خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

میکسر بتن 250 لیتری

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

ساخت صحیح بتن، کلیدی ترین مرحله در ساخت و ساز های مدرن امروزی است. وقتی از پی ریزی تا سنگ کاری و هزار مرحله ریز و درشت دیگر را در طول احداث هر بنایی با بتن اجرا می ‌کنید، باید هم دغدغه تامین درست این متریال کلیدی را داشته باشید.دغدغه درست شما جدا از تامین مصالح با کیفیت و مهارت های علمی و عملی در طرح اختلاط درست مصالح متوجه تهیه دستگاه میکسر بتن مناسب نیز می باشد.دستگاه میکسر بتن مناسب باید توانایی تامین نیازهای شما را داشته باشد و در عین حال از شرایط قیمتی تا نگهداری ساده ‌ای نیز بهره ‌مند باشد. یک میکسر بتن 250 لیتری پیشنهاد خوبی برای آنها است که در سطح عملیات های کوچک تا متوسط ساختمان سازی قرار دارند.هر پیمانکار ساختمان سازی علاقه دارد تا در سطح عملیات از قدرت مانور بالایی بهره مند باشد. اینکه بتواند به سرعت بتن تهیه کند و به سرعت این بتن را در محل مورد نظر تخلیه کند و البته در تمام مراحل، از بتنی با کیفیت بالا بهره مند باشد.داشتن میکسر بتن های عظیم الجثه فی نفسه قدرت مانور بالایی را پدید نمی آورند. این دست از میکسر بتن ها وظایف سنگینی برای عملیات های بسیار بزرگ را بر عهده می گیرند. اگر در یک فضای ساخت و ساز سطح متوسط شهری هستید، قطعاً بهره مندی از یک میکسر بتن 250 لیتری آن قدرت مانور بالایی را که می خواهید به شما خواهد داد.در حال حاضر میکسر بتن 250 لیتری در جایگاه محبوب ترین و در عین حال پرکاربردترین مدل از حجم های متنوع این دستگاه است. بتونیر 250 لیتری کوچکترین سایز استاندارد طراحی شده، مناسب برای فعالیت‌ های حرفه‌ ای است. 
میکسر بتن 250 لیتری
 مدل بتونیر  120 لیتری که کوچکتر از بتونیر 300 لیتری است، تنها برای اهداف آزمایشگاهی مناسب است. لذا یک میکسر بتن 250 لیتری را باید به عنوان بتونیر کوچک در فضاهای کارگاهی قلمداد کنیم.حال سوال اینجاست که چرا باید یک بتونیر کوچک که قطعاً دارای محدودیت ‌هایی در تولید انبوه بتن می باشد، تا این اندازه مورد توجه اهل فن قرار بگیرد؟ تا جاییکه مسیر فروش بتونیر 250 لیتری بسیار فراتر از نمونه های دیگر در حجم های بیشتر می باشد؟ 
میکسر بتن 250 لیتری دنده فولادی
 

میکسر بتن 250 لیتری در یک نگاه

بتونیر 250 لیتری سبک وزن ترین سایز استاندارد طراحی شده در جمع میکسر بتن ها می باشد.  این دستگاه کوچک، قدرت مانور بالایی دارد. به راحتی قابلیت حمل و نقل پیدا می ‌کند و در محل پروژه با کارکرد بسیار روان و در عین حال کم سر و صدایی همراه است.وقتی که با یک موتور الکتریکی تکفاز راه اندازی می شود، قطعاً مسیر کارکرد آسان و کم هزینه ای خواهد داشت. به طور معمول تمامی تجهیزاتی که با موتورهای الکتریکی تکفاز طراحی می شوند، با قدرتی کم در نهایت سادگی هستند. این ایده در طراحی باعث کاهش قیمت تمام شده دستگاه خواهد شد.تمام این مشخصه ‌ها در کنار هم، خبر از یک دستگاه با قدرت مانور بالا که در عین حال شرایط کارکرد ساده ‌ای دارد، خواهد داشت. به این ترتیب پس زمینه محبوبیت بالای میکسر بتن 250 لیتری آشکار است.وقتی در سطح یک عملیات ساخت و ساز متوسط هستید، قطعاً علاقه دارید تا از بی دردسرترین و در عین حال ارزانترین تجهیز بهره مند باشید. از این رو در عموم ساخت و ساز های شهری شاهد بهره گیری از میکسر بتن 250 لیتری هستیم.چنین فضاهایی غالبا در حجم کمی از عملیات بتن ریزی هستند و در عین حال نیاز به سرعت عمل مناسب در بهرمندی از یک دستگاه کوچک دارند. تمام مشخصه هایی که می توان در یک میکسر بتن 250 لیتری پیدا کرد.البته در این به کارگیری، وجه کلیدی کار چیزی جدا از مباحث قیمتی و یا سهولت راه اندازی می باشد. یک دستگاه میکسر بتن 250 لیتری کاملا پاسخگوی نیازهای سطح متوسط در عملیات های ساختمان سازی می باشد.لذا در مقام خرید میکسر بتن، نگاهی جدی در تهیه این مدل وجود دارد. البته تمام میکسر بتن های طراحی شده در این سایز در یک الگوی ثابت و یا سطح کیفی یکسانی قرار ندارند. رسیدن به یک میکسر بتن 250 لیتری با کیفیت ساخت برتر نیز چالش همیشگی پیمانکاران ساخت و ساز های بتنی است.یک دستگاه میکسر بتن 250 لیتری در عین سادگی و کارکرد روان و عاری از پیچیدگی، از کنار هم قرار گرفتن بخش ‌های متعدد فنی و مکانیکی ساخته شده است. هر یک از بخش های این دستگاه در جایگاهی کلیدی برای کارکرد موثر آن قرار دارند.بخش ‌هایی مانند دیگ، شاسی، موتور، گیربکس و... که همگی باید در بهترین شرایط ساخت از بهترین کیفیت بهره ‌مند باشند تا دستگاه میکسر بتن 250 لیتری شما عملکردی موثر داشته باشد. این دستگاه اگرچه ساده طراحی شده است و در جمیع میکسر ها کوچکترین سایز است، اما این سادگی در طراحی دلیل نمی شود تا متوجه کیفیت در ساخت نباشیم.بهر صورت یک میکسر بتن 250 لیتری قرار است تا مجری ساخت بتن باشد و چنین عملیاتی به هیچ حالت در دسته فعالیت های ساده ساختمانی قرار ندارد. لذا کیفیت در ساخت ضامن کارکرد طولانی مدت از هر میکسر بتن 250 لیتری می باشد. 

آیا بتونیر ای که می خواهید خرید کنید نیازهای شما را برآورده می کند؟

بتونیر یک بلوک ساختمان استراتژیک است. اما این دستگاه ارزان نیست. قیمت بتونیر به تنهایی می تواند با سایر هزینه های ساخت و ساز برای ارائه انواع ابزارهای ساختمانی برابر باشد. این قیمت بالا باعث می شود که مصرف کنندگان همیشه در خرید بتونیر حساسیت مضاعفی داشته باشند. چرا باید این حساسیت ها را داشته باشند ؟! خوب ، دلایل بسیار خاصی وجود دارد که باید هنگام خرید بتونیر مراقب باشید ، مانند:آیا ظرفیت بتونیر با نیازهای ساختمان شما مطابقت دارد؟آیا نیروی محرکه بتونیر قادر است فعالیت مفیدی را در فضای کاری مورد نیاز انجام دهد؟آیا یافتن قطعات یدکی بتونیر خریداری شده در بازار آسان است؟آیا بتونیر برچیده شده است؟آیا کیفیت ساختار و در عین حال ضخامت صفحه مخزن در بتونیر انتظارات پروژه مورد نظر را برآورده می کند؟همه اینها و بسیاری سوالات دیگر که در مورد هر پروژه پرسیده می شود ، دلایل اصلی این است که چرا باید هنگام خرید بتونیر هوشمند باشید. اما این هوش باید هدفمند باشد. با این حال ، اگر بخواهیم بتونیر خرید و نیازهای پروژه را با کیفیت بتونیر و رتبه بندی نوع ترکیب کنیم ، باید از دو جهت متفاوت به آن نگاه کنیم. ما چه میخواهیم؟ چه سطح کیفیت و عملکردی را می خواهیم؟ بنابراین هنگامی که ما در نهایت خرید بتونیر را در پایان بررسی های خود انتخاب می کنیم ، ممکن است عامل قیمت بتونیر چندان مشخص نباشد. از آنجا که بهبود فرایند ساخت و ساز بسیار مهم است که می توان کیفیت را بر قیمت بتونیر ترجیح داد. اما هنوز هم ، این عامل تأثیرگذار ، قیمت بتونیر را نمی توان نادیده گرفت. بنابراین ، مناسب است که قیمت بتونیر و عوامل موثر بر آن را با کمی حساسیت بیشتر تحلیل و ارزیابی کنیم.
میکسر بتن 250 لیتری موتور گازوئیلی
 

عوامل موثر بر قیمت بتونیر یا قیمت میکسر بتن

ظرفیت مخزن در بتونیر:

فاکتور شماره یک در تعیین سطح قیمت بتونیر قطعاً ظرفیت تولید یا بار آن است. این عامل آنقدر مهم است که انواع بتونیر به طور کلی با توجه به توانایی آنها رتبه بندی می شوند. به عنوان مثال ، بتونیر با حجم 250 ، 400 ، 500 ، 750 و 1000 لیتر ، که از انواع رایج در ساخت بتونیر هستند. ظرفیت مخزن می تواند از جهات مختلف بر قیمت بتونیر یا میکسر بتن تأثیر بسزایی داشته باشد.اول اینکه ظرفیت بیشتر مستلزم ساخت مخازن بزرگتر است. بنابراین ، هنگام افزایش ضخامت صفحه ، هنگام ساخت مخزن با مواد بیشتری روبرو می شویم. همه اینها دلیل قیمت بالای بتونیر خواهد بود.دوم ، ظرفیت بیشتر و در نتیجه مخزن بزرگتر ، منجر به ساخت شاسی بزرگتری می شود. به همین ترتیب ، ساختار بزرگتر دلیل افزایش قیمت بتونیر است.ثالثاً ، هرچه ظرفیت بیشتری در نهایت با مخزن بزرگتر همراه شود ، موتورهای بیشتری برای چرخاندن مخزن به قدرت بیشتری نیاز خواهند داشت. موتورهای قوی تر به نوبه خود دلیل کافی برای افزایش قیمت بتونیر هستند.صرف نظر از این ، این بدان معنا نیست که بتونیر بزرگتر ، کارآمدتر است. اغلب هنگام خرید بتونیر ، این خرید با نیازهای یک پروژه ساختمانی مطابقت دارد. برای اکثر فضاهای ساختمان مسکونی ، بتونیر 250 تا 400 لیتر بسیار مناسب است. 

مشخصه های فنی میکسر بتن 250 لیتری

تمامی مدل ها از دستگاه میکسر بتن در دسته ماشین آلات نیمه سنگین تا سنگین ساختمان سازی قرار می‌ گیرند. حجم بالا در طراحی تا حضور قطعات فنی متعدد در ساخت است که این ماشین آلات را تا این اندازه سنگین وزن و کلیدی کرده است.دستگاه میکسر بتن قرار است با مصالح مقدماتی بتن کار کند و در نهایت بتن را که ماده ای به شدت چگال و سنگین وزن است را تولید نماید. از این رو در هر سطحی از کار که باشید، با شرایط بسیار سخت و پیچیده ‌ای مواجه خواهید شد. لذا کیفیت در ساخت قطعات، برگ برنده هر دستگاه میکسر بتن است.میکسر بتن 250 لیتری نیز در این مقوله حضور دارد. این دستگاه قرار است در هر سیکل کاری خود چیزی در حدود 200 الی 300 لیتر بتن مرغوب و با کیفیت را تولید کند و این بتن را تا لحظه تخلیه در فضای هدف به شکلی که در مخزن می ‌گردد، نگه دارد.ظاهرا باید دستگاه میکسر بتن 250 لیتری ما مشخصه های فنی بسیار قدرتمندی داشته باشد تا از پس چنین فعالیتی برآید.بتن در مقدمات امر فازی شبه سیال گونه دارد و این ترکیب به شدت چگال و سنگین وزن است. برای تولید تا گردش این متریال سر سخت باید از یک دستگاه توانمند استفاده کنیم. طراحان میکسر بتن در هر سایزی کاملا متوجه این موضوع هستند. لذا لازم است تا دستگاه میکسر بتن 250 لیتری را برای ساخت تا نگه داشت حداقل 200 لیتر بتن آماده سازند.در اسلوب بخش‌های فنی طراحی شده برای عموم میکسر بتن 250 لیتری ها شرایط کم و بیش یکسانی را شاهد هستیم. در تمامی طراحی ‌ها از الکتروموتورهای تکفاز برای گردش مخزن دستگاه استفاده می شود.طرح انتقال قدرت از نوع دنده دور کمر است و گیربکس در مدل های ساده اما با قدرت تبدیل کارآمدی حضور دارد. غالباً طرح ساخت شاسی از مدل های دو چرخ متحرک است و کلیت دستگاه قابلیت حمل و نقل به شکل کششی را خواهد داشت. این همه ما را مجاب می ‌کند که میکسر بتن 350 لیتری را در کنار مدل ‌های برقی قرار بدهیم و از آن به عنوان یک بتونیر کوچک یاد کنیم.حضور موتورهای الکتریکی در طراحی باعث کاهش قیمت بتونیر 250 لیتری به نسبت از مدل های حجیم تر می باشد. جدا از این موضوع، طرح ساخت کوچک این دستگاه که همراه با صرف متریال های کمتری است، نقش کلیدی در تعیین قیمت بتونیر 250 لیتری دارد.با این همه برای شناخت یک دستگاه میکسر بتن 250 لیتری باید دست به کار شویم و این ماشین توانمند عرصه های ساختمان سازی را در نگاهی موشکافانه تر با بیان فنی قطعات بتونیر مطرح کنیم. لذا لازم است بررسی کنیم که عموم قطعات بتونیر در میکسر بتن 350 لیتری با چه الگویی طراحی شده و کارایی دارند.درک صحیح از قطعات مکانیکی تا بخش های الکتریکی در میکسر بتن 250 لیتری در حین کار با این ماشین یک ضرورت جدی است. میکسر بتن مهمترین ماشین در هر کارگاه ساختمان سازی است.لذا باید در همه حال آماده به کار باشد. وقتی می توانیم از آماده به کار بودن این ماشین اطمینان داشته باشیم که درک صحیح و کاملی از قطعات مکانیکی تا بخش های الکتریکی آن داشته باشیم. در این حالت با کمترین صرف زمان از پس خرابی های متعدد دستگاه تا کارکرد حرفه ای با آن بر می آییم. 

طراحی دیگ در میکسر بتن 250 لیتری

اگر قصد صحبت از هر نوع دستگاه میکسر بتن در میان باشد، یقیناً بارزترین وجه ظاهری دستگاه که در اذهان هر کسی نقش خواهد بست، دیگ گردان آنها می باشد. این دیگ گردان آنچنان خاص با طراحی ویژه ای است که به عنوان نماد طراحی هر مدل از میکسر بتن معرفی می‌ شود.البته ابعاد و اندازه این دیگ نیز معرف ظرفیت و مدل میکسر بتن خواهد شد.در بتونیر 250 لیتری شاهد طرح ساخت کوچکترین مدل از دیگ هستیم. یک دیگ که با ظرفیت ماکزیمم 350 لیتری تهیه شده است. این دیگ قادر است تا در هر بار عملیات کاری میکسر بتن 250 لیتری در حدود 300 لیتر بتن آماده شده را تحویل دهد.دیگ در میکسر بتن ها وجه طراحی خاصی دارد. این بخش در ارتباط مستقیم با مصالح ساخت بتن قرار دارد و در انتهای طرح اختلاط بتن کاملاً درگیر با حجم سنگین و بسیار چگال بتن می باشد.در نتیجه به هیچ حالت نمی ‌توان اسلوب کارکرد تا شرایط کاری دیگ در هر میکسر بتن را ساده و عاری از چالش در نظر گرفت. برای آنکه دیگ بتواند تاب تحمل وزن سنگین بتن را در حین گردش داشته باشد، جداره های آن را از ورق های فولادی می سازند.طراحی دیگ بتونیر 250 لیتری از دو بخش تشکیل شده است. بخش زیرین که کاملاً تحت تاثیر وزن بالای بتن در حین گردش قرار دارد و از ورق ها با ضخامت 5 میلیمتری ساخته می شود و بخش بالایی که تحت فشار کمتر از متریال بتن قرار دارد و با ورق فولادی در ضخامت 3 میلیمتری طراحی می شود.البته این نوع طراحی تا ساخت دیگ در میکسر بتن 250 لیتری یک شیوه پیشنهادی و بسیار متداول برای رسیدن به حداکثر استحکام در حین کار می باشد. برخی از سازندگان دستگاه میکسر بتن 250 لیتری خود را ملزم به رعایت این نکته نمی کنند.لذا برای رسیدن به کمترین قیمت بتونیر 250 لیتری استفاده از ورق های 3 میلیمتری را برای کل دیگ مجاز می‌ دانند. بهتر است در هنگام خرید میکسر بتن 250 لیتری هوشمندانه تر باشیم و مدلی که از طرح دو تیکه با در نظر داشتن افزایش مقاومت برای بخش های زیرین دیگ طراحی شده است را تهیه کنیم.شاید در خرید میکسر بتن 250 لیتری با چنین طرح دیگی ملزم به صرف هزینه ی بالاتری باشیم، اما به طور حتم می توانیم برای مدت زمان بیشتر همراه با انجام فعالیت های ساختمان سازی حرفه ای تری از دستگاه میکسر بتن 250 لیتری خود استفاده کنیم.در نظر داشته باشید که عکس این ماجرا نیز روش ایده ‌آلی در طراحی دیگ برای میکسر بتن 250 لیتری می باشد. اینکه بخواهیم کل دیگ را از ورق ‌ها با ضخامت 5 میلیمتری بسازیم، عملاً وزن خالص دیگ را بسیار زیاد خواهیم کرد. این وزن تاثیر منفی در عملکرد موتور الکتریکی خواهد گذاشت.به هر حال هر چه بتوانیم به روش موثر و البته حساب شده از وزن دیگ بکاهیم، قطعاً توانسته ‌ایم تاثیر مطلوب در عملکرد روان و عاری از فشار بر موتور الکتریکی دستگاه گذاشته باشیم.طراحی دو تیکه با استفاده از دو نوع ورق در ضخامت های گوناگون یک ایده ساده اما تاثیر گذار در عملکرد نهایی میکسر بتن 250 لیتری است.با این ایده توانسته ایم از وزن کلی دستگاه به مقدار قابل به توجهی بکاهیم و در عین حال همچنان چندان از ظرفیت تا قدرت کاری دستگاه کم نشده باشد. 
ساخت میکسر بتن 250 لیتری
  

همزن دیگ در دستگاه میکسر بتن 250 لیتری

ایده طراحی تمامی میکسر بتن ها برای تکمیل طرح اختلاط بتن، استفاده از دیگ های گردان می باشد. مصالح مقدماتی برای ساختن بتن را در این دیگ ها ریخته و با گردش دیگ سعی در اختلاطی یکدست و یکنواخت دارند.اما به صرف گرداندن دیگ نمی ‌توانیم طرح اختلاط تاثیرگذاری داشته باشیم. دیگ باید در به هم زدن مصالح طرح قدرتمندتری داشته باشد. برای این منظور در داخل تمامی دیگ های ساخته شده از قطعاتی با نام همزن دیگ استفاده می شود.از آنجا که خود دیگ گردان است، لزومی به گردان شدن همزن ها دیده نمی شود. از این رو این همزن ها به شکل تیغه هایی که به موازات بدنه در داخل دیگ به آن متصل هستند، طراحی می‌ شوند.در طراحی همزن میکسر بتن 250 لیتری از 2 ردیف تیغه همزن که هر کدام از دو تیغه به موازات هم تشکیل شده اند، استفاده شده است. این تیغه های همزن بتن به بدنه داخلی دیگ متصل هستند و با گردش دیگ به حرکت درآمده، به راحتی در حجم مصالح فرورفته باعث اختلاط آنها در هم می شوند.این تیغه های همزن طراحی خاصی دارند تا بتوانند حداکثر ظریب اختلاط را برای بتن فراهم کنند.از آنجا که مصالح در مقدمات ساخت بتن بسیار سنگین و مقاوم هستند و در نهایت خود بتن آماده شده نیز سطح گرانروی بالایی دارد، باید تیغه های ساخته شده داخل دیگ همزن را از فولاد مستحکم طراحی کنیم.از طرفی این تیغه ها باید در اتصال جوش قدرتمند بر بدنه متصل شوند. در غیر این صورت احتمال شکسته شدن و یا کج شدن آنها زیاد است. تیغه های شکسته شده و یا از فرم خارج شده همزن داخل دیگ میکسر بتن 250 لیتری عملا از قدرت کارایی تا توانمندی در یک طرح اختلاط موثر می کاهد.

طرح انتقال قدرت در میکسر بتن 250 لیتری

در هر میکسر بتن هدف نهایی گرداندن دیگه حجیم و البته سنگین شده دستگاه می باشد. برای این منظور انواع مولدهای برقی و بنزینی و حتی دیزلی را طراحی کرده ‌اند. نکته در نحوه انتقال قدرت از جانب مولد به سمت دیگ می باشد.این انتقال قدرت باید با بهترین راندمان همراه باشد. اینکه بتوانیم قدرت تولید شده در موتور را به شکلی ساده با بالاترین راندمان کاری در کمترین تولید صدا به سمت دیگ هدایت کنیم.در طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری از دو الگو در نحوه انتقال قدرت استفاده می‌ شود. بتونیرهای دنده زیر و دنده دور کمر که هر کدام به نحوی کارایی تا طراحی خاص خود را دارند. اصولاً طرح انتقال قدرت دنده زیر ایده بهتری برای ساخت میکسر بتن های کوچک است.چرا که طرح ساخت ساده ‌ای دارد و می تواند با قدرت کافی مقدمات چرخش دیگ 250 لیتری را فراهم آورد. در این بین هستند طراحانی که طرح دیگ دنده دور کمر را برای تکمیل ساخت میکسر بتن 250 لیتری می پسندند.در سطح بازار که باشید، احتمالاً با هر دو گروه از طراحی میکسر بتن 250 لیتری مواجه شوید. لذا لازم است نگرش فنی قدرتمندتری در باب قیاس این دو ایده در طراحی میکسر بتن 250 لیتری داشته باشید تا بتوانید مسیر انتخاب مناسب تری را که کاملاً همسو با اهداف شما است، تدارک ببینید.اینکه بدانیم هر نوع طرح انتقال قدرتی از چه اسلوبی در طراحی فنی خود استفاده می کند و در عین حال الزامات مکانیکی در انتخاب نوع سیستم طرح انتقال قدرت متوجه چه نکاتی است. به این ترتیب کاملا متوجه هستیم که چرا برای یک دستگاه خاص مانند طراحی میکسر بتن 250 لیتری از طرح انتقال قدرت دنده دور کمر بیشتر از دنده زیر استفاده شده است.

میکسر بتن 250 لیتری با طرح انتقال قدرت دنده زیر

در این طراحی، دیگ دستگاه حول یک محور قابلیت گردش پیدا کرده است. یک چرخ دنده تقریباً کوچک اما ساخته شده از متریال فولاد با سطح استحکام بالا در قسمت انتهایی دیگ حضور دارد. انتقال قدرت از جانب مولد به سمت این چرخ دنده نصب شده در انتهای دیگ صورت می‌ گیرد. هر بار چرخش چرخ دنده باعث یکبار گردش دیگ در میکسر بتن می باشد.طرح انتقال قدرت از طریق دنده زیر روش ساده ای است، با متریال ساخت اندکی همراه است و در زمان خرابی ها مسیر تعمیرات ساده و ارزانتری را نتیجه می دهد. در نهایت بتونیر 250 لیتری با طرح ساخت دنده زیر، ساده تر، ارزانتر و با شرایط نگهداری راحت ‌تری است.اما قدرت و کارایی کمتری به نسبت از مدل دنده دور کمر خواهد داشت. از آنجا که در میکسر بتن 250 لیتری با کوچکترین سایز دیگ همراه هستیم، طرح ساخت دنده زیر ایده کارآمدی برای تکمیل دستگاه می باشد.به هر حال قیمت بتونیر 250 لیتری نیز دارای اهمیت بالایی است و در طراحی این دستگاه همواره سعی بر آن است که هزینه ساخت آن را کاهش بدهند. از این رو بهره مندی از طرح انتقال قدرت دنده زیر یک روش کارآمد و کاملاً هماهنگ با ایده طراحی میکسر بتن 250 لیتری می باشد.البته این ایده در عین سادگی و ارزان بودن چندان مورد توجه طراحان میکسر بتن قرار نمی گیرد. چرا که قابلیت تامین قدرت بالایی را ندارد و نمی تواند در کارکرد های پر فشار مورد استفاده قرار گیرد.اگر در یک فعالیت بتن ریزی ساده با حجم کار کمی هستید تهیه یک میسکر بتن 250 لیتری که با طرح انتقال قدرت دنده زیر طراحی شده است، مناسب است. در غیر این صورت بهتر است به ایده طراحی بر اسلوب دنده دور کمر فکر کنید. کمتر دیده شده است که فروش میکسر بتن 250 در این طرح انتقال صورت گیرد.

میکسر بتن 250 لیتری با طرح انتقال قدرت دنده دور کمر

طرح دنده دور کمر نمونه حرفه ای تر از مدل های دنده زیر می باشد. در این ایده، چرخ دنده کوچک نصب شده در انتهای دیگ میکسر بتن 250 لیتری را آنقدر بزرگ می‌ کنیم تا بتوانیم با قطری برابر با ابعاد دیگ، دور کمر دیگ مستقر سازیم. به این ترتیب با یک چرخ دنده بسیار بزرگ که حول دیگ میکسر بتن است، مواجه هستیم. اما مزیت این بزرگ کردن چرخ دنده در چه چیز است؟در علم فیزیک هر اندازه بتوانیم طول اهرم ها را بلندتر کنیم، به قدرت کمتری برای حرکت اجسام سنگین وزن نیاز خواهیم داشت. این ایده ساده بهره مندی راندمان بالا از چرخ دنده های بزرگتر را در مقابل نمونه‌ های کوچکتر مشخص خواهد کرد.وقتی چرخ دنده ای را بزرگتر می کنیم، با صرف قدرت کمتری می توانیم همان مقدار کار را انجام دهیم. لذا وقتی در طراحی انتقال قدرت میکسر بتن 250 لیتری از یک چرخ دنده بزرگ با ابعاد قطر دیگ همراه هستیم، نیاز به قدرت کمتری برای چرخش دیگ خواهیم داشت. از این رو می توانیم از موتور الکتریکی با ظرفیت کمتری در تکمیل طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری استفاده کنیم.طرح بتونیر دنده دور کمر در ساخت میکسر بتن با حجم متوسط بسیار متداول است. نمونه های 400 و 750 لیتری به طور کامل همراه با این طرح انتقال قدرت ساخته می شوند. اما اگر بخواهیم از یک بتونیر کوچک با کارایی بالا و حرکتی روان و در عین حال قدرتمند پرده برداریم، استفاده از طرح دنده دور کمر بسیار بهتر از نمونه های دنده زیر می باشد.طرح انتقال دنده دور کمر باعث حرکت روانتر دیگ است، انرژی کمتری مصرف می کند، راندمان بالاتری را برای میکسر بتن 250 لیتری تامین خواهد کرد؛ اما مسیر ساخت آن هزینه بردارتر می باشد.لذا عموما طرح دنده دور کمر باعث افزایش قیمت بتونیر 250 لیتری خواهد شد. هر چند در لیست قیمت بتونیر گاها شاهد نمونه های دنده زیر با قیمت بالاتری هستیم که این موضوع می‌ تواند تحت تاثیر عوامل دیگری باشد.طرح انتقال قدرت دنده دور کمر شرایط تعمیرات و نگهداری سخت تری نیز به نسبت از طرح دنده زیر دارد. در این ایده با یک چرخ دنده بسیار بزرگ در محور دیگ مواجه هستیم. در نتیجه تعداد بالای دنده ها احتمال شکستگی و یا خراب شدن آنها را افزایش خواهد داد.تعمیرات بتونیر 250 لیتری با طرح دنده دور دیگ سخت تر از مدل های دنده زیر می باشد. با این حال فروش بتونیر 250 لیتری با طرح انتقال قدرت دنده دور کمر بسیار بیشتر از مدل دنده زیر است. شاید یک دلیل ساده برای این زیادتر بودن فروش میکسر بتن با طرح دنده دور کمر متوجه قدرت تا کارایی بالاتر آن باشد.
میکسر بتن 250 لیتری دو چرخ پیکانی فرمان هیدرولیک
 

طرح ساخت شاسی در میکسر بتن 250 لیتری

در هر میکسر بتن که باشید باید یک دیگ حجیم و بسیار سنگین وزن را به گردش اندازید. این دیگ سنگین وزن طی گردش های متوالی خود قادر به تولید نیروی گریز از مرکز بالایی است. از این رو اگر می خواهیم یک دستگاه میکسر بتن کارآمد و قدرتمند داشته باشیم، باید طرح ساخت شاسی را در آن جدی بگیریم.شاسی محل استقرار تمام اجزای موتوری تا دیگ سنگین وزن دستگاه می باشد. این بخش از طراحی هر مدل میکسر بتن باید در نهایت استحکام باشد.میکسر بتن 250 لیتری در جایگاه کوچکترین سایز استاندارد در جمع بتونیرها دارای کوچکترین سایز شاسی نیز می باشد. البته این کوچک بودن دلیل بر ضعیف بودن آن نیست؛ بلکه تمامی اجزای تشکیل دهنده شاسی در طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری با نهایت دقت و در استحکام بالا طراحی شده است.طرح ساخت شاسی در میکسر بتن 250 لیتری از یک الگوی چهارچوب مانند که قرار است کلیت دیگ را در بر بگیرد برخوردار می باشد. در این طراحی دیگ دستگاه میکسر بتن  بر دو ستون به موازات هم سوار خواهد شد.این دو ستون بر یک پایه پهن که چهار پایه دارد استوار است. پایه ها را غالباً همراه با دو چرخ متحرک طراحی می‌ کنند. اما گاهی دیده می ‌شود که برخی از سازندگان بتونیر 250 لیتری علاقه دارند که هر چهار پایه در طرح شاسی دستگاه از چرخ به جهت حرکت ساده بهره ‌مند باشند.در طرح ساخت شاسی میکسر بتن 250 لیتری ایده ساده ای برای تخلیه کامل دیگ پیش ‌بینی شده است. در این ایده دیگ را از دو نقطه بر یک ساختار فلزی و کاملا مستحکم که دور تا دور دیگ را گرفته است، سوار می ‌کنند.این قطعه فلزی که محل استقرار دیگ است، بر دو ستون فلزی شاسی سوار خواهد شد. محل استقرار دیگ به همراه قطعه فلزی مذکور بر ستون های شاسی قابلیت گردش 360 درجه ای را دارد. به این ترتیب کاملا آسان و در عین سادگی می توانیم دیگ میکسر بتن 250 لیتری را در هر جهتی که بخواهیم بگردانیم و آن را تخلیه کنیم.شاسی طراحی شده برای میکسر بتن 250 لیتری را از قوطی های فلزی می سازند. این ساختار باید از استحکام بالایی بهره مند باشد تا بتواند در مقابل شرایط سخت کاری دستگاه نهایت مقاومت را داشته باشد.تمام اتصالات شاسی در طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری با اتصال جوش به یکدیگر متصل می ‌شوند. باقی بخش‌ های دستگاه اعم از دیگ تا قسمت مولد و دیگر متعلقات به شکل مونتاژ شده بر شاسی سوار خواهند شد. لذا به راحتی می توانید یک دستگاه میکسر بتن 250 لیتری را مونتاژ و یا دمونتاژ کنید.

طرح ساخت موتور در میکسر بتن 250 لیتری

قدرت گردش دیگ بزرگ و حجیم هر دستگاه میکسر بتن را از طریق قدرت های موتوری تامین می‌ کنند. هر اندازه از دیگ بزرگتر با حجم بیشتر بهره ‌مند باشیم، باید از موتورهای قدرتمندتری نیز استفاده کنیم.به این ترتیب از موتورهای ساده تکفاز الکتریکی تا مدل های قدرتمند دیزلی در طرح ساخت انواع میکسر بتن مورد توجه قرار می ‌گیرند. در طراحی موتور برای تامین قدرت گردش دیگ جدا از بحث ظرفیت و توان، فاکتورهای تاثیرگذار دیگری نیز نقش دارند. فاکتورهایی که تاثیر مستقیم بر میزان فروش بتونیر 250 لیتری خواهد گذاشت.قیمت بارزترین نکته کلیدی در انتخاب نوع موتور برای ساخت میکسر بتن می باشد. موتورهای دیزلی و بنزینی گران ‌قیمت هستند؛ اما قدرت بالایی را تولید می کنند. پس بهتر است در مسیر ساخت میکسر بتن های خاص با ظرفیت دیگه حجیم مورد استفاده قرار گیرند.در مقابل انواع موتورهای الکتریکی به نسبت از نمونه های بنزینی و دیزلی قیمت تمام شده کمتری دارند. لذا می توان از آنها با هدف ساخت میکسر بتن های ارزان قیمت تری استفاده کرد.در ضمن موتورهای الکتریکی قابلیت تامین قدرت کمتری نیز دارند. به این ترتیب برای نصب شدن در میکسر بتن های کوچک با ظرفیت کم دیگ بهترین انتخاب هستند. 
میکسر بتن 250 لیتری با موتور 3 اسب تکفاز
 از آنجا که میکسر بتن 250 لیتری را به عنوان کوچکترین مدل از انواع بتونیر می شناسند، استفاده از موتورهای الکتریکی تکفاز در ساخت آنها بسیار متداول است. یک موتور ساده تکفاز با قدرت 3 اسب بخار به راحتی می‌ تواند دیگ 250 لیتری این مدل از میکسر بتن را راه اندازی کند.این راه اندازی ساده وجه کلیدی در طراحی بتونیر 300 لیتری است. هر چه موتور قوی تر باشد، لاجرم فشار کاری کمتری متوجه موتور دستگاه خواهد شد و در عین حال دیگ با شرایط روانتری کار میکند.موتور الکتریکی تکفاز ساده ترین ایده برای تامین قدرت میکسر بتن ها می باشد. آنها را می توانید به راحتی تنها با حضور یک خط برق شهری با سطح ولتاژ 220 ولت راه اندازی کنید. لکن تامین همین خط برق شهری نیز در پاره ای از موارد چالش برانگیز است.مثلاً برای کار کردن در یک منطقه دور افتاده و یا حضور در یک فضای ساخت و ساز شهری که هنوز مجاز به استفاده از برق شهری نمی ‌باشد، روشن کردن یک میکسر بتن 250 لیتری با موتورهای الکتریکی عملاً ماجرای سنگینی است.چرا که مستلزم تهیه یک موتور برق بنزینی هستیم. به همین دلیل ساده است که طراحی نمونه های موتور بنزینی برای میکسر بتن 250 لیتری نیز مورد توجه قرار می‌ گیرد.در لیست قیمت بتونیر 250 لیتری نمونه ‌های موتور بنزینی قیمت بالاتری به نسبت از مدل ‌های برقی خواهند داشت. لکن چندان متداول نیستند و کمتر مورد توجه قرار می ‌گیرند. البته در راه اندازی موتور تکفاز میکسر بتن 250 لیتری نیز باید اهمیت کافی در تامین امنیت کامل دستگاه داشته باشیم.حضور کابل برق آن هم در کارگاه ساختمان سازی کم خطرآفرین نخواهد شد.آن هم وقتی قرار است یک موتور قدرتمند تکفاز را به گردش اندازد. اما با تمام این تفاصیل بهره مندی از یک موتور تکفاز که با برق 220 ولت شهری کار می کند در بتونیر 350 لیتری قدرت مانور بالایی را برای این ماشین تدارک دیده است.البته در سطح بازار که باشید، احتمالاً با نمونه هایی از میکسر بتن 250 لیتری که در آنها از موتورهای 2 اسب‌ بخاری استفاده شده است، مواجه شوید. این کاهش قدرت از موتور الکتریکی 3 اسب بخار استانداردسازی شده تا نمونه ‌های 2 اسب‌ بخاری تنها با هدف هزینه تمام شده کمتر در این ماشین صورت می ‌گیرد.اما این تصمیم به طور کلی ماهیت کاربردی دستگاه میکسر بتن 250 لیتری را تحت تاثیر قرار می ‌دهد. موتورهای الکتریکی با قدرت 2 اسب بخار به هیچ حالت قادر به تامین قدرت کافی در راه ‌اندازی حرفه ‌ای و مداوم یک بتونیر 300 لیتری نیستند.لذا اگر در مقام مصرف ‌کننده قصد خرید میکسر بتن 250 لیتری را دارید، بهتر است هوشمندانه تصمیم بگیرید و با دقت در مشخصات فنی موتور اطلاع کاملی از مقدار ظرفیت موتور در تولید توان الکتریکی داشته باشید. موتورهای 2 اسب ‌بخاری قابلیت کار با ظرفیت کامل حجم دیگ را ندارند. از این رو در حین کار مستعد دردسرهای فراوانی هستند.

بررسی گیربکس در میکسر بتن 250 لیتری

برای رسیدن به یک طرح اختلاط کاملاً حرفه ‌ای که در نهایت بتنی مرغوب و یکدست را آماده سازد، باید دیگ را در حرکتی ملایم و با سرعتی یکنواخت بچرخانیم. قدرت گردش شفت موتورهای الکتریکی به تنهایی قادر به تامین چنین حرکتی نیستند.خروجی موتورهای الکتریکی، سرعت بسیار بالایی دارد که از مقدار تامین گشتاور اندکی برخوردار است. در این حالت، اگر چه موتور الکتریکی قابلیت تامین قدرت بالایی را دارد؛ اما فی نفسه قابلیت به گردش انداختن اجسام سنگین را نخواهد داشت. خصوصاً در لحظه راه اندازی که مستعد در جریان کشی سنگینی هستند.به عنوان مثال اگر ماهیت طراحی در همین دستگاه میکسر بتن 250 لیتری را در نظر بگیریم، کاملاً متوجه خواهیم شد که با یک دیگ مملو از مصالح مقدماتی برای ساخت بتن مواجه هستیم. لذا لحظه راه اندازی، حرکت گردشی دیگ نیاز به قدرت بالا در شرایط تامین گشتاور بسیار دارد.این شرایط را نمی توانید مستقیماً از خروجی شفت موتور استخراج کنید؛ بلکه باید از طریق یک واسط در تبدیل قدرت موتوری که با عنوان گیربکس شناخته می شود، قدرت مورد نظر را انتقال دهید.در طراحی هر مدل از میکسر بتن، گیربکس در جمع قطعات کلیدی قرار می ‌گیرد. تجهیزی که قرار است به عنوان عنصری واسط میان موتور تا دیگ در دستگاه میکسر بتن باشد. گیربکس حرکت شفت قدرتمند موتور را مهار کرده، آن را ملایم تر می کند و در عین حال با اعمال سطح کنترل بالاتری قادر است تا ظرفیت تامین گشتاور را افزایش دهد.گیربکس یک تجهیز فنی است که در آن از چندین چرخ دنده استفاده شده است. این چرخ دنده ها برای تبدیل سرعت به کار می ‌روند. انواع گیربکس های کاهنده و یا افزاینده طراحی شده ‌اند.در بحث طراحی انواع میکسر بتن از گیربکس های کاهنده استفاده می ‌شود. در این گیربکس ها قرار است سرعت بالای موتور تبدیل به یک حرکت ملایم تری باشد و در عین حال ظرفیت تامین گشتاور را افزایش داده باشیم.در طراحی میکسر بتن، هماهنگ شدن ظرفیت کاری گیربکس با قدرت موتوری بخش کلیدی است. گیربکسی که نتواند از پس انتقال قدرت موتور در میکسر بتن برآید، قطعاً نمی ‌تواند آن حرکت ملایم و تحت کنترل دیگ را تأمین کند.انواع گیربکس ها در مشخصه های فنی استاندارد شده طراحی می ‌شوند. هر کدام از آنها می ‌توانند برای نصب شدن بر انواع میکسر بتن ها کارایی کافی داشته باشند. گیربکس مدل VF86 نمونه استاندارد و کاملا مناسب برای نصب شدن در میکسر بتن 250 لیتری می باشد.گیربکس VF86 از دسته مدل ‌ها با طراحی حلزونی است. این گیربکس با نسبت تبدیل 48 به 1 طراحی شده است. این اعداد معرف آن است که به ازای هر 48 بار گردش شفت موتور، خروجی گیربکس قابلیت گردش 1 دور را خواهد داشت. از موتورهای 1.5 الی 3 اسب ‌بخاری می‌ توانیم برای حرکت این مدل از گیربکس بهره ‌مند باشیم.این محدوده کاملاً در ابعاد موتورهای الکتریکی میکسر بتن 250 لیتری می ‌باشد. گیربکس VF86 نمونه بسیار متداولی در تجهیزات فنی بسیاری از ماشین آلات ساختمان سازی است.از بالابرهای ساختمانی تا میکسر بتن های کوچک و جمع دیگری از تجهیزات که همگی نیاز به حضور موتورها در محدوده قدرت 2 الی 3 اسب بخاری هستند، می ‌توانند از این مدل گیربکس بهره ‌مند باشند. 

میکسر بتن 250 لیتری دارای دنده های فولادی

  

طراحی سیستم تخلیه در میکسر بتن 250 لیتری

هر بار که دیگ میکسر بتن 250 لیتری را پر از مصالح برای ساخت بتن می کنیم، در انتهای عملیات طرح اختلاط بتن باید این حجم قابل توجه از بتن را به یکباره در محل مورد نظر تخلیه کنیم.بتن را نمی ‌توانیم به شکل اندک از داخل میکسر بتن ها تخلیه کنیم. تا وقتی که مقداری بتن در دیگ میکسر بتن حضور دارد، باید این دیگ را در گردش داشته باشیم. لذا تخلیه یکباره دیگ تنها راه کار کردن با میکسر بتن ها می باشد.شرایطی که مطمئن باشیم توانسته ایم بتن را به طور کامل تخلیه کنیم. بهترین ایده در تخلیه کامل دیگ بتونیر 300 لیتری، چرخش کامل خود دیگ است.برای این منظور از یک سیستم گردش 360 درجه ‌ای برای دیگ استفاده شده است. در این حالت دیگ به نوعی بر شاسی بتونیر 350 لیتری سوار است که می ‌توان آن را به طور کامل چرخاند.اما در عمل زمانی که قصد تخلیه دیگ را داریم، با وزن بسیار بالای آن مواجه هستیم. استفاده از یک فرمان بزرگ که بتواند قدرت اهرمی بالایی را تولید کند، ایده مناسبی است. این فرمان به شفت محور گردان دیگ متصل است و با چرخاندن آن می‌ توانیم کل دیگر را سر و ته کنیم.لکن در طراحی مدل‌ های حرفه ‌ای از میکسر بتن 250 لیتری طراحی بهتری برای این بخش در نظر گرفته شده است. فرمان ‌های گیربکسی تحت تاثیر قدرت کمتر نیروی انسانی به راحتی قابلیت گردش دیگ و تخلیه آن را تامین می نماید.فرمان گیربکسی یک ایده تأثیرگذار در کارکرد روان و ساده با میکسر بتن 250 لیتری می باشد. در این طراحی از یک گیربکس با هدف تخلیه دیگ استفاده شده است. قدرت گردش گیربکس نیز از طریق فرمان کوچکی که در اختیار اپراتور است تامین می ‌شود.از آنجا که در گیربکس قابلیت تبدیل انرژی و تامین قدرت های بالاتری وجود دارد، توان اندک نیروی انسانی در چرخاندن فرمان کوچک تعبیه شده برای تخلیه، تبدیل به یک قدرت بالا که به راحتی دیگ سنگین وزن و پر از بتن را می چرخاند، خواهد شد.تا این بخش از صحبتمان نگاهی جامع و البته کلیدی در باب آشنایی فنی با تمام قطعات بتونیر 250 لیتری داشته ‌ایم. اینکه این ماشین کوچک اما توانمند در عرصه ساختمان سازی از چه الگوهایی در طراحی بخش‌ های مختلف خود بهره ‌مند است.میکسر بتن 250 لیتری یک ابزار کارآمد با سطح کاربردی بسیار بالایی است. تقریباً مراحل اجرای عملیات ساختمان ‌سازی را می‌ توان مستعد استفاده از میکسر بتن 250 لیتری دانست. از این رو شاهد بهره مندی سطح بالایی از این تجهیز در فضاهای متنوع ساختمان سازی هستیم.حضور بسیار متداول از میکسر بتن 250 لیتری در سطح کارگاه های ساختمان سازی نیاز به اهمیت بالا در تدوین دستورالعمل های کلیدی در کار با آن را دو چندان خواهد کرد.اینکه چطور و تحت چه شرایطی از کار با میکسر بتن 250 لیتری در سطح کارگاه باشیم تا بتوانیم این ماشین را در بهترین حالت با حداکثر راندمان در اختیار بگیریم. در ادامه قصد ورود به بحث تعمیر و نگهداری تا رعایت اصول ایمنی در کار با میکسر بتن 250 لیتری را داریم. 
میکسر بتن 250 لیتری دنده زیر فرمان هیدرولیک
 

اصول کلیدی در تعمیر و نگهداری از میکسر بتن 250 لیتری

دستگاه میکسر بتن در تماس نزدیک با بتن می باشد. بتن فی‌ نفسه متریالی با قدرت تخریب بالا است. سنگین تا چگال بودن بیش از حد آن در کنار قابلیت اثر تخریبی ترکیبات شیمیایی بتن زمینه فرسایش قطعات دستگاه میکسر بتن را فراهم خواهد کرد.اگر نخواهید یک برنامه حرفه ‌ای به جهت نگهداری اصولی از میکسر بتن خود داشته باشید، خیلی زود اسیر قدرت فرسایش بالا و مخرب بتن خواهید شد.میکسر بتن 250 لیتری در دسته ماشین آلات نیمه سنگین ساختمان سازی در حضور قطعات فنی بسیار، با قیمت بالایی است. این تجهیز قرار است برای مدتی طولانی همراه دنیای حرفه ای شما در ساخت و ساز ها باشد.حضوری که توامان با تولید مقدار بسیاری از بتن مرغوب و با کیفیتی است. لکن این همراهی حرفه ‌ای نیاز به نگاهی حرفه ای نیز در امر نگهداری از دستگاه میکسر بتن 250 لیتری دارد. در ادامه به برخی از نکات کلیدی در این باب اشاره خواهیم کرد.□       تمیز بودن دستگاه بتونیر اصلی ترین شرط در ماندگاری بالای قطعات آن است. آلودگی در کار با میکسر بتن ها، تفاوت اساسی با دیگر ابزارها دارد. در اینجا آلودگی یعنی حضور ضایعات و پسماندها و شیرابه بتن که در دیگ و دیگر قسمت‌ های بتونیر می ‌ماند.این آلودگی مخرب است و به سرعت باعث فرسایش قطعات فنی در دستگاه میکسر بتن 250 لیتری و یا هر مدل دیگری خواهد شد.پس لازم است تا در انتهای هر عملیات بتن سازی داخل دیگ و تمام اجزای شاسی و متعلقات دستگاه بتونیر 250 لیتری را شستشو دهید. تمیز کردن با برنامه و دقیق میکسر بتن 250 لیتری تاثیر چشمگیری در افزایش طول عمر مفید دستگاه دارد.□       از روان بودن قطعات متحرک دستگاه اطمینان داشته باشید. در دستگاه میکسر بتن جمع کثیری از قطعات متحرک حضور دارند که همگی از بلبرینگ ها بهره ‌مند هستند. روان بودن محل مفصل قطعات متحرک در دستگاه میکسر بتن 250 لیتری شرط کلیدی در کارکرد مناسب دستگاه است.یک بازدید ساده همراه با روانکاری مناسب بخش های متحرک دستگاه تاثیر مثبتی در همیشه روان بودن بتونیر شما خواهد داشت.□       عموم میکسر بتن های 250 لیتری را با حضور موتورهای الکتریکی تکفاز طراحی می‌ کنند. این موتورها طراحی ساده ای دارند. اما این طراحی ساده دلیل بر کم توجهی برای بازدید دوره ‌ای از موتور و متعلقات آن نمی باشد. بهتر است به ازای هر ۶ ماه یکبار بررسی کاملی از موتور الکتریکی و متعلقات آن داشته باشید.□       چک کردن عملکرد صحیح موتور و همچنین چک کردن مسیر صحیح اتصالات الکتریکی دستگاه با یک بازدید ساده امکان پذیر است. هر گونه صدای بلند و متفاوت از داخل موتور می تواند دلیل بر خرابی بلبرینگ های آن باشد.با یک آمپرمتر ساده می‌ توانید جریان کشی موتور را بررسی کنید. موتورهایی که دچار سیم پیچ سوخته و یا نیم سوز شده اند و شاید در خرابی بلبرینگ هایشان همچنان کار می کنند، نمی توانند جریان کشی نرمالی داشته باشند.هر گونه جریان کشی غیر طبیعی و بسیار فراتر از شرایط عادی را دلیل کافی برای عدم عملکرد صحیح موتور و احتمالاً خرابی آن در نظر بگیرید.□       کارکرد صحیح و روان گیربکس باعث عملکرد ملایم و عادی از عیب دستگاه میکسر بتن 250 لیتری خواهد شد. از این رو اطلاع از سلامت گیربکس در کار با میکسر بتن 250 لیتری اهمیت بالایی دارد.گیربکس سالم تولید صدای بسیار اندکی دارد. لذا هر گونه کارکرد گیربکس با تولید صدای بالا دلیل کافی برای حضور یک مشکل اساسی است. عمده مشکلات مقدماتی در کارکرد گیربکس به دلیل کمبود روغن می باشد وقتی روغن گیربکس تخلیه می ‌شود، تمام چرخ دنده ها بدون حضور روان کننده و کاملاً خشک بر هم می چرخند.این کارکرد خشک گیربکس باعث تخریب چرخ ‌دنده ‌های آن خواهد شد. در اصول درست تعمیر و نگهداری از گیربکس میکسر بتن 250 لیتری دقت کنید که روغن به مقدار کافی در مخزن آن حضور دارد.□       هرگز از دستگاه برای کارکرد در ظرفیتی بسیار فراتر از مقدار تعریف شده برای آن استفاده نکنید. یک میکسر بتن 350 لیتری برای تامین حداکثر 350 لیتر بتن طراحی شده است.وقتی مخزن را بیش از حد پر می ‌کنید، جدا از آنکه قابلیت و توانمندی دستگاه را برای انجام طرح اختلاط مناسب از بتن محدود کرده اید، باعث ایجاد فشار بالایی بر موتور و گیربکس نیز شده اید.میکسر بتن زمانی می‌ تواند طرح اختلاط مناسبی داشته باشد که در داخل دیگ فضای کافی برای تکمیل پروسه ترکیب مواد وجود داشته باشد. حجم دیگ در میکسر بتن 250 لیتری بسیار بیشتر از یک ظرفیت 250 لیتری است. اما این حجم اضافی را برای رسیدن به ترکیب درست مواد در نظر گرفته ‌اند. اگر بخواهید دیگ را بیش از اندازه پر کنید، چرخش دیگ توانایی ترکیب یکنواخت مصالح را ندارد.اما از آن مهمتر موتور الکتریکی دستگاه قابلیت گردش دیگ سنگین شده را ندارد. موتور کاملا تحت فشار وزن زیاد دیگ مستعد جریان کشی است. به این ترتیب به سرعت داغ کرده، می سوزد. لذا نکته ساده و کلیدی برای تداوم کارکرد مطمئن میکسر بتن 250 لیتری، بارگیری آن تا حداکثر 300 کیلوگرم می باشد. 
میکسر بتن 250 لیتری 4 چرخ پیکانی
  

نکات ایمنی در کار با میکسر بتن 250 لیتری

میکسر بتن 250 لیتری یک تجهیز نیمه سنگین ساختمان سازی است که در آن یک مخزن تقریباً حجیم و سنگین وزن تحت قدرت موتوری الکتریکی در حال گردش است. تمام ماهیت طراحی تا کارکرد بتونیر 250 لیتری در عین ساده و کوچک بودن مستعد وقوع انواع خطرات نیز می باشد.کار با بتونیر 250 لیتری نیاز به کسب مهارت های کافی دارد. مهارت هایی که درک کامل از نحوه ساخت بتن از مرحله مقدماتی تا تخلیه از میکسر بتن را شامل می‌ شود. برخی از نکات ایمنی در کار با میکسر بتن 250 لیتری از قرار زیر هستند.¨     مسیر تامین برق دستگاه میکسر بتن 250 لیتری باید در کمترین طول کابل با عبور از فضاهای امن کارگاه باشد. میکسر بتن 250 لیتری با موتورهای الکتریکی تکفاز کار می کند.در نتیجه یک خط برق 220 ولتی برای راه ‌اندازی آن کفایت خواهد کرد. اما محیط کارگاه، فضایی خشن است. نباید به هیچ حالت اجازه دهید که کابل برق دستگاه میکسر بتن 250 لیتری در کف کارگاه میان انبوهی از تجهیزات و مصالح کارگاهی رها شود.¨     از کابل های یک تکه برای تامین برق میکسر بتن 250 لیتری استفاده کنید. بسیاری از فعالان امر برای تامین برق مورد نیاز دستگاه اقدام به استفاده از اتصال چندین کابل به یکدیگر می کنند.این نوع تأمین برق بسیار خطرناک، مستعد وقوع برق گرفتگی و یا خطر آتش سوزی می باشد. در ضمن کابل دستگاه بتونیر 250 لیتری باید کاملاً سالم و عاری از هر گونه زدگی باشد.¨     از بارگیری بیش از حد مخزن در میکسر بتن 250 لیتری پرهیز کنید. این نکته را در جمع اصول مقدماتی برای به کارگیری از دستگاه قید کرده ‌ایم. لکن اهمیت رعایت آن آنچنان است که باید در مباحث امنیتی نیز مورد توجه قرار بگیرد.بارگیری بیش از اندازه باعث فشار بر موتور، موجب افزایش جریان برق است. این موضوع کاملاً مستعد وقوع انواع خطرات مانند داغ شدن کابل و یا سوختن موتور می باشد. بارگیری مجاز مخزن میکسر بتن ها در هر سایزی که باشند، چیزی در حدود ۷۰ درصد ظرفیت اسمی مخزن است.¨     لازم است تا بتونیر 250 لیتری را در حین آنکه روشن است بارگیری کنید. در صورت خاموش بودن موتور دستگاه اقدام به بارگیری دیگ نمایید. در لحظه آغاز به کار، فشار راه اندازی بسیار بالایی متوجه موتور الکتریکی دستگاه خواهد شد.این جریان کشی تا اندازه ‌ای است که می ‌تواند باعث سوختن موتور الکتریکی بشود. لذا بهترین روش برای بارگیری دیگ در بتونیر 250 لیتری زمانی است که دستگاه روشن است و مخزن آن در حال حرکت می باشد.¨     در تمام مراحل تخلیه دیگ باید میکسر بتن 250 لیتری روشن باشد. در صورتی که در حین تخلیه، دیگ دارای گردش نباشد، حجم بتن آماده شده به طور کامل خالی نخواهد شد. در حالتی که دیگ ثابت است، بتن آماده شده، تمایلی به خروج از داخل دیگ ندارد.در نتیجه مقداری از آن بر جداره های دیگ و یا سطح همزن دیگ می ماند. اما اگر در حین تخلیه دیگ را بگردانیم، این اطمینان وجود دارد که بتوانیم تمام بتن در داخل فضای دیگ را تخلیه کنیم.¨     لازم است تا همواره از یک اپراتور در حین کار میکسر بتن 250 لیتری بهره مند باشید. این ماشین را نمی توانید در حین کار به حال خود رها کنید.¨     تمام مراحل انجام عملیات ساخت بتن از بارگیری تا تخلیه دیگ در میکسر بتن 250 لیتری باید در یک مکان کاملا ثابت و البته هموار صورت گیرد. توصیه اکید می شود که دستگاه را در حالیکه روشن است، هرگز جابجا نکنید. جابجا شدن میکسر بتن در حین روشن بودن و گردش دیگ، مستعد پرتاب بتن به سمت خارج از دیگ می باشد.¨     اگر قصد حمل و نقل میکسر بتن 250 لیتری را دارید، باید دستگاه شما کاملا خاموش شده و کابل برق از پریز جدا باشد. در عین حال باید اطمینان داشته باشید که هیچ گونه بتنی در داخل دیگ میکسر بتن 250 لیتری باقی نمانده است.¨     بتونیر یک تجهیز با قطعات فنی بسیار است. لذا کاملاً مستعد انواع خرابی ها می باشد. در نتیجه بارها و بارها نیاز به تعویض قطعات پیدا خواهید کرد. توصیه اکید می شود که هر گونه قطعه مکانیکی تعویض شده از نظر سایز و اندازه با قطعه مکانیکی معیوب شده همگون باشد.بهترین راه حل، استفاده از قطعات یدکی شرکتی است که خود دستگاه میکسر بتن 250 لیتری را تولید کرده است.¨     اگر دست به کار تعمیر دستگاه میکسر بتن 250 لیتری هستید، باید این اطمینان را داشته باشید که موتور دستگاه شما در حین عملیات تعمیرات به هیچ حالت روشن نمی شود. پس دقت کنید که کابل دستگاه را از پریز برق کشیده باشید و سوئیچ ایمنی آن را در حالت خاموش قرار دهید. به این ترتیب از احتمال هر گونه روشن شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

سخن پایانی در باب میکسر بتن 250 لیتری

به طور یقین میکسر بتن 250 لیتری محبوب ترین مدل از انواع سایزهای استاندارد در جمع بتونیرها می باشد. تا جاییکه این مدل به عنوان پرفروش‌ ترین سایز میکسر بتن یاد می شود. بتونیر 350 لیتری در مقایسه با دیگر سایزها بسیار ارزان قیمت تر است، قابلیت حمل و نقل ساده ‌ای دارد، از طراحی تا ساختار مکانیکی تقریباً سرراستی بهره ‌مند است و از همه این موارد کلیدی تر، با یک موتور تکفاز الکتریکی کار می ‌کند.این همه در نهایت ما را در مقابل دستگاه میکسر بتنی قرار داده است که در ورود به عملیات سطح کوچک تا متوسط بتن ریزی بهترین انتخاب خواهد شد.در طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری خبری از متعلقات تقریباً پیچیده میکسر بتن های بزرگ جثه نمی باشد. باکت بتن ریزی و یا تخلیه موتوری و شاید انواع ایده های خلاقانه و گاها گران قیمت در طرح انتقال قدرت موتور برای ساخت دستگاه ساده میکسر بتن 250 لیتری ضرورتی ندارد.میکسر بتن های بزرگ جثه نیاز به تعریف امکانات ریز و درشتی دارند. چرا که عملیات کاری آنها آنچنان ابعاد بزرگی دارد که دیگر نمی ‌توان با تکیه بر قدرت نیروی انسانی، آنها را انجام داد.اما در یک میکسر بتن 250 لیتری همه چیز در سایز کوچک تدارک دیده شده است. سایزهایی که در محدوده توانمندی نیروهای انسانی قرار دارند. لذا می ‌توان از نصب بسیاری از جزئیات در طرح ساخت میکسر بتن 250 لیتری چشم ‌پوشی کرد.میکسر بتن 250 لیتری یک ماشین شناخته شده در سطح فضاهای ساخت و ساز است. از انجام عملیات های کوچک در تامین بتن، کارآمد است تا در سطح عملیات های بزرگ عمرانی که به عنوان یک ابزار دم دستی به آن نگاه می ‌شود، دامنه وسیع کاربری میکسر بتن 250 لیتری را نشان می دهد.با این تفاصیل همراه با چنین توضیحات مفصلی از میکسر بتن 250 لیتری، اگر در سطح یک پروژه ساخت و ساز متوسط شهری و یا روستایی هستید، می ‌توانید بر توانمندی‌ های این سایز از میکسر بتن برای پاسخی کامل بر نیازهای خود اعتماد کنید. 
میکسر بتن 250 لیتری بدون چرخ شاسی خالی
     
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5