خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نکاتی درباره پوشش نایلونی گلخانه

فهرست مطالب

پوشش های نایلونی یا پلی اتیلن طوری ساخته شده اند تا در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید دوام داشته باشند و در مقابل بدترین شرایط آب و هوایی نیز طاقت بیاورند. این پوشش ها را اگر درست مراقبت کنید تا سالها دوام می آورند. قبل از نصب پوشش نایلونی ادامه مطلب را بخوانید. در این مقاله سعی کردیم به نکاتی در مورد نحوه نصب پوشش نایلونی گلخانه بپردازیم.

نکاتی که در ادامه برایتان ذکر کرده ایم به شما در بهره مندی هرچه بیشتر در زمان نصب نایلون کمک خواهد کرد. بکار گیری این نکات سبب افزایش طول عمر نایلون و کارایی آن خواهد شد.پوشش نایلون گلخانه ای یا نایلون UV پوشش اصلی گلخانه است و یکی از اجزای اصلی گلخانه است. به همین دلیل ، هنگام انتخاب باید مراقب باشید. نایلون گلخانه ای در عرض های 8 ، 10 ، 12 و 14 متری در بازار موجود است.

در گذشته نایلون ها را یکی پس از دیگری قرار می دادند تا گلخانه ها را بپوشاند. بنابراین آنها از دو طرف در تنش کافی نگه داشته شده و حدود نیم متر با هم تداخل داشتند. با استفاده از نایلون گلخانه 14 متری این همپوشانی دیگر لازم نیست و باعث صرفه جویی در وقت ، انرژی و پول می شود.

مزیت استفاده از نایلون 12 و 14 متری

پوشش یکنواخت بدون نیاز به برش های پی در پی.در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و کارایی را 30٪ افزایش دهید.افزایش مقاومت نایلون در برابر عوامل فیزیکی و طبیعی.کاهش ضایعات پلاستیکی در نتیجه مصرف بهینه آن.

در تولید این پوشش ها از مواد افزودنی برای بهبود کیفیت و عملکرد آنها استفاده می شود:

تثبیت کننده UV

این افزودنی از نایلون در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند و همچنین با افزودن آنتی اکسیدان به ترکیب آن از پوسیدگی و آسیب نایلون جلوگیری می کند و در نتیجه استحکام آن افزایش می یابد.

نکاتی درباره پوشش نایلونی گلخانه

افزودنی مادون قرمز یا IR

در مناطق سردسیر ، سیر به دلیل وجود سرمای زیاد ، که مانع از انتشار اشعه مادون قرمز می شود و دمای گلخانه را کاهش می دهد ، بسیار موثر است. افزودنی مادون قرمز یا IR باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و استهلاک تجهیزات برودتی را کاهش می دهد و کارایی تولید را بهبود می بخشد.

افزودنی EVA در نایلون گلخانه

این افزودنی کیفیت فیلم های پلاستیکی یا نایلون ها را بهبود می بخشد. در مناطق با وزش باد زیاد ، درصد استفاده از این افزودنی در فیلم های نایلونی گلخانه ای افزایش می یابد تا از خشکی و شکنندگی جلوگیری کند.

نقاط قوت این افزودنی به نایلون گلخانه

در برابر آسیب های جسمی و طبیعی قوی است.از اتلاف گرما جلوگیری می کند.رشد گیاه را به دلیل شفافیت و انتقال نور مفید تنظیم می کندمقاوم در برابر تماس با سازه های فلزیانعطاف پذیریافزودنی پخش کننده نور در نایلون گلخانه

با استفاده از این افزودنی در نایلون گلخانه اطمینان حاصل می کنیم که نور در جهت گیاه به صورت منظم و یکنواخت توزیع می شود و سطح فوقانی گیاه دیگر به دلیل تابش شدید آفتاب نمی سوزد و روند رشد گیاه یکنواخت خواهد بود. و به طور مستقیم ، در صورت کیفیت ، محصول نیز افزایش می یابد.

افزودنی ضد بخار و قطره یا ANTIFOG

استفاده از آنتی فاگ در نایلون گلخانه از ایجاد قطرات ناشی از تعرق گیاه ، آبیاری ، استفاده از سموم دفع آفات و کودها به دلیل اختلاف دما جلوگیری می کند که باعث رشد گیاهان و افزایش کیفیت محصول می شود.

نکاتی درباره پوشش نایلونی گلخانه

با این حال ، مواد افزودنی دیگری بسته به نیاز مشتری به فیلم های پلاستیکی اضافه می شوند ، از جمله:

مواد افزودنی روان کننده و لیزکنندهضد الکتریسیته ساکنضد چسبندگیضدآنتی اکسیدان

از هوای خشک و خنک جهت تزریق باد در نایلون ها هنگام نصب گخانه نایلونی استفاده کنیدهوای تزریقی در بین لایه های نایلون بسیار با اهمیت است. سعی کنید از هوای خشک و خنک جهت تزریق در لایه های نایلونی استفاده نمایید تا از ایجاد رطوبت در بین لایه ها جلوگیری شود.

استفاده از بلوئرهای دمنده هوا

در بادگیرهای گلخانه از فن های کوچک دمنده استفاده کنید.ایجاد فاصله بین لایه های نایلون در زمان نصب  گلخانه نایلونیبرای ایجاد هوا در بین لایه های نایلون 4 تا 8 اینچ فضا مناسب می باشد. به وسیله یک فشار سنج می توان فشار هوا را اندازه گرفت. میزان فشار در روزهای بادی بین 0.5 تا 1 سانتی متر است.

محافظت از پوشش گلخانه در برابر مواد شیمیایی

پوشش های نایلونی در برابر  اشعه ماوراء بنفش مقاوم سازی شده اند. اما باز موادی وجود دارند که عمر آنها را پایین می آورند، که این مواد شامل، گوگرد و کلر می باشد زیرا باعث غیر فعال شدن مواد آنتی یو وی در پوشش نایلونی می شوند.همچنین مشعل های گوگردی که در گلخانه برای جلوگیری از بیماری مورد استفاده قرار می گیرند، سبب جمع شدن مواد گوگردی در سطح نایلون ها شده و عمر آن را کاهش می دهد.

بهترین گزینه برای پوشش گلخانه کدام است؟ شیشه یا نایلون؟

به کاربردن شیشه به عنوان پوشش برای گلخانه ها سالیان سال است که مورد استفاده قرار نمیگیرد و تنها به منظور گلخانه های کوچک و خانگی مناسب هستند. علت آن هم، هزینه بر بودن شیشه، هزینه بالای تنظیم دمایی، امکان اضافه نمودن افزودنی ها وجود ندارد و مقاومت بسیار پایین این نوع پوشش برای گلخانه ها می باشد.اما پوشش نایلونی برای گلخانه هیچکدام از این معایب را نداشته و قابلیت تعویض را هم دارند.

پوشش های نایلونی مناسب برای نصب گلخانه نایلونی

ویژگی های یک پوشش مناسب گلخانه  به شرح ذیل است:

نکاتی درباره پوشش نایلونی گلخانه

پوشش نایلونی یا فیلم پلاستیکی

این نوع پوشش گلخانه ای به  شکل معمول از پلی اتیلن ساخته می شوند. بالاترین مصرف را در بین سایر پوشش ها به دلیل هزینه کم به خود اختصاص داده اند. در صورتی که به صورت دولایه از این نوع پوشش استفاده نمایید، هزینه گرمایش خود را تا 40 درصد می توانید کاهش دهید.

پوشش فایبر گلاس یا فیبر شیشه

یکی دیگر از پوشش های گلخانه ای فیبر شیشه یا فایبر گلاس است. پوشش فایبر گلاس از نایلونی گرانتر و از شیشه ارزانتر است. استحکام پوشش فایبر گلاس از شیشه بیشتر می باشد و سازگاری بالایی با شرایط مختلف آب و هوایی دارد.

از لوله های پی وی سی اصلا استفاده نکنید

این لوله ها سازگاری خوبی با مواد آنتی یو وی بکار رفته در نایلون ها نداشته و سبب خرابی این پوشش می شوند. حتما لازم است قبل از نصب پوشش های نایلونی برای گلخانه خود از سازگاری تجهیزات بکار رفته با این پوشش ها اطلاع دقیق کسب نمایید.

استفاده از رنگ لاتکس سفید در زمان نصب پوشش نایلونی گلخانه

اگر از رنگ لاتکس سفید استفاده کنید تا حدی مانع از گرمای بیش از حد تجهیزاتی که با پوشش نایلونی گلخانه در ارتباط اند می شوید.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر