خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نحوه راه اندازی کلاغ پرآن

فهرست مطالب

دور راندن پرندگان و حیوانات مزاحم در زمین های زراعی از گذشته تا به امروزشاید اغلب شما اسم مترسک را شنیده باشید و یا آن را در زمین های زراعی و کشاورزی مختلف به چشم دیده باشید. استفاده از این مترسک ها به جهت دور راندن پرندگان و حیوانات مزاحم به درون زمین های زراعی می باشد.

اما رفته رفته در زمینه های کشاورزی در این راستا ایده های نوینی به کار گرفته شد تا بتوان از محصولات کشاورزی خویش در برابر هجوم آماج پرندگان و حیوانات مختلف حفاظت نمود.استفاده از مترسک شاید در همان ابتدای خلق این ایده در نوع خود جذاب و موثر بود و پس از آن نیز راهکارهای دیگر نیز مطرح شد که هر یک از آن ها رفته رفته معایب خود را آشکار ساختند و کارایی خود را از دست دادند تا اینکه ایده نوین استفاده از دستگاه کلاغ پران مطرح گردید.

این دستگاه در نوع خود ایده بکر و جدیدی بود که در ضمن رفع نواقص راهکاری پیش از این خود در زمینه دور راندن پرندگان و حیوانات مزاحم، راحتی و آسایش را برای کشاورزان به ارمغان آورد و به ذهن مشوش و نگران و آشفته حال آنان، آرامش بخشید.در ادامه ابتدای امر به معرفی دستگاه کلاغ پران پرداخته می شود و سپس به نحوه راه اندازی کلاغ پران اشاره خواهد شد تا با آن به طور کامل آشنا گردید.

آشنایی بیشتر با دستگاه کلاغ پران

با پیشرفت هایی که روز به روز در صنعت در اقصاء نقاط دنیا صورت گرفته و می گیرد؛ امروزه دستگاهی به نام کلاغ پران را جایگزین بی بدیل مترسک و روش های قدیمی دیگر کرده اند.به این صورت که دستگاه کلاغ پران دیجیتال و مکانیکی را امروزه ساخته اند که هر یک از این وسایل بدون نیاز به نیروی انسانی در زمین های زراعی به کار گرفته می شود که تأثیر بسیار زیاد و بی نظیری در راندن پرندگان و حیوانات مزاحم دارد.

بنابراین دیگر نیازی نیست که از مترسک هایی استفاده کنید که خود همان مترسک ها می تواند طعمه کلاغ ها و سایر پرندگان به حساب آیند و در عین حال نیازی به کشتن و آسیب رساندن به این حیوانات و پرندگان نیست فارغ از اینکه کار غیر انسانی است؛ نیاز به حضور نیروی انسانی داشت و بسیار طاقت فرسا بوده است.در راستای رفع این نواقص بود که دستگاه کلاغ پران را به صورت دیجیتال و مکانیکی آن طراحی و تولید کردند که بتوانید از مزایای بی نظیر آن نهایت بهره را ببرید.

نحوه راه اندازی کلاغ پران

حال که با دستگاه کلاغ پران آشنا شده اید؛ بهتر است به نحوه راه اندازی کلاغ پران نیز اشاره ای شود تا در صورتی که قصد خرید و استفاده از این دستگاه در زمین های زراعی خویش دارید و می خواهید با استفاده از کلاغ پران هر گونه کلاغ و به طور کلی پرندگان و حیوانات مختلف از جمله گراز و... را دور رانید تا بتوانید به دور از مزاحمت آنان در موعد مقرر شده خویش شاهد برداشت محصولات خویش باشید.

اما برای محقق ساختن این مهم می بایست پس از خرید و پیش از استفاده از این دستگاه با نحوه راه اندازی کلاغ پران نیز آشنا شوید. به همین منظور در ادامه به عنوان راهنمای استفاده از دستگاه کلاغ پران یامترسک صوتی و یا توپ صوتی پرداخته می شود تا با استناد به آن بتوان به خوبی از این دستگاه مفید استفاده نمود.

نحوه کار و راه اندازی با کلاغ پران به این صورت می باشد که می بایست حتما در کنار این دستگاه کپسول گاز یا پیکنیکی را به همراه داشته باشید که با استفاده از تولید گاز مایع آن بتوانید از این دستگاه استفاده بهینه ای ببرید.به این صورت که با استفاده از این گاز و فشاری که در درون دستگاه کلاغ پران ایجاد می کند؛ صدایی به اندازه 120 دسیبل از خود ایجاد می کند که با تولید همین صدا از ورود هر گونه حیوان و پرنده مزاحمی در نزدیکی های خود جلوگیری به عمل می آورد. نکته جالب توجه اینکه صدای تولید شده در این دستگاه درست به اندازه صدای شلیک یک اسلحه ژ3 می باشد که در نوع خودش جالب توجه است.

نحوه راه اندازی کلاغ پرآن

بنابراین دیگر نیازی نیست تا فردی با اسلحه خود به منظور حفاظت از زمین های زراعی خویش دائما سر زمین خود باشد؛ بلکه می تواند با قرار دادن کلاغ پران در سطح زمین های زراعی خود از این امکان بهره مند باشد که دستگاه مذکور هر دو دقیقه یکبار به طور خودکار صدایی را از خود تولید کند تا سبب فرار کردن و دور راندن حیوانات و پرندگان مزاحم گردد.

برای این منظور ابتدا نیاز است تا دستگاه کلاغ پران را روی پایه های آن سوار کنید که به شکل یک تلسکوپ درآید و کپسول گاز یا پیکنیک را به کمک زنجیر به پایه های آن وصل کنید. سپس شیلنگ کپسول را باید به محل مورد نظر خود متصل گردانیده و گاز را باز کنید تا بدین ترتیب پس از چند ثانیه دستگاه راه اندازی شده و شروع به ایجاد صدایی با قدرت 120 دسیبل کند.

انواع دستگاه های کلاغ پران

همان طور که پیشتر نیز اشاره شد؛ دستگاه کلاغ پران به دو صورت مکانیکی یا هیدرولیکی و نیز دیجیتال تولید و روانه بازار شده که در این بین نوع نحوه راه اندازی کلاغ پران مکانیکی  که پیشتر به آن اشاره شد- نسبت به کلاغ پران دیجیتال آسان تر و بدون دردسرتر می باشد و نوع دیجیتال آن پیچیدگی های خاص خود را دارد که در این بخش با توجه به کاربرد و کارایی بالاتر کلاغ پران مکانیکی به نحوه راه اندازی این مدل از دستگاه های کلاغ پران اشاره شد.

بنابراین در صورتی که می خواهید برای همیشه از شر کلاغ ها و پرندگان و حیواناتی همچون گراز و... در زمین های زراعی خویش راحت و آسوده خاطر شوید؛ می توانید دستگاه کلاغ پران را برای خود خریداری کنید تا بدین ترتیب ضمن در نظر گرفتن راهنمای راه اندازی کلاغ پران می توانید از وجود این دستگاه مفید و کارآمد نهایت بهره را برده و همیشه زمین های زراعی خود را از گزند هر پرنده و چرنده آزاررسان مصون دارید.

مکان هایی که می توان از دستگاه کلاغ پران در آن استفاده کرداز این دستگاه در بسیاری از مکان ها که مورد هجوم پرندگان و یا حمله حیوانات وحشی قرار می گیرد می توان استفاده نمود. از جمله این مکان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-تمامی مزارع کشاورزی و باغ های میوه-در تمام باند های فرودگاهی-انبارهای دان و داخل محوطه مرغداری ها-انبارهای کارخانه های خوراک دام و طیور و دامپروری ها-همه مزارع پرورش ماهی و آبزیان-از این دستگاه می توان برای فراری دادن شغال و گرگ در محوطه پرورش شتر مرغ نیز استفاده کرد.

نکات ایمنی که در هنگام کار از دستگاه کلاغ پران

این دستگاه نیز مانند تمام دستگاه های مکانیکی دارای نکات مصرف مهمی است که باید حتما رعایت شود. در غیر این صورت باعث ایجاد خطر و یا آسیب دیدگی در افراد و یا صدمه به خود دستگاه کلاغ پران می شود.

1-در مکان های مسکونی و محل رفت و آمد انسان از دستگاه توپ صوتی به هیچ وجه استفاده نکنید. این کار باعث لطمات جبران ناپذیری به افراد می شود.2-در اولین مرتبه استفاده از کلاغ پران پشت دستگاه بایستید و جلوی لوله آن هرگز قرار نگیرید. این کار مانع از آسیب دیدگی شما در حین شلیک می شود.3-دستگاه را هیچ گاه بر روی درخت نصب نکنید. این کار در صورت شلیک دستگاه کلاغ پران باعث افتادن و صدمه به دستگاه می شود.4-روی دستگاه را با چیزی نپوشانید بارندگی بر روی دستگاه اثری ندارد. در صورت پوشش بر روی دستگاه و عدم دید کافی باعث ایجاد خطر برای افراد رهگذر خواهید شد.5- برای این که دستگاه توپ صوتی شما به بهترین حالت ممکن شلیک کند و کارکرد درستی داشته باشد. این دستگاه را بر روی سطح صاف و بدون ناهمواری قرار دهید. این کار کمک می کند تا دستگاه در اثر ضربه ناشی از شلیک پرت نشود و یا روی زمین نیفتد.6-دستگاه کلاغ پران را بالاتر از علف های خشک در ارتفاع 2 متری قرار دهید.

نحوه راه اندازی کلاغ پرآن

عیب یابی در دستگاه کلاغ پران

همان گونه که در قبل گفته شد این دستگاه در دو مدل مکانیکی و دیجیتالی در بازار موجود است. همه دستگاه ها بعد از مدتی کار کردن نیاز به تعمیر و نگه داری دارند. نوع دیجیتالی این دستگاه بسیار پیشرفته است و تعمیر آن نیازمند  افرا با تخصص بالا است. اما در نوع مکانیکی وجود چند قطعه کاربردی در آن و استهلاک بعد از استفاده آن را محتاج به تعمیر و تعویض می کند. اگر شما این قطعات را تعویض کنید مشکل دستگاه حل می شود و شروع به کار می کند.

اگر دستگاه بعد از مدتی استفاده شلیک نکرد ممکن است فندک و شمع دستگاه که تولید جرقه و انفجار را می کند مستهلک شده باشد. در صورت تعویض مشکل به راحتی قابل حل است.برای تعویض فندک و شمع با باز کردن پایه ها و پیچ گارد اطراف فندک آن را عوض کنید. اما اگر باز هم مشکل حل نشد و دستگاه کلاغ پران شما شلیک نکرد. شیر رگلاتور را هم تمیز کنید تا جرم و گرفتگی آن برطرف شود. در صورت وجود مشکل می توانید شیر رگلاتور را تعویض نمایید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر