خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نحوه جمع کردن گندم با علف زن به چه صورت است؟

فهرست مطالب

در زمینه کشاورزی و باغبانی نیاز به یک سری وسایل و تجهیزات می باشد تا با کنار گذاشتن ابزارآلات قدیمی و سنتی بتوان این بار از وسایل جدیدتری در این راستا بهره جست.کشاورزانی که مزرعه کوچکی از گندم و برنج دارند؛ به منظور درو نمودن و برداشت گندم و برنج خویش نیاز به یک ابزاری دارند تا به وسیله آن بتوانند محصول نامبرده شده را جمع آوری نمایند تا با برداشت آن برای خود و خانواده خویش مفید واقع شده و با فروش عمده آن هم درآمدزایی نمایند.یکی از ابزارهایی که در رسته دستگاه علف زن یا علف تراش قرار دارد؛ الحاقی دروگر علف زن یا الحاقی علف جمع کن می باشد که با این وسیله کارآمد و بسیار کارساز و مفید می توان در کسری از ثانیه گندم ها را درو نمود و آن ها را به راحتی جمع آوری نمود.حال ممکن است این سوال پیش آید که به طور کلی اصلا دستگاه الحاقی دروگر علف زن چیست و چگونه می توان با آن کار کرد؟ یا به تعبیری دیگر نحوه جمع کردن گندم با علف زن به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوالات با ما تا پایان همراه باشید تا به پاسخ مورد نظر دست یابیم و چگونگی کار با این دستگاه را در زمین های زراعی آموزش ببینیم.

آشنایی بیشتر با دستگاه الحاقی دروگر علف زن

دستگاه الحاقی دروگر علف زن یکی از مجموعه دستگاه های علف تراش می باشد که کاربردهای بسیار زیاد و جالب توجهی دارد.با استفاده از این الحاقی های دستگاه علف تراش از جمله الحاقی دروگر علف زن– که زیر گیربکس و بالای تیغه بسته می شوند- می توان تا حد بسیار زیادی نیروی انسانی را کمتر کرد و با سهولت و سرعت بیشتری روند جمع آوری گندم ها را در زمین های زراعی صورت بخشید.بنابراین دیگر به مانند گذشته نیست که نیازی به نیروی انسانی و فشار و اعمال بسیار زیادی باشد؛ بلکه کار برای کشاورزان و باغبانان ساده تر شده است و آن ها می توانند با استفاده از دستگاه الحاقی دروگر علف زن، گندم ها را خیلی زودتر و با سرعت بالاتر درو نمود.

نحوه جمع کردن گندم با دستگاه الحاقی دروگر علف زن

دستگاه الحاقی دروگر علف زن روی علفتراش نصب می شود. برای این منظور می بایست قسمت علفپران دستگاه مربوطه را باز کرد و الحاقی دروگر علف زن را به جای آن بست و پس از بستن الحاقی، بایستی تیغه مورد نظر را روی گیربکس ببندیم و پیش از روشن کردن علف تراش بهتر است باری دیگر جوانب امر را بررسی نمود تا تیغه به الحاقی گیر نکرده باشد. در صورتی که این امر صورت بگیرد؛ باید الحاقی را کمی خم کرد و سپس فاصله یک متری میان تیغه و الحاقی را به عنوان فاصله ای استاندارد مد نظر قرار داد.با انجام تمامی این فرآیندها می توان به خوبی از دستگاه الحاقی دروگر علف زن بهره مند شد. پس از نصب کلیه مراحل دستگاه الحاقی دروگر علف زن یا علف تراش دیگر می توان به خوبی از این ابزار در صنعت کشاورزی بهره مند شد و با کمک آن گندم ها را در زمین های زراعی جمع آوری نمود. 
نحوه جمع کردن گندم با علف زن به چه صورت است؟
استفاده از دستگاه الحاقی دروگر علف جمع کن به این صورت است که محصولات شما پراکنده نمی شوند و خیلی راحت و بدون دردسر می توانید در مدت زمان کمتری، حجم قابل توجهی از گندم ها را در زمین های زراعی خویش جمع آوری نمایید. بنابراین استفاده از الحاقی دروگر گندم جمع کن کار را برای کارگران و مزرعه داران سبک تر کرده است تا آن ها بتوانند در مدت زمان کمتری خیلی  راحت گندم ها را در زمین های زراعی خویش جمع آوری نمایند.استفاده از این وسیله خیلی ساده است و با چند حرکت ساده می توان به راحتی این فرآیند را صورت بخشید و خیلی دقیق تر و منظم تر گندم های برداشت شده را به کمک وسیله ای به نام الحاقی دروگر علف زن درو نمود و آن ها را برای مصارف و اهداف مختلف مورد استفاده قرار داد.

خرید علف جمع کن علف تراش

با توجه به این مسئله که دستگاه الحاقی دروگر علف زن می تواند یکی از وسایل و تجهیزات مورد استفاده هر کشاورز و مزرعه داری باشد؛ امروزه خرید این دستگاه به منظور برداشت و درو نمودن گندم ها در زمین های زراعی آن ها توصیه می شود. یکی از نکات قابل توجهی که در خصوص این نوع از دستگاه ها وجود دارد؛ ذکر این مسئله است که خرید این نوع از وسایل و تجهیزات مورد استفاده کشاورزان و باغبانان در زمین های زراعی آن ها در قیمت های کاملا مقرون به صرفه و ایده آلی در بازار عرضه می شوند.بنابراین به جای خرید وسایل گران قیمت، این بار می توانید با توجه به قیمت الحاقی دروگر علف زن هر یک از آن ها را برای خود با قیمت های به صرفه ای خریداری کنید و از وجود آن ها و مزیت ها و ویژگی های شایان توجه آن ها به خوبی بهره مند گردید.با وجود همین دستگاه الحاقی دروگر علف زن یا علف تراش می باشد که می توان گندم ها را درو نمود و با برداشت آن ها و فروش عمده آن ها در مراکز فروش برای خود کسب درآمد کنید. بنابراین هر چقدر هم در همان ابتدا شما هزینه های مربوط به خرید دستگاه الحاقی گندم با علف زن کنید؛ باز هم برای شما به صرفه است و شما می توانید در ظرف مدت محدودی با توجه به کاربردی بودن دستگاه مورد نظر از وجود این دستگاه در زمین های زراعی خویش بهره مند گردید.

جمع بندی خرید دروگر علف زن:

در پایان جای دارد باری دیگر به این مسئله اشاره شود که دستگاه الحاقی دروگر علف زن از جمله دستگاه هایی به شمار می آید که می تواند عصای دست هر مزرعه دار و کشاورزی باشند تا با استفاده از آن خیلی راحت و بی دردسر به جمع آوری نمودن گندم ها با این دستگاه همت بگمارند. نحوه جمع آوری گندم در مزرعه های کوچک با استفاده از الحاقی دروگر علف زن بسیار ساده و کارآمد می باشد.

ویژگی ‌های یک علف زن ایده ‌آل

برای انواع علف زن اهمیت دارد که با گونه ‌های ایده‌آل آن مواجه باشید. از این رو می‌ توان یک علف زن موتوری ایده ‌آل را به ترتیب زیر تدوین نمود.علف زن کارآمد باید از موتور با قدرت مطلوب و در عین حال وزن و حجم کمی برخوردار باشد. این شرایط در کار هنگام هرس کردن درختان اهمیت دارد.کار کردن علف زن موتوری نباید همراه با تولید صدای زیادی باشد و در عین حال نباید آلودگی محیطی بسیاری تولید کنید.تعمیر و نگهداری از آن آسان باشد. 
نحوه جمع کردن گندم با علف زن به چه صورت است؟
دستگاه از تعادل خوبی برخوردار باشد. به گونه ای که بتوان به راحتی مادامیکه فشار خاصی را تحمل نمی ‌کنیم، با آن کار نمود. کار در ارتفاع مانند تراشیدن علف ها بر بالای دیوار ها و هرس شاخه ها در درختان نیاز به این امکان را جدی خواهد کرد.در نظر داشته باشید که برای تامین هر یک از کاربرد های متنوع در کار با علفزن ها باید دستگاه مذکور توانمندی های یک علفتراش ایده آل را داشته باشد.

مراحل بررسی و عیب یابی دستگاه علف زن

شمع موتور علف تراش

شمع موتور علف زن یکی از تجهیزاتی است که بایستی هر هفته مورد بررسی و بازدید قرار بگیرد. ابتدا درپوش روی موتور علف تراش را باز کنید و نحوه سوختن بنزین را مشاهده نمایید. با بررسی رنگ نوک سر شمع می توان فهمید که شمع موتور علف تراش سالم است یا خیر، اگر رنگ نوک سر شمع علف زن به رنگ زرد متمایل به خاکستری و قهوه ای باشد نشان دهنده سالم بودن سر شمع و تنظیم بودن موتور می باشد. در صورت جمع شدن رسوبات در اطراف شمع، با استفاده از یک کاغذ سنباده نرم، رسوبات را جدا و تمیز کرده و در صورت لزوم شمع را تعویض نمایید.

فیلتر سوخت علف زن

فیلتر سوخت، یکی از مهم ترین تجهیزات علف تراش می باشد و برای بازدید و بررسی آن بایستی آن را از داخل مخزن بیرون آورد. خارج نمودن فیلتر سوخت علف زن بایستی با دقت بالا انجام بگیرد تا به لوله سوخت آسیبی نرسد.

فیلتر هوا علف زن

با استفاده از برس یا مسواک می توان فیلتر هوا علف زن یا علف تراش را تمیز نمود. بایستی توجه کرد اغلب فیلترهای هوا قابل شست و شو نیستند و تنها برخی از مدل های آن ها را می توان توسط اسفنج و آب صابون تمیز نمود. هرگز از فیلترهای آسیب دیده و دارای پارگی استفاده نکنید و قبل از استفاده حتما بایستی تعویض گردند.

سر دنده های علف تراش

دنده ها و اطراف آن بایستی همیشه چرب و روان باشند به همین دلیل گریس کاری سر دنده های علف تراش ضروری است. گریس کاری سر دنده های علف تراش باعث کاهش حرارت دستگاه و افزایش طول عمر یاتاقان دستگاه می شود. لازم به ذکر است برخی از مدل های علف زن دارای یک ورودی کوچک به منظور تزریق گریس بر روی چرخ دنده ها می باشد.

نحوه جمع کردن گندم با علف زن به چه صورت است؟

بهترین راه کارها برای تعمیر و نگهداری علف تراش

انجام مراحل فوق هر یک سبب افزایش طول عمر دستگاه علف زن می شود اما رعایت نکاتی مانند تمیز کردن تیغه علف زن بایستی همواره پس از استفاده از علف تراش مورد توجه قرار بگیرد. همچنین به کار گیری دستورالعمل های ایمنی و محافظتی موجود در دفترچه راهنما هر دستگاه سبب افزایش طول عمر دستگاه می شود و از استهلاک دستگاه جلوگیری می کند.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر