خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق دیزل کاما (KAMA)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

نگاهی بر انواع  موتور برق کاما در مدل های دیزلی

انرژی برق به طور یقین بهترین و کارآمدترین مدل انرژی است که می ‌تواند به نحوی قدرتمند تمام نیازهای خانگی تا صنعتی ما را برطرف کند. این انرژی آنچنان متداول است که تقریباً در راه‌ اندازی هر نوع دستگاهی مورد استفاده قرار می ‌گیرد.انسان ‌ها در به کارگیری تجهیزات برقی بسیار مبتکر و فعال بوده ‌اند و در عین ‌حال برای لحظه ‌هایی که خبری از این انرژی مفید نمی ‌باشد نیز ایده ‌های مناسبی را آماده کرده ‌اند. به هر صورت برق شبکه سراسری که به راحتی در اختیار تمام واحدهای مسکونی تا فروشگاهی و صنعتی قرار می ‌گیرد، برای تامین تمام نیازهای جاری هر هدفی از راه ‌اندازی هر نوع دستگاهی کافی است.لکن در مناطق دوردستی که خبری از این برق شبکه سراسری نمی‌ باشد، می ‌توانیم از قدرت تولید شده توسط موتور برق‌ ها استفاده کنیم. کافی ا‌ست یک دستگاه موتور برق مانند یکی از انواع موتور برق کاما را در اختیار داشته باشیم تا به راحتی در فضایی مطمئن از برق استاندارد و قدرتمند بهره ‌مند شویم.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
موتور برق کاما محصول قدرتمند و قابل اعتماد و در عین حال معروف از برند صاحب نام چینی است. کاما از برندهای اصیل و ماندگار بازار است که در میان خیل نام ‌های متنوع چینی، همچنان جایگاه مناسب خود را نگه داشته است.این موضوع از مهارت برند کاما در ساخت تجهیزات مهندسی است. تا جایی که انواع مدل ‌ها از موتور برق کاما را به ‌عنوان مدل ‌های استاندارد با ضریب کاری بالا در نظر می ‌گیرند.البته هدف ما در این صفحه محصول، پرداختن به بحث موتور برق دیزلو بخش بسیار مهم و بزرگی از خانواده موتور برق کاما می‌ باشد. کاما برندی فعال و پویا در عرصه تولید انواع موتور برق است و موتور برق کاما در مدل ‌ها با ظرفیت ‌های متنوع طراحی و تولید می شود.لکن بخش دیزلی از این خانواده جایگاه برجسته‌ تری را در سطح بازار دارد. انواع موتور برق دیزلی کاما که مورد نظر ما می باشد، در مدل ‌ها با شرایط تامین ظرفیت های کاری گوناگون طراحی شده ‌اند. این نمونه ‌ها از موتور برق دیزلی کاما می ‌توانند با شرایطی کاملاً مطمئن همراه با نیازهای شما در هر فضا و مکانی باشند.البته لازم است تا در مقام مصرف ‌کننده، مدلی مناسب با ظرفیت کافی را تهیه کرده باشید. لکن اگر در تفکر بهره ‌مندی از یک موتور برق کاما هستید، در این صفحه محصول، سعی شده‌ است تا برخی از مدل ‌های مناسب با سطح کارایی بالا از جمع محصولات موتور برق دیزلی کاما را به شما معرفی کنیم.

موتور برق کاما 2 کیلووات مدل KDE2500E

موتور برق کاما مدل KDE2500E یک نمونه از نمونه ‌های دیزلی از برند چینی مورد نظر ما است. یک محصول خوش ‌ساخت که قرار است ثابت کند از موتورهای دیزلی هم می ‌توان در خلق موتور برق ‌های کم توان استفاده کرد.به هر حال موتورهای دیزلی به تامین قدرت بالا شهره هستند و در این بین حضور یک موتور برق 2 کیلوواتی می تواند سطح کارآمدی از تکنولوژی ساخت محصول مورد نظر را نمایان سازد. اینکه یک موتور دیزلی می تواند قدرتی معادل 2 کیلو وات را تهیه کند خبر از یک طراحی ایده آل دارد. چرا که اصولا موتورهای دیزلی در حجم های بالایی طراحی می شوند.موتور برق کاما در مدت مذکور از یک موتور دیزلی تک ‌سیلندر با طراحی دو زمانه که در ظرفیت 211 سی‌ سی ساخته شده است، استفاده می ‌کند. این موتور دیزلی که با یک سیستم استارت دستی راه ‌اندازی می شود، در نهایت قادر است تا یک خط تغذیه 2 کیلوواتی را در خروجی موتور برق کاما تأمین نماید.البته توان نامی خروجی موتور برق کاما در مدل مذکور اندکی کمتر از دو کیلووات، در حدود 1.8 کیلووات می باشد.موتور برق کاما در مدل مذکور با ابعاد 53´40´57 سانتیمتری طراحی شده ‌است و با وزنی در حدود 60 کیلوگرم یک نمونه کاملاً سبک وزن محسوب می شود. ابعاد تقریباً 0.5 متری این موتور برق گازوئیلی کاما آن را برای هر نوع جابجایی ساده و آسانی مناسب کرده است.البته وزن 60 کیلوگرمی آنچنان نیست که بخواهید موتور برق کامای قید شده را به ‌راحتی جابجا کنید. اما اگر قصد راه‌ اندازی برق اضطراری در واحدهای مسکونی را دارید، می توانید بر سطح توانمندی این موتور برقی کاما اعتماد کنید.موتور برق کاما در مدل KDE2500E در نهایت می ‌تواند توان 1.8 کیلوواتی را در خروجی خود داشته باشد. این مقدار را تنها می ‌توان برای راه ‌اندازی برخی از تجهیزات خانگی، مورد استفاده قرار داد.این مدل از موتور برق کاما برای راه ‌اندازی تمام تجهیزات خانگی، خصوصاً تجهیزات موتوری و یا گرمایشی ظرفیت کافی را ندارد. از این ‌رو نمی ‌توانید بر قدرت مدل مذکور از جمع موتور برق کاما برای تأمین برق اصلی یک واحد مسکونی استفاده کنید.اما اگر می ‌خواهید در قامت یک موتور برق اضطراری از آن بهره ‌مند باشید، این موتور برق کاما می ‌تواند برای زمان ‌هایی که به هر دلیلی از حضور برق شبکه سراسری ناتوان شده ‌اید، کار راه ‌انداز باشد. این مدل از موتور برق کاما برای مدت محدود در راه ‌اندازی برخی از تجهیزات ضروری خانگی اعم از روشنایی تا یخچال و... کفایت می کند.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 در سطح بازار که باشید احتمالاً مدل‌ های متنوعی از برندهای مطرح با شرایط تامین قدرت دو کیلوواتی پیدا خواهید کرد. لکن وجه برتری در کار با موتور برق کاما مدل KDE2500E در مصرف سوخت گازوئیلی است.سوخت گازوئیلی به مراتب ارزا‌نتر و امن‌ تر از سوخت بنزینی است و اگر همراه یک تجهیز با مصرف سوخت گازوئیلی شوید، یقیناً هزینه ‌های نگهداری کمتری را تجربه خواهید کرد. البته در این بین باید از مهارت برند کاما در تولید یک موتور برق دیزلی کم ‌صدا نیز غافل نباشیم.موتور برق کاما مدل KDE2500E اگر چه از یک موتور دیزلی بهره ‌مند می ‌باشد؛ اما در حین کار چیزی فراتر از یک موتور برق بنزینی تولید صدا نخواهد داشت.

