خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق دیزلی ایزی پاور

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

بررسی فنی انواع موتور برق دیزل ایزی پاور

برای دسترسی به نیروی برق در مناطق دوردست و یا حضور برق اضطراری در مواقع قحطی ‌های سراسری باید یک مدل موتور برق مطمئن در اختیار داشته باشیم. قاعدتاً برای این منظور می ‌توانیم لیست بلند بالایی از انواع تیپ ‌ها، محصول برندهای ریز و درشت بازار را معرفی کنیم. اما کمتر مدلی است که می ‌تواند کارایی ایده ‌آل موتور برق دیزلی ایزی پاور مدل EP9500E را داشته باشد.موتور برق دیزلی ایزی پاور از مدل ‌های مطمئن با قابلیت کاربرد متنوع است که مورد توجه اهل‌ فن قرار دارد. این موتور برق متکی بر سوخت ارزان‌ قیمت دیزل کار می ‌کند و در قاعده طراحی همزمان که دارای سیستم ‌های مدرن است، شرایط کارکردی ساده با میزان خرابی ‌های اندک دارد.
موتور برق دیزلی ایزی پاور
عمده مدل موتور برق های بازار در تیپ مدل ‌های بنزینی هستند. نمونه ‌های بنزینی مدل ‌های کلاسیکی هستند که در تمام این سال ‌ها مورد توجه بوده ‌اند. اما حالا در دوره ‌ای هستیم که مهندسین توانسته اند موتورهای دیزلی با حجم کم، مصرف سوخت اندک و تولید صدایی ناچیز طراحی کنند. حالا موتورهای دیزلی قواعد بازی را عوض کرده ‌اند. تا جاییکه نگاه مثبت مصرف‌ کنندگان به سمت استفاده از انواع ماشین‌ های دیزلی گرایش دارد.عموم مدل ‌ها از موتور برق ‌های دیزلی در حال حاضر از ترندهای بازار هستند و در این ‌میان موتور برق دیزلی ایزی پاور یکی از نمونه ‌های خوش ‌ساخت و اصیل می ‌باشد. کارکرد قدرتمند، استفاده از سوخت ارزان، نگهداری امن سوخت گازوئیل در کنار پیشرفت با طراحی موتورهای دیزلی کم ‌حجم و کم ‌صدا از دلایل جدی است تا میزان خرید موتور برق دیزلی رو به ‌افزایش باشد.محصول مورد نظر ما یعنی موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E یک نمونه از ژنراتورهای کوچک اما با کارکردی تمام ‌عیار است. این محصول متکی بر کارآیی رده ‌بالای موتورهای دیزلی طراحی شده ‌است و با سوخت ارزان‌ قیمت گازوئیل کار می‌ کند. موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E در نهایت قدرت قابلیت تولید 6.5 کیلووات انرژی برق را دارد.موتور برق دیزل ایزی پاور در مدل مذکور با الگوی تأمین امکانات کامل یک موتور برق ایده‌ آل طراحی شده‌ است. در عین ‌حال برای ساخت آن از متریال ‌های باکیفیت استفاده‌ شده تا ماشین هر چه مقاوم‌ تر باشد. این موتور برق می‌ تواند جریان قدرت برق 6.5 کیلوواتی را در بهترین و باثبات ‌ترین حالت بدون اعوجاج تولید نماید. به لطف استفاده از موتورهای قدرتمند دیزلی است که انواع مدل ‌های موتور برق ایزی پاور قابلیت تولید جریان برق مطمئن با طراحی ساده را دارند. در قاعده تحلیل فنی محصول ایزی پاور لازم است تا اندک شناختی از موتورهای دیزلی داشته باشیم.

موتورهای دیزلی چطور کار می ‌کنند؟

اصل ماجرا در استفاده از موتور برق دیزلی ها حضور یک موتور گازوئیل ‌سوز است. باقی سیستم شباهتی کامل به مدل ‌های بنزینی و حتی گازسوز دارد. اما موتور دیزلی یک وجه متفاوت با الگوی کار برتر که قابلیت تولید قدرتی فزاینده دارد، می ‌باشد. در طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور نیز از چنین موتورهای گازوئیل ‌سوز استفاده شده ‌است.موتور گازوئیل سوز یک تیپ از موتورهای احتراق داخلی است. اما به نسبت از دیگر گونه های احتراق داخلی قابلیت تولید قدرت بالاتری دارد. در واقع با حجم موتوری برابر یک گونه دیزلی بسیار قدرتمندتر از گونه ‌های بنزینی است. به ‌این ‌ترتیب می ‌توانیم در حجم موتور کم، قدرت بالاتری را به نسبت از موتورهای بنزینی داشته باشیم.تفاوت اصلی در طراحی موتور برق دیزلی به نسبت از دیگر گونه ها در طراحی موتورهای احتراق داخلی، الگوی سیستم جرقه زنی است. اصولاً در طراحی موتورهای دیزلی چیزی با عنوان سیستم تولید جرقه وجود ندارد. این موتورها فاقد شمع و یا دلکو می ‌باشند. آنها بدون نیاز به تعریف سیستم ‌های جرقه زنی پروسه احتراق خود را کامل می ‌کنند. در داخل یک موتور دیزلی بر اثر تراکم حداکثری سوخت، احتراق صورت می‌ گیرد.
موتور برق دیزلی ایزی پاور
 گازوئیل یک نوع سوخت با قابلیت احتراق کم است. این ترکیب آلی در درجه‌ حرارت 70 به بالا شرایط احتراق خود به ‌خودی دارد. بنابراین می ‌توانیم این سوخت ها در فضای داخل سیلندر موتور به میزان تراکم بالایی فشرده کنیم. وقتی متراکم سازی سوخت تا حد زیادی باشد، خود سوخت در اثر افزایش حرارت به دلیل تراکم زیاد، آتش می‌ گیرد. این آتش باعث احتراق شده که به تکمیل عملکرد پروسه موتور می ‌انجامد.تراکم زیاد سوخت باعث تولید قدرت زیاد می ‌شود. در عین ‌حال راندمان تولید قدرت افزایش پیدا می ‌کند. به ‌این ‌ترتیب با عملکرد موتورهای دیزلی می ‌توانیم در حجم کمتر موتور، قدرت بالاتری داشته باشیم. این قدرت زیاد مناسب طراحی ماشین ‌آلات سنگین است. در واقع می ‌توانیم ماشین ‌آلات سنگین را با موتورهای بنزینی طراحی کنیم. اما در این ‌صورت باید از یک موتور بسیار حجیم و سنگین ‌وزن استفاده کرده باشیم. در حالیکه قادر هستیم تا با حجم و وزن کمتر یک موتور دیزلی قدرت بالا را استخراج کنیم.چالش اصلی در طراحی موتورهای دیزلی تولید صدای بالای آنها است. در عین ‌حال این موتورها میزان آلایندگی بالایی دارند. قاعدتاً نمی ‌توان از چنین مولدهایی در طراحی موتور برق ها استفاده کرد. اما دنیای امروز مهندسی سمت ‌و سوی دیگری را تجربه می ‌کند.مهندسین توانمند در این سال ‌های اخیر توانسته ‌اند انواع موتورهای دیزلی کوچک را طراحی کنند. موتورهایی که میزان تولید صدای آنها کم است و چندان آلایندگی بالایی تولید نمی ‌کنند. تا جاییکه مناسب استفاده در موتور برق ها هستند. مانند موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E که یک نمونه خوش ‌ساخت با میزان مصرف سوخت کم و تولید صدای اندک است.

بررسی طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E

موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E یک نمونه خوش ‌ساخت گازوئیل ‌سوز با سطح توان دهی 6.5 کیلوواتی است که با هدف استفاده در فضاهای نیمه‌ صنعتی، کارگاهی، خدماتی، اداری و البته خانگی طراحی شده ‌است. اگر چه در ساخت این مدل از یک موتور دیزلی استفاده می ‌شود؛ اما ماهیت طراحی آن متکی بر عملکرد یک موتور گازوئیلی سبک کار است تا قابلیت استفاده در فضاهای معمولی با مقدار توان دهی کم را داشته باشد.هدف اصلی در طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E رسیدن به یک سطح توان متوسط برای نیازهای کارگاهی است. قاعدتاً در زبان طراحی این موتور برق شرایط تامین یک قدرت 6.5 کیلوواتی معیار بوده‌ است. لذا به سمت طراحی یک موتور دیزلی در حجم و ظرفیت کافی حرکت کرده ‌اند. اصولاً برگ برنده موتورهای دیزلی در تامین قدرت با حجم کمتر به نسبت از موتورهای بنزینی است. لذا در طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور شاهد قاعده طراحی یک موتور قدرتمند اما کم ‌حجم گازوئیل ‌سوز هستیم.اصولاً این قاعده یکی از دلایل اصلی برای انتخاب موتور برق ‌های دیزلی است. زیرا هدف اصلی از طراحی موتور برق‌ ها، تولید یک مولد در حجم و وزن کمتر است. هر اندازه مولد بتواند با تعریف وزن و حجم کمتر، مقدار قدرت الکتریکی بالاتری داشته باشد، قاعدتاً محصولی بهتر است و الگوی طراحی موتور برق‌ ها با شرایط حمل ‌و نقل ساده را فراهم می ‌کند. وقتی به سمت استفاده از موتورهای دیزلی حرکت می ‌کنیم، توانسته ‌ایم قدرت را در حجم و وزن کمتر تهیه کنیم. ایده مؤثر طراحی ‌شده که حالا در قامت موتور برق دیزلی ایزی پاور مدل EP9500E دیده می ‌شود.موتور برق ایزی پاور مدل EP9500E یک نمونه با قابلیت تولید برق تکفاز در سطح توان 6.5 کیلوواتی است. در طراحی این مدل تلاش شده ‌است تا محصول کاملی که قابلیت‌ های فنی بالقوه ای دارد، عرضه شده باشد. تا جاییکه زمینه کاربردی گسترده از فعالیت‌ های متداول خانگی تا حضوری قدرتمند در سطح کارگاه را دارد. با قاعده طراحی استارت الکتریکی حتی می ‌تواند در زمینه برق اضطراری نیز استفاده شود.در طراحی این مدل، الگوی حضور یک مولد کم‌ حجم با شرایط حمل ‌و نقل ساده مد نظر بوده ‌است. موتور برق دیزل ایزی پاور دارای یک شاسی فلزی با طرح چارچوب مکعبی شکل است. از این ‌رو در حین استفاده طرح ساخت جمع ‌و جوری دارد. از طرفی شاسی تعریف ‌شده برای این مولد دارای دو عدد چرخ با روکش لاستیکی بسیار مقاوم است تا شرایط حمل ‌و نقل ساده ‌ای برای دستگاه فراهم باشد.قیمت موتور برق دیزلی ها غالبا بالاتر از مدل‌ های بنزینی در رده قدرتی برابر است. شاید این نکته تأثیری منفی در میزان فروش موتور برق گازوئیلی ایزی پاور داشته باشد. اما نمونه طراحی‌ شده توسط برند ایزی پاور با الگوی اقتصادی طراحی شده ‌است. قیمت موتور برق دیزل ایزی پاور با توجه به قابلیت کارکرد کارگاهی شرایطی کاملاً اقتصادی دارد. شما می ‌توانید این محصول توانمند را در لیست مدل ‌های معمولی و حد میانی بازار پیدا کنید. برای همین است که میزان خرید موتور برق دیزل ایزی پاور شرایط قابل‌ توجهی دارد. به هر صورت موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E یک نمونه میان رده از گونه ‌های دیزلی است که با شرایط ساختی قدرتمند و کیفیتی بالا می ‌تواند رده نیازهای کارگاهی، کشاورزی، اداری و حتی خانگی و خدماتی را در حالتی ایده ‌آل تامین نماید.

مشخصات فنی موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E

موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E یک‌ گونه با طراحی نیمه ‌صنعتی در قابلیت ‌های کارگاهی است که حداکثر می ‌تواند برق تکفاز در قدرت 6.5 کیلووات را تولید نماید. در این موتور برق برای تامین قدرت 6.5 کیلوواتی از یک موتور تک‌ سیلندر دیزلی استفاده شده ‌است. موتور دیزلی تعریف ‌شده از نوع چهار زمانه است که تحت عملکرد تنفس طبیعی از نوع هوا خنک کار می ‌کند. این موتور برای خنک شدن نیازی به تعریف یک سیستم رادیاتوری ندارد. بلکه متکی بر پروانه قدرتمند تعریف ‌شده در شفت خروجی خود است که سطح دمای خود را متعادل می‌ کند.وجه تأثیرگذار در مشخصه‌ های فنی موتور برق دیزلی ایزی پاور، حضور یک موتور چهار زمانه است. موتورهای چهار زمانه به حرکت نرم با عملکرد روان معروف هستند. این موتورها میزان مصرف سوخت اندکی دارند و می ‌توانند با مقدار راندمانی بالا کار کنند. قاعده طراحی موتورهای چهار زمانه پیچیده ‌تر از موتورهای دو زمانه است. در عین ‌حال نمی ‌توانند شتاب بالای مدل ‌های دو زمانه را داشته باشند. اما وقتی قرار است یک موتور دیزلی با عملکرد احتراق متراکم را در طراحی یک موتور برق به کار اندازیم، بهتر است به فکر یک مولد کم ‌صداتر با میزان تولید آلایندگی کمتر و در عین ‌حال حرکتی روانتر باشیم. موتور دیزل ‌های چهار زمانه می‌ توانند چنین ویژگی ‌های برجسته در طراحی موتور برق دیزلی ها را داشته باشند.
موتور برق دیزلی ایزی پاور
 البته قاعدتاً می ‌دانید که موتورهای چهار زمانه دارای سیستم روانکاری مستقل هستند. در آنها از روغن موتور برای روانکاری بخش‌ های متحرک استفاده می ‌شود. روغن ‌موتور باید به شکل دوره ‌ای تعویض شود تا شرایط کارکردی سالم و بی‌ عیب داشته باشد. در کارکرد موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E باید از روغن استاندارد 10W40 استفاده کنیم.موتور تعریف‌ شده دیزلی از نوع استارت هندلی است. در طراحی این مدل از قابلیت پیش پاشش سوخت استفاده ‌شده است تا شرایط راه ‌اندازی سریع و ساده ‌ای داشته باشد. در صورت تنظیم بودن دستگاه می ‌توانید با یک‌ بار هندل کشی، موتور برق دیزلی ایزی پاور را روشن کنید. لکن طراحان کمپانی ایزی پاور در حرکتی هوشمندانه نیازهای سطح بالای استفاده از موتور برق ‌ها را پیش‌ بینی کرده ‌اند.به ‌هر حال یک موتور دیزلی با ابعاد 6.5 کیلوواتی حجم و قدرتی قابل ‌توجه دارد. لذا بهتر است در طراحی آن از الگوی استارت الکتریکی نیز استفاده ‌شده باشد. راه ‌انداز استارت الکتریکی از امکانات جانبی در طراحی مدل ‌های تکمیلی از موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E می ‌باشد. در صورت تمایل می ‌توانید از این مدل ‌های استارت الکتریکی تهیه کنید. در این حالت موتور برق در نهایت سادگی با استفاده از یک کلید فعال می ‌شود. البته این استارت الکتریکی باعث افزایش قیمت موتور برق دیزل ایزی پاور شده ‌است. با این ‌وجود راه ‌اندازی ساده، قابلیت کارکرد در برق اضطراری و دم دست شدن شرایط راه ‌اندازی مولد باعث شده تا میزان فروش موتور برق دیزلی استارت الکتریکی جایگاه محبوبی داشته باشد.

مشخصات فنی در سمت آلترناتیو موتور برق دیزل ایزی پاور

آلترناتیو نیمی از طراحی هر دستگاه موتور برق است. این بخش یک ژنراتور کوچک است که وظیفه تولید جریان الکتریسیته را دارد. آلترناتیو دارای دو عدد سیم پیچ می ‌باشد. یکی متحرک، متصل شده به شفت موتور است و دیگری یک استاتور ثابت می ‌باشد. چرخش روتور سیم ‌بندی شده در داخل استاتور به تولید جریان الکتریسیته می ‌انجامد.در طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور از یک آلترناتیو تمام مس با قابلیت راندمان بالا استفاده شده ‌است. سیم ‌پیچ تمام مس باعث می ‌شود تا بتوانیم کل آلترناتیو را در حجم و وزن کمتری طراحی کنیم. در عین ‌حال حداکثر جریان الکتریسیته برقرار است که به راندمان بالایی ختم می ‌شود. با وجود سیم ‌پیچ تمام مس مقدار زیادی از توان مکانیکی موتور تبدیل به یک توان الکتریکی مؤثر خواهد شد.آلترناتیو تمام مس طراحی ‌شده در موتور برق دیزل ایزی پاور یک مدل تکفاز با قابلیت تولید برق 220 ولت جریان متناوب استاندارد شهری است. البته به لطف طراحی سیستم تنظیم اتوماتیک ولتاژ است که مقدار سطح ولتاژ 220 ولت استاندارد بدون اعوجاج در خروجی موتور برق حضور دارد. این مولد مجهز به دو عدد خروجی مستقل 220 ولت AC است. این خروجی ‌های تکفاز کاملاً مستقل از یکدیگر هستند و هیچ تأثیری روی‌ هم نمی ‌گذارند. در نتیجه هر گونه اتفاق مانند اتصال کوتاه و یا اضافه جریان یکی از خروجی‌ ها هیچ تأثیری در خروجی دیگری ندارد.در کنار برق جریان متناوب، تحت شرایط تکفاز برای این مولد دیزلی از قابلیت تولید جریان برق 12 ولت DC نیز تعریف ‌شده است. برق 12 ولت جریان DC طراحی ‌شده، توان الکتریکی 6 کیلووات را ساپورت می ‌کند و می ‌تواند کلیه تجهیزات خودرویی را راه ‌اندازی کند. این برق 12 ولت قدرت کافی در شارژ کردن باطری خودروهای سبک و سنگین را دارد. در عین ‌حال می ‌تواند انواع موتور پمپ ‌های شناور در فضاهای باغبانی را راه ‌اندازی کند.
موتور برق دیزلی ایزی پاور
 موتور برق دیزلی ایزی پاور مدل EP9500E مجهز به یک باک سوخت 25 لیتری است. در صورت پر کردن این مخزن، قابلیت کارکرد 10 ساعت متوالی تحت بار نامی فراهم است. این دستگاه در ابعاد تقریباً جمع ‌و جور با اندازه های 68´55´55 سانتیمتری طراحی ‌شده است. این مقدار یک اندازه کوچک در طراحی مولدها با قابلیت حمل ‌و نقل ساده می‌ باشد. زیرا به ‌سادگی می‌ توانید این شاسی مکعبی شکل با اضلاع 0.5 متری را در صندوق عقب هر خودروی شخصی و یا وانت ‌ها جابجا کنید.البته طراحان کمپانی ایزی پاور متوجه قابلیت جابجایی سیال در محیط کارگاه نیز بوده ‌اند. زیرا در طراحی شاسی این مدل از یک جفت چرخ لاستیکی مقاوم به همراه یک دسته با طراحی ارگونومیک استفاده شده ‌است. موتور برق دیزل ایزی پاور با مقدار وزن 95 کیلوگرمی در نهایت یک مولد سبک ‌وزن با قابلیت قدرت 6.5 کیلووات مصرف صنعتی و کارگاهی است که خیلی ساده می‌ توانید آن را در محیط کارگاه جابجا کنید.

مزایا و ویژگی ‌های برتر در طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E

1-  این موتور برق دیزلی دارای یک سیستم کنترل و تنظیم اتوماتیک سطح ولتاژ AVR می ‌باشد. با وجود این سیستم، ‌احتمال هر گونه تولید برق در شرایط ناپایدار وجود ندارد. موتور برق می‌ تواند یک جریان الکتریسیته پایدار در سطح ولتاژ استاندارد 220 ولت تکفاز و یا 12 ولت DC تولید نماید. به ‌این ‌ترتیب مناسب کار با تجهیزات حساس است و می ‌تواند در راه ‌اندازی برق اضطراری نهادهای ویژه با حضور سیستم ‌های کاملاً حساس استفاده بشود.2-  مجهز به یک آلترناتیو تمام مس است. این آلترناتیو تمام مس باعث کاهش حجم ژنراتور مولد دیزلی ایزی پاور شده ‌است. در عین ‌حال قابلیت تمام مس بودن، تأثیری مستقیم در کاهش وزن سیم‌ پیچ دستگاه دارد. با حضور یک آلترناتیو تمام مس می‌ توانیم دستگاه موتور برق را در ابعادی کوچکتر و وزنی سبکتر تهیه کنیم. قاعدتاً حجم متریال کمتر در ساخت دستگاه باعث کاهش قیمت موتور برق دیزلی خواهد شد. از طرفی سیم ‌پیچ تمام مس راندمان تولید برق را افزایش می ‌دهد. زیرا تلفات الکتریکی در داخل سیستم بسیار کم است. از این ‌رو بخش بزرگی از قدرت مکانیکی موتور تبدیل به یک جریان الکتریکی می ‌شود.3-  در داخل موتور برای طراحی سیلندر دستگاه از آلیاژ مقاوم آلومینیوم کربن استفاده شده ‌است. آلومینیوم کربن یک آلیاژ فلزی بسیار سبک و در عین ‌حال کاملاً مقاوم و سرسخت است. این آلیاژ ضد زنگ است و می ‌تواند در شرایط مرطوب، حضوری سالم و ماندگار داشته باشد. آلیاژ آلومینیوم کربن با سطح مقاومت حرارتی بالا و همچنین استحکام حداکثری در مقابل ضربات ناگهانی یک نمونه متریال ایده ‌آل برای طراحی محفظه احتراق موتورهای دیزلی است. زیرا در محفظه احتراق این موتورها حداکثر تراکم ایجاد می‌ شود. این تراکم حداکثری باعث تولید قدرت بالایی پس ‌از احتراق خواهد شد. آلیاژ آلومینیوم کربن استفاده ‌شده در طراحی موتور برق دیزلی ایزی پاور قابلیت تحمل این فشار حداکثری را دارد.4-  موتور برق دیزلی ایزی پاور قابلیت استفاده در جوشکاری را دارد. حتی می‌ توانید از این مولد برای تامین برق ترانس‌ های جوشکاری پلی ‌اتیلن نیز استفاده کنید. به لطف استفاده از سیستم AVR خط ولتاژ خروجی مولد در شرایطی کاملاً ثابت و بدون اعوجاج قرار دارد. این حالت پایدار یک الگوی مناسب برای استفاده در ترانس ‌های جوشکاری است.5-  موتور برق دیزل ایزی پاور مجهز به دو عدد خروجی 220 ولت جریان متناوب کاملاً مستقل از یکدیگر است. هر کدام از این خروجی ‌ها می ‌توانند کل توان مورد نیاز سیستم تا مرز 6.5 کیلووات را تامین نمایند. در عین ‌حال شرایط کارکردی کاملاً مستقل از یکدیگر را دارند. لذا عملکرد یک خروجی هیچ تأثیری روی خروجی دیگر نمی‌ گذارد. این تیپ طراحی شرایط کارکرد امن ‌تری را برای دستگاه فراهم کرده‌ است.6-  دارای شاسی چرخ ‌دار است تا قابلیت حمل‌ و نقل ساده‌ ای داشته باشد. چرخ های طراحی ‌شده در شاسی فلزی موتور برق دیزل ایزی پاور ساختار یکپارچه فلزی دارند که با یک روکش مقاوم لاستیکی پوشیده شده ‌است. این چرخ‌ ها با طراحی یکپارچه فلزی مقاومت بالایی دارند و با رفت ‌و آمد در محیط خشن کارگاه نمی ‌شکنند. در عین ‌حال از شرایط اتصال بسیار مقاوم بر روی شاسی فلزی دستگاه برخوردار هستند تا در صورت کار سنگین محیط کارگاه شل نشوند.7-  لیست قیمت موتور برق دیزل ایزی پاور شرایط مقرون ‌به ‌صرفه ای دارد. اصولاً موتور برق ‌های دیزلی گرانتر از مدل‌ های بنزینی و یا گازسوز هستند. این در حالی است که طراحان کمپانی ایزی پاور توانسته ‌اند محصولی خوش قیمت و کاملاً به‌ صرفه را در تیپ مولدهای دیزلی طراحی کنند. این نکته تأثیری شگفت در مقدار فروش موتور برق دیزلی ایزی پاور مدل EP9500E داشته ‌است.با وجود تمامی این مزایا موتور برق دیزل ایزی پاور مدل EP9500E یک تیپ تکفاز با قدرت تقریباً محدود 6.5 کیلوواتی است. اگر چه این قدرت در فضایی کارگاهی مناسب است؛ اما در کل نمی ‌تواند یک مولد تمام‌ عیار صنعتی باشد. خصوصا که فاقد تولید برق سه‌ فاز است. در عین ‌حال مقدار قدرت تولید شده آن مرزبندی محدودی دارد. مقدار قدرت 6.5 کیلوواتی یک سطح توان حداکثری در مصارف متعارف خانگی است. اما این قدرت برای فضاهای متوسط اداری و یا نهادهای کوچک فروشگاهی مناسب است. از طرفی در صورت استفاده برای نیازهای کارگاهی تنها می ‌تواند یک یا دو دستگاه سبک را به شکل انفرادی راه ‌اندازی کند. با این‌ وجود موتور دیزلی یک برگ برنده در طراحی این گونه ‌های قدرتمند است. قاعدتاً استفاده از سوخت گازوئیل هیجان ‌انگیزتر از سوخت ‌هایی مانند بنزین می‌ باشد. خصوصا که قیمت سوخت گازوئیل خیلی کمتر از سوخت ‌های گرا‌قیمت بنزینی است.

محدودیت ‌ها در طراحی موتور برق‌ های دیزلی

در بررسی فنی موتور برق دیزلی ایزی پاور مدل EP9500E از یک نمونه خوش ‌ساخت با قابلیت تولید قدرت تکفاز در فضایی کاملاً کاربردی صحبت کردیم. اگر چه می‌ دانیم که این مدل فاقد برق سه‌ فاز است و در عین ‌حال از قدرت چندان مؤثری در شرایط تکفاز نیز برخوردار نیست. با این ‌وجود می ‌دانیم که نقش موتور دیزلی در هر چه کاراتر شدن این محصول بسیار پررنگ می ‌باشد.حضور موتور دیزلی خود یک الگوی برنده در طراحی موتور برق ‌ها می‌ باشد. اما آیا این حضور در نهایت سادگی بوده ‌است؟ قاعدتاً این ‌طور نیست. استفاده از موتورهای دیزلی بحثی چالش ‌برانگیز است. این موتورها ذاتی قدرتمند دارند و به این سادگی ‌ها همراه تجهیزات سبک مانند موتور برق ‌های تکفاز نمی ‌شوند.موتورهای دیزلی می ‌توانند در حجم برابر قدرت مکانیکی بالاتری را به نسبت از موتورهای بنزینی تولید کنند. این شرایط ایده ‌آل در طراحی موتور برق دیزلی ایزی پاور نیز دیده می ‌شود. به ‌این ‌ترتیب با تعریف یک موتور دیزلی می ‌توانیم الگوی ساخت مدلی کوچکتر با مقدار قدرتی بالاتر را طراحی کنیم. اما اصل ماجرا به این سادگی ‌ها نیست. زیرا طراحی موتورهای گازوئیل ‌سوز همراه با چالش ‌هایی است که قطعا در حضور کوچک آنها به ‌عنوان یک موتور برق تاثیر می ‌گذارد. برخی از چالش ‌ها در طراحی موتورهای دیزلی به ‌قرار زیر هستند.
موتور برق دیزلی ایزی پاور
 ï    موتورهای دیزلی با سوخت ارزان ‌قیمت گازوئیلی کار می‌ کنند. گازوئیل اگر چه سوختی با قدرت گرمایی بالا است و در عین ‌حال درجه ‌حرارت اشتعال بالایی دارد؛ اما یک سوخت به ‌شدت آلاینده می‌ باشد. مقدار آلایندگی تولید شده سوخت گازوئیل خیلی بیشتر از بنزین و یا گاز است. آلایندگی از چالش ‌های جدی در طراحی موتور برق‌ ها می‌ باشد. زیرا این تجهیزات باید در یک مکان ثابت و گاهاً سربسته نصب شوند. در صورت آلایندگی زیاد قطعا نمی ‌توان از یک موتور برق دیزلی انتظار کاربردهای خانگی و یا خدماتی داشت. حتی در محیط کارگاه نیز نمی ‌توان یک تجهیز آلاینده را تحمل کرد. اما طراحان هوشمند امروزی توانسته ‌اند موتور دیزل ‌هایی طراحی کنند که مقدار آلایندگی آنها بسیار کم است. مانند موتور برق دیزلی ایزی پاور که در شرایطی استاندارد با میزان تولید آلایندگی بسیار کم طراحی شده ‌است. این موتور برق را می‌ توانید در فضاهای سرپوشیده نیز راه ‌اندازی کنید. البته قطعا باید فکر اصولی برای تأمین سیستم تهویه مناسب فضا را پیش‌ بینی کرده باشید.ï    موتورهای دیزلی در حین کار صدای بسیار بالایی تولید می ‌کنند. صدای بالا از چالش ‌های جدی در طراحی موتور برق دیزلی ها است. قاعدتاً یک موتور پر سر و صدا نمی ‌تواند مولدی مؤثر در محیط خانه، اداره و حتی کارگاه باشد. تراکم زیاد در حین احتراق سوخت و تولید قدرت انفجاری بالا دلیل این صدای زیاد است. شما می ‌توانید از مدل ‌های کانوپی دار استفاده کنید. کانوپی یک محفظه برای کاهش صدای تولید شده موتور برق دیزلی است. اما باعث افزایش قیمت موتور برق دیزلی خواهد شد. لکن می‌ توانید از موتور برق دیزلی ایزی پاور و یا مدل ‌های مشابه استفاده کنید. چرا که این مدل‌ ها از موتورهای دیزلی که میزان تولید صدای کمی دارند، استفاده می‌ کنند.

مزایای استفاده از موتور برق ‌های دیزلی

در کنار تمام محدودیت ‌ها، مدل ‌های دیزلی چندین برگ برنده نیز دارن.د خصوصا اگر تحت طراحی یک سری برتر مانند انواع مدل های موتور برق ایزی پاور قرار گرفته باشند. این مزایا آنچنان است که مصرف‌ کنندگان را به سمت تهیه مدل ‌های دیزلی می ‌کشاند. البته در نظر داشته باشید که در حال حاضر ایده ‌های طراحی موتور برق ‌های دیزلی تحولی بنیادین داشته ‌است.حالا این مدل ‌ها دیگر محدودیت ‌های مطرح‌ شده را ندارند و یا توانسته ‌اند تا آن محدودیت ‌ها را به مقدار قابل‌ توجه تقلیل بدهند. حالا وقتی با یک موتور برق دیزلی مانند موتور برق دیزل ایزی پاور مواجه هستیم، باید نگاهی عمیق بر مزایا و توانمندی ‌های آنها داشته باشیم. برخی از مزایا در کار با موتور برق ‌های دیزلی به ‌قرار زیر هستند.
 1. موتور برق ‌های دیزلی استحکام بالایی دارند و نسبت ‌به مدل ‌های بنزینی دارای بدنه موتوری مقاوم ‌تر و در عین ‌حال ماندگارتری هستند. در حین سیکل کاری برای احتراق هر موتور دیزلی یک شرایط متراکم حداکثری اتفاق می ‌افتد. سوخت گازوئیل در اثر تراکم بالای پیستون در فضای سیلندر به ‌شدت داغ‌ شده و مشتعل می ‌شود. این تراکم بالا به حرکتی قدرتمند ختم خواهد شد. اما در نظر داشته باشید که بدنه موتور باید قابلیت و تحمل این میزان تراکم را داشته باشد. در غیر این صورت خیلی زود در اثر انفجار سنگین متوالی در محفظه احتراق خراب می ‌شود. اصولاً بدنه موتورهای دیزلی را از آلیاژهای مستحکم می‌ سازند تا تحمل این فشار بالا را داشته باشند. مانند طراحی موتور برق دیزل ایزی پاور که در آن از متریال آلومینیوم کربن در طراحی بخش ‌های موتوری استفاده شده ‌است.
 2. موتور برق ‌های دیزلی سوخت ارزانی دارند. همه موتور برق ‌های دیزلی نیاز به سوخت دارند و تهیه کردن سوخت همیشه یک چالش ماندگار است. خصوصا که کارکرد طولانی ‌مدت مصرف سوخت زیاد، هزینه ‌بردار هم خواهد شد. با فرض اینکه موتور برق ها قرار است برق مورد نیاز فعالیت ‌های خانگی تا کارگاهی را تامین کنند، قاعدتاً باید همه ‌روزه به مدت طولانی کار کنند. لذا مصرف سوخت زیادی دارند. بنزین سوخت گران ‌قیمتی است. این در حالی است که گازوئیل یک سوخت ارزان ‌قیمت است و مصرف زیاد آن هزینه و یا بار مالی قابل ‌توجهی ندارد. به ‌این ‌ترتیب می‌ توان با یک سوخت ارزانتر مانند گازوئیل کار کرد. این بار مالی کمتر از دیگر جنبه‌ های محبوب در خرید موتور برق دیزلی است.
 3. نسبت به کیفیت سوخت حساس نیستند. کیفیت سوخت از نکات مهم در راه‌ اندازی موتورهای بنزینی است. یک سوخت با سطح کیفی پایین باعث خراب شدن موتورهای بنزین سوز می‌ شود. اما موتورهای دیزلی به هیچ حالت نسبت به کیفیت سوخت حساس نیستند. این موتورها حتی با استفاده از سوخت ارزان ‌قیمت مازوت نیز کار می ‌کنند. این مقاومت و سازگاری با هر نوع سوخت با هر نوع کیفیت گازوئیل باعث می ‌شود تا قدرت مانور بالاتری در کار داشته باشیم. موتور برق دیزل ایزی پاور نیز از جمله مدل ‌های مقاوم است و تقریباً حساسیت خاصی به مقدار کیفیت سوخت گازوئیل ندارد.
 4. شرایط نگهداری گازوئیل ساده است. گازوئیل یک نوع سوخت با درجه اشتعال بالا است. این سوخت در دمای بالاتر از 70 درجه سانتیگراد به شکل خود به ‌خود آتش می‌ گیرد. عملاً در شرایط عادی چنین دمایی در هیچ مکانی وجود ندارد. لذا اگر شرایط ویژه و یا اتفاق خاصی پیش نیاید، خیلی راحت می ‌توانیم هر مقدار گازوئیل را به ‌عنوان سوخت یدکی نگهداری کنیم. در مقابل، بنزین درجه اشتعال پایینی دارد که گاهاً در دمای داغ اتاق آتش می‌ گیرد. از آنجا که یک موتور برق باید برای مدت ‌ها کار کند، نیاز به حضور سوخت یدک داریم. به ‌این ‌ترتیب خرید موتور برق دیزلی منطقی ‌تر به ‌نظر می ‌رسد.
 5. در مقدار توان برابر، میزان آلایندگی موتورهای دیزلی از مدل ‌های بنزینی کمتر است. موتورهای دیزلی را به ‌عنوان مولدهای آلاینده می ‌شناسند. شاید دیدگاه از موتورهای قدیمی باعث این سوء تفاهم شده‌ است. شاید هم در حال مقایسه یک موتور برق دیزلی قدرتمند با یک موتور بنزینی کوچک هستید. اما بهتر است بدانید که در مقدار قدرت دهی برابر، موتورهای دیزلی بسیار پاک تر از موتورهای بنزینی هستند. لذا یک موتور برق دیزلی از مدل هم‌ تراز بنزین سوز خود کمتر آلوده می‌ کند. خصوصا در طراحی ایده ‌آل موتور برق دیزل ایزی پاور که رنگ ‌و بوی طراحی مدرن برای کاهش آلایندگی ‌ها پیش ‌بینی شده ‌است.
 6. موتورهای دیزلی بدون شمع کار می ‌کنند. مسیر احتراق در یک موتور دیزلی با تراکم بالای سوخت صورت می‌ گیرد. این موتور نیازی به شمع و سیستم‌ های تولید جرقه ندارد. به ‌این ‌ترتیب عملاً یک بخش الکتریکی و گاهاً پیچیده از میان بخش ‌های فنی موتور باز شده ‌است. موتور طراحی ساده‌ تری خواهد داشت و در آن از خرابی شمع و دیگر متعلقات وجود ندارد. از طرفی در کار با موتورهای دیزلی با چالش سرویس و تعویض شمع مواجه نیستیم.
 7. راندمان تولید برق در موتور برق ‌های دیزلی بالاتر از نمونه ‌های بنزینی است. راندمان یک اصل کلیدی در طراحی و کارکرد تجهیزات الکتریکی موتوری می ‌باشد. هر چه راندمان تجهیز بالاتر باشد، مقدار قابلیت فنی دستگاه افزایش پیدا می ‌کند. در این حالت با میزان مصرف انرژی کمتر می ‌توانیم قدرت الکتریکی بالاتری داشته باشیم. اصولاً راندمان کار در موتورهای دیزلی بالاتر از موتورهای بنزینی است. لذا در صورت استفاده از آلترناتیوهای مشترک، راندمان یک موتور برق دیزلی بهتر از یک گونه بنزینی و حتی گازسوز می‌ باشد.
 8. موتور برق دیزلی می‌ تواند برای مدت طولانی کار کند. کار کردن طولانی ‌مدت از الزامات طراحی موتور برق ‌ها است. زیرا پیش ‌فرض طراحی این تجهیزات در نبود برق است. در این ‌صورت باید دستگاه را در مدت ‌زمان طولانی فعال نگه داریم. موتور برق ‌های بنزینی نمی ‌توانند برای مدت طولانی کار کنند. اما موتورهای دیزلی مخصوص کارکرد طولانی ‌مدت طراحی شده‌ اند. آنها حتی قادر هستند که برای تمام مدت 24 ساعت شبانه ‌روز کار کنند.
موتور برق دیزل ایزی پاور از محصولات میان رده و کاملا قدرتمند و در عین حال مطمئن بازار است. قیمت موتور برق دیزلی ایزی پاور شرایط کاملا رقابتی و در عین حال اقتصادی بازار است. این محصول برای آنها که قصد تهیه یک مدل مطمئن با قیمت مناسب را دارند توصیه می شود. در رده مدل های دیزلی محصول طراحی شده ایزی پاور یک مدل خوش مصرف با قابلیت تولید توان مناسب است که در مقدار تولید صدایی استاندارد طراحی شده است.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5