خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

موتور پمپ روبین

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

در ابتدا لازم هست یاد آور شویم که موتور پمپ روبین محصول کشور ژاپن می باشد که در ایران به خاطر کیفیت بالای موتور پمپ متقاضیانی زیادی دارد، موتور پمپ روبین در دو پک به مشتریان ارائه می گردد، پک اول موتور دستگاه موتور پمپ، محصول سوبارو روبین بوده و پمپ دستگاه نیز روبین می باشد، در پک دوم موتور پمپ موتور دستگاه نیز سوبارو روبین می باشد و پمپ دستگاه کوشین می باشد .موتور پمپ یکی از لوازم پرمصرف صنعتی خصوصاً در شمال و جنوب کشور است. موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ نفتی بنزینی از جمله پمپ‌های پرمصرف است.از زمانی که تجهیزات موتوری ابداع شده ‌اند، دنیای مهندسی همواره در تکاپوی خلق تجهیزات جدیدی بوده است که بتواند نیازهایی اساسی را برای انسان ها تامین نماید. مانند انتقال آب که در تمام تاریخ بشری از چالش ‌های بزرگ زندگی روزمره آنها بوده و می باشد. خیلی سال است که دنیای مهندسی با ابداع موتور پمپ ‌ها مسیر ساده‌ تری در انتقال آب پیدا کرده است. روبین بر اساس نوع سوخت به سه گروه بنزینی، نفت و بنزین، و دیزل تقسیم می گردد و همچنین با توجه به میزان بدهی پمپ و دهانه ورودی و خروجی آن به گروه های ذيل تقسیم بندی می گردند.در اولین ایده ‌ها برای ساختن موتور پمپ‌ های اولیه، همه چیز در رساندن آب به نقطه هدف خلاصه شده است. اما در این ایام که با انبوهی از ایده‌ های نوین مهندسی شده همراه هستیم، برای این انتقال آب موضوعاتی مانند مصرف کمتر انرژی، تولید صدای کمتر، سطح دبی بالاتر و تامین ارتفاع آبرسانی بیشتر مطرح می باشد. از این ‌رو جمع بزرگی از برندهای مطرح جهانی در رقابتی برای ساخت بهترین ها هستند. مانند موتور پمپ روبین که در حال حاضر یکی از مدرن ترین مدل‌ های بازار می باشد. وقتی در ساختن موتور پمپ امروزی ملاک هایی مانند کاهش مصرف انرژی، بهره ‌وری بالاتر در انتقال آب، لرزش کمتر، صدای پایین ‌تر و در نهایت قدرت پرتاب بالاتر مطرح است. موتور پمپ روبین تمامی این ملاک ‌ها را به طور شایسته ‌ای در خود دارد. در دنیای امروزی که تأمین درست منابع آبی و یا هدایت فاضلاب ‌ها تا آب ‌های سطحی یک نیاز همیشگی است، اطمینان بالا از مسیر ساخت موتور پمپ روبین می ‌تواند وجه مطمئنی از کار را تضمین کند.در این بیان، قصد آشنایی کامل با محصولات برند روبین در عرصه موتور پمپ ‌ها را داریم. می ‌خواهیم ببینیم موتور پمپ روبین در سایزهای گوناگون چه سطحی از کار را برای ما تدارک دیده‌ اند. اما قبل از آن بهتر است نیم نگاهی بر چرایی جایگاه بالای محصولات روبین داشته باشیم. 

برند روبین و اعتباری از شرق دور

 نام کشور ژاپن قطعاً برای هر کسی تداعی‌ کننده یک کشور تمام صنعتی است که در عرصه ‌های مختلف فنی و مهندسی دست بالایی دارند. هر یک از ما با دیدن یک محصول آمده از صنعت ژاپن ناخودآگاه در یک اطمینان از کیفیت نهایی کار هستیم. چرا که می‌ دانیم صنعت ژاپن در ردیف بالاترین جایگاه ‌های جهانی قرار دارد. حالا این زمینه را بگذارید در کنار مهارت بالای این مردمان شرق نشین برای طراحی تا ساخت انواع موتور بنزینی های کوچک و کم‌ حجم.ژاپنی ‌ها استاد موتورسازی هستند و برای این منظور چندین برند همراه با کارخانجات بزرگ با رویکرد جهانی دارند. برند روبین یکی از معتبرترین و مطرح ‌ترین موتورساز های ژاپنی است. روبین یکی از شرکت ‌های ریشه‌ دار ژاپنی است. تاریخ تاسیس این برند مهندسی ‌ساز ژاپنی به سال 1917 باز می ‌گردد. این برند در تمام یک قرن فعالیت مهندسی خود، جمع بزرگی از انواع ماشین ‌آلات موتوری را طراحی و تولید کرده است و همواره محصولات خود را با بالاترین استانداردهای جهانی روانه بازار می ‌کند. وقتی با یک موتورساز قهار مواجه هستیم، قطعاً باید انتظار موتور پمپی کارآمد را داشته باشیم. موتور پمپ بنزینی روبین محصول مطمئن است. چراکه از همت مهندسی‌ ساز برند اصیل ژاپنی حاصل شده است.به هر صورت اگر با هر هدفی از تامین آب در یک زمین زراعی تا انتقال آب‌ های سطحی و شاید تخلیه استخرها و... نیاز به داشتن یک موتور پمپ را احساس می‌ کنید، بهتر است همراه این مقاله باشید تا با بررسی مشخصه ‌های فنی موتور پمپ روبین دست بالایی در انتخابی شایسته داشته باشید.

موتور پمپ روبین

آشنایی با موتور پمپ روبین

 وقتی در باب یک موتور پمپ صحبت می‌ کنیم، در واقع می ‌خواهیم که آب را از نقطه ‌ای به نقطه ‌ای دیگر منتقل کنیم. جابجایی آب یک نیاز جدی در فضاهای شهری و زراعی و حتی صنعتی است. نیازی که تنها می توانید با تکیه بر قدرت جاذبه زمین انجام دهید و یا اینکه دست به کار باشید و با راه ‌اندازی یک سیستم موتور پمپ آب نیاز اساسی خود را مرتفع سازید. انواع موتور پمپ آب که با استفاده از نیروی برق، گازوئیل و بنزین کار می کنند توسط برندهای گوناگون طراحی شده اند؛ اما موتور پمپ روبین از نوع سوخت بنزینی است.موتور آب روبین با شرایط سوخت بنزینی ای که دارد می ‌تواند یکی از بهترین ایده ‌ها در راه ‌اندازی یک سیستم انتقال آب باشد. چرا که سوخت بنزین به مراتب ساده ‌تر از دیگر سوخت ها تامین می شود. تقریباً قیمت تمام ‌شده اندکی دارد و در مقابل مدل‌ های برقی قابلیت راه ‌اندازی بالاتری نیز خواهد داشت. شاید بتوانیم موتور پمپ های برقی را در مقام ارزانترین ‌ها با روش راه ‌اندازی ساده‌ تری در نظر بگیریم؛ اما به خاطر داشته باشید که نیروی برق شهری در سطح دسترسی ساده ‌ای وجود ندارد. مثلاً در یک زمین کشاورزی دورافتاده و یا کارگاه صنعتی تا معدنی دوردست چطور می‌ خواهید از موتور پمپ‌ های برقی استفاده کنید؟ در این حالت بهره‌ مندی از موتور پمپ های بنزینی مانند موتور پمپ روبین بهترین انتخاب است که می تواند سطح اطمینان بالایی در کا را داشته باشد.در بطن طراحی هر یک از موتور پمپ های بنزینی که باشید، با دو بخش مجزا از هم مواجه خواهید شد. بخش موتور بنزینی که در کنار پمپ ‌های انتقال آب قرار دارد. موتور پمپ ایده ‌آل می‌ تواند با یک تعامل کارآمد میان این دو بخش سطح راندمان بالایی را تولید نماید. اما وجه برتری در طراحی سبک وزن با قابلیت جابجایی آسان است. در مسیر طراحی تا ساخت موتور پمپ از یک شاسی مستحکم با آلیاژی از آلومینیوم استفاده شده است. این نکته باعث کاهش وزن و همچنین کاهش حجم طراحی موتور پمپ روبین می باشد. به ‌این ‌ترتیب درست عکس موتور پمپ ‌های قدیمی که همگی بسیار بزرگ جسته و سنگین وزن بودند، موتور پمپ روبین با وزنی کمتر به ‌راحتی قابلیت جابجا شدن خواهد داشت. 

کاربردها

 در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نمی باشد و به سختی می توان آب را تهیه نمود موتور پمپ ها بهترین گزینه هستند، البته به دلیل گران بودن بنزین می‌توانید از موتور پمپ‌های دیزلی استفاده نمایید. می ‌توانید برای کشیدن آب از چاه‌ها و استخرها  حداکثر تا عمق ۸ متر برای تهیه آب از موتور پمپ‌ها بهره مند گردید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می‌توانید به کمک یک کفکش اینکار را انجام دهید زیرا موتور پمپ‌ها نهایتا ۸ متر مکش دارند  کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید لجنکش پیشنهاد می گردد که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب می باشد. 

موتور پمپ بنزینی روبین در قیاس با نمونه‌ های دیزلی

 در یک قیاس ساده متوجه برتری موتورهای بنزینی در مقابل موتورهای برقی شدیم. در چند خط قبل خیلی ساده اشاره کردیم که موتورهای برقی اگر چه قابلیت بالایی دارند؛ اما سطح وابستگی بسیار آنها به تامین برق شهری نقطه ضعف کلیدی آنها است. آن هم در مکان ‌هایی که کاملاً دورافتاده محسوب می ‌شوند. در این بین ممکن است بگویید که هم ‌ردیف موتورهای بنزینی و موتورهای دیزلی نیز هستند. آنها نیز فارغ از تامین منبع انرژی شهری کار می ‌کنند، سوخت ارزانی دارند و در عین‌ حال می‌ توانند قدرت بالایی را تولید کنند. در نتیجه چرا باید همچنان کارایی سطح بالای موتور پمپ روبین که با سوخت بنزینی کار می کند را در نظر داشته باشیم؟موضوع در برتری طراحی موتور پمپ بنزینی روبین نمی ‌باشد؛ بلکه هدف از طرح این موضوع بررسی جایگاه بهتر و کارآمدتر موتور پمپ های بنزینی از هر برند جهانی در مقابل نمونه‌ های دیزلی است. چرا که در طراحی یک موتور بنزینی نیاز به ضریب تراکم کمتری احساس می شود. از این ‌رو می‌ توان آنها را در ابعاد کوچکتری از سیلندر و پیستون طراحی کرد. در نتیجه با شرایط تامین قدرت کافی برای راه ‌اندازی یک موتور پمپ، حجم و وزن کمتری دارند. این ویژگی وجه برتری در طراحی موتور پمپ ‌های آب است. چرا که در این تجهیز ما نیاز به ماشین با قابلیت حمل ‌و نقل بالایی داریم. از این ‌رو حجم و وزن کمتر موتورهای بنزینی اولین برگ برنده آنها است. هر چند که نمی ‌توانند به اندازه موتورهای دیزلی در تامین قدرت بالاتر مؤثرتر باشند.از سوی دیگر نسبت تراکم کمتر باعث فشار کمتری بر موتورهای بنزینی است و عملاً همراه با تولید صدای کمتر در کنار لرزش پایین تری هستند. این نکات مقدمات افزایش طول عمر موتورهای بنزینی را فراهم خواهد کرد. از طرفی دیگر وجه برتری کار موتورهای بنزینی در هوای سرد است. سوخت گازوئیلی نسبت به سرمای محیط بسیار بیشتر از سوخت بنزینی حساسیت نشان می ‌دهد. از این ‌رو در عملکرد موتورهای دیزلی تاثیر منفی خواهد گذاشت.اصولاً موتورهای دیزلی در هوای سرد دچار افت کار هستند. از این ‌رو چندان قابلیت اطمینان بالایی در راه ‌اندازی تجهیزات موتوری ندارد. اما هوای سرد در عملکرد موتورهای بنزینی تقریباً بی ‌اثر است و آنها می ‌توانند بدون کوچکترین افتی در کار قدرت و کارایی خود را تحویل نمایند. این نکات وجه برتری موتور پمپ آب ‌ها با سوخت بنزینی است که سرآمد آنها موتور پمپ روبین می ‌باشد. موتور پمپ بنزینی روبین با یک طراحی برتر از جانب برند ژاپنی همراه است تا با مصرف سوختی مناسب، قدرتی کافی را در بهترین راندمان کاری تولید نماید.
موتور پمپ روبین

نکات مهم موتور پمپ

 موتور پمپ دارای مکش بسیار قوی نیست، به این معنی که برای چاه با عمق بیش از 6-7 متر نمی توان از موتور پمپ استفاده کرد. راهکار جایگزین استفاده از پمپ کف کش به همراه موتور برق است. 
 • موتور پمپ ها از نظر ارتفاع متغیر بوده و برخی از موتور پمپ ها ارتفاع بالا پرتاب آب حتی تا 100 متر را نیز دارا می باشند.
 • از موتور پمپ نباید بیشتر از 4 ساعت به شکل مداوم کار کشید. لازم است مدتی آن را خاموش کرده و اجازه خنک شدن دهید.
 • موتور پمپ ها غالباً جهت پمپاژ آب تمیز کاربرد دارند.
 • با کیفیت ترین برند های حال حاضر در ایران، برند های کوپ و لانسین می باشند.
 

نگاهی بر مشخصات فنی موتور پمپ روبین

 موتور پمپ روبین به مانند هر مدل موتور پمپ دیگری از کنار هم قرار گرفتن دو بخش مجزا تشکیل شده است. موتوری بنزینی که همراه با یک پمپ آب عملیات آبرسانی را تکمیل می ‌کند. این دو بخش با یک شفت مرکزی در تماس با یکدیگر هستند.از این ‌رو در هنگام بررسی مشخصات فنی باید هر یک از این بخش ‌ها را به شکل مجزا بررسی کنیم. در ادامه به درج نکات فنی از بخش ‌های اصلی موتور پمپ روبین می ‌پردازیم. 

موتور بنزینی محصول برند روبین

 فرقی نمی‌ کند با کدام یک از مدل‌ های موتور پمپ آب کشاورزی روبین همراه شده ‌اید. این برند ژاپنی برای تکمیل تمامی این مدل‌ ها از موتورهای کارآمد چهار زمانه استفاده کرده است. طرح ساخت یک موتور چهار زمانه برای موتور آب کشاورزی روبین باعث شده تا تمامی مدل ‌ها از مصرف سوختی اندک همراه با تولید صدای کم در حین کار بهره ‌مند باشند. عموماً موتورهای کم ‌حجم را با حضور یک تا دو سیلندر به شکل دو زمانه با بهره‌ مندی از سوخت ترکیبی طراحی می ‌کنند. اما روبین قصد دارد تا محصولات خود را در وجه حرفه ‌ای‌ تری از کار قرار دهد.از این ‌رو یک موتور دو سیلندر چهار زمانه را برای محصولات آبرسانی خود انتخاب کرده است. به ‌این ‌ترتیب مصرف سوخت کمتر، تولید صدای بهتر و لرزش حین کار مناسب‌ تری را همراه دارد. از طرفی عدم نیاز به استفاده از سوخت ترکیبی وجه برتری در کار است. تقریباً پر چالش ترین وجه کار برای موتورهای دو زمانه استفاده از سوخت ‌های ترکیبی است. ماجرایی که در طرح ساخت موتور آب روبین همراه با طراحی چهار زمانه حضور ندارد.موتور مذکور با ظرفیت 126 سی ‌سی طراحی شده ‌است و می ‌تواند حداکثر قدرت 5 اسب بخار را تولید نماید. موتورهای استفاده ‌شده در تمامی مدل ‌های موتور آب کشاورزی روبین از روش استارت دستی بهره ‌مند هستند. از این ‌رو باید برای راه ‌اندازی موتور پمپ روبین دست به کار باشید و اندکی بر قدرت بازوان خود تکیه کنید. البته مسیر راه ‌اندازی موتور پمپ روبین تقریباً ساده است. موتور طراحی شده با کمترین شرایط پیچیده در راه ‌اندازی مواجه است. یک دستورالعمل تقریباً ساده در مقدمات امر که در نهایت با یک راه ‌انداز هندلی تکمیل می شود. این موتور با سوخت بنزینی کار می کند و برای این منظور از یک باک سوخت 3.8 لیتری بهره ‌مند می‌ باشد. از آنجا که موتور طراحی شده در مدل‌ های چهار زمانه است، در نتیجه مصرف سوخت آن نیز به ‌مراتب کمتر از مدل ‌های دو زمانه خواهد شد. لذا باید شرایط کارکرد طولانی مدتی را از حضور مخزن سوخت 3.8 لیتری آن انتظار داشته باشیم. یک موتور چهار زمانه باید از یک سیستم روغن رسانی مستقل بهره ‌مند باشد. این ویژگی وجه برتری در طراحی موتورهای چهار زمانه است. اما باعث افزایش حجم و وزن نهایی دستگاه نیز خواهد شد.در تکمیل سیستم روغن رسانی مستقل موتور پمپ روبین باید از روغن نمره چهل استفاده کنید. برای این منظور نیز از یک مخزن روغن 0.75 لیتری در بطن طراحی موتور پمپ روبین استفاده شده است. لذا هر بار روغن گیری این موتور چهار زمانه نیاز به 4/3 لیتر روغن خواهد داشت. در نظر داشته باشید که رعایت فاصله زمانی های اصولی در تعویض روغن موتور شرط جدی در تامین بقای فعالیت مستمر این موتور بنزینی است.عملکرد موتور بنزینی در موتور پمپ روبین به شکل عکس حرکت عقربه ‌های ساعت و راستگرد می باشد. این موتور در طراحی خود از شرایط تنفس طبیعی بهره ‌مند است و برای خنک ‌سازی خود فاقد هر گونه سیستم رادیاتور بوده و تنها با حضور هوای محیط اطراف است که می ‌تواند خودش را خنک کند. لذا محل نصب آن باید در یک فضای تقریباً باز با شرایط تهویه کامل باشد. برای کنترل سرعت کارکرد موتور پمپ روبین از یک سیستم مکانیکی استفاده شده است. این موتور در نهایت با تمام این امکانات و متعلقاتی که قید کردیم، وزنی در حدود 15 کیلوگرم دارد. 

مشخصات پمپ در موتور پمپ روبین

 بخش کلیدی در تحلیل مشخصه‌ های فنی هر موتور پمپی را باید در پمپ آن جستجو کنید. چرا که قدرت پمپاژ نهایی محصول شما تنها از طریق این بخش است که تامین خواهد شد.موتور پمپ روبین در تمامی مدل ‌ها از یک پمپ ثابت با شرایط غیر شناورسازی استفاده می ‌کند. توضیح آنکه برخی از پمپ ‌ها با قابلیت شناور شدن در اعماق آب همراه هستند. آنها برای مکیدن آب از چاه ‌های بسیار عمیق کارایی دارند. اما در طراحی عموم موتور پمپ های متداول با سطح کارایی متوسط، استفاده از پمپ ‌هایی که در کنار منابع آبی مستقر می‌ شوند، متداول است. پمپ ها در طراحی موتور پمپ روبین از این دست هستند.مشخصه در دسته ‌بندی انواع مدل ‌ها از موتور پمپ روبین نیز براساس ظرفیت آبرسانی پمپ‌ های آنها تعیین می ‌شود. برای این منظور در مدل‌ های متنوع شاهد سه تیپ کلی موتور پمپ 1 اینچ روبین، موتور پمپ 2 اینچ روبین و موتور پمپ 3 اینچ روبین هستیم. در هر یک از این موتور پمپ ‌های طراحی‌ شده توسط برند روبین قابلیت پرتاب آب تا ارتفاع 25 متری پیش ‌بینی شده است. این پمپ ‌ها می ‌توانند آب را از عمق هشت متری مکیده و راهی ارتفاع کنند.وجه تفاوت در مقدار دبی خروجی آنها است. ملاک سطح دبی در قطر لوله خروجی موتور پمپ است. موتور پمپ 1 اینچ روبین کم دبی ترین مدل و موتور پمپ 3 اینچ روبین با بالاترین ظرفیت همراه هستند. در تمامی این مدل از پمپ ‌های برند روبین، بدنه طراحی شده از متریال آلومینیوم است. انتخاب این متریال با هدف کاهش وزن نهایی موتور پمپ روبین انتخاب شده است. پمپ ‌ها از مدل ‌های پروانه ‌ای هستند و در طراحی آنها جنس تیغه پروانه ‌ها را از متریال استیل با شرایط ضد زنگ انتخاب می‌ کنند. پره‌ های استیل قدرت و استحکام سطح بالایی دارند. در بررسی مشخصه ‌های فنی انواع مدل‌ ها از موتور پمپ روبین رویکرد ما یک بیان کلی از آنچه در طراحی این تجهیزات به کار رفته است می باشد. لکن در مقام بررسی فنی تر قصد داریم تا هر یک از مدل ‌های مطرح در موتور پمپ روبین را با تحلیل فنی عمیق‌ تری داشته باشیم.برای این منظور از مشخصه‌ های فنی موتور پمپ 1 اینچ روبین بررسی خود را آغاز کرده و در ادامه موضوع فنی از تحلیل مدل ‌های 2 و 3 اینچی را مطرح می‌ کنیم. 
موتور پمپ روبین

►   مشخصات فنی موتور پمپ روبین مدل PKV110:

 مدل PKV110 از جمع محصولات روبین را به طور اختصار با عنوان موتور پمپ 1 اینچ روبین می ‌شناسند. در خروجی این موتور پمپ روبین از یک خط تغذیه یک اینچی استفاده شده است. این سایز کوچکترین حد در میزان آبدهی موتور آب روبین می ‌باشد. موتور پمپ 1 اینچ روبین با ظرفیت آبدهی 110 لیتر در دقیقه طراحی شده است و می ‌تواند این حجم از آب را تا ارتفاع 115 متری پمپاژ کند. از طرفی این موتور پمپ روبین قادر است تا حجم آب موجود از منابع آبی را در عمق 20 متری مکش نماید و با حداکثر فشار 50 پاسکال در ارتفاع 2.3 متری تحویل بدهد.در طرح ساخت این موتور پمپ روبین از مکانیکال سیل با جنس کربن سرامیکی استفاده شده است. مکانیکال سیل های سرامیکی ظرفیت آب بندی تحت فشار خوبی را دارند و به این سادگی ‌ها اسیر خرابی ‌های فرسایشی نمی‌ شوند. در طراحی موتور پمپ 1 اینچ روبین از یک موتور دو سیلندر چهار زمانه با قابلیت تامین قدرت 1.1 اسب بخاری استفاده شده است. موتور مذکور همراه با باک سوخت پر از بنزین خود حداکثر می ‌تواند به مدت 1.5 ساعت کارکرد مداوم داشته باشد. 

►   مشخصات فنی موتور پمپ روبین مدل PKX220:

 موتور پمپ 2 اینچ روبین که در مدل PKV110 عرضه می ‌شود، از مدل‌ های بسیار پرکاربرد و محبوب بازار است. این موتور پمپ روبین وجه کاربردی بالایی دارد و در طراحی آن سعی در پاسخگویی به طیف گسترده ‌ای از نیازهای آبرسانی پیش ‌بینی شده است.در واقع خروجی استاندارد 2 اینچ آن با مقدار آبدهی 650 لیتر در دقیقه اصلی ‌ترین دلیل در سطح مقبولیت بالای آن است. این حجم آبرسانی برای بسیاری از فضاهای زراعی تا محیط ‌های صنعتی و حتی هدایت آب ‌های سطحی کافی است. موتور پمپ روبین در مدل PKV110 قادر است تا آب را از عمق 26 متری مکش کرده و آن را تا ارتفاع عمودی 92 متری پمپاژ کند. البته در خروجی این موتور پمپ 2 اینچ روبین، شاهد قدرت 43 پاسکال در ارتفاع 2.3 متر هستیم. پمپ طراحی شده در موتور پمپ روبین مدل 2 اینچی از یک مکانیکال سیل با جنس کربن سرامیک بهره ‌مند می باشد.موتور دو سیلندر چهار زمانه در نظرگرفته ‌شده برای تکمیل طرح ساخت این موتور پمپ روبین با قدرت 4.3 اسب بخاری طراحی شده ‌است و می‌ تواند با مخزن سوخت کامل به مدت 2.1 ساعت فعالیت مستمری داشته باشد. 

►   مشخصات فنی موتور پمپ روبین مدل PKX320:

 این مدل را عموماً با عنوان موتور پمپ 3 اینچ روبین می ‌شناسند. خط خروجی 3 اینچی در طراحی پمپ این مدل از موتور پمپ روبین نشان از ظرفیت آبرسانی بالای آن است. این مدل غالباً برای تامین آبرسانی مزارع بسیار بزرگ و یا تامین منابع آبی چندین واحد مسکونی و یا واحدهای تجاری و صنعتی در مناطق دورافتاده کارایی دارد. یکی از مزیت‌ های برتر در خروجی 3 اینچ این مدل از موتور پمپ روبین توانمندی بالای آن در هدایت آب ‌های سطحی می باشد.غالباً در مواجهه با آب ‌های سطحی مانند یک رودخانه و یا وقوع سیلاب ‌ها، حجم بسیار بالایی از آب را باید جابجا کرد که حضور یک موتور پمپ با خط تغذیه 3 اینچی کاملاً وجه برتری در کار خواهد شد. موتور پمپ 3 اینچ روبین با قابلیت حداکثر آبدهی 1100 لیتر در دقیقه طراحی شده است و می ‌تواند آب را از عمق حداکثر 26 متری مکش کرده و تا ارتفاع 92 متری پمپاژ کند. خروجی این موتور پمپ روبین برای ارتفاع 2.3 متری برابر با تامین فشار 44 پاسکال است.در موتور پمپ روبین مدل PKX320 از یک موتور دو سیلندر چهار زمانه با شرایط تنفس طبیعی که قادر است حداکثر قدرت 5.7 اسب بخار را تولید نماید استفاده شده است. این موتور پمپ قابلیت کارکرد 1.8 ساعت با یک مخزن پر از سوخت را دارا می باشد. 
موتور پمپ روبین

نکات در نگهداری اصولی از موتور پمپ روبین

 موتور پمپ روبین به مانند هر دستگاه مکانیکی دیگری از جمع بزرگ قطعات فنی تشکیل شده است. قطعاتی که در کنار هم مونتاژ شده تا عملیات نهایی پمپاژ آب را تامین نمایند. لکن این تجهیز مکانیکی از الزاماتی برای رسیدن به یک شرایط آرمانی در کار برخوردار است. از این رو می توانیم برخی از نکات کلیدی در نحوه استفاده اصولی از موتور پمپ روبین را به قرار زیر مطرح کنیم. انتخاب نوع موتور پمپ روبین باید براساس فشار، سرعت جریان آب و ارتفاع هدف در پمپاژ آب تعیین شود. پس اولین قدم در اصول صحیح در نگهداری از موتور پمپ روبین، انتخاب درست آن می باشد. انتخابی که بتواند در تمام فاکتورهای قید شده انتظارات شما را تامین نماید. موتور پمپ روبین نباید به طور دائمی روشن باشد. کارکرد دائمی موتور پمپ باعث داغ شدن آن خواهد شد. نتیجه چیزی جز سوختن موتور پمپ مورد استفاده نمی باشد. یک انتخاب غلط که گاها همراه با مدلی ضعیف تر از سطح نیاز شما خواهد شد، باعث عملکرد طولانی مدت پمپ می شود. لذا بهتر است همچنان در قدم نخست یعنی انتخاب درست موتور پمپ دقت کافی داشته باشید تا در آینده با حداقل زمان کارکرد نیاز خود را بر طرف کنید. در نصب صحیح موتور پمپ روبین حساسیت کافی داشته باشید. از طراحی یک فونداسیون محکم و اصولی تا تراز کردن درست شفت و لوله کشی اصولی و... کلیات کلیدی در یک نصب اصولی هستند. عدم نصب اصولی موتور پمپ روبین باعث لرزش بیش اندازه دستگاه خواهد شد. این موضوع مقدمات خرابی زود هنگام موتور پمپ روبین را فراهم خواهد کرد. مانع از ایجاد پدیده کاویتاسیون در موتور پمپ روبین باشید. کاویتاسیون یک اتفاق خطرناک برای هر موتور پمپی است. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که به اصطلاح موتور پمپ هوا کشیده است. بر اثر کاهش فشار آب مکیده شده ، هوا به جای آب وارد فضای پمپ خواهد شد. این هوای مکیده شده برای قطعات مکانیکی موتور پمپ مخرب هستند. تمام اتصالات و قسمت های مختلف موتور در موتور پمپ آب بنزینی روبین را بررسی و محکم کنید.مطمئن شوید آب به درون موتور نفوذ نخواهد کرد. نفوذ آب به درون موتور باعث رخ دادن پدیده کاویتاسیون می شود.هر بار هنگام روشن کردن و استفاده از موتور، خلاصی هندل را بگیرید. این کار از خرابی هندل جلوگیری می کند.حتما از سوپاپ آب در ورودی لوله ها استفاده کنید. این کار از خروج آب از لوله جلوگیری کرده و در هواگیری تاثیر مثبت می گذارد.  بهترین ایده برای نگهداری اصولی از موتور پمپ روبین شناخت کامل این تجهیز است. اینکه چگونه آن را راه اندازی کنیم و چطور بتوانیم بالاترین درجه شرایط ایده آل را برای آن تامین نمائیم. مطالعه دفترچه راهنمای موتور پمپ یکی از بهترین روش ها در شناخت اصولی تجهیز است. در ادامه شناخت کافی از موتور پمپ باید دستگاه خود را برای همیشه بررسی کنید. اینکه تمام اجزای مکانیکی در کنار تمام اتصالات دستگاه در بهترین شرایط کاری هستند، تضمین کافی در کارکرد طولانی مدت موتور پمپ شما خواهد شد. برای رسیدن به این شرایط آرمانی به یک برنامه بازدید، سرویس و نگهداری نیاز دارید. بهتر است برای هر موتور پمپ یک دفترچه تهیه کنید و در آن تمام اطلاعات از بازدیدها تا انواع سرویس کردن ها و هر گونه تعمیرات احتمالی را با درج تاریخ یادداشت کنید. به این ترتیب کاملا می دانید که موتور پمپ روبین شما در مدت زمانی که از آن استفاده کرده اید، دارای چه سوابقی است و احتمالا در آینده دور و نزدیک نیاز به چه خدمات دیگری خواهد داشت. روبین یک برند ریشه ‌دار ژاپنی است که در عرصه تولید انواع ماشین ‌آلات موتوری صاحب سبک است. به هر صورت صنعت ماشین ‌سازی ژاپنی ‌ها گویای کامل بر توانمندی بالای برندهای فعال این کشور است. موتور پمپ بنزینی روبین که دست طراحان برند ژاپنی را با خود یدک می‌ کشد، در خلق یک شرایط مطمئن از کار پمپاژ آب بسیار موفق است. این ادعا را می ‌توان از سطح رضایتمندی بالای کسانی که با آن کار کرده ‌اند دریابید. البته در این سال ‌های اخیر برخی از محصولات این برند ژاپنی در کشور چین تولید می ‌شود. به هر صورت موتور پمپ روبین در مدل ‌های بسیار متنوع طراحی و تولید شده ‌است و محصولات آمده از کارخانجات چینی نیز نظارت تا استاندارد برند مادر ژاپنی را همراه خود دارند. از این موتور پمپ به راحتی می‌ توانید در تامین انواع اهداف آبرسانی استفاده کنید. به ‌عنوان مثال، نمونه موتور پمپ 1 اینچ روبین برای حضور در سطح کوچکی از جابجایی آب مانند مکیدن یک چاه ساده زمین‌ های زراعی طراحی شده‌ است و با مدل بزرگ و قدرتمند آن یعنی موتور پمپ 3 اینچ روبین قادر هستید تا در جابجایی آب‌ های روان سطحی نیز توانمند باشید.در تمامی این مدل ‌ها شرایط راه‌ اندازی موتور پمپ روبین یکسان و عاری از هر گونه پیچیدگی، کارکردی ساده و درازمدت را تضمین خواهد کرد.
موتور پمپ روبین
موتور پمپ روبین
موتور پمپ روبین
موتور پمپ روبین
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5