موتور برق کاما 3 کیلووات مدل KDE3500E

در جمع انواع مدل ‌های موتور برق کاما، مدل 3 کیلوواتی آن محبوبیت تقریباً مناسبی پیدا کرده است. تا جاییکه می ‌توان فروش موتور برق کاما در این مدل را به‌ عنوان یکی از اهرم‌ های بازار در نظر گرفت.چرایی این محبوبیت در کارآیی مناسب موتور برق کاما مدل 3 کیلوواتی در راه ‌اندازی تجهیزات خانگی است. اگر قصد شما از تهیه یکی از انواع مدل ‌های موتور برق کاما، رسیدن به یک برق تمام ‌عیار خانگی است، این مدل 3 کیلوواتی می تواند وجه مطمئنی از کار را تأمین نماید. اما بیایید ببینیم در موتور برق کاما مدل KDE3500E چه مشخصه ‌های فنی دیگری حضور دارند.موتور برق 3 کیلوواتی کاما به طور خالص چیزی در حدود 2.8 کیلووات برق را تولید کرده و در اختیار ما می ‌گذارد. این موتور برق کاما برای تامین قدرت به جهت تولید این خط برق 3 کیلوواتی، از یک موتور دیزلی در ظرفیت 296 سی ‌سی استفاده می ‌کند.این حجم تقریباً 70 سی ‌سی بالاتر از مدل 2 کیلوواتی از جمع انواع مدل ‌های موتور برق کاما می باشد. اما در عین این افزایش حجم قابل ‌توجه، چندان وزن نهایی موتور برق کاما 3 کیلوواتی را زیاد نکرده است.موتور برق کاما در مدل KDE3500E با وزن 65 کیلوگرمی در ابعاد 53´42´63 سانتیمتری طراحی شده است. این ابعاد در کنار وزن تقریباً سبک 65 کیلویی برای مصارف خانگی تا جابجایی های آسان در سطح یک مزرعه و یا دیگر اهداف سیار کاملاً ایده ‌آل است.از تمام این توضیحات گذشته، وجه برتری در طراحی موتور برق کاما 3 کیلوواتی در سیستم استارت برقی آن است. در این موتور برقی کاما نیازی نیست تا دست به کار شوید و سعی کنید با قدرت دستان خود، موتور دیزلی را راه ‌اندازی کنید. کافی ا‌ست پس از تکمیل مقدمات در راه ‌اندازی دستگاه موتور برق کاما مدل 3 کیلوواتی یک دکمه استارت برقی را بفشارید.به ‌همین سادگی موتور برق دیزل کامای شما راه ‌اندازی خواهد شد.موتور برق کاما مدل KDE3500E با ظرفیت تولید توان 2.8 کیلوواتی همچنان در فاز مصارف خانگی مانده است. این قدرت برای راه ‌اندازی تجهیزات صنعتی مناسب نمی ‌باشد؛ اما در شرایط کاملاً مطمئن می تواند طیف بزرگی از تجهیزات موتوری خانگی اعم از یخچال، کولر، تلویزیون، روشنایی و... را راه ‌اندازی کند.این مدل از موتور برق کاما با یک باک سوخت 12.5 لیتری طراحی شده است و در پیک توان کاری قادر است تا به مدت 12 ساعت کارکرد مداوم را تامین نماید. این مقدار برای حضور در یک فضای برق اضطراری منازل کاملاً ایده ‌آل است.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 البته این مقدار ساعت کارکرد با هر با سوختگیری آنچنان است که بتوانیم از موتور برق کاما 3 کیلوواتی برای راه ‌اندازی برخی از فضاهای صنعتی مانند استخرهای پرورش ماهی نیز استفاده کنیم.اگر چه موتور برق 3 کیلوواتی به شکل تخصصی برای مصارف خانگی و فروشگاهی در ابعاد کوچک طراحی شده است؛ اما می ‌تواند برای راه ‌اندازی یک تجهیز سبک کارگاهی نیز مورد استفاده قرار گیرد.مثلاً شما می‌ توانید با قدرت 3 کیلوواتی این موتور برق کاما یک سنگ فرز سبک کارگاهی و یا انواع دریل های صنعتی را راه ‌اندازی کنید.

موتور برق کاما 5 کیلووات مدل KDE5500E

در مسیر معرفی انواع مدل ‌های موتور برق کاما در موتورهای دیزلی از نمونه‌ های مصرف خانگی آغاز کردیم و حالا می ‌خواهیم اندکی از این فضا فاصله بگیریم و با نمونه ‌های حرفه ‌ای ‌تر از موتور برق گازوئیلی کاما آشنا شویم.در اولین قدم از موتور برق کاما مدل KDE5500E رونمایی می‌ کنیم. یک موتور برق دیزلی کم‌ حجم و کم ‌صدا اما قدرتمند که می تواند در نیازهای حرفه ‌ای ‌تر از فضاهای مسکونی مورد استفاده قرار بگیرد.موتور برق کاما مدل KDE5500E با شرایط تامین قدرت 5 کیلوواتی همراه است. این موتور برق کاما برای رسیدن به این قدرت 5 کیلوواتی که در عمل بیشتر از 4.2 کیلووات نخواهد شد، از یک موتور دیزلی با ظرفیت 406 سی ‌سی استفاده می ‌کند.موتور برق مذکور در طراحی با ابعاد 85´49´72 سانتی متری است و در وزن عادی با حضور سوخت گازوئیلی چیزی در حدود صد کیلو گرم است. ظاهراً دیگر نمی ‌توانیم با این وزن و ابعاد در موتور برق کاما مدل KDE5500E شاهد یک مدل با شرایط حمل ‌و نقل ساده باشیم.اما اگر بتوانید از یک خودروی مناسب بهره ‌مند باشید، این مدل از موتور برق کاما همچنان در جایگاه یک تجهیز سیار مورد استفاده قرار می ‌گیرد. وجه جدی در کار با این موتور برق دیزل 5 کیلووات کاما برای کار در فضاهای کشاورزی با هدف راه ‌اندازی انواع موتور پمپ ‌های زراعی است.موتور برق دیزل 5 کیلووات کاما در هر دو مدل تکفاز و سه فاز طراحی شده است و این اقدام جنبه حرفه ‌ای بودن آن را بیشتر نمایان می ‌سازد. مدل تکفاز با نام KDESS-E و مدل سه فاز با نام KDESS-E3 عرضه می ‌شود.در هر دو مدل از موتور برق کاما شاهد تامین قدرت تا حداکثر 4.2 کیلووات هستیم. مدل ‌های تکفاز برای کار کردن در مصارف خانگی بسیار مناسب هستند. آنها می توانند طیف کاملی از انواع تجهیزات خانگی را راه ‌اندازی کنند.این مدل تکفاز از موتور برق دیزل 5 کیلووات کاما برای کار در سطح مزرعه با هدف راه ‌اندازی انواع موتور پمپ ها تا دیگر تجهیزات زراعی مناسب است. اما در سطح کارگاه و کار با انواع تجهیزات تا ماشین ‌آلات تکفاز و سه فاز صنعتی که قدرت بالایی می ‌خواهند، استفاده از مدل سه فاز موتور برق کاما 5 کیلووات توصیه می شود.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

موتور برق کاما 5 کیلووات مدل KDE6500E

کاما برای سطح قدرت 5 کیلوواتی از دو نوع موتور برق دیزلی کاما رونمایی کرده است. البته این دو در تامین قدرت، اندکی با یکدیگر متفاوت هستند. در مدل قبلی که پیش از این بررسی کردیم، شاهد تامین قدرت 4.2 کیلوواتی بودیم؛ اما در مدل پیش رو که با عنوان موتور برق کاما مدل KDE6500E عرضه می شود، از حداکثر قدرت 4.6 کیلوواتی رونمایی شده است.موتور برق کاما مدل KDE6500E نیز به مانند نمونه ضعیف تر از فضایی حرفه ‌ای در طراحی برخوردار است. تا جاییکه به ‌راحتی می‌ توان از این مدل در تامین انواع اهداف خانگی، فروشگاهی، زراعی و حتی صنعتی استفاده کرد.موتوربرق کاما مدل KDE6500E برای رسیدن به شرایط تامین قدرت 5 کیلوواتی از یک موتور دیزلی قدرتمند در ظرفیت 4.8 سی‌ سی بهره ‌مند می ‌باشد. این موتور تنها اندکی از مدل قبلی حجیم تر است؛ اما قابلیت تامین 0.5 کیلووات قدرت بالاتری را دارد.موتور برق کاما در مدل KDE6500E در ابعاد 65´49´72 سانتیمتری طراحی شده ‌است و با وزنی معادل 105 کیلوگرم عرضه می شود. این وزن با ابعادی در حدود 0.7 متر درازا برای حمل ‌و نقل سیار در یک خودروی شخصی مناسب است.از این ‌رو می ‌توانید این موتور برق را به راحتی در سطح یک زمین زراعی و یا دیگر اهداف سیار در اختیار داشته باشید و از قدرت 5 کیلوواتی آن استفاده کنید.موتور برق کاما مدل KDE6500E با یک مصرف سوخت ایده ‌آل در حدود 1.5 لیتر در ساعت طراحی شده است. این مقدار برای کارکرد طولانی ‌مدت دستگاه کفایت می کند. از این ‌رو می ‌توان همراه با قدرت 4.6 کیلوواتی آن، به ‌راحتی در سطح تامین برق واحدهای مسکونی استفاده کرد. موتور برق کاما مدل KDE6500E برای راه ‌اندازی تمام تجهیزات استاندارد در یک واحد منزل مسکونی کافی است.اما یک نقطه ضعف آن در تولید صدای بالا در حدود 92 دسیبل است. به ‌هر حال در بطن این موتور برق کاما از یک موتور دیزلی استفاده شده است و موتورهای دیزلی در خلق صداهای بالا شهره هستند. البته برند کاما برای این منظور نیز تدابیر مناسبی داشته است. چرا که با معرفی مدل KDE6500T سعی در حذف صدای مزاحم ناشی از کارکرد موتور دیزلی داشته است.مدل KDE6500T را با عنوان نمونه ‌های کانوپی دار می ‌شناسند. این مدل تماماً از دسته موتور برق کاما 5 کیلوواتی است که تماماً در داخل یک محفظه عایق صدا قرار گرفته است. این محفظه عایق صدا می ‌تواند به مقدار قابل توجهی صدای بالای تولید شده از موتور برق کاما را حذف نماید.برای کسانی که قدرت را در تامین برق خانگی می‌ خواهند، فروش موتور برق کاما در این مدل کانوپی دار مناسب است.البته در نظر داشته باشید که مدل مذکور با وزن 165 کیلوگرمی طراحی شده است. از طرفی حضور این بخش حذف صدا، بر قیمت موتور برق کاما 5 کیلووات خواهد افزود. به هر صورت اگر از قدرت 5 کیلوواتی این موتور برق کاما برای مصارف خانگی نمی‌ خواهید و می‌ خواهید همراه آن در سطح زمین ‌های زراعی و یا یک فضای کارگاهی باشید، احتمالاً سر و صدای تولید شده آن چندان چالش‌ برانگیز نباشد.البته در مصارف کارگاهی برای تامین برق مناسب در فضای کارگاه می‌ توانید از مدل سه فاز که با نام KDE6500E عرضه می‌ شود، استفاده کنید.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

موتور برق کاما مدل KDE7500ME

با معرفی موتور برق کاما مدل KDE7500ME از دسته موتور برق های مصارف خانگی خارج خواهیم شد و در جمع نمونه ‌های حرفه ‌ای که می ‌توانند در فضاهای صنعتی و زراعی مورد استفاده قرار گیرند، قرار خواهیم گرفت. موتور برق کاما در مدل مذکور یک نمونه تمام ‌عیار است که به راحتی می تواند قدرت کارکرد انواع تجهیزات سبک کارگاهی را تامین نماید.در موتور برق کاما مدل KDE7500ME شاهد تامین قدرت 5.5 کیلوواتی هستیم. البته موتور برق کامای مذکور می ‌تواند تا حداکثر 5.3 کیلووات قدرت را تولید نماید. این موتور برق کاما برای رسیدن به این قدرت از یک موتور دیزلی با ظرفیت 418 سی ‌سی استفاده می‌ کند.موتور با ظرفیت 4.8 سی ‌سی آنچنان است که می‌ تواند قدرت کافی در راه ‌اندازی انواع تجهیزات صنعتی و فروشگاهی را تامین نماید. البته این موتور تقریباً حجیم باعث شده تا موتور برق کاما مدل KDE7500ME در ابعاد 64´48´72 سانتیمتری باشد.این حجم با وزنی معادل 100 کیلوگرم همراه است. با تمام این تفاصیل هنوز می ‌توانیم این مدل از موتور برق دیزلی 5 کیلووات کاما را در جمع نمونه ‌های سیار قرار دهیم.یک نکته قابل ‌توجه در طراحی موتور برق دیزلی 5 کیلووات کامای مورد نظر ما، حضور یک سیستم استارت برقی است. با وجود این سیستم استارت برقی، شرایط راه ‌اندازی دستگاه مذکور کاملاً حرفه ‌ای و بسیار ساده خواهد شد.با یک موتور برق کاما در مدل KDE7500ME تحت تاثیر قدرت 5.6 کیلوواتی به راحتی می توانید یک موتور قدرتمند 2 اسب بخاری را بدون هیچ مشکلی برای مدتی طولانی راه ‌اندازی کنید. این مقدار برای کارکرد قویترین تجهیزات فروشگاهی تا سنگین ترین پمپ آب ‌های زراعی کفایت می ‌کند.البته در شرایط کارکرد محدود در مدت زمان اندک می توانید از موتور برق کامای مذکور در راه ‌اندازی موتورها تا 3 اسب بخار استفاده کنید. لکن در این راه اندازی باید دقت کافی داشته باشید که نمی ‌توانید از یک موتور برق با ظرفیت محدود به مدت طولانی کارکرد با تامین حداکثر قدرت تحت فشار بالا را داشته باشید.در این مدل از موتور برق کاما نیز شاهد تولید صدای تقریباً بالایی هستیم. از آنجا که قدرت تولید تا حجم و وزن این مدل همچنان مناسب برای نصب در فضاهای خانگی و فروشگاهی است، برند کاما مدل کانوپی آن را نیز تولید کرده است.این مدل که با نام KDE7500ME عرضه می‌ شود، از عایق ‌هایی برای حذف صداهای بلند موتور دیزلی استفاده می ‌کند و در وزن 165 کیلوگرم برای نصب در محیط منازل مسکونی تا فضاهای فروشگاهی مناسب است.در تامین نیازهای حرفه ‌ای برای ماندن در فضاهای کارگاهی، برند کاما اقدام به تولید مدل سه فاز از نوع موتور برق کاما در قدرت 5.5 کیلووات نیز کرده است. مدل های سه فاز را با نام KDE7500ME3 می ‌شناسند.این مدل های سه فاز توانمندی کامل در راه ‌اندازی سطح بالایی از تجهیزات کارگاهی تا برخی از دستگاه ‌های توان محدود صنعتی را دارند. از طرفی برند کاما برای مدل های سه فاز این نمونه نیز طرح کانوپی دار را طراحی کرده است و آن را با نام KDE7500MT3 روانه بازارها می کند.مدل کانوپی دار به راحتی می تواند یک برق قدرتمند سه فاز را در یک فضای بی‌ سر و صدا در اختیار شما بگذارد.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

موتور برق کاما مدل KDE20E

با معرفی موتور برق دیزل کاما در مدل KDE20E، دیگر از جمع مدل ‌های کم توان با مصارف خانگی فاصله می‌ گیریم و کاملاً در جمع مدل‌ های قدرتمند با شرایط تأمین توان بالا قرار می گیریم. مدل ‌هایی که قرار است همراه با سوخت دیزلی، برق سطح بالا در توان کافی برای راه ‌اندازی انواع تجهیزات صنعتی را تولید کنند.موتور برق کاما مدل KDE20E قابلیت تامین قدرت 16.5 کیلووات برق تکفاز و سه فاز را دارد. قدرت 16.5 کیلوواتی معادل تامین یک خط جریان 35 آمپری است. این مقدار برای کار در هر فضای کارگاهی با حضور تجهیزات صنعتی کاملاً مناسب است.موتور برق گازوئیلی کاما در مدل KDE20E از یک موتور با ظرفیت تقریباً بالای 1357 سی ‌سی با سوخت مصرفی دیزلی برای تأمین قدرت 16.5 کیلوواتی خود استفاده می کند.سیستم راه ‌انداز این موتور دیزلی از انواع استارت برقی است. به هر صورت موتور با ظرفیت بیش از 1000 سی ‌سی آنچنان است که دیگر نمی ‌توان متکی بر استارت های دستی، آنها را راه ‌اندازی نمود.موتور دیزلی به کار رفته شده در موتور برق کاما مدل KDE20E کاملاً حجیم و سنگین‌ وزن است. تا جاییکه برای این موتور برق دیزل کاما ابعادی در اندازه ‌های 94´83´127 سانتیمتری با وزنی در حدود 360 کیلوگرمی فراهم کرده است.مدل KDE20E یک موتور برق کاما با شرایط کارکرد مطمئن است. این موتور برق که با حضور دو سیلندر از مدل ‌های دیزلی کار می کند، همراه با شرایط تامین برق 16.5 کیلوواتی می تواند طیف بزرگی از نیازهای تامین برق اضطراری تا برق دائمی را داشته باشد.شما می‌ توانید برق یک واحد بزرگ فروشگاهی و یا یک نهاد اداری و شاید یک فضای درمانی را با حضور این موتور برق دیزل کاما راه ‌اندازی کنید.این مدل برای حضور در انواع فضاهای زراعی مانند راه ‌اندازی یک مزرعه پرورش ماهی، دامداری ها و حتی مرغداری‌ ها و گلخانه‌ ها کارایی مناسبی دارد. اما وجه جالب توجه در استفاده از این مدل موتور برق کاما، حضور در یک کارگاه ساختمان ‌سازی می ‌باشد.توان 16.5 کیلوواتی موتور برق کاما برای حضور در یک کارگاه ساختمانی با وجود تمام تجهیزات کارگاهی کفایت می کند. شما می‌توانید همراه با قدرت تولید شده توسط این موتور برق کاما در سطح یک کارگاه ساختمانی باشید و انواع موتورها تا قدرت 3 اسب بخار را راه ‌اندازی کنید.انواع بتونیر، بالابرها، موتور پمپ ها، دستگاه های جوشکاری و... به راحتی همراه با این موتور برق دیزلی کاما راه ‌اندازی خواهند شد. البته در نظر داشته باشید که ظرفیت این دستگاه آنچنان نیست که بتوانید تعداد متعددی از تجهیزات کارگاهی را به شکل همزمان راه ‌اندازی کنید.کاما برای این مدل قدرتمند نیز طرح ساخت یک نمونه کانوپی دار را در نظر گرفته است و آن را با نام KDE20E عرضه می کند. مدل مذکور قابلیت کار در فضای صنعتی را دارد. لکن از آنجا که کاملاً بی ‌سر و صدا طراحی شده است، برای حضور در فضاهای اداری تا محیط‌ های درمانی و فروشگاهی مناسب است.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

موتور برق جوش کاما مدل KDE5500EW

طیف بزرگی از نیازها در فضاهای کارگاهی در تامین برق برای اهداف جوشکاری است. این نیاز در هر فضای ساخت و ساز از کارگاه های ساختمان سازی تا انواع کارگاه های ماشین سازی دیده می شود.جوشکاری یک عملیات برای اتصال فلزات است که انرژی مورد نیاز خود را از طریق یک خط برق جریان DC تامین خواهد کرد. عموم دستگاه های جوشکاری دارای ترانس هایی مخصوص هستند که تحت حضور برق شبکه سراسری کار می کنند.اما اگر قصد جوشکاری سیار داشته باشیم و یا بخواهیم در مکانی فاقد بهره مندی از برق شهری عملیات جوشکاری را انجام دهیم، نیاز به یک منبع تغذیه مستقل داریم. انواع موتور برق جوشکاری برای این منظور طراحی می ‌شوند. در این بین برند کاما، موتور برق جوش کاما مدل KDE5500EW را برای این منظور آماده کرده است.موتور برق کاما مدل KDE5500EW یک تجهیز تخصصی در تامین قدرت جوشکاری های حرفه ای است. این موتور برق که همراه با یک موتور دیزلی با ظرفیت ۲۱۱ سی سی می باشد، قادر است تا یک خط تغذیه جریان مستقیم کاملا مناسب برای عملیات های جوشکاری با ظرفیت 1.8 کیلووات توان خروجی را تامین نماید.شما می توانید از خط تغذیه خروجی این موتور برق جریان مستقیم، در حدود ۱۶۰ آمپر را استخراج کنید. این میزان برای تامین شرایط کاری یک جوشکاری قدرتمند و پرتوان کاملاً کفایت خواهد کرد.موتور برق کاما در مدل مذکور که مخصوص عملیات های جوشکاری است، در ابعاد 65´49´72 سانتیمتری طراحی شده است و در حالتی که مخزن سوخت آن خالی است، چیزی در حدود ۱۰۲ کیلوگرم وزن دارد.گویا نمی توانیم این ابعاد با وزن ۱۰۰ کیلویی را در جمع موتور برق های سیار قرار دهیم. اما برند کاما کاملاً متوجه نیاز جوشکاران برای داشتن یک موتور برق سیار بوده است و محصول تخصصی خود را همراه با چهار چرخ نصب شده بر یک شاسی کاملا مستحکم طراحی کرده است.توان محدود 1.8 کیلوواتی این مدل از موتور برق کاما مناسب برای تامین برق با مصارف خانگی نمی باشد. شما تنها می توانید یک یا دو تجهیز خانگی را با این موتور برق کاما راه ‌اندازی کنید. قدرت طراحی شده برای این موتور برق کاما مناسب برای اهداف جوشکاری است.وقتی می توانید یک دستگاه موتور برق تخصصی جوشکاری را تهیه کنید، دیگر نیازی به داشتن دو دستگاه مجزا برای تامین برق در کنار دستگاه جوش ندارید.در راه اندازی جوشکاری های معمولی نیاز است تا ابتدا با تهیه یک موتور برق ساده، برق ۲۲۰ ولت مورد نیاز دستگاه جوش را بسازید و در امتداد آن این دستگاه جوش است که در مقام یک مبدل، برق تحویلی را تبدیل به یک جریان مستقیم و مناسب برای جوشکاری می ‌کند.اما در طراحی موتور برق کاما مدل KDE5500EW هر دو دستگاه را با هم دارید. چرا که یک خط تغذیه جریان ثابت مستقیم برای تامین نیازهای جوشکاری در اختیار شما می باشد.یکی از نکات در عملیات های جوشکاری نزدیک بودن تجهیز به کارگر جوشکار است و حضور در فضاهای سربسته با یک موتور دیزلی عاری از تولید صدای بالا نخواهد شد. این موضوع می‌ تواند برای جوشکار و یا هر فردی که در اطراف محل جوشکاری است، آزاردهنده باشد.برند کاما فکر کاملی برای مواجه بودن با این مشکل دارد. چرا که موتور برق کاما در مدل مذکور را به شکل کانوپی نیز تولید کرده است. این مدل را با عنوان KDE5500-TW عرضه می کند. البته مدل کانوپی با جداره های عایق صدا باعث افزایش وزن و قیمت موتور برق کاما در مدل مذکور خواهد شد.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

