتفا کنید. این مدل ها در قیمت مناسب به سطح کیفی مطلوب و میزان کارایی قابل قبول تحت استانداردهای مطرح جهانی طراحی شده اند. قطعا یک موتور برق پوتر در توان مناسب قادر به تامین برق مورد نیاز شما است. در حالیکه برای خرید آن مستلزم صرف هزینه بالایی نیستید.
موتور برق بنزینی پوتر (Potter)
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5