خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نوار آبیاری یورودریپ

برای استعلام قیمت، تماس بگیرید.

تماس با ما
 • ارسال به سراسر ایران

 • پشتیبانی از ۹ الی ۲۱

 • کمترین هزینه ممکن

 • امکان خرید ۲۴ ساعته

 • پرداخت نقد

 • نقد و بررسی
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • پرسش و پاسخ

فهرست مطالب

زراعت مدرن به سبک نوار آبیاری یورودریپ

آبیاری حرفه ای مقدمه موفقیت در فعالیت ‌های کشاورزی است. در آبیاری حرفه ای برای رسیدن به حداکثر راندمان مصرف آب با پوشش دادن حداکثر فضای زراعی از انواع روش های مدرن آبیاری استفاده می ‌کنیم. در تمام این روش ها یک الگوی ساده را در نظر داریم.اینکه بتوانیم منابع آبی محدود خود را به شکل یکنواخت برای تمام گیاهان تحت کشت توزیع کنیم. برای این منظور انواع ایده های آبیاری بارانی و قطره ای را مطرح کرده ‌اند. نوار آبیاری یکی از ایده ‌های موثر برای تامین ساده، ارزان و البته حرفه ‌ای به جهت آبیاری قطره ‌ای است.نوار آبیاری یورودریپ از جمله محصولات خوش نام بازار است که به خوبی می‌ تواند یک جریان آبیاری قطره ای را در مزارع با کشت متراکم و ردیفی فراهم آورد.
نوار آبیاری یورودریپ
در الگوی آبیاری قطره ای، هدف رساندن آب به پای گیاهان زراعی می باشد. اگر بخواهیم بر الگوهای کلاسیک آبیاری متکی باشیم، باید آب را در جویبارها که بر سطح زمین زراعی کشیده شده ‌اند، رها سازیم و امید داشته باشیم که این آب تحت تاثیر شیب زمین به شکل یکنواخت در فضای مزرعه توزیع می ‌شود.اما در عمل هرگز این اتفاق نمی ‌افتد. مشکل بزرگ روش ‌های کلاسیک، هدررفت بیش از حد منابع آبی است و اینکه آب قبل از آنکه در پای گیاهان ریخته شود، برای زمین های خالی از ریشه گیاهان توزیع شده است. این موضوع خطر رشد علف های هرز را باعث می شود. اما در آبیاری قطره ای این امکان وجود دارد که آب را در بستری لوله ‌ای شکل، دقیقاً در پای گیاهان هدف بچکانیم.به این ترتیب نه تنها از هدررفت آب جلوگیری کرده ‌ایم؛ بلکه مانع از توسعه رشد علف های هرز نیز شده ایم. اما مشکل بزرگ روش آبیاری قطره ای در اجرای آن است. مشکلی که با استفاده از نوار آبیاری یورودریپ به سادگی قابل به حل شدن می باشد.اگر در سطح فضای باغبانی قصد آبیاری قطره ای درختان را دارید، اجرای روش آبیاری قطره ای چندان امر چالش‌ برانگیزی نمی ‌شود. درخت ها بر جای خود ثابت هستند و می خواهند تا سالیان متمادی بمانند.پس راه اندازی یک سیستم آبیاری قطره ای ثابت، امر تقریباً ساده ای می شود. اما مشکل وقتی نمایان است که بخواهیم در سطح زمین های زراعی هنگام کشت گیاهان با طول عمر یک ساله اقدام به آبیاری قطره ای کنیم.در این حالت نصب لوله ها و دریپرهای بی انتهای زمین زراعی، عملیاتی سخت و گاهاً غیر ممکن می شود. نوار آبیاری یورودریپ را برای حل همین مشکل جدی در آبیاری زمین ‌های زراعی ابداع کرده ‌اند.در آبیاری قطره ‌ای با نوار آبیاری یورودریپ دیگر نیازی نیست که برای هر بوته از محصولات زراعی اقدام به نصب یک دریپر نمایید. تعداد بوته ها بسیار زیاد است و نصب دریپرها برای هر کدام از آنها سخت و غیر ممکن می باشد.اما نوار آبیاری یورودریپ طوری طراحی شده است که با نصبی ساده در میان گیاهانی که ردیفی کاشته شده اند، به فواصل منظم دارای دریپر می باشد. به این ترتیب تامین آبیاری قطره ای با نوار تیپ درزدار امری بسیار ساده خواهد شد.کافی است این نوار تیپ درزدار را در میان گیاهان با کشت ردیفی بگسترانید. جریان آب در نوار تیپ پلاک دار در فواصل منظم، آب را در اختیار گیاهان مزرعه می‌ گذارد. به همین سادگی یک سیستم تمام عیار آبیاری قطره ای را پیاده ‌سازی خواهیم کرد.

نوار تیپ پلاک دار چیست؟

در نصب و راه اندازی رول آبیاری که گاهاً با نام نوار تیپ پلاک دار هم شناخته می شود، قصد اصلی ما اجرای یک سیستم آبیاری قطره ای در زمین های جالیزی است. در توضیح قاعده طراحی تا اصول کاربردی رول آبیاری باید مفهوم آبیاری قطره ‌ای را بشناسید.به طور قطع آبیاری اصلی ترین و در عین حال دشوارترین مرحله کشاورزی است. همه ما علاقه داریم که بتوانیم سطح زیر کشت بیشتری داشته باشیم. اما منابع محدود آبی این اجازه را به ما نمی دهند.چرا که آب کم است و در تامین آبیاری برای فواصل دور از منابع آب با چالش مواجه هستیم. مگر آنکه هوشمند باشیم و با بهره مندی از روش های مدرن آبیاری مانند آبیاری قطره ای سطح زیر کشت پهناورتری را تامین نماییم.ایده آبیاری قطره ای بسیار ساده است. هر گیاهی نیاز به آبیاری مشخصی دارد. پس کافی است نیاز به آب گیاه را به شکل قطره ای، آرام و پیوسته در اختیار او قرار بدهیم. به این ترتیب اطمینان داریم که گیاه در یک شرایط زیستی یکنواخت و هدفمند قرار گرفته است.آب آرام و پیوسته در اختیارش است و به این ترتیب خطر شسته شدن خاک و یا خشکی های گاه و بیگاه وجود ندارد. از طرفی قطرات گرانبهای آب را درست در پای گیاهان زراعی مورد کشت خود می پاشیم.برای این منظور شبکه ای از لوله های انتقال آب را در سطح مزرعه و یا باغ می گسترانند. این لوله ها از کنار تمام گیاهان تحت کشت عبور خواهند کرد. یک سیستم پمپاژ آب مرکزی تحت مدیریت یک پنل کنترلر آبیاری اقدام به حضور آب پرفشار در این شبکه لوله های توزیع شده بر پای گیاهان خواهد کرد.آب در شبکه به جریان افتاده و با عبور از کنار هر یک از دریپرها به شکل قطره ای در کنار گیاهان زراعی توزیع می شود.
نوار آبیاری یورودریپ
دریپر یک تجهیز ساده آبیاری است. این قطعه را گاها با عنوان قطره ‌چکان می شناسند. دریپرها به راحتی بر لوله های انتقال آب نصب می شوند و وظیفه آنها توزیع آب به شکل قطره ای می باشد. اما نصب آنها در تعداد بالا بر روی لوله های انتقال آب بسیار زمانبر، طاقت ‌فرسا و پرهزینه است.بهره مندی از دریپرها در اهداف باغبانی برای تامین آبیاری قطره ای در پای درختان باغ مناسب است. در سطح زمین های زراعی با کشت محصولات جالیزی باید به فکر تجهیز بهتری باشیم.رول آبیاری یک لوله بسیار نرم و انعطاف پذیر است که مخصوص آبیاری قطره ای طراحی شده است. برخلاف لوله های پلی اتیلنی که جنسی سخت دارند، رول آبیاری به شکل مسطح و کاملاً نرم ساخته شده است.این لوله نرم و انعطاف پذیر به شکل رول هایی کوچک با قابلیت حمل و نقل ساده بسته بندی می شوند. برای اجرای آبیاری قطره ای فقط کافی است یکی از همین رول ها را در سطح مزرعه، پای گیاهان زراعی بگسترانید.آنها در ابتدا کاملاً مسطح هستند. اما حالتی انعطاف ‌پذیر دارند و در صورت جریان یافتن آب در آن پر می ‌شوند. جنس بدنه آنها نرم است و می ‌توانید در هر نقطه که بخواهید، دریپر مخصوص این روش آبیاری قطره ای را به آسانی نصب کنید. پس از پایان آبیاری نیز مجدداً به صورت مسطح درآمده، قابلیت رول شدن دارند.همان طور که می بینید، اجرای یک روش آبیاری قطره ای با استفاده از نوار تیپ درزدار به سرعت و با سادگی انجام می ‌پذیرد. در حال حاضر نوار آبیاری یورودریپ محصول کشور یونان یکی از بهترین نمونه ‌های بازار است که قابلیت بالایی در تامین سریع و ساده آبیاری قطره ای برای زمین های جالیزی دارد.

نوار تیپ درزدار در دنیای کشاورزی مدرن

امروزه استفاده از نوار تیپ کشاورزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این نوارهای نرم و منعطف قابلیت بالایی برای حضور پیدا کردن در انواع فضاهای زراعی را دارند. از آبیاری قطره ای زمین های زراعی با گیاهان متراکم مانند کشت گندم تا بهره مندی در سطح کشت جالیزی می توان از این تجهیز ساده و کار راه انداز استفاده کرد.برای اولین بار در حدود ۵۰سال پیش بود که کشاورزان آمریکایی برای توسعه زمین‌ های زراعی خود با فکر تکامل روش ‌های آبیاری قطره ای این رول ها را ابداع کردند. در آن زمان هنوز به طور جدی روش های آبیاری قطره ای مطرح نشده بودند؛ اما همان ایده های اولیه نیز برای حضور در سطح زمین ها با کشت متراکم با مشکل مواجه بودند.در ایده ابداع روش آبیاری قطره ای با استفاده از نوار تیپ کشاورزی قرار است به سرعت و به راحتی یک سیستم آبیاری قطره ای را نصب کنیم، در صورت نیاز جابجا سازیم و حتی آن را به آسانی جمع ‌آوری کرده تا در سال بعد برای کشت محصولات بعدی مورد استفاده قرار دهیم.وقتی زمین زیر کشت محصولات زراعی بسیار بزرگ می شود، لوله ‌گذاری ها جدا از سختی کار، هزینه بردار خواهند شد. مثلا در یک مزرعه با کشت ردیفی که دارای هزاران ردیف از گیاهان جالیزی است، نصب صدها خط لوله پلی اتیلنی همراه با هزاران دریپر آبیاری بسیار هزینه بردار است.اما نوار تیپ پلاک دار، مشکل را به راحتی حل کرده است. این نوارها به مراتب از لوله های سخت پلی اتیلنی ارزانتر هستند و سرعت اجرای بالاتری دارند.
نوار آبیاری یورودریپ
هر نوار رول آبیاری به شکل کلاف هایی با طول چند صد متری ساخته می شود. غالباً طول رول در این کلاف ها در اندازه ‌های 1100، ۱۲۰۰و ۱۵۰۰متری می باشند. برای ساخت این نوارهای رولی شکل از نوع پلاستیک نرم استفاده شده است.پلیمر به کار رفته در ساخت جداره‌ های نوار تیپ کشاورزی، قابلیت انعطاف بالایی دارند، کاملاً نرم و در عین حال مقاوم در برابر انواع ضربات ناگهانی و حتی تابش نور خورشید هستند.در ابتدای امر این نوارها به شکل ورق هایی رول شده هستند. جریان آب آنها را کاملاً پر کرده، شبیه به لوله ‌های انتقال آب می ‌شوند. این لوله های پلیمری با قابلیت انعطاف بالا از جداره های بسیار نازکی برخوردار هستند.جداره آنها غالباً در اندازه های 0.1 الی 0.6 میلیمتری می باشد. نازک بودن جداره ها برای آن است که بتوان به راحتی آنها را رول کرده، حجم بالایی را اشغال نکنند. یک رول 1000 متری از نوار تیپ کشاورزی، ابعاد چندان بزرگی ندارد و می توانید به راحتی آن را جابجا کنید.بسته به اینکه محیط زراعی شما چگونه است، نوع رول آبیاری و ضخامت جداره های آن را مشخص خواهید کرد. اگر قصد آبیاری زیر سطحی همراه با نصب رول در عمق خاک را دارید، باید از نمونه ها با جداره های ضخیم تر استفاده کنید.نوار آبیاری یورودریپ در تنوع مناسب همراه با متریال مقاوم طراحی شده است. این محصول برای تامین یک سیستم آبیاری قطره ای جالیزی همراه با کشت گیاهان متراکم بهترین است. لذا در امتداد آشنایی با قاعده پیاده سازی آبیاری قطره ای متکی بر استفاده از نوار تیپ کشاورزی به بررسی مشخصات فنی نوار آبیاری یورودریپ می پردازیم.

مختصری از برند یورودریپ

نوار آبیاری یورودریپ، محصول خوش ‌ساختی از برند مطرح یونانی می باشد. در حال حاضر برند یورودریپ محصول کشور یونان، یکی از مطرح ترین شرکت های فعال در تولید تجهیزات آبیاری است. عموم کشورهای حاشیه دریای مدیترانه از قابلیت های کشاورزی بالایی بهره مند هستند.اقتصاد این کشورها بر مبنای کشاورزی است. همزمان با توسعه اقتصادی در این کشورها، شاهد توسعه روز افزون صنعت کشاورزی، خصوصاً ایده های مدرن آبیاری بوده ‌ایم.حضور در آب و هوای مدیترانه ‌ای، شرایط زراعی بسیار مطلوبی را برای این کشورها تدارک دیده است. اما مشکل تامین آب برای کشت زمین های بزرگتر باعث شده تا ایده های توسعه و آبیاری قطره ای و یا بارانی مورد توجه آنها قرار گیرد. ایتالیایی ها و اسپانیایی ‌ها پرچمداران این عرصه هستند. اما در کنار آنها یونانی ها هم حضور دارند و دست بالایی در توسعه روز افزون صنعت آبیاری داشته ‌اند.در حال حاضر برند یورودریپ معتبرترین برند یونانی و در جمع مشهورترین برندهای جهانی قرار دارد. خوشبختانه محصولات این برند از سال ها پیش در سطح بازارهای داخلی حضور دارد و هم اکنون برای استادکاران عرصه کشت و زراعت کاملاً آشنا است.شرکت یورودریپ از سال ۱۹۷۹به عنوان اولین برند تولیدکننده محصولات آبیاری در سطح اروپا آن هم در کشور یونان آغاز به کار کرده است. این برند از همان ابتدای امر تلاش مستمر در تولید با کیفیت، خلاقانه و البته مدرن داشته است.
نوار آبیاری یورودریپ
از آنجا که نوار تیپ کشاورزی به عنوان یک محصول شناخته شده جهانی در سطح فضاهای زراعی مورد توجه بوده است، برند یورودریپ نیز اقدام به تولید با کیفیت این محصول نموده است. اما هنر برند یونانی در طراحی نوار تیپ پلاک دار می باشد.نوار تیپ کشاورزی را آمریکایی ها ابداع کرده ‌اند؛ اما آنها در ایده های ابتدایی خود، نگرشی در چگونگی نصب قطره چکان ها نداشته اند. در ایده های مقدماتی که البته همچنان هم با برخی از تولیدات رول آبیاری همراه است، این لوله های نرم و منعطف، عاری از هر گونه سوراخ و یا دریپر می باشند.با نصب شدن در سطح زمین زراعی باید دست به کار باشیم و در فواصل منظم به ازای حضور هر گیاهی اقدام به نصب یک دریپر نماییم. ظاهراً این ایده همچنان نمی ‌تواند ماجرای سخت و زمان بر اجرای سیستم های آبیاری قطره ای را مرتفع سازد.اما هنر برند یورودریپ در ابداع تا توسعه نوار تیپ پلاک دار می باشد. نوار آبیاری یورودریپ دارای قطره چکان است. در این ایده، هر رول آبیاری همراه با نصب تعدادی قطره چکان در فواصل منظم تولید شده است.قطره چکان ها در داخل نوار تیپ کشاورزی نصب هستند. این مدل ها را با عنوان نوار تیپ پلاک دار می ‌شناسند. برند یورودریپ مبتکر و توسعه دهنده این ایده است و در حال حاضر، نوار آبیاری یورودریپ در اجرای چنین ایده ‌ای از جمله بهترین های بازار می باشد.

مشخصات فنی نوار آبیاری یورودریپ

□       نوار آبیاری یورودریپ در یک کلاف به طول 2500 متری عرضه می شود. نوار آبیاری یورودریپ از قابلیت قطعه ‌بندی در سایزهای گوناگون برخوردار است. با طول ۲۵۰۰متری از یک رول آن، می ‌تواند برای آبیاری تحت کشت زمین های بزرگ جالیزی مناسب باشد.□       نوار آبیاری یورودریپ از مدل های پلاک دار می باشد. نوار تیپ پلاک دار از مدل هایی است که همراه لوله نرم و پلیمری به فواصل یکسان از قطره چکان ها نصب شده است. به این ترتیب با اجرای آبیاری قطره ای از طریق نوار تیپ پلاک دار، نیازی به نصب قطره چکان ها نمی باشد. سرعت عمل اجرای چنین نوارهایی بسیار بالا است.□       برای مقدار آبدهی هر پلاک (قطره چکان) در نوار آبیاری یورودریپ، دبی های مختلفی وجود دارد. این قطره چکان ها با ظرفیت های 0.8، 1.3، 1.6، 2.6 و 3.8 لیتر بر ساعت طراحی شده اند. در هنگام تهیه نوار آبیاری یورودریپ لازم است تا به مشخصه های آبدهی هر یک از پلاک ها توجه نمایید تا از رول آبیاری با ظرفیت آبرسانی کافی بهره مند باشید.□       نوار آبیاری یورودریپ با قطر ۱۷میلیمتری طراحی شده است. این قطر برای عبور حجم مناسبی از آب در تامین نیاز انواع گیاهان زراعی در نظر گرفته شده است. قطر ۱۷میلیمتری قابلیت تامین دبی آب تا اندازه های بالایی را دارد. اینکه از چه نوع پلاک (قطره چکان) بر بدنه نوار آبیاری یورودریپ استفاده می کنید، سطح آب دهی سیستم آبیاری قطره ای شما را مشخص خواهد کرد.□       لوله تعریف شده برای ساخت نوار آبیاری یورودریپ با ضخامت 1۵۰و ۲۰۰میکرون می باشد. نوع ۱۵۰میکرونی مناسب برای آبرسانی سطحی است و مدل ۲۰۰میکرونی به شکل تخصصی برای آبدهی زیرخاکی طراحی شده است.
نوار آبیاری یورودریپ
□       نوار آبیاری یورودریپ از مدل های پلاک دار می باشد. لذا قابلیت تغییر فواصل قطره چکان ها را ندارید. اما برند یونانی دست به کار بوده است تا با تنوع در نحوه جانمایی قطره چکان ها، تمامی نیازها در کاشت انواع گیاهان بزرگ و کوچک را فراهم آورد. فاصله قطره چکان ها در مدل های مختلف نوار آبیاری یورودریپ در اندازه های ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، ۴۰، ۵۰، ۶۰، ۸۰و ۱۰۰سانتیمتر است.به این ترتیب می ‌توان با انتخاب درست نوع نوار آبیاری یورودریپ، سطح آبرسانی بر پای گیاهان در فضای زراعی را تنظیم نمود. هر چه گیاهان کشت شده فضای متراکم تری داشته باشند، باید از نوار آبیاری یورودریپ با فاصله کوتاه پلاک ‌ها استفاده کنیم. برای آبیاری گیاهان بزرگ جثه که به شکل انفرادی کشت می‌ شوند، بهره مندی از نوار با فاصله زیاد قطره چکان ها مناسب تر است.در بررسی مشخصات فنی نوار آبیاری یورودریپ، از یک محصول کاملا ایده آل در آبرسانی زمین های جالیزی شکل صحبت می ‌کنیم. این محصول با ویژگی پلاک دار، قابلیت اجرایی سریعی دارد. نصب و پیاده سازی آبیاری قطره ای در حضور نوار آبیاری یورودریپ به سرعت و به سادگی انجام می ‌شود.در عین حال نوار مذکور از مقاومت فیزیکی مناسبی بهره مند است و می تواند برای مدت طولانی و در سالیان متمادی مورد استفاده قرار بگیرد.

کاربرد نوار آبیاری یورودریپ

قاعده طراحی نوار آبیاری یورودریپ به مانند تمام ایده ‌ها در اجرای رول آبیاری، برای پیاده سازی سیستم های آبیاری قطره ای در زمین ها با کشت متراکم می باشد. در ابتدای امر قید کردیم که مشکل بزرگ پیاده سازی سیستم های آبیاری قطره ای در اجرای مقدماتی آنها است.اگر در سطح یک باغ در حضور درختان باشید، نصب لوله های پلی اتیلنی مقاوم و ماندگار در خاک که برای هر درخت از یک دریپر بهره مند هستند، بهترین انتخاب است. اما در سطح مزارع با کشت گیاهان یک یا چند ساله مناسب نمی باشند.عموم فضاهای زراعی در تلاش برای کشت گیاهانی هستند که دوره باروری یکساله دارند. انواع محصولات جالیزی و یا کشت گندم، جو و ذرت از این قبیل هستند. تراکم بالای گیاهان مانع از آن است که بتوانیم اقدام به نصب لوله های سخت پلی اتیلنی داشته باشیم.از طرفی نمی توانیم سیستم آبیاری قطره ای را به شکل ماندگار در سطح زمین های زراعی این چنینی قرار بدهیم. چرا که سطح زمین دائما در حال زیر و رو شدن با انواع تجهیزات سبک و سنگین کشاورزی است.مثلاً در یک جریان شخم زنی به هیچ حالت مجاز به حضور لوله های آبیاری در سطح زمین زراعی نیستیم. لذا برای تامین آبیاری قطره ای چنین زمین ‌هایی، باید هر ساله پس از کشت گیاهان، سیستمی را دایر کرده و در انتهای دوره آبیاری، کل سیستم را جمع آوری نماییم.در این حالت در تامین شرایط آبیاری قطره ای زمین های زراعی در حضور گیاهان متراکم نیاز به یک سیستم آبیاری منعطف، سریع، ارزان و مطمئن داریم. نوار آبیاری یورودریپ برای حضور در چنین فضاهای زراعی بهترین انتخاب است.از نوار آبیاری یورودریپ می توانید برای آبیاری قطره ای زمین ها که به شکل ردیفی و متراکم کشت شده ‌اند، استفاده کنید. به این ترتیب رول آبیاری یورودریپ برای حضور در کشت انواع سبزیجات، صیفی جات، گیاهان ردیفی، گندم زارها، علوفه، هندوانه، گوجه ‌فرنگی، سیب ‌زمینی، پیاز، ذرت و حتی توت فرنگی مناسب است.
نوار آبیاری یورودریپ
یکی از عمده موارد کاربردی برای نوار آبیاری یورودریپ، استفاده از آنها در فضاهای گلخانه ‌ای می باشد. محیط گلخانه ‌ای غالباً به شکل ردیف هایی منظم برای کشت انواع گیاهان کم ارتفاع با طول عمر یک یا چند ساله تدارک دیده شده است. محیط زراعی گلخانه بهترین فضا برای نصب آبیاری قطره ای با استفاده از نوار آبیاری یورودریپ می باشد.چرا که مراحل اجرای ساده ‌ای دارد، حجم بالایی را اشغال نمی کند، راندمان آبیاری مناسب است و می تواند به خوبی با محیط گلخانه سازگار باشد.نوار آبیاری یورودریپ در دو تیپ آبیاری قطره ای رو سطحی و زیر سطحی طراحی شده است. تعریف ضخامت ۱۵۰میکرونی برای استفاده از آبیاری های رو سطحی است و مدل با ضخامت جداره های ۲۰۰میکرونی، مناسب آبیاری های زیر سطحی با عمق کمی از خاک می باشد.بسیاری از فضاهای زراعی نیاز به تعریف آبیاری قطره ای زیر سطحی دارند. در این نوع از آبیاری باید لوله های انتقال آب را در عمق اندکی از خاک بگذاریم.بهتر است برای پیاده سازی آبیاری قطره ای از نوع زیر سطحی، رول آبیاری پلاک دار را انتخاب کنیم. چرا که دیگر نیازی نیست تا برای نصب قطره چکان ها اقدام به خروجی لوله از عمق خاک داشته باشیم. نوار آبیاری یورودریپ از مدل‌ های پلاک دار است و برای قرار گرفتن در عمق خاک کاملاً مناسب می باشد.

مزایای استفاده از نوار آبیاری یورودریپ

-    حمل و نقل سریع و آسان: بزرگترین و بارزترین وجه کاربردی از انواع نوار تیپ کشاورزی، شرایط حمل و نقل ساده آن است. برای تامین آبیاری قطره ای یک زمین زراعی مجبور به نصب یک شبکه طولانی از لوله های انتقال آب هستید. اگر بخواهید از لوله های سخت پلی اتیلنی استفاده کنید، با حجم بسیار بالایی از لوله هایی مواجه هستید که حمل و نقل تا استقرار آنها در فضای مزرعه بسیار سخت و زمان بر می باشد. اما طراحی نرم و منعطف رول آبیاری که به شکل کلاف شده است، شرایط حمل و نقل بسیار ساده تری را فراهم می کند.-    نصب آسان با سرعت بالاتر: احتمالاً برای لوله گذاری در پای چند درخت و یا بوته باغ ها و مزارع با مشکل جدی مواجه نباشیم؛ اما وقتی صحبت از تامین آبیاری قطره ای زمین های بزرگ جالیزی با انبوه گیاهان متراکم در میان است، لوله گذاری برای تامین آبیاری قطره ای امری زمانبر و بسیار سخت خواهد شد. برای رسیدن به سرعت عملی بالا با صرف کمترین انرژی بدنی می توانید از نوار آبیاری یورودریپ استفاده کنید.-    بهره ‌مندی از اتصالات ساده و ارزان قیمت: ایجاد یک شبکه بزرگ آبرسانی در سطح زمین زراعی، متکی بر نصب لوله های انتقال آب به یکدیگر می باشد. در یک سیستم آبیاری قطره ای با انبوه اتصالات مواجه هستیم. اگر بخواهیم از لوله های سخت پلی اتیلنی استفاده کنیم، عملاً باید مدت زمان قابل توجهی را صرف متصل کردن لوله های بی انتهای مزرعه نماییم.اما نحوه اتصال در نوار آبیاری یورودریپ بسیار سریع و کاملاً ساده است و می ‌توان با استفاده از ابزارهای دستی و حتی ابزارهای ماشینی آن را انجام داد.-    نوار تیپ کشاورزی قابلیت نصب شدن در انواع حالت های آبیاری را دارد: ویژگی قابل توجه در طراحی نوار آبیاری یورودریپ، انعطاف بالای این محصول در انواع الگوهای پیاده سازی آبیاری قطره ای می باشد.نوار آبیاری یورودریپ از مدل ‌های پلاک دار است. لذا قابلیت حضور در عمق خاک را دارد و در عین حال برای آبیاری رو سطحی هم مناسب است. از آنجا که جداره های مقاوم حالت پذیری دارد، می تواند به صورت معلق نیز نصب شده، شرایط اجرایی پیدا کند.
نوار آبیاری یورودریپ
-    استفاده از نوار آبیاری یورودریپ در افزایش محصول و کاهش علف های هرز تاثیرگذار است: از آنجا که این نوارها با قابلیت انعطاف بالایی طراحی شده اند، می توانند آب را دقیقاً برای گیاهان تحت کشت تامین نمایند. لذا این اطمینان را داریم که آب تنها در پای گیاهان محیط مزرعه ریخته می ‌شود و برای رشد علف های هرز به هدر نرفته است.-    نوار آبیاری یورودریپ، قابلیت آبرسانی در هر شکل و فضایی از مزرعه را دارد: فرقی نمی کند که ردیف های مزرعه را چگونه تنظیم کرده باشید و یا آنها را در چه طول و مساحتی دارید.نوار آبیاری یورودریپ با قابلیت انعطاف بالا این ویژگی را دارد که در هر شکل و حالتی که بخواهید جریان آب را برای رسیدن تا پای گیاهان هدایت کند. هر نوع فضای زراعی را می توان با استفاده از نوار آبیاری یورودریپ پوشش داد.-    با نوار آبیاری یورودریپ می ‌توانید سطح زیر کشت محصولات زراعی را افزایش دهید: آب در طول استقرار نوار آبیاری کشاورزی به حرکت درآمده و با دبی یکسانی از تمام قطره چکان های موجود در نوار خارج می شود.تا هر جا که نوار را می گسترانید، می توانید آب را به شکل قطره ای برسانید. در این حالت دیگر فرقی نمی‌ کند که زمین تحت کشت تا چه اندازه از منابع آبی شما فاصله دارد. تمام فضای مزرعه به شکل یکنواخت از مقدار مشخص دبی آب بهره مند هستند.-    افزایش راندمان در مصرف آب: بزرگترین مزیت ها در استفاده از نوار تیپ کشاورزی، صرفه جویی در مصرف آب می باشد. راندمان آبیاری با این روش بسیار بالا است. آب در داخل لوله های پلیمری و کاملاً مستحکم منتقل می شود.لذا تحت تاثیر حرارت آفتاب تبخیر نمی شود و در عین حال جز در پای گیاهان هدف جذب هیچ خاکی نخواهد شد. به این ترتیب می ‌توانیم با بهره مندی از نوار آبیاری یورودریپ راندمان آبیاری بالا با حداکثر بهره مندی از منابع آبی را تامین نماییم.-    جنس نوار آبیاری یورودریپ در مقابل تابش اشعه ماورای بنفش مقاوم است: از بزرگترین مشکلات در تامین آبیاری قطره ای، حضور اجزای سیستم در مقابل تابش بی ‌وقفه آفتاب می باشد. خصوصاً در محیط کشت جالیزی که هیچ گونه سایبانی وجود ندارد.در این حالت تابش آفتاب باعث فرسایش بسیار سریع قطعات پلاستیکی و حتی فلزی تجهیزات آبیاری می ‌شود. اما برای ساخت نوار آبیاری یورودریپ از پلیمرهای مقاوم در مقابل اشعه ماورای بنفش استفاده شده است.-    جنس نوار آبیاری یورودریپ در مقابل اثرات شیمیایی کودهای شیمیایی و یا سموم نباتی مقاوم است: محیط مزرعه دائماً تحت تاثیر حضور انواع کودهای شیمیایی و یا سموم نباتی قرار دارد که در دراز مدت می ‌تواند تجهیزات آبیاری را تخریب کند. اما متریال به کار رفته در محصولات برند یورودریپ در مقابل انواع ترکیبات شیمیایی کاملاً مقاوم هستند.آبیاری قطره ای از روش های تأثیرگذار در کشاورزی مدرن و رو به رشد امروزی است. این روش آبیاری بر مبنای آبرسانی پیوسته اما اندک برای گیاهان تدارک دیده شده است. در الگوهای آبیاری قطره ای به دنبال آن هستیم که بتوانیم آب را به شکل مدیریت شده تری در تمام سطح فضای مزرعه بگسترانیم. اما برای این کار باید مستلزم کمترین تخریب در محیط مزرعه باشیم.استفاده از لوله های سخت پلی اتیلنی باعث تخریب خاک مزرعه خواهد شد. نصب آنها مستلزم استفاده از انواع ابزارهای دستی و موتوری است و غالبا نمی‌ توان در هنگامی که عملیات کشت محصولات زراعی به انجام رسیده است، اقدام به نصب آنها نمود.
نوار آبیاری یورودریپ
یک فضای جالیزی و یا زمین کشت گیاهان متراکم مانند گندم را تجسم کنید. این زمین ‌ها درست قبل از بذر پاشی باید توسط انواع ابزارهای کشاورزی تحت عملیات های خاک ورزی قرار بگیرند. این عملیات خاک ورزی همراه با شخم زنی، کودپاشی، نرم کردن خاک و... می باشد.لذا هرگز نمی توانیم تا قبل از مرحله بذر پاشی اقدام به نصب سیستم آبیاری قطره ای در چنین فضاهای زراعی داشته باشیم. در عین حال پس از مرحله بذر پاشی نیز قادر به نصب لوله های سخت و سنگین و چالش برانگیز نیستیم. لذا حضور نوار آبیاری یورودریپ شاید برای تامین نیاز آبیاری در چنین شرایطی کاملاً مورد توجه قرار می گیرد.

مباحث تکمیلی در بررسی نوار آبیاری یورودریپ

o       یکی از مشکلات جدی در امر آبیاری زمین های زراعی، تبخیر آب از سطح خاک می باشد. خاک مرطوب شده برای تداوم رشد گیاهان ضروری است. اما اگر سطح رطوبت خاک از اندازه ‌ای بالاتر باشد، میزان تبخیر سطحی آب افزایش پیدا می کند.این یعنی هدررفت منابع آبی در مزارع. اما بهره مندی از نوار آبیاری یورودریپ باعث توزیع یکنواخت آب است که به خیس شدن ملایم و همیشگی خاک می انجامد. در نتیجه میزان تبخیر سطحی ای که اتفاق می افتد، بسیار اندک است.o       کود رسانی به گیاهان زراعی، یک فعالیت جدی و همیشگی است. انواع کودهای حیوانی، شیمیایی، NPK و... در یک فعالیت زراعی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از بهترین ایده ها در کود رسانی، استفاده از سیستم‌ های آبیاری قطره ای است.کودهای شیمیایی و NPK از قابلیت کامل برای حل شدن در آب برخوردار هستند. لذا می توانیم آنها را به شکل محلول در آب از طریق سیستم لوله گذاری در آبیاری قطره ای توزیع کنیم.از آنجا که ماهیت نوار آبیاری یورودریپ در دسته سیستم‌ های آبیاری قطره ای است، می تواند در توزیع انواع کود برای گیاهان زراعی مورد استفاده قرار بگیرد. این موضوع باعث توزیع یکنواخت و کاهش مصرف در انواع کود می باشد.o       با استفاده از نوار آبیاری یورودریپ راحت تر و بسیار موثرتر می توانیم در مبارزه با انواع آفات و بیماری ها موفق باشیم.o       سیستم های آبیاری قطره ای به شکل شبکه ‌ای از لوله های انتقال آب هستند. هر کدام از این شبکه ها از طریق شیرهای برقی آبیاری تغذیه می‌ شوند. یک سیستم کنترلر مرکزی وظیفه توزیع برنامه ‌ریزی شده در سطح زمین زراعی را بر عهده می‌ گیرد.به این ترتیب می توان انواع سناریوهای آبیاری برای فعالیت شبانه روزی را در یک سیستم آبیاری قطره ای ایجاد کرد. نوار آبیاری یورودریپ نیز قابلیت کامل برای حضور در این سیستم یکپارچه را دارد و می ‌تواند در خلق انواع سناریوهای آبیاری برای تمام ساعات شبانه روز موثر باشد.o       محیط مزرعه ممکن است تحت تاثیر انواع شرایط جوی قرار بگیرد. هوای بسیار داغ، بادهای شدید، طوفان های رگباری و حتی تغییرات ناگهانی دما از جمله ناملایمات جوی هستند که به طور قطع بر جریان طبیعی هر زمین زراعی تاثیرات منفی می‌ گذارند.اما استفاده از سیستم آبیاری قطره ای مانند بهره مندی از نوار آبیاری یورودریپ این امکان را فراهم می ‌کند که بتوانید در هر شرایط جوی اقدام به آبیاری مناسب و یکنواخت برای گیاهان خود داشته باشید.
نوار آبیاری یورودریپ
o       فرسایش خاک، مشکل بزرگ و غیرقابل بازگشت در آبیاری های کلاسیک است. در روش های سنتی که همراه با حضور نهرهای کوچک و بزرگ به جهت انتقال آب است، حجم خاک دائماً در حال فرسایش می ‌باشد.به طوری که بعد از گذشت چند دوره کشت، ممکن است مقدار تخریب زمین زراعی بسیار گسترده باشد. آبی که در جریان است، به مرور زمان قدرت خارق العاده ای دارد و می تواند حجم بسیار بالایی از خاک را جابجا کند.مادامیکه در یک لحظه مشخص، این قدرت تخریبی به چشم نمی آید. تنها راه برای مهار قدرت تخریبی آب، پرهیز از حفر نهرهای خاکی برای انتقال آب می باشد. در این حالت باید جداره داخلی نهرها را با مصالحی مانند سیمان بپوشانید که در امر انتقال حجم بالایی از آب امکان پذیر است. امکان این ایده در سطح زمین های زراعی وجود ندارد.پس مجبور هستیم که آب را از طریق لوله های سطحی و یا زیر سطحی منتقل کنیم. آبیاری قطره ای یکی از بهترین ایده ها به جهت جلوگیری از فرسایش خاک می باشد که استفاده از نوار آبیاری یورودریپ در سطح زمین های جالیزی و یا کاشت گیاهان متراکم به بهترین وجه ممکن از فرسایش خاک جلوگیری خواهد کرد.تمام کشاورزانی که در یک عزم انقلابی تصمیم به بهره مندی از روش های آبیاری قطره ‌ای گرفته ‌اند، حالا از داشتن مزارع که با مدیریت منابع آبی به بالاترین سطح برداشت محصول رسیده است، احساس رضایت کامل دارند. اما به طور یقین هزینه اولیه در اجرای آبیاری قطره ای مورد توجه بسیاری از تازه کارها قرار می گیرد. سیستم های آبیاری قطره ای در ابتدای امر بسیار هزینه بردار هستند.به هر صورت قرار است تمام فضای مزرعه را از طریق یک شبکه لوله گذاری شده بپوشانیم و به ازای انبوه گیاهان از دریپرها نصب کنیم. اما کشاورز هوشمند و مدرن امروزی می داند که این هزینه‌ها دستاورد بالایی دارد. اینکه با مدیریت منابع آبی می ‌توانیم سطح زیر کشت بالاتری داشته باشیم و در نهایت به حجم محصولات زراعی بیشتری دست پیدا کنیم.در این بین قطعاً توجه به نوار آبیاری می تواند تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت اجرای سیستم آبیاری قطره ای داشته باشد. نوارهای آبیاری به مراتب ارزانتر از لوله های سخت پلی اتیلنی هستند. لذا در کاهش هزینه برای توزیع آب در سطح بزرگی از مزارع با کشت ردیفی تأثیرگذار می‌ باشند.قیمت نوار تیپ، به ابعاد رول، ضخامت جداره ها و نوع طراحی آنها بستگی دارد. قیمت نوار آبیاری از مدل‌ های پلاک دار به مراتب بیشتر از قیمت نوار آبیاری در مدل های ساده می باشد. اما با خرید مدل‌ های پلاک دار، دیگر نیازی به نصب دریپرها ندارید. چرا که این نوارها به فواصل منظم از دریپرها بهره مند هستند.در این بین محصول شاخص و شناخته شده یونانی نیز می تواند جنبه های کاربردی قابل توجهی داشته باشد. نوار آبیاری یورودریپ از مدل‌های پلاک دار است. از این رو در اجرای آنها نیازی به تهیه دریپرها ندارید.قیمت نوار تیپ 1000 متری از برند یورودریپ در جایگاه رقابتی مناسبی به نسبت از دیگر رقبا قرار دارد. این مدل از نوار درزدار، جدا از بحث قیمت و هزینه باعث سرعت عمل بالایی در اجرای سیستم های آبیاری قطره ای است.کافی است یک رول از نوار آبیاری یورودریپ را در اختیار داشته باشید و به راحتی آن را در میان گیاهانی که ردیفی کاشته اید، بگذرانید و در اندک زمانی با صرف اندک هزینه ‌ای از یک سیستم آبیاری قطره ای مدرن بهره مند باشید.
نوار آبیاری یورودریپ
 
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر

    مرتب‌سازی محصولات:

   • پیش‌فرض
   • ارزان‌ترین
   • گران‌ترین
   • جدید‌ترین
   • پرفروش‌ترین
   • پربازدیدترین
   • 1
   • 2
   • 3
   • 4
   • 5