خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

موفقیت در فعالیت ‌های کشاورزی بستگی به مدیریت درست منابع آبی دارد. اگر نتوانید جریان اصولی از گردش آب در سطح زمین زراعی ایجاد کنید، قطعاً نمی توانید محصولی شایسته با باروری مناسب را تهیه کنید. با این رویکرد که باشید، رسیدن به یک منبع پایدار با حجم مناسب از آب اهمیت بالایی دارد. برای همین است که حفر انواع چاه، کانال کشی ها و رسیدن به آب رودخانه ‌ها و ایجاد سدها در صدر فعالیت‌ های کشاورزی قرار دارند. البته در انتقال آب گاها لازم است تا از انواع موتور پمپ ها هم استفاده کنید. هر چه حجم آب تحت انتقال بیشتر باشد، نیاز به کارکرد موتور پمپ آب های قدرتمندتری دارید. لذا ایده طراحی موتور پمپ دیزلی برای جابجایی حجم های بسیار از آب مطرح است. در این بین موتور پمپ دیزل کاما به عنوان یکی از محصولات قدرتمند و کاملا شناخته شده بازار مطرح می باشد. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 شرکت کاما از جمله برندهای شناخته شده در بازار داخلی است. این کمپانی از جمله شرکت‌ های بزرگ چینی است که در عرصه تولید انواع ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین فعالیت می ‌کند. حتی می توانین دست توانمند برند کاما را در صنایع خودروسازی نیز شاهد باشیم. با این همه در ایران عموماً محصولات کاما را در عرصه طراحی تا تولید انواع موتور برق و یا موتور پمپ می شناسند. موتور پمپ های معمولی با عملکرد ساده پمپاژ آب این کمپانی شهرت خوبی دارند. از طرفی نباید هنر برند کاما در طراحی و تولید موتور برق های خوش ساخت را فراموش کنیم. لکن این کمپانی در عرصه تامین نیازهای حرفه ‌ای در انتقال آب نیز توانمند بوده است. زیرا لیست کاملی از انواع موتور پمپ دیزل کاما طراحی شده است. موتور پمپ دیزلی هایی که در تامین سطح دبی بسیار بالا از پمپاژ آب کاملاً توانمند هستند و می توانند برای مدت طولانی، عاری از هر گونه عیب و یا کاستی سطح قدرتمندی از عملیات پمپاژ آب را تامین نمایند. مدل های طراحی شده در انواع موتور پمپ دیزل کاما سوخت گازوئیل کمی مصرف می‌ کنند و عملکرد آنها با تولید صدای تقریباً اندکی همراه است. در عین حال با تولید آلایندگی ‌های اندک، شرایط استاندارد زیست محیطی را دارند. در طراحی انواع موتور پمپ دیزل کاما از شاسی های آلومینیومی استفاده شده است تا بتوان از وزن بالای محصول کاست. در عین حال دستگاه از درجه عایق بندی بسیار خوبی برخوردار است و با تجهیز شدن به سیستم ‌های لرزش گیر از کمترین ارتعاش در حین انجام عملیات پمپاژ آب برخوردار است. با تمام این تفاصیل انواع موتور پمپ دیزل کاما ماشین هایی هستند که به شکل تخصصی برای پمپاژ حجم بسیار بالایی از آب طراحی شده ‌اند. 

نگاهی بر انواع موتور پمپ دیزل کاما

 هدف از طراحی انواع موتور پمپ دیزل کاما تامین نیازهای رده بالای کشاورزی می باشد. در صنعت کشاورزی، انتقال آب از اولین و اصلی ترین نیازها است. نیازی که باید به درستی و با قدرت انجام پذیرد. لذا گاها نیاز به موتور پمپ های بسیار قدرتمند احساس می‌ شود. قاعدتاً می دانید که هر جا صحبت از قدرت بالا در میان باشد، طراحی بر پایه موتورهای دیزلی مطرح می ‌شود. در نتیجه باید موتور پمپ دیزلی را به مراتب قدرتمندتر و البته کارآمدتر از مدل های موتوری بنزینی قلمداد کنیم. انواع موتور پمپ دیزل کاما از نوع موتور پمپ های نصب ثابت در خشکی هستند. این یعنی آنکه موتور پمپ های مذکور با هدف غوطه ور شدن در آب طراحی نشده‌ اند. بلکه باید آنها را در محل کاملاً صاف و خشک در کنار منابع آبی به شکل ثابت و کاملاً تراز شده مستقر کنید. موتور پمپ دیزل کاما با قاعده مکش آب از داخل منابع آبی و انتقال آن تا ارتفاع مشخص کار می کند. در این بین هر مدل از انواع موتور پمپ دیزل کاما بسته به میزان قدرت موتوری اعمال شده در آنها، قابلیت مکش از عمق مشخص و پمپاژ آن تا ارتفاع معینی را دارند. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 انواع موتور پمپ دیزل کاما را بسته به قابلیت پمپاژ آب دسته بندی می کنند. به این ترتیب می توان انواع موتور پمپ دیزل کاما ۲ اینچی، موتور پمپ دیزل کاما ۳ اینچی و موتور پمپ دیزل کاما ۴ اینچی را مطرح کرد. قطر لوله ورودی آب و در امتداد آن لوله خروجی آب در این نامگذاری ها و دسته بندی ها از موتور پمپ دیزل کاما تأثیرگذار است. هر چه قطر لوله ورودی و خروجی آب بزرگتر باشد، حجم آب بیشتری را می توان انتقال داد. در عین حال لازمه این افزایش سایز لوله، بهره ‌مندی از موتورهای قدرتمندتر نیز می باشد. انواع موتور پمپ دیزل کاما در نمونه های متنوع با نام های تجاری که همگی آنها پسوند KDP دارند، معرفی می ‌شوند. این مدل‌ ها به قرار زیر هستند. o      موتور پمپ دیزل کاماKDP15HXo      موتور پمپ دیزل کاماKDP20Xo      موتور پمپ دیزل کاماKDP30Xo      موتور پمپ دیزل کاماKDP40Xo      موتور پمپ دیزل کاماKDP20Eo      موتور پمپ دیزل کاماKDP30Eo      موتور پمپ دیزل کاماKDP40E 

مشخصات فنی موتور پمپ دیزل کاما مدل KDP15HX

 اگر حجم عملیات پمپاژ آب در حد و اندازه های کمی را پیش رو دارید و خیلی هم مایل نیستید تا ملزم به صرف هزینه بالایی باشید. موتور پمپ دیزل کاما مدل KDP15HX مناسب شما است. این مدل کوچکترین سایز در محصولات کاما بر پایه استفاده از موتورهای دیزلی می باشد. در داخل این موتور پمپ دیزلی کاما از یک موتور دیزلی تک سیلندر با حداکثر قدرت 3.7 کیلووات استفاده شده است. این موتور از یک سیستم استارت هندلی بهره مند می باشد و الگوی طراحی آن متکی بر عملکردی چهار زمانه بوده تا قابلیت کارکرد مطمئن و درازمدتی داشته باشد. موتور برق دیزل کاما مدل KDP15HX از لوله ها با سایز 1.5 اینچی در بخش ورودی و خروجی بهره ‌مند است و می تواند آب را از عمق ۸ متری به راحتی مکش کند. در عین حال این موتور پمپ دیزلی با قابلیت آبدهی در حدود ۱۰ متر مکعب بر ساعت طراحی شده است. گویا همه چیز در طراحی این موتور پمپ دیزل کاما برای حضوری ساده در فعالیت ‌های سبک کشاورزی و انتقال آب تنظیم شده است. موتور برق دیزل کاما مدل KDP15HX مقدار مصرف سوخت اندکی دارد. تولید صدای آن نیز در حجم معقولی قرار گرفته است. به این ترتیب می ‌تواند با عملکردی ساده، روان و عاری از آزار و اذیت در مکانی ثابت مستقر شده و عملیات تخلیه آب را انجام بدهد. در عین حال وزن سبک ۴۶ کیلوگرمی در کنار ابعاد کوچک به شکل یک مکعب مستطیل با ابعاد حداکثر نیم متری خبر از یک موتور پمپ دیزل کاما با قابلیت حمل و نقل ساده دارد. این موتور پمپ کوچک را به راحتی می توانید در صندوق عقب هر خودرویی جای بدهید. حتی می توانید به سادگی توسط نیروی دستان خود آن را جابجا کنید. به این ترتیب وقتی در محیط مزرعه برای تامین آب رسانی در نقاط مختلف قصد تهیه یک موتور پمپ را دارید، این مدل با قابلیت حمل و نقل ساده بهترین است. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 

