خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

دستگاه میلگرد بر هیدرولیک از قدرت مکانیکی موتورهای الکتریکی برای حرکت بازوهای مکانیکی هیدرولیکی استفاده می‌کند. در طراحی این دستگاه یک قیچی برای برش میلگردها طراحی شده‌ است.

فروش دستگاه میلگرد بر هیدرولیک

میلگردها از ارکان کلیدی در ساختمان‌های مدرن هستند. ماهیت سازه‌های بتن مسلح در ایجاد شبکه‌های آرماتور بندی شده ‌است. برای ایجاد این سازه‌ها باید حجم قابل ‌توجه میلگردها را در اندازه‌های دقیق برش زده و خمکاری کنیم. دستگاه میلگرد بر هیدرولیک ماشین مخصوص چنین عملیاتی است.دستگاه میلگرد بر هیدرولیک از قدرت مکانیکی موتورهای الکتریکی برای حرکت بازوهای مکانیکی هیدرولیکی استفاده می‌کند. در طراحی این دستگاه یک قیچی قدرتمند برش میلگردها طراحی شده‌ است. بازوی مکانیکی تحت تأمین توان سیستم هیدرولیکی قدرت کافی برای برش میلگردها را دارد.وقتی حجم عملیات عمرانی برای ساخت سازه‌های بتن مسلح کم است و در کل نیاز به سطح سبکی از عملیات آرماتور بندی داریم، می‌توانیم از سری قیچی‌های ساده و حتی دستی برای برش تا خمکاری انواع میلگرد استفاده کنیم. اما قاعدتاً می‌دانید که برای کار با این دستگاه‌های میلگرد بر دستی باید چه مقدار توان زیادی را صرف نمایید. قیچی خم و برش هیدرولیکی برای سرعت بخشیدن به عملیات آرماتور بندی طراحی شده ‌است. در عین ‌حال با عملکرد دستگاه خم و برش میلگرد می‌توانیم هر میلگرد قطور و سرسخت را در اندازه‌های مناسب و دقیق برش بزنیم.
میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)
خرید دستگاه خم و برش هیدرولیکی در سطح فعالیت‌های کارگاهی متداول است. البته برای خرید این ماشین باید دورنمای فنی کافی از سطح نیاز کارگاهی داشته باشید. انواع میلگردها در طراحی سازه‌های آرماتور بندی شده و یا طراحی استراکچر ساختارهای از پیش‌ ساخته بتنی وجود دارند. قاعدتاً برای خم و برش زنی میلگردهای کم قطر تا میل‌گردهای ضخیم الزامات فنی متفاوتی وجود دارد. انواع دستگاه میلگرد بر هیدرولیک برای انواع میلگردها از قطر ۶ الی ۳۲ میلی ‌متری طراحی شده‌ است. این شما هستید که باید با توجه به ابعاد پروژه عمرانی سطح نیاز به خرید دستگاه خم و برش در مدل‌های گوناگون را بررسی کنید.قیمت قیچی خم و برش میلگرد نیز کاملاً وابسته به سبک طراحی دستگاه تا قدرت برش زنی میلگردهای قطور متغیر است. نوع طراحی بر اساس موتور نصب شده در دستگاه فاکتور کلیدی در هنگام خرید میلگرد بر هیدرولیک است. قیمت قیچی میلگرد بر برقی تکفاز از نمونه های سه فاز کمتر است و این تفاوت در فروش دستگاه تاثیر گذار است. برای خرید دستگاه خم و برش در مدل‌های گوناگون می‌توانید از خدمات آنلاین سایت فارم صنعت مجری مستقیم فروش میلگرد بر هیدرولیک در سراسر کشور با بهترین قیمت دستگاه میلگرد بر هیدرولیک استفاده کنید.

اصول طراحی دستگاه خم و برش میلگرد

دستگاه خم و برش میلگرد از سری ماشین‌های هیدرولیکی است. در طراحی این دستگاه از یک سیستم هیدرولیکی با عملکرد قدرتمند برای برش زنی دقیق و سریع میلگردها استفاده شده ‌است. ماهیت طراحی دستگاه میلگرد بر هیدرولیک در طراحی یک قیچی فولادین است. این قیچی به شکل دو فک فلزی که یکی ثابت و دیگری متحرک است طراحی شده ‌است. برای بریدن میلگردها در این قیچی از تیغه‌های چهارگوش فلزی استفاده شده‌ است. البته برش فقط توسط یکی از لبه‌های تیغه انجام می‌شود. اما در صورت کند شدن هر لبه می‌توانیم از لبه‌های دیگر برای برش زنی میلگردها استفاده کنیم.برای بریدن میلگردها توسط این قیچی فلزی نیاز به قدرت مکانیکی بالایی داریم و بازوی مکانیکی بزرگی برای جابجایی فک متحرک قیچی در دستگاه قیچی خم و برش طراحی شده‌ است. این بازوی مکانیکی توسط سیستم هیدرولیکی با طراحی یکجک بزرگ هیدرولیکی کار می‌کند.ابتدای طراحی میلگرد بر هیدرولیکی از بخش موتوری دستگاه آغاز می‌شود. در طراحی هر دستگاه قیچی خم برش از موتورهای الکتریکی برای تامین توان برش میلگردها استفاده شده ‌است. برای طراحی و ساخت دستگاه برش میلگردهای کوچک از موتورهای تک‌ فاز استفاده می‌شود و برای ساخت دستگاه‌های برش هیدرولیکی های بزرگ تا حد برش میلگردها با قطر ۳۲ میلی ‌متری از موتورهای سه‌ فاز استفاده می‌کنند. اما نمونه‌های موتور تک‌ فاز متداول‌تر است.وظیفه موتور تامین توان برای حرکت قدرتمند پمپ هیدرولیکی دستگاه است. هر دستگاه قیچی میلگرد بر هیدرولیکی دارای یک پمپ دنده‌ای است که در ارتباط مستقیم با موتور دستگاه قرار دارد. پمپ تحت تأمین توان موتور کار می‌کند تا مقدار پمپاژ تحت فشار بالای سیال هیدرولیک را تولید نماید. سیال تحت فشار تولید شده توسط پمپ قدرت کافی برای حرکت بازوی مکانیکی و برش میلگردها را دارد. در طراحی دستگاه قیچی میلگرد بر هیدرولیک شرکت فارم صنعت از موتورهای باکیفیت محصول برندهای مطرح در کنار پمپ هیدرولیک های جان سخت و مرغوب با راندمان کار بالا استفاده شده‌ است.پمپاژ سیال توسط پمپ دنده‌ای انتهای کار در کورس حرکت قیچی میلگرد بر هیدرولیک نیست. بلکه تنها مقدمه‌ای برای تأمین توان هیدرولیکی است. در ادامه از یک شیر کنترل جریان برای هدایت سیال تحت فشار استفاده شده ‌است. سیال تحت فشار پس‌ از شیر کنترل جریان وارد مدخل‌های ورودی و خروجی سیلندر هیدرولیکی خواهد شد. بازوی هیدرولیکی با توجه به نحوه‌ی جریان سیال تحت فشار در داخل سیلندر هیدرولیکی به سمت جلو و یا عقب حرکت خواهد کرد.
میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)
 شیر کنترل جریان وظیفه دارد تا بسته به نوع حرکت بازوی مکانیکی و فرمان صادر شده توسط اپراتور نحوه‌ی جریان سیال تحت فشار را کنترل نماید. به ‌این ‌ترتیب با تزریق سیال در مدخل ورودی سیلندر باعث حرکت قدرتمند و کنترل ‌شده بازوی مکانیکی و فک قیچی میلگرد بر خواهد شد. در صورت اتمام حرکت بازو و بریدن میلگردها مرحله تزریق سیال در مدخل خروجی و حرکت رو به عقب بازوی مکانیکی آغاز می‌شود. این پروسه یک سیکل کار بسته هیدرولیکی است که هر بار برای بریدن میلگردها در دستگاه برش میلگرد بر هیدرولیک انجام می‌شود.

مشخصات فنی دستگاه میلگرد بر هیدرولیک

اگر چه برای تامین توان در طراحی دستگاه میلگرد بر هیدرولیک از موتورهای سه‌ فاز نیز استفاده می‌شود، اما طراحی با موتورهای تک‌ فاز متداول‌تر است. عموم مدل‌های پرفروش و کاربردی در سطح عملیات‌های متوسط شهری از همین نمونه‌های تک ‌فاز هستند. برای ساخت دستگاه برش میلگرد تک ‌فاز از موتور 2.2 کیلو واتی استفاده شده ‌است. این موتور از نوع قفس سنجابی است که با سطح ولتاژ ۲۲۰ ولت جریان متناوب شهری کار می‌کند. موتور با سرعت استاندارد 1400 دور بر دقیقه طراحی شده‌ است. در عین ‌حال مقدار جریان کشی آن 18.5 آمپر تحت فرکانس ۵۰ هرتز می‌باشد. جنس بدنه این موتور نیز از نوع چدنی است.الگوی طراحی پمپ هیدرولیک دستگاه نیز از نمونه‌های دنده‌ای است. این پمپ‌ها از ۲ چرخ‌ دنده در داخل یک پوسته فلزی با آب‌ بندی کامل ساخته می شوند. یکی از چرخ‌ دنده‌های پمپ هرزگرد است و چرخ ‌دنده دیگر در ارتباط با موتور الکتریکی تحت سرعت بالایی می‌چرخد. حرکت چرخ‌دنده‌ها بر روی ‌هم باعث ایجاد مکش در مدخل ورودی پمپ و انتقال سیال تا مدخل خروجی پمپ خواهد شد. به‌ این ‌ترتیب مقدار قابل ‌توجه سیال در حین کارکرد پمپ هیدرولیک آن هم تحت فشار بسیار بالا در حال جابه‌جا شدن است.

مزایای دستگاه قیچی میلگرد بر هیدرولیک شرکت فارم صنعت

گروه فارم صنعت تولید کننده و پخش‌کننده اصلی انواع ماشین ‌آلات ساختمانی در سراسر کشور است. فعالیت‌های این گروه در زمینه ساخت دستگاه برش میلگرد می‌باشد. میلگرد بر هیدرولیک طراحی‌ شده در فارم صنعت با استفاده از موتورهای برند اصلی و پمپ‌های قدرتمند و جان ‌سخت در کنار طراحی استاندارد با ایمنی بالا ساخته ‌شده است. مزایای استفاده از دستگاه قیچی میلگرد بر شرکت فارم صنعت به‌ قرار زیر است:
 • دستگاه قدرت بالایی برای برش زنی انواع میلگردها با دقت و سرعت مناسب دارد.
 • میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت در ابعاد کوچکی طراحی‌ شده است. ابعاد دستگاه در مقایسه با توان برش میلگرد آن ناچیز است.
 • دستگاه طراحی استاندارد و مطابق با الگوی ساخت ماشین‌های ایمن برش زنی دارد. در حین کار دستگاه هرگز با شرایط ناامن و یا خطرناکی مواجه نمی‌شوید.
 • روش کار با دستگاه میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت ساده است. دستگاه اپراتوری ساده‌ای دارد و هر کسی می‌تواند با اندک آموزش و اطلاع از مشخصه‌های فنی با این دستگاه قدرتمند برش میلگرد کار کند.
 • در حین کار برش میلگرد توسط دستگاه خم و برش میلگرد فارم صنعت هیچ‌ گونه بو، صدا، جرقه و یا دودی تولید نمی‌شود.
میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)
 
 • دستگاه با طراحی ۴ عدد چرخ به شکل گاری مانند طراحی شده ‌است تا جابجایی آن ساده باشد. چرخ‌های عقب بزرگ‌تر از چرخ‌های جلوی دستگاه هستند که این سبک طراحی کار با آن را ساده‌تر می‌کند.
 • از تیغه‌های فولادی و کربن دار در طراحی دستگاه میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت استفاده شده ‌است. این تیغه‌ها بسیار بادوام هستند و در بازه زمانی های طولانی ‌مدت نیاز به تیز کردن و یاتعمیر و نگهداری پیدا نمی‌کنند.
 • تیغه‌های میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت پوشش کربنی دارد. این تیغه‌ها تحمل فشار سنگین برش میلگرد تا قطرهای بالای ۲۵ میلی ‌متری را بدون هرگونه شکستگی و یا کند شدن دارند.
میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت با رعایت المان‌های برجسته فنی متناسب با کار در فضاهای سخت کارگاهی طراحی شده‌ است. عمده ‌فروش قیچی خم و برش میلگرد محصول فارم صنعت برای فعالیت‌های سخت و سنگین کارگاهی در محیط‌های شهری و تامین برق تک‌ فاز ۲۲۰ ولت می‌باشد.

اصول کار با قیچی میلگرد بر هیدرولیک

خمکاری و برشکاری میلگردها از مهم‌ترین فعالیت‌های ساختمان‌ سازی است. برای طراحی سازه‌های بتن مسلح نیاز به طراحی فرم‌های مختلف از شبکه‌های آرماتور بندی شده داریم. این در حالی است که میلگردها را در شاخه‌های 12 ‌متری عرضه می‌کنند. به ‌این ‌ترتیب لازم است تا حجم بسیار زیادی از میلگردها را در اندازه‌های دقیق با سرعت زیاد برش زده و خمکاری کنیم. دستگاه میلگرد بر هیدرولیک ماشین ایده‌آل آرماتوربندی در محیط پروژه‌های عمرانی است.برای برش سریع و خمکاری میلگردها ۲ روش سرد و گرم وجود دارد. روش گرم ایده کارآمدتری است که با حرارت و ذوب منطقه‌ای میلگردها انجام می‌شود. اما این روش فقط مناسب فعالیت‌های کارخانه‌ای است. زیرا نمی‌توانیم از کوره ذوب چنین عملیاتی در محیط کارگاه ساختمان ‌سازی استفاده کنیم. دستگاه قیچی میلگرد بر هیدرولیک با روش برش سرد طراحی ‌شده است. این دستگاه بدون نیاز به گرم کردن موضعی میلگردها را در اندازه‌های دقیق برش زده و آن‌ها را در فرم‌های مناسب آرماتوربندی سازه‌های بتنی خم کاری می‌کند.اصول کار قیچی خم برش میلگردها  طراحی دو فک فولادین از آلیاژهای کربن است. میل‌گردها در داخل این فک ها قرار می‌گیرند. حرکت فک‌ها به سمت یکدیگر با گیر انداختن میلگردها در داخل لبه تیز تیغه قیچی تحت فشار قدرتمند بازوی مکانیکی باعث بریده شدن ناگهانی اما کاملاً دقیق و منظم آنها می‌شود. در هنگام کار با دستگاه خم و برش میلگردها باید متوجه وزن میلگردها باشیم. هر دستگاه مخصوص برش سریع میلگردها با قطر معینی طراحی شده ‌است. برش میلگردها با قطر زیادتر باعث فشار بسیار زیادی بر اجزای مکانیکی و موتوری و همچنین سیستم هیدرولیکی دستگاه خواهد شد که قطعا باعث خرابی زود هنگام دستگاه می‌شود.

نکات کلیدی برای تعمیر و نگهداری اصولی از دستگاه میلگرد بر هیدرولیک

دستگاه میلگرد بر هیدرولیکی برای سنگین‌ترین عملیات عمرانی طراحی ‌شده است. این دستگاه قرار است روزانه صدها عدد میلگرد جان ‌سخت فولادین را با دقت و سرعت بالا برش بزند. چنین دستگاهی با چنین حجم کار سنگین در معرض فرسایش دائمی قرار دارد. عدم سرویس دوره‌ای و یا بازدیدهای مناسب و همچنین عدم کارکرد اصولی باعث خرابی زود هنگام دستگاه خواهد شد. قاعدتاً زمانی در عملیات برش زنی میلگردها موفق هستید که از دستگاه سالم با کارکردی قدرتمند برخوردار باشید. در ادامه به نکاتی در مورد روش‌های کار اصولی و نگهداری تا تعمیر و بازرسی انواع دستگاه میلگرد بر هیدرولیک اشاره می‌کنیم.
میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)
 
 • قبل از آغاز به کار دستگاه تمام بخش‌های فنی آن را به ‌طور کامل بررسی کنید. لازم است تا هر بخش معیوب، شکسته و یا شل شده دستگاه را تعمیر نمایید. با وجود بخش‌های خراب، شکسته و یا اتصالات شل شده مجاز به کار با دستگاه قیچی میلگرد بر هیدرولیکی نیستید.
 • در حین بررسی دستگاه از تمیز بودن دست‌های خود و تمیز بودن بدنه بخش‌های مختلف دستگاه اطمینان داشته باشید. هیچ ‌گونه کثیفی و یا چربی نباید بر روی دستگاه مانده باشد.
 • لازم است تا سلامت و اتصال محکم تمام پیچ و مهره‌های دستگاه را بررسی کنید و در صورت نیاز این اتصالات را تعویض نمایید. اتصال شل شده و یا شکسته خطر پرتاب میلگردها در حین برش زنی را به ‌دنبال دارد.
 • برای دستگاه خم و برش میلگرد از منبع برق مطمئنی استفاده کنید. در عین ‌حال لازم است تا کابل برق دستگاه را از مسیرهای امن به‌ دور از احتمال برخورد با میلگردها در حین کار عبور داده باشید.
 • سلامت پریز و کابل برق دستگاه را بررسی کنید. در صورت وجود هرگونه پارگی و یا فرسودگی کابل باید موضع آسیب‌ دیده را به ‌طور کامل ترمیم نمایید. در صورت لزوم باید کل کابل برق دستگاه را تعویض کنید. کار کردن با کابل برق فرسوده و یا پاره ‌شده خطرناک است.
 • مقدار فشار پمپ هیدرولیک برای برش زنی میلگردها را تغییر ندهید. این مقدار از توسط سازنده تنظیم ‌شده است. هرگز تنظیم کارخانه‌ای را تغییر ندهید. در صورت نیاز به تغییر فشار پمپ لازم است تا از کارشناس خبره تجهیزات هیدرولیکی کمک بگیرید.
 • بخش گیره و تیغه دستگاه میلگرد بر هیدرولیک را از هرگونه آلایندگی پارک کنید. سطح تیغه باید کاملاً تمیز و بدون گرد و خاک باشد.
 • از تیغه‌ها با لبه‌های تیز برای برش میلگردها استفاده کنید. در صورت کند شدن هر لبه از لبه‌های دیگر تیغه استفاده کنید. در صورت مستهلک شدن هر ۴ لبه تیغه آن را برای بار دیگر تیز کنید. اما با وجود استهلاک زیاد تیغه بهتر است آن را تعویض کنید.
 • مقدار سطح روغن هیدرولیک دستگاه را در بازه زمانی های دوره‌ای بازدید کنید و در صورت لزوم مقدار روغن کافی به مخزن دستگاه اضافه نمایید. به ‌هیچ ‌وجه در صورت کم بودن سطح روغن هیدرولیک مجاز به استفاده از دستگاه نیستید. هرگاه حرکت تیغه دستگاه کند است و یا توان کافی برای برش میلگردها را ندارد به ‌احتمال زیاد سطح روغن هیدرولیک دستگاه کم است.
 • در صورت وجود هرگونه نشتی روغن هیدرولیک تا برطرف‌ شدن کامل نشتی مجاز به استفاده از دستگاه میلگرد بر هیدرولیک نیستید.
 • از برش زنی چندین میلگرد به شکل هم‌ زمان در تیغه دستگاه جداً خودداری کنید. این کار باعث کند شدن سریع تیغه و فشار زیاد بر روی موتور دستگاه می‌شود.
میلگرد بر هیدرولیک (قیچی خم و برش میلگرد)
 
 • از دستگاه میلگرد بر هیدرولیک برای برش میلگردها طبق الگوی تعریف ‌شده دستگاه استفاده کنید. برش میلگردها با قطر زیاد فراتر از ظرفیت اسمی دستگاه باعث خرابی زود هنگام آن خواهد شد.
 • دستگاه میلگرد بر هیدرولیک را بر روی سطح کاملاً صاف و تراز شده قرار بدهید.

نکات ایمنی در کار با قیچی میلگرد بر هیدرولیکی

میلگرد بر هیدرولیک ماشین برش زنی با ابعاد و طراحی قدرتمندی است. این دستگاه‌ها توان کافی برای بریدن دقیق با سرعت زیاد میلگردهای فولادین را دارند. قطعا کارکردن با چنین دستگاهی نیاز به مهارت و رعایت نکات ایمنی است. برخی نکات ایمنی در حین کار با دستگاه خم و برش میلگرد به ‌قرار زیر است:
 • از دستگاه در زمان هوشیاری کامل استفاده کنید. استفاده از دستگاه در زمان خستگی، خواب‌ آلودگی و یا عدم هوشیاری خطرناک است و ممکن است باعث به وجود آمدن خسارت جانی جبران‌ ناپذیر بشود.
 • در حین کار با دستگاه میلگرد بر هیدرولیک حتما از تجهیزات ایمنی مانند کفش کار، دستکش مخصوص، لباس کار با آستین بلند و عینک و ماسک استفاده کنید. هر گونه عدم توجه به استفاده از الزامات ایمنی احتمال آسیب بدنی در حین کار با قیچی میلگرد بر هیدرولیک را افزایش می‌دهد.
 • زمانیکه سوئیچ در حالت خاموش است دستگاه را به برق متصل کنید. عدم توجه به این نکته ممکن است به حوادث ناگواری بیانجامد.
 • در زمان روشن کردن دستگاه قیچی میلگرد بر هیچ ابزار، آچار و موارد مشابه بر روی دستگاه قرار نداشته باشد.
 • از دستگاه همواره در حالت ایستاده و با رعایت تعادل در شرایط کاملاً بالانس شده استفاده کنید.
 • در حین کار از پوشیدن لباس‌های گشاد و یا هر گونه گردن آویز و یا دست‌بند و... جداً خودداری کنید.
میلگرد بر هیدرولیک از دستگاه‌های کلیدی در فعالیت‌های ساختمان ‌سازی است. این دستگاه تضمین سرعت ‌عمل در اجرای پروژه‌های عمرانی است. برای بریدن دقیق میلگردها و همچنین سرعت‌ عمل مناسب در حین کار بدون تردید باید از یک دستگاه خم و برش میلگرد کارآمد استفاده نمایید. قیمت قیچی خم و برش میلگرد بسته به نوع طراحی دستگاه، مقدار ظرفیت برش میلگردها و همچنین کیفیت قطعات فنی خصوصا کیفیت موتور و پمپ دستگاه تعیین می‌شود.فارم صنعت تولید کننده اصلی در ساخت دستگاه برش میلگرد است که این ماشین کلیدی را در شرایط مونتاژ مرغوب و استفاده از متریال باکیفیت طراحی کرده‌ است. قیمت دستگاه میلگرد بر هیدرولیک فارم صنعت در مقایسه با کارایی و جایگاه فنی این محصول مناسب است. می‌توانیم ارزش خرید آن را در حد نمونه‌های طراز اول بازار ارزیابی کنیم. برای خرید دستگاه خم و برش میلگرد می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت فارم صنعت مجری مستقیم فروش قیچی خم و برش میلگرد در سراسر کشور استفاده نمایید. کارشناسان گروه فارم صنعت آماده هستند تا به شما در مسیر خرید دستگاه خم و برش میلگرد مشاوره‌های تخصصی لازم متناسب با نیاز پروژه‌های عمرانی ارائه نمایند.
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5