موتور برق جوش کاما مدل KDE6500WE

نمونه قبلی در معرفی یک موتور برق کاما مخصوص عملیات های جوشکاری، مدلی سبک وزن مناسب برای اهداف سبک از جوشکاری می ‌باشد. اما در عملیات‌ های جوشکاری سطح وسیعی از فعالیت ها همراه با کارکردهای حرفه ‌ای در سطح و حجم بالایی است.از این رو نیاز به حضور موتور برق کامایی که بتواند سطح قویتری از عملیات جوشکاری را نیز پاسخ بدهد، احساس خواهد شد. موتور برق کاما مدل KDE6500WE نمونه مورد نظر ما می باشد یک موتور برق کاما با قدرت بالا که به شکل تخصصی برای عملیات های جوشکاری طراحی شده است.این موتور برق به راحتی می تواند از پس تامین قدرت قطورترین الکترودها در سنگین ترین عملیات های جوشکاری برآید. بسیاری خرید و فروش موتور برق کاما در این مدل را بر نمونه های کم توان تر ترجیح می‌ دهند.به هر حال اگر جوشکاری حرفه ای باشید، ممکن است یک پروژه بسیار سطح بالا را انجام دهید. در این حالت نیاز به حضور بالاترین درجات در تامین منبع برق جوشکاری خواهید داشت.در طراحی موتور برق کاما مدل KDE6500WE که مخصوص عملیات های جوشکاری می ‌باشد، از یک موتور با ظرفیت ۴۱۸ سی سی استفاده شده است. موتور مذکور از انواع دیزلی با شرایط سوخت گازوئیل است و می ‌تواند نهایت قدرت 1.8 کیلوواتی را برای کارکرد طولانی مدت موتور برق کاما مدل KDE6500WE تامین نماید.در این موتور از یک سیستم استارت برقی استفاده شده است. از این رو باید موتور برق کامای مورد نظر خودمان را در دسته مدل ها با ویژگی استارت سریع قرار دهیم.در این موتور برق کاما برای تامین شرایط جوشکاری سطح بالا از یک خط تغذیه جریان DC با حداکثر جریان دهی ۱۸۰ آمپری استفاده شده است. این مقدار برای تامین انواع نیازهای سطح بالای جوشکاری بسیار مناسب است.اگر قصد دارید که همراه با تهیه این مدل از انواع مدل های موتور برق کاما در راه اندازی تجهیزات خانگی و یا کارگاهی باشید، چندان نمی توانید بر قدرت محدود 1.8 کیلوواتی آن اکتفا کنید. این موتور برقی تنها می تواند یک یا چند تجهیز ساده خانگی را آن هم برای مدت محدودی راه اندازی کند.لذا نمی ‌توانیم موتور برق کامای مذکور را به عنوان یک تجهیز برای تامین شرایط برق اضطراری در نظر بگیریم.چرا که طراحی آن متکی بر تامین نیازهای جوشکاری است. اما اگر قصد انجام عملیات های جوشکاری دارید، این مدل از موتور برق کاما در یک شرایط تخصصی قادر است تا سطح بالایی از نیاز شما را تامین نماید.برای حضور در محیط های بسته و یا عدم پرهیز از سر و صدای بالای تولید شده موتورهای بنزینی در حین عملیات های جوشکاری نیز برند کاما اقدام به طراحی تا تولید مدل‌ های کانوپی از این محصول داشته است.مدل کانوپی مذکور با نام KDE6500TW عرضه می‌ شود. در این مدل صدای تولید شده موتور دیزلی تا حد بسیار بالایی میرا می شود و شما می توانید در یک فضای بسیار آرامتری مسیر جوشکاری خود را تداوم بخشید.مدل کانوپی ساخته شده برای موتور برق جوشکاری کاما در مدل 1.8 کیلوواتی با وزنی معادل ۱۷۷ کیلوگرم می باشد. البته این مدل در وجه قیمت موتور برق کاما نیز جایگاه بالاتری به نسبت دیگر مدل ‌های مخصوص برای تکمیل عملیات های جوشکاری برخوردار است.در هر دو تیپ طراحی شده برای موتور برق کاما در سطح قدرت 1.8 کیلوواتی شرایط تامین خط تغذیه بسیار قدرتمندی پیش بینی شده است. به این ترتیب می توان با تهیه نمودن این موتور برق کاما به تنهایی سخت ترین عملیات های جوشکاری را به انجام رسانید.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 

اصول کار کردن با موتورهای دیزلی

در معرفی تمام مدل های مطرح شده از موتور برق کاما با نمونه ‌های موتور دیزلی مواجه هستیم. موتورهای دیزلی می‌ توانند قدرت بالاتری را به نسبت از موتورهای بنزینی در حجم برابر تولید کنند. موتورهای دیزلی به دلیل تراکم بالایی که دارند، نیازی به شمع به جهت تکمیل احتراق ندارند.اما همین تراکم بالاتر که در نهایت قدرت بیشتری را حاصل می آورد، باعث فرسایش سریعتر موتور نیز خواهد شد.برگ برنده موتورهای دیزلی در مصرف سوخت گازوئیلی است. سوخت گازوئیل بسیار ارزانتر از سوخت بنزین است و قابلیت احتراق کمتری دارد. در نتیجه راحت تر و با صرف هزینه کمتری تهیه خواهد شد و در عین حال می ‌توان با ضریب ایمنی بالاتری مقداری از آن را به عنوان سوخت یدکی انواع موتور برق کاما نگهداری کرد.موتور های دیزلی در شرایط متراکم تری مرحله ی احتراق را به انجام می رسانند.در احتراق آنها چیزی به نام شمع حضور ندارد. این تراکم بالای پیستون در بطن سیلندر است که دلیلی افزایش دمای گازوئیل و در نتیجه احتراق خواهد شد. این تراکم بیشتر قدرت بالاتری نیز تولید می کند.اما شرایط کارکرد به مراتب سختری نیز خواهد داشت. از این رو مسیر خرابی های تقریبا پیچیده ای در انتظار هر موتور دیزلی است. لذا شرایط تعمیر و نگهداری تقریبا پیچیده تری به نسب از موتورهای بزنینی بخوردار هستند. اما بیایید ببینیم که این موتورهای دیزلی نصب شده در بطن موتور برق کاما از چه شرایط تعمیرات و نگهداری ای بهره مند می باشند.

نگهداری از موتورهای دیزلی

وقتی صاحب یک دستگاه موتور برق دیزلی کاما هستید، در واقع قرار است میزبان حرفه ای یک موتور دیزلی باشید. پس باید قبل از هر چیزی اصول حرفه ‌ای در نگهداری از موتورهای دیزلی را بدانید.مراد از واژه نگهداری موتورهای دیزلی، سطح بزرگی از وظایف را شامل می ‌شوند. انواع بررسی ها، تنظیمات، روغنکاری ها، تعویض روغن ها و تعویض فیلترها و... قسمتی از این وظایف هستند.در نظر داشته باشید که کوچک یا بزرگ شدن موتور برق کاما در مدل ‌های دیزلی باعث کمرنگ شدن و یا پررنگ شدن برخی از این وظایف نمی باشد. تمام آنها به طور منظم و دقیق برای هر یک از موتور برق کاما ها ضروری است. از این رو برخی نکات در اصول نگهداری تا شرایط درست راه اندازی انواع موتور برق کاما را به طور فهرست بار ذکر می کنیم.>        در زمان سوختگیری موتور برق کاما در مدل ‌های دیزلی از کشیدن سیگار اجتناب کنید. گازوئیل سوخت با درجه احتراق بسیار بالایی است. در نتیجه در صورت استفاده از سیگار خطر انفجار وجود دارد. خصوصا که در لحظه سوختگیری با سطح کاملی از بخارات گازوئیلی مواجه هستیم.>        لازم است تا در زمان سوختگیری، دستگاه موتور برق کاما خاموش باشد. موتور روشن عملا در حال انجام انفجارات پی در پی در بطن خود می باشد. در این حالت سوختگیری مانند آن است که بخواهیم در کنار انفجارها گازوئیل بریزیم. این اتفاقی بسیار خطرآفرین است.>        قبل از روشن شدن اطمینان داشته باشید که هیچ گونه سوختی در بیرون از باک موتور برق کاما ریخته نشده است. در غیر این صورت سوخت بیرون ریخته شده را کاملاً تمیز کنید. همان طور که گفتیم گازوئیل یک سوخت با درجه احتراق بسیار بالایی است.مقدار کمی از آن در اثر افزایش حرارت آتش می گیرد. وقتی مقداری از آن بر سطح بدنه موتور گازوئیلی می ریزد در اثر کار کردن و افزایش دمای موتور مستعد احتراق هستند.>        در لحظه راه اندازی موتور برق کاما ازلباس های آویزان و گشاد به تن نداشته باشید. لباس گشاد مستعد گیر کردن در بخش های دوار موتور گازوئیلی است. در این حالت دستگاه دست های شما را به سمت خود خواهد کشید و قبل از آنکه بتوانید اقدام موثری داشته باشید، اسیر قدرت بالای دستگاه آسیب جدی خواهید دید.>        هرگز یک موتور برق دیزل کاما و یا هر موتور برق دیگری را در حالتی که روشن است تحت تمیز کردن، تعمیرات و یا روغنکاری نداشته باشید. در صورت انجام چنین عملی باید انتظار آتش سوزی موتور را نیز داشته باشید.>        از استفاده طولانی مدت از انواع موتور برق کاما در محیط های سربسته اجتناب کنید. این موتورها مستعد تولید آلایندگی های بالایی هستند. از این رو حضور طولانی مدت آنها در یک محیط سربسته می ‌تواند باعث پخش شدن گازهای مسمومیت زا باشد.دود حاصل از احتراق موتورهای گازوئیلی بسیار غلیظ است. آنها به سرعت می توانند در یک محیط بسته پخش شده عملا امکان نفس کشیدن را از بین ببرند.در چنین حالتی حضور یک اپراتور در جوار موتور گازوئیلی بسیار خطرناک است. البته اگر می توانید محل تخلیه اگزوز موتور گازوئیلی را به خارج از محیط برسانید، نصب آنها در یک محیط بسته که از تهویه مناسب برخوردار باشد مانعی ندارد.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 >        در صورت نیاز به تعمیرات و یا تعویض قطعات از قطعات یدکی اصلی انواع موتور برق کاما استفاده کنید. خوشبختانه برند کاما حضور قدرتمندی در سطح بازارهای داخلی ایران دارد و قطعات و متعلقات یدکی موتورهای دیزلی طراحی شده این برند به طور کامل تامین شده است.استفاده از قطعات غیر اصلی باعث استهلاک هر چه زودتر موتور دیزلی است. از این رو حتی در صورت هماهنگ شدن قطعه از نصب نمونه های غیر اصلی بر دستگاه جلوگیری کنید.>        در نظر داشته باشید که در همه حال از مسیر کارکرد موتور برق کاما، سطح موتور دستگاه کاملاً تمیز باشد. آلودگی در سطح موتور باعث می شود تا گرمای حاصل از احتراق قادر به خارج شدن نباشد.از آنجا که طراحی در موتور برق کاما بر اگوی هوا خنک است آلودگی مانع از تکمیل پروسه خنک سازی موتور خواهد شد. در نتیجه موتور داغ کرده خطر خراب شدن آن را تهدید می کند.>        از قرار دادن موتور برق کاما در مجاورت هوای سرد و مرطوب اجتناب کنید. موتورهای دیزلی در هوای سرد کارایی خوبی ندارند. از این رو اگر احساس می کنید که در محل نصب و کارکرد موتور برق دیزلی کاما شرایط آب و هوایی بسیار سردی حاکم است، بهتر است یا شرایط تامین یک محیط با دمای مطلوب را در نظر داشته باشید و یا اینکه به طور کلی استفاده از موتورهای دیزلی را کنار بگذارید.البته اگر قصد کارکرد موتور گازوئیلی را در یک هوای بسیار سرد دارید، بهتر است در یک فضای سرپوشیده با رعایت شرایط تهویه کامل باشد.>        در تمام فعالیت های انواع مدل های موتور برق کاما از حضور سطح مناسب روغن و همچنین سلامت فیلتر اطمینان کافی داشته باشید. تعویض روغن در موتورهای دیزلی نصب شده در موتور برق کاما برای هر ۶ ماه یکبار و یا هر صد ساعت کارکرد متوالی می باشد.موتور های گازوئیلی به مراتب از موتور های بنزینی نیاز جدی تری به تامین روغن موتور دارند. این موتورها در صورت نبود روغن موتور و یا عدم کیفیت روغن به شدت افزایش دما پیدا کرده خراب خواهند شد.>        فیلتر هوا نقش کلیدی در تامین تنفس طبیعی موتورهای دیزلی بازی می ‌کنند. فیلترهای کهنه و یا کثیف شده مانع از تامین سوخت مناسب برای موتور دیزلی هستند. لازم است تا به ازای هر ۵۰ ساعت کارکرد متوالی اقدام به شستشوی فیلتر هوا داشته باشید. شما می توانید فیلتر هوا را به ازای هر ۶ ماه کارکرد متوالی تعویض کنید.موتور برق های دیزلی سطح کاربرد کمتری به نسبت مدل های بنزینی دارند. چرا که آنها همراه با تولید صدای بالاتری هستند و در عین حال شرایط تولید آلایندگی بالایی نیز دارند. البته هرگز نمی توان از کنار قدرت بالا و ماندگاری بیشتر موتورهای دیزلی در قیاس با مدل های بنزینی عبور کنیم.برندهای مطرح جهانی برای آنکه بتوانند موتور برق های کارآمدتری را تولید نمایند، اقدام به طراحی و ساخت موتورهای دیزلی قوی با مصرف سوخت مناسب همراه با تولید صدای کمتری کرده ‌اند. مانند برند کاما که در این عرصه به عنوان یکی از پیشگامان معرفی می ‌شود.انواع موتور برق گازوئیلی کاما با طرح دستیابی به یک قدرت مناسب در حجم و ظرفیت اندک از کار طراحی شده اند. طرح ساخت آنها تقریباً ساده است. از این رو می‌ توان مسیر عیب یابی موتور برق کاما را بسیار ساده در نظر گرفت.اصولا موتورهای دیزلی طراحی ساده تری به نسبت از موتورهای بنزینی دارند. این ویژگی در مسیر عیب یابی موتور برق کاما نیز نقش کلیدی بازی می کند. البته بهتر است در باب تعمیرات موتورهای دیزلی این کار را بر عهده متخصصان امر قرار دهیم. لکن یکی از جنبه های قابل توجه در تهیه یک موتور برق، چگونگی تامین قطعات یدکی آن است.
موتور برق دیزل کاما (KAMA)
 موتور برق ها قرار است در دور افتاده ترین مکان ها، تحت پیچیده ‌ترین شرایط کار کنند. در این حالت نمی ‌توانیم انتظار سطح دسترسی بالایی برای تامین قطعات یدکی داشته باشیم. به این ترتیب موتور ‌برقی جایگاه برتری پیدا می ‌کند که توانسته باشد شبکه توزیع قطعات یدکی مناسب و فراگیرتری داشته باشد.مانند موتور برق کاما که در صورت نیاز، به راحتی می توانید لیست کاملی از قطعات یدکی آن را تهیه کنید.در سطح بازار که باشید، ماجرای خرید و فروش موتور برق کاما را به طور فزاینده ‌ای در جایگاه محبوب بازار خواهید یافت. چرایی این امر در لیست قیمت موتور برق کاما همراه با سطح کیفی بالای محصولات آن است.لیست قیمت موتور برق کاما را می توانید در هر رنجی با صرف هر بودجه ای داشته باشید. البته در تهیه یک موتور برق، بودجه ملاک جدی نیست؛ بلکه نیاز شما در تهیه یک موتور برق مفید است که سمت و سوی تهیه یک مدل مناسب را مشخص خواهد کرد.با این وجود می ‌توان جایگاه قیمت موتور برق کاما را در یک سطح میانه از بازار قرار داد. محصولاتی که می ‌توانند با بسیاری از برندهای مطرح جهانی در تامین کیفیت برتر رقابت کنند و در عین حال با صرف یک هزینه مناسب تهیه شوند.انواع مدل های موتور برق کاما طراحی شده اند تا بتوانند شما را در رسیدن به هر سطح از توان و قدرتی که نیاز دارید، یاری رسان باشند. آنها از مصارف خانگی تا تأمین نیازهای کشاورزی و صنعتی دست بالایی دارند. خصوصاً در این جمع می توان از برخی موتور برق کاما ها با شرایط تخصصی در امر جوشکاری نام برد.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5