خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نصب توری سایبان در منزل

فهرست مطالب

توری سایبان گلخانه یا شید گلخانه به عنوان یکی ازتجهیزات خنک کننده اصلی درگلخانه مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد توری سایبان گلخانه این است که از تابش مستقیم نور آفتاب به گیاهان جلوگیری می کند و باعث رشد مناسب گیاهان می شود. توری سایبان یا شید گلخانه از تجهیزات پرکاربرد و پراستفاده برای باغداران و گلخانه داران و یا ایجاد مکان خنک و مناسب در خانه محسوب می گردند.

نصب توری سایبان در منزل

شید گلخانه بافته شده از جنس پلی اتیلن بوده و در رنگ های مختلف سیاه، سفید، قرمز، سبز، بنفش و قهوه ای تولید می گردد که رنگ های سبز، مشکی و سفید از انواع دیگر بسیار پرکاربردتر می باشند. در این قسمت قصد داریم 8 مرحله جهت نگهداری از توری سایبان و نصب آن در حیاط خانه و نحوه ایجاد یک فضای دلنشین جهت فصول گرم سال را برای شما شرح دهیم تا بتوانید بهترین بهره را از این محصول ببرید.

۱- یک موقعیت مناسب را جهت نصب توری انتخاب کنید.

اولین نکته ای که باید به آن توجه کامل کرد، انتخاب یک منطقه ایده آل در حیاط خلوت جهت نصب توری است. نصب توری سایبان باید از چندین نقطه صورت گیرد که علاوه بر تضمین یک سایه کامل، نگرانی جدا شدن آن در هنگام باد را نیز از  بین ببرد. در هنگام نصب توجه داشته باشید که توری گلخانه از شاخه درختان و سیم برق ها در امان باشد.

۲- توری سایبان را به صورت شیب دار نصب کنید.

توری سایبان از جنس پلی اتیلن ساخته و بافته می شود و آب از آن رد می شود. زمانی که توری سایه انداز را به صورت شیب دار نصب می نماییم موجب می شود  تا در برابر آب از خود مقاومت لازم را نشان دهد و آن را به سمت زیر توری هدایت نکند. همچنین شیب دار نصب شدن باعث می شود تا شاخ و برگ و گرد و خاک کمتری بر روی توری بنشیند.

۳- درصد سایه اندازی و رنگ مناسب را جهت توری گلخانه خود انتخاب نمایید.

همان طور که می دانید توری های سایبان در رنگ ها، اندازه ها و درصد تراکم های مختلف برای ایجاد سایه مورد استفاده قرار می گیرند. توری سایه انداز خود را بین یک مثلث یا مستطیل یا از یک پارچه همه کاره انتخاب نمایید. رنگ را برای تکمیل چشم انداز توری در محل و همچنین بر اساس درصد سایه ای که می خواهید ایجاد کنید، انتخاب نمایید. می توانید به راحتی از یک توری استاندارد یا با وزن سنگین برای دوام بیشتر استفاده کنید.

۴- اطمینان حاصل کنید که توری به درستی و محکم نصب گردیده است.

نصب محکم و مناسب توری علاوه بر پیشگیری از آسیب به توری باعث افزایش طول عمر و مقاومت توری در برابر باد، طوفان و موارد دیگر می شود.

نصب توری سایبان در منزل

۵- در فواصل زمانی توری سایبان و پوشش آن را بررسی کنید.

برای به حداکثر رساندن طول عمر شید گلخانه، برگ ها و سایر گرد و خاک و گزینه هایی که به مرور بر روی توری می نشیند را تمیز نمایید، همچنین جهت افزایش طول عمر توری به طور مداوم نقاط اتصال را جهت محکم بودن و عدم رها شدن توری بررسی کنید تا در طول زمان با هیچ گونه مشکلی رو به رو نشوید.

۶- به هیچ وجه توری را در بالای یک شعله آزاد نصب نکنید.

در حالی که ممکن هست این امر بسیار وسوسه آور باشد که توری را بر روی محلی که می خواهید در آن آتش درست کرده و نصب کنید، اما به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. نصب توری سایبان بر روی گودال آتش خطر آتش سوزی را به وجود می آورد و اگر توری در فاصله مناسب نسبت به آتش نصب نگردد، بسیار خطرآفرین می باشد.

۷- توری را با استفاده از دست بشویید.

به راحتی می توانید توری سایه بان را با آب و صابون ملایم شستشو دهید و تمیز نمایید. به هیچ وجه جهت شستشو شید گلخانه از ماشین کارواش یا ابزارهای ساینده استفاده ننمایید. همچنین استفاده از مواد شیمیایی مانند سفید کننده یا کلر جهت تمیز نمودن توری سایه انداز را به فراموشی بسپارید.

۸- در هنگام طوفان و یا آب و هوای نامساعد توری سایه انداز را جمع کنید.

جهت پیشگیری از آسیب به توری سایه انداز در هوای طوفانی و نا مساعد آن را به طور کامل جمع نمایید. همچنین در فصول سرما حتما توری را جهت محافظت از هرگونه صدمه یا آسیب به طور کامل جمع آوری کنید. در هنگام ذخیره نمودن توری از خشک بودن آن اطمینان حاصل نمایید، همچنین شید سایه انداز را در محلی خشک و مناسب حفظ کنید.

انواع توری سایبان با توجه به درصد سایه اندازی :

۱- توری با درصد سایه اندازی 30 درصد.

۲- توری با درصد سایه اندازی 40 درصد.

۳- توری با درصد سایه اندازی 50 درصد.

۴- توری با درصد سایه اندازی 80 درصد

نصب توری سایبان در منزل

چرا باید از گیره ی نصب توری سایبان  استفاده کنیم ؟

گیره ی نصب توری سایبان از نمونه های موجود در کشور سبکتر می باشد و وزن کمتری دارد.

نصب گیره ی توری سایبان به اسانی صورت می گیرد و خیلی راحت می توان آن را استفاده کرد.

در هنگام وزش باد شدید می تواند فشار زیادی را تحمل کند و بافت توری را حفظ نماید.

چنانچه قصد داشته باشیم توری  را جابه جا کنیم دیگری نیازی به باز کردن  کلیپس ها نیست.

گیره ی نصب توری سایه بان نسبت به انواع گیره های موجود در بازار کارایی بیشتری دارد و ایمن است و همچنین هزینه ی پایین تری دارد.

چون در هنگام ساخت گیره ی نصب توری سایه بان از مواد  انتی یووی استفاده می گردد و در مقابل تابش شدید نور خورشید از مقاومت بالاتری نسبت به سایر گیره های موجود در بازار برخوردار می باشد.

جهت  تنوع در هنگام نصب  از جهت های مختلف  حفره در مدل های مختلف استفاده می شود.

کاربرد توری سبز گلخانه یا توری سایبان

ایجاد تعادل و کنترل میزان نور دریافتی توسط گلخانه که همین امر سبب پوشش دهی کافی جهت سایه اندازی مورد نیاز، کاهش دمای گلخانه، کاهش تبخیر و دما و صرفه جویی در میزان مصرف آب و در نهایت حفظ سلامتی گیاهان در برابر نور شدید آفتاب می گردد.

 • حفاظت گیاهان در برابر هجوم پرندگان و سایر حیوانات
 • پوشش دهی در استخر، مراکز تفریحی و ورزشی
 • جلوگیری آفتاب سوختگی گل ها و پوست میوه ها
 • به عنوان توری سایبان حیاط مهد کودک ها
 • جلوگیری از تشکیل خز و جلبک

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر