خرید و مشاوره فنی: 65555653-021

نکات مهم پس از خرید علف زن

فهرست مطالب

در خرید یک علف تراش مناسب نکات بسیار مهمی وجود دارند که باید رعایت شود. ابتدا بایستی نکات اولیه در مورد علف تراش ها را بدانید تا بتوانید به بهترین نحو آن ها را به کار ببرید.پس از خرید علفزن و توجه به توصیه های فردی که فروشنده علفزن ارائه آن ها را بر عهده دارد و دستگاه علفزن را از او خریداری نموده اید، نوبت به نصب و راه اندازی علفزن می شود. در این مقاله قصد داریم مهمترین نکاتی که در هنگام راه اندازی علفزن یا همان علف تراش باید به آن ها توجه داشته باشید  را به ترتیب برای شما بیان کنیم.

علف زن یا حاشیه زن چیست؟

علف زن یا حاشیه زن دستگاهی الکتریکی می باشد که به منظور کوتاه کردن یا هرس علف های هرز و ضخیم باغ ها، زمین های کشاورزی و پارک ها مورد استفاده قرار می گیرد. علف تراش ها یا داس های موتوری به دو دسته علف تراش حرفه ای و حاشیه زن تقسیم می گردند. دستگاه هایی با قدرت بیش از دو اسب را علف تراش می نامند و دستگاه هایی با قدرت کمتر، حاشیه زن یا داس موتوری نامیده می شود.

برای خرید یک دستگاه علف تراش ( علف زن ) مناسب به نکات زیر توجه کنیم :

مساحت باغ مورد نظر:

مساحت باغ از جمله مواردیست که در هنگام خرید علف زن باید به آن توجه کرد . چنانچه باغ موردنظر از وسعت بیشتری برخوردار باشد نیاز به علفتراش هایی با قدرت و کیفیت بالاتری خواهیم داشت.کیفیت و کارایی دستگاه علف تراش: کیفیت و کارایی علفزن یا حاشیه زن با فاکتورهای انتخابی از جمله قدرت علفتراش، مدت کارکرد علفتراش در طی روز و طول عمردستگاه سنجیده می شود.هرچه مقدار توانایی  دستگاه علف تراش بالا باشد دستگاه از کارایی بیشتری برخوردار می باشد.

لازم به یاد آوری این نکته مهم است که موتورهای دو زمانه نسبت به چهارزمانه قدرت و دور بیشتری دارند اما با این وجود از صدای بیشتری برخوردار خواهند بود .همچنین در مورد مدت کارکرد علف تراش ( داس موتوری ) در طی روز باید متذکر شد که برخی از علف تراش ها بدلیل سیستم خنک کننده بالایی که دارند  و نوع آلیاژ استفاده شده در آن ها، مدت زمان بیشتری در طول روز می توان از آنها استفاده کرد. این امر باعث استراحت کمتر دستگاه خواهد شد.

میزان صدای دستگاه علف تراش یا حاشیه زن:

در هنگام خرید دستگاه علف تراش(داس موتوری) باید به این

نکته دقت داشت که  آیا صدای دستگاه یک عامل محدود کننده به حساب می آید یا خیر .

دستگاه های چهارزمانه به دلیل صدای کمتری که تولید می کنند انتخاب بسیار مناسبی در این زمینه می باشند .

نکات مهم پس از خرید علف زن

قیمت خرید دستگاه:.

فاکتور آخر و بخش قیمت دستگاه علف تراش، که خریدار باید با توجه به فاکتورهای فوق، دستگاهی را خریداری نماید که در درجه اول مطابق نیازش خرید کرده سپس در عین حال دارای  کیفیت مطلوب و قیمت و خدمات مناسبی باشد.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش یکی از مهم ترین عوامل کلیدی در انتخاب و خرید دستگاه علف تراش است. خدمات پس از فروش شامل تعمیر دستگاه علف زن، تأمین و عرضه قطعات و لوازم جانبی علف تراش و مناسب بودن قیمت قطعات علف تراش می باشد. دستگاه های علف تراش به دلیل پر مصرف بودن قطعات آن بایستی دارای خدمات پس از فروش مناسبی باشند، بر همین اساس ضروری است در دسترس بودن قطعات علف زن قبل از خرید مورد بررسی قرار بگیرد.

دستورالعمل را از طریق دفترچه راهنما علفزن مطالعه کنید:

به طور کلی از بهترین راهنما و مرجع ها که پس از خرید علفتراش می توانید به آن مراجعه و از آن استفاده کنید، دفترچه راهنما علفزن می باشد که همواره همراه با دستگاه ارسال می گردد و به طور معمول در داخل جعبه علف تراش وجود دارد.

روغن و بنزین:

در صورت دوزمانه بودن علفزن باید روغن و بنزین را با نسبت مناسب که معمولا 1 به 25 می باشد، ترکیب نمایید و داخل دستگاه بریزید. اما اگر در آخر ،خرید علفتراش 4 زمانه را نهایی کردید، این دسته از علفزن ها یک مخزن جداگانه برای روغن و یک مخزن جداگانه برای بنزین دارا هستند، که در هنگام اضافه کردن روغن و بنزین باید هرکدام را در باک مخصوص به خود بریزید.

موقعیت صحیح در هنگام هندل زدن و روشن کردن علفزن:

قبل از آن که اقدام به روشن نمودن علفتراش کنید،باید اطمینان خاطر داشته باشید که به طور کامل نحوه کنترل علفزن را تمرین کرده اید. در این مورد نیز دفترچه راهنمای دستگاه اطلاعات کاملا مفیدی در دسترس شما خواهد گذاشت.

کنترل کننده ها:

این مورد با توجه به نوع علفزنی که خریداری نموده اید، تعیین می گردد و با توجه به مواردی که در دفترچه راهنما ذکر گردیده به طور کامل کنترل کننده علفزن را مطالعه و با آگاهی از آن استفاده کنید.

تجهیزات و لباس های ایمنی در هنگام کار با علفزن:

ما همیشه توصیه می کنیم قبل از استفاده از علفزن، عینک ایمنی را استفاده کنید تا از تماس ناگهانی چشمان با شاخه های درختان به طور کامل جلوگیری گردد. همچنین پوشیدن کلاه ایمنی، دستکش، چکمه و لباسی محکم اپراتور را به طور کامل در برابر خطرات احتمالی محافظت خواهد کرد.

نکات مهم پس از خرید علف زن

الزامات ایمنی:

حتما اطمینان حاصل نمایید که اپراتور از جواهرات استفاده نمی کند و در صورتی که موهای اپراتور بلند است، جهت عدم گیر کردن موی فرد به قسمت های متحرک، حتما موهای خود را ببندد.

پیچ و مهره های مربوط به علفزن:

از آنجایی که دستگاه شما نو می باشد، امکان شل بودن پیچ و مهره های دستگاه بسیار پایین می باشد، اما جهت اطمینان در حین کار همیشه به یاد داشته باشید که قبل از کار با دستگاه علفزن ،سفت بودن پیچ و مهره های آن را بررسی کنید.

روشن نمودن:

آشنایی با مراحل روشن شدن و استارت علفزن امری مهم می باشد و فردی که قصد دارد با دستگاه کار کند باید با نحوه استفاده از هندل و روشن نمودن علفزن آشنایی کاملی داشته باشد. آگاهی به این موضوع باعث صرفه جویی در زمان و هزینه ها خواهد شد.

   مرتب‌سازی مقالات:

  • پیش‌فرض
  • جدید‌ترین
  • پربازدیدترین
  • بیشترین امتیاز

   جدید‌ترین مقالات:

  مشاهده مقالات بیشتر
  دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید:
  کاربر میهمان

  تایید و ارسال
  انصراف
  دیدگاه کابران:
   نمایش دیدگاه‌های بیشتر