مشخصات فنی موتور پمپ دیزل کاما مدل KDP20X

 با معرفی موتور پمپ دیزل کاما مدل KDP20X در جمع نمونه های حرفه ای از محصولات کاما وارد می شویم. مدل مذکور در لیست موتور پمپ دیزلی کاما ۲ اینچی قرار دارد. زیرا خط ورودی و خروجی این موتور پمپ دیزل کاما دقیقاً دو اینچ است. در نتیجه همچنان در فضای مدل ها با قابلیت آبدهی کمی قرار داریم. لکن قدرت تا طراحی این مدل برای حضور در فعالیت های سطح بالای کشاورزی و دیگر اهداف آبرسانی طراحی شده است. در موتور پمپ دیزل کاما 2 اینچ مدل KDP20X از یک موتور تک سیلندر دیزلی با قدرت 2.8 کیلووات استفاده شده است. موتور طراحی با الگوی تنفس طبیعی دارد و از طریق یک سیستم استارت هندلی راه اندازی می شود. البته این موتور تقریباً کم توان با الگوی مصرف سوخت پایینی طراحی شده است تا قابلیت عملکردی طولانی فراتر از ۵ ساعت کارکرد متوالی را داشته باشد. با وجود موتور کم توان، چندان نمی ‌توانیم انتظار تامین قدرت پمپاژ بسیار بالایی را از این موتور پمپ دیزل کاما داشته باشیم. به هر حال مدل مذکور در جمع موتور پمپ های ۲ اینچی قرار دارد. لذا سطح دبی تحت پمپاژ آن نیز کاملاً محدود می باشد. این مدل با قابلیت مکش آب از عمق 8 متری طراحی شده است و می تواند تا ۲۲ متر مکعب آب را در هر ساعت کارکرد متوالی جابجا کند. به این ترتیب به راحتی قادر است تا در سطح فضاهای کوچک کشاورزی تا تأمین آب در محیط های خانگی مورد استفاده قرار بگیرد. در لیست قیمت موتور پمپ دیزل کاما این مدل یکی از ارزان ترین ها می باشد. لذا تهیه آن جنبه‌ های اقتصادی مناسبی هم دارد. از طرفی طراحی جمع و جور با ابعاد 0.5 متری در هر ضلع مکعبی شکل با وزن اندک در حدود ۳۵ کیلوگرم خبر از یک مدل با قابلیت حمل و نقل ساده دارد. موتور پمپ دیزل کاما مدل KDP20X با هدف طراحی یک موتور پمپ سیار طراحی شده است تا بتواند در سطح مزارع که از چندین منابع آبی بهره ‌مند هستند، کارایی کافی داشته باشد. به این ترتیب اگر لازم است تا چاه به چاه در فضای مزرعه حرکت کنید و هر بار موتور پمپ سیار را با خود حمل و نقل کنید، این مدل مناسب حال شما می باشد. مدل استاندارد در انواع موتور پمپ دیزل کاما ۲ اینچی با نام تجاری KDP20 عرضه شده است. مدل مذکور اگر چه با سطح توان برابر با 2.8 کیلوواتی به نسبت مدل قبلی عرضه شده؛ اما الگوهای طراحی تقریباً متعادل تری دارد. در موتور پمپ دیزل کاما 2 اینچی مدلKDP20 نیز شاهد بهره‌ مندی از یک موتور سوخت دیزلی از نوع تنفس طبیعی هستیم که با استفاده از یک سیستم استارت هندلی طراحی شده است. در این مدل نیز همچنان از خطوط ورودی و خروجی با سطح مقطع ۲ اینچی استفاده شده است. با بهره مندی از موتور دیزلی در خطوط ۲ اینچی می‌ توان انتظار ۲۲ متر مکعب آبدهی در ساعت را داشته باشید. اما برای موتور پمپ دیزل کاما 2 اینچی در تیپ مطرح شده، یک مدل حرفه ای تر نیز با نام تجاری KDP20E معرفی شده است. این مدل نیز از طریق موتور مشابه با قدرت 2.8 اسب بخار در شرایط راه اندازی هندلی بهره مند می باشد و با وزن ۳۵ کیلوگرمی در ابعادی کوچک طراحی شده تا قابلیت حمل و نقل هر چه ساده تر را تامین نماید. لکن وجه تفاوت آن با مدل های قبلی از انواع موتور پمپ دیزل کاما 2 اینچی در عملکرد هر چه روانتر با سطح مصرف سوخت بهتر آن می باشد. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 

مشخصات فنی موتور پمپ دیزل کاما ۳ اینچ

 موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچ در سه تیپ KDP30 و KDP30X و KDP30E طراحی شده است. هر سه تیپ قابلیت حضور در فعالیت های رده بالای زراعی را دارند. در عین حال می ‌تواند برای اهداف حرفه‌ ای اعم از آبرسانی شهرک های مسکونی یا نیازهای بزرگ صنعتی و حضور در فعالیت های اضطراری مانند مهار سیلاب ها کارآیی داشته باشند. در طرح ساخت موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچی از یک موتور دیزلی با نام تجاری KMIVA استفاده شده است. این موتور، تک سیلندر بوده و با الگوی عملکرد چهار زمانه طراحی شده است. شرایط کارکرد موتور از نوع تنفس طبیعی با کارکرد هوا خنک می باشد. در عین حال از یک سیستم استارت هندلی با عملکرد سریع و کاملاً مطمئن بهره‌ مند شده است. در موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچی از یک شاسی مکعبی شکل با جنس فولاد ضد زنگ استفاده شده است. این شاسی در اتصالات جوش و بسیار مستحکم تعریف شده و در آن از رنگ های الکترواستاتیک کوره ای استفاده شده است. به این ترتیب در حضور چنین شاسی فولادین با طراحی ماندگار و مستحکم می توانیم انتظار عملکرد امن و عاری از حادثه ای را از موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچ داشته باشیم. موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچی در تمامی تیپ ها با قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای طراحی شده است. این مدل ها از وزن ۵۲ کیلوگرمی برخوردار هستند و تمام ابعاد طراحی آنها از حدود ۶۰ سانتیمتر تجاوز نمی کند. لذا می توان این موتور پمپ دیزل کاما را در تمامی تیپ ها از KDP30E/X/H نمونه ها با قابلیت سیار بودن قرار داد. پمپ طراحی شده در این مدل از مدخل ‌های ورودی و خروجی با سایز ۳ اینچی که در مقدار ۷۵ میلیمتر است، بهره مند است. به این ترتیب می ‌توانیم حجم قابل توجهی از آب را در خروجی این موتور پمپ دیزل کاما شاهد باشیم. تا جاییکه قابلیت کافی در تامین آب دهی به مقدار 1000 لیتر بر دقیقه را دارد. موتور پمپ دیزل کامای مذکور در تمامی تیپ های تعریف شده با قابلیت مکش آب از عمق 8 متری کار می کند و می تواند آب پمپاژ شده را تا حداکثر ارتفاع ۲۲ متری برساند. از این رو برای حضور در اهداف متنوع اعم از انتقال آب های سطحی و یا جابجایی آب در میان مخازن و حتی تخلیه استخرها و کانال های کوچک آبرسانی کارایی کاملی دارد. در عین حال می تواند به عنوان موتور پمپ برای مکش حجم بالای آب از دل چاه های کم عمق نیز کارایی داشته باشد. موتور پمپ دیزل کاما 3 اینچی از یک مخزن سوخت ۴ لیتری بهره ‌مند است. موتور چهار زمانه دیزلی تعریف شده در این دستگاه، مصرف سوخت تقریباً اندک در حدود 1.8 لیتر بر ساعت را دارد. لذا می توان انتظار عملکرد حداکثر سه ساعت کارکرد متوالی با یک بار سوختگیری این موتور پمپ دیزل کاما را داشته باشید. از این موتور پمپ دیزل کاما می ‌توان در عموم فضاهای کشاورزی اعم از باغ و مزرعه تا محیط گلخانه ‌ای استفاده کرد. در عین حال قابلیت تامین نیازهای خانگی و حتی آبرسانی واحدهای محدود مسکونی را دارد. این موتور پمپ برای تغذیه منبع آب های ایستاده بهترین است. از آن می ‌توان در فعالیت ‌های متنوع مانند جنگلداری، مرغداری ‌ها، دامداری ‌ها و حتی برخی از صنایع کوچک استفاده کرد. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 

مشخصات فنی موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچ

 برای آبرسانی در حجم بالا نیاز به حضور موتور پمپ آب های بسیار قدرتمند با مدخل‌ های بزرگ می باشد. مانند آنچه در طراحی موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچی پیش‌ بینی شده است. زیرا در این سری از تیپ های گوناگون محصولات کاما، خط ورودی تا خروجی ۴ اینچی معادل با ۱۰۰ میلیمتری برای انتقال آب در نظر گرفته شده است. در موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچی از یک موتور احتراق داخلی با طراحی دیزلی از نوع چهار زمانه استفاده شده است. موتور با نام تجاری KM186F عرضه می شود. این موتور با الگوی هوا خنک کار می کند و در آن از تنفس طبیعی استفاده شده است. موتور تک سیلندر است؛ اما عملکرد چهار زمانه باعث شده تا مصرف سوخت تقریباً مناسبی داشته باشد. در عین حال چندان مستعد تولید آلایندگی های بالای زیست ‌محیطی نباشد. این موتور با عملکرد استارت هندلی طراحی شده است. اما در مورد مدل هایی سفارش شده می توانید موتور را با راه اندازهای استارتی نیز تهیه کنید. تیپ های مختلف موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچی را با نام های تجاری KDP40E/X/H/HX می شناسند. پمپ تعریف شده در این موتور پمپ دیزل کاما مدل بسیار حجیم و تقریباً قدرتمندی است. در این پمپ ها از مدخل ‌های ورودی و خروجی با سایز ۴ اینچی معادل با ۱۰۰ میلیمتری استفاده شده است. این مقدار از حجم موتور برای جابجایی ۱۶۰۰ لیتر آب در دقیقه کفایت می ‌کند. به مانند تمام مدل‌ های قبلی با این موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچی تنها قابلیت مکش آب از عمق 8 متری را دارید. در عین حال موتور پمپ دیزل کامای مذکور حداکثر می ‌تواند برای ارتفاع ۲۰ متری شرایط پمپاژ آب را تامین نماید. عمده کاربرد موتور پمپ دیزل کاما 4 اینچی برای تامین نیازهای کشاورزی می باشد. این موتور پمپ به شکلی طراحی شده است که می ‌تواند حجم گسترده ‌ای از آب را در مدت زمان کوتاهی جابجا کند. لذا در تخلیه کانال های کشاورزی با هدف آبیاری، بهترین است. در عین حال می تواند با مکش حجم بالای آب از چاه های سطحی، استخرهای بسیار بزرگ را برای تامین آب فضاهای کشاورزی و باغبانی پر کند. از این موتور پمپ دیزل کاما برای انتقال آب های سطحی نیز استفاده گسترده ای می شود. مانند پمپاژ از داخل رودخانه ها، مخزن سدهای کوچک کشاورزی و یا سطح دریاچه ها و تالاب ها در این لیست قرار می گیرند. طراحی جمع و جور با وزن تقریباً اندک ۶۹ کیلوگرمی، این موتور پمپ را برای حضور در فعالیت های سیار آماده کرده است. از این موتور پمپ دیزل کاما می توانید برای اهدافی مانند انتقال آب میان مخازن و یا تخلیه و شاید پر کردن استخرها، فعالیت در فضاهای دامداری و مرغداری ها، نهادهای صنعتی، مهار تند آب ها و سیلاب ها، مدیریت آب های سطحی، فضاهای باغبانی و کاشت صیفی جات و... استفاده کنید. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 

چرا موتور پمپ دیزلی

 در یک تحلیل مفصل به جنبه های فنی تا قواعد طراحی و حتی زمینه های کاربردی از انواع موتور پمپ دیزل کاما اشاره کردیم. در این بحث به بیانی کلی از ساختار طراحی مدل های ۲، ۳ و ۴ اینچی اشاره داشتیم. اما قاعدتاً می ‌دانید که هر موتور پمپ دیزلی در دنیای طراحی از رقبای بنزینی نیز برخوردار است. موتور پمپ های بنزینی در حال حاضر سطح استقبال خوبی را تجربه می ‌کنند و گاهاً بسیار بیشتر از مدل های دیزلی مطرح هستند. در این بین چرا باید به تهیه و استفاده از یک موتور پمپ دیزل کاما و یا موارد مشابه آن توجه داشته باشیم؟ موتور پمپ ایده آل دارای چند ویژگی مشخص است. نکات در طراحی با رعایت معیارهای وزن، حجم و عملکرد روان و با کیفیت از معیارهای اصلی می باشد. یک موتور پمپ ایده آل باید بتواند حجم قابل توجهی از آب را مکیده و آن را تا ارتفاع مناسبی پمپاژ کند. طبعاً هر چه بتواند از عمق بیشتری آب را مکیده و تا ارتفاع بالاتری پمپاژ کند، از عملکرد مطلوب تری برخوردار است. در این بین مقدار دبی در نقطه مقابل با قدرت مکش قرار دارد. در واقع سایز لوله ورودی و خروجی پمپ معرف مقدار دبی در پمپاژ آب است که طبعاً افزایش آن از قابلیت مکش عمیق ‌تر و یا ارتفاع بالاتر در پمپاژ آب می کاهد. از طرفی یک موتور پمپ باید عملکردی روان، تولید صدای کم، مصرف سوخت اندک و قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای داشته باشد. موتور پمپ دیزل اگر با الگوی طراحی ایده آلی همراه باشد، به خوبی می تواند تمام این فاکتورهای کلیدی را تأمین نماید. اصولاً موتورهای دیزلی قابلیت کارکرد در شرایط سخت تری به نسبت از موتورهای بنزینی دارند و می ‌توانند در مدت زمان طولانی تری به انجام عملیات پمپاژ آب بپردازند. به طور کلی در دنیای عملی هر جا که وسعت آبدهی بالا است؛ اما نیاز به مکش آب از عمق زیاد و یا پمپاژ آب به ارتفاع بالا وجود نداشته باشد، از انواع موتور پمپ دیزلی استفاده می ‌شود. لذا عمده کاربرد موتور پمپ دیزلی در انتقال آب های سطحی است و از آنجا که قابلیت کارکرد درازمدت دارند، می‌ توانند برای حضور در عملیات ‌های بسیار گسترده مورد استفاده قرار بگیرند. عموم موتور پمپ دیزلی ها مانند موتور پمپ دیزل کاما مشخصه های کلیدی و مزایای قابل توجهی دارند که به قرار زیر می باشند. 

مزایا در کار با انواع موتور پمپ دیزلی

 ²   موتورهای دیزلی بسیار منعطف تر از موتورهای بنزینی هستند. در این موتورها از سوخت ارزان ‌قیمت گازوئیل استفاده می شود. در سطح کیفیت سوخت چندان حساسیتی ندارند و در عین حال می توان از انواع سوخت های ارزان قیمت مانند مازوت و حتی نفت در آنها استفاده کرد. این قدرت انعطاف بالا در نوع سوخت تا بهره مندی از انواع سوخت های ارزان قیمت، مشخصه قابل توجه در انواع موتور پمپ دیزلی می باشد. شاید بتوان این انعطاف را به عنوان یک برتری در مقابل موتورهای بسیار حساس و ظریف بنزینی قرار داد. ²   سوخت به کار رفته در موتور پمپ دیزل کاما و یا موارد مشابه با قابلیت احتراق کم است. سوخت گازوئیلی از درجه احتراق پایینی برخوردار است. پس به این سادگی ها در اثر افزایش حرارت در محیط نگهداری و یا دیگر حوادث آتش نمی گیرد. این موضوع امنیت بالاتر موتور پمپ دیزلی به نسبت از موتور پمپ های بنزینی را مشخص می کند. به هر حال در حین کار پمپاژ قطعاً نیاز است تا مقداری سوخت را به عنوان یدک نگهداری کنید. لذا وقتی سوخت شما احتمال آتش سوزی خود به خودی ندارد، قطعاً شرایط ایمن تری را تامین کرده اید. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 ²   در موتورهای دیزلی نیازی به تعریف سیستم های جرقه زنی وجود ندارد. در این موتورها انفجار سوخت از طریق تراکم بالا در محفظه احتراق صورت می ‌گیرد. به این ترتیب در موتورهای دیزلی و به موازات آن انواع موتور پمپ دیزلی، خبری از شمع و تجهیزات تولید جرقه نمی باشد. این موضوع در طراحی انواع موتور پمپ دیزل کاما نیز دیده شده است. حذف سیستم جرقه زنی که با حذف شمع همراه است، دلیل بر خرابی کمتر، عملکرد بهتر و هزینه ‌های نگهداری پایین تر خواهد شد. ²   موتورهای دیزلی به نسبت از موتورهای بنزینی آلایندگی ‌های کمتری دارند. البته طرح ساخت مدرن موتورهای دیزلی دلیل بر این آلایندگی کمتر است. مانند طرح ساخت انواع موتور پمپ دیزل کاما که در آنها تولید آلایندگی بسیار کم در حد استانداردهای جهانی مطرح می باشد. ²   موتورهای دیزلی در حجم برابر می‌ توانند قدرت بالاتری به نسبت از موتورهای بنزینی تولید کنند. لذا انواع موتور پمپ دیزلی با قدرت مشخصی به نسبت از مدل ‌های مشابه بنزینی در حجم و وزن کوچکتری طراحی می شوند. به این ترتیب برای طراحی انواع مدل های سیار بهترین انتخاب هستند. مزیت ‌هایی که لیست کردیم، تنها بخشی از جنبه های عملی و فنی در کار با انواع موتور پمپ دیزلی می باشند. قطعا نگاه طراح تا همت برند تولیدکننده در سطح جایگاه کیفی و تامین این مزیت‌ ها تاثیرگذار است. به هر صورت کیفیت ساخت حرف اول و آخر را می ‌زند که در این باره توجه به محصولات از برندهای نام ‌آشنا بهترین ایده می باشد. مانند طرح ساخت انواع مدل های ۲، ۳ و ۴ اینچی از موتور پمپ دیزل کاما که در لیست بهترین ‌های بازار قرار دارند. لکن در ادامه باید به نکات مثبت در طراحی انواع موتور پمپ دیزل کاما اشاره کنیم. 

نکات مثبت در طراحی انواع موتور پمپ دیزل کاما

 ª   در انواع موتور پمپ دیزل کاما از شاسی های آلومینیومی با هدف کاهش وزن کلی دستگاه استفاده شده است. ماهیت طراحی عموم موتور پمپ ها در قابل پرتابل بودن آنها می باشد. هر چه بتوان این ماشین را ساده تر جابجا کرد، قطعاً می‌ توان در کار با قدرت مانور بالاتری ظاهر شد. لذا سبک وزن بودن از مهمترین ویژگی ‌های برجسته در طراحی موتور پمپ آب می باشد. از آنجا که موتورهای دیزلی سنگین وزن هستند، در طراحی موتور پمپ دیزل کاما از شاسی های آلومینیومی برای کاهش وزن دستگاه استفاده شده است. ª   در انواع موتور پمپ دیزل کاما، سطح عایق‌ بندی بسیار خوبی حاکم است و رنگ ‌های الکترواستاتیکی کوره ای آن در مقابل هر نوع خشم و ساییدگی مقاوم است. استحکام موتور پمپ دیزل کاما در مقابل انواع ضربات و فشارهای کاری، سطح بسیار مطلوبی دارد. این ماشین می تواند در بطن سنگین ترین عملیات های مکش آب عاری از هر گونه خرابی و یا شکسته شدن بدنه حاضر باشد. ª   در انواع موتور پمپ دیزل کاما از موتورهای چهار زمانه استفاده شده است. لذا کارکردی روان و مصرف سوختی اندک دارند. در عین حال می‌ توانند با راندمان بسیار بالایی کار کنند. به این جهت می توان در مدت زمان بسیار طولانی از انواع موتور پمپ دیزل کاما استفاده کرد. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 ª   قابلیت استفاده در پمپاژ آب های تمیز و کثیف را دارند. از این رو هم می توان در فضاهای کشاورزی از آنها استفاده کرد و هم می ‌توان در پمپاژ فاضلاب ها در انواع نیازهای شهری از این موتور پمپ آب های قدرتمند بهره ‌مند شد. ª   این موتور پمپ ها در سایزهای کوچک طراحی شده‌ اند تا قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای داشته باشند. سایز طراحی عموم آنها به گونه ای است که می توان آنها را در صندوق عقب هر خودروی متعارفی قرار داد. در عین حال وزن سبک آنها به شکلی است که بتوان به راحتی آنها را جابجا کرد. لذا عموم مدل ‌های ۲، ۳ و ۴ اینچی از طرح ساخت موتور پمپ دیزل کاما برای استفاده در نیاز پرتابل بهترین هستند. ª   انواع موتور پمپ دیزل کاما علاوه بر سوخت گازوئیلی، قابلیت راه اندازی با سوخت های ارزان قیمت اعم از مازوت و نفت را دارند. در سطح بازار که باشید، موتور پمپ دیزل ها را برای حضور در فعالیت های حجم بالا اما نه چندان قدرتمند پیدا خواهید کرد. این موتور پمپ ها اصولاً به نسبت از مدل های بنزینی کم ‌توان تر هستند تا بتوان آنها را در حجم و وزن مناسب تری قرار داد. اما برگ برنده آنها در قابلیت کارکرد طولانی مدت آنها می باشد. مانند موتور پمپ دیزل کاما در مدل ‌های ۲، ۳ و ۴ اینچی که برای کارکردی طولانی مدت آمادگی کافی دارند. در این بین اگر تمام اهداف شما در پمپاژ آب متوجه جابجایی آب های سطحی می باشد، بهره مندی از محصولات توانمند برند کاما پیشنهاد می ‌شود. 

بحث قیمت گذاری در موتور پمپ گازوئیلی

 انواع موتور پمپ دیزل کاما از مدل های محبوب بازار هستند. توجه این سال ‌های اخیر به مصرف موتور پمپ های دیزلی باعث شده تا نگاه بسیاری به سمت کمپانی های مطرح در این عرصه جلب شود. قطعاً با رشد روز افزون نیاز به تأمین منابع آبی در سطح زمین های زراعی، بهره مندی از انواع موتور پمپ های گازوئیلی بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت. در این بین مسئله اصلی، رقابت این محصول با نمونه های موتوری بنزینی است. اینکه یک موتور پمپ دیزلی تا چه اندازه می ‌تواند از رقیب بنزینی خود پیشی بگیرد. با مطرح کردن تمام جنبه ‌های فنی، قاعده قیمت گذاری بیش از هر شرط دیگری در این رقابت به چشم می ‌آید. به هر صورت موتور پمپ ها از هر نوعی که باشند، در لیست ماشین آلات گران قیمت کشاورزی قرار می ‌گیرند. لذا همواره توجه به قیمت تمام شده این محصولات و مقایسه آنها با هم مورد توجه می باشد. قیمت موتور پمپ گازوئیلی ارتباط مستقیم با ظرفیت پمپاژ دستگاه دارد. هر چه دستگاه از قابلیت بالاتری در پمپاژ آب چه از نظر دبی و چه از لحاظ تامین ارتفاع پمپاژی برخوردار باشد، قطعاً شاهد رشد قیمت موتور پمپ گازوئیلی و یا مدل های بنزینی هستیم. اما نگرش در تعیین جایگاه قیمتی از مدل ‌های گازوئیلی تا نمونه های بنزینی کاملا متفاوت است. یک موتور پمپ بنزینی قابلیت پمپاژ آب تا ارتفاع بسیار بالایی را دارد. در عین حال می تواند آب را از عمق بسیار زیادی مکش کند. لذا عمده ایده در طراحی مدل های بنزینی، تامین ارتفاع حداکثری، چه در مکش از چاه تا پمپاژ تا ارتفاع بالاتر می باشد. در این حالت چندان در بند دبی نیستیم. هر چه موتور پمپ قابلیت مکش عمیق تر تا پمپاژ بالاتری داشته باشد، قاعدتاً گرانتر نیز می شود. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 اما در طراحی موتور پمپ های دیزلی ماجرای طراحی در تامین دبی حداکثری از آب می باشد. اینکه بتوانیم هر چه بیشتر مقدار حجیم تری از آب را جابجا کنیم. لذا عمده قاعده طراحی موتور پمپ های دیزلی در جابجایی آب های سطحی است. به این ترتیب مقدار قطر لوله در مدخل ورودی و خروجی دستگاه معیار در قیمت‌ گذاری آن خواهد شد. زیرا بزرگتر شدن قطر لوله در مدخل ورودی و یا خروجی موتور پمپ دلیل کافی برای افزایش ظرفیت پمپاژ دستگاه است. به این ترتیب قیمت موتور پمپ گازوئیلی که قطر لوله های بزرگتری دارد، افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. قیمت موتور پمپ دیزل کاما نیز کاملاً به قطر لوله های ورودی و خروجی موتور پمپ بستگی دارد. قیمت موتور پمپ دیزل کاما ۴ اینچی از مدل ‌های ۳ و ۲ اینچی گرانتر است. زیرا از موتورهای قویتر و متریال ساخت بیشتری استفاده می ‌کند. البته در جمع رقبای چینی بازار، قیمت موتور پمپ دیزل کاما شرایط کاملاً اقتصادی و فضایی رقابتی را ایجاد کرده است. محصولات کاما از نمونه های خوش ساخت بازار هستند که در عین تامین کیفیت، جایگاه قیمتی مناسبی دارند. 

جمع بندی برای خرید موتور پمپ دیزل کاما

 نقطه ضعف طراحی در موتور پمپ های دیزلی، سنگین بودن آنها می باشد. اگر چه در قدرت برابر می ‌توانند با حجم و وزن کمتری به نسبت از مدل های بنزینی طراحی بشوند؛ اما در کل تامین یک موتور که قابلیت مکش حجم بالایی از آب را داشته باشد، ماجرای سبک وزنی نخواهد شد. مانند موتور پمپ دیزل کاما ۴ اینچی که در وزنی فراتر از ۵۰ کیلوگرم طراحی شده است. در مدل های ۲ و ۳ اینچی نیز شاهد دستگاه های تقریبا سنگین وزنی هستیم. لذا موتور پمپ دیزل کاما با وجود ایده های طراحی سیار، در جمع مدل ها با قابلیت حمل و نقل دستی و بسیار ساده قرار نمی ‌گیرد. خصوصاً که این موتور پمپ ها فاقد چرخ برای جابجایی هر چه ساده تر هستند. اما اگر ماجرای حمل و نقل ساده این موتور پمپ های دیزلی را کنار بگذاریم، بهره مندی از سوخت ارزان ‌قیمت در کنار طراحی ایده آل برای تامین مصرف سوخت اندک از نکات مثبت است که بر فروش موتور پمپ گازوئیلی کاما تاثر گذار است. محصولات برند کاما عملکرد کاملاً روان و بسیار کم صدایی دارند. لذا برای حضور در فضاهای خانگی، نهادهای اداری و یا مجتمع های تجاری و... مناسب هستند. در عین حال کیفیت مطلوب در طراحی قطعات این مدل ها باعث شده تا انواع موتور پمپ دیزل کاما طول عمر تقریباً بالایی داشته باشند. این موتور پمپ ها را می توانید به شکلی مستمر برای کاربردهای مداوم به کار گیرید. ماهیت طراحی موتورهای دیزلی توانمندی کافی برای کارکرد طولانی مدت می باشد. ویژگی ای که در طرح ساخت موتور پمپ دیزل کاما مد نظر قرار دارد. همین توانمندی در کارکرد طولانی مدت قاعده فروش موتور پمپ گازوئیلی کاما را تعیین می کند. در سطح بازار که باشید، موتور پمپ دیزل کاما بدون رقیب نخواهد شد. محصولات برند کوپ که آن هم از شرکت ‌های چینی است، در جایگاه رقابتی با محصولات برند کاما قرار دارند. این رقابت ساده در ارتقاء کیفی هر دو محصول چینی کاملا تاثیرگذار بوده است. 
موتور پمپ دیزل کاما (KAMA‌‌‌)
 در انتهای این گفتار برای مطرح کردن آخرین نکته، بهره ‌مندی از موتور پمپ دیزل کاما را برای آنها که کار پیوسته دارند، توصیه می کنیم. اگر حجم عملیات پمپاژی شما بسیار بالا است و یا قرار است به مدت زمان طولانی در تلاش برای انتقال آب باشید، قطعاً باید از موتورهای دیزلی که قابلیت کارکرد طولانی مدتی دارند استفاده کنید. در این بین موتور پمپ دیزل کاما برای مکش از عمق زیاد تا پمپاژ به ارتفاع بسیار بالا طراحی نشده است. این محصولات طراحی شده اند تا در کارکردی مستمر و طولانی مدت قابلیت انتقال حجم گسترده ای از آب را در سطوح تقریباً برابر از ارتفاع مبدا و مقصد داشته باشند. با در نظر داشتن این ویژگی‌ ها و تحلیل درست عملیات پمپاژ در سطح مزرعه تا دیگر فعالیت ‌ها است که می ‌توانید یک مدل مناسب از جمع انواع موتور پمپ دیزل کاما را انتخاب کنید. البته بهتر است تا تمامی این ماشین آلات را از نمایندگی فروش موتور آب دیزلی کاما تهیه نمائید.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5