خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

انواع موتور برق بنزینی هوندا المکس، دنیایی در تامین انواع نیاز ها

انرژی الکتریسیته در حال حاضر بنیادی ‌ترین نوع از انواع انرژی می باشد. سطح بزرگی از نیاز های جاری ما در فضا های خانگی تا صنعتی همراه با این انرژی شده است. راه ‌اندازی ساده، تامین ارزان و قابلیت اطمینان بالا از جمله ویژگی ‌های برجسته نیروی آشنای برق می باشد. حال شرایطی را فرض کنید که همراه با تمام این دنیای الکتریکی هستید و خبری از نیروی برق نمی‌ باشد. مثلاً در یک محل دور افتاده حضور پیدا کرده‌ اید. در چنین حالتی ایجاد نیروی برق مطمئن وجه اصلی در تامین نیاز های شما خواهد شد. از این ‌رو قطعاً در تکاپوی تهیه یک موتور برق مطمئن با شرایط کارکرد حرفه ‌ای خواهید افتاد. لکن شما قطعاً قصد خرید محصول مطمئنی را دارید. در این ‌میان چه برندی مطمئن تر از محصولات هوندا و چه موتور برقی با شرایط تولید متنوع و البته کارآمد مانند موتور برق بنزینی هوندا؟! هوندا شهرتی جهانی دارد. تقریباً همگان این برند صاحب نام ژاپنی را می ‌شناسند. چرا که هوندا از دیرباز در مقام یک موتورساز حرفه ‌ای و کاربلد خودش را صنایع ماشین ‌سازی جهان معرفی کرده است. از این ‌رو حضور نام هوندا معرف کاملی برای رسیدن به یک اطمینان نسبی است. اطمینان از اینکه موتور برق بنزینی هوندا می ‌تواند از پس تامین انرژی الکتریسیته در شرایطی ماندگار و مطمئن همراه با فضا های سخت کاری در دوردست ترین نقاط برآید.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

به هر صورت تامین نیروی برق تنها با هدف تامین نیاز های ساده زندگی نیست؛ بلکه گاهاً نتیجه یک سال فعالیت حرفه‌ ای کشاورزی کوشا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در دنیای امروز تامین انرژی الکتریسیته در مزارع برای راه ‌اندازی طیف بزرگی از ماشین ‌آلات حرفه ‌ای امری ضروری است. آنچنان‌که هر گونه اختلال و یا عدم اطمینان می ‌تواند تبعات سنگین در بار آوری محصولات داشته باشد. از این ‌رو است که کشاورزان حرفه ای در تامین هر ماشین موتوری بهترین‌ ها را می‌ خواهند. لذا در تکاپوی بهترین ‌ها با احتمال بالا نیم ‌نگاهی جدی بر بررسی مشخصه‌ های فنی انواع مدل ‌های موتور برق هوندا خواهند داشت. ما نیز کاملاً متوجه این نگاه حرفه‌ ای هستیم و قصد تشریح کاملی بر تمام جنبه ‌های فنی از انواع مدل‌ های موتور برق هوندا خواهیم انداخت.

آشنایی با موتور برق بنزینی هوندا

موتور برق بنزینی هوندا یک ماشین صاحب ‌نام و کاملاً آشنا در سطح بازار های داخلی است. لکن در اکثر موارد آنها را با عنوان موتور برق ‌های المکس (Elemax) می‌ شناسند. از این ‌رو اگر در صحبتی و یا نوشتاری اشاره ‌ای به موتور برقی المکس دیدید، مراد مجموعه متنوع از مدل ‌ها در موتور برقی بنزینی هوندا می باشد. هوندا برای موتور برق ‌های خود سنگ تمام گذاشته است و با طراحی متنوع همراه با ظرفیت‌ های کارکرد گسترده تقریباً برای هر نوع نیازی از سطح تامین انرژی، موتور برق باکیفیت در اختیار دارد. موتور برق هوندا Elemax در 5 سری با مشخصه‌ های انحصاری طراحی و تولید شده است.

 • موتور برق بنزینی هونداElemax SH
 • موتور برق بنزینی هونداElemax EX
 • موتور برق بنزینی هونداElemax SHX
 • موتور برق بنزینی هونداElemax SHT
 • موتور برق بنزینی هونداElemax SV

هر کدام از این سری های قید شده در انواع مدل‌ های موتور برق هوندا با تیپ طراحی انحصاری برای تامین اهدافی خاص همراه هستند. از تولید برق تکفاز و سه فاز در کنار شرایط تامین قدرت و همچنین ظرفیت در ساعت کار، وجه اصلی در تفاوت ‌ها میان سری های مختلف از موتور برق هوندا المکس ژاپن می باشد. برای آشنایی هر چه بیشتر با این دسته ‌بندی ها به تشریح کاملی بر مشخصه ‌های فنی انواع مدل ‌ها در هر یک از سری ها می ‌پردازیم.

موتور برق بنزینی هونداElemax SH

موتور برق هوندا المکس در سری SH جمع متنوعی از مدل‌ های پایه در طراحی ‌های این برند ژاپنی می باشد. در واقع هوندا قصد دارد تا سطح کاملی از نیاز های پایه و عمومی در تامین انرژی برق را از طریق مدل‌ های متنوع در این سری فراهم آورد. از این ‌رو کلیه مدل‌ های موتور برق هوندا Elemax سری SH در دسته نمونه ‌های معمولی با قابلیت کارکرد پایه قرار می گیرند. سری موتور برق هوندا المکس ژاپن شامل مدل ‌های SH3200EX، SH4000NX، SH3900EX، SH4600EX، SH5300، SH6500، SH7600 و SH11000 می ‌باشد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

موتور برق بنزینی هونداSH3200EX

از نمونه ‌های محبوب در جمع محصولات موتور برق بنزینی هوندا می باشد. قدرت کافی برای تأمین سطح وسیعی از نیاز های ساده در فضا های خانگی تا کشاورزی و حتی در پاره‌ ای از موارد صنعتی در کنار طراحی ایده ‌آل همراه با سوخت بنزینی از جمله دلایل تأثیرگذار در ایجاد این مقبولیت بوده است. در موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3200EX شاهد حضور یک موتور بنزینی تک سیلندر با شرایط اسارت دستی هستیم که از مدل ‌های هوا خنک می باشد. موتور مذکور طراحی خود برند هوندا از دسته مدل ‌های GX است. به هر صورت در توضیح این بخش کافی است بدانید که سری مدل ‌های GX در طراحی موتور های بنزینی کوچک هوندا از رده مدل‌ های خوش ساخت با سطح کاری بالا می باشد. موتور بنزینی ای که حالا در یک طراحی ایده ‌آل همراه موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3200 شده است. موتور برق بنزینی هوندا مدل مذکور سطح توانایی تامین برق تکفاز با حداکثر قدرت 2.2 کیلو وات را در ولتاژ استاندارد 220 ولت شهری دارد. حداکثر آمپراژی که می توانید از این موتور برق بنزینی هوندا استخراج کنید معادل 8.3 آمپر می باشد. نکته جذاب در طراحی موتور برق مذکور که در اکثر مدل ‌های این برند ژاپنی دیده می ‌شود، حضور خط برق DC است. به هر صورت برخی از نیاز ها در فضا های خانگی تا صنعتی و گاهاً کشاورزی همراه با شرایط تامین برق DC می باشد. در این موتور برقی بنزینی هوندا برای تامین این شرایط حضور یک خط تغذیه DC با سطح ولتاژ استاندارد 12 ولت و حداکثر جریان دهی 8.3 آمپر پیش ‌بینی شده است. همان ‌طور که می ‌بینید، موتور برق هوندا مدل SH3200EX یک مدل پایه با شرایط تامین برق تکفاز در قدرت محدود 2 کیلوواتی است. این مقدار برای راه ‌اندازی تقریباً یک دستگاه مستقل در فضا های کشاورزی و یا صنعتی کفایت می ‌کند. لذا برای تأمین طیف متنوعی از تجهیزات و یا ماشین ‌آلات نیاز است تا در بررسی مدل‌ های قویتری باشید.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3900EX

یکی از پرفروش ‌ترین موتور برق ‌های بازار را می توان برای موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3900EX در نظر گرفت. یک موتور برق با سطح کارکرد متوسط و قیمتی مطلوب که برای تأمین طیف گسترده ‌ای از نیاز های جاری هر فعالیت خانگی تا صنعتی طراحی شده است. در موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3900EX از یک موتور بنزینی با طراحی 4 زمانه همراه با استارت دستی ساخت خود برند هوندا استفاده شده است. موتور برق بنزینی هوندا، توان تامین قدرت با کارکرد عادی در اندازه 2.8 کیلوولت آمپر را در اختیار دارد. اما در شرایط ویژه می توانید ظرفیت 3.3 کیلوولت آمپر را نیز از این موتور برق بنزینی هوندا استخراج کنید. برای این موتور برق مخزن بنزین با ظرفیت 17 لیتر پیش‌ بینی شده ‌است که در اوج بار کارکرد می‌ تواند تا حدود 10 ساعت فعالیت مستمر دستگاه را تداوم بخشد. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3900EX در دسته مدل‌ ها با تامین برق تکفاز 220 ولت استاندارد شهری است. لکن در طراحی آن از یک خط تامین برق مستقیم با سطح ولتاژ 12 ولتی که حداکثر آمپراژ 8.3 را تامین خواهد نمود نیز در نظر گرفته شده است.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

  به هر صورت همراه با موتور برق بنزینی هوندا مدل SH3900EX می توانید سطح بزرگی از فعالیت‌ های عادی را پاسخگو باشید. لکن همچنان همراه موتور برقی نیستیم که بتواند در یک زمان چندین دستگاه دوار را راه ‌اندازی کند. این موتور برق در عین طراحی ایده ‌آل با ابعاد60*63*49 سانتیمتری همراه با وزن 46 کیلوگرمی مناسب برای کار در فضا های مسکونی است. خیلی نمی‌ توانید از قدرت پنهان در توانایی ‌های این موتور برق، سطح کارایی بالا در فضا های کشاورزی جهت تامین منابع بزرگی از آب را داشته باشید.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH4600EX

در دسته مدل ‌های متنوع از سری SH در موتور برق های بنزینی هوندا، احتمالاً بتوانیم مدل 4600EX را در دسته مدل‌ ها با کاربری حرفه ‌ای در نظر بگیریم. چرا که این مدل از موتور برق بنزینی هوندا با ظرفیت تامین قدرت 4 کیلوولت آمپر طراحی شده است. این قدرت اگر چه همچنان با هدف راه ‌اندازی چندین دستگاه دوار، کارایی لازم را ندارد؛ اما به‌ راحتی می ‌تواند با هدف راه ‌اندازی انواع پمپ های کشاورزی مورد استفاده قرار گیرد. وجه استفاده خانگی نیز در این مدل کاملاً مشهود است. در این مدل نیز به مانند مدل ‌های قبلی از یک موتور بنزینی تک سیلندر با کارکرد 4 زمانه بهره‌ مند هستیم. البته موتور مذکور همراه با ژنراتور گنجانده شده در این موتور برق ظرفیت تامین قدرت 3.2 کیلوولت آمپر با شرایط حداکثر کارکرد 4 کیلوولت آمپر را دارد.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH5300EX

موتور برق بنزینی هونداSH5300EX با حداکثر ظرفیت توان خروجی برابر با 5.3 کیلوولت آمپر (کارا) طراحی شده است. این موتور برق با سطح راندمان کاری بالایی در عین تولید کمترین نوسان برق کار می ‌کند. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH5300EX در دسته نمونه ‌های حرفه‌ ای با ظرفیت کاری متوسط قرار می ‌گیرد. در این مدل شاهد بهره ‌مندی از موتور GX270 با ظرفیت 270 سی ‌سی هستیم. یک موتور تک ‌سیلندر 4 زمانه که همراه با استارت برقی است. موتور برق هوندا المکس ژاپن5300EX با توان اسمی 4.7 کیلووات طراحی شده است. لکن در کار می تواند قابلیت تامین قدرت 5.3 کیلووات نیز داشته باشد.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH6500EX

مدل SH6500EX در جمع انواع مدل‌ های موتور برق هوندا با قابلیت کارکرد حرفه ‌ای در راه ‌اندازی چندین دستگاه دوار طراحی شده است. در این مدل شاهد قدرت پایه 5.8 کیلوولت آمپر هستیم که در شرایط خاصی ظرفیت تامین قدرت 6.5 کیلوولت آمپر نیز در نظر گرفته شده است. موتور قدرتمند و البته خوش ساخت بنزینی GX340 در طراحی این مدل از موتور برق بنزینی هوندا وجه برتری در طراحی آن است. موتور مذکور از مدل ‌های تک سیلندر 4 زمانه با استارت برقی است که راندمان کاری بسیار بالایی دارد. موتور مذکور با ظرفیت 389 سی ‌سی همراه با مخزن سوخت بنزین 28 لیتری طراحی شده است و می ‌تواند در ظرفیت توان اسمی به مدت 8 ساعت مداوم کارکرد داشته باشد. صدای تولید شده موتور مذکور چیزی در حدود 75 دسیبل است که برای کارکرد موتور برق های بنزینی رنج معقولی محسوب می شود. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH6500EX از نوع تامین برق تکفاز با توان تامین 8.5 آمپراژ می باشد. البته در این موتور برق بنزینی هوندا خط تغذیه DC با سطح ولتاژ 12 ولت نیز پیش‌ بینی شده است. کیفیت ساخت در موتور برق بنزینی هوندا مدل SH6500EX سطح بالایی دارد. به ‌عنوان مثال در طراحی این موتور برق شاهد بهره‌ مندی از سیم پیچ ‌های تمام مس همراه با یک راه ‌انداز برقی در کنار سیستم کنترل اتوماتیک مصرف سوخت هستیم. این ‌همه، مدل مذکور از جمع انواع مدل‌ های موتور برق هوندا را در دسته بندی حرفه ‌ای ‌ها قرار می دهد. موتور برقی که می ‌تواند در هر فضایی با هر سطح راه ‌اندازی در انواع ماشین‌ های دوار تکفاز مورد استفاده قرار گیرد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

 

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH7600EX

این نمونه اولین مدل از موتور برق ‌های حرفه‌ ای با طراحی ایده آل در لیست معرفی‌ شده ما می باشد. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH7600EX با ظرفیت اسمی 6.5 کیلوولت طراحی شده که در حالت کارکرد ماکزیمم می ‌تواند تا حداکثر قدرت 7600 کیلوولت را تامین نماید. چنین قدرتی در فاز تکفازی کاملاً از پس راه ‌اندازی هر نوع سیستم موتوری تکفاز چه در فضا های کشاورزی و یا صنعتی بر خواهد آمد. موتور برق بنزینی هوندا در مدل SH7600EX از سیستم پیشرفته AVR در طراحی خود بهره ‌مند می ‌باشد و در حین کار با توجه به قدرت تقریباً رو به بالایی که دارد، تولید صدای اندکی همراه کارکرد آن شده ‌است. در این موتور برق با شرایط استارت برقی، ویژگی ‌هایی مانند حضور یک سیستم هشدار تعویض روغن پیش ‌بینی شده است. قلب تپنده موتور برق مذکور نیز از موتور بنزینی تک سیلندر 4 زمانه مدل GX390 بهره ‌مند می ‌باشد. این موتور بنزینی همراه با مخزن سوخت 28 لیتری ای که دارد، قادر است تا به مدت 7.2 ساعت شرایط کارکرد مداوم و البته پرقدرتی داشته باشد.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH11000

موتور برق بنزینی هوندا در مدل SH11000 از دسته نمونه ‌های قدرتمند با ظرفیت تامین 7 الی 8 کیلوولت می باشد. این موتور برق قدرتمند هوندا از شرایط تامین برق تکفاز بهره ‌مند بوده و می‌ تواند تا حداکثر 35 آمپر را تامین نماید. در طراحی مولد این موتور برق بنزینی هوندا شاهد حضور سیستم رگلاتور تنظیم ‌کننده سطح ولتاژ (AVR) هستیم. به ‌این ‌ترتیب می‌ توان با توجه به سطح متعدد مصرف کنندگان رنج تغییرات ولتاژ مصرفی را در شرایط کاملاً تنظیمی قرار داد. برای موتور برق هایی که قابلیت راه ‌اندازی چندین تجهیز دوار را به شکل همزمان دارند، حضور سیستم رگلاتور ولتاژ امری جدی خواهد شد. چرا که این تعداد مصرف‌ کننده در شرایط تامین متفاوت، پتانسیل ایجاد ولتاژ های متغیر را دارند. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH11000 با وزنی معادل 158 کیلوگرم در ابعاد 92´66´63 سانتیمتری همراه با یک شاسی بسیار مستحکم طراحی شده است. این موتور برق در حضور یک باک با حجم 38 لیتری قادر است تا به مدت 14 ساعت کارکرد مداوم و تحت فشار، عملیات تامین برق را اجرایی سازد.

موتور برق بنزینی هوندا مدل SH13000

قدرتمندترین مدل در سری موتور برق ‌های SH از برند هوندا، مدل SH13000 است. این موتور برق بنزینی هوندا قادر است تا به راحتی حد ظرفیت 10 کیلووات توان را تامین نماید. البته در شرایط ایده ‌آل همراه با تامین ظرفیت 9 کیلوواتی طراحی شده است. در طراحی موتور برق بنزینی هوندا SH13000 از یک موتور بنزینی برند هوندا استفاده شده است. موتور مذکور از مدل ‌های تک سیلندر 4 زمانه با شرایط هوا خنک اما از نمونه ‌های استارت دستی می باشد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

  سیم پیچ تمام مس در مولد موتور برق مذکور شرایط راندمان بالایی در تبدیل انرژی فراهم کرده است. از طرفی به تناسب قدرت تولید شده، حضور وزن 175 کیلوگرمی در طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SH13000 معرف سبک وزن بودن آن است.  در موتور برق بنزینی مذکور از باک با ظرفیت 38 لیتری استفاده شده است که با حضور موتور در حجم 720 سی ‌سی قادر است تا به مدت 5.5 ساعت کارکرد مداوم دستگاه را تامین نماید. با موتور برق بنزینی هوندا مدل SH13000 می ‌توانید در هر سطح از عملیات همراه شوید. تامین برق واحد های بزرگ مسکونی تا اماکن عمومی و تجاری، فضا های خدماتی مانند درمانگاه ‌ها و حتی نیاز های حرفه ‌ای در سطح بزرگ انواع کارگاه ها و شاید مزارع را می‌ توان در سطح توانمندی‌ های این موتور جستجو کرد. موتور برق بنزینی هوندا مدل SH13000 با هدف کارکرد در هر نوع فضایی با شرایط تامین برق هر نوع تجهیز تکفازی طراحی شده است.

موتور برق هوندا المکس در مدل ‌های قابل حمل

یکی از ایده ‌های جذاب برند هوندا در طراحی نمونه ‌های متنوع از انواع مدل ‌های موتور برق هوندا، طراحی نمونه ‌های قابل حمل ‌و نقل انسانی این تجهیزات است. شاید در مواجهه با این جمله اشاره داشته باشید که تمام موتور برق ‌های هوندا در دسته مدل ‌ها با قابلیت ساده در حمل ‌و نقل قرار می ‌گیرند؛ اما منظور ما از مدل‌ های سیار، نمونه ‌هایی است که ابعاد و وزن بسیار اندکی دارند و حمل ‌و نقل آنها تنها با کمک یک دست امکان پذیر است. هدف از طراحی چنین مولد هایی رسیدن به نیروی برق در شرایط کاملاً سیار بدون حضور وسایل نقلیه می باشد. در این شرایط ما به موتور برقی نیاز داریم که سبک بوده، ابعاد کوچکی داشته باشد و در طراحی به گونه ‌ای باشد که بتوان به راحتی آنها را در دست گرفته جابجا نمود. برند هوندا در طراحی موتور برق با هدف تامین چنین سطحی از نیاز، دو مدل SHX1000 و SHX2000 را طراحی کرده است.

-    موتور برق بنزینی هوندا مدل SHX1000:

کوچکترین و در عین ‌حال کم توان ترین نمونه در انواع مدل ‌های موتور برق هوندا می باشد. تمام قدرتی که در کارکرد عادی این موتور برق پیش ‌بینی شده است، چیزی در حدود 1 کیلووات می باشد. از این ‌رو در راه ‌اندازی تعداد محدودی از دستگاه ‌های خانگی کارآمد خواهد شد. لکن در طراحی این موتور برق بنزینی هوندا، نگاه طراحان رسیدن به یک محصول با کارکرد در فضا های خانگی نبوده است؛ بلکه هدف از طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SHX1000 تامین نیاز برقی در شرایط مسافرتی است. در طراحی این موتور برق بنزینی هوندا، از سیم پیچ ‌های تمام مس استفاده شده است تا بتواند در کمترین حجم، بیشترین توان را استخراج کند. موتور برق مذکور با توان تولید 1000 ولت در شرایط برق تکفاز شهری همراه با حداکثر جریان دهی 4 آمپر می باشد. البته در طراحی این موتور برق بنزینی هوندا از حضور یک خط تغذیه 12 ولت جریان مستقیم نیز بهره ‌مند هستید. برق 12 ولت جریان مستقیم کاملاً متناسب با برق خودرو ها است. از این ‌رو موتور برق مذکور توانمندی کافی در شارژ باطری خودرو های از کار افتاده در طول مسافرت‌ ها را دارد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

  در طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SHX1000 از موتور بنزینی هوندا مدل GXH50 استفاده شده است. موتور مذکور از مدل ‌های تک ‌سیلندر 4 زمانه با طراحی کاملاً جمع ‌و جوری است. این موتور قادر است تا در همراهی با باک مخزن سوخت 3.8 لیتری دستگاه، به مدت 8.5 ساعت کارکرد مداوم را تامین نماید. طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SHX1000 در ابعاد 46´26´38 سانتیمتری با وزن 13.6 کیلوگرمی می باشد. این وزن کاملاً مستعد برای داشتن یک تجهیز سیار است. البته در طراحی بدنه موتور برق بنزینی مذکور یک دسته ایده ‌آل با هدف جابجایی آسان دستگاه پیش ‌بینی شده است.

-    موتور بنزینی هوندا مدل SHX2000:

در دسته موتور بنزینی های قابل حمل از برند هوندا می توانیم به مدل SHX2000 نیز اشاره کنیم. این مدل به مانند نمونه SHX1000 از یک طراحی جمع ‌و جور همراه با موتور بنزینی کوچک اما قدرتمندی است که در وزنی اندک معادل 21 کیلوگرم همچنان در محدوده حمل ‌و نقل انسانی قرار می گیرد. وجه تفاوت موتور برق بنزینی هوندا مدل SHX2000 با نمونه SHX1000 در ظرفیت توان دهی تقریباً 2 برابری آن است. در این مدل شاهد حضور حداکثر توان 19000 وات هستیم. این مقدار در ولتاژ استاندارد 220 ولتی با حداکثر جریان دهی 7 آمپری عرضه شده است. در طراحی موتور بنزینی هوندا مدل SHX2000 از موتور بنزینی استاندارد GX100 استفاده شده است و این موتور قادر است تا در همراهی با مخزن سوخت 7.7 لیتری به مدت 7 ساعت فعالیتی مستمر را برای موتور برق هوندا مدل SHX2000 فراهم آورد. موتور برق بنزینی هونداSHX2000 طراحی بسیار ساده و جمع ‌و جوری دارد. در این دستگاه از سیستم تنظیم ولتاژ AVR استفاده شده است و می‌ تواند ظرفیت تولید ولتاژ جریان مستقیم با سطح ولتاژ 12 ولت را تا حدود 2000 وات تامین نماید. به ‌این ‌ترتیب می ‌توان این موتور برق مسافرتی را یک ایده مناسب جهت شارژ باتری خودرو ها در هر سایز و مدلی در نظر گرفت.

موتور برق هوندا المکس از مدل ‌های SHT

در تأمین نیاز های اساسی برای راه ‌اندازی تجهیزات الکتریکی تنها بهره ‌مند شدن از برق تکفاز کفایت نمی‌ کند. در بسیاری از موارد ما با انواع تجهیزات همراه با شرایط کارکرد برق سه فاز مواجه هستیم. برق سه فاز در دسته برق صنعتی با ظرفیت ولتاژ و توان بالایی قرار دارد. از این ‌رو عموم تجهیزات طراحی شده با برق سه فاز از انواع موتور ها تا سیستم ‌های پرتوان استفاده می‌ کنند. اصولاً وقتی یک سیستم را مجهز به تجهیزات سه فاز می‌ کنند که نتوان از قدرت کافی در برق تکفاز اطمینان حاصل کرد. از این ‌رو وقتی صحبت از یک تجهیز با شرایط برق سه فاز در میان است، در واقع لازم است تا توان تقریباً بالایی را برای آنها تامین نماییم. حال اگر قرار باشد تا تجهیز مورد نظر را از طریق حضور یک موتور برق بنزینی فعال کنیم، موتور برق مذکور باید شرایط تامین برق سه فاز با درجات استاندارد را داشته باشد. هوندا برای حصول این سطح از نیاز های تعریف ‌شده، سری SHT را در مدل‌ های SHT11500 و SHT15000 طراحی کرده است. در ادامه به تشریح این مدل ‌ها از موتور برق بنزینی هوندا می‌ پردازیم.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

 

-    موتور برق بنزینی هوندا مدل SHT11500:

به همان ترتیبی که اشاره کردیم، موتور برق بنزینی هوندا مدل SHT11500 در دسته مولد ها با توانایی تولید برق سه فاز قرار دارد. البته از آنجا که مولد برق سه فاز باید ظرفیت تامین قدرت بالایی نیز داشته باشد، در طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SHT11500 از یک موتور قدرتمند با حجم 688 سی سی و ظرفیت تولید قدرت حداکثر 9.2 کیلووات استفاده شده است. مولد مذکور در شرایط نامی با ظرفیت تولید قدرت 8 کیلووات همراه است. البته قدرت مذکور را تحت یک سیستم سه فاز ارائه می ‌کند. از این ‌رو در خروجی این موتور پمپ بنزینی هوندا شاهد حضور 3 خط ولتاژ با سطح اختلاف 380 ولتی هستیم. موتور برق بنزینی هوندا المکس مدل SHT11500 با وزنی معادل 168 کیلوگرم طراحی شده است. البته در طراحی این موتور برق، 4 چرخ به جهت جابجایی آسان دستگاه در نظر گرفته شده است. موتور برق مذکور از انواع استارت دستی بوده و با سیم ‌پیچ مسی، سطح راندمان کاری بسیار بالایی را تولید می‌ کند. این موتور برق قادر است تا با باک مخزن سوخت پر شده خود به مدت 7 ساعت کار مداوم را تامین نماید. موتور برق مذکور جدا از شرایط استفاده در انواع فضا های مسکونی و تجاری و فروشگاهی و حتی اداری قادر است تا در محیط‌ های صنعتی و یا نیمه صنعتی با هدف راه ‌اندازی انواع سیستم‌ های سه فاز مورد استفاده قرار گیرد. عمده توجه در استفاده از موتور برق بنزینی هوندا مدل SHT11500 استفاده در فضا های گلخانه‌ ای با هدف راه ‌اندازی انواع تجهیزات گرمایشی و سرمایشی سه فاز می باشد.

-    موتور برق هوندا المکس مدل SHT15000:

مدل قویتر در جمع محصولات موتور برق بنزینی هوندا با قابلیت تولید برق سه فاز می باشد. در این موتور برق شاهد یک مولد برق سه فاز با ظرفیت تولید 12 کیلوولت آمپر هستیم. البته برای تامین این قدرت به نسبت بالا، هوندا از یک موتور بنزینی با حجم 720 سی سی استفاده کرده است. موتور برق هوندا المکس مدل SHT15000 با ظرفیت اسمی 10 کیلووات طراحی شده که در حالت بیشینه قادر است تا مقدار 11.5 کیلووات را به مدت طولانی تامین نماید. در طراحی موتور برق بنزینی هوندا از مدل مذکور یک مخزن سوخت با ظرفیت 38 لیتر پیش بینی شده‌ است. این مخزن قادر است تا شرایط پرفشار کار موتور برق هوندا مدل SHT15000 را تا مدت 5.5 ساعت کار متوالی تامین نماید. موتور برق مذکور همراه با یک سیستم استارت دستی طراحی شده است. این موتور برق برای تامین انواع نیاز های خانگی تا صنعتی و فروشگاهی مناسب است. طرح ساخت بسیار مقاوم همراه با متریال های باکیفیتی دارد. البته با توجه به مولد سه فاز در کنار موتور قدرتمند، بهره مندی از وزن 175 کیلوگرمی، به نسبت سنگین به نظر می‌ رسد؛ اما باید در نظر داشته باشیم که قدرت بالاتر مستلزم تأمین موتور ها و مولد های حجیم تر و البته وزین تر می باشد. با این ‌همه شرایط طراحی شاسی همراه با چرخ‌ هایی که برای آن در نظر گرفته ‌اند، ایده سیار بودن این موتور برق بنزینی هوندا را بیشتر نمایان خواهد کرد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

 

موتور برق ‌های سری SV در جمع محصولات هوندا

هوندا در طراحی انواع مدل ‌های موتور برق ‌های خود، سری SV را به ‌عنوان نمونه ‌های حرفه ‌ای در جمع موتور بنزینی ها معرفی می کند. هدف از طراحی موتور برق بنزینی هوندا سری SV، رسیدن به یک دستگاه با وزنی کم اما قدرتی معقول است. به طوری که می ‌توان این مدل ‌ها را در حجم برابر با نمونه ‌های عادی همراه با توان تولید قدرت بالاتر و در عین‌ حال کارکرد با راندمان بهتر در نظر گرفت. وجه برتری در نوع موتور بنزینی است که در طراحی آنها دیده شده است. لازم به ذکر است که تمام مدل ‌های SV در جمع موتور برق های هوندا از مدل های تامین برق تکفاز هستند. هوندا برای این سری از محصولات خود، مدل های موتور برق با نام ‌های SV2800، SV3300 و SV6500 را معرفی کرده است.

-    موتور برق بنزینی هوندا مدل SV2800:

معمولی ‌ترین و در عین ‌حال کم توان ترین مدل در جمع خانواده SV را باید در مدل SV2800 جستجو کنید. البته این کم توان ترین دلیل نمی ‌شود تا این مدل را در جمع ضعیف ‌ها قرار دهیم. چرا که مدل مذکور قادر است تا توان 2.8 کیلووات را در یک ولتاژ خروجی 220 ولتی تامین نماید. در طراحی موتور برق بنزینی هوندا مدل SV2800 از موتور های سری V برند هوندا استفاده شده است. موتور مدل V210 با حجم 212 سی‌ سی برای طراحی موتور برق مذکور در نظر گرفته شده ‌است. در این مدل از موتور برق بنزینی هوندا از یک مخزن با ظرفیت 20 لیتر برای حضور بنزین استفاده شده که در نهایت قادر است مدت زمان فعالیت 15 ساعته را برای موتور برق مذکور تأمین نماید. این موتور برق بنزینی هوندا با ظرفیت تامین 10 آمپر جریان AC قابلیت کاملی در راه ‌اندازی تجهیزات دوار دارد. البته با در نظر داشتن وزن 38 کیلوگرمی در طراحی، این موتور برق بنزینی هوندا را می ‌توان در مقام یک مدل با ویژگی ‌های کاملاً سیار در نظر گرفت.

-    موتور برق بنزینی هوندا مدل SV3300:

مدل SV3300 به مانند مدل ضعیف تر SV2800 از موتور های سری V در طراحی خود بهره مند می باشد. البته در این مدل از موتور قویتر V225 استفاده شده است. موتور مذکور با حجم ۲۲۳ سی سی همراه با مخزن ۲۰ لیتری قادر به فعالیت ممتد برای ۱۲ ساعت کار پرفشار می باشد. در تمام این مدت، موتور برق بنزینی هوندا مدل SV3300 قادر است تا برق استاندارد ۲۲۰ ولت جریان متناوب را با ظرفیت اسمی 3.3 کیلووات تولید نماید. این مقدار برای راه اندازی چندین تجهیز دوار در کنار هم کفایت خواهد کرد. از طرفی جریان بیش از ۱۲ آمپری در تولید این موتور برق، آن را برای حضور در اماکن عمومی مانند انواع فروشگاه ها و نمایشگاه ها مناسب کرده است.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

 

-    موتور برق بنزینی هوندا مدل SV6500:

موتور برق هوندا المکس ژاپن مدل SV3300، حرفه ای ترین و قویترین نمونه در خانواده SV ها محسوب می ‌شود. در این موتور برق ۶۶ کیلوگرمی شاهد حضور یک موتور قدرتمند با نام V420 هستیم که با ظرفیت ۴۲۰ سی سی قادر است تا مولد تکفاز سیستم را به گردش انداخته و در نهایت شرایط تأمین قدرت 6.5 کیلوواتی را در یک خط ولتاژ تکفاز فراهم آورد. همان طور که می بینید قدرت تولید شده در موتور برق بنزینی هوندا مدل SV6500 تقریباً دو برابر آن چیزی است که در مدل SV3300 شاهد هستیم. این افزایش قدرت دو برابری معرف سطح توانمندی بسیار بالای تجهیز مورد نظر ما است. البته در راه رسیدن به این قدرت بالاتر مجبور به افزایش وزن ۲۵ کیلوگرمی بوده ‌ایم. به طوری که موتور برق بنزینی هوندا در مدل SV6500 وزنی معادل ۶۶ کیلوگرم دارد. البته این وزن همچنان در محدوده وزن موتور برق های سیار قرار می گیرد.

قدرت های دیزلی در موتور برق های هوندا

هوندا در طراحی موتور برق های خود، قصد تامین هر نوع نیازی به سطح انرژی را دارد. از نیاز به تامین انرژی برق در حین مسافرت تا راه اندازی کلیه تجهیزات برقی در یک کارگاه و شاید هر فضای تجاری و صنعتی دیگری. در مواجه با فضا های بزرگ، طیف گسترده‌ ای از تجهیزات حضور پیدا می‌ کنند. تجهیزاتی که خط تامین برق پرتوان با ضریب کارکرد مطمئن و البته طولانی مدت را می‌ خواهند. هیچ کدام از نمونه ها در موتور برق بنزینی هوندا توان تامین چنین اهدافی را ندارند. چرا که اصولاً موتور های بنزینی مستعد تولید چنین قدرتی نیستند؛ اما نوع دیگری از موتور های احتراق داخلی وجود دارند که می ‌توانند سطح بسیار بالاتری از انرژی مکانیکی را تولید نمایند. موتور های دیزلی در یک کلاس قدرتی بالاتر از نمونه ‌های بنزینی طراحی می شوند. هوندا نیز در شرایط تامین قدرت های بالاتر اقدام به طراحی موتور برق های دیزلی کرده است و آنها را در سری SH معرفی می کند. مدل های SHX-8000DI، SHX-12000DI، SH07D، SH15D و SHT25D از مدل های دیزلی در جمع محصولات هوندا می باشند.

مزایای استفاده از موتور برق بنزینی هوندا

موتور برق ها همواره در دسته تجهیزات سطح بالای انواع فضا های کاربری می باشند. وقتی قرار است یک فعالیت صنعتی و یا کشاورزی و شاید دامداری را در محیط دور از خط تامین برق شبکه سراسری داشته باشید و یا اینکه به هر ترتیبی در حین جابجایی از یک برق متناوب با قدرت کافی بهره مند باشید، موتور برق مقوله کاملاً جدی و پیچیده ای می شود.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

  در این باب نیاز است تا با محاسبه دقیق مقدار قدرت مورد نیاز باشید و در عین حال بتوانید از حضور یک موتور برق با سطح کارایی بالا بهره مند باشید. در این‌ باره محصولات هوندا وجه برتری کاملی دارند. چرا که هوندا توانسته است با خلق طیف وسیعی از موتور برق ها در توان های گوناگون تقریباً هر نوع نیازی را مرتفع سازد. با این همه در کار با موتور برق بنزینی هوندا مزایایی حضور دارند که در ادامه به تشریح آنها می پردازیم. -    هوندا از تکنولوژی ساخت بالایی در طراحی تا تولید تمام موتور برق های خود استفاده می کند. در بطن طراحی تا انتخاب متریال برای ساخت موتور برق هوندا، استفاده از بهترین مواد پیش بینی شده است. وجه برتری این مولد ها در بهره ‌مند بودن از سیم پیچ های تمام مس می باشد. موضوعی که باعث افزایش راندمان و در عین حال کاهش حجم و وزن کلی دستگاه موتور برق بنزینی هوندا در مدل های متنوع آن شده است. -   طراحی ایده آل در آلترناتور دستگاه موتور برق هوندا وجه برتری کاملی را برای آن تامین کرده است. تمامی مدل ها از موتور برق بنزینی هوندا همراه با سرعت بالای آلترناتور هستند. -    در تمامی مدل ها از موتور برق بنزینی هوندا به نسبت قدرت تولید شده شاهد حضور وزن مناسبی هستیم. وزن وجه برتری در طراحی موتور برق های سیار است. از این رو غالباً در ایده ها برای طراحی مدل های سیار سعی در طراحی با حجم و وزن کم می باشد. این ویژگی ها در طراحی مدل های SHX و SV از موتور برق هوندا المکس کاملاً مشهود است. -    در تمام مدل ها در موتور برق هوندا المکس از موتور های چهار زمانه ساخت خود برند هوندا استفاده شده است. به هر صورت همگی می‌ دانیم که هوندا تا چه اندازه در طراحی و ساخت انواع موتور های احتراق داخلی قدرتمند می باشد. موتور های بنزینی هوندا به تامین قدرت در راندمان کاری بالا معروف هستند. این موتور ها از مصرف سوخت اندکی برخوردار بوده و در عین حال تولید صدای کمتری دارند. این ویژگی های برتر با طراحی چهار زمانه موتور های مذکور حاصل شده است. طراحی ای که باعث عملکرد روان موتور های بنزینی می ‌شود. حضور این موتور ها در طراحی موتور برق بنزینی هوندا خبر از یک سیستم با راندمان کاری بالا و در عین حال مصرف سوخت خوب همراه با تولید صدای اندک می ‌باشد. -    در طراحی تمام مدل ها از موتور برق بنزینی هوندا شاهد استارت سریع و کاملاً ساده ای هستیم. عموم مدل ها از طراحی نرمال همراه با استارت دستی استفاده می ‌کنند؛ اما در برخی از مدل ها یک قدم جلوتر رفته، حضور استارت های برقی خبر از راه اندازی بسیار سریع و ساده ای خواهند داشت. اصولا طراحی موتور های بنزینی هوندا با در نظر داشتن استارت سریع می باشد. چرا که در این طراحی ها مراحلی برای پمپاژ سوخت به محفظه احتراق قبل از هندل زنی پیش ‌بینی شده است. اتفاقی که کاملاً هوشمندانه مسیر راه اندازی موتور های بنزینی را سرعت می بخشد. -    تمامی مدل ها در موتور برق بنزینی هوندا با هدف کارکرد طولانی مدت و البته مداوم طراحی شده اند. آنها به راحتی می‌ توانند با حضور یک مخزن سوخت بنزینی کاملاً پر، تا زمانی که سوخت در اختیار دارند، به طور مداوم کار کنند. البته به جهت نکات ایمنی، لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که اصولاً نمی توانید در زمان روشن بودن موتور برق بنزینی هوندا و یا هر نمونه دیگری عملیات سوختگیری را داشته باشید. -    در تمامی مدل های طراحی شده برای موتور برق بنزینی هوندا شاهد طراحی جمع و جور بدنه هستیم. آنها کاملا هوشمندانه با رعایت نکات در حمل و نقل ساده طراحی شده‌ اند. از این رو می ‌توان تمام مدل های سبک و یا سنگین از این موتور برق ها را به راحتی جابجا نمود.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

 

چگونه موتور برق مناسبی را انتخاب کنیم؟

در آشنایی با موتور برق بنزینی هوندا همراه با مدل های متنوع با ظرفیت های کاری متعددی هستیم. این موضوع تقریباً در ساز و کار طراحی دیگر برند ها نیز دیده می شود. نکته در بهره‌ مندی اصولی از تجهیزاتی است که خریداری خواهند شد. به هر صورت شما موتور برق بنزینی هوندا و یا هر مدل از هر برند دیگری را با هدف تأمین یک نیاز به انرژی الکتریسیته می خواهید. از این رو باید موتور برق مذکور بتواند تمام سطح نیاز شما را پوشش داده باشد و در عین حال در هنگام خرید برای شما بار مالی مضاعفی ایجاد نکند. این موضوع باعث می ‌شود تا شما در اندیشه نکات برای خرید موتور برق مناسب باشید. اصولا چگونه می توان موتور برق مناسب را خریداری کرد؟ با رعایت نکاتی که در ادامه قید خواهیم کرد، یقیناً می توانید وجه کاملتری برای بهترین انتخاب در خرید موتور برق بنزینی هوندا و یا هر مدل از هر برند دیگری را داشته باشید. -    در گام اول، لیست کاملی از تمام تجهیزات و مصرف کنندگانی که قرار است تحت تأمین قدرت از طریق موتور برق باشند را مشخص کنید. به این ترتیب لیست کاملی از سطح نیاز خود در نظر گرفته اید. بهتر است در این لیست نگاه شما آینده نگر نیز باشد. اینکه چه اندازه احتمال می دهید در آینده تعدادی تجهیزات به لیست شما اضافه خواهد شد. -    برآورد کلی از وات مصرفی تمام مصرف کنندگان خود داشته باشید. یک راه حل ساده برای به دست آوردن این برآورد استفاده از کاتالوگ ها و یا نوشته های روی محصولات است. در ادامه می توانید با احتساب یک ضریب همزمانی باشید. به هر حال قرار نیست که تمام تجهیزات شما در آن واحد به عنوان مصرف کننده برق مورد استفاده قرار گیرند. تعیین ضریب همزمانی موضوعی با توجه به نوع کاربری شما است. مثلاً در یک فضای فروشگاهی احتمالاً این ضریب را برابر با عدد ۱ در نظر بگیرید؛ اما برای فضای کشاورزی می ‌توانید تا عدد 0.5 نیز کاهش وات مصرفی را پیش بینی کنید. -    وات نهایی به دست آمده با اعمال ضریب همزمانی را با احتساب 10 الی ۱۵ درصد ضریب ایمنی لازم بالاتر در نظر بگیرید. از آنجا که ممکن است مسیر مصرف تجهیزات در جریاناتی غیرطبیعی تداوم یابد، بهتر است که پیش ‌بینی کلی از شرایط بحرانی با احتساب این افزایش ۱۰ الی ۱۵ درصدی کرده باشید. -    موتور ‌برق شما باید بتواند توان تولیدی برابر و یا بیشتر از عددی که در نهایت به دست آمده است داشته باشد. هر اندازه توان تولیدی موتور برق را بیشتر در نظر بگیرید، با وجه مطمئن در کار مواجه هستید؛ اما لاجرم همواره با توانی که مصرف کننده ای ندارد نیز سر و کار دارید. آنگاه است که جدا از صرف هزینه مازاد در هنگام خرید، همواره مستلزم صرف هزینه های بالا در امر تامین سوخت تا نگهداری از دستگاه موتور برق خواهید شد. به این ترتیب اگر همراه گام‌ های قید شده باشید، بهتر و البته کاملتر می توانید نوع مناسب از انواع مدل های موتور برق هوندا را انتخاب کنید. موتور برق بنزینی هوندا المکس در یک تنوع گسترده در سطح بازار های جهانی دیده می ‌شود. این محصول از سطح کیفی بالایی در کار بهره مند می باشد و می تواند طول عمر بالایی نیز داشته باشد. لکن وجه برتری در کار همراه با مولد پیشرفته موتور برق بنزینی هوندا است. چرا که در آلترناتیو طراحی شده است جانب برند هوندا، شاهد سطح بالایی از کیفیت در تولید برق متناوب و حتی DC هستیم. برق تولید شده از موتور برق های هوندا همراه با کمترین نوسانات با ضریب اطمینان بالایی همراه هستند. همین ویژگی باعث می شود تا این ماشین را به عنوان گزینه اصلی در تامین برق تجهیزات بسیار حساس مانند سیستم های خانگی تا سرور های اداری در نظر بگیریم. عمده استقبال بالا در موتور برق های قدرتمند هوندا در تامین فضا های عمومی مانند خدمات درمانی، فروشگاهی و اداری می باشد. عمده شرایط استفاده از موتور برق بنزینی هوندا در چنین فضا هایی به نوعی تامین برق اضطراری است. این موضوع بسیار فراتر از سطح کار موتور برق در یک محیط دور افتاده و یا فضا های زراعی خواهد شد. یک دلیل ساده در انتخاب چنین اعتمادی مبنی بر کیفیت برتر در ساخت تا طراحی انواع مدل های موتور برق هوندا می باشد.

موتور برق هوندا المکس (Honda elemax)

  در دنیایی هستیم که بهره مندی از نیروی برق یک الزام همیشگی است. چرا که شما در هر فضای کاری که باشید همراه با طیف بزرگی از تجهیزات اعم از ابزار تا مصارف خانگی با کارکرد برقی هستید. مثلا به هیچ حالت نمی توانید حضور روشنایی عالی بدون انرژی برق را تجسم کنید. همین یک مثال ساده کاملا گویای سطح وابستگی ما به انرژی برق می باشد. اما شما نمی توانید تضمینی داشته باشید که در هر حالتی و یا هر زمانی و شاید در هر مکانی امکان استفاده مطمئن و دائمی از انرژی برق را داشته باشید. برای همین است که باید با نگاهی حرفه ای برای تکمیل کار های حرفه ای در تکاپوی تامین برق از طریق خرید موتور برق داشته باشید. در این بین چه چیزی مهمتر از داشتن یک موتور برق مطمئن می باشد. این تجهیز قرار است تا شما را به تامین مطمئن برق برساند. پس خود نیز باید کاملا مطمئن باشد. به این ترتیب بهره مندی از معتبرترین برند ها ماجرایی جدی و بسیار ضروری خواهد شد. موتور برق بنزینی هوندا محصول یکی از معتبرترین برند های جهانی است. این اعتبار تاثیر کاملی بر قیمت موتور برق هوندا داشته است. به هر صورت برند معتبر هوندا را نمی توانید در جمع ارزانترین های بازار داشته باشید. البته قیمت موتور برق هوندا به هیچ حالت مانع از استقبال برای خرید این تجهیز استراتژیک نمی باشد. چرا که تقریبا همگان در تامین موتور برق بهترین هارا می خواهند و موتور برق هوندا ELemax یکی از بهترین های بازار است.

